BEKENDMAKING. Advertentie n. ZÏÏIDERKERK. Aan de leden der Herv. Kerk Schietclub 0. K. K. Prijs-Biljarten SCHOENMAKERSJONGEN gevraagd. Tweede dito (biijft zitten): »Wat blief je? Ze was niet bezet". Eerste dito: //Maar mijn hoedendoos staat toch vlak boven uw hoofd?" Tweede dito: Wel, ga daar dan opzitten". Marine en Leger. De bij het 4e reg. vesting-artillerie tot kapitein benoemde le luit. jhr. J. Ortt, wordt belast met het bevel over de 7e compagnie, in garnizoen te Den Helder. Met 1 Oct. 11. is overgeplaatst van de Buffel naar Z. M. Dolphijn de mach. le kl. Wakker, mach. 3e kl. Nanning van de Dolphijn naar Z. M. wachtschip. Mach. le kl. Zwart, Kreupeling, en 2e kl. Langeveld met 24 Oct. a. s. geplaatst op 's Rijkswerf alhier. Maohin. le kl. W. F. van der Waarden van non-actief bij de appli- oatie school alhier. Machin. le kl. P. Verschoor is voor 's Rijksdienst afgekeurd en op pensioen gesteld. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prins Frederik, van Am sterdam, vertrok 2 Oct. van Port-Said. Het stoomschip Prinses Wilhelmina, van Amst., is 2 October Galle gepasseerd. Het stoomschip Sumatra, van Amsterdam, vertrok 1 Oct. van Southampton. Het stoomschip Prins van Oranje, van Ba tavia, vertrok 1 Oct. van Genua. Marktberichten. Purmerend, 1 Oct. Aangevoerd 38 Paarden, 460 Melk- en vette Koeien, Melkkoeien prijs houdend, handel stug, vette Koeien prijshou dend, 135 vette Kalveren f 0,60 a 0,80 per pond, handel stug, 104 Nucht. dito f10 a 26, handel vlug, 3000 vette Schapen en Lammeren, han- stug, lager prijs, 158 vette Varkens f0,48 a 0,56 per pond, 421 Biggen f8 a 13, beiden handel stug, Kipeieren f 4,50 a 5, per 100, 1616 pond Boter f 1,20 a 1,25 per pond, 768 mud Appelen f3 a 6, 172 mud Peren f4 a 7 per mud. Naar Londen viaVelzen 21 waggons Vette Schapen. Kleine kaas gras f 33, Middelbare f30, aangevoerd 362 st. Schagen, 3 Oct. 13 Paarden f 40 a 200, 5 Stieren f160 a 200, 54 Geldekoeien f120 a 245, 15 Kalfkoeien f 180 a 240, 25 Vaarzen f80 a 120, 23 Hokkel. f40 a 70, 11 nucht. Kalveren fll a 18, 607 Schapen f20 a 34, 340 Lammeren f 16 a 22,11 Bokken en Geiten f 1 a 9, 54 magere Varkens f 13 a 21, 25 Biggen f 10 a 13, 45 Kippen f 35 a 90, Boter per kop f75 a 85, Kaas per kilogram f20 a 25, Kipeieren per 100 f 4,00 a 4,50. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.45 per 100 KG. zonder verbinding. Visscherijberichten. Nieawediep, 1 October. 8 korders met weinig vangst. 90 tongen per stuk 80 Ct., enkele rog gen per stuk fl.50, 2 a 3 manden schol per mand f2.enkele manden schar per mand f 1.75. 2 Ootober. 70 korders met 2700 tongen 70 a 80 Ct., per stuk. 16 manden schol per mand f 2. eenige manden Bchar per mand fl.50, roggen per stuk fl.15, 2 tarbotten (dood) p. st. f 10.50. 3 October. 65 korders met 1800 tongen p. st. 70 Ct., kleine tongen per stuk 30 Ct., roggen p. st. 65 Ct., 290 manden schol per mand fl.50 a f2.130 manden schar per mand fl.50, 6 tarbotten f9.50 a f 11 per stuk. 1 korder met schelvischHO Ct. per stuk. De vangst van schel- visch laat zich goed aanzien. Schuiten naar zee. 331="» Staats-Loterij. 5e kl. 9e trekking. Nos. 4470, 5871, 12647, 20856 f1000. Nov. 3421, 4713, 5857, 10127, 10898 f400. Nos. 16176, 16758, 18562, 19758 f200. Nos. 891, 1809, 2001, 2288, 2880, 4383, 5177, 6701, 7288, 8296, 12076, 19156 f100. 5e kl. 10e trekking. Nos. 9049, 9219, 17020, 20435 f1000. Nos. 4840, 6710, 10631, 17846 f400. Nos. 6955, 7001, 10730, 10908, 11573, 17651, 19421 £200. Nos. 3512, 5863, 7888, 8326, 10164, 13410 f 100. öe kl. 11e trekkihg. Nos. 1865 f2000. Nos. 3180 f1500. Nos. 2235, 8052 f 1000. Nos. 11309, 12785 £400. Nos. 3351, 7222, 12208, 15422, 19446 f200. Nos. 811, 1324, 1914, 2082, 7215, 10414, 16978, 19309, 19599, 19714 f100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 1 4 Oct. 1889. ONDERTROUWD: J. Leeflang, agent van een levensverzekeringmaatschappij, en E. Wuis. GEHUWD: M. de Vries en J. M. Heijkoop. J. F. Willms en T. Nieuwenhuizen. R. B. Janssen en J. Molenaar. J. G. A. Charmes en L. J. C. S. van der Haagen. E. J. Her mes en C. W. H. Snel. C. v. d. Hilst en M. C. Duit. H. Schonenberg en M. A. Reu- sche. J. H. Busch en E. R. Strang. W. v. d. Struijs en D. J. v. d. Laaken. D. Nepveu en T. Teensma. BEVALLENN. Roodt, geb. Vlaming, d. A. lTstelle, geb. Kwast, z. T. Koorn, geb. de Waard, z. S. Schut, geb. Van Berkum, z. G. de Does, geb. v. d. Molen, d. OVERLEDENJ. Blom, 1 w. B. Manheim, geb. de Jong, 71 j K. Dalmeijer, 14 j. B. Schaafsma, 65 j. Burgerlijke Stand gemeente Texel, Van 25 Sept. 1 October. ONDERTROUWDFrederik Slot, weduw naar van Leentje Wiegel en Foekje Duinmaijer Weduwe van Dirk Kuiter. GETROUWD: Geene. GEBORENNicolaas zoon van Willem Bakker Hz. en Maria Cornelia Langeveld. OVERLEDEN: Cornelia van den Brink 46 jaren gehuwd met Jakob Puiman. Pieter Former 57 jaren, gehuwd met Doortje Boon. Jantje Ellen 27 jaren, gehuwd met Cornelia Kuiter. Burgerlijke Stand Gem. Wieringen. Maand September. GEBORENReintje dochter van Jacob Metselaar en Dieuwertje Wagemaker. Geertje dochter van Jan Ruijter en Maartje Klein. Grietje dochter van Jan Gorter en Martje Bakker. Dirk zoon van Cornelis Rotgans en Neeltje Bekendam. Reijer zoon van Jacob Kaleveld en Hilgonde Bakker. Jacob zoon van Barend Kaleveld en Geertje Tijsen. Geertje dochter van Jacob Rotgans en Reintje Buijs. Gerardus Wilhelmus zoon van Willem Rasch en Cornelia Engel. Cornelis zoon van Pieter Bais en Trijntje Mulder. Trijntje dochter van Hendrik Engel en Maartje Huijberts. Pietertje dochter van Rens Blaauboer en Elisabeth de Vries. Pieter Gerard Cornelis Alexander zoon van Hendrik Adriaan Jacobus van der Speek Obreen en Neeltje de Jong. ONDERTROÜWD: Jan Rotgans en Aaltje Bakker. Pieter Anthony Plooij en Elisabeth Omis. GEHUWD: Germen Kuuten Janke Bastra. OVERLEDENHendrik Mosk, ongehuwd 51 jaren. Elbert Hellingman, 78 jaren. Albert Smit, weduwn. van Trijntje Bakker, 70 jaren. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau Ieen deken. Afloop der openbare verkooping van wei land, huizen en erven, in het lokaal „Musis 8acrum", alhier gehouden op Woensdag 2 dezer, 'savonds 7i uur, ten overstaan van den Notaris P. 8. Hordijk: 1. Een perceel weiland, Helderschen polder- Gekocht door den heer Simon Zwaan Jzn. alhier, voor f 2320. 2, 3, 4 en 5. Vier perceelen weiland, Huis- duiner polder. Gekocht door den heer P. Groen alhier, voor f 5617. 6. Een huis, ingericht tot smederij, en erf, Binnenhaven 64. Gekocht door den heer P. van Es alhier, voor f960. 7. Een huis en erf, Binnenhaven 69. Ge kocht door den heer J. Winkel, metselaar alhier, voor f 830. 8- Een huis en erf, Ankerpark 225. Ge kocht door den heer Th. Esselaar qq. alhier, voor f 1700. 9. Den grondeigendom van zeven perceelen, Californiestraat. Gekocht door den beer C. Stam mes alhier, voor f301. Afloop der openbare verkooping van huizen en erven, gehouden in het lokaal „Musis Sacrum" alhier, ten overstaan van den notaris Hattinga Raven, op 3 October jl. No. 1 en 2. Twee woonhuizen en erven, aan het Molenpleinkooper de hr. L. W. F. Oudenhoven qq., voor f 3846. No. 86. Vier woonhuizen en erven, aan de Bootsmanssteegkooper de hr. C. Mulders, voor f2760.Alles te zamen opgebracht f6606. CORRESPONDENTIE. Een ingezonden stukje van eenige korporaals der infanterie behoort in ons blad niet thuis eu ligt ter beschikking van den inzender. Men zende het liever aan het blad zelve, waarin het bewuste artikel voorkomt. Red. Vervolg der Berichten. Men verzekert ons, dat thans ook door het departement van Waterstaat de noodige vergunning is verleend tot het bouwen van een badhuis op het duin nabij Huisduinen, 'tls te verwachten, dat de ondernemers nu niet zullen talmen met den bouw en de in richting, opdat het gebouw den volgenden zomer in gebruik kan worden genomen, 't Uitzicht bestaat dus, dat Huisduinen in 't vol gende jaar in de rij der badplaatsen wordt opgenomen. Naar wij vernemen, heeft de heer W. J. Maalsteed bedankt voor het lidmaat schap van het Bestuur van het Algemeen Weeshuis alhier. Sedert geruimen tijd werd behoefte ge voeld aan een beter kerkorgel in 't bedehuis der Oud-Roomsch Katholieke gemeente al hier. 't Aanwezige,^ orgel, dat wellicht een paar eeuwen hier en elders heeft dienst ge daan, bleek niet langer bespeelbaar te zgn. Vooral sinds een paar jaar geleden, toen het 50-jarig bestaan van het tegenwoordig kerk gebouw werd gevierd, werd de aandacht van het kerkbestuur gevestigd op de verwisseling van 't oude instrument met een nieuw of al thans beter. Dezer dagen is men bezig een ander kerkorgel in bedoeld bedehuis te plaat sen. 't Is aangekocht te Nederhorst den Berg, en heeft aldaar nog maar enkele jaren tot begeleiding van het kerkgezang gediend. Voor de genoemde gemeente is het zeker een belangrijke zaak, dat hare godsdienstoefe ningen voortaan door goede orgelmuziek wor den opgeluisterd. In het hötel »Bellevue" alhier zijn heden afgestapt de generaal-majoor, commandant der vesting-artillerie Mazel; de generaal-majoor, inspecteur der artillerie Schneider; de luit.- kol. Van Aken en majoor Moorrees, allen van de artillerie, ten einde tegenwoordig te zijn bij de schietoefeningen met niet-springende projectielen van het pantserfort »de Harssens", die heden zijn aangevangen. De sergeanten Sturms en Wiardi en de korporaal Dekker van het le reg. Infanterie alhier, hebben voldaan aan het examen voor de voorbereidende school. Z. M. stoomschip >Van Galen", Woensdag op de reede aan 't proefstoomen, miste voor een oogenblik het juiste vaar water, waardoor 't voor de haven vast liep. De sleepboot Hercules beproefde aanvankelijk tevergeefs het schip vlot te brengen, hetwelk echter met gunstiger afgewacht getij water gelukte. Uit het onderzoek der duikers, hetwelk gisterenmorgen plaats had, bleek, dat er geen schade was beloopen, zoodat het vertrek van dien bodem geen vertraging ondervindt. De machines hebben bg den proeftocht uitstekend voldaan. De rg der wintervermaken werd gisterenavond geopend in Tivoli met 't opvoeren van »De erfgenamen van Bies- terbos", door 't gezelschap Ernst en Scherts". De vertooners hadden blijkbaar zich ingespannen de uitvoering goed te doen slagen en dat is hun volkomen ge lukt. Niet alleen de hoofdrollen, maar ook de mindere werden uitstekend weer gegeven, waarbij de aanwezigen hunne waardeering toonden door herhaalde ap- Met een afzonderlek woord ver melden we gaarne »Betje", die zoowel door zang als actie 't spel opluisterde en tevens »Engelblik", die haar waardig ter zijde stond. De muziek, onder leiding van den heer L. A. Schouten, werd met bgzonder ge noegen gehoord. Door het onweder dat zich hedennacht boven de gemeente Zijpe ontlastte, sloeg om streeks 1 uur de bliksem in een molen van polder F, nabij Hargen, welke geheel door de vlammen werd vernield. Ook in den polder Groet gem. Winkel is hedennacht een molen door den bliksem getroffen, die eveneens door de vlammen werd vernield. -- De heer mr. L. G. Greeve, lid der Tweede Kamer voor het hoofdkiesdistrict 's-Gravenhage en kantonrechter aldaar, is Dinsdag in den laten namiddag op onge veer 67 jarigen leeftijd overleden aan de kwaal, die reeds zoo lang zijn gestel onderminde. Men meldt uit Rotterdam Het droevig ongeval, dat den dood van een, bg zgne meerderen zoowel als bg zijne minderen, algemeen gezien amb tenaar ten gevolge had, droeg zich eenigs- zins anders toe, dan het eerst werd ver meld. De heer H. I. had het stoomschip »Seagull" reeds verlaten, maar keerde toch nog even naar boord terug, naar men vermoedt om zich te verzekeren dat alles behoorlik voorzien was. Toen hg, na den kapitein de hand te hebben gedrukt, zich daarop weder naar wal begeven zou, moet hg het openliggende luik in de duisternis niet hebben gezien en er voorover in ge vallen zin. Niemand heeft het ongeluk bemerkt, vóór den volgenden dag, toen een werkman hem dood en vooroverlig gende in het ruim vond. In tegenwoordig heid van zin oudsten zoon, die daartoe naar Huil vertrokken was en door den Nederlandschen consul aldaar werd ontvan gen, is het lijk van den bij velen om zij- ne bereidvaardigheid zeer gewaardeerden man op vreemden bodem ten grave gebracht. Men meldt uit Rotterdam van gis terennamiddag Ingevolge het Woensdag avond genomen besluit is hedenmorgen door alle werkstakers zonder onderscheid het werk hervat. Ook de ertswerkers de den dit, ofschoon hun eischen niet wer den ingewilligd. Dien middag werden ter beurze de ba taljons schutteri, die dienst hebben gedaan, door hunne majoors hartelik toegespro ken. Luide hoera's weerklonken en de officieren werden op de schouders der man schappen, die inmiddels op eenige versna peringen werden onthaald, rond gedragen. In de volgende maand komen te Amsterdam de uitgestrekte terreinen van de Hollandsche Gasfabriek, bijna 40,000 vierkante meter, onder den hamer. Ruim een halve eeuw geleden waren daar ter plaatse grasvlakten met versprei de lage huisjes en opgehoogde gedeelten met molens, de bolwerken Reguliers en Ouwerkerk. Langs de Yest liep de weg in sierlgke bochten. Te Hoogezand heeft een rat in een plank van het schip van F. R. eene ope ning geknaagd, tengevolge waarvan het schip gezonken is. De schipper en zgne vrouw, die te bed waren, konden zich ge lukkig nog intijds redden. Harlingen, 2 Oct. Kapt. W. Koen, voerende het schip „Zeemeeuw", deelt mede, dat in den storm van 24 Septem ber in de Noordzee onder de Engelsche kust een stoomkotter aan lijzgde het éé- ne oogenblik werd gezien en het volgen de verdwenen was. Het vaartuig was door de hooge zee verzwolgen. Men leest in de »Arnh. Ct." «Den len October is het 20 jaar geleden, dat in Oostenrijk de eerste briefkaarten in eenigszins anderen vorm dan thans werden uitgegeven. Geleidelijk werden zij ook in andere Staten ingevoerd, in Nederland, mee- nen wij, in 1874. In dat jaar werden er bij ons naar het binnen- en buitenland verzonden 6y3 millioen. In 1888 bedroeg dat getal bijna 27 millioen. z/Toch herinneren we ons nog de profetie, en wij-zeiven meenen aan het koor te hebben deelgenomen, dat het getal zeer gering zou zijn van hen, die, om twee centen uit te spa ren, ieder in de gelegenheid zouden stellen, om kennis te nemen van hetgeen zij aan be paalde personen hadden mede te deelen. Ook vreesde men, dat die briefkaarten misbruikt zouden worden, om voor ieder leesbaar, elkan der beleedigingen toe te voegen. »Van het laatste zijn er voorbeelden, maar betrekkelijk weinige, terwijl blijkbaar aan hon derdduizenden het brie vengeheim" in tallooze gevallen geen twee centen waard is." En dan de voordeelen, die tegenover de even- tueele nadeelen, door onbescheidenheid, staan I Een enkel voorbeeld. Het tooneel speelt in de hoofdstad. Mevrouw is uit en zooeven bracht de post een briefkaart voor haar. Na tuurlijk leeBt Doortje, de meid, even den in houd, of ze zou niet waardig zijn tot het vrou welijk geslacht te behooren. Het schijnt dat die inhoud haar bevaltten minste haar oogen stralen en om haar lippen speelt een lach »Gos," roept ze eindelijk in verrukking uit, wdat valt op 'n ganssienou gauw an me frijer geschreven, dat-i morgen komme mot Een paar uren later is mevrouw terug. De lezing van de briefkaart schijnt op haar een tegenovergestelde uitwerking te hebbenze bromt althans zoo iets tusschen de tanden van »nou, die hadden ze wel wat eerder kunnen sturen had ik dht geweten, dan was ik in dat smerige weer niet uitgegaan." «Doortje", zoo voegt ze nog een paar uren later haar keukenmeisje toe, »ik heb daar een briefkaart gekregen, dat wegens een plotselinge ongesteldheid van den zoon, de partij bij me vrouw W. morgen niet doorgaat." «Dus, daar wil uwes mee seggen, dat ik dan wel mit mgn bemiude ken uitgaan ffMaar meisje, dat zal je niet kunnen, want je vrijer zou je brief toch te laat krijgen om op tijd hier te zijn hij woont immers hee- lemaal te Rotterdam Doortje kleurt en stamelt verlegen//Ja, ziet uwes mevrouwtoen de post kwam, toe Mevrouw begrijpt, en in plaats van op te stuiven over zooveel brutaligheid van Doortje, geeft zij lachend de gevraagde vergunning. Een eigenaardige tentoonstelling is er sedert een paar dagen te Brussel geopend in een der zalen van hetHo tel de Brabant," die gevuld is met hon derden artikelen, in de grootste verschei denheid, alle echter kleinere, d. i. draag bare roerende goederen servetten, hand doeken, schorten, stukken van allerlei stof fen, linnen, katoen, laken, allerlei klee- dingstukken, maar ook medaillons, rin gen armbanden, drie zilveren horloges, een wekker, 5 obligaties der Brusselsche premieleeuing, een hondenhalsband, waar op de naam is gegraveerd van den heer Walravens te Antwerpen, zilveren lepels en vorken, geheele garnituren voor dejeu ners, huishoudelijke artikelen enz. enz. Al deze honderden zaken zijn in beslag genomen in de woning van zekere Na- thalie D., die in een aantal huisgezinnen als dienstbode gewoond heeft en van elk verscheidene souvenirs heeft medegenomen welke de Brusselsche politie den vroegeren huisgenooten dezer jonge dame thans ver zoekt te komen herkennen. De begrooting voor de Duitsche zee macht in 189091 bevat 32,000,000 Mark voor het bouwen van oorlogschepen. Hier in is begrepen een bedrag 14,000.000 Mark voor reeds in aanbouw zijnde schepen De oorlogsvaartuigen, waarvoor de kiel nog moet worden gelegd zgn 2 pantser schepen, 8 kruiserkorvetten, een kruiser en 3 adviesjachten Splinters en balken* In de oude schrift, vol wijze Wordt nimmer te vergeefs geput; En nog blijkt de oude levenswijsheid In onze dagen van veel nut. Zoo geldt nog heden de oude uitspraak, Die zeker ook wel nimmer loog: Dat men veeleer bij andren splinters, Dan balken ziet in eigen oog. - Als zich met opium Chineezen Bedwelmen, heet dat onbeschaafd. Maar dat in Nederland de menseh vaak Met sterke dranken wordt gelaafd, Is zeker wel niet minder treurig; Elk die dit te verbeet'ren poog', Tuur niet naar splinters in den vreemde. Maar rukk' den balk uit eigen oog! »Piet", zoo vermaant mijnheer zijn dienaar, iiDrink toch niet zooveel sterken drank; Hg richt je heelemaal ten gronde. Want maakt naar ziel en lichaam krank". Maar 's avonds was 't mijnheer, die top zwaar Yan wijn, beneveld huiswaarts toog. Hij zag den splinter bij een ander, Maar niet den balk in eigen oog. wNeen vrouw, dat gaat zoo toch niet langer; Je geeft het geld veel te onnut uit; Gij moet wat zuiniger gaan leven, Opdat mgn reek'ning beter sluit". Zoo zegt mijnheer, die naar gewoonte, Weer naar zijn sociëteit heentoog. Hij merkt den splinter bij zijn vrouw wel, Doch niet den balk in eigen oog. Wijnkooper X vermengt zijn waren Soms met een schaad'lijk surrogaat; Laatst hield hij op een zeekren avond Zgn melkboer staande op de straat. Je moet", sprak hij, «zoo erg niet knoeien Meer met je melk". De boei* zei droog: z/Je ziet bij mij alleen den splinter, Maar niet den balk in eigen oog Wij zoeken spijkers op laag water, En splinters zien wij overal; Maar al dat zoeken zal niet baten, En helpt ons zeker niemendal. Zoo we eerst geen eigen feilen zoeken En die verbeetren bovendien. Laat elk, vóór hij gaat splinters zoeken, Dan eerst toch de eigen balken zien. Getrouwd J. F. WILLMS en T. NIEUWENHUIZEN, die, ook namens wederzijdsche familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de belangstelling, bg hun huwelgk onder vonden. Helder, 2 October 1889. Op den 7en October a. s. ho pen onze geliefde Ouders P. ROTGANS en M. MOSTERT, hunne 40-jarige Echtvereenlgieg j te herdenken. Wieringen, 4 Oct. 1889. Uit naam hunner dankbare Kin deren en Behuwdkinderen. Y. DE WIT. Ondertrouwd J. LEEFLANG Chzn. en E. WUIS. Helder, 3 Oct. 1889. Geen receptie. Getrouwd J. G. A. CHARMES, Bootsmansmaat v. c. K. N. M., en L. C. J. S. VAN DER HAAGEN, die tevens hunnen hartelijken dank be tuigen voor de vele blijken van belang stelling, bg hun huwelijk ondervonden. Helder, 2 October 1889. Getrouwd E. J. HERMES C. W. H. SNEL, die, ook namens wederzijdsche, familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de belangstelling, bij hun huwelgk on dervonden. Helder, 2 Oct. 1889. Bevallen van een welgeschapen Zoon A. HOOGENBOSCH geb. Veegsr. Helder 3 October 1889. Heden overleed mgne geliefde Echtgenoote, Mejuffrouw Betje Manheim—de Jong, in den ouderdom van 71 jaar. Helder, 2 Oct. 1889. S. J. MANHEIM. Mede uit naam van Kinderen, Be huwd- en Kleinkinderen. Wij betuigen hiermede onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, zoowel hier als buiten deze gemeente ondervonden, bg het overigden van onze Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder. Helder, 4 October 1889. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. A. T. RAID. Allen die iets te vorde ren hebben van-, of ver- schuldigd zijn aan onder- geteekende, worden verzocht rekening in te zenden of betaling te doen vóór den 30n dezer, ten kantore van H. JANZEN Ez. D. V. /mi<1 afar 6 October a. s., 's mor gens 10 en 's avonds 6 uur, en Donderdag 10 October a. s., 's avonds 7 uur Ds. W. DEN HENGST. te HELDER (Palmstraat.) Zondag 6 Oct. 1889 voormiddags 10 ure, zal D.V. als spreker optreden de Wel Eerw. Zeergel. Heer Ds. GESELSCHAP, van Amsterdam. De Burgemeester der gemeente HEL DER maakt, ter voorkoming van onge lukken, bekend, dat, volgens nader ont vangen mededeeling, op Vrijdag; den vierden October e.k. en zoo noodig ook de eerst daarop volgende dagen, met de op het fort „DE HARSSENS" opgestelde vuurmonden schietoefeningen met niet springende projectielen gehouden zullen worden en wel in Noord-Oostelijke rich ting, waardoor de geheele Texelstroom onveilig zal zgn. Op de sehietdagen zal de onveiligheid worden aangeduid door het plaatsen van een roode vlag op genoemd fort. Tevens wordt bekend gemaakt, dat in den loop dezer maand ook van de even wijdige batterij van 't fort „ERFPRINS" met een oefeningskanon van 3.7 C.M. met niet springende projectielen gevuurd zal worden, in de richting van de plaat „Onrust". Op de dagen waarop deze schietoefe ningen zullen plaats hebben, zal dit wor den aangeduid door het plaatsen van een roode vlag op die batterg. Helder, 2 Oct. 1889. De Burgemeester voornoemd, C. A. BEUKENKAMP. ZONDAG 6 OCTOBER aanvang der Schietoefeningen, 12'/, uur. Getronwe opkomst wordt verzocht. Het Bestuur. op Zondag 6 October a. s., 'savonds ten 6 ure, ten huize van J. SMIT, hoek Langestraat, Helder. Adres Bureau van dit Blad.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2