van den openbaren weg in die straat. Adressanten wijzen op den onhoudbaren toestand van den weg en op hunne al zeer oude aanspraken. Op voor stel des Voorzitters, wordt besloten, dit adres om bericht en raad in handen te stellen van de Comm. voor de Gemeentewerken. Tevens belooft de Voor zitter, dat in deze zaak spoed zal betracht worden. Aan de orde zou nu gesteld worden het nemen van beslissing op de ingezonden adressen, 6 in ge tal, waarin wordt aangedrongen op de afschaffing der kermisviering op Zondag. De Voorzitter deelt mede, dat heden een tegen-adres is ingekomen, waarop niet minder dan 285 namen geplaatst zijn. Namens het Dag. Bestuur, stelt hij verdaging der behandeling voor, omdat van het laatstbedoelde adres nog niet door alle leden is kennis genomen. De heer Korver merkt op, dat men door verdaging der behandeling de moeielijkheid der zaak wel ver schuift, doch niet ontgaat. De heer Oudenhoven spreekt ten gunste van het behoud der bestaande regeling van de kermis en doet uitkomen, dat Zon dag nagenoeg de eenige dag der kermis is, waarop hier vreemdelingen komen. Hij wil ieder ingezetene vrij laten de een ga ongehinderd ter kerk, de an der naar de kermis. De hr. over de Linden onder steunt het aangevoerde door den hr. Oudenhoven, die aan het gesprokene nader nog toevoegt, dat zeer vele neringdoenden in deze gemeente groote voordeelen genieten van de kermisviering op Zondag. Na nog eenige gedachtenwisseling wordt tot verdaging der behandeling besloten. Dit besluit wordt genomen met 10 tegen 7 stemmen. Tegen stemden de heeren Govers, van Wijngaarden, Hordijk, Korver, Vos, Maalsteed en de Voorzitter. Voor kennisgeving worden aangenomen deze mededeelingen 1. dat bij de op 26 September 11. gehouden ve rificatie van de boeken en de kas des gemeente ontvangers, een en ander in volkomene orde is bevonden, in kas zijnde de som van ƒ5261,945; en 2. dat, volgens schrijven van HH. Gedep. Staten, het aandeel der gemeente in de kwade posten van de grondbelasting over 1886 en van de personeele belasting over 1886/87 bedraagt, respectivelijk ƒ34.325 en ƒ2159.12, totaal ƒ2193.946. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat de openbare weg in dé Verlengde Spoorstraat eerlang zal worden verbeterd, met het oog op de behoefte voor de bezoekers van de Zuiderkerkdoch dat het bestuur dier kerk, even als andere eigenaren van perceelen aldaar, genoodzaakt zal zijn zei ven voor een voetstraat te zorgen. De heer Ouden hoven beveelt aan, daar 't hier een bedehuis geldt, dat de gemeente ook het voetstraatje zal aanleggen De heer Over de Linden verklaart zich daar tegen. 't Geldt z. i. een beginsel. Men kan weieens een kerk bouwen ver van de kom der gemeente, en 't zou in zulk een geval veel geld kosten een straat daarheen te leggen. Na eenige bespreking, waarbij blijkt, dat er slechts weinig kosten aan de uitvoering verbonden zijn, eindigt de discussie over dit onderwerp, met de verzekering, dat de openbare weg aldaar zal verbeterd worden. De Voorzitter verzekert, dat thans een proef wordt genomen met eene betere plaatsing der gas lantaarns in de Vischstraat, in de hoop, dat daar door aan de bezwaren der bewoners van die straat zal zijn tegemoet gekomen. Deze mededeeling wordt voor kennisgeving aangenomen. Door den heer Korver wordt, bij de gewone rondvraag, geklaagd over het vuil, dat vaak in de Sluisdijkstraat wordt opgemerkt. De Voorzitter verzekert, dat een onderzoek ingesteld en, zoo mo gelijk, verbetering zal aangebracht worden. De heer Oudenhoven herinnert aan de klacht, door hem in de vorige zitting gedaan over den slechten toestand der bevloering van de Postbrug. De Voorzitter deelt daarop mede, dat ter verbe tering van dien toestand gef&en zijn uitgetrokken op de begrooting voor 1890. De openbare zitting wordt opgeheven. In eene zitting met geslotene deuren zullen eenige bezwaar schriften tegen aanslagen in den hoofdelijken om slag worden onderzocht. Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij van C. de Boer Jr., Koningstraat, Helder.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 6