*'t Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT^ VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. Ho. 1710. Zaterdag 6 Juli 1889. Zeventiende Jaargang. KALENDER DER WEEK. NIEUWSTIJDINGEN. Iugezsonden. KERMIS II. FEUILLETON. JULI, Hooimaand, 31 dagen. Opkomst der Zon 3 n. 50 m. Onderg. 8 u. 19 m. Zondag 7 Maandag 8 Dinsdag 9 Woensdag 10 Donderdag 11 Vrijdag 12 Volle Maan. Zichtbare Maansverduistering. Zaterdag 13 HELDER, 5 Jali 1889. Door den Raad van Toezicht van het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord werd Maandag jl. aan besteed De levering van 3000 HL. Cokes, 100 HL. Steenkolen en 18 stuks Tochtramen, alles ten behoeve dier Inrichting. Minste inschrijver was de Aannemer P. van Es alhier, de Cokes a f 0,42, de Steenkolen a f 0.70 per HL., en voor de Tochtramen de Aannemer A. Graaff al hier, voor f443. De heer P. Stikkel, secretaris der gemeente Texel, heeft bij de voltrekking van het 1200ste huwelijk, hetwelk door hem ingeschreven werd, aan het 1200ste paar, dat in den echt werd verbonden, een fraai geschenk vereerd. Tot dijkgraaf van het heemraadschap Wieringen is benoemd de heer V. Heijblok. Met het stoomschip Juno" der Kon. Ned. Stoomboot-maatschappij is te Am sterdam aangekomen de matroos 3de kl. H. J. Sikkens, een der beide schepelingen, die te Gibraltar zijn weggeloopen van Zr. Ms. stoomschip Atjeh'*, toen dat schip 31 Mei jl. zeilklaar was. Hij werd te Amsterdam aan de bevoegde marine-auto riteiten overgegeven en zal voor den krijgs raad gebracht worden. Maandagavond omstreeks 6 uren wandelde in de Czaar Peterstraat te Am- sterdan een heer, die op den hoek van de Leeghwaterstraat aan een voorbijgan ger een weinig vuur verzocht. Terwijl hij bezig was met zijn sigaar aan te steken, naderde van de tegenover gestelde zjjde een werkman, sjouwer, die den heer aansprak en naar het scheen aan dezen niet onbekend was. Wegens de levendigheid van de geba ren, waarmede het discours gevoerd werd, trok het tweetal al spoedig de aandacht van eenige voorbijgangers. Plotseling zag men, dat de heer met den linkerarm het hoofd van den sjouwerman omvatte en dezen een pistool op den hals zette. Een schot knaldehet bloed vloeide den sjouwer uit hals en neus, en de man zou ineen gestort zijn, als hij niet door eenige omstanders ware opgevangen. De heer, die zich langzaam in de rich ting van de Handelskade verwijderde, was inmiddels door eenige anderen, waar bij zich alras een politieagent gevoegd had, gegrepen. Hij werd naar het naastbijzijnd poli tiebureau gebracht, alwaar bleek dat hij thuis behoorde op een aan de Handels kade liggend Engelsch stoomschip. De getroffene werd met ernstige hals- wonden naar het Binnen-gasthuis gevoerd. Naar het schijnt, is een geld-kwestie de aanleiding tot het misdrijf. Het gebouw, dat te Amsterdam voor rekening der soc. dem. partij op de Ro zengracht zal gebouwd worden, zal dienen voor koffiehuis en vergaderinglokaal. Op de eerste verdieping komt een koffiezaal, de tweede wordt vergaderingszaal en de derde woning voor den conciërge. Achter dezen zalen komt de groote vergadering zaal, met galerjjen, het geheel over een oppervlakte van 500 M2 Tegen Hendrik Visser, beschuldigd van een moordaanslag op zijn vrouw, den 20sten Mei in de Wijngaardstraat te Haarlem, is door het O. M. bij de recht bank aldaar, wegens poging tot dood slag, huisvredebreuk en het dragen van een revolver, 1 jaar gevangenis en 5 gulden boete geëischt. De beklaagde, Visser, erkende, zijn vrouw te hebben willen wurgen, en deze laatste erkende, dat zij met V. d. Stadt in on geoorloofde gemeenschap heeft geleefd. V. d. Stadt (de beruchte sociaal-de mocratische leider), was niet tegenwoor dig. Zooals indertijd gemeld werd, heeft hp, kort na het gebeurde ten huize van vrouw Visser, waar hij door den man gevonden werd, de wjjk naar België ge nomen, vrouw en kinderen aan hun lot overlatende. De toegevoegde verdediger, mr. Mac- donald, verzocht vrijspraak. Het vonnis zal 11 Juli gewezen worden. Uit Noord wijk aan Zee wordt i. d. 1 Juli gemeld Heden zonk voor het strand alhier een boot bij het uitbrengen van ankers eens klaps in de diepte weg. Twee personen liepen daarbjj gevaar van verdrinken, zoo niet een moedige jongen zich te paard had begeven en zwemmende het tweetal had bereikt, dat thans, zich vasthoudende aan den staart van het paard, behouden het strand kon bereiken. De naam van dezen moedigen jongen isJan van Kan, 18 jaar oud en van beroep smid. Volgens opgave van Bureau Veri- tas zjjn in de maand Mei 1889 veronge lukt 52 zeilschepen, waaronder 3 vermis ten, als van Duitschland 1 Frankrijk 3 Amerika .12 Italië4 Engeland 18 Noorwegen 10 Oostenrijk 1 Portugal 1 Spanje1 Zweden 1 Door stranding verongelukten 23 zeil schepen, door aanvaring 9, door brand 1, gezonken zijn er 7, verlaten 4 en af gekeurd 5. In dezelfde maand verongelukten 18 stoomschepen, als: vvn Engeland 14 Chili1 Amerika 1 Italië2 Door stranding verongelukten 6, terwijl er 1 gezonken is. Ter zake van ernstige beleediging van Z. M. den Koning is door de politie te Venendaal proces* verbaal opgemaakt tegen den aldaar vertoevenden W. S. Boers, een socialist, afkomstig uit Tiel. Toen de man uit voorloopige hechte nis was ontslagen, dreef hem een massa volk, onder het zingen van anti-socialis tische liederen, het dorp uit. De zaak van Taselaar, beschuldigd van mishandeling, welke den dood ten gevolge heeft gehad, op den persoon Van V., te Stompwijk, zal 12 Juli voor de Haagsche Rechtbank dienenals verde diger is den bekl. toegevoegd de heer M. P. G. Kappeyne van de Coppello. Blijkens ons gezonden bericht, heb ben de heeren Thomson Co. te Araster dam voor Zondag 14 Juli a. s. een »Thom- son's Pudding-Wielerwedstrijd" uitgeschre ven, van Amsterdam naar Haarlem. Er zijn twee prijzen en één premie uitgeloofd, en weleerste prijs f 40, tweede prijs f 20, premie f 10. De samenkomst zal te 12 uur plaats hebben in den Parktuin (Plan tage). Het eindstation is de Haarlemmer hout. De prijzen zullen des avonds om 10Ya uur in den Parktuin worden uitge reikt. Denzelfden avond wordt aan vyfhonderd eerste bezoeksters een pakje Thomson's puddingpoeder aangeboden. Indien er heeren deelnemers mochten zijn, die bezwaar mochten gevoelen den prijs in geld te ontvangen, zullen deze gelden ter beschikking gesteld worden van Liefdadigheid naar Vermogen". Te Bochum werd onlangs een brui loft gevierd, waarbij het jonge paar acht soorten van kinderen mede naar de kerk nam. De vrouw trouwde nl. voor den vierden keerdriemaal had zij een weduwnaar gehuwd, waarvan elk zelf kinderen medebracht en uit elk dezer huwelijken waren weder kinderen gespro ten. De bruidegom bracht twee soorten van kinderen mede, die hij deels van zij ne eerste vrouw, die weduwe was, had overgenomen". Te Osterode is de opera-tenorzanger Hans Geszner verleden Zondagochtend vroeg door een ander tooneelspeler, Sei- demann uit Trier, die daartoe opzettelijk was overgekomen, in zijn bed door een revolverschot gedood, waarna de moorde naar zichzelven van kant maakte door zich twee revolverkogels door het hoofd te jagen. Hij stierf Maandagochtend. De twee kunstenaars waren op dezelfde too- neelspeelster verliefd en minnenjjd de eenig drjjfveer der dubbele misdaad. RAADSELACHTIG. Wanneer de kermis is gekomen, Schijnt elk te honden van de pret. Men profiteert dan ook van 't volksfeest, Al is 't alleen maar voor verzet. En wie ook steen en been moog' klagen, Met kermis 't is wel zonderling Heeft ieder geld om pret te maken Dat is een raadselachtig ding. Jan was heel sterk verslaafd aan klare, En dronk alleen dat vloeibaar vuur; Cognac, Madera en die vochten, Vond hij voor zich wat al te duur. Maar dat door 't ruim gebruik van klare, Zijn neus een rooden top ontving, Kon Jan zich nochthans niet begrypen 't Is ook een raadselachtig ding. Verlotingen zijn vaak aan de orde, Soms met veel geld tot eersten prys. En dat niet alles eerlijk toegaat, Daarvoor heeft men vaak geen bewijs. Maar wie, bij lotingen van vroeger Den hoofdprijs op zijn lot ontving, Is zelfs voor gissingen niet vatbaar, En blijft een raadselachtig ding. Een koopman dreef zeer vele zaken, In 't laatst nochthans marcheerde 'tniet. En zag hij zich in 't eind gedrongen, Als laatste uitvlucht, tot failliet. Elk dachtnu is de man behoeftig Maar toen hij naar een badplaats ging, En met zijn vrouw daar schittrend leefde, Vond men 't een raadselachtig ding. Madera is een heel klein eiland, Dat vruchtbaar en gezond moet zijn, Zooals men weet, gebruikt de menschheid Alom op aard maderawijn. Hoe echter op zoo'n plek kan groeien Waarvan zoo menig sterveling Gebruik maakt, kan ik niet verklaren; 't Is ook een raadselachtig ding. Een raadselachtig ding is 't leven, Zoo werd reeds eeuwen lang beweerd En 't is ook vol van groote raadsels, Dit wordt aan iedereen geleerd. Maar weet men veel niet op te lossen, Dit bare niemand angst of pijn. Laat ons door noble daden toonen, Dat wij voor niemand raadsels zijn. Mijnheer de Redacteur! Onder de rubriek „Berichten", in uw blad van 1.1. Dinsdag, koint een verslag voor van de ver gadering der R. K. Kieevereeniging „De Een dracht," welk verslag ik gaarne wel eenigszins uitgebreider had gewenscht, vooral ter verduide lijking der redenen, die het bestuur aanleiding gaven om alle aftredende leden te herkiezen. Vergun mij dat verslag eenigermate aan te vullen. De Voorzitter wees in het begin van zijn toe lichting er op, dat, wanneer bij het stellen van candidaten voor leden van de Tweede Kamer of Provinciale Staten op den voorgrond moet staan welke richting en beginselen de candidaat is toe gedaan, en men (al is die candidaat overigens ook een nog zoo gewild man), daaraan moet vast houden, doch dat het bestuur steeds een andere richting had voorgestaan bij het kiezen van leden voor den Gemeenteraaden waarom f Omdat de Gemeenteraad geen politieke ver gadering is, dat het wel wenschelijk zoude zijn, dat er in den Raad een meer proportioneele ver houding bestond en het niet meer als billijk zoude zijn als de Katholieken volgens hun aandeel in de bevolking ook in den Raad vertegenwoordigd waren, waar zij het volste recht op hadden, maar dit door het bestuur zoude voorgesteld worden bij vacatures of vergrooting van het aantal raads leden (waarschijnlijk het volgend jaar)dat nu echter aan de orde was periodieke aftreding en alleen de vraag diende gesteld te worden Hebben de aftredende leden het hen destij de op gedragen mandaat goed veronld Zoo jadan moeten zij niet afgewezen worden omdat zij tot een andere richting of godsdienst behooren, als de onze, omdat zij minder onze persoonlijke sym pathie hebben, maar moet men ze stemmen om het belang der gemeente zelve. Er gaan geen maanden, maar enkele jaren overheen, alvorens men op de hoogte is van den algemeenen gang van zaken in deze gemeente en daarover een goed oordeel kan vellendus alle verandering is geen verbeteringdat hebben wij in de laatste jaren wel kunnen bemerken. De Gemeenteraad is geen politieke vergadering, maar het bestuur en de controle van het groote huishonden der gemeente, van de inkomsten en uitgaven van dezelve, en in de eerste plaats moet gevraagd wordenzijn de aftredende leden ontwikkelde en practischc mannen, van zedelijke en gezonde grondbeginselen, bekleeden zij een eenigszins zelfstandige en onafhankelijke positie, zoodat zij zonder schroom hun eigen meening en gevoelen kunnen voorstaan en niet aan partij- of privé-belang gehouden zijn? Het bestuur vermeende dit voor allen bevesti gend te kunnen beantwoorden en stelde daarom aan de leden voor, allen te herkiezen. Het drij ven van zekere partijen in gemeenteraadszaken en aangelegenheden, werkte steeds ten nadeele van den geregelden gang van zaken en wekte verbittering, zoowel tusschen de leden van den Raad onderling als onder de burgers der ge meente in 't algemeen. Moge dan de kiesver- eeniging haren naam eer aandoen en eendracht onder hare burgers helpen bevorderen. Dat de aunwezige leden het met het bestuur eens waren bewees de daarop volgende stemming: niemand stelde andere candidaten voor, en van de 66 geldige stemmen werden 64, 61, 60, 59 58 op de vijf candidaten uitgebracht, terwijl bij eene afzonderlijke stemming de Voorzitter reeds met algemeene stemmen was benoemd. Met een woord van dank voor het bewijs van vertrouwen, in het voorstel van het bestuur gesteld, verzoek van trouwe opkomst en handhaving van het be sluit, werd de vergadering gesloten. Mijnheer de Redacteur! Dank zeggende voor de door U afgestane plaatsruimte, heb ik de eer te zijn, een lid der R.-K. Kieevereeniging Eendracht De kermis is nu in vollen gang en bijna ieder een weet te vertellen, wat er alzoo te zien en te genieten is. Lust om uit te gaan is er genoeg en we vermeenen, dat de kermis zich voor vele ondernemers van publieke vermakelijkheden, gunstig laat aanzien. De Hollandsche Opera heeft eiken avond druk bezoek. Gaven we, na de opvoering van „Faust", onze beoordeeling ten beste ten opzichte der artisten, ook in de latere stukken handhaafden zij de verkregen renommée. In „Hamlet" kwam de heer Orelio die de titelrol vervulde, tot zijn volle krachthij is een zanger met een kraohtig barytongeluid. Mevrouw Orelio, als Ophelie, trad voor het eerst hier op en verwierf buitengewonen bijval, zoowel wegens haar helder stemgeluid als uitstekende voordracht. Bij de opvoering van „De Favorite" vervulde de heer Schmier dc rol van den prior. Zijn edel basgeluid werd gaarne gehoord en klonk diep en vol. De heeren Albers, Kerckhoven en mevr. Ophemert-Schwencke, brachten, door onderlinge samenwerking, het stuk tot volkomenheid. Gisterenavond maakten we kennis met de opera „Catharina en Lambert", gecomponeerd door den orchestmeester C. v. d. Linden. 't Deed ons nationaal gevoel aangenaam aan, toen we 't toonwerk van onzen landgenoot hoor den uitvoeren. Dat scheen ook bij de meeste bezoekers 't geval, waartoe de voortreffelijke zang van mevrouw Oreliovan 't Zant en den heer Orelio, die in de titelrollen optraden, zeker niet weinig bijbracht. We vertrouwen dat de maestro 't niet bij deze enkele opera zal laten blijven. Dat de hh. van Lier den smaak van onze plaatsgenooten gevat hebben, blijkt uit de volle tenten, die men daar eiken avond vindt. „Het geheim van een huurrijtuig" is wel in staat 't publiek in spanning te houden, evenals „Jack Sheppard". Bij de opvoering van „Een Amsterdamsche Jongen", door Mr. J. van Len- nep, werd tevens in menige passage de vader- landsche geestdrift opgewekt. Met genoegen woonden we in den Hollandschen Schouwburg de opvoering bij van „Barnes van New-York". De heer v. Havermaeten vervulde de titelrol, terwijl de heer Willem Potharst, als Edwin op trad. Thomasso werd door den heer Henri van Kuyk vertolkt en mevr. van WesterhovenDe Heer zagen we als Marina Paoli. Bij treffende passages en na afloop der bedrijven klonk een welgemeend applaus, hetgeen bewees, dat men 't verdienstelijk spel der handelende personen naar waarde wist te schatten. Ook de andere spelers droegen ruimschoots 't hunne bij tot 't vormen van een goed ensemble, waarbij we in 't bijzon der een goedkeurend woord over hebben voor dc jongejuffrouw Hens, die, zoo voortgaande, een goed actrice beloofd te worden. „De Rooverbende van Cartouche" was een goed gekozen kermisstuk. Al ligt de Spoorstraat, waar de sierlijke schouw burgtent van dat gezelschap gevestigd is, nu niet S^.Xj'V^TOJBE DOOR 36.) E. E C K S T E IN. Toen nu het bericht kwam van den dol- driesten aanslag, verloor de schilder Zinga- ralla niet uit het oog. Bij de belangstelling van den kunstenaar voegde zich de deelne ming van den goedhartigen mensch. Eenige malen had hij het meisje op zijne eigenaar dige vriendelijke wijze toegesproken en haar nog meer door den toon van zijne stem dan door den inhoud van zyne woorden te ver staan gegeven, dat haar lot hem zeer ter harte ging. Met zijne gewone fijngevoeligheid vermeed hij het, de zaak zelve aan te roeren, en daarom verbaasde het hem, dat Maria er telkens met zenuwachtige gejaagdheid op terugkwam - niet alleen in de vluchtige ge sprekken met hem, dat zij de betrekking met Salvatore terstond had afgebroken. In nor male omstandigheden zou een meisje, dat naar aanleiding van zulk eene bloedige misdaad van haar verloofde had afgezien, behoefte ge voeld hebben aan eenzaamheid en afzonde ring; toorn en schaamte zouden haar daartoe gedreven hebben. Maria daarentegen scheen door een onweer staanbaar verlangen te worden gedreven, om telkens over het gebeurde te spreken, lucht te, geven aan hare verontwaardiging en zelfs (je goedkeuring uit te lokken van haar waar dig en gepast gedrag. En wie kende niet de zachtmoedige Zingarella en hare hartstochte lijke liefde? Neen, de zaak was niet na tuurlijk; dat erkenden zelfs de eenvoudigste bewoners van Capri, hoezeer moest Nijborg daarvan dan niet overtuigd zijn Nijborg met zijn hoog ontwikkelden kunstenaarsblik! Cesari had zich dat alles tot in de klein ste bijzonderheden door den schilder laten verhalen. Toen hij den daarop volgenden dag Zingarella's woning binnentrad, ontving zij hem in de grootste opgewondenheid. #Laat mij met rust, Signore! Laat mij met rustriep zy van haar stoel opspringend zij kende den verdediger van Salvatore reeds. //Spreek mij niet over hem, voor mij is hij reeds dood!" Onder een of ander voorwendsel verliet zij onmiddellijk de woning en begaf zich naar Sylvio, den vader van Alberto. Zoodra het bericht van Salvatore's misdaad tot Capri was doorgedrongen, had Sylvio het meisje opge zocht en getracht haar met vaderlijke welwil lendheid te troosten. Misschien verwachtte hij ook van dezen ommekeer in Zingerella's lot eenig heil voor zijn braven Alberto. Maria, die in haar zenuwachtigen toestand inderdaad behoefte gevoelde aan een steun, had den troost van haar ouden bloedverwant niet van de hand gewezen en hiervan was het gevolg, dat zij en Alberto elkander weder ontmoetten de laatste van innige zaligheid vervuld, dat hij zijne aangebedene Zingarella in hare droefenis mocht bijstaan. Maria voelde wel, dat de uitgebluschte hoop in Alberto's hart opnieuw werd aangewakkerd; zij maakte zich zelve daarover wel verwijten, maar zij wist geen anderen uitweg. Hem in het gezicht te zeggen dat hij te vergeefs hoop voedde, scheen haar een halve bekentenis toe van het feit, dat hare scheiding van Salvatore slechts comcdie was en indien men dat vermoedde.... ach, telkens meende zij reeds eene onbestemde gewaarwording te ondervinden, dat men hare handelingen doorzag.... Cesari was nu bijna zeker van zijne zaak. Reeds den volgenden morgen begon hij zijne operatiën. Voor dag en dauw zond hy aan Maria een brief, waarin hij in korte maar krachtige bewoordingen een onderhoud onder vier oogen met haar verlangde, terwijl hij er bijvoegde, dat alleen eene nauwkeurige be antwoording van alle vragen, die haar zouden worden voorgelegd, haar eene verschijning voor het Koninklijk gerechtshof te Napels zoude kunnen besparen. Dit werkte. Maria schrikte hevig en liet hem weten, dat zij tot zijne beschikking zou zijn; hy moest maar onder de mis het was Zondag als hare tante naar de kerk was, in den tuin komen. Met een angstig kloppend hart verbeidde zij de komst van den advocaat, wiens oogop slag reeds voldoende was, om haar hare kalmte te doen verliezen. Zij vatte echter moed en nam zich voor niets los te laten. Cesari ech ter, die met een bijzonder koel lachje op haar toetrad, gaf haar na een korte begroeting onver holen als zijne meening te kennen, dat hare verhouding tot den Apuliër afgesproken werk was; zij moest alles bekennen of het ergste was te vreezen. Hij wist zelf niet in welke richting zij hem licht zou kunnen verschaffen; dat hij echter belangrijke bekentenissen kon verwachten, daarvoor was de doodelyke bleekheid hem borg, die al dadelyk haar gelaat had overtogen. Met deze waarneming had Cesari al veel ge wonnen. Hij sprak haar moed in: zij moest onvoorwaardelijk vertrouwen in hem stellen; hij was niet Salvatore's of haar aanklager, maar alleen er op uit te helpen en te be schermen, waar dit maar eenigszins vereenig- baar was met de achting, dit hij aan zich zelven verschuldigd was. Hadden de kalmte cn de zekerheid, waar mede hij zijn ongeloof te kennen gaf, haar een oogenblik van streek gebracht, de warme toon, waarop de laatste woorden werden ge sproken, boezemde haar vertrouwen in. Aar zelend gaf zij toe, dat niet alles zwas als het scheen, en nu volgde eene logische op klimming van vragen, waardoor hij achter eenvolgens alle bijzonderheden te weten kwam, totdat Maria eindelijk eene volledige biecht aflegde. Ook zonder hare uitvoerige bekente nis zou hy niet langer getwyfeld hebben of Salvatore was het lichtgeloovige slachtoffer geworden van een ongekenden schurkenstreek en zelf slechts in zóóver schuldig, dat er eene treurige begripsverwarring bij hem bestond omtrent hetgeen de burger van den staat in het belang van eene partyregeering mag on dernemen. Cesari deelde Zingarella deze opvatting mede, maar zij luisterde zelfs niet naar de beweeg redenen, die hij aanvoerde. Zóó geheel had hij haar vertrouwen gewonnen, dat zij geene bewijzen noodig had. Toen hij haar ten laat ste mededeelde welke gevolgen de daad van haar verioofde hebben zou, werd zij door wan hoop aangegrepen, viel voor den rechtsge leerde op de knieën, trok zich de haren uit het hoofd, wilde zich van kant maken.... Er bleef slechts weinig tijd over voor eene poging tot redding van den veroordeelde. Dienzelfden dag nog bracht Alberto den ad vocaat en Zingarella in zijne bark naar Sor- rento. Aan den //kluizenaar" werd onder de stiptsto geheimhouding medegedeeld, dat Ma ria nog achterna als getuige in het proces van den Apuliër zou moeten optreden. Van Sorrento werd de reis per «carricolo" over Castellamore en Portici zoo snel moge lijk voortgezet en eenmaal in de hoofdstad aangekomen, terstond een bezoek gebracht aan het logement «Het gouden kruis." De waard en de bediende herinnerden zich niets van het bezoek van dien »heer uit Ca- labrië" ook niet van den man, die voor hem eene kamer had besteld. De portier was pas sedert Januari in dienst en Giulietta af wezig. Antonio besloot dus te wachten. Om tien uur keerde Giulietta, van een halfvolwassen knaap vergezeld, van haar uitstapje terug. Het was haar broeder, die twee dagen vacan- tie gekregen had op de Latijnsche school in Salerno. Wordt vervolgd.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 1