lieden en schippers van visscliers-vaartuigen, hou dende raededeeling van het bestaande bezwaar, dat de afslag van zeevisch onder den blooten hemel geschiedt, hetgeen bij velerlei weersgesteldheid verre van aangenaam is. Adressant stelt aan den Raad voor, hem toestemming te verleenen, zelve een doel matig houten gebouw voor dat doel te stichten nabij de scheepstimmerwerf -De Hoop," aan de Buitenhaven, en hem te steunen bij zijne pogingen om van het Departement van Waterstaat de be noodigde gronden daarvoor te verkrijgen, 't Ge bouw, dat eene oppervlakte zou hebben van 7 bij 10 M., zou van hout worden opgetrokken. De teekening er van biedt hij nevens zijn verzoek schrift aan. De rente en aflossing van het benoo- digde kapitaal zouden te vinden zijn uit de ver huring der plaatsen in dat lokaal. In geval de Raad het meer gewenscht acht zelve voor de stichting van bedoeld lokaal te zorgen, trekt de addressant zyn aanbieding, die een gevolg is van gebleken behoefte, volgaarne in. Door den Voorzitter wordt voorgesteld, dit adres om bericht en raad te stellen in handen eener Commissie. Dit voorstel vindt bij onderscheidene leden steun Enkele leden echter hebben bedenkingen daartegen. De heer Bakker o.a. betwijfelt of de benoeming eener Commissie wel noodig is. De stichting van een doelmatig afslaglokaal is dringend noodig. Ieder, die ter plaatse wel eens een kijkje heeft genomen, is van de behoefte daarover overtuigd. En met het oog op het naderen van het gure jaargetijde acht hij verder uitstel ongeraden. 't Voorstel des Voorzitters om tot de benoeming eeuer Commissie van drie leden over te gaan, wordt ten slotte met 8 tegen 6 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Bakker, Klik, Vos, Van Neck, Van Wijngaarden en Van Twisk. Nu wordt bij stemming tot samenstelling der be doelde Commissie overgegaan. Bij de eerste stem ming wordt gekozen de heer Oudenhoven met 8 steramen. Den heeren Hordijk en Bakker verkregen ieder 6, de heer van Wijngaarden 4, deheerVer- faille 3, de heeren Korver, over de Linden, Van Twisk en Klik ieder 2 stemmen en de heeren Vos en Govers ieder 1 stem. De liqer Oudenhoven verklaart zich bereid, het lidmaatschap der Commis sie te aanvaarden. Een tweede vrije stemming heeft tot uitslag, dat de heeren Hordijk en Bakker zijn gekozen, respec- tivelijk met 9 en 8 steramen. De heer Van Neck verkreeg 3, do heeren Verfaille en Van Wijngaarden ieder 2 stemmen en de heeren Klik, over de Linden, Vos en Van Twisk ieder 1 stem. Ook de heeren Hordijk en Bakker nemen de benoe ming aan. Bij de gewone rondvraag beveelt de heer Korver der Commissie voor de stichting van een afslag lokaal den noodigen spoed aanontvangt de heer Bakker op zijne deswege gedane vraag de verzeke ring, dat bij 't ophouden der concessie, aan den heer Van Gelder verleend, de noodige zorg voor de in de Bank van Leening aanwezige panden zal worden gedragenwordt door den Voorzitter aan den heer Oudenhoven, ten gevolge eener opmer king, afdoende verbetering van den vloer der Post- brug toegezegd; en verkrijgt de heer over de Linden van den heer Vos de gevraagde inlichting, dat de onderwijzers-woning in de Schoolstraat niet door den inspecteur van 't Lager Onderwijs, doch door dien van 't Geneeskundig Staatstoezicht is afgekeurd. De zitting wordt hierop gesloten. Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij van C. de Boer Jr., Koningstraat, Helder.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 6