Vijfde Winter-Concert, Advertentiën. Ds. HULSHOF, Z. M. hee.ï den luit. t. z. 2e kl. G. H. Pfeiffer, ter zake van in doch niet door den dienst ontstane lichaamsgebreken, voor den tijd van 5 jaar op pen- Bioen gesteld, onder toekenning van een pensioen van f 500 'sjaar3 en voor werkelijk verblijf in mi litairen dienst in 'b Rijks overzeesohe bezittingen en koloniën en tussohen de keerkringen, een ver hooging van f225 'sjaars. De luit. t. z. der le kl. Z. J. Cambier, toe gevoegd aan het hoofd van het vak van instruc tie bij 's rijks werf alhier, zal, naar men ver neemt, medio Februari op non-activiteit worden 'gesteld, ten einde zich gereed te houden nnar Oost Indic tc vertrekken. De opperschipper J. Weers, broeder der orde van den Nederlandschen Leeuw, is lo. dezer op zijn verzoek gepensionneerd, na een diensttijd van 55 jaar bij de Kon. Nederlandscbe Marine, waarvan hij geruimen tijd belast was met 't onder richt in het splitsen en knoopen, benevens tuig- oefeningen aan de adelborsten van het Kon. Instituut voor de Marine alhier. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Conrad« vertrok 8 Januari van Padang naar Amsterdam. Het stoomschip «Voorwaarts",v. Amsterdam, arriveerde 8 Jan. te Port-Said. Het stoomschip «Sumatra«, van Amsterdam, vertrok 8 Jan. van Southarapton. Het stoomschip «Koningin Emma«, van Ba tavia, arriveerde 9 Jan. te Genua. Het stoomschipJKoningin Emma, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 9 Januari van Guinea. Het stoomschip Celebes vertrok 10 Januari van IJmuiden naar Batavia. Marktberichten. Purmerend, 8 Jan. Aangevoerd 188 Melk en vette Koeien prijshoudend, handel vlug, 137 Vette Kalveren f 0,60 a 0,80 per P., han del stug, 95 Nucht. dito f8 a 20, handel matig, 1962 Schapen en Lammeren, Vette handel stug, overhouders prijshoudend, vlugge handel 298 vette Varkens f0,35 a 0,41 per P., handel vlug, 215 Biggen f3 a 6, handel stug, Kipeieren f4 a per 100, 879 pond Boter f 1,25 a 1,30 per pond, 180 Ganzen f 3 a 4, 40 Zwanen f 5 a 8. Kleine kaas f 28, Middelbare f25. Aange voerd 157 stapels. Schagen, 10 Januari. 6 Paarden f 35 a 1*20. 11 Geldekoeien f80 a210, 3 Kalfkoeien f 150 a 220, 12 nuchtere Kalveren f 6 a 15. 380 Scha pen f 14a 30, 5 Bokken en Geitenflal, 15 magere Varkens f9 a 13, 25 Biggen f6 a 7, 20 Kippen f 0,50 a 1,25, 100 Eenden 60 tot 85 cent. Boter per kop 70 tot 80 ct., Kaas per kilogram 25 tot 35 ct., Kip-eieren per 100 stuks f 3,50 a £4. Burgerlijke Stand, gem. Texel. Van 3 tot 9 Januari. ONDERTROUWD, GEHUWD en OVERLEDEN: Geene. GEBOREN: Johannetta Sophia, dochter van Jacob List en Catharina Margaretha Mei jer. Enna Margaretha, dochter van Matthijs Kroon Jz. en Dieuwertje Van der Vis. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 10.35 per 100 KG. Nobel - 8.75 100 zonder verbinding. Visscherijberichten. Nieuwediep, 8 Jan. n.m. 7 u. Aangebracht door 2 sloepen schipper J. Hart, 1700 schel?., waarvan 500 lev. per 100 f21,50. Schipper P, Meulen- dijk met 1500 schelv., waarvan 500 lev. per 100 f 19. 35 bengers met 40 tot 400 schelv. per 100 f 21 a 23, 3 tot 6 kabelj. per stuk f 1,70, 10 tot 30 rog per stuk 83 tot 92 ct. 2 korders met 4 tot 6 mand kleine schol per mand f2,50. 9 Jan. vm. 40 bengers en korders met 30 tot 250 schelv. per 100 f 28 a 32, 3 tot 12 kabelb. per stuk f 1,85, 6 tot 16 mand kleine schol per mand f 3,05 a 3,50, 1 tot 2 mand schar per mand f 1, 10 tot 16 tong per stuk 75 cent, 8 tot 12 rog per stuk 85 cent. 9 Jan. n.m. 1 logger schipper Klinge met 1400 schelv., waarvan 400 lev. per 100 f 22. 13 korders en beugers met 100 tot 200 scbelv. per 100 f 25 n 28,50, 4 tot 6 kabelj. per stuk f 1,95 4 tot 12 maud kleine schol per mand f 3,10 a 3,50, 10 tot 19 tong per stuk 75 cent. 10 Jan. 1 sloep schipper H. v. d. Hoeven, met 2800 schelv., waarvan 1100 lev. per 100 f 25,50. 1 korder schipper Smit met 110 tong, 30 kleine tong, schol, schelv., kabelj.; besomming f 100. 9 korders met 2 tot 12 mand kleine schol per mand f3,50, 15 tot 22 tong per stuk 80 cent, 1 tarbot f 7,50. N.m. 7 u. 10 beugers met 30 tot 150 schelv. per 100 f 30 a 34,50, 4 tot 12 kabelj. per stuk f 1,80. 11 Jan. v.m. 8 u. 2 beugers ieder 100 schelv. per 100 f29. Schniten naar zee. op Dinsdag 15 Januari 1887, av. 8 uur. 1. Festmarsch über de Choral, «Nun danket alle Gott", Joh. Resch. 2. Ouverture zu der Oper: »Oberon", C. M. von Weber. 3. Se renade, Carl Machts. a. «Nachtliche stille", b. «Mondaufgrng". c. «Die Musiker stimmen ihre Instrumenten", d. «Stiindchen." e. «Un- angenehme Störuug Neck- und Spöttereien". f. «Die Glocke schliigt ein Uhr und Alles begiebt sich zur Ruh". 4. Grande Fantasie sur »Carmen", opera de «Géorges Bizet" (op verzoek). 5. Ouverture do 1'opéra: «Fra Dia- volo", D. Auber. 6. a. Pizzicato, Polka Fran- caise, b. Marche Egyptienne, Johan. Strauss. 7. «Ein Abend bei Bilse in Berlin", Humo- ristisches Tongemalde, Ernst Scherz. 8. «Très- jolie," Valse, Emil Waldteufel. DE THUISVAARDER. Het ligt danr aan mijn voeten als een slang Het golvend meer, door mij zoo lang bevaren. Het harte klopt in mij zoo blij eu toch zoo bang, Want heden zie ik weer wat mij het lot bleef sparen. Ja, veel werd mij ontrukt en aan het graf gegeven In d' afgeloopen tijd. 'k Was ver van 't vaderland. Mijn vader en mijn kind, zij moesten beide sneven, De bleeke dood trof ben met sidderende hand. Maar hoeveel ik ook mis, ik mag toch veel behouwen, Mijn moeder en mijn vrouw, zij leven beide blij, En trachten met elkaar een luchtkasteel te bouwen, Waarin het hoogst geluk zal wonen aan hun zij. Och ik was verre weg. Het laatste viertal jaren Zweefde ik op avontuur met eene bark op zee; 'k Zag wond'ren zonder tal, weerstond zeer veel gevaren, Voer in dat tijdsgewricht maar steeds van ree tot ree, En altijd trachtte ik 't geheim der zee te weten, Te kennen het wuarom van 't rustloose geruisch Waarmede zij steeds zoekt ons wellekom te heetcn Tn haren killen schoot en in haar vochtig huis. Ik toefde uren lang aan hare zilte stranden, En vroeg aan elke golf, die kabb'lend liep te niet: Waarom toch, booze zee, doet gij de schepen landen En baant ge telkens weer aan weêuw en wees ver driet P De statistiek maakt uit, dat, van die u bewonen, Ruim twee en half percent 't gruf in de golven vindt. De wind steekt krachtig op, de storm komt zich ver- toonen, Den zeemansvrouw verliest den vader van haar kind. Doch verre weg van mij die droevige gedachten, Ik zie de grijze kust ontwikk'len voor mijn blik, En heden voor 't eerst, na veertienhonderd nachten, Zijn w' alle drie vereend, mijn moeder vrouw en ik. P. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 8 tot 11 Januari. ONDERTROUWD: B. H. Ilarinck,machi nist bij de marine, en C. Eelman. GETROUWD: J. de Groot en A. Robyn. A. v. d. Berg en J. Piemontel. BEVALLEN: J. Verschoor, geb. Frankfort, z. E. d'Hulst, geb. Boll, z. J. Scheltis, geb. van WagtcndorlT van Rijn, z. N. Bontes, geb. Tromp, d. J. lïeijers, geb. de Haan, d. G. Fluiter, geb. van Wolfercn, z. C. J. de Bondt, geb. van Dar telen, d. E. D. P. Clots, geb. Haakcnhout, d. A. Besteman, geb. Dekker, z. OVERLEDEN: A. de Beurs, 58 j. C.J. W. de Boer, 1 ra. J. Terluin, 69 j. 2 levenloos aangegeven. Vervolg der Berichten. De zeildag van Zr. Ms. »Atjeh" is bepaald in 't begin der volgende maand; het doel der reis is, eenige maanden te kruisen in den Noord-Atlantischen Oceaau en het Westelijk gedeelte der Middel- landsche Zee. 1 Juli a.s. kan die bodem weer ter reede van Texel zijn, om kort daarna te gaan kruisen in de Noordzee, waarna de reis naar Indië, rond de Kaap, nog dit jaar zal bepaald worden. De verzending van zeevisch van bier naar verschillende plaatsen in het buiten- en binnenland is gedurende den laatsten tijd zeer belangrijk geweest. Ten blijke daarvan kan de volgende opgaaf dienen Gedurende het 2de halfjaar van 1887 wer den van hier per spoor als ijlgoed naar elders vervoerd 1,815,100 kilogram zeevisch. In het 2de halfjaar van 1888 bedroeg het vervoer als ijlgoed 2,705,908 kilogram; een cijfer dus bijna 1 millioen hooger dan dat van de laat ste zes maanden des vorigen jaars. Wanneer men bij het cijfer der als ijlgoed verzonden zeevisch nog voegt de visch, als bestelgoed verzonden, dan bedraagt die te zamen ongeveer 3 millioen kilogram. Als gezagvoerder op het in conservatie op 's Rijkswerf alhier liggend lichtschip nTerschellingerbank", is benoemd R. Onnes, voorheen stuurman ter koopvaardij. Jl. Woensdagmorgen strandde in de Zuidergronden de Eugelsche bark «Westivai'd Ho", kapitein Hastings, van Iquigne (Persi) met salpeter naar Hamburg bestemd. Nadat van de lading door vletterlteden circa 800 balen in blazerschuiten waren gelost, slaagden de sleepbooten «Hercules", «Simsom« en «Stad Amsterdam" er in, het diepgeladen schip tegen middernacht zonder schade vlot en alhier op de reede te brengen. Aldaar heeft het schip de geloste lading thans weder ingenomen, om bij de eerste gunstige gelegenheid de reis naar de deatinatieplaats voort te zetten. De Westivard Ho" is een in 1884 gebouwd mooi ijzeren schip, een inhoudsmaat hebbende van 1219 ton. Het verslag der Rijkscom missie, ter examineering van stuurlieden ter koop vaardij over het jaar 1888, is opgenomen in de »St.-Ct.« No. 7. In bet geheel werden geëxamineerd 136 candidaten. Yan dezen werd het diploma uitgereikt aan 14 candidaten voor ln stuurman groote zeilvaart A 23 voor 2n stuurman groote zeilvaart A 24 voor 3n stuurman groote zeilvaart A 9 voor ln stuurman groote stoomvaart A 1 voor 2n stuurman groote stoomvaart A 1 voor 2n stuurman groote stoomvaart B 1 voor stuurman op de kleine zeilvaart C 12 voor een aauvul- lings-examen voor de stoomvaart1 voor een aanvullings-examen voor de zeil vaart. Aan het einde van haar verslag zegt de Commissie het volgende: »Het heeft haar evenals het vorige jaar getroffen, dat het diploma voor stuurman op de kleine vaart zoo bijzonder weinig werd verlangd, doch in nog veel meerdere mate, dat het getal der candidaten voor een examen volgens programma B weder zoo verbazeud klein was. Immers volgens dat programma meldden zich slechts aan 3 candidaten, en wel 1 voor den rang van 2n stuurman groote zeilvaart, 1 voor den rang van ln stuurman groote stoomvaart en 1 voor den rang van 3n stuurman groote stoomvaart. De beide eersten waren oud leerlingen van de kweekschool voor de zeevaart te Amsterdam en moesten worden afgewezen. Alleen de laatste slaagde". De minister van oorlog brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat in bet jaar 1889 geen studenten in de genees kunde aan de Universiteiten hier te lande, op den voet der bepalingen van het Reglement van 30 Oct. 1880 gewijzigd bij kon. van 14 Sept. 1883, zullen worden toegelaten tot de verbintenis, bedoeld hij artikel 18 der wet van 2 Augustus 1880 (Staatsblad No. 145), om, na het verkrij gen van den titel van arts, een benoe ming tot offiicier van gezondheid hij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht aan te nemen. In Anila-Paulowna is eon zekere P., die bode eener Vereenigiug is, sedert Dinsdag vermist. Ook uit deze gemeente vertrok dien dag een jongmensch B. met bestemming naar Amsterdam, maar zijn komst aldaar is niet bekend. Men verdiept zich over beide gevallen, die echter met elkaar niet in verband staan, in gissingen. Gedeputeerde staten van Noord- Holland hebben op het verzoek van den heer A. Kloeke, hoofd der openbare la gere school te Schagen, om de betrek king van lid der plaatselijke schoolcom missie te mogen aanvaarden, met het oog op art. 36 der onderwijswet, afwijzend beschikt. De bevolking van Amsterdam, die op 1 Jan. 1888 bestond uit 183,515 m. en 206,501 vr., te zamen 390,016, ver meerderde in 1888 door geboorte van 7359 m. en 6944 vr. kinderen, door ves tiging van 10,314 m. en 11,977 vr., te zamen 17,673 m. en 18,921 vr. totaal 36,590; verminderde in 1888 door sterfte van 4352 m, en 4262 vr., door vertrek van 8771 m. en 10,174 vr.. te zamen 13,123 m. en 14,436 vr. totaal 27,559. Zij vermeerderde alzoo per saldo met 4550 m. en 4485 vr., te zamen 9035 personen en bestond das op 31 Dec. 1888 uit 188,065 m. en 210,986 vr., te zamen 399,051. Als men in aanmerking neemt, dat de mutatiën in het peroneel der rjjkskazer- nes en oorlogsschepen niet volledig bekend zijn, dan kan men het cijfer der bevol king op 31 December jl. veilig schatten op 400,000 zielen. Te Groningen heeft in den nacht van Maandag op Dinsdag een moordaan slag plaats gehad, die, gelukkig, juist bij tijds is verhinderd. Eeu zekere De G. had in een koffiehuis twist gekregen met den stalhouder Yan D. en was daarover zoo verwoed, dat bij, na het gebruik van een goede hoeveelheid sterken drank, gewa pend met een geladen revolver naar de woning van Yan D. ging en dezen dreigde neer te schieten, waarop hij dan ook eeni ge schoten loste, die geen van allen doel troffen. Twee rechercheurs, die op het tumult afkwamen, arresteerden De G. en namen de revolver, waaróp nog twee patronen waren, in beslag. Dinsdagmiddag viel te Wildervank een man uit een hoogen boom op het ijs. Het ijs was zoo sterk, dat het aan den schok weerstand bood en de man zijn hals brak. Mie, de bekende Haagsche honden- scheerster, was gisteren voor het kanton gerecht te 's Hage gedagvaard ter zake van dronkenschap voor de 150ste maal. Yoor den winkel van den visch- handelaar A. P. te Mijtelaar op het Reni- brandtsplein, te Amsterdam, hing gisteren een monstervisch, die zeer de belangstel ling wekte der vele voorbijgangers op dat drukke stadsgedeelte. Het is een heilbot, die niet minder woog dan 350 onde pon den, en die nu nog, van ingewanden ontdaan, een respectabel gewicht heeft. De visch heeft een lengte van 1.15 M. bij een breedte van 1 M. Zulk een groote heilbot behoort tot de zeldzaamheden. De scheepvaart in Friesland is thans over het algemeen gestremd. De weinige stoombooten, die nog beproefden een reis te doen, ondervonden hierbij veel last van het ijs. Sommige booten echter niet van het ijs alleen, maar ook van de men- schen, zooals o. a. de stoomboot »Stad Sneekc, van Amsterdam op Sneek. Op haren tocht naar laatstgenoemde plaats bedierf zij hier en daar het genoegen der schaatsenrijders, en hierin vonden te Heeg eenige personen aanleiding om een regen van straatkeien op de boot te doen ne derdalen. De kapitein ontving ook een herinneringsteeken. Aan de stoomboot Burgemeester Brit zei werd te Allingawier de verdere door tocht belet. Zoo zijn er! Deze week had in een der Noordhol- landsche steden het volgende plaats. Hij zwiert over den Singel en zij doet het ook. Hij vraagt haar een baantje te rjj- den, wat wordt aangenomen. Cnder het rijden door fluistert hij, »ga je vanavond nog uit?" »Ja", zegt zjj, maar wat geeft dat, u is immers gehuwd?" >Wel neen", antwoordde hij, »dat is mijn broer." »0, dan is het wat anders, dan met ge noegen." Hij lekker. Maar o, ongeluk, geen tien minuten later komt een lief aanvallig knaapje naar hem toegespron gen met den uitroep »dag papa". Zij aan het lachen en weg, en hij bij zond het kind met een zuur gelaat naar huis om tegen mama te zeggen, dat ze wat moest voortmaken met het eten. Van het 's avonds uitgaan met haar kwam natuurljjk niets. In de buurt van Treport is een hevige brand uitgebroken. Ondanks de ijverige pogingen der brandweer slaagde men er niet in, allen, die in het huis waren te redden. 4 kinderen verbrand den in hunne bedjes. In Rusland heeft men het moeielijke vraagstuk van de bevordering in het leger op zeer eenvoudige wijze opgelost. Elk officier, die den rang van kolonel niet heeft bereikt op zijn 45ste jaar, wordt op pensioen gesteld en eveuzoo elk hoofd officier, die 58 jaar is geworden, zonder aan het hoofd van een divisie te zijn ge steld. In het koninklijk paleis te Madrid is een dy nam ietpatroon ontploft, gelukkig echter zonder eenige andere schade te veroorzaken dan het springen van eenige ruiten. Uit New-York komt het bericht van een gelukkig zeer zeldzame toepassing der lynchwet in Settle, een opkomende jonge stad in het territorium Washington. Een ingezetene der stad wilde zich op een zijner vijanden wreken en bracht hei- in elyke in zijn huis een groote hoeveelheid dynamiet. Dit ontplofte en de bewoner werd met zyn vrouw en dochter en twee werklieden gedood. De inwoners waren zoo verontwaardigd over dit misdrijf, dat zij, voordat de politie hen kon verhinde ren, den moordenaar opspoorden en op hingen. Bevallen van een Dochtor N. BONTES geb. Tromp. Helder, 10 Januari 1889. Wedstrijd om het Meesterschap van de Wereld. Amsterrdam, 10 Jan. Het driedaageche internationale hardrijden op schaatsen van rijders, die nog nimmer om prijzen in geld hebben gereden, is heden ge ëindigd. Het meesterschap der wereld waar voor een diploma, met fraaie zilveren cup, aan hem zou worden uitgereikt, die in dezen drie- daagschen strijd, eiken dag als overwinnaar uit de strijdbaan trad, is niet behaald. Had Von Panschin uit Petersburg veel kans, door dat hij reeds gisteren en eergisteren telkens de eerste was, heden schoten zijn krachten lo kort tegen den 18-jarigen stoeren, ietwat nurk- schen Amerikaan Jes Donoghue uit Newburg in Noord-Amerika. Bleken de vreemdelingen alzoo de meesters in het rijden, ook voor Nederland hebben Pander en Jurrjens den ouden roem goed hoog gehouden. Wegens den aanhoudenden dooi vingen de wedstrijden hedenochtend reeds te half negen aan. De baanlengte was heden 3218 m. of on geveer 2 Engelsche mijlen, bijna een half uur gaans. Ziehier de rijders en den tijd, waarin zij deze baan afreden. A. von Panschin, Petersburg iu 6.313/5, J. Donoghue, Amerika in 6.341/5, K. Pander, Haarlem in 6.50, G. Jurrjens, Amsterdam in 6.49, C. A. Venema, N.-Amstel in 7.11, Couvee, Delft in 7.44/5, L. Tebbutt, Engeland in 7.71/5, J. N. de Jong, Westzaan in 7.35 en van Blommenstein, Apeldoorn in 7.501/5, D. Doyer, Amsterdam, viel, tijd niet aange geven. Van dezen reden nu om de prijzen Pander en Junjens en Panschin en Donoghue. De einduitslag was dat Donoghue nu de baan aflegde in 6 m. 24 sec., von Panschin in 6.31, Jurrjens in 6.431/5 en Pander, die ook nog gevallen is, in 6.464/5 m. Bij dezen wedstrijd toonde de jeugdige Do noghue, het flegma te verpersoonlijken, terwijl von Panschin van groote opgewondenheid blijk gaf. Op hem waren door sportmen groote weddenschappen aangegaan. Donoghue reed veel fraaier en met langen streek, terwijl het rijden van von Panschin nu veel geleek op het zoogenaamde Friesche klauwen. Er was niettegenstaande het vroege uur veel publiek op de tribune, en de dames wa ren in grooten getale opgekomen, om den strijd gade te slaan. Amerikaansche, Russi sche en Nederlandscbe volksliederen weer klonken, en het eerste ijsfeest der Am. sterdamsche sportclub behoort al weder tot de geschiedenis. De vier laatste rijders ontvangen een gou den, een zilveren, een eerste bronzen en een tweede bronzen medaille. Josef F. Donoghue van Newburgh in de Ver- eenigde Staten is nog geen achttien jaren, daar hij eerst 11 Februari a.s. dien leeftijd bereikt. Hij is een flink gebouwde jonge man, van don ker uitzicht, eenigszins mager, en eer klein dan groot. Hij rydt op zeer lange schaatsen, n.1. 461/" centimeters, met zeer regelmatigen slag, het lichaam eenigszins voorover gebogen en ge woonlijk met de handen op den rug, waardoor hij bij het rijden het leelijke gezwaai met de armen vermijdt. Hij heeft de eigenaardigheid om bij het ryden zich voortdurend den neus te snuiten en dat wel met den meest primitieven zakdoek. Bij het rijden is hij gekleed in blauw tricot buis, het insigne der Amsterdamsche IJsclub, in rood geborduurd op de borst, en korte broek. Hij draagt gewoonlijk een witte muts, met kwast, die wel iets heeft van een Hollandsehe slaap muts. Donoghue stamt af van een schaatsen rijders-familie. Zijn vader, broeders en drie zusters zijn, evenals hij, echte ijskunstenaars. Voor zijne landgenooten is hij een even gevreesd mededinger als voor vreemden. Ondertrouwd J. C. HUVERS, Korporaal-Schrijver, K. N. M-, en H. E. LUNET. Helder, 5 Jan. 1889. Geboren THEODORUS CORNELIS, zoon van J. DRIJVER en V. KUIPER. Helder, 11 Januari 1889. Heden overleed in het kraambed mijne innig geliefde Echtgenoote MAARTJE MULDER Nd., in den ouderdom van ruim 27 jaren, mij nalatende één meisje van eenige dagen oud. Zij die haar in haar werkzaam leven gekend hebben, kun nen beseffen wat ik in haar verlies. Wieringen, 8 Januari 1889. C. MULDER Mz. Heden overleed na tjjdig voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten, onze geliefde Moeder en Behuwd- moeder JAKOBA TERLUIN, Wed. A. F. VAN DEN BOGAARD, in den ouderdom van ruim 69 jaar. Uit aller naam, P. J. VAN DEN BOGAARD. Helder, 9 Januari 1889. Heden overleed, tot mijne diepe droefheid, mijn geliefde Echtgenoote ANTJE DE BEURS, in den ouderdom van 59 jaren. G. F. GLOTZE. Mede namens Kinderen en Behuwdkinderen. Helder, 8 Jan. 1889. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig, doch gedaldig lijden, mijn innig geliefde Echtgenoot L. A. MOS, in den ouderdom van ruim 32 jaren. Helder, 11 Januari 1889. Namens wederzijdsche familiën, Wed. L. A. MOS—Boom. Getrouwd JOHANNES PETRUS SWEERING en CATHARINA PETRONELLA BRAS. Njjmegen, 9 Januari 1889. Hedeu 8 Januari, ontving ik de treurige tijding, dat mijn zeer geliefde en dierbare Echtgenoot en mijner kinderen liefderijke en zorgvuldigen Vader 1UCOL4AS VAN BIEMEN, vuurstoker 2de klasse aan boord van Zr. Ms. SS. »De Ruyter" den 16 November 11. in het Hos pitaal te Soerabaya is overleden in den ouderdom van ruim 26 jaren, mij nalatende twee kinde ren, die te jong zijn om het ver lies van hun dierbaren vader te beseffen. Een kortstondige ziekte maakte een einde aan zijn dier baar leven. Een ieder, die den overledene van nabij gekend heeft, kan be seffen, boe zwaar mij deze slag treft en des te meer, nu ik hem in de laatste oogenblikken geen hulp of bijstand heb kunnen bie den maar ik hoop in Gods wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Diep betreurd door mij, mijne ouders en verdere fa milie. Wed. W. v. BIEMEN, geb. Biekeb. Helder, 11 Januari 1889. Algemeene kennisgeving. Heden, den 8 Januari, ontvin gen wij de treurige tijding, dat onze brave zoon eu der Kinderen dierbaren Broeder NICOLAAS VAN BIEMEN, vuurstoker 2e kl. a. b. Zr. Ms. ss. de Ruyter" den 16 November 11. in bet Hospitaal te Soerabaija is overleden in den ouderdom van 26 jaar. Een kortstondige ziekte maakte een einde aan zijn jeugdig leven. Ieder, die hem gekend heeft, zal kunnen beseffen, hoe diep ons ouderhart getroffen is, doch wij hopen ons te troosten met hetgeen wat God doet, is wel gedaan. Diep betreurd door zijne ouders, broeders, zusters en zwagers J. N. VAN BIEMEN en Echtgenoote. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Zondag 13 Jan. 1888: 's morgens 10 ure Godsdienstoefening. van Knollendam,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2