Advertentie n. Evangelie-Verkondiging. Nationale Christen geheel Onthouders-Vereeniging. iwMnüi! OieroIciers-TereÉïiiiï t ZeemacM. Admiraal „DE RUIJTER". GyiMsttMaal, ïïeezeostraat. DANS-0NDERW1JS. Tandarts BIERSTEKER, "VEREEN» TOT WELVAART. Een joispliiwie vronw, een flinke SCHIPPER. door don minister ook in die maritieme directie ten allen tijde over eenig gepantserd materieel kunne worden beschikt voor eventueel voorkomende diensten. De lichtmatrozen J. Ramm en A. van Hattem hebben beide de vorige week met gnnstig gevolg examen gedaan voor Vuurstoker der derde klasse. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Sumatra, van Amsterdam, passeerde 5 October Kaap Vincent. Het stoomschip /Prins van Oranj", van Ba tavia, passeerde 5 Oct. Kaap St. Vincent. Marktberichten. Hoorn, 5 Oct. Tarwe f 6,25 a 8, Gerst f 4 a 5, Haver f2,75 a 4, Erwten: Witte f7,50 a 9,50, Groene f9,25 a 11, Grauwe f 10,50 a 13,25, Vale f9,25 a 13, Bruine boonen f 8,75 a 10, Karwei f 10 a 10,50, Mosterdzaad f15 a 17, 25 Paarden f 50 a 400, 6 Schapen f 25 a 33, 120 Lammeren f 14 a 22, 5 Kalveren f 16 a 25, 79 Varkens f 10 a 26, 120 Biggen f4 a 11, 80 Kippen f0,40 a 1,75, 1800 Kip eieren f 4,50 a 5 per 100, 2300 koppen Boter f 0,60 a 0,65 per kop. Alkmaar, 5 Oct. Aangevoerd 4 Paarden f50 a 205, 26 Koeien en Ossen f170 a 270, 21 nacht. Krlveren f 14 a 20, 385 Schapen f 20 a 28, 88 magere Varkens f 16 a 25, 294 Biggen f9 a 13, 15 Bokken en Geiten f4 a a 9, Boter per kop f0,65 a 0,80, Kipeieren f4,50 a 5,50 per 100. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.35 per 100 KG. zonder verbinding. Visscherijberichten. Nieuwediep, 4 Oct. 35 korders met 410 tongen, p. st. 60 a 70 Ct. 30 kl. tongen, p. st. 30 Ct. 30 manden schol per mand f 1 50 a f2, 25 m. schar p. m. fl.50, 1 tot 10 schel- visschen p. st. 30 Ct. 5 Oet. 11 korders met 300 tongen p. st. 60 a 65 Ct., een partijtje rog f 0.80 a 1. 56 m. schol per mand f 1.50, 30 m. schar p. m. f 1.25, 1 korder met 150 schelv. p. st. 30 Ct. Schuiten niet naar zee. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 4—8 Oct. ONDERTROUWDF. J. de Buijzer, kwar tiermeester bij de marine en C. B. Rieuwers. J. W. Mulder, stoker bij de marine, en A. Dienaar. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: A. Hoogenbosch, geb.Veeger, z. C. Zewald, geb. Door, z. D. Duinker, geb. Burger, z. OVERLEDEN: J. F. W. Kraak, 71 j. 1 levenloos aangegeven. Vervolg der Berichten. In den jare 1884 werd, ook hier ter plaatse, het halve eeuwfeest gevierd van het ontstaan, te midden van zeer moeilijke om standigheden, van de Christelijk Gereformeer de kerk in ons Vaderland. Nk 1834 was ook alhiei van lieverlede een vereeniging ontstaan van leden der Hervormde gemeente, die zich niet konden neêrleggen by het loslaten der kerkelijke belijdenisschriften. Afscheiding van het Kerkgenootschap der Hervormden was daar van het gevolg, en in Juni van het jaar 1840 werd alhier eene gemeente gesticht van de sedert erkende Christelijke Gereformeerde Kerk in Nederland. Die gemeente nam sedert haar ontstaan steeds to* in ledental en bloei, en zal ongetwijfeld in Juni a. s. reden genoeg hebben tot dankbare blijdschap over ondervon den zegen, bij het terugzien op de voorbijge gane 50 jaren. Te meer verdient dit halve eeuwfeest te deelen ieders belangstelling, omdat men in ons Vaderland sedert het ontstaan der Christ. Ge- ref. kerk eerst begonnen is met de praktische toepassing der gewetensvrijheid. Ofschoon die vrijheid in beginsel reeds lang was aangeno men, moesten de stichters der genoemde kerk gemeenschap aanvankelijk nog heel wat smaad en vervolging ondervinden. Het leed, doof hen geleden, heeft echter de heilzame vrucht ge dragen dat, door het protest, tegen die geloofs vervolging ingebracht, de werkelijke vrijheid van denken en gelooven hier te lande is ont staan en voor de toekomst verzekerd. In de maand October van het volgende jaar zal het eene halve eeuw geleden zijn, dat de Paroohie-kerk der Roomsch-Katholieke ge meente alhier op plechtige wijze aan hare be stemming werd gewyd. De 49ste veijaardag dier voor de gemeente gewichtige gebeurtenis zal op a. s. Zondag worden gevierd. Nog veel spoediger kan de Hervormde ge meente alhier terugzien op het 50 jarig bestaan van een harer bedehuizen. De Nieuwe kerk, gelegen aan de Weststraat, werd den 1 De cember 1839 ingewijd, en zal dus binnen ee- nige weken gedurende 50 jaren gediend heb ben tot vergaderplaats voor het houden der godsdienstoefeningen. Dit kerkgebouw werd, ton gevolge der gebleken behoefte voor de in het oostelijk deel dor gemeente wonende leden, in de jare 1838 en 1839 gebouwd door de aannemers, de heeren J. H. Leewens en B. Verhey, onder het toezicht van den architect, den heer J. Borst Wz. De aannemingssom be droeg f 39,000. De inwijding geschiedde op Zondag 1 December 1839, door ds. B. G. Cle ment, naar aanleiding van het bijbelwoord Psalm XCII vs. 14 //Die in het huis des Heeren geplant zijn, dien zal gegeven worden to groeien in de voorhoven onzes Gods." De ze leerrede is in 1840 door den heer Clement in 't licht gegeven, ten voordeele van het Fonds ter aanschaffing van een orgel in de N. kerk. Aan die leerrede werd by de uitgave toege voegd ee« toepasselyk dichtstuk van den heer K. L. Kluppel, destyds Notaris alhier. De plechtige inwyding van het kerkgebouw werd opgeluisterd door uitvoeringen van het Zang gezelschap «Harmonie," onder directie van den heer C. V. Morra en door muziek bege leid. De reeks der Volksb ij eenkomsten, in dit seizoen alhier te houden, zal geopend worden op Vrydag 18 dezer. De rij der feestavonden, te houden in de Marine-Maehinfsten-Societeit alhier, werd jl. Zaterdagavond in het Sociteit-lodaal geopend. Een groot aantal leden met hunne dames vul den de zaal, toen de President, de heer J. A. Waleson, de bijeenkomst met een toespraak opende. Spreker wees er op, dat, bij de vroe ger gehoudene uitvoeringen, slechts op gebrek kige wijze kon worden voorzien in de behoefte aan een geschikt tooneelthans was door on derlinge bijdragen van de leden een nieuw tooneel ontworpen en uitgevoerd. Yoor de nette uitvoering van dit werk, inzonderheid van het sierlijke voordoek, werd openlijk hulde gebracht aan den heer J. P. Valther. Met den wensch, dat met deze nieuwe hulpmiddelen nog menige feestavond moge worden opgetuigd, sloot de spreker zijn openingswoord, dat met warmte werd toegejuicht, even als het woord van hulde door den heer Boldingh aan den ijver en de toewyding van den President gewijd. Achtereenvolgens werden zeer verdienstelijk opgevoerd, het blyspel, getiteld: /(Eene Huis houdster» en het kluchtspel: //Zoo heer, zoo knecht". Met de verzekering, dat dit feestelijk samenzijn, door góede muziekuitvoeringen op geluisterd, met een zeer geanimeerd bal ein digde, kunnen we ons verslag besluiten, in de verwachting, dat deze uitvoering in het nu aangevangen seizoen door meerdere zulke wel geslaagde soirées zal worden opgevolgd. Zondagavond hield de vereeniging Recht door zee" haar eerste jaarsverga dering in Tivoli. 't Programma was zeer opwekkend en werd besloten met een tooneelstukje. Tot laat in den nacht bleef men gezellig byeen. Door de goede zorgen van den directeur Maalsteed was de zaal prachtig gedecoreerd. Inzonderheid trok de aandacht een smaakvol uitgevoerd me daillon, dat een fraai geschilderd loods- vaartuig vertoonde met volle zeilen, om geven door groen. By de Directie der Marine is heden morgen aanbesteed, de levering van: Yersch Rundvleeach en Soepgroenten, ten behoeve der Equipages van Zr. Ms. Schepen en Vaartuigen van Oorlog, ge durende het jaar '1890, ter reede Texel en in het Nieuwediep. Ingeschreven voor versch VleeschM. Eve- lein f79.80, Wed. B. Polak, Haarlem f79. B. Gomperts, Haarlem f 76.A. Keet f 75.50, J. A. van Gelder f 74.74, J. WollT, Rotterdam f 70.48, H.f Wolft",[Rotterdam f 69.90, p. 100 kilo. Voor Soepgroenten: A. J. de Bunje f4.20, J. S. Jacobs f 3.52, S. van Amesfoort f 3.22, T. F. de Haas f3.10, J. Huijsing f3.C. Postma f 2.98 per 100 rantsoen. Zr. Ms, oorlogsstoomschepen le kl. Tromp", >Atjeh" en »Van Galen" zijn Zondag tot een divisie vereenigd, met bestemming om in bet laatst dezer week zee te kiezen, tot het maken eener ge meenschappelijke oefeningsreis in den At- lantischen Oceaan, onder bevel van den kapitein-ter-zee K. A. Stakman Bosse, commandant van eerstgemelden bodem. De schepen zullen voor het vertrek van hier door den Minister van Marine wor den bezocht. In ons vorig No. komt a. a. voor, dat de machinist le kl. P. J. Verschoor voor 's Ryksdienst is afgekeurd en op pensioen gesteld. Men verzoekt ons te melden, dat dit bericht onjutst is. De heer Verschoor is, wegens onvoldoende gezichtsscherpte opgenomen in 's Rijks Marine-Hospitaal alhier, en hoopt dit spoedig te verlaten, daar hij bij de con servatie te Amsterdam is geplaatst. Texel, 7 Oct. Behalve het breken van enkele glasruiten bij de schietoefeningen van het fort de Harssens op Vrijdag jl., heeft men op dit eiland nog schade van meer beteekenis bekomen. Het zware schieten toch verjoeg veel waterwild uit de eendenkooien, zeer tot schade der eigenaars. De Zuiderkooi vooral werd door die vlucht getroffen. Alle vogels, ook de tamme eenden, zijn heengetrokken, misschien om den geheelen winter niet weer te keeren. 't Zou zeer wenschelijk zijn, om bij volgende schietoefeningen byzonder op de windrichting te letton en by voorkeur tijdens Westelijke of W. N. W. winden te schieten. Zes sluisknechten te IJmuiden heb ben een aardig buitenkansje gehad. Ge durende het slechte weder der laatste dagen vingen zij meer dan 1000 pond paling, die verkocht werd voor f 500. In de kas der gemeente Urk moet een belangrijk tekort ontdekt zyn. Het Gemeentebestuur heeft thans de boeken van den gemeente-ontvanger in beslag genomen. Zaterdag zyn uit Eukhuizen een bri gadier en drie rijksveldwachters naar Urk vertrokken, ten einde den ontvanger K. Kramer Jz., te halen en naar Alk- Alkmaar over te brengen. De bekende socialist P. v. d. Stadt, die 27 Sept. 11. uit de gevangenis te Utrecht is ontslagen, zal zijne vroegere woonplaats Koog aan de Zaan verlaten en zich vestigen te Vlissingen, waar hy op een fabriek tot machinist is aangesteld. Terwyl Zaterdagmiddag 2 wegwer kers aan bet Centraalstation te Amster dam naar huis gingen te eten werd, een hunner door een rageerenden trein omver geworpen en geheel door midden gereden, zoodat hij op de plaats dood bleef. Hedenmorgen met den 2n trein werd te Schagen de nieuw benoemde burgemeester, en zijne echtgenoote, feestelijk ingehaald. Aan 't station werd Z.E. Achtb. verwelkomd door den heer Heijligers en werd hem door een jong meisje een prachtig bouquet aangeboden. Schagens Harmoniekapel liet zich op het perron hooren. In de wachtkamer werd ZEd. Achtb. door de raadsleden en wethouders ont vangen. In optocht, door een eerewacht be geleid, ging men naar het gemeentehuis. Eeu der verdienstelijkste hoofdambte naren der posteryen te Amsterdam, zeke re van Dyk, die wegens gezondheidsrede nen met verlof was, wordt sedert Zondag jl. vermist. Zaterdag acht dagen geleden heeft men hem 't laatst gezien op den Haarlemmerweg. Men vreest dat hem een ongeluk is overkomen. Vrydag zyn te Rotterdam een der tigtal sjouwerlieden aan het bureau van politie van verschillende afdeelingen ont boden, waar proces-ver baal tegen hen werd opgemaakt, wegens opruiing, mis handeling en verzet tegen de politie tij dens de laatste troebelen. Het gebeurde op de »John Readhead, waar de Engel- sche vlag geschondeu is, maakt nog een punt van nauwgezet onderzoek uit. De socialistische schutter, die opruide en zich verzette tegen den commandant van zyn compagnie, zal volgens de millitaire wet gestraft worden. Hy is tot heden in ar rest. De Haagsche rechtbank behandelde gister de zaak van den schoenmaker Priele, beklaagd van in den avond van 8 Au gustus zijn vroegeren kostbaas De Kleer opzettelijk en met voorbedachten rade door een steek in den buik met een schoenma kersmes van het leven te Hebben beroofd. De eisch van het O. M. luiddetwintig jaren gevangenisstraf. Uit Veendam schrijft men; Heden is de landbouwer, die melk ver kocht, waardoor de zoo gevreesde typhus alhier zoo krachtig woedt, overleden. In de afgeloopen week stierven twee kinde ren, een meisje van 13 en een jongentje van 10 jaren van de vrouw, die langs de huizen melk verkocht. Ruim 30 ge vallen hebben zich nu voorgedaanwaar van 10 met doodelijken afloop; sinds Za terdagavond overleden er drie. Aan de Prinsengracht, naby de Boschbrug, te 's Hage, is Zondag een roeibootje omgeslagen, doordien twee der opvarenden van plaats wilden verwisselen. Drie van de drenkelingen kwamen op het droge, maar de vierde verdronk. In den nacht van Zaterdag op Zon dag kwamen twee rechercheurs der politie te Leiden op een der buitensingels een persoon tegen, met zich voerende een koe, hetgeen hun verdacht voorkwam. Aanhouding van den man en de koe volgde, waarna bleek dat het dier uit een weide onder de gemeente Stompwyk ontvreemd was, en tevens dat; zich nog een tweede dader in het spel bevond, die mede al heel spoedig werd aangehouden. Natuurlijk wordt van een en ander pro ces-verbaal opgemaakt. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft in hooger beroep uitspraak gedaan in de bekende zaak van J. T., predikant bij de Ned. Ger. (doleerende) gemeente te Wetsinge-Sauwert, en J. B., lid van den Gemeenteraad en rentenier, beiden wo nende te Wetsinge, die door de Recht bank te Groningen waren veroordeeld ieder tot f8 boete, omdat zy den 8sten April j.L. in den tuin van de pastorie der Ned. Herv. gemeente aldaar waren bin nengedrongen door over een hegje te stappen en geweigerd hebben op vordering van de kerkvoogden der Ned. Herv. gem. dien tuin te verlaten. Het Hof achtte die feiten bewezen, maar niet, dat die wederrechtelijk gepleegd zyn, omdat geappelleerd is van het vonnis tot ontruiming van de pastorie en van den tuin en dit appél thans nog hangende is. Op die gronden zyn zy vrijgesproken. Juist is een maand verstreken sedert de ramp in de fabriek des heeren Corvilain de stad Antwerpen in rouw dompelde, of een brand, zooals wij er hier zelden een zagen, dreigde eene geheele wijk in de asch te leg gen. Zoo althans liet zich de brand aanzien, die Zaterdagavond om elf uur uitbrak in de stoomhoutzagery en kuiperij van den heer Per- sener in de Muizenstraat. Groote hoeveelheden licht en droog hout verschaften overvloedig voedsel aan het vernielende element en weldra waren dan ook al de belendende perceelen aangetast, terwijl kort daarna de overzijde van de Muizenstraat hare beurt kreeg en deze kor te straat iu eene vuurzee herschiep. Dank zy het kalme weêr en het spoedig èn krachtig optreden der pompiers, was men het vuur om 5 uur reeds meester. Toch is de verwoesting groot en hebben vele gebouwen in de Dambrugge-, Beeldekens- en Rotterdam- sche straten zoowel als op de De Coninckplaats van vuur of water geleden. Behalve een pompier, die door het vallen van een lans min of meer ernstig werd ge kwetst, hadden er gelukkig geen persoonlijke ongelukken plaats. De schade wordt geschat op {400,000 francs en is gedekt door verzekering. Woensdagmorgen had naby f de kust van New-Foundland een verschrikkelijke aanvaring plaats, waarby 15 menschen omkwamen, tusscheu het stoomschip „Ge- ographique", van Montreal op reis naar Southampton, en het in Nova Scotia te huis behoorende zeilschip „Minnie Swift. Het laatste schip zonk binnen 20 minu ten na de aanvaring. Het had een bui tengewoon aantal personen aan boord, daar het eenige dagen te voren de be manning van een Noorsch schip gered en aan boord genomen had. Allen aan boord zonken met het schip, doch een groot aantal werd aan boord van de „Ge- ographique" gered. Twee vrouwen drie kinderen en tien mannen verdronken. De stoomboot zelve beliep daarby zulke groote schade, dat zij 8 of 9 uren later zonk. Er was tyd in overvloed om de booten over boord te zetten en in deze redd'en zich 35 personen. Slechts een der booten is aangekomen. Van de twee an dere is nog niets vernomen. Nog steeds is te Antwerpen een twintigtal mannen bezig het puin van de in de lucht gevlogen patronenfabriek en petroleum magazijnen weg te ruimen. Nog dezer dagen werden 9 lijken gevonden, waarvan drie onherkenbaar verminkt wa ren. Corvilain is op de plaats des ou- heils gebracht om de plaats der verschil lende lokalen van de fabriek aan te wij zen. Op een plaats waar indertijd 25 meisjes werkten, zal weder gegraven wor den. Manchester, 5 Oct. Op den Noord- westelijken spoorweg had Zaterdagavond een botsing plaats tusschen een expres- trein en een goederentrein. Drie wagens, die vol reizigers waren, werden geheel verpletterd, drie personen gedood en vele gekwetst, onder welken een twaalftal ernstig. De meesten hebben gebroken ledematen bekomen. POLITIE. Gevonden voorwerpen. Adres Bureau II. 1 Hemd, 2 KusseDsloopen, 1 Sleutel. Getrouwd D. NEFVEU T. TEENSMA, die namens wederzydscbe familie hunnen dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling, by bun huwelijk ondervon den. Helder, 4 October 1889. Bevallen van een Dochter: 0. BIEGSTRAATENDrie jsen. Helder, 8 October '89. Voorspoedig bevallen van een flinken Jongen H. MUUSZE—Boou. Enkhuizen, 6 October '89. Algemeene kennisgeving. Hedenmorgen overleed, na eeu zeer kort doch hevig lijden, onze oud ste lieveling NICOLAAS JANUS. J. TIELROOIJ. A. TIELROOIJSpruit. Helder, 8 Oct. 1889. Heden overleed, na een langdurig en smartelyk lijden onze geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwd vader, Johan Frans Wilhelm Kraak, in den ouderdom van byna 72 jaren. WED. J. F. W. KRAAK— geb. OP 'T LAND. Kinderen en Behuwdkinderen. Helder, 4 Oct. 1889. Heden overleed onze jongste lie veling, in den jeugdigen leeftyd van 16 maanden. IJmuiden, 4 October 1889. W. DE GRAAF, en Echtgenoote. Heden overleed onverwachts en na een kortstondig lijden, tot ons aller groote droefheid, onze geliefde Echtgenoote, Moeder en Zuster, AAGJE RUIS, geb. KRIJNEN, eerder Weduwe van P. HEN, in den ouderdom van bijna 55 jaar. Zij die haar gekend hebben zullen beseffen wat wij in haar verliezen. Amsterdam, j A. RUIS. 3 October 1889. j P. C. HEN. Helder. P. KRAAK, geb. Krijnbn, en verdere Familie, De Heer en Mejuff. LANDMETER, be tuigen hunnen hartelyken dank voor de getoonde belangstelling by de geboorte hunner Dochter. Zoo God wil zal a. s. Donderdagavond in het Lokaal in de Vyzeistraat, het Evangelie worden gepredikt onder voor stelling met de z. g. Tooverlantaarn. Ook het Zangkoor zal zich daarby laten hoo ren in 4 stemmen. Alle plaatsen zyn v r y. Aanvang zeven uur. Helder.C. BBEET Azn. VERGADERING, voor ieder toegan kelijk, op DINSDAGAVOND ten 71/* nar, NIEUWSTRAAT No. 4. Iemand, aan de Hoofdgr., vraagt een medelezer voor het Nieuws van den Dag, om 't den volgenden dag 12 uur te ontvangen't zy Spoor- of Koningstraat. Adres: Bureau van dit Blad. BESTUURDEREN van het Wiilem- Barendsfonds alhier zyn genoodzaakt zich tot hunne Landgenooten te wenden met een vriendelijk, maar dringend verzoek om eenige hulpTal van oude, gebrekkige Zeelieden melden zich aan om onder steuning; vele Weduwen en Weezen strek ken de handen uit om eene gave, en al is die betrekkelijk klein, nl. van 50 Ct. tot één Gulden per week, meestal slechts gedurende de barre wintermaanden gege ven, ons Fondsje kan nog onmogelijk aan alle dringende aanvragen voldoen. Hoe moeitevol, hoe gevaarvol het zeemans leven is en hoe spoedig eene visschers- plaats onherstelbare verliezen lijdt, hebben de laatste Augustus stormen weder naby onze kusten getoond. Byna ieder jaar ver meerdert alhier 't aantal behoeftigen. Dat dan velen weder hun penningsken offeren op het Altaar der Liefde; vele onge- lukkigen zullen hunne onbekende wel doeners dankbaar zegenen Alle giften zullen in dank worden ont vangen en verantwoord. Namens Bestuurderen van het Willem Barendsfonds D. Rbedeker, Voorz. A. Zandijk, v.-Voorz. P. J.wichers,Secret. Th. Ruijgh, v.-Secret. D.oepke8,Penningm.P. J. Eschauzier, Eerelid. Terschelling, 1 Oct. 1889. HH leden wordt bekend gemaaktdat de gewone Vergaderingen van Donderdag 10 en 17 OCTOBER, zullen plaats hebben op ZATERDAG den 12e en 19 0CTOBEB in het gewone Lokaal. HET BESTUUR. Cillip „Eilre lis." DONDERDAG den 10 OCTOBER a. a. Uestnursverklezlnir. Een getrouwe opkomst ia den leden ten sterkste aanbevolen. HET BESTÜUR. Eerst© los. a Meisjes y. 914 jaar, te 6 ure Vrijdag a.8. \jonj,ns,9_H V 7 Jongelingen 15 jaar en daar- (boven te 6 ure. Aonaag a.S. jjfg^jes 15 jaar en daarboven (te 5 ure. DE ONDERWIJZER. Damrak 62, Amsterdam, is WOENSDAG te Helder, Kerk gracht 338, te consulteeren voor Tandheelkundige operatiën, vullingen en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 93 uur. Tentoonstelling in .TIVOLI," 8 en 9 OCTOBER. Veeren en Kapokken Bedden, Ledi kanten, fijne Wollen en Katoenen Dekens, Matrassen, enz. enz. De minste prijs is een fijne, gestikte, Katoenen Deken. De Goederen zyn allen solide, zoodat ieder meer dan tevreden zal zyn. Er wordt bij deze Vereeniging niets geruild. Wekeiyksche Contribntie 10 Cent. Nieuwe leden kunnen zicb aanmelden bij de ondergeteekenden. Ds Directie J. GRAAFF, Spoorstraat. J. ROODERS, op de Laan. Boden K. DIENAAR, A. KADER, A. K. TIMMERS. W Solide BODEN gevraagd. Gevraagd een TIMMERMANSJONGEN, die 5 a 6 Cent per uur kan verdienen. AdresC. GOMES, Mr. Timmerman Hoofdgracht. zonder kinderen, wier Echtgenoot voor den tyd van vier jaren naar Indië ver trekt, wenscht by fatsoenlijke lieden in betrekking te komen, zonder salaris en uitgaansdagen onnoodlg: maar op de be handeling zal wel gelet worden. Brieven franco, adres bureau van dit blad. Voor den te IJmuiden liggenden Vlsch- kotter Y. M. 21, WORDT GEVRAAGD: Reflectanten gelieve te adresseereu by firma Wed. S. I. GROEN. Kost en inwoning aangeboden voor eennntte DAME in een klein gezin zonder kinderen. AdresKERKGRACHT No. 52.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2