van to Heer FJG. U Winter-ConcBrt, op DM. 12 Febr., 8 n. Advertentie n. 2ö-Jariie EcMvereeiipj „VADERLAND en ORANJE." zwaar gouden ketting en de portemonnaie ont stolen, terwijl de heer Lambinon, die zwaar gewond in het St. Jans hospitaal werd ge bracht, verzocht in de betalende afdeeling te worden opgenomen, en zeide dat men in zijn zak een portemonnaie met 200 fr. zou vin den. Die portemonnaie was echter weg en waarschijnlijk hem ontfutseld in het eerste uur na de botsing, gedurende hetwelk hij buiten kennis geweest is. Van het een en ander is aangifte gedaan bij de politie, en terecht zegt een blad, dat er in de geheele strafwet geen straf zwaar genoeg is voor de ellendigen, die aan dezen roof schuldig bevonden worden. Berlijn, 6 Februari. De National Zeitung" verklaart, uit de best ingelichte bron te weten, dat de dame, die in het treurig voorval te May- erling de hand heeft gehad, eene te Weenen welbekende schoonheid, namelijk de jonge barones Vetsera, is geweest. Zij is tegelijk met kroonprins Rudolf gestor ven en drie dagen geleden in het dorp Heiligenkreuz, nabij Meyerling, begraven. In een aan hare moeder achtergelaten brief heeft zij het besluit te kennen ge geven om samen te sterven". (Ook zij schijnt dus een zelfmoord te hebben be gaan). De National Zeitung" meldt er nog by: >De barones Vestera was van moederszjjde verwant met de beide heeren Baltazi, die als liefhebbers van sport en weelderig leven met de hoogste kringen in aanraking kwamen, Het is niet langer mogelijk, het ware van de zaak te ver donkeremanen. Zelfs personen, die met de keizerljjke familie van Oostenrijk zeer na bevriend zijn, maken er ook geen meer van. De luit. t. z. Ie kl. L. Haremaker wordt met 16deu dezer gedetacheerd bij het depart. van marine en toegevoegd aan den chef der afdee ling personeel. Het Handelsblad" ontving van een bjjzonderen correspondent nog de volgende mededeelingen „Het geheim, waarin de dood van den Oos- tenrijkschen kroonprins nog gehuld was, iB nu geheel bekend. De kroonprins heeft met eigen hand aan zijn leven een einde gemaakt, en wel onder omstandigheden, welke zoo buitengewoon zijn, dat zelfs de meest overprikkelde verbeel dingskracht ze niet vreeselijker zou kunnen schil deren. In het eenzame jachtslot te Meyerling iB op den 30sten Januari een liefdes-drama afge speeld, hetwelk in hooge kringen zeker nog nooit is voorgekomen en zelfs in de geschiedenis geen voorbeeld heeft. De kroonprins heeft niet alleen zichzelven het leven benomen, maar het wapen, waarmede de prins zich doodde, had eerst nog een ander jeugdig leven vernietigd, n.1.: dat der barones Vestera, een jeugdig, allerbekoorlijkst meisje, hetwelk sedert eenigen tijd diepen indruk hud gemaakt op Rudolfs hart. „Den 30sten Januari werden in het slot te Meyerling, in plaats van één, twee lijken gevon den. Terwijl graaf Hoyos naar Weenen ijlde om de tijding van Rudolfs dood aan den keizer over te brengen, werd het jonge meisje overgebracht naar het klooster Heiligenkrenz, hetwelk in de nabijheid van Meyerling ligt. Nog op den avond van denzelfden dag werd het lijk daHr voorloopig bijgezet. Het schot, dat aan het leven der baro nes een einde maakte, was eveneens tegen het hoofd gericht, en heeft ongetwijfeld ook onmid dellijk den dood tengevolge gehad. „Sedert hoelang de betrekkingen tnsschen den kroonprins en de barones een zoo vertrouwelijk karakter hebben aangenomen, is moeielijk te be palen. Dat de kroonprins levendig belang stelde in de barones, die tot de meest bekende schoon heden der Weener aristocratie behoorde, was voor velen geen geheim. De prins bewees der barones herhaaldelijk beleefdheden, zelfs in het openbaar, wanneer zij elkander bij wedrennen of andere vermakelijkheden ontmoetten. Daar echter de beminnelijkheden van den jongen prins in den omgang met iedereen bekend en zelfs spreekwoor delijk waren geworden, verwonderde dit niemand bijzonder, en kwam menniet op de gedachte, achter deze beleefdheden de ontwikkeling van een zoo treffenden liefdesroman te zoeken. „Welke omstandigheden tot de verschrikke lijke ontknooping van dit drama aanleiding heb ben gegeven, zal wellicht nooit aan het lioht komen, daar de mond van de eenige personen, die het weten, voorgoed is gesloten. Dit is echter zeker, dat de daad met zorg en voorbedachten rade is voorbereid en afgesproken. Ten minste barones Vestera liet, toen zij Weenen verliet, een brief achter, waarin zij haar familie mede deelde, dat zij een einde aan haar leven moest maken. Dinsdagochtend reed het meisje met een harer kameniers naar een winkel, ten einde eenige inkoopen te doen. Terwijl de kamenier bet rij tuig van den eenen kant verliet, om den winkel binnen te gaan, stapte de barones vlug aan den anderen kant uit. Van dit oogenblik af heeft men de barones niet meer teruggezien. Haar ontstelde moeder las in het briefje, hetwelk zij had achter gelaten, het verschrikkelijk besluit harer dochter, om zich het leven te benemen. Terstond werd de politie te hulp geroepen, maar de nasporingen bleven natuurlijk vruchteloos, daar de barones, die gezegd had zich te zullen verdrinken, haar opzettelijk op een verkeerd spoor had gebracht. Eerst Woensdagmiddag vernam de familie Vestera hetgeen te Meyerling was gebeurd en werd haar het lot der jonge vrouw bekend". Naar het «Berliner Tageblat" ver neemt, zal de kroonprinses de beschik king van haar gemaal, waarbij haar het ■vruchtgebruik van zijn nalatenschap wordt toegekend, niet aanvaarden. De brief, die de kroonprins vóór zyn dood aan de keizerin geschreven heeft en welke te Mayerling is gevonden, bevat niet alleen eenige woorden van afscheid f aan zijn moeder, doch een uitvoerig ver- f i haal van de reden der noodlottige daad. Marine en Leger. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Soenda, van Batavia, ver trok 6 Februari van Aden. Het stoomschip Prins van Oranje vertrok 7 Febr. van Suez naar Batavia. Het stoomschip Prinses Ainalia arriveerde 6 Februari te Batavia. Het stoomschip Prins Alexander, van Am sterdam, vertrok 7 Febr. van Southampton. Behalve de thans in aanbouw zijnde torpedo booten Idjen en Krakatau, zullen bij 's rijkswerf te Amsterdam dit jaar nog vier torpedobooten in aanbouw worden gebracht, waaronder twee van klein model. Zr. MS. stoomkanonneerbooten Brak, Lijnx, Ulfr, Ever en Gier zullen dit jaar verwapend worden bij 's rijks werf te Amsterdam. Voor zooveel de Brak en Lijnx betreft, is met deze werkzaamheden reeds een aanvang gemaakt. De Brak krijgt bovendien een nieuw opperdek en wordt van nieuwe ketels voorzien. Marktberichten. Purmerend, 5 Febr. Aangevoerd 14 Paar den, 132 Melk- en vette Koeien, lager in prijs, handel stug, 39 vette Kalveren f 0,75 a 1 per P., 86 Nucht. dito f8 a 20, beiden handel vlug, 963 Schapen en Lammeren, prijs houdend, handel stug, 178 vette Varkens f 0,40 a 0,52 per P., 132 Biggen f6 a 9, beiden handel vlug, Kipeieren f 3,50 a 4,25 per 100, 775 pond Boter f 1,40 a 1,45 per P. Kleine kaas f 28,50 Aangevoerd 97 st. Schagen, 7 Februari. 5 Paarden f 50 a 100, 16 Geldekoeien f 100 a 242, 2 Kalf- koeien f155 a 175, 16 nuchtere Kalveren f 6 a 16, 200 Schapen f 16 a 23, 3 Bokken en Geiten f3a4,50, 15 mag. Varkens f 10 a 18, 12 Biggen f 6 i\ 8, 40 Kippen 60 al25, 30 Eenden 90 a 110, Boter per kop 85 a 95, Kaas per kilogram 20 a 40, Kip-eieren per 100 stuks 350 a 400 ct. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.25 per 100 KG. Nobel s - 8.25 100 zonder verbinding. Visscherijberichten. 7 Febr. Binnengek. 2 sloepen. Schipper B. Dubbel, met 40 1. kabelj., per stuk f2,80, 120 d. kabelj., p. st. f 1.30 a f 1,35, 700 sclielv., waarvan 200 lev., p. 100 f24.4 d. lengen, p. st. f2,35. Schipper Bariudregt met 420 1. kabelj., per st. f2,35, 180 d. kabelj., p, st. f 1,30af 1,35, 400 schelv. in ijs, p. 100 f22,50. 8 Febr. vm. 8 u. Niets binnen. 2 tal haring, per tal f7,85. 329ste staats-Loterij. 5e klasse. 13e lijst. No. 11224 1 5000. Nos. 2526 6813 7308 11612 17067 f1000. Nos. 1253 7535 13757 19416 f400. Nos. 905 1091 7271 8247 11127 12797 18465 1200. Nos. 292 3265 3410 6274 14633 17205 17907 18750 i'100. 14e lijst. Nos. 3543 3868 6000 10518 14471 17753 20801 f 1000. Nos. 3683 5710 7012 16012 17892 f400. No. 2773 5643 f200. Nos. 880 1512 1899 2031 2154 6616 8267 8388 8829 8848 9076 12072 12214 12611 12752 14986 f 100. 15e lijst. Nos. 12267 15597 20768 f 1000. Nos. 5589 5902 11594 13621 f400. Nos. 2967 3610 7112 9228 9795 10589 12253 15112 f 200. Nos. 71 1779 3327 7418 8758 9174 12240 14160 15593 18347 19176 f 100. 1. //En avant!" Marehe Militaire. R. Piefke. 2. Ouverture: //Michel Angelo", Niels W. Gade. 3. Zwei Elegische Melodiën. Edvard Grieg. (flir Streichquintett) a. //HjertesUr." (Herzwunden). b. //Varen". (Der Frühling). 4. Hommage h C. M. von Weber. Fantai- sie. C. Schulz. Pauze. 5. //Maximi- liën Robespïërre," Grande Ouverture Drama- tique. Henri Litolff. 6. a. Gavotte. E. Silas. b. Pizzicatistück aus dem Ballet//Sylvia". Léo Deslibes. 7. //Musikalische Actiën-Un- ternehmung", Grosses Potpourri. Louis Stete- feld. 8. «Les Patineurs," Valse de Concert. ExnL Waldteufel. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 5 8 Febr. 1889. ONDERTROUWD: J. L. Gordijn, korpo raal der mariniers, en J. Meijer. G. Gibbon, marinier, en E. Kweldam. J. van Riel, kor- poraal-torpedist, en M. Bakker. W. H. Berg man, bootsmaat, en H. G. v. d. Miesen. W. Klerk, timmerman, en T. Former. J- Mens, zee man, en M. Dekker. GETROUWD: A. de Reus en B. Reünders. BEVALLEN: A. P. Petrus—Opdam, d. B. de BunjeBruin, d. C. M. TerraStroo- mer, z. OVERLEDEN: D. Weber, 18 d. T. Krij- nen, 11 d. A. C. Dekker, 3 w. W. A Schel- linger, 21 m. F. Prass, 18 m. Burgerlijke Stand, gemeente Texel van 30 Januari tot 5 Februari. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Cornelis Koopman, weduw naar van Frouwtje Kaan, en Trijntje Cornelia De Waard. GEBOREN: Gerrit Jan, zoon van Pieter Willem Jan Logman en Jannetje Kiljan. Aaltje Jannetje, dochter van Pieter Wilner en Pietje Wegman. OVERLEDEN: Grietje Zeijlemaker, ge huwd met Gerrit Leen, 58 jaren. Antje Tim mer, eerder weduwe van Simon Kuiper, laatst van Cornelis Mossel, 74 jaren. Een aange spoeld lijk. POLITIE. Gevonden voorwerpenAdres Bureau H. Een Drooglijn 4 a 5 meters. Een rood wollen Muts. Vervolg der Berichten. In het lokaal Tivoli alhier gaf „Hel ders Mannenkoor" jl. Woensdagavond een Concert, dat als welgeslaagd mag werden ver meld. Koren en solo's werden onder de leiding van den directeur, den heer II. A. Egbers. op uitmuntende wijze uitgevoerd. Op loffelijke wijze werden de solo's voor Tenor en Bas ten uitvoer gebracht en niet het minst werden toegejuicht de door den directeur uitgevoerde composities voor viool van eigen hand, die den levendigsten bijval uitlokten. Op zeer verdienstelijke wijze werden enkele nommers het programma geaccompagneerd door piano en violoncel. Dit Concert heeft er ongetwijfeld toe bijgedragen om de belang stelling in 't Mannenkoor levendig te houden, want blijkbaar werden de verschillende nom mers van het welgekozen programma met onverdeelde aandacht gevolgd. Wij mogen ook een woord van lof niet ont houden aan den pianist, de heer Leewens, die de begeleiding op verdienstelijke wijze ver richtte. Op den lsten dezer is het geleidelicht op onze kust tusschen den kustlichttoren en de batterij Kaaphoofd, na het aanbrengen der noodige verbeteringen tot op de noodige sterkte gebracht, voor het eerst ontstoken. De visscher- lieden, die nabij deze kust hun moeilijk en dikwerf gevaarlijk bedrijf uitoefenen, onder vinden reeds het onbetwistbare nut van dit vuurtje", bij het passeeren van het Kaap- en Molen gat. Zij erkennen gaarne de ver diensten van hen, die tot het tot stand ko men van dit geleidelicht onvermoeid werk zaam zijn geweest, 't Eerst is deze zaak ter sprake gebracht in een vergadering der vroe ger hier bestaan hebbende Kiesvereeniging «Helder". De heer S. C. Visser, lid van 't Bestuur dier Vereeniging, bepleitte het nut van zoodanig licht, en wees ter aanbeveling van die zaak op de ernstige gevaren, welke onze visschers bij het passeeren van genoemd zeegat bedreigen. De Kiesvereeniging riep de hulp en de medewerking in van de Ka mer van Koophandel en Fabriekende heer Visser wendde zich by herhaling tot onzen afgevaardigde ter Tweede Kamer, den heer S. T. Land, en begaf zich, toen men aanvan kelijk meende, dat een klein wit licht voldoende was, om den weg ter zee aan te wijzen, meer malen in den avond aan boord van een vaar tuig, ten einde zich van den toestand in loco te overtuigen. Zijn onvermoeide pogingen zijn ten slotte met den gewenschten uitslag be kroond het licht is er, 't bewijst den vis- scherman den uit3tekendsten dienst en behoed! hem voor ernstig gevaar. Onze visscherlieden zijn hiervoor erkentelijk aan allen, die tot de verwezenlijking van 't plan hebben medege werkt. Hebben zij indertijd de zaak door een adres aan den Minister van Marine gesteund, thans openbaren zij den wensch, dat het ge stichte geleidelicht, naar den man, door wiens initiatief het tot stand kwam, den naam zal dragen van»Simon Visserlicht". Deze hulde is zeker welverdiend en zal ongetwijfeld er toe bijdragen om den heer Visser zoo lang hij leeft met zelfvoldoening te doen te rugzien op zijn in menig opzicht niet nutte- looze werkzaamheid als Bestuurslid der Kies vereeniging «Helder". Gisterenavond werd in het lokaal Tivoli door 't Hollaudsch-Toonelgezelschap, onder directie vau den heer A. van Lier, opgevoerd het drama Roger de Geschand vlekte". Terecht mag men dit drama een sen satie-stuk noemen, want de toestanden zijn bovenmate wonderlyk gecombineerd. Het stuk viel echter in den smaak van de vrij talrjjk opgekomen bezoekers, en hiertoe bracht voorzeker 't uitmuntend spel der vertooners veel by. Roger, voor gesteld door den heer Roijaards, behield de sympathie van het publiek tot het einde toe en de rol van Luversan, door den heer Veltman voorgedragen, maakte 't eüect, dat we bij het spel van dien artist gewoon zijn. De dames Ellenberger en van Beem, in de rollen van Julia de Noirville en Henriette Laroque, brachten in ruime mate 't hare er aan toe, om aan het stuk relief te geven en ongetwijfeld was ieder ingenomen met de jongejuffrouw Mina, die als Suzanna optrad en zich bijzonder onderscheidde in de tweede afdeeling (Het hof van Assisès). Herhaalde malen werden de spelers te ruggeroepen, wel een bewijs, dat de op voering van Roger" ook hier in den smaak viel. De alhier op muzikaal gebied zoo gunstig bekende familie Polak, die reeds zoo vele malen ook elders op partyen 't muzikaal gedeelte met succes vervulde, heeft thans weder een vereerende opdracht uit Breda ontvangen. In den afgeloopen nacht brak er brand uit in een water- en vuuraffaire in de Wagenstraat alhier, die zich zeer ernstig liet aanzien. Met behulp van spoedig toegeschoten buren is men echter den brand meester geworden. Sedert jl. Dinsdagnamiddag zijn van de schipbreukelingen van de »Theodor Behrend" alsnog hier de lyken aange spoeld vanPeter Wendt, timmerman, uit Dantzig, Carl Stadt, matroos nit Me mel en Peter Hardvar Jures uit Riga. De lijken zijn door tusschenkomst van het Dnitsche Consulaat ter aarde besteld. Woensdag is twee myl bezuiden Huisduinen, by Falga, gestrand de Sche- veninger bomschuit No. 22, schipper J. de Heijer. Het vaartuig zit hoog en ge heel buiten gevaar. Volgens bericht zijn tot heden 1073 halen katoen gelost uit het by Tessel gestrande stoomschip „Benbrack" en naar Nieuwediep vervoerd. Er bestaat kans, by gunstig weder, dat de geheele lading binnen veertien dagen kan geborgen wor den. Dewijl er, vóór dat de katoen kan ver zonden worden, met de bergers zal moeten worden afgerekend, worden de agenten verzocht, de merken van hunne partyen MX aan den agent van Lloyds te Arasterdam op te geven, waardoor een accoord zal kunnen worden getroffen. Dinsdagmiddag vier uur werd de Haarlemmerstraat te Amsterdam in rep en roer gebracht door't volgend voorval: Een beambte van het Bagagekantoor van het Centraal-Statiou was door zijn superieur beboet met 50 Centen. Schijubaar zich kalm houdende, wachtte hij tot Dinsdagmiddag 4 uur tot dat de chef huiswaarts keerde. Hy volgde hem viel hem onverhoeds op de Haar- lemmerstaat aan met een scheermes, waarmede hij hem een wond aan den hals en aan den rechterarm toebracht, welke echter niet levensgevaarlijk ge acht worden, door een geneesheer, die in allerijl ontboden werd. De dader zag zich spoedig gegrepen en werd door de politie in arrest genomen. Hy staat bekend als een ijverig werk man, en maakte nooit misbruik van sterken drank. Wraak schijnt de eenige drijfveer van zyn handelwijze te zyn geweest. By bevelschrift der arrondissements rechtbank te Middelburg is heden rechts ingang verleend, met bevel tot gevangen houding en instructie, tegen H. J. de R., oud 44 jaar, ontvanger-griffier van den polder Waarde, geboren te Fort-Bath, wonende te Kruiningen, gedetineerd te Middelburg, ter zake dat hy in zijne betrekking van ontvanger-griffier van den polder Waarde, voor welke betrekking hy bezoldigd werd, van de aan dien polder behoorende gelden, dien hy in 1888 en in het begin van dit jaar een bedrag van omstreeks f 6000 opzettelijk heeft ver rast erd. Naar de Amst. Crt. uit betrouwbare bron verneemt, bestaat het plan om een maatschappij op te richten tot exploitatie van het Paleis voor Volksvlijt. Aan het hoofd van die maatschappij zou komen te staan de heer Ton Sr., directeur der centrale markten te Dusseldorf. Het Pa leis voor Volksvlyt zou alsdan tot eene groote hal ingericht worden, waar bloe men, planten, groenten, vleesch, visch, enz. zouden te koop aangeboden worden. Er zyn reeds onderhandelingen aange knoopt met de aandeelhouders van het Paleis voor Volksvlyt, waarvan de meer derheid zich bereid verklaard heeft, zoodat de onderhandelingen spoedig tot een goed einde zullen gebracht worden, terwijl men zich met een adres tot de bevoegde au toriteiten zal wenden, ten einde een subsidie te ontvangen, daar, zoo het plan gelukt, de reeds lang beloofde en ver wachte groentenmarkt van gemeentewege niet opgericht zou behoeven te worden. By de Haagsche Schouw, onder Oegstgeest, kwamen Vrydag j.1., op den stormachtigen avond, zekere H. van der Mey Hz. en zijn beide zoons, 14 en 12 jaar oud, met eene schuit van Leiden. Op eens zonk de schuit in de diepte weg. Het oudste zoontje stond bij den mast, de vader met den jongste by het roer. Dezen vluchtten naar den mast, waar aan zy alle drie zich vastklemden. Geen roepen hielp, want elke roepstem werd door den storm overschreeuwd. Al die per zonk de schuit, al grooter werd het gevaar, toen de oudste zoon plotseling de gedachte kreeg om als een schipbreuke ling op een plank naar den wal te ko men, hetgeen gelukte. L.Verhaar, die met zyn beide zoons ter hulp geroepen werd, verscheen met lantaarn en vlet. Gelukkig was de hulp niet te laat. De beide achtergelatenen werden gered, en de jongste zoon, die bewusteloos was ge worden, spoedig bijgebracht. Alle drie zyn gelukkig aan een dreigend doodsge vaar ontkomzu. Londen, 5 Februari. Zondagavond 1.1. vond tusschen Beachy Head en Dungeness een aanvaring plaats tusschen het ijzeren schip »Killochan" en het stoomschip »Nereid", waardoor 23 personen verdronken. De »Killochan", ge laden met 1800 ton tarwe, van S.-Fran- cisco bestemd naar Londen, en het s.s. >Nereid", geladen met 1150 ton kolen, van Shields naar St. Nazaire liepen, hoe wel het weder zeer helder was, met goed vuurzicht, op elkander en met zulk een kracht, dat de »Killochan" binnen twee minuten, en het stoomschip >Nereid" binnen vyf minuten na de aanvaring zonk. Slechts aan boord van het stoom schip was tjjd om een boot uit te zetten. Ware er geen sleepboot in de nabijheid geweest; welke onmiddellijk een boot ter hulpe zond, dan hadden er nog meer personen by deze aanvaring het leven verloren. Van de »Killochan" verdronken 15 personen, waaronder de gezagvoerder, en werden er acht gered. Van de »Nereid" werden 10 gered, waarvan gezagvoerder en 2e stuurman, en 6 waaronder de opper stuurman, verdronken. De sleepboot nam al degeredden aan boord op en bracht hen te Dover in het Sailors Home. Een matroos overleed nog onderweg. Te Munster is dezer dagen een formeele slag geleverd tusschen een 70-tal onderofficieren en soldaten van de daar in garnizoen liggende regimenten kuras siers en artillerie. Er werd algemeen van den sabel gebruik gemaakt. Verscheidene soldaten zyn gewond, waaronder één zeer zwaar, in het hospitaal opgenomen. Sinds lang bestond er een wrok tusschen de soldaten der beide regimenten. Den lOen Februari 1889 hopen onze geliefde Ouders C. VAN WIJK en J. VAN WIJK geb. SINJEWEL, hunne ^/„-jari^e Ecbtvereeniging te herdenken. Hellevoetsluis, 7 Febr. '89. Uit naam hnnner dankbare Kinderen, K. BOS en M. DUIS. van J. H. POLAK en B. A. POLAK—LEUW. Helder, 10 Februari 1889. (Wegens familie - omstandigheden geen Receptie). Ondertrouwd W. KLERK en T. FORMER. Helder, 7 Feb. 1889. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd MEINDERT MASTEMAKER, en Schipper HD. 3, CORNELIA SPIL. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd G. HO F ER en J. DE WIJN. Helder, 8 Februari 1889. Bevallen van een welgeschapen Zoon C. M. TERRAStroomer. Huisduinen, 7 Feb. '89. Heden overleed te Rotterdam mjjn eenige geliefde Zuster, Mejuffrouw de Wed. S. M. GROEN, geb. Prins, in deu gezegenden ouderdom van circa 87 jaren. Helder, 2 Februari 1889. B. LEUW, geb. Prins. Tot eenige en algemeene kennis geving Heden overleed onze jongste lie veling WILLEM ANTHON, in den leeftijd van 21 maanden. Helder, 5 Februari 1889. S SCHELLINGER, A. F. SCHELLINGER-GROEN- Algemeene kennisgeving. Op 5 Februari overleed ons jongste kindje, slechts 23 dagen oud. K. C. DEKKER, M. G. DEKKER-GROEN. Helder, 8 Februari 1889. Heden overleed, na een kortstondig lijden, onze jongste lieveling Friedrich, in den aanvalligen leeftyd van bijna 19 maanden, diep betreurd door zjjne ouders. Helder, 6 Februari 1889. F. PRASS en Echtgenoote. Voor de vele vriendelijke bljjken van belangstelling, by de viering van onze 25-jarige Echtvereeniging ondervonden, betuigen wij, mede namens Kinderen en Behuwdkiuderen, onzen oprechten dank. Oude-Schild, 6 Feb. 1889. S. KONING. G. KONING—Dijker. De familie TEGEL betuigt by deze haren oprechten dank voor de vele bewy- zen van deelneming, ondervonden zoowel gedurende de ziekte als by het overlijden en de ter-aarde-bestelling van hare ge liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. J. OOSTERBAAN, Wed. A. TEGEL. Helder, 1 Februari 1889. Onderofflciers-Vereeniging Zaterdag 9 Februari 1889, Door den Heer L., lid der Vereeniging zyn 3 prijzen beschikbaar gesteld, om te worden verloot onder de leden, die tusschen 71/* en 8 ure, ter vergadering verschijnen. Het Bestuur is hiervan uit gesloten. doch ook voor hen is een prjjs ter verloting beschikbaar. Het Bestuur,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2