W. J. BLITZ, Advertentie n. HUI8DUINER KERK. Herhalingsonderwijs. School voor M. U. L. 0. Werklieden-Vereeniging. DIENSTBODEgevraagd SCHOENMAKERSJONGEN praaiil een Schoenmakersjongen, een nette Dienstbode, P. G. een flinie DIENSTBODE. een bekwame WERKMEID. „Och, om iets, dat ik daar lees", antwoordde zy„maar ik geloof, dat het voor twee niet grappig genoeg is." ALTIJD JURIST. Dokter (tot zijnen patiënt, die lid van de Rechtbank is): „Draagt het uwe goedkeuring weg, dat ik niet om u angstig te maken, maar voor mijne eigene geruststelling en ver antwoordingeen paar collega's in consult neem?" Rechter: «Wanneer u meent, dat hierin voor u verzachtende omstandigheden kunnen liggen, laat dan gerust de medeplichtigen met u mede komen o ZOOALS 'T WEL MEER GAAT. August de Sterke van Saksen had een gees- tigen generaal-adjudant, den generaal von Kyau. Eens vroeg hem de Koning, terwijl zij aan tafel zaten, hoe het toch kwam, dat de in- en uitvoerrechten zoo weinig inkomsten opleverden. Kyan nam uit een koelvat, dat voor hem stond; een stuk ijs en gaf het zijn buurman, een minister, met verzoek het verder te geven, totdat het aan den Koning kwam. Zoo ging het door de handen van al de aan wezige ministers en andere waardigheidsbe- kleeders, maar hoe zij zich ook haastten om het verder te geven, kwam er nog maar een zeer gering overschot van het ijs bij den Koning terecht. „Zoo, uwe Majesteit," zeide Kyau, «ver smelten de in- en uitvoerrechten." Wat gaat het toch raar in de wereld met sommige menschen, riep iemand uit. Juist in huisgezinnen, waar zij geen geld hebben om nieuw porcelein te koopen, daar smijten ze elkaar de kopjes, schoteltjes en borden naar het hoofd. Marine en Leger. Zr. Ms. as. Ie kl. „Tromp" wordt den 29sten dezer te Christiania verwacht en kan dan den SOsten Augustus a.s. alhier binnenkomen. De instructie-korvet „Nautilus" wordt tegen 3 Aug. te Hellevoetsluis verwacht. Aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Amster dam is, ter belooning van 36 jaren trouwen en eerlijken dienst, de kleiuo gouden medaille met daaraan verbonden gratificatie van f 50 uitgereikt aan den opperstuurman v. k. H. J. Röther en den lsten stuurman v. k. R. J. Buisman, beiden geplaatst bij de opleiding van stuurmansleerlingen. De kapt. ter zee T. E. de Brauw, aangewezen om eerstdaags op te treden als chef van den marine-torpedodienst, bevindt zich thans in de marine-directie te Willemsoord, ten einde met den tegenwoordigen titularis dien dienst te volgen. Bij koninklijk besluit is aan den gewezen licht- wachter bij 's Rijks kustverlichting te Veere, J. H. Kranevoet, ter zake van lichaamsgebreken, boven het hem bij Zr. Ms. besluit van 4 Juli 1868 toegekende militaire pensioen ad. f150 'sjaarfl, met ingang van 1 Juni jl. een tweede pensioen toegekend, ten bedrage van f128 'sjaars* Den luit.-kolonel van de artillerie Redemagni, is pensioen verleend ten bedrage van f1800 's jaars. Het onderzoek naar het drinkwater in de for ten om Helder, dat in het vorige jaar aange vangen, doch niet ten einde werd gebracht, wordt thans weder voortgezet, tot welk doel kapt. W. M. Muyzers, eerst aanwezend militair-apotheker le kl. te Amsterdam, met het ohemisch onderzoek van het water belast, naar Helder is vertrokken. De commissie, door den min. van oorlog daar toe benoemd, moet in het drinkwater van som mige forten schadelijke bestanddeelen ontdekt, en in haar rapport de middelen aangegeven hebben, om het water geheel zuiver en onschadelijk te maken. Vrijdag is te 's-Gravenhage in bijna 69-jarigen ouderdom overleden de heer jhr. H. P. de Koek, schout-bij-nacht titulair, eerst onlangs afgetreden als chef van de afdeeling loodswezen enz. bij het departement van marine en inspecteur-generaal over het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting' De overledene, die in de hooge ambtenaarswe reld en in de beste kringen der residentie zeer gezien was, vervulde zijne belangrijke betrekkin gen met den meesten ijver en toewijding. Hij was o. a. ridder van de orde van den Neder- landschen Leeuw en officier van de Belgisohe Leopoldsorde. Het onderscheidingsteeken van 25 jurigen dienst als officier versierde zijne borst. Wijlen jhr. H. P. de Koek, werd 6 Eebruari 1820 te Weltevreden geboren. Zijne eerste be trekking bij het loodswezen vervulde hij van October 1855 tot 17 November 1858 als inspec teur van dezen dienst te Willemsoord. Gedurende zijn dienst bij het actieve corps zeeofficieren werd hij menigmaal door het gouverne ment in commissie buitenslands gezonden o. a. in 1860 naar Parijs, Brest en Cherbourg, tot onderzoek van artillerie-aangelegenheden der zee macht. Den 14 Juli 1879 kende Z. M. hem als be wijs van bijzondere tevredenheid den titulairen rang van schout-bij nacht toe-. Nog onlangs werd in de dagbladen bericht, met .hoeveel leedwezen vele officieren en ambte naren den chef van het loodswezen zagen heen gaan en hoe hem als bewijs hunner hoogachting een stoffelijk aandenken werd aangeboden. De vice-admiraal De Koek was ook waarne mend commissaris bij het fonds van dek- en on derofficieren ee mindere schepelingen bij 's rijks zeemacht, welke betrekking hij bij het verlaten van 's-lands dienst mede nederlegde. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prins Frederik, van Batavia, passeerde 25 Juli Rocca. Het stoomschip Sumatra, van Batavia, ver trok 24 Juli van Padang. Het stoomschip Prins van Oranje, van Am sterdam, arriveerde den 29 Juli te Padang. Het stoomschip Prinses Wilhelmina, van Batavia, arriveerde 28 Juli te Suez. Marktberichten. Hoorn, 27 Juli. Tarwe f7,25 a 8,50, Gerst f 4,25 a 5,25, Haver f 2,75 a 4, Erwten Witte f9,50 a 11, Groene f 11,50 a 13, Grauwe 113,50 a 17, Vale f9 a 15, Bruine boonen f6 a 11, Karwei f 10 a 10,50, Mosterdzaad f 17 a 19,50, 4 Paarden f 50 a 300, 40 Schapen f25 a 32, 35 Lammeren f 13 a 18, 2 Kalveren f 16 a 22, 17 Varkens 18 a 20, 2 Zeugen f20 a 45, 50 Biggen f5 a 9, 36 Kippen f0,50 a 1,20, 9000 Kipeieren 12,90 a 3 per 100, 2150 koppen Boter 1 0,50 a 0,55 per kop. Alkmaar, 27 Juli. Aangevoerd 14 Koeien en Ossen f 140 a 250, 20 nucht. Kalveren 18a 17, 111 Schapen 116 a 24, 110 Lammeren f 10 a 18, 51 magere Vorkens f 14 a 18,144 Biggen f 6 a 9, 2 Bokken en Geiten f 4 a 9, 2 Kleine Bokjes f 0,60 a 1, Boter per kop 10,70 a 0,80, Kipeieren f3 a 3,75 per 100. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.75 per 100 KG. zonder verbinding. Visscherijberichten. Nieuwediep, 29 Juli v.m. Aangebracht door sohipper Smit 20 tot 50 kleine tong, tarbot, schol en schar, besomming f 78. N.m. schuiten naar zee. 30 Juli v.m. 8 u. 18 korders weinig vangst 10 tot 30 groote tong p. st. 60 tot 56 cent, 10 tot 40 kleine tong per stuk 26 cent, 1 tot 2 mand kleine schol per mand f 2.geen schar. Schuiten nog in zee. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 26—30 Juli. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: BEVALLEN: M. Lastdrager, geb. de Vlugt, d. T. Nieuwland, geb. v. d. Woldt, z. M. de We ver, geb. van Zwol, z. T. Goes, geb. Koning, z. T. Bonselaar, geb. Gelder, z. A. Duit, geb. Kieseling, d. M. D. Boendermaker, geb. van Riel, z. G. Ho- fer, geb. v. d. Hulst, d. A. C. Hannema, geb. Hum- per, d. J. H. Reuman, geb. Willemse, z. A. Boon, geb. Bommel, z. OVERLEDEN: N. J. v. Heusden, 70 j. J. Kik kert, 3 m. 8. Bruijn, 4 m. N. Vranger, 3 w; M. J. Grooff, 2j. P.Smit, 6j. J. Moor, 6j. J. Behagen, 4 maanden. Vervolg der Berichten. Bij Min. beschikking is bepaald, dat met ingang van 1 Augustus a. s. ten Poskantore Helder geplaatst zijn de com mies der Postergen 3e kl. J. Goedkoop, van Amsterdam, en de commies der Pos tergen 4e kl. W. Bruijn Pz., terwijl de commies 4e kl. H. van der Baan over geplaatst wordt van het Postkantoor Helder naar het spoorwegpostkantoor No. I, stand plaats Amsterdam. Aan de gecombineerde oefeningen van zee- en landmacht alhier, van 16 tot 30 Aug., zullen van de landmacht deelnemen het 5e bat. van het le reg. infanteriehet le bat. van het 7e reg. infanteriede 2e, 6e, 7e 8e, 9e, 10 en 11e comp. van het 4e reg. vesting-artil lerie een det. van het korps torpedis- ten een det. treineen det. huzaren een det. van het korps genietroepen een det. hospitaalsoldaten. Door den eerstaanwezend ingenieur der Genie alhier is heden aanbesteed: Het maken van gebouwen voor de af standsmeting voor kustbattergen (raming f 13,700). Ingeschreven door de HH: J. F.Philips f 13900; A.Graaff f13675; Gebrs. Klein f 13650H. Wgker f 13560 G. Moorman f13550; P. Spruit f13530; Gebrs. Janzen f 13450; J. Duinker f 13411; D. de Vries 13324; W. de Jong 13200. De badplannen in deze gemeente, nu en dan in de bladen besproken, niet om hot nut, maar wel waar de gelegenheid tot baden te openen, verkrijgen vasteren vorm. Wij zijn in staat onzen lezers hieromtrent een en ander mede te deelen. De heeren die zich gecombineerd hebben om te Huisduinen een badhuis te stichten gaan, ondanks uitingen van wenschelijkheid naar meer voor ieder bereikbare plaats, voort met hun eenmaal vastgesteld plan. Niet ver is de tijd meer dat het een feit is, dat eindelijk daar een badhuis zal verrijzen. Zij die een plaats binnen de gemeente wen- sehen, zullen ook worden bevredigd. Een commissie, onder presidium van den heer A. Klik, is reeds krachtig werkzaam. Een ver gadering had jl. Vrijdagavond plaats in de sociëteit „Harmonie," waarbij ook geïnviteerd waren de heeren van het plan-Huisduinen. De vraag om beide plannen tot één te maken, kon niet bevestigend beantwoord worden, maar de erkenning volgde, dat beide plannen recht van bestaan hebben, zoo zelfs, dat aan con currentie niet behoort gedacht te worden. Omtrent de plaats waar binnen de gemeente de badplaats te openen, waren de gevoelens aanvankelijk verdeeldhet plan, waarvan teekening aanwezig, om het tusschen de stee- nen hoofden aan den zeedijk te vestigen kon, om het stormgevaar en de groote kosten, niet worden aanbevolen, hoezeer ook een zeebad aller illusie was. Na rype overweging werd het besluit vastgesteld, dat een badgelegen heid zal gemaakt worden in de binnenhaven naby de werf „De Hoop", een plaats, om de zuiverheid van het water hoogst gunstig en door pontverbinding voor ieder bereikbaar ge acht. Van verschillende gemeenten, waar badinrichtingen zijn gevestigd, had men finan- ciëele opgaven en schetsteekeningen, goede gegevens, waaruit voor de ondernemers hier nut is te trekkon. Er zal naar gestreefd wor den, dat men aan het bad ook een zwemplaats verbindt. Wy hopen dat het volgend saizoen ons twee badplaatsen zal schenken, de hoop van ieder, die zoo lang te vergeefs riep om slechts één plaats, waar de verhitte leden konden worden verfrischt. 't Was jl. Zondag te Callantsoog feest. De bestaande, minder aan goede eischen vol doende badtent, was onlangs afgebroken en een nieuw doelmatiger badhuis daarvoor in ats gezet. De feestelijke opening, hiervan aangekondigd, lokte velen, waaronder ook eenige ingezetenen uit den Helder, naar het dorp, om getuigen te zijn van een gebeurtenis, die het begin kan zijn van den bloei van het niet onaangenaam gelegen vlek. De heer D. de Leeuw, aan wiens krachtig optreden aldaar ook dit Badhuis ziju bestaan dankt, ontving de menigte in de ruime zaal; anderen ver spreidden zich aan het strand of bezochten het dorp; velen maakten van de welwillenheid van den Eerw. heer S. te Gempt gebruik om diens fraaie verzameling zangvogels te zien, of kennis te maken met zaken op mechanisch gebied, door den vriendelijken bewoner van de pastorie zelf uitgevonden. Men kon het de vele bezoekers te Callantsoog aanzien, dat het geheel aldaar een gunstigen indruk maakt, ook omdat de gelegenheid tot baden aldaar uitstekend is. Een breed strand met diepere vlakten maakt dat het baden daar zonder ge vaar is. Enkele dames en heeren, naar wij meenen van Helder en Haarlem, aarzelden niet, ondanks het zeer woelige water, om een bad te nemen, waartoe eenige nette badkoet sen goede gelegenheid gaven. Het laat zich aanzien dat de toekomst van Callantsoog veel zal verbeteren, althans een nieuwe phasevan bloei schijnt met dezen dag te zijn ingetreden. Vele inwoners van het dorp hadden Zon dag jl. de driekleur ontplooid als bewijs van instemming met de opening van het badhuis, dat, daar 't nog op lange na niet gereed is, het volgend jaar zelve nog een geheele kuur zal ondergaan. Texel 28 Juli. De eigenaars van het ss. «Benbrack" zijn thans bezig de machine uit het schip te sloopen. De meest lekke plaatsen van het stoomschip wil men trachten door middel van port- landcement dicht te maken. Gisterenmorgen werd van het eiland Wieringen geboeid naar Alkmaar over gebracht een schippersknecht, die zich al daar had schuldig gemaakt aan diefstal van een horloge van een artist, behoo- rende bij den schonwburg, welke aldaar geplaatst is. Op last van den havenmeester te IJmuiden zal de aldaar door de Engelsche stoomboot in den grond gevaren kotter gelicht worden. Er wordt verondersteld dat het schip onzeewaardig zgn zal, daar de schok zóó hevig was, dat men de balken hoorde kraken, en het schip onmiddellijk na den stoot naar den grond ging zoodat de equipage nauwelijks den tijd had om in de in de nabijheid liggende scheepjes over te springen. De scheepsjongen werd gered, door hem touwen toe te werpen, welke hij gelukkig greep en waarmede hg dan ook van boord gehaald werd. Uit Kampen wordt gemeld: Zondag is op ongeveer een uur van de knst op de Zuiderzee omgeslagen het beurtschip van Amsterdam op Sn eek. De bemanning is gered door den beurtschip per van Zwolle op Sneek. Eenige visschers hebben spek, tabak, sigaren en koloniale waren, uit het om geslagen schip afkomstig, opgevischt. Zondagmiddag is ter hoogte van Urk gezonken het tjalkschip «Wilhelmi na Johanna," schipper H. Leute, beladen met ruw zout, bestemd voor Zwolle. Schip per en gezin hebben zich in de roeiboot weten te redden en zgn te Kampen aan- De persoon J. Bloemert, te Staphorst, die onlangs drie Meppeler dames op hare wandeling aanrandde en geld afperste, is door de rechtbank te Zwolle tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. De eisch was acht jaar. Aan de firma Yerkade en Co., te Zaandam (stoom-, brood- en beschuitbak kerij «De Èngter"). is op de internationale tentoonstelliDg vau voedingsmiddelen te Keulen een gouden medaille toegekend voor hare inzending van beschuit in bussen. Algemeen is men in Frankrgk ont stemd over de ondervinding, die men bjj de zeemanoeuvres met de torpedo's heeft op gedaan. De talrgke aanvaringen hebben bewezen, dat op een ontstuimige zee met deze kleine booten weinig of niets is aan te vangen. Hooge golven benemen aan de bemanning het uitzicht, zelfs op korten af stand. De kleine torpedo's worden op last van den minister van marine onmiddellijk buiten dienst gesteld. Er zgn van die boo ten een 120-tal gebouwd, die nu alleen waarde als ond ijzer hebben. Een Hongaarsch blad bevat de aan kondiging der verloving van «Rothschild Mariska en Armuth Sandor." Het is te hopen, dat het geen ongelukkig huwelijk moge zgn, waardoor een juffrouw Roth- schild Mevrouw Armuth (armoede) wordt. Hoe aanstekelijk het voorbeeld van ziekelijk overspannen zelfmoordenaars werkt reden waarom we zelden of nooit van zelfmoord gewagen heeft men dezer dagen te Svendborg (Denemarken) weer kunnen waarnemen. In een bosch, nabij die stad, heeft de Zweedsche Graaf Sparre, een gehuwd man, zich met zijne geliefde, een circusdanseres, van het leven beroofd op dezelfde wgze en onder nagenoeg dezelfde omstandig heden als de ongelukkige Kroonprins Rudolf van Oostenrijk en barones Yetsere, wier treurig einde, gelgk duidelgk uit alles blgkt, hen tot de daad heeft geinspireerd. Graaf Sparre was zeer romantisch van aard en had pas een dichtbundel uitgegeven. Vreeselgker vgand dan de sterke drank heeft het menschdom niet, en hoe wel alcohol, bg kleine hoeveelheden ge bruikt, na het eten en behoorlgk verslapt, geen kwaad kan en eer goed is voor de spijsverteering dan nadeelig, is het altijd beter als men hem nooit gebruikt, omdat hij iets bijzonder verleidelijks schijnt te hebben en den mensch, zelfs den sterkste, dikwijls tot onmatigheid overhaalt. En in dit geval moeten wij hem in plaats van »eau de vie" (water des levens), ge lgk hg in de middeleeuwen wel eens ge noemd werd, liever met onzen Boerhave «eau de mort" (water des doods) noemen. Troosteres in 't lijden. Te Londen stond, eenige dagen geleden, zekere Wil lem Shrimpton voor den rechter, die be schuldigd was, zich als ontslagen en oa- der politietoezicht staand tuchthuisgevan gene, niet, volgens reglement, bg de po litie te hebben aangemeld. In den loop van het verhoor bleek dat Shrimpton een tamme muis in den zak had, die hij gedurende zgn gevangenschap in zgn cel had gevangen en na heel veel moeite getemd, tot welk doel hij het diertje den staart had afgesneden, 't geen naar hg beweerde, het beste middel was om een muis te temmen. Het beest was dan ook zoo tsin, dat het hem als een hondje naliep, op zgn roepen naar hem toekwam uit zgn hand at en allerlei kunstjes ver richtte. Als hij des morgens op de bin nenplaats van de gevangenis ging wan delen, had hij de muis steeds bg zich, die hem en zgn medegevangenen vaak den tijd verdreef, 't geen de welwillende ge vangenis-directeur oogluikend toeliet, hoe wel 't eigenlijk tegen de reglementen was. Shrimpton zeide dat hij de eenige per soon was die er ooit in slaagde een huis muis te temmen; met veldmuizen ging dit gemakkelijker. Hg verzocht, daar het diertje hem zooveel moeite had gekost, dat het hem niet zou worden afgenomen en de rechter beloofde dit. t Den 4 Augustus herdenken wijjj! de 25-Jarige Echtvereeniging van j| onze geliefde ouders JOHANNES ANDREAS SELIAS gj en nt GEERTRUIDA MARIA VAN DER LAAN. Helder, 30 Juli 1889. Namens hunne dankbare kinderen en behuwdzoon. g D. VAN OS. I B. VAN OS—SELIAS. Bevallen van een Zoon J. H. REUMAN geb. Willemse, Helder, 28 Juli 1889. Bevallen van een Dochter: A. C. HANNEMA geb. KLÜMPER. Helder, 27 Juli 1889. GeborenJAN, Zoon van A. T. BOON en A. BOON-BOMMEL. Helder, 28 Juli 1889. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon: C. BEEKMAN, BETZOLDT. Amersfoort, 25 Juli, 1889. Bevallen van een welgeschapen Zoon T. GOES-geb. KONING. Helder, 26 Juli 1889. Algemeene kennisgeving. Tot onze diepe droefheid over leed heden ons innig geliefd zoontje PI ET ER, in den aanvalligen leeftgd van 6 jaar, na een smartelijk lijden van 2 dagen. Zwaar treft ons deze slag, maar wij hopen Gode te zwij gen en van Hem kracht te ontvan gen in dezen zwaren slag. Uit naam zgner diepbedroefde ouders en wederzijdsche grootouders, J. SMID en Echtgenoote. Helder, 28 Juli 1889. Heden overleed na een langdurig doch geduldig ljjden, mijn geliefde Echtgenoot Nicolaas Johannes van Heusden, in den ouderdom van 70 jaar en 6 maanden, mij nalatende één kind nog te jong om dit smartelijk ver lies te beseffen. Helder, 26 Juli 1889. Wed. N. J. VAN HEUSDEN, OoSTERBAAN. Tot onze diepe droefheid werd ons heden door den dood ontrukt, onze oudste lieveling JAN, in den aan valligen leeftgd van zes jaren. Zijn diepbedroefde Ouders, Groot ouders en verdere Familie. B. MOOR. TRIJNTJE SCHAGEN. JAN Jb. SCHAGEN. C. KOK. Ooms en Tantes. Helder, 29 Juli 1889. Tot onze diepe droefheid overleed heden te 's-Gravenhage, in den ouder dom van 65 jaren, onze geliefde Vader en Behuwd vader Mr. TON CO MODDERMAN, Referendaris bij het Departement van Justitie Ridder der Orde van den Nederlandsclien Leeuw enz. J. T. T. MODDERMAN. H. A. R. MODDERMAN- Van Eck. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele en hartelijke blgken van belangstelling, ondervonden bg het over igden van ons geliefd dochtertje, betui gen wij onzen welgemeenden dank. C. N. VAN KONINGSBRUGGE. C. M. VAN KONINGSBRUGGE, Gouwenberg. Helder, 30 Juli 1889. Zondag 4 Aug.: de Hr. J. RINNER, (geen Doopbedlenlng). Zondag 18 Ang.: Ds. BOMMEZIJN. Aanvang der Repetitiën olgende Winter-Concert o voor het eerst volgende Winter-Concert op DONDERDAG 1 AUGUSTUS a. s„ des avonds ten Sl/s uur in Tivoli, onder leiding van den Directeur den Heer H. A. EGBERS. HH. Beoefenaars der Zangkunst, die als werkend lid wenschen toe te treden, worden beleefd verzocht zich aan te mel den bg den Directeur, of Donderdag a. s. des avonds ten Sl/3 uur, in de repetitie zaal van Tivoli. Het Bestaar. Jongelieden boven 12 jaren (Meisjes en Jongens), die aan 't Herhalingsonderwijs voor den volgenden cursus wenschen deel te nemen, behooren zich te vervoegen aan de Gemeefiteschool No. 7a (Vlamingstraat) op Woensdag den 3lcn Juli, des avonds tusschen 6 en 71/s uren. De Burgemeester, C. A. BEUKENKAMP. 'De leerlingen, die overgegaan zgn naar de 4e klasse, moeten voor natuurkunde niet hebben KREDIET 1", doch „Van der Staat I". LEDEN, die genegen zgn LIJKKISTEN te leveren, worden uitgenoodigd op Don' derdag 1 Augustus a.sdes avonds ten 8 uur, op de zaal der Vereeniging. Het Bestuur. Tandarts Amerikaansche en Daitsche behandeling, volgens de Nieuwe Wet. Eiken Donderdag van 12 tot 1 uur, in het Hotel DE TOELAST te Nieuwediep. Adres te Amsterdam, Nieuwendgk b. d. Dam No. 241. Gevraagd een DIENSTBODE P.O. goed met de wasch kunnende omgaan. AdresBERKHOUT Co. met 1 Ang. a. s. als MElD-alleen, zich te vervoegen, KAN AAL WEG, 161. bö E. C. KWIST, Molengracht. Gevraagd een zindelijke DAGMEID, die met de wasch kan omgaan. Adres: MOLENGRACHT. No. 248. Ten spoedigste gevraagd die f 1,25 k f1,50 verdienen kan. J. NOOT, Schoenmaker, Westgracht. Om dadelijk in dienst te treden, biedt zich aan Brieven onder lett. A, Boekhandel W. C. REIJ, Texel. Wordt gevraagd van goede getuigen voorzien. Adres: BERKHOUT Co. HOTEL BELLEVUE Helder. Gevraagd tegen I Augustus: Spreekuur 's namidd,, tusschen 7 en 8 ure»

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2