r- MIGNON. HOLLANDSCHE OPERA DEBARBIERYAN SËVlLLi HET SPOOKSCHIP Advertentie n. DANKBETUIGING. Ds. DE BOER, van Altaar. Aan de leden der Herv. Kerk Ds. GESELSCHAP, van Amsterdam. Werklieden-Vere8niging. Spaarbank KENNISGEVING. HOMOLOGATIE-ACCQQBD. Park Tivoli. Stataziehorps fler Kop. M. Marine, op Zondag 7 Juli 1889. FID EL I O. Spoorstraat. Spoorstraat. Kermis te Helder. Een net MEISJE in 't brandpunt der kermis, men zal zich de moeite niet beklagen er heen te wandelen. In de tent van den heer Chambly stroomt 't iederen avond vol. De directie weet 't den be zoekers aangenaam te maken en zorgt steeds voor de noodige afwisseling. Ook 't Honden- en Apen-Théater van Wery dat op de Oostslootstraat wordt aangetroffen, lokt veel bezoekers, die met verwondering zien hoe ver men 't met het dresseeren dezer dieren heeft gebracht. De ruime zaal van „Tivoli" is eiken avond gevuld, soms eivol. De heer Stroober zorgt steeds voor de noodige afwisseling, zoodat de tijd aldaar omvliegt. Gaven we in 't vorig nummer een overzicht van de voornaamste specialiteiten, we hebben ook gaarne een woord van lof over voor de dames-zangeressen, en wel in de eerste plaats van mej. Anna Slouderoff, Hollandsche soubrette, die voornamelijk bij het voordragen van „Vlaggelied", in costuum, een daverend applaus verwerft. Verder miss Sopho, Englisch zong en dancer artist; fraulein Witersheim, ma- demoerelle Margrierite mrs, Arthur en Jeö. Ook de werkzaamheden van Herrn Max op 't ijzer- draad worden met genoegen gezien terwijl de heer de Haas als Holl. komiek de bezoekers weet te amuseeren. 't Zou jammer zijn, wanneer de kermisvermake lijkheden Zondagavond definitief moeten eindigen. Er zijn ondernemingendie met veel kosten zich hier tijdens de kermis gevestigd hebben, re kenende op de traditioneele inschikkelijkheid bij 't verkrijgen van verlenging. Ook is de gelegen heid hier niet zoo overvloedig tot het smaken van kunstgenot, als ons op heden door Opera en Schouwburgen wordt geboden. Daarom vertrouwen wij, dat op een adres, door een aantal geachte ingezetenen onderteekend, waarbij verlenging wordt aangevraagd, door de bevoegde autoriteit gunstig worde beschikt. Kleine, J. J. M. Baart, A. D. Muller, F. K. J. Heringa, A. W. Boeke, H. G. Rambonnet, F. B. Klaverweiden, J. H. Tours, J. Arendsen de Wolff, L. J. Quant, K. Zeeven, A. Waller, M. C. Koning, R. T. Musohart, P. A. Arriens, P. A. van Rees, A. M. C. F. Kroon, P. H. Gallé. Stoomvaartberichten. Het stoomschip ^Prinses Amalia", van Am sterdam, arriveerde 2 Juli te Padang. Het stoomschip ,/Soenda", van Batavia, arri veerde 3 Juli te Suez. Het stoomschip Prins van Oranje, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 3 Juli te Genua. Het stoomschip Soenda, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 4 Juli van Port-Said. ingezonden- Kermis op Zondag. Eenige dagen voor dat ons jaarlijksch volks feest aanving, werd door een aantal ingezetenen dezer gemeente in een paar adressen de wensch te kennen gegeven, dat het kermisvieren op Zon dag zou worden verboden. De onmiddellijke nabij heid van den aanvang der kermis, zoodat de noodige overeenkomsten tusschen het Gemeente bestuur en de ondernemers van publieke verma kelijkheden reeds getroffen waren, was oorzaak, dat de geuite wenschen en verlangens voor dit maal niet in overweging konden worden genomen. Op Zondagnamiddag ten 4 ure, zullen dus weder even als van ouds, de kermisvermaken plaats hebben, om tot den vroegen morgen van Maan dag te duren. Volgens de toezegging, door dën Burgemeester in de laatstgehouden zitting van den Raad gedaan, zal 't verzoek, om voortaan niet meer op Zondag kermisviering te dulden, met het oog op het volksfeest in 't volgende jaar, bijtijds behandeld worden. Er is tegen het toestaan van het verzoek door voorstanders der kermisviering op Zondag een krachtig argument aan te voeren, nl. dat van de viering op dien dag een zeer druk gebruik wordt gemaakt, dat dus de viering op dien dag door zeer velen wordt gewenscht, terwijl zulks voor neringdoende inge zetenen zeer profijtelijk is. Het bezoek ^van vreemdelingen is alsdan veel grooter dan op de andere kermisdagen. Ofschoon men de beslissing in deze aan de wijsheid van onzen Gemeenteraad moet overlaten, is het wellicht niet onbelangrijk te achten, de oorzaak in 't licht te stellen van de bepaling, dat op kermis Zondag des middags ten 4 ure de publieke vermakelijkheden mogen aanvangen. Toen deze bepaling gemaakt werd, eindigde de godsdienstoefeningen bij de verschillende kerk genootschappen 's namiddags vóór vieren, en daar men er toen geen bezwaar in zag, om op Zondag volksfeest te houden, werd permissie ge geven om met klokslag 4 de stilte gedurende den tijd voor de godsvereering bestemd, door luidruchtig vermaak af te wisselen. Sedert is bij een paar kerkgenootschappen alhier de ge woonte ontstaan om, in stede van den namiddag- dienst, het geheele jaar door 's avonds kerk te houden. Dat de opgewonden kermisvreugde nu storend is voor hen, die naar de godsdienst oefe ning gaan of vandaar huiswaarts keeren, valt niet te ontkennen. Wellicht zou 't echter moge lijk zijn om op den bedoelden Zondag, in plaats van 's avonds, bij uitzondering 's middags ten 2 ure kerk te houden. In den ouden tijd was de middagdienst algemeen, 't Bezwaar daartegen kan voor een enkelen keer, niet overwegand zijn. Sedert de kermisviering op Zondag namiddag werd toegestaan, is meer en meer het streven naar Zondagsrust op den voorgrond getreden. Ter bereiking van het doel is door de bekende Nederlandsche Yereeniging, met den steun der Hooge Regeering, al heel wat gedaan, 't Valt niet te ontkennen, dat het volk in den regel het streven der Vereeniging met belangstelling gade slaat en bevordert, doch op kermis Zondag neen, maar dan schijnt de natuur boven de leer te gaan. Dan ziet men, dat duizenden niet meer aan Zondagsrust denken, en door hun deelnemen aan de kermisvreugde aanleiding geven, dat de zeer talrijke schaar van feestvierders als argu ment kan dienen voor bestendiging van het oude gebruik- Doch laat ons de beslissing van den Raad geduldig afwachten. Helder, 2 Juli 1889. X. Marine en Leger. De kapitein-ter-zee C. ten Bosch, commandant van Z. M. stoomschip Van Galen, welk schip op de tehuiB reis van Oost Indiö is, wordt genoemd als opvolger van den kapitein ter-zee E. L. Ehnle in de betrekking van hoofd van het vak van uitrusting bij 's Rijks Marinewerf te Amsterdam, die in 't najaar als zoodanig zal aftreden. Zr. Ms. schroefstoomfchip 4e klasse „8ommels- dijk" is onder leiding van den luit. t. z. Ie kl. J. C. van Wessen, van 'a-rijks werf te Amsterdam door het Noord-Hollands-kanaal alhier aangekomen, tot het houden van een stoomtocht ter reede van Tessel voor beproeving van de werktuigen. Na dien tocht keert het sohip naar het marine-etablis sement te Amsterdam terug, om verder te worden afgewerkt. Zr. Ms. schroefstoomschip le kl. Tromp zal, na afloop zijner tegenwoordige oefeningstoebten gedurende de zomermaanden, worden gereed ge maakt voor een reis naar Curapao, ter aflossing Yau het aldaar gestationneerde schroefstoomschip le kl. „Johan Willem Friso." Bij besehikking van den minister van marine zijn, met inging van I September a.s. benoemd tot adel borst 3e klasse voor den zeedienst bij het Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord, de jonge lieden, zooals die hieronder in volgorde naar de rangschikking hunner kundigheden vermeld zijn: C. J« F- Zaalberg, E. P. Westerveld, F. A. Smit Marktberichten. Purmerend, 2 Juli. Aangevoerd 58 Paarden, 194 vette Koeien handel vlug, prijshoudend, 392 vette Kalveren f0,60 a 0,80 per pond, handel stug, 101 Nucht. dito f8a20, handel vlug, 1192 Schapen en Lammeren, Vette Scha pen, hoog in prijs, vlugge handel, Schapen handel stug, 442 vette Varkens f 0,38 a 0,48 per pond, handel vlug, 300 Riggen f 6 a 9. handel matig, Kipeiren f3 a 3,50, Eenden dito f3 per 100, 688 pond Boter, f 1,20 a 1,25 per pond. Kleine kaas gras f 32, aangevoerd 409 st. Schagen, 4 Juli. 6 Paarden f 40 a 140, 4 Stie ren f 60 a 120, 29 Geldekoeien f 180 a 240, 5 Kalf koeien f 160 a 200, 25 nucht. Kalveren f 10 a 20, 140 Schapen f 25 a 34, 15 mag. Varkens f13 a 16, 11 Biggen f6 a9, Boter per kop 75 tot 95 cent, Kaas per kilogram 20 tot 40 cent, Kip-eieren per 100 stuks f2,75 a 2,90 af 3.25, eendeieren f 2,85 a f 2,90. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.50 per 100 KG. zonder verbinding. Visscherijberichten. Nieuwediep, 5 Juli v.m. Aangebracht door 3 bla zers 150 rog per stuk 40 tot 41 cent. 48 korders (weinig tongen) met 10 tot 75 tongen per stuk 40 tot 45 cent, 20 tot 52 kleine tong p. st. 20 tot 25 cent, 1 tot 3 mand schar per mand f 3, 1 tot 2 mand. kleine schol per mand f 1,60, 6 tar botten per stuk f 5 a 7. N.m. 7 korders met 30 tot 130 tong per stuk 30 tot 35 cent, 60 tot 470 kleine tong per stuk 20 tot 25 cent, 4 tot 13 mand kleine schol per mand f 1,50 1 tot 3 mand schar per mand f3,2 tarbotten p. st. f 6 a 7, 20 tot 40 rog p. st. 30 cent. 3 Juli n.m. 7 u. Schipper Smit met 100 tong, 65 kleine tong, tarbotten; schol en schar; besomming voor f 80. 4 Juli. 57 korders (weinig vangst) met 15 tot 160 tong p. st. 20 tot 25 ceut, 1 tot 8 mand kleine schol per mand f 2, 2 tot 4 mand schar per mand f 3, 40 tong per stuk 28 cent, 10 tarbotten p. st. f 5 a7. Schipper Smit met 100 tong, 65 kleine tong, tar botten, schol en schar; besomming voor f 80. 5 Juli v.m. 8 u. 2 korders met 35 tot 145 tong p. st. 30 tot 35 cent, 90 tot 300 kleine tong p. st. 20 tot 25 cent. Schuiten nog in zee. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 2 5 Juli 1889. ONDERTROUWD: B. N. W. Coster en H. G. Tiets. GETROUWDK. W. E. Ploos van Amstel en G. P. Tichelman. P. Barent en C. v. d. Hoeven. A. T. van Wingaarden en C. Leeuw. S. van der Wal en M. Blok. M. D. Borrius en A. C. A. Steegers. A. Blok en A. M. J. C. Luths. T. E. van Dael en A. H. Mouwens. BEVALLEN: H. Ran, geb. Molenaar, z. M. Simons, geb. Willems, z. A. Koene, geb. Rieuwers, d. A. Bruin, geb. Lengers, d. H. Wever, geb. Schenkel, d. W. Bilt, geb. Loos, z. G. M. van Meizen, geb. Welbergen, z. J. van Brederode, geb. Duit, z. A. M. Schilleraans, geb. Schieke, d. OVERLEDEN: W. Simons, 16 m. M. E. C. Rugers, 4 j. J. C. Koopman, 5 m. Burgerlijke Stand gemeente Texel. Van 26 Juni tot 2 Juli. ONDERTROUWD: Jacob Eelman Kz. en Comelia Huisman. GETROUWD: Cornelis Vlaming Gz. en Maria Kooger. Cornelis Loman en Ellen Mary Winmill, weduwe van Herman Engelbert Coninck Westenberg. GEBOREN: Maria Margaretha dochter van Pieter Vonk en Dieuwertje Bakker. Jan zoon van Lambertus Halsema en Maria Elisabeth Ruisenaar. Jacobus zoon van Johannis Boo gaard en Gerdina Mulder. Jan zoon van Simon Zijm Jz. en Naantje Maas. OVERLEDEN: Simon Cornelis Boon 8 maanden zoon van Klaas Boon Sz., en Trijnje Vonk. kosterij en. LIJST van brieven, enz., geadresseerd aan onbekenden, gedurende de le helft der maand Juni 1889 J. Hanenburg, AmsterdamP. Hemmes, id.Stevens, id.Wed. Zanders, id.Mej. van der Voort, id.T. Visscher, Harlingen Van Willingen, SchagenA. Ennema, Van Anna-Paulownapolder. C. Kamt, Zijpe. Briefkaarten. J. D. Kessler, AmsterdamMej. L. van Geemert, id.T. M. A. Mathon, id..; P. Bruin, id.Wed. J. Slot, Amerika (Brieven). P. Nannings, San Francisco. Van Ann a-Paulown apolder. Fred. Kaan, idem Duitschlaud. Mühler, Crefeld. Indië. L. J. Meijer, Cura9ao. De Directeur van het Postkantoor, POLVLIET. Vervolg der Berichten. Den directeuren van Schouwburgen, Opera en andere ondernemingen is aangezegd dat Maandag a.s., met het uitluiden der Ker mis, alles moet worden afgebroken en niet wordt toegestaan zooals gewoonlijk tot Dins dag of Woensdag voorstellingen te geven. Die laatste bepaling treft vooral hen, die in 't too- neel nog iets meer zien dan spel en meenen dat ook met de kunst rekening moet gehouden worden. Het getal dergenen die zoo denken is vrij aanzienlijk. Een adres aan 't Dagelijksch Bestuur dezer Gemeente, voorzien van een groot aantal hand- teekeningen is ingediend. Het is te verwachten dat de wensch, daarin uitgedrukt, bevredigd zal worden. Bij 't begin en aan 't slot van de opvoering der Opera »Catharina en Larn- bert" werd gisterenavond den componist, den Heer C. v. d. Linden, door 't publiek een welverdiende hulde toegebracht. De Commies der Postergen V. D. alhier, beschuldigd van verduistering van gelden, en die voor eenige dagen de gemeente beeft- verlaten, is naar men ons mededeelt, te Raalte gearresteerd en gis teren naar Alkmaar getransporteerd. Heden 5 Juli wordt de verjaardag herdacht van H. K. H. Wilhelmina Fre- derika Anna Maria, Dochter van wijlen Prins Frederik der Nederlanden en ge malin van Z. D. H. den Prins von Wied. Het Ramschip »de Stier", gisteren in do Noordzee manoeuvreerende, geraakte in de Zuidergronden, en wel in het zoo genaamde Wagenpad, aan den grond. De verwachting dat het schip met hoogtij vlot zou komen, werd niet vervuld. Drie sleepbooteD hebben geassisteerd en heden morgen, omstreeks 9 uur, is het gelukt het ramschip in diep water te brengen. Texel, 3 Juli. Sedert een paar dagen komen hier ge vallen van typhus voor. Vermoedelijk is onzuiver drinkwater de oorzaak der be smettelijke ziekte. Aan den Burg op Texel werd Maan dagavond door de ingezetenen in optocht een sereuade gebracht aan den heer D. C. Loman, den afgetreden burgemees ter, die Dinsdag de gemeente metterwoon ging verlaten. Hartelijke toespraken werden gehouden en luide hoera's weerklonken. Het was een openlgk blgk van hartelgke waar deering. In Den Haag heeft zich een com missie gevormd om de noodlijdenden op Cura9ao te hulp te komen. Zg bestaat uit de heeren H. F. G. Wagner, H. B. Kip en J. H. A. W, baron van Heerdt tot Eversberg, allen oudgouverneurs van Cu- ra9ao; jhr. J. A. Röell, kapt. t. z., adju dant des Konings, en C» R. A. Van Osen- bruggen, gepensionneerd havenmeester en loods van Cura9ao. Volgens een telegram aan den Java- Bode van Soerabaja. 28 Mei, zijn bij het marine-etablissement aldaar groote onre gelmatigheden in geldzaken ontdekt. De officier van justitie is nog met het onder zoek bezig, doch reeds moet een tekort van f 5000 vast staan en werd een klerk ontslagen. Men vermoedt dat vele personen bij deze zaak zijn betrokken. Voor de rechtbank te Amsterdam zal Donderdag 11 Juli e. k. terechtstaan H. J. Faulhaber, de man die een groot aantal postwissels invulde met verzonnen en nagemaakte poststempels, en ten slotte op aanwijzing eener kruiersvrouw, op de Prins Hendrikkade is aangehouden. Niet minder dan twaalf gevallen van valsch- heid worden den bekL ten laste gelegd 44 getuigen en eenige deskundigen zgn door het O. M. ziju gedagvaard. De bekl. wordt bijgestaan door mr. L. W. van Gigh, advocaat aldaar. Onze Atjehcorrespondent, schrijft >De Loc.", meldde ons, behalve het moe dig gedrag van den luitenant Cornelius, den kapitein Hansen, den luitenant Van Beusekom en den luitenant Gaade, ook dat van korporaal F. H. W. Schordell en van drie fuseliers, die den luit. Cornelius trouw bgstonden bij den moeielijken terug tocht op Edi. De korporaal Schordell, die 29 klewanghouwen bekwam, was ver sierd met de Militaire Willemsorde en met het IJzeren Kruis 2e kl. Het eerste verwierf hij voor zgn moedig gedrag op Atjeh, het laatste voor betoonden moed in den Fransch-Duitschen oorlog. Een dapper militair is alzoo aan het leger ontvallen. Te St. Etienne heeft een gasont ploffing in een der kolenmijnen plaats gehad. Er zgn reeds 16 dooden en 10 gewonden uit de mijn naar boven ge bracht. Er zouden minstens 200 perso nen door de ontploffing gedood zgn. Het Gerechtshof der Seine heeft drie doodvonnissen geveld. Allorto, Set lier en Mercant, schuldig aan »de mis daad van Auteuil" (het vermoorden van Joseph Bourdon) zgn tot de guillotine veroordeeld. Hun medeplichtige Catelain werd veroordeeld tot 20 jaren dwangar beid. De openbare meening eischt dringend tenuitvoerlegging van het vonnis, wegens de gevoeloosheid, waarvan de schurken tijdens het proces blgk gaven. 60 paarden zgn verbrand. Te Cardiff (Wales) heeft werksta king van het tramwegpersoneel aanlei ding gegeven tot ernstige ongeregeldhe den. Trams met plaatsvervangende koet siers en conducteurs werden aangevallen door de werkstakers, die de glasruiten stuk sloegen en de passagiers met stee- nenwierpen. Verscheidene personen wer den in hechtenis genomen. Ondertrouwd GERRIT DE BOER en STEINTJE ROOS. UnSi, S 1889. Getrouwd PETRUS BAREND matroos le kl. Ridder Mil. Willemsorde 4e kl. en CORNELIA VAN DER HOEVEN. Wed. J. L. TEUNISSE. Helder, 3 Juli 1889. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Dochter S. A. VAN STEENBERGEN, geliefde Echtgenoote van J. F. H. VAN DER HEIJDEN. Schoonhoven, 3 Juli 1889. Algemeeue kennisgeving. Heden overleed na een langdurig lijden, onze lieveling, SIMON CORNELIS, in den leeftijd van negen maanden. Oude Schild, 1 Juli 1889. K. BOON. T. BOON, geb. Vonk. Ondergeteekenden betuigen hun har- teiyken dank voor de vele blijken van belangstelling, op den 28en Juni jl. on dervonden. Helder, 5 Juli 1889. Fr. MULDER. C. MULDER—v. Meeteren. Voor de vele bewgzen van deelneming, ontvangen bij het verlies van mijn dier baren Echtgenoot, betuig ik, ook namens mjjne Kinderen, Broeders en Zusters, mijn hartelUken dank. Mevr. Wed. P. J. HOPMAN- De Graaf. De ondergeteekenden betuigen hunnen innigen dank, aan den Heer VAN HALL Directeur der Prins Hendrikstichting te Egmond aan Zee, voor de zorgvolle be handeling van hun Vader Frans de Jong, gedurende vele jaren bewezen. Ook onzen hartelijkeu dank aan medeverpleegden en helpers, die hem steeds broederlijk hebben bijgestaan en bij zgn overigden aan zgn stoffelijk overschot de laatste eer hebben bewezen. Helder, 5 Juli 1889. J. DE JONG en Echtgenoote. P. DE JONG en Echtgenoote. Voor de vele bewgzen van deelneming, betoond bg het overigden en de ter-aarde- bestelling van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, de Heer PIETER VAN VLIET Sr., betuigen wij onzen har- telgken dank, inzonderheid aan de H.H. Leden der Vereeniging ^Metalen Kruis". Helder, 5 Juli 1889. Uit aller naam, Wed. W.VAN VLIET—Tegel. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Zondag 7 Jnli, 's voormiddags 10 uur Wegens bespreking van belangrijke zaken na de Godsdienstoefeningwordt een alge meene Opkomst verzocht. te HELDER (Palmstraat.) Zondag 7 Jnli 1889 voormiddags 10 ure, zal D.V. als spreker optreden de WelEerw. Heer Namiddag 2 ure Bediening van den H. Doop, in de Nieuwe Kerk. De leden worden in tennis gesteld dat de Bons van de Schoenmakers inge leverd moeten worden en wel: van den Heer A. VISSER, Maandag den 8 Jnli, van den Heer A. ADRIAANSE, Don derdag 11 Juli en van den heer R. DE COCK, Zaterdag 13 Juli a. s., des avondB van half acht tot half tien. Het Hestaur. van de Aid. Helder der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De Spaarbank voornoemd verstrekt voorschot op pensioenen, op de volgende voorwaarde 9/10 van het driemaandelgksch pen sioen wordt verdeeld over 13 weken met wekeiyksche uitbetaling; het over blijvende 1/10 gedeelte wordt in de laatste week van het kwartaal, na af trek van de rente, zgnde 1% per kwartaal, met de belanghebbenden afgerekend. Helder, 5 Juli 1889. HET BESTUUR. Bij vonnis der Arrondissements-Recht- bank te Alkmaar van 1 Jnli 1889, is het accoord, door den Heer H. KWANT, Deurwaarder te Helder, aangeboden aan Heeren crediteuren in het faillissement van A. L. BEEK te Helder, gehomo logeerd, zoodat voornoemd faillissement is beëindigd. Alkmaar, 2 Juli 1889. Mr. W. F. A. VERHOEFF, Advocaat en Procureur. te geven door het onder directie van den Kapelmeester J. KONING, Aanvang 21/4i uur. Voor niet-leden is de Entree: Heerenf 0.50. Dames en Kinderen, ieder -0.25, Namens de Commissie van beheer voor 't Stafmuziekkorps der K. N. Marine, de Kapelmeester, J. KONING. IHT" Bij ongunstig weder in de Tuinzaal. Standplaats: TIVOLI Vrijdag 5 Juli 1889: Groote Opéra in 2 Bedrijven (3 Tafereelen). Muziek van Ludwjg v. Beethoven. F1DELIO Mevr. v. Ophemert Schwencke FL0REST.4Nde Heer v. d. Kerckhoven. Zaterdag 6 Juli 1889: OpéraComiquein3 Bedrg ven (4 Tafereelen). Muziek van Ambrose Thomas. MIGNONMevr. Albers—Jahn. LOTHARIO: de Heer H. Albers. V o r ~sjs7~ acH t Zondag 7 Juli 1889: LAATSTE VOORSTELLING, Opéra Comique in 4 Bedrgven, van Rossini. Opening 7'a uur. Aanvang 8 uur. Zie de Programma s. Directie Henri van Knijk, Willem Polbarst en Go., (Standplaats .Spoorstraat). Vrijdag 5 Juli 1889: (la dame anx Camella's). Beroemde komedie in 5 bedrgven van Alex. Dumas Fils. Zaterdag 6 Juli 1889: UIT DEN DOOD VERREZEN. Nieuw drama in 6 tafereelen door N. De Fiére. Het eigendomsrecht is door de directie aangekocht. Zondag 7 Juli 1889: of de Vliegende Hollander. Groot fantastisch drama in 7 tafereelen naar den beroemden roman van Kapitein Maryafc. Aanvang 8 nor. PRIJZEN DER PLAATSEN: Eerste Rang f 1.86. Tweede Rang 75 Ct. Derde Rang 60 Ct. Vierde Rang 25 Ct. Abonnementskaarten 10 kaarten 4 f 10. DE DIRECTIE. Gevraaga een zindelijke Dienstbode, die met de wasch kan omgaan. Adres Mej. de Wed. MANHEIM, Langestraat, Helder. zag zich gaarne geplaatst met 1 of half Augustus als Werkmeid of Aleld-Alleen. De beste getuigen staan ten dienste. Er wordt meer op een goede behandeling ge let dan op hoog loon. Franco brieyen, lett. „P'\ aan J, Cj DE BÜISONJÉ Zoon.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2