Advertentie n. Tandarts BIERSTEKER, een flinke DIENSTBODE,' een Smidsjongen. Een flinke JONGEN ofaankomende KNECHT een flinke Keukenmeid. Zij Als ik in jou plaats was, zou ik be ginnen met die vuile cigarette weg te gooien, mijn badientje verbranden, mijn blufferige hor logeketting onder mijn vest dragen en'savonds thuis blijven. En als er soms een middel mocht zijn om aan hersens te komen, zou ik dat met twee handen aangrijpen 't Jongmensch begreep er alles van. Marine en Leger. Zr. Ms. s.s. ib, Vrijdagavond alhier ter reede gearriveerd, kwi$B gisteren in de haven. Gemel- den bodem zal naar men zegt met 1 Juli weder zee kiezen om de oefeningsreis te vervolgen. Blijkens een bij het Departement van Marine ontvangen telegram, is Zr. M. schroefstoomschip Tromp, onder bevel van den kapitein ter zee K. A. Slak man Bosse, den 15en dezer te Plymoath aangekomen. Aan boord was alles wel. Men zegt dat de kapitein-ter-zee W. J. A. Nol- thenina in 't najaar zul aftreden als chef van den Marine-torpedodienst; kapt. t. z. jhr. T. de Brauw wordt als zijn opvolger genoemd. Z. M. heeft de commissie tot het afnemen in dit jaar van het eindexamen aan de adspirant- administrateurs, bij de zeemacht, samengesteld uit den hoofdinspecteur van administratie JC. L. K. Van Wely, als president; den inspecteur van administratie G. H. C. van Nuysde officier van adm. Ie kl. D. A. van der Laan en J. W. Groen- eyken den off. v. adm. 2e kl. 8. J. A. Deyll, ais ledenen als plaatsverv. leden de off. v. adm. Ie kl. A. Vermeulen en H. J. v. d. Meer. Z. M. beeft den officier van gezondheid le kl. bij de zeemacht dr. J. Hartog, arts, met 1 Juli a.s., op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol uit den zeedienst ontslagen. De off. v. gez. le kl. bij de zeem. A. W. Pulle, geplaatst bij het hospitaal der marine te Wil lemsoord, wordt met 1 Juli a.s. op nonaoiiviteit gesteld en vervangen door den off. v. gez. le kh bij de zeemacht M. M. Jung. De adelborst 3e kl., 3e afdeeling, bij het kon- Instituut voor de Marine te Willemsoord, H. N. Balsem, wordt op grond van artikel 38 van het reglement van gemeld Instituut met den 21 dezer eervol uit den zeedienst ontslagen. Aan de opleiding der marine te Hellevoetsluis zijn door Z. Exc. den minister van marine, in volgorde der behaalde ppnten, bevorderd tot ma chinist-leerling le kl. die der 2e: A. 8tenger, T. Koolhaas, W. H. Mans, J. J. van Male, J. J. Bootsgezel, B. B. Lugten, P. W. Gritters, J. H. Windemuller, C. A. Walter, H. W. Bakker, J. C. M. Visser, J. M. Driessen, C. G. Weers, H. E. Jansen, H. M. Ingelse en J. de Jong. De minister heeft geplaatst aan boord van Z. M. ramschip Buffel de Nos. 1, 6, 9 en 13 aan boord van Z. M. ramschip Stier de Nos. 2, 6, 10 en 14; aan boord van Z. M. rammonitor le kl. Matador de Nos. 3, 7, 11 en 16aan boord van Z. M. monitor 2e kl. Cerberus de Nos. 4, 8, 12 en 16. De machinist leerling A. Strenger kreeg een exemplaar van Dittlof Tjassens' Stoom werktuigkunde, en de machinist-leerling T. Kool haas een zakslagenteller, de laatste met het lot tegen W. 11. Maus, die hetzelfde aantal punten had behaald. Z. M. heeft den luit. t. z. 2e kl. J. J. Hissing met 1 Juli a.s. bevorderd tot id. le kl. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prinses Amalia vertrok 13 Juni van Suez naar Batavia. Het stoomschip Prins Alexander, van Am sterdam, passeerde 15 Juni Sint Vincent. Het stoomschip Conrad, van Batavia, pas seerde den ldden Juni Kaap Sint Vincent. Marktberichten. Hoorn, 15 Juni. Tarwe f6,25 a 9, Gerst f 4,25 a 4,75, Haver f2,75 a 4, Erwten: Witte f 10,50 a 13, Groene f 12,25 a 14, Grauwe f 16,50 a 20, Vale f 12,50 a 17, Bruine boonen 18,50 a 13, Karwei f 10 a 10,50, Mosterdzaad f 16 a 18, 16 Paarden f60 a 300, 4 Koeien f120 a 170, 71 Schapen f20 a 33,14 Lam meren f 10 a 12, 10 Kalveren fll a 20, 15 Varkens f8al6, 36 Biggen f4 a 7,50, 2500 Kipeieren f4 a 4,50 per 100, 1900 koppen Boter f 0,55 a 0,60 per kop. Alkmaar. 15 Juni. Aangevoerd 15 Paarden f 70 a 300, 12 Koeien en Ossen f 60 a 2,50, 23 nucht. Kalveren f 10 a 20, 35 Schapen f20 a28, 177 Lammeren f 12 a 18, 62 magere Varkens f 13 a 16, 171 Biggen f7 a 11, 4 Bokken en Geiten f 5 a 10, 1 klein Bokje fl. Boter per kop f0,70 a 0,80, Kipeieren f3,50 a 4, Eenden dito f3 per 100. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.30 per 100 KG. zonder verbinding Visscherijberichten. Nieuwediep, 17 Juni, v.m. 50 rog, p. stuk 40 centn.m. niets binnen. 18 Juni, v.m. 1 schuit van Terschelling, met 35 tong, 115 kleine tong, van 31 tot 50 ets., rog voor 36 ct. per stuk. Andere schuiten nog in zee. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 1418 Juni. ONDERTROUWD: r GETROUWD^eene' BEVALLEN: E. Winkel, geb. Greven, z. E. Noot, geb. Schilder, d. C. van der Lip, geb. Kennedy, d. G. Langhorst, geb. Vennik, d. G. de Boer, geb. Klein, d. OVERLEDEN: G. Scbellinger, 58 j. P. v. d. Veen, 12 m. P. H. Gode, 8m. N. E. Wil- lems, 42 j. G. Klein, 43 j. POLITIE. Gevonden voorwerpen: Adres Bureau Raadhuis, 1 Armbandje, Kapittelstokjes. Vervolg der Berichten. - ^istei.,,avon(j verga(ier(je de Nati- >Tivoli er0b"'^n^ Burgerplicht" Na opening door cr..n president, den heer W. J. Harms, werden de notulen der vorige vergadering geleden en goed gekeurd. Mededeeling werd vervolgens gedaan, dat door de Kiesvereeniging een adres aan den Gemeenteraad was inge diend, om een tweede stembureau te ver kregen in 't Oostelyk deel der gemeente, daar dit velen in de gelegenheid zou stel len hun burgerplicht gemakkelijker te vervullen dat de Centrale Liberale Kiesvereeni ging een missive had gezonden tot aan sluiting en medewerking, naar nevens gaande statuten, waarover echter eerst later beraadslaagd zou worden dat door de Kiesvereeniging te Ter schelling een schrjjven was gezonden, waarin medewerking werd beloofd en dat ook missiven waren ingekomen van de K.-V. Eendracht maakt Macht" te Tjiettjerkstradeel en Amsterdam" te Amsterdam. Vervolgens werd een candidatenljjst opgemaakt voor de a.s. verkiezing voor leden van den Gemeenteraad. Na be strijding en aanbeveling van sommige candidaturen, werden als candidaten van Burgerplicht" aangenomen de hh.E. Franken, W. J. Maalsteed, W. J. van Neck, L. F. Over de Linden, P. S. Hor dijk en W. Bakker Hz. Na een woord van opwekking tot ijver in de zaak der verkiezing, werd de ver gadering door den president gesloten. De Chr. Jougelings-Vereeniging, »Spr. 9:10a," alhier, herdacht jl. Zon dag haar 30-jarig bestaan. De leden waren daartoe feestelijk bijeen in het lo kaal in de Palmstraat. De President, den heer van Linsel, opende met een gepast woord de vergadering, herinnerde hierbjj aan het doel, hetwelk men door onderlinge vereenigiug beoogde en spoorde tot nieuwen ijver aan om na een volgend tijdperk te kuunen wijzen op niet min der bloei dan waarin de vereeniging zich thans mag verheugen. De secretaris, de heer J. P. Mejjneke, deed verslag over 't afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat het ledental bedraagt 53 en de bibliotheek uit ruim 500 boekdeelen bestaat. Daarna trad als feestredenaar op, Ds. A. Wartena van Amersfoort, die tot de aanwezigen een treffend woord richtte De Zangvereeniging Zingt den Heere' hief nu en dan stichtende en opwekkende liederen aan, die zeer de feestelijke stem ming verhoogden. Des avonds vereenigden zjj zich in het daartoe bestemde lokaal in de Middenstraat. Tot na middernacht bleef men bjjeen, waarna allen gezamen- een wandeling deden naar Kaaphoofd tot aan den Ringmuur. In dit schoone nachteijjk uur, zong men aldaar het avondlied, Gezang 180, 'k Wil U o God mijn dank betalen". Men toog huiswaarts, allen onder den levendigen indruk een schoon feest te hebben gevierd. De Heer W. Vos heeft met goed gevolg het 2e natuurkundig examen te Groningen afgelegd. Ds. J. C. Geelhuizen, predikant der Herstelde Evangelische Lath. gemeente alhier, heeft het beroep naar de Evang. gemeente te Gouda aangenomen. De Staf muziek der marine vertrok gisteren van hier naar Amsterdam, om dienst te doen bjj het bezoek van den Shah van Perzië aan 's Rijks marinewerf aldaar. Gisteren bezocht de Shah o.a. de Han delskade, meer speciaal om een bezoek te brengen aan de stoomboot »Einma" der Maatschappij Nederland". De di recteuren, de heeren Boissevain en Te gelberg, wachtten de bezoekers op, ter- wjjl een deel der equipage en haie was opgesteld. Zoodra de Shah de Javaan tjes zag, kwam een gulle glimlach op zjjn gelaat. Z. M. vroeg naar de her komst en de zeden en gewoonten dezer kleurlingen, waarbij de generaal Ver- speyk en de heer Tegelberg, die beiden zeer goed Maleisch spreken, als tolken optraden. Op verzoek van den Shah deed één hunner een gebed. Aan boord der »Emma« liet de Shah zich weder, met een kaart tot leiddraad, nauwkeurig over de reis en de kosten er van inlichten. Hierna werd een klein tochtje op het IJ ondernomen, waar drie oorlogsbodems, r{jk met vlaggen getooid, herhaaldelijk saluutschoten losten. Wanneer de kermistijd nadert wordt er door velen de vraag gedaan Wat zullen we ditmaal te zien of te hooren krijgen?" Dio vraag is zeer natuurlijk en we geven daarop gaarne antwoord, zoo spoedig ons dit doenlijk is. Door bereidwillige mededeeling kunnen we onze lezers alvast eenigermate op de hoogte stellen. Voor tfTivoli" krijgen we het Opera-gezel- schap van den Parkschouwburg te Amsterdam, in de Spoorstraat een schouwburg, onder di rectie van de b.h. van Koyk en Potharst en op het Nieuwekerkplein het tooneelgezelschap, onder directie van den heer A. v Lier. We zullen op 't Molenplein aantreffen: de wed. Koppen met beignetskraam Couprant met Merveilles du ProgrèsJ. Schildmeijer met Magenta en A. E. Bonefang met een schiettent. Op 't Westplein verwachten we Chambly met Royal Illusionist, de wed. Frahm met een wassenbeeldenspelE. Dobbelaere en J. Dam man met panorama'smej. Benner met een schiettent; H. E. Bos met een dwergVan der Kam en Van Rijken met poffertjeskramen en L. Vincken met een caroussel. Ook 't Havenplein is niet misdeeld. We zullen daar zienJ. Mullens met Théatre de Nouveauté's en de Metamorphosesmej. Vinc ken met luchtballon en scheepvaartL. L. Consael met beignetsH. de Niet met een schiettentL. v. Wijnbergenraet photograpbie- inriebtingC. Schoenmaker met caroussel en Alexander Couprant met een bascule. Later zullen we breedvoeriger over een en ander spreken. Zondagavond te 9 uren is het schip »Neeltje", schipper A. Edses, van Pur- merend, geladen met zand, aangevaren door de Nieuwedieper stoomboot Burge meester van Vollenhoven,,, dicht bij Koedyk, in het N.-H. kanaal. Eerstgenoemd schip zonk dadelijk en ligt zeer hinderlyk voor de scheepvaart. Heden 18 Juni is het de 74ste gedenkdag van den slag by Waterloo. Zondagnamiddag te 3.50 uur is de sneltrein, welke te 2.45 uur van Enk huizen naar Amsterdam vertrekt, te Zaan dam tusschen de brug over de Zaan en het station, nabij het blauwe pad, ont spoord, Persoonlyke ongelukken zijn hierbij niet voorgevallen, alleen een persoon, die bezwymd was van den schrik, heeft zijn hand een weinig bezeerd. De passagiers zijn direct met een anderen trein naar Amsterdam vervoerd. De locomotief en tender zaten bezyden den weg diep in 't zand en twee der achterste waggons waren van de rails ge- loopen. De rem toestellen waren geheel afgebroken, en twee der personen waggons waren nogal beschadigd. Men is direct begonnen met opruimen en Zondagavond ten 101/* uur, zaten alleen nog de machine en tender met één goederenwagen in 't zand. De lyn van HoornAmsterdam was versperd, doch de fleldersche lyn was eveD vry. Maandagmorgen had men een lyn achter de locomotief omgelegd en ging de dienst weder geregeld. De oorzaak is onbekend, doch waar schijnlijk zyn door de warmte de rails uitgezet. De conducteur de Regt, diejl. Vrij dagmiddag door trein 109 te Beverwijk werd aangereden, waardoor een schedel breuk ontstond, is Maandagmorgen te Wijk-aan-Zee in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Hy laat een vrouw met éen kind achter. Zaterdagmorgen heeft aan het station van de Rhijnspoor te Rotterdam een droevig ongeluk plaats gehad. Eeu be ambte van het spoor, Willen Kuijf, bezig zijnde met rangeeren van goederenwagens, begaf zich tusschen de waggons om die los te haken, terwyl zij nog in beweging waren; hy bleef met den hak van zyn schoen in een rail steken, waardoor hy twee waggons over de rechterzijde van het lichaam kreeg. Zwaar gewond werd hy opgenomen en naar het ziekenhuis gebracht. By aankomst aldaar kon men slechts zyn dood constasteeren. De ongelukkige laat een vrouw en 4 kinderen na. Op eeu wandeling even buiten Meppel zyn Donderdag jl. drie dames, twee gehuwd en een ongehuwd, aldaar woonachtig, op brutale wyze door twee personen aangehouden. Het geld, dat zy by zich hadden, werd opgeëischt en uit vrees voor erger, ook afgestaan, waarna de aanranders zich zoo snel mogelyk ver wijderden. De politie doet onderzoek. Zaterdagnacht zyn te Hoorn twee militairen, die in de provoost zaten, ont vlucht. Door een opening, in het dak gemaakt, is het hun gelukt te ontkomen. Men is de deserteurs nog niet op het spoor. De instructie in de zaak van den klerk aan de stadsbank van leening te Haarlem wordt zeer breed opgezet. De bank is voorloopig gesloten en de reeds aangekondigde verkooping gaat voor loopig niet door. Te Blesdyke (Fr.) werd Zondagnacht zekere C. v. d. Wal, oud 24 jaar, dood gevonden in de ouderlyke woning, met een messteek in het hart. Als dader noemt men zyn broeder Willem, oud 23 jaar, die reeds onder toezicht van de politie is gesteld. De ouders lagen te bed, toen de daad gepleegd werd. De justitie uit Heerenveen is daarheen vertrokken om een onderzoek in te stellen. Waarschuwing Tengevolge van feilen zonneschyn is dit jaar reeds menig slachtoffer van zon nesteek gevallen. Nu weer is te Hilver sum een kind, een meisje van 5 jaar, dat met ongedekt hoofdje buiten in de zon speelde, door zonnesteek getroffen en kort daarop overleden. Inderdaad doet men verstandig wan neer men by kinderen goed toezicht hondt, opdat steeds een hoedje hun teere hoofd jes bedekke. Menschen, die den gan- schen dag op den akker arbeiden, zul len wys doen onder de pet een kool blad te dragen en dit blad eenige malen 's daags door een versch blad te vervan gen. Dit middel werkt zeer gunstig en verdient alom aanbeveling. Omtrent het moedige gedrag van luit. Cor- nelius by een geveeht te Edi wordt aan het «Bat. Hdbl." o.a. het volgende geschreven Op den 30en April werd de versterking te Edi zwaar beschoten. De militaire commandant (kapitein In 't Velt) zond toen een patrouille uit onder den le luite nant De Leur om het vuur van den vijand tot zwijgen te brengen. De troep ging den weg van den kogelvanger op en werd toen zoo zwaar beschoten, dat een andere sectie onder den 2e luitenant Cornelius ter ondersteuning der patrouille werd nagezon den. De sectie De Leur kreeg één zwaar ge wonde. Nauwelijks had de sectie Cornelins, door het vuur van den vijand marcheerende, de sec tie De Leur bereikt en zich bij haar aangesloten, of uit de beuting klonk het signaal „retireeren". De le luitenant De Leur, als commandant van liet geheel, gaf daaraan gehoor. De troep retireerde, de sectie van den 2e lui tenant Cornelius vormde toen de achterhoede. Op een honderd passen van den kogelvanger gekomen, werd de troep op korten afstand door den overmoedig geworden vijand zoo hevig be schoten, dat de 2e luitenant Cornelius zijne sec tie front naar den vijand deed maken. Na een paar salvo's op den vijand te hebben gedaan, die aanstalten maakte om de troep aan te vallen, ging hij sprongsgewijze voorwaarts, gaf nog een salvo en viel toen den vijand aan. De opdringende vijand, niet bedacht op zulk eenen overmoedigen aanval, verliet zijne stel lingen. Door schoten en bajonetsteken werden zij op de vlucht gejaagd. Cornelius met zyne dapperen nam bezit van de stelling en der naar de rimboe vluchtende bende werd nog menig welgericht salvo nagezonden. De paniek was door dien onverhoedschen tact- vollen aanval bij den vyand zóó groot, dat hij twee dooden achter liet in zijne stelling en ons eenige geweren en klewangs deed buitmaken. De le luitenant De Leur was ook na de ver meestering der stelling zoo te vreden over het beleidvol en moedig optreden van den 2e luite nant Cornelius, dat hy de sabel in de hoogte stak en uitriep: „leve de luitenant Cornelius!" welke uitroep bij den troep zulk een instemming vond, dat een driewerf hoerain de gelederen werd herhaald. In de vorige week lieten visschers aan het strand te Ventnor een haai zien, die uit het kanaal, vierentwintig mylen zuidoostelijk van Ventnor was opgehaald, in de makreelnetten der vischsmak «Pio neer" van Brighton. Het monster was 10 voet lang en 4 voet in omvang en had drie ryen tanden in den bek. De visschers schatten zyn leeftijd op driejaar. Het is misschien een gevolg van de koesterende warmte, waarmede het noor delijk halfrond thans overstroomd wordt, dat deze onwelkome gasten uit de warme streken van den oceaan zoo ver noord waarts afdwalen doch aan hen, die het er van nemen kunnen, 's zomers verfris- sching in het zeewater te zoeken, kan deze tydiug verre van aangenaam zyn. De zee-engte van Calais is breed genoeg om aan verscheidene dezer zeeroovers een uitstapje in de Noordzee te vergunnen. Te Ruhrort werd dezer dagen by verscheidene personen huiszoeking gehou den, in verband met de uitgifte van val- sche bankbiljetten van 25 gulden, voor welker uitgifte de winkelier Schulenberg, te Rotterdam, onlangs werd in arrest ge nomen. Schulenberg, die een medehelper heeft gehad, zegt den naam van zyn col lega niet te kennen en geeft voor, dat hy de bankbiljetten van dezen als echt ontvangen heeft. De nagedachtenis van Pater Da- mien, den zelfopofferenden priester, die een groot gedeelte van zyn leven wydde aan de melaatschen op het eiland Molo- kai, zal geëerd worden, door een werk in den geest van den edelen man. Een commissie, bestaande uit mannen van alle richtingen, onder leiding van den Prins van Wales, zal niet slechts een gedenkteeken plaatsen op het graf van pater Damien, maar te zyner eer een afdeeling voor melaatschen verbinden aan het Londensche gasthuis voor huid ziekten, en voorts het voornaamste een wetenschappelijke commissie naar Indië zenden om een grondig onderzoek in te stellen betreffende de melaatschheid en de middelen ter verzachting, zoo mo gelyk ter uitroeiing van deze afschuwe lijke ziekte. De melaatschheid neemt in verschil lende landen zoozeer toe, dat krachtige maatregelen noodig worden geacht. Het is bekend, dat er in Groot-Brittannië eenigen ongehinderd rondloopen. In het hospitaal van Dublin bevindt zich een melaatsche, waarvoor eerst dezer dagen een geheel afgezonderd gedeelte van het hospitaal is aangewezen. De Britsch- Indische Regeering heeft zich ook ge noodzaakt gezien een wetsontwerp in te dienen, waarby de magistraten van dis tricten het recht verkrygen om melaat schen, die zonder middelen van bestaan rondloopen of bedelen, te arresteeren en levenslang op te sluiten. De plaatselyke besturen mogen leprozen-inrichtingen ma ken en deze betalen uit gelden, die tot hnnne beschikking zyn gesteld voor hos pitalen, infirmeriën, krankzinnigen-ge- stichten, enz. De seksen zullen in zulke hospitalen afzonderlijk worden gehouden en er zal ook geheele godsdienstvrijheid heerschen. Een luchtreiziger, Spencer genaamd, die Maandag jl. te Hastings opsteeg, werd by het nederdalen met zyn val scherm door den krachtigen wind naar zee gedreven. Hy kwam op ll/t myl af- stands van het strand in de golven neer, maar gelukkig werd hy door een voorbij gaande boot gered. De staat Pennsylvania zal de weg ruiming der puinhoopen van Johnstown op zich nemen, doch de kosten daarvan, die op 1,000,000 dollars begroot worden, l komen ten laste der schatkist. Voor de noodlijdenden zyn reeds meer dan 2,000,000 dollers ingezameld, De Pennsylvania- spoorweg heeft hare hoofdlijn weder in gebruik genomen. In het Kanaal heeft Dinsdagavond wederom een aanvaring plaats gehad, en wel nabij Beashy Head tusschen de stoom boot «Toward" en de steenkolenbootHa- rold, welke laatste binnen weinige minu ten zonk. Alleen de kok, die nog naar beneden ging om zyn goed te redden, verdronk; de overigen werden gered en door de «Toward", die zelve zeer bescha digd werd, te Southampton geland. Een der nieuwste uitvindingen, waarmede Edison zich bezighoudt, is een far-sight-machine, een machine om vèr te zien. Door dit werktuig hoopt hy onzen gezichtskring honderden mylen grooter te maken en b. v. iemand te New-York in staat te stellen de gelaatstrekken van een vriend te Boston te zien met evenveel gemak alsof hy door een gewonen tooneel- kyker ziet. De toovenaar van Menlo-Park, die aan niet minder dan 70 nieuwe uitvindingen werkt, hoopt die far-sigt-machine gereed te hebben vóór de wereldtentoonstelling te New-York, in 1892. Heden overleed, tot myne diepe droefheid, myn innig geliefde Echt genoot en der kinderen liefdevolle Vader, de Weleerw. Zeergel. Heer P. J. HOPMAN, in den ouderdom van 46 jaar, in leven Predikant der Ned. Herv. ge meente te Neder-Langbroek. Neder-Langbroek, 13 Juni 1889. Mevr. Wed. L. M. HOPMAN - DE Geaaf. Heden overleed na een langdurig en smartelyk lijden, myn geliefde Echtgenoot en der kinderen Vad"er, N. E. WILLEMS, in leven Loods, in den ouderdom vau ruim 42 jaar, mij nalatende zes kinderen, waarvan vier te jong zyn om te beseffen wat wy in hem ver- Helder, 16 Juni 1889. Wed. WILLEMS, geb. Fleue, en Familie. Strekkende tot verdere kennisgeving. Op verzoek van den overledene worden geen uiterlijke teekenen van rouw aangenomen. Voor de vele blyken van deelneming, ontvangen bij het overlyden van onze jongste lieveling, betuigen wy onzen har- telyken dank. JOHN ROBERTSON. E. J. ROBERTSON—Frbees. Helder, 18 Juni 1889. DANKBETUIGING. Gevoelig voor de vele bewijzen van be langstelling, zoo ruimschoots ondervonden by gelegenheid onzer 25-jarige Eehtver- eenigiug, brengen wy gaarne mede namens kinderen, aan allen onzen oprechten dank. J. MESKES. N. MESKES—SMIT. Helder, 18 Juni 1889. ZANGKOOR „OEFENING BAART VOORUITGANG". Buitengewone Vergadering, MORGEN (WOENSDAG), op gewonen tyd en plaats. Een getrouwe opkomst wordt zeer aan bevolen. HET BESTUUR. Damrak 62, Amsterdam, is WOENSDAG 19 JDNI te Helder, Hoofdgracht 69te consulteeren voor Tandheelkundige operatiën, vullingen en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 9—3 uur. Gevraagd in een klein net Loge ment en Koffiehuis, die goed kan werken. Adres Advertentie-Bureau Stadbemann. G©vraaga ZOETELIEF, Kanaalweg. Gevraagd Adres R. HUL8TEED, Dfjkstraat. Tegen 1 Juli gevraagd Adres Advert.-Bur. Stadbemann, Helder.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2