9e Winter-Goncert op Dinsdai 12 Maart 1889 Advertentie n. dankbetuiging. Aan de leden der Herv. Kerk Vrije Geref. Gemeente. De Weleerw. Heer Ds. G. GLASSCHER, Ds. versteeg. Een Dienstmeisje gevraagd, LOOPJONGEN gevraagd, Een Kleermakersknecht, TI VOL I. Zondag a. s. BAL. (ffmtctrteaal (jhiflli. op Dinsdag 12 Maart 1889, Grand Café H0FFMAN. DE ONECHTE ZOON. Na afloop BAL Een net Burger-Woonhuis, Een gemeubeleerde Hamer Te liuur een Winkelhuis, een huis te huur, roote ei witte Zandaarflappelen, een party bedrukt PAFIER. TJALK met Toe- pot 72 tonnen. Bij den torpedodienst te Helleroetsluis zijn tot commandanten van Zr. Ms. torpedobooten I en VII aangewezen: de luit. t. z. Ie kl. P. W. Saohse en de luit. t. z. Ie kl. G. P. van Hecking Colenbrander. De off.-maohinist 2e kl. J. Buijs, thans non- actief, is aangewezen om den 16en dezer per „Prinses Marie", van de stoomvaart-maatschappij „Nederland", naar Oost-Indië te vertrekken en zich ter beschidking te stellen van den comm. der zeem. aldaar. Ben bijzondere commissie van het Russisch departement van marine, ingesteld om te beslis sen over de vraag der verlichting van oorlogs- eohepen, heeft besloten dat alle voortaan te bou wen oorlogsvaartuigen electrisch moeten worden verlicht. Vóór 189U moet de electrische ver lichting op alle schepen der Russische vloot zijn ingevoerd. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Soenda, van Batavia, pas seerde 6 Maart Wight. Het stoomschip Prinses Amalia vertrok 5 Maart van Padang naar Amsterdam. Het stoomschip Conrad, v. Amsterdam, is 6 Maart van Southampton vertrokken. Het stoomschip „Prins Frederik," van Ba tavia, is 6 Maart Gibraltar gepasseerd. Het stoomschip Burgemeester den Tex, van Amsterdam, vertrok 6 Maart van Port-Said. Marktberichten. Purmerend, 5 Mrt. Aangevoerd 14 Paarden, 126 Melk- en vette Koeien, handel stug, prijshoudend, 73 vette Kalveren f0,80 a 1 per P., handel vlug, 584 Nucht. ditof4al2 handel stug, 572 Schapen en Lammeren, prijs houdend, handel vlug ,109 vette Varkens f 0,45 a 0,57 per P., handel vlug, 179 Biggen f 6 a 10, handel stug, Kipeieren f2,75 a 3,25, Eenden dito f3,50 per 100, 713 pond Boter fl,40 a 1,45 per pond. Kleine kaas f 28,50. Aangevoerd 49 st. Schagen, 7 Maart. 7 Paarden f 50 a 150, 22 Geldekoeien f 85 a 260, 8 Kalfkoeien f 130 a 200, 112 nuchtere Kalveren f3al0, 465 Schapen f 16 a 31, 20 mag. Varkens f 12 a 14, 20 Kippen f 0.60 a 1.25, J20 Eenden f0.60 a 1.Boter per kop f0.90 a f 1. Kaas per kilogram 20 a 30 ct.5 Kip-eieren f 2.50 a 3.en Eend-eieren f 3.a 3.50, per 100 stuks. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.10 per 100 KG. Nobel - 8.10 100 zonder verbinding. Visscherijberichten. Nieuwediep, 5 Maart. Aangebracht door 2 sloepen schipper K. van der Hoek, met 140 lev. kabelj. per stuk f 1,80, 110 doode kabelj. per st. f 1,15 a 1,25, 12 lev. leng p. st. f 4,65, 250 schelv. in ijs per 100 f 31,50, 1 ben rog £31. Schipper C. Valkenier met 50 lev. kabelj. p. st. f 1,85, 40 doode kabelj. f 1,25, 9 lev. leng p. st. f 4,50, 600 schelv., waarvan 200 lev. per 100 f 32,50, 1 heilbot p. st. f 21. 7 Maart. 2 sloepen schipper H. de Korte, met 160 lev. kabelj. p. st. f 1,80 a 1,85, 180 doode kabelj. p. st. fl,20 a 1,35, 7 lev. leng p. st. f4,25, 4 heilbotten p. st. f24,50, 800 schelv. in ijs per 100 f29. Schipper C. v. d. Hoek met 210 lev. kabelj. p. st. f 1,75, 310 doode kabelj. p. st. f 1 a 1,30, 8 lev. leng p. st. f 4,20, 5 doode leng p. st. f 2,50, 600 schelv. in ijs per 100 f 29, 2 heilbotten p. st. f 14,50. 20tal haring per tal f9 a 13. 1 beuger met 25 rog p. st. f 1,13. 7 korders met 3 tot 30 mand kleine schol per mand ,f 5,35 a 5,55. N.m. 7 korders met 5 tot 20 mand kleine schol per mand f3,10 a 4. 2 bommen met 20 tot 30 tong p. st. f 1, 20 tot 30 groote schol p. st. 60 tot 70 cent, 3 mand kleine schol per mand f 4. 8 Maart v.m. 8 u. Geen haring en niets binnen. Aanvang 's avonds 8 uur. 1. „Stets mobil!" Militair Marsch. Unrath. 2. Overture de 1'opéra „La Dame Blanche". F. A. Boieldieu. 3. „Gruss aus der Ferne" Intermezzo. Joh. J. H. Verhulst. 4. „Traum- bilder", Fantaisie. H. C. Lumbye. Pauze. 5. Ouverture: „Le Barbier de Sevilla". G. Rossini. 6. „Alla stella confidente", Romance. Robaudi. 7. Fantaisie de 1'opéra „Fra Diavolo". D. F. E. Auber. 8. „An Dich". Emil Waldten- fel. a. Introduction Menuetto. b. Walzer. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 5 tot 8 Maart. ONDERTROUWD: F. Stellenberg, matroos bij de Marine, en M. C. Martineau. GETROUWD: G. Eggink en E. van der Meulen. J. L. Gordijn en J. Meijer. BEVALLEN: A. II. Visser, geb. Verha gen, z., C. Jansen, geb. Je Jong, z., A. Hu- vers, geb. van de Graaff, z., J. v. Wingei-den, geb. Kuipers, d., J. N. de Mutsert, geb. de Klerk, z., D. Veerkamp, geb. Been, d. OVERLEDEN: J. D. Löschcr, 76 jaren; N. M. GraafF, 17 maanden. Burgerlijke Stand gemeente Texel. van 27 Februari tot 5 Maart. ONDERTROUWD: Cornelis Tanis en Leentje Bakker. GEHUWD: Geene. GEBORENCornelia, dochter van Johan- nes Bakker Cz. en Dieuwertje Buis. Krijna, dochter van Johannes Pieter Noordijk en Cor nelia Dros. Adriaantje, dochter van Jacob Knol en Klaasje Bakelaar. OVERLEDEN: Hendrik Saris, zoon van Cornelis Saris en Martje de Boei', 15 jaren. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur! De sloopingsmanie welke zich in den laatsten tijd in onze gemeente openbaart met betrekking tot vereenigingen welke er toe bijdragen om het publiek uit verschillende standen nuttig en aan genaam bezig te houden en afleiding te verschaf fen van de beslommeringen des dagelijkschen levens, is voorwaar een zeer treurig verschijnsel. De rederijkerskamer „Olympia" spatte, in de periode van haar glanspunt, uit elkaar; „Hel der's Mannenkoor" zal indien de geruchten waar zijn weldra den zwanenzang zingen ons „Nuts-Departement" bestelde op indrukwek kende wijze zijne dochter „Floralia" ter aarde en werd door diezelfde corporatie ook de „Ver- eeniging voor Volksbijeenkomsten" plechtig in vorengenoemde groeve bijgezet. Over de redenen welke tot al deze narigheden aanleiding gaven, wenschen wij niet in beschou wingen te treden, deze znllen de bewerkers zelf het beste weten; maar een verblijdend verschijn sel in al die duisternis is: de wedergeboorte der „Vereeniging voor Volksbijeenkomsten"; dat wees kind van „het Nut" heeft in dit winter-seizoen schitterend bewezen op eigen beenen te kunnen staan, en, ondanks de tegenwerking, bewezen alle recht van bestaan te bezittenaan personen en vereenigingen welke, hunne beste krachten be schikbaar stelden, om die bijeenkomsten op te luisteren, ontbrak het nimmer, meermalen was de keuze ruimen, op hoe ernstige wijze ook door enkele aftuigers werd beweerd, dat het pu bliek er als 't ware genoeg van had, die bewe ring is op in 't oog loopende wijze gelogenstraft, want bij elk der 5 bijeenkomsten was de zaal van „Tivoli" nagenoeg te klein om de bezoekers te bevatten, die door aandacht en orde het groot ste bewijs leverden, hoe hoog de pogingen van hen, die voor hen optraden, op prijs werden gesteld. Het jeugdige muziek-gezelschap „Crescendo" verschafte aan tal van geïntroduceerden een der aangenaamste avonden welke wij dezen winter mochten genieten. „Crescendo" bezit onmisken baar véélbelovende krachten en, met voortgaande ambitie en studie, zal de tijd niet ver meer af zijn, dat zijne muziekuitvoeringen een waardige plaats in onze samenleving innemen. Wij spreken alroo den wensch uit, dat de „Vereeniging voor Volksbijeenkomsten" en „Cres cendo" den materiëelen en zedelijken steun van het welgezinde publiek krachtdadig mogen blijven ondervinden, opdat ook zij niet onder de handen der sloopers ten gronde gaan. Dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, neemt voor dit winter-saizoen van u afscheid, Uw getrouwe lezer A. Helder, 7 Maart '89. Vervolg der Berichten. Met den avond van jl. Woensdag was de taak der Commissie voor Volksbijeenkomsten voor dezen winter volbracht, zoo betoogde de heer T. Mooy in zijn slotrede. Die avond echter was niet de minste onder de reeks, welke was voorafgegaan. Ook nu was «Tivoli" vol; allereerst om van den heer A. Klerk een novelle van eigen hand te hooren. Spreker gaf een schets van den vooruitgang des tijds op velerlei gebied, met teruggaanden blik op dien „goeden ouden tijd", en vroeg of trek schuiten, kaarslicht en open haarden wel ge schikt waren om dien tijd terug te wenschen, en te verwisselen tegen de gemakken, die wij thans genieten. Om aan te toonen dat wy vooruit en steeds voorwaarts moeten, doch ge heel ten goede, gaf spreker een paar goed gekozen voorbeelden, in tegenspraak met dat goede, uit 't leven van een burgergezin, waar van de kinderen ten opzichte van kleeding en stand wenschen koesterden, die schijnbaar be reikbaar, doch moesten uitloopen op diepe te leurstelling, zeer in tegenstelling zeker met de eenvoudige begeerten uit dien ouden tijd. Met bekend succes mochten wij opnieuw den heer A. B. Wèber zien optreden. Hij heeft een warm hart wanneer er iets voor 't volk te doen is, en met zijn begaafd talent geeft hij gaarne iets ten beste. Zijn voordracht was getiteld„Suzanna van Oostdijk", van Tollens. Dat beeld van opoffering, trouw en moed schetste hy op de hem eigene wijzede aandachtige stilte van het publiek was de dank, dien hij voor zyne schoone voordracht inoogstte. De opvoering van het zangspel „Twee jagers en het melkmeisje" vormde het slot. Het was het bekend verhaal van de jagers, die ter vangst van den beer uitgingen, en de huid reeds hadden verkocht. Die opvoe ring was aan goede handen toevertrouwdde leden van den „Burgerkring Harmonie", de heeren v. T. en F. de G., werden bijge staan door mej. Deb. Grieshaver. De ver schijning dezer dilettante is aangenaam en haar spel lief; zij deed het succes der opvoe ring volkomen zijn. De kapel, onder leiding van den heer L. A. Schouten luisterde een en ander op. De heer T. Mooy bracht vervolgens zijn dank toe aan allen, die gedurende het afge- loopen seizoen medegewerkt hadden, om de Volksbijeenkomsten te doen zijn wat ze be- hooren te wezen, waarna de heer Weber een verdiende hulde bracht, aan de vele bemoei ingen des voorzitters De taak, die de Commissie op zich nam, heeft zij op uitmuntende wijze volbracht. Donderdag 14 Maart geven de HH. Theodore Werner, solo-violist, leerling van Joachim, concert-meester van het Cristal Palace te Londen, en Olivier King, kofpianist van H. M. de Koningin van Engeland, een concert in Tivoli, waarbg het Symphonieorchest van de Stafmuziek der Kon. Ned. Marine geheel belangeloos medewerkt. Genoemde heeren maken een kunstreis door Nederlandde Amsterdamsche bla den spreken met grooten lof over de door hen gegeven concerten. Bij de op Woensdag gehouden aan besteding ter Directie der Marine te Am sterdam, is, voor de levering van water dichte kleedingstukken, minste inschrijver geweest, de heer J. W. Kamper, voor de som van f2040. Men schrgft uit den Haag aan het ,Z. D.": De toestand van Z. M. den Koning is zeer bedenkeljjk. Niet dat de dood dadelijk wordt verwacht, maar vooral Zgn her- senaandoening verbetert er niet op. Daar door is Z. M., geheel buiten toedoen van Zijn eigen wil, voortdurend hoogst geprik keld. De minste aanleiding brengt Hem in groote opwinding. Zoo vernam ik dat Z. M. dezer dagen geheel van stuur ge raakte, toen Hij zag dat zulk een groot aantal staatsstukken voor Hem ter afdoe ning gereed lagen. De geneesheeren hopen door middel der kunst den toestand van prikkelbaarheid meester te worden. Het ongelukkigst is echter, dat Z. M. steeds een grooten afkeer toont van geneesmid delen, zoodat men dikwerf moeite heeft Hem iets in te krijgen. Dat het enkel de pijn is, welke Z. M. zoo onrustig en weerstrevend stemt, bewijst voldoende de omstandigheid, dat Hjj, zoo dra de smart geweken is, de meest ge duldige lijder is, dien men zich denken kan. Zijn goede engel, onze beminde Koningin, wordt dan dikwijls in roerende bewoordingen door den Koning dank ge zegd voor de trouwe zorg, welke Zjj aan haren gemaal besteedt. In de hooge kringen, waarin men om trent den toestand des Konings goed kan zijn ingelicht, wordt de positie zeer ernstig ingezien. Laat ons niettemin het beste nog big ven hopen. Het valt natuurlijk der natie hard te moeten scheiden van den laatsten mannelijken afstammeling van een Huis, aan hetwelk wg zoo ont zettend veel zijn verplicht* Te 's-Gravenhage is overleden de heer M. C. Bugze, dirigeerend officier van gezondheid 2e kl. bij de Kon. Ned. Marine. De kapitein ter zee A. Baron Col- lot d'Escury zal met pensioen den dienst verlaten. Een paar jongens te Kolhorn (N -H.) wilden een poging doen om een oud jachtgeweer af te schieten, met het onge lukkig gevolg, dat het uiteensprong en een der jongens daardoor twee vingers verloor. Vlissingen, 6 Maart. De gisterenavond van Queensbro aan gekomen mailboot «Nederland" passeerde des namiddags Noord-Voorland in peiling W.Z.W. 20 Eng. mijlen afstand, een brandend schip. Op den spiegel was nog met moeite te lezen Alaof Bendin. De agent van politie F. v. d. B., te 's-Hertogenbosch, die tot dusver steeds als een oppassend man bekend stond, heeft gisteren in drift zijne vrouw met een broodmes doodgestoken. De vrouw was sedert jaren aan den drank verslaafd en verwaarloosde hem, de kinderen en de huishouding, terwijl zij bovendien kleede ren en huisraad verkocht om geld voor drank machtig te worden. Dien middag thuis komende om te eten zoo luidt zijn verhaal was niets gereed. De vrouw was erg beschonken, wierp hem een korst brood toe en schopte hem, waarop hij na jarenlang geduld en lijde lijkheid, in drift met het mes dat op tafel lag haar een steek toebracht. De dader heeft zich vrg willig in arrest gesteld. De justitie deed onderzoek en liet hem naar het huis van bewaring overbrengen. De ongelukkige was na zijn verhoor zoo hevig ontroerd, dat men hem uit het rgtuig de gevangenis heeft moeten binnendragen. Door wijlen den heer L. A. Leh- mann, te Amsterdam, is f 60,000 vermaakt aan onderscheidenejweldadige instellingen aldaar. De jongeheer V., uit Oudenbosch, zoon eener zeer achtenswaardige familie, maakte te Rozendaal door een pistoolschot een einde aan zgn leven. Wat het jong- mensch tot deze wanhopige daad gebracht heeft, is niet bekend. Men schrgft dd. Dinsdag uit 's Her- togeubosch In den afgeloopen nacht om circa 28/4 uur, zag een surveilleerend agent van po litie, dat de huzaar P. A. v. D., oud 22 jaren, alhier in garnizoen, struikelde en in het havenwater viel. De agent sprong op een stoomboot en reikte den drenke ling een vaarboom toe, dien deze wel greep, maar weer losliet, zoodat hg ver dronk. Een uur later werd het lgk door de politie met een dreg opgehaald en overgebracht naar het Ziekenhuis. Woensdag had te Ngmegen de executoriale verkoop plaats der goudwer ken en edelgesteenten, die de „millioe- nenjuffrouw," Jannetje Struik, voor eenige maanden aldaar trachtte van de hand te zetten, doch toen door de politie werden in beslag genomen. Een prachtige juweelen broche met kat-oog bracht f 300 op, terwijl op het horloge f 55 en op de chatelaine f 50 geboden werden, welke beide voorwerpen naderhand is massa voor f 125 werden verkocht. Door een uitdrager te Utrecht werd Maandagavond, van een hem onbekend manspersoon, een partijtje nieuw borstel werk gekocht en betaald. Men verbeelde zich echter 's mans verwondering, toen hij na het vertrek van den verkooper tot de ontdekking kwam, dat hij zjjn eigen goed had teruggekocht, dat blgkbaar kort te voren uit zijn winkel was ontvreemd, zon der dat zulks door hem of een zgner huis- genooten was opgemerkt geworden. De politie, met het gebeurde in ken nis gesteld, mocht er echter reeds spoe dig in slagen den vermoedelgken dader op te sporen. Koning Milan van Servië heeft Woensdag., den zevenden verjaardag zgner kroning, des middags om één uur plech- tiglgk afstand gedaan van den troon ten behoeve van zgnen zoon, die den naam zal voeren van Alexander I. De hh. Ristics, Protitch en Beli-Markowitch zul len het Regentschap voeren tot aan zijn meerderjarigheid. De thans afgetreden 34-jarige Koning was in den laatsten tgd, tengevolge van bekende gebeurtenissen in zgn familie leven, waarnevens de staatkundige be slommeringen hem dubbel drukten, hoogst zenuwachtig en beurtelings diep neer slachtig en zeer opgewonden, zoodat hij ten slotte ongeschikt werd voor zgn taak- Naar verzekerd wordt is, voor het besluit ambtelijk werd bekend gemaakt, daarvan mededeeling gedaan aan de Mogendheden. Den 10 Maart hopen onze ge liefde ouders: C. DUINKER en E. M. SJOUKES, hunne 30-Jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkind. Helder, 8 Maart 1889. ZONDAG 10 MAART, hopen wij de 12Vï-Jari?e Echtvereeniging te j herdenken van onze geliefde ouders J. VAN ES, C. VAN ES—WAGEMAKER. Uit naam hunner dankbare 1 kinderen. Helder, 8 Maart 1889. GeborenGEERTRUIDA, Dochter van L. TIMMERMAN. H. TIMMERMAN—Wigbout. Wieringen, 5 Maart 1889. Bevallen van een Dochter, V. J. KOORN, geb. Zoetelief. Helder, 3 Maart 1889. Bevallen van een Zoon, M. J. DE KLERK--De Mutsert. Helder, 4 Maart 1889. Heden overleed in den ouderdom van 79 jaren, onze geliefde Vader en Behuwdvader J. VAN REIJN, gepensionneerd Commies b.d. Marine. Teteringen, 4 Maart 1889. Uit aller naam, J. C. VAN REIJN. Dank aan allen voor de belangstelling, dezer dagen bg de geboorte onzer Doch ter ontvangen. JACQUES VAN ROSENDAEL. M. A. P. VAN ROSENDAEL- Nieuwediep, Maart 1889. Simon. De Heer en Mevrouw Snoek-Fraser betuigen hunnen dank voor de deelneming, ondervonden bij het overlijden van hun nen Zwager, Jhr. H. O. WICHERS. Nieuwediep, 6 Maart '89. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele big ken van deelneming, betoond bij het overigden van hunne lieveling en tevens voor de vele blijken van belangstelling, gedurende de ziekte hunner kinderen ondervonden. S. SCHELLINGER, A. F. SCHELLINGER-Groen. De ondergeteekende gevoelt zich ge drongen zgn oprechten dank te betuigen aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. H. BITTER Jr., voor den onvermoeiden gver en geneeskundige hulp, betoond aan mij. Naast God heb ik mgn levensbehoud aan hem te danken. J. MORS, Jonkerstraat No. 94. te HELDER (Palmstraat.) Zondag 10 Maart 1880: voormiddags 10 ure, zal D.V. als spreker optreden de WelEerw. Heer Os. BESELSGHAPvan H O OGSTRA A T. Zondag 10 Maart 1880: 's morgens 10, 's avonds 5l/i ure, Maandag 11 Maart, 's avonds 7 uur, uit Gouda. Donderdag 14 Maart, 's avonds 7 ure: HET BESTUUR van goede getuigen voorzien. Wasch buiten's huis. Spreekuur na 6 ure. Adres: Bureau dezer Courant. SPOORSTRAAT Q 14. Gevraagd een SMIDSJONGEN. Adres: Jb. KIL JAN, Zwaanstraat. Er wordt ten spoedigste gevraagd voor rast werk, met kost en Inwoning Loon naar bekwaamheid. Bij L. DE WIJN, Gerard Doustraat N 31 Amsterdam. NEGENDE WINTER-CONCERT, te geven door het SYMPHONIE-ORCHEST VAN HET STAFMUZIEKKORPS DER KON. NED. MARINE, onder directie van den Kapelmeeeter J. K O N I N C Aanvang 8 nur. Voor niet-leden is de Entrée-prgs Heerenf 0.50 Damhs en Kinderen, ieder - 0.25 Namens de Commissie van beheer voor 't Stafmuziekkorps der K. N. Marine, J. KONING. Het is verboden in de Zaal te rooken. BUITENGEWONE TOONEELVOQRSTELLINB op Zondag 10 Maart 1889, onder directie van H. W, NIEUWENHUIS. Tooneelspel in 7 tafereelen, door A. VAN KOTZEBUE. Aanvang 8 nnr. ENTREE: 30 Cent de persoon. Kaarten zgn te verkrijgen lokaal «Hoff- man" en Keizerstraat, bg den Heer H. W. NIEUWEN HUIS. "V erloren Zaterdag j 1., waarschijnlijk in of bg Tivoli, een ARMBAND, voor de eigenares van bijzondere waarde. Die dezelve terugbe zorgt, zal ruim beloond worden. Adres: BERKHOUT Co. Te» Huur f2.— per week. Adres Keizerstraat P 448-51. voor iemand zijne bezigheden buitenshuis hebbende, met of zonder kost. Adres: BERKHOUT Co. Te Huur staande Achtergracht Z.-Z. Per week f 1,75. Te bevragen bg P. THOMAS, Wagenstraat. in de ie Vroonstraat, f 1.60 per week, bevattende Voor- en Achterkamer, Keu ken, Plaats, Bak en Put. Adres Mejuffr. RICHTER, Zuidstraat. Wegens plaatsruimte te koop (zuiver van smaak). Per half mud f 1,25, per 5 kop 22 Ct. A. J DE BüflJB, Kanaalweg. Te koop aangeboden: 1 Schaafbank, 1 Burrie, 2 Schra gen en 1 Kruiwagen. Adres: MOLENGRACHT 245 Helder. TO ROOP Geschikt voor verpakking van Visch, enz. Bij BERKHOUT Co. BILJART!!! Te koop wegens plaatsgebrek: BILTABT. Adres: BERKHOUT Co. Te Koop 6 a 8 jonge Kippen met 1 Haan; ook bij minder getal verkrijgbaar, bg E. PRINS, in de Gravenstraat. Te üoop Te bevragen bg J. BAAS, Binnenha ven, Nieuwediep.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2