ZEEVAARTSCHOOL Advertentie n. KOEGRAS. Hartelijke dankbetuiging ZUIDERKERK. HERVORMINGSDAG. Ds. W. DEN HENGST. Tooverlantaarn. Gerechtelijke aankondiging. Werklieden-Vereeniging. Oieroficiers-Yereenipi „Vaderland en Oranje." Buitengewone Vergadering, Oefening baart Vooruitgang. Zang- en Tooneeiuitvoering, Tandarts BIERSTEKER, Staats-Loterij. En proefde 't lebkers ook meteen: Ik blijf dén! Jurrie's koeien waren ziek'lijk, En zij gaven dus niet veel. Jurrie dacht: ik moet toch zorgen, Dat ik niet mijzelf besteel. Dus een plompje meer er in, Dan heb 'k evenveel gewin, Vindt ook een ander het gemeen, Ik blijft één! Ik is vaak een kleine duivel, En meestal een dwingeland, Die ons maakt tot égoïsten, De ikheid strekt ons vaak tot schand. Overal is 't dus verkeerd, Wanneer die ikheid ons regeert. Maar waar voor and'ren wordt gestreên, Zij i k één Ingezonden. Geachte Redactie! Totnogtoe heb ik hoegenaamd geen aan deel gehad in de beweging, betreffende de af schaffing der kermisviering op Zondag. Ik dacht: de heeren van den Raad zullen wel weten wat zij doen, als zy geroepen worden over die zaak hun stem uit te brengen. In een gesprek, met een myner vrienden gehou den, hoorde ik echter eene opmerking, die ik meen, dat wel overwogen dient te worden, voor men een besluit in deze neemt. Als de kermisviering op Zondag met wordt toegestaan, dan moet het volksvermaak op Zaterdagavond 12 uur noodwendig ook eindigen, want na middernacht is het geen Zaterdag meer. Is deze bepaling echter eenmaal genomen, ter wille van hen, die zeiven aan de kermisver maken op Zondag niet kunnen en willen deelnemen, dan zal men, uit een oogpunt van billijkheid jegens onze Israëlitische plaatsge- nooten, ook wel genoodzaakt zijn, om de ker mis van Vrijdagavond tot Zaterdagavond te schorsen. Op dien tijd toch kunnen onze Joodsclie medeburgers niet aan 't volksfeest deelnemen. Ik meen wèl te doen, door even hierop te wijzen. Moet de godsdienstige overtuiging van den één worden ontzien, men vergete dan niet om ook op eens anders opinie te letten. Met dank voor de opname, Helder, Uw dw. dn., 28 October 1889. Z. Marine en Leger. De mach. 2e kl. R. A. Bekker wordt met 1 Nov. e. k. bevorderd tot mach. Ie kl. De luit. t. z. der 2e kl. J. T. T. Modderman, offle. van politie bij het koninklijk instituut voor de marine te Willemsoord, wordt met 1 Nov. a. s. op nonactiviteit gesteld en vervangen door den luit. t. z. der 2e kl. J. Albarda. Met dien datum worden tevens geplaatst aan boord van Zr. Ms. monitor Cerberus, de luit. t. z. der 2e kl. H. H. van Bemmelen, en aan boord van Zr. Ms. ramschip Stier, de luit. t. z. 2e kl. L. J. van Heioma. Stoomvaartberichten. Het stoomschip »Prins Alexander", van Am sterdam, arriveerde 27 Oct. te Southampton. Het stoomschip «Koningin Emma", van Ba tavia, vertrok 26 Oct. van Port-Said. Het stoomschip «Prins Alexander" vertrok 26 Oct. van Amsterdam. Het stoomschip «Prins Frederik" arriveerde 25 Oct. van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip «Prinses Amalia" van Am sterdam, vertrok 25 Oct. van Genua. Het stoomschip «Prinses Marie" vertrok 26 Oct. van Batavia. Het stoomschip «Voorwaarts", van Batavia, pas. Dungenes 24 Oct., des avonds ton 10 ure. Marktberichten. Hoorn, 26 Oct. Tarwe f6,50 a 8, Gerst f4 a 5, Haver f2,75 a 4, Erwten: Witte f8 a 9,50, Groene f9,25 a 12, Grauwe f 10,25 a 13,50, Vale f8,50 a 13, Bruine boonen f 8,50 h 10,50 Karwei f 9,50 a 10, Mosterdzaad f17 a 19, 14 Paarden f50 a 400, 80 Schapen f 26 a 30, 52 Lammeren f 16 a 20,2 Kalveren f 16 a 22, 42 Varkens f8 a 20, 170 Biggen f5 a 9, 80 Kippen f0,50 a 1.50, 800 Kip- eiereu f 5 per 100, 2000 koppen Boter f 0,60 a 0,67 per kop. Alkmaar, 26 Oct. Aangevoerd 2 Paarden f50 a 80, 11 Koeien en Ossen f170 a 240, 17 nucht. Kalveren f16 a 24, 1 Ezel f30, 101 Schapen f 18 a 26, 88 magere Varkens f 16 a 20, 230 Biggen f6 a 12, 9 Bokken f3 a 8, Boter per kop f 0,80 a 0,87, Kipeieren f 5 a 6 per 100. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.60 per 100 KG zonder verbinding. Visscherijberichten. Nieuwediep, 95 Oct. v.m. Aangebracht door 30 korders 80 tong p. at. 50 ct., 2 tot 3 mand kleine schol p. m. f 2, 1 tot 2 mand schar p. m. 75 ct., 50 roggen, p. at. 80 ct., 20-tal haring p. tal f 4. Nm. 20 korders met 5 tot 60 tong p. at. 45 tot 55 ct., 2 tot 6 mand kleine achol p. m. f 2,50, 2 tot 4 mand achar p. m. f 1,16 rog p. at. 80 ct. 4 beugers met 10 tot 40 schelv., p. at. 65 ct., 5-tal haring per tal f 4. 26 Oct. v.m. 10 korders 10 tot 40 tongen p. at. 40 tot 65 ct., 3 tot 5 mand achol p. m. f 9, 2 tot 3 m. schar p. m. fl,25, 30 stuks rog p. at. 80 ct. 2 Hamburgers gesamenlijk 600 tong p. at. 35 tot 40 ct., 4 mand kleine schol p. m. f 9.50, 1 partij schelvisch, voor f 25, 50-tal haring per tal f 4. N.m. 2 Hamburgera te zamen 200 tong p. at. 45 tot 50 ct., een partijtje schelv., voor f 7,50. 28 Oct. vm. Niets binnen. N.m. 22 beugers [met 20 tot 120 schelv., p. 100 f 50 a 65. Enkele rog p. Bt. 98 ct., 1 partij rog voor f20. 36-tal haring per tal f 4 a 4,30. 29 Oct. v.m. 8 u. 27 korders met 2 tot 18 mand kleine schol p. m. f 1,50 a 2,70, 5 tot 20 rog p. st. f 1, 2 tot 6 mand achar p. m. f 1 a 1,25, 37 tong p. st. 65 ct. 4-tal haring per tal f 4.25* IJrauiden, 28 Oct. Heden arriveerde alhier 3 Hollandsche sloepen, Lekkerkerk met 2300 schelv., per 100 f 29,60, Bastiana Huiberdina, 1000 sohelv. per 100 f 81,60, Festina Lente, 1200 schelv. per 100 f26. Een Hollandsche kotterschip Zuster Wesaeliua, met een mooie partij tong, tarbot, aohol en sohar, die nog onverkocht ia. 3 Engelsche kotterschepen, met besommingen van f 130 tot f 200. 30 Vollendammer beugers met 20 tot 100 schelv. p. st. 50 tot 60 ct. Eenige Urkera met acholletjea f 3 de mand. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 25 tot 29 October. ONDERTROUWD: H. S. Valkenburg en C. C. P. Giessen. GETROUWDGeene. BEVALLEN: G. Smit, geb. Broek, D. W. C. Pieters, geb. Hendriks, Z. M. Brands, geb. van 't Noordende Z. A. Kikkert, geb. Vos, D. J. Meijer, geb. Molenaar, Z. M. A. Uittedewillige, geb. Monnichman, Z. N. Zwaan, geb. Koomen, Z. T. van Twuijver, geb. Oom, D. M. J. de Barbanson, geb. Vennix, Z. OVERLEDENE. Sluijterman, 75 jaren. 1 levenloos aangegeven. POLITIE. Gevonden voorwerpen: Adresde dienstbode van den heer Janzen (Tjjdgeest): 1 parapluie. Vervolg der Berichten. Gisterenavond brachten vletterlie- den het bericht dat een licht in de Noorder-gronden zichtbaar was. De dikke mist liet echter geen onderscheiding toe, ofschoon het vermoeden geopperd werd, als zou een groote boot verzeild zijn geraakt. Het stoomschip Hercules, tegen middernacht naar buiten gestoomd, keerde hedenmorgen onverrichter zake terug. Geruchten als zouden in deze ge meente bij enkelen pogingen tot inbraak beproefd zjjn, kunnen niet bevestigd wor den. Er heeft niets stelligs plaats gehad dat tot dit vermoeden zekerheid geeft. Ge beurtenissen als hier bedoeld, zijn in onze gemeente hoogst zeldzaam. Goede slui ting bljjft echter altjjd aanbevolen. Zondagmiddag en avond hadden in de Nieuwe Kerk alhier de aangekondigde muziekuitvoeringen plaats. Des middags was de opkomst niet groot, maar des avonds was 't kerkgebouw stampvol. Met de grootste aandacht werden zang en spel aangehoord. Na afloop bedankte de eerw. heer ds. Bron allen, die tot den gunstigen afloop van 't concert hadden medegewerkt en alzoo de kas der Zon dagsscholen gesteund. Inzonderheid werd die dank gericht aan den organist en den heer Kujjk, den laatsten als directeur van 't zanggezelschap. Wjj herinneren onze lezers aan de jaarlijksche zang- en tooneeluitvoering, op Donderdag a. s., te geven door het zangkoor Oefening baart Vooruitgang. 't Programma belooft een genotvollen avond. De 27e openbare jaarvergadering der Chr. Jongel.-Vereeniging »Uw Heil komt," zal worden gehouden op Woens dag 30 October a. s., des avonds te half zeven uur. (Zie verder de advertentie in dit nummer). De tweede Volksbijeenkomst, in dit seizoen alhier te houden, is bepaald op Maandag 18 November e.k. We voldoen aan een ons gedaan verzoek, door de aandacht onzer lezers te vestigen op achterstaande advertentie, waarin wordt mede gedeeld, dat bjj den heer J. Reis, Molenplein, een adres aan den Gemeenteraad ter teoke- ning ligt, inhoudende het verzoek tot besten diging der kermisviering op Zondag, 't Is te verwachten, dat belangstellenden, en vooral belanghebbenden, niet zullen nalaten om, in zooverre zij nog niet op het reeds ingezonden adres hebben geteekend, hunne handteekenin- gen op het nieuwe verzoekschrift te stellen. Gisterenavond gaf de hoofdafdeeling van de Gymnastiek- en Exercitie-Vereeniging Pro Patria een uitvoering in Musis Sacrum. De president, de heer F. Schlahmilch herdacht met een kort maar welgepast woord 't vyf- jarig bestaan van Pro Patria, bracht hulde aan den oprichter, den heer W. Bruin en aan den beschermheer den lieer P. Pol vliet, en riep vervolgens den aanwezigen 't welkom toe. Flinke toeren aan verschillende werktui gen deden zien dat de leden den oefeningstijd goed weten te besteden. Ook de orde-oefe ningen, waarmede de uitvoering werd geopend, verwierven luide blijken van de bewondering der aanwezigen, terwijl een aardig uitgedachte grap 't eerste deel van 't programma be sloot. Moge ieder beoefenaar der gymnastiek meer en meer doordrongen worden van de woorden uit 't derde couplet van 't Turnerlied, dat in 't slotnummer werd gezongen. Wat mag des Turners doelwit zjjn? Zjjn doel is orde en plicht betrachten, Is harmonie van lijf en ziel, Door oefning: «evenwicht van krachten." Hij wenscht zich kracht en lust en moed, Gezondheid van geheel zijn wezen, Om morgen meer te kunnen zyn, Dan hij vermocht of was voor dezen. Naar wjj vernemen, heeft de afdeeling Helder der Vereeniging van Onderwijzers, geen Hoofden van scholen, in hare jongst- gehouden vergadering besloten, deeltenemen aan het petitionement tegen het bij de Eerste Kamer aanhangige wetsontwerp tot wijziging der wet van 17 Augustus 1878, tot regeling van het Lager Onderwys. Beroepen tot predikant bij de Hervorm de gemeente te Noord-Zype ds. J. H. Muhring te St. Maarten. Er is sprake tegen het volgende zo merseizoen voor de Marine-Club alhier een nieuwe, tochtvrjje muziektent te plaat sen, ook met het oog op de eischen van de acoustiek. Mej. A. C. van Juchem, van hier, leerlinge van de normaalschool te Velsen, heeft te Amsterdam met goed gevolg exa men afgelegd voor de acte lager onderwjjs. Door den uitgever M. E. de Grauw, te Ouderkerk a/d Amstel, wordt met suc ces gedebiteerd »Het verzekeringswezen", door Dr. H. U. Meijboom. 't Werkje behoort tot de populaire geschriften, die namens de Maatschappij T. N. v. t. A. worden verspreid voor zeer geringen prijs. De schrijver geeft een duidelijk denkbeeld van verzekeringen in 't algemeen en ook van de afzonderlijke takken der verzeke ring. Kortom, 't boekje is voor iemand, die wat nuttigs wil weten, het lezen wel waard. Zondagmiddag had, aldus schrjjft men uit Rotterdam, in het Verkooplokaal een druk bezochte vergadering plaats van bakkersgezellen. Op deze vergadering werd besloten, nadat de knechts gedreigd hadden het werk te staken, als aan hunne eischen niet werd voldaan, dat de knechts tegen 78 werkuren per week hetzelfde loon zou den krijgen, voor overuren 20 ct. en voor Zondagswerk 40 ct. per uur. Juist toen de vergadering wilde uiteen gaan, kwam de tijding, dat een bakker in de Molensteeg, die niet had wenschen toe te geven, met een tweetal vreemde knechts werkte. Wederom luid rumoer en de kreten StakenGelukkig slaagde men er in ook dezen storm te bezweren. De aanwezigen verlieten nu, onder het zingen van «weg met de socialen, leve Willem IH" de zaal, terwjjl een opgewon den hoopje belhamels niet kon nalaten, alvorens de politie het kon verhinderen, een bezoek te brengen aan den bewusten bakker, bij wien alle ruiten werden inge slagen. Spoedig was de straat door een voldoende politiemacht afgezet, terwijl de orde verder niet werd verstoord. Aan de Handelskade te Amsterdam staakten gisteren 100 werklieden van het Blauwhoedenveem den arbeid. Zjj eischen 25 cent per uur, niet enkel voor spoed- vereischend werk, maar permanent. Of schoon de eisch voor het heden te lossen schip werd ingewilligd, bleven de werk lieden ongenegen den arbeid te hervatten. De orde is niet gestoord. In een wisselkantoor te Venloo is door onbekenden in den nacht van Zater dag op Zondag ingebroken. De brandkast werd opengebroken en een aanzienlijke som gelds, waarvan men het juiste bedrag nog niet weet, ontvreemd. Uit Amsterdam wordt gemeld: Ter zake van het instorten van een muur van het Victoria-hotel zjjn heden vele werklieden en aannemers gehoord door den commissaris van politie Stork, op vermoeden dat de beide werklieden door de schuld van anderen in casu de architect ol aannemer verwond werden. De verklaringen zijn aan den officier van justitie gerapporteerd. Een van de beide gewonde werklieden ligt gevaarljjk. Het werk wordt uitgevoerd voor een maatschappij, onder leiding van den archi tect Enkhoff. In den avond van de laatste Zuid- laarder markt vervoegden zich ten huize van een tolmeester te Borgercompagnie drie personen, van welke de eerst binnen komende, gekleed in een blauwe kiel en een zweep in de hand, een borrel vroeg. De beide anderen kwamen nu ook met een soortgelijk verzoek nader bjj. Aan ieder hunner werd een glas jenever geschonken en de tolmeester, die den eerstgenoemde meende te herkennen, vraagde of het beest ook vorkocht was, dat hg hem 's morgens naar de markt had zien drijven. Hjj kreeg een bevestigend antwoord, en de gast, doelende op de wel wat zonderlinge wjjze van tappen want de tolmeester haalde eene zwarte flesch met jenever uit een ander vertrek vroeg of dat tappen hier op deze manier kon worden gedaan, waar op de tolmeester antwoordde«Ja, dat doen wjj hier maar zoo Spoedig vroeg een van de gasten ot hjj dan ook vergun ning had om te tappen, en toen dit bleek niet het geval te zjjn, ontmaskerden de gasten zich als de veldwachters, maakten proces-verbaal op en namen flesch met glazen in beslag. Een heusche spookhistorie bracht de hartjes en hoofdjes der «breiwichten" van den heer A. Schmidt, te Wildervank dezer dageu bjj herhaling in onrust en op hol. Bjjna eiken avond als het goed en wel donker was geworden, verscheen er een spook, een witte gedaante, in den tuin van den heer S. en mocht dan de voldoening smaken, dat de meisjes telkens zoodra ze de verschjjning ontdekten, met een hevigen gil verschrikt weer in huis vlogen. Men zocht naar licht in de duis tere zaak en men vond dit. Tegen Woens dagavond werd door een paar moedige jongelui afgesproken om het monster op te wachten en zoo mogeljjk krijgsgevan gen te maken of op de vlucht te jagen. Zoo gezegd, zoo gedaan. Tegen den tjjd dat het spook gewoon was te verschjjnen ging men op post staan, en jawel, daar dook het uit den nevel opmen liet het eerst vVat naderbjj komen, trad toen kloekmoedig op en mocht er in slagen het op de vlucht te jagen. Voort ging het door heggen en struiken, totdat de zoo gevreesde gedaante op eens verdween in den mestbak (die toevallig juist leeg gemaakt was) van een der buren. Daar lag het spook nu hulpeloos en weerloos. Men had nu al den tjjd om het wat na derbjj te kunnen bezien en herkende den papa van een meieje, dat ook op de brei- inrichting had gegaan, doch voor eenige dagen daarvan verwgderd wss. Een man trad Donderdag het filiaal kantoor te Didsbury van de Union-Bank te Manchester binnen, loste een schot op den directeur en een op een der klerken, nam daarop ongeveer 78 in goud weg en verdween. Hg werd onmiddellgk achter volgd, loste ook op een zjjner vervolgers een schot, maar ziende dat ontsnapping onmogeljjk was, schoot hjj zichzelven dood. Alleen de directeur werd gewond, maar niet gevaarljjk. Later bleek dat deze onhandige dief en moordenaar zekere Frederick Dunjer was, en in de nabjjheid woonachtig. In de Deensche stad Roskilde is dezer dagen de 70-jarige secretaris gear resteerd, beschuldigd in den loop der laatste 30 jaren 200,000 kronen ten nadeele der stad te hebben verduisterd. De zonderlinge man leefde zeer terug getrokken, maar besteedde groote sommen aan weldadigheid, voorgevende, dat hjj huizen bezat te Kopenhagen. Van de Oostenrjjksche Lloyd-stoom- boot «Ferdinand Max", die, op reis van Ragusa naar Punta d'Ostro, na het on klaar worden van hare machine door een hevigen storm in volle zee werd wegge dreven, is tot dusverre nog niets ver nomen. Het stoomschip «Jonio", dat uitgezon den werd om het vermiste vaartuig te zoeken, is teruggekeerd, zonder er iets van bespeurd te hebben. Het stoomschip «Progresso", met hetzelfde doel uitge zonden, is nog aan het zoeken. Onder de passagiers van de vermiste stoomboot is ook Prins Peter Karageorgievic, de Ser vische troonpretendent. Getrouwd HENDRIK J. LINDEMAN eu CORNELIA J. S. FLORIJN, die ook namens wederzjjdsche familie hunnen harteljjken dank betuigen, voor de belangstelling, bjj hun Huweljjk on dervonden. Delft, 29 Oct. 1889. Bevallen van een flinke Meid: A. M. KEIJZERAggenbach. Helder, 28 Oct. 1889. Bevallen van een Zoon M. DE BARBANSONVennix. Nieuwediep, 27 October 1889. Eenige en algemeene kennisgeving. GeborenPIETER ADRIANUS. Zoon van J. ZWAAN en N. ZWAAN-KOOMEN. Helder, 25 Oct. 1889. Algemeene kennisgeving. Heden overleed mjjn dierbare Echt genoot, de Heer C. J. F. VAN DER LINDE, gepensionneerd Majoor-Schrijver der Marine, versierd met de gouden medaille voor 36-jarigen dienst en het eereteeken voor krijgsverrichtingen, in den ouderdom van 48 jaren. IJmuiden, 27 Oct. '89. Wed. C. J. F. VAN DER LINDE, geb. van Holy Neurenberg. Heden overleed te Haarlem op ruim 51-jarigen leeftjjd, onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder, JOZEF PIETER ANTON GRUT. J. C. J. GRAAT. C. GRAAT—Groot. 28 October 1889. Heden ontvingen wjj het voor ons zoo treurig bericht, dat onze geliefde Zuster en Behuwdzuster ANTJE KLOP, geb. MOEN, den 27en dezer is overleden in den ouderdom van circa 32 jaar. Amsterdam, 28 October 1889. Namens haar diepbedroefde Moeder, Broeders, Zwagers en Zusters. SIJTJE KUIPER. Hervatting: der Catechisaties in de BLAUWE KEET op a. 8. VRIJDAG (1 November), des voormiddags te 11 aren. voor de vele big ken van belangstelling op 12 dezer ondervonden. P. SCHILDER en Echtgenoote. D. V. Donderdag 31 October a. s., 's avonds 7 uur Zoo de Heer wil, Woensdagavond 7 nnr voorstelling met de lantaarn, uit sluitend voor bejaarden, in het lokaal in de Vijzelstraat. C. BREET Az. Bg brieven van meerderjarigverklaring door den Hoogen Raad der Nederlanden, deu 3 October 1889 verleend, goedgekeurd bg Koninklgk besluit dd. 17 October 1889, No. 22, zjjn aan GERARD WILLEM GROEN, gedomiciliceerd te Helder, gegeven al de rechten, bij de wet aan meerderjarigen toegekend, behoudens de bepaling van artikel 478, Burgerljjk Wetboek. C. J. FRANiJOIS, Advocaat en Procureur bg den Hoogen Raad. Voor zeevarenden, niet ouder dan 17 jaar, bestaat gelegenheid om tegen ver minderd leergeld te worden geplaatst. A. J. LEIJER. De Leden worden in kennis gesteld, dat de Bibliotheek is geopend van af DONDERDAG 31 OCTOBER a. s. en voorts eiken DONDERDAG, des avonds van 7 tot half negen uur. Boekenlijst 10 cent. Het Bestuur. op Zaterdag 2 November 1889, in het lokaal T i v o 1 i. Aanvang 8 uur. HET BESTUUR. ZANGKOOR JAARLIJKSCHE op DONDERDAG 31 OCTOBER a. 8., in het lokaal «T I V O L I". Toegangskaarten en Programma's zijn verkrjjgbaar bij Mej. Wed. Brüijn (Spoor straat), Mej. Wed. Jonker, (Loodsgracht), den Heer P. Goudswaard (Weststraat), bjj Bestuur en Leden der Vereeniging, in het Depot der Werkl.-Vereeniging (Koningstraat), en op den avond van uitvoering aan het Lokaal Tivoli. Entree 25 Ct. Aanvang 7V« uur. Jllllairea beneden den rang van korpo- raal worden niet toegelaten. |j^F* Zie de programma's. Damrak 62, Amsterdam, is WOENSDAG te Helder, Kerkgracht 47, te consulteeren voor Tandheelkundige operatiën, vullingen en bet plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 9—3 uur. Qripeele gereorganiseerde Loten Beviiacqua la Masa (Italië), zonder nieten, waarvan de prompte uitbetaling der prijzen gewaarborgd is door het Ko ninkrijk Italië en die 5 maal 's jaars trekken en wel op DONDERDAG e. k. (31 October), 31 December e. k., 31 Maart e. k., 30 Juni en 30 September e. k. en zoo vervolgens elk jaar met prjjzen van 250000, f 125000, ƒ25000, ƒ15000, ƒ1000, 500, 250, enz. zgn a 6.50 per Lot, met gratis een Hollandsche Vertaling van den Italiaanscben tekst op de Loten vermeld, benevens gratis een Hollandsch plan van Trekking en na de Trekkingen gratis de officiëele Trekkingsljjsten, verkrjjgbaar bjj de Boekhandelaarster Wed. P. C. SAMWEL, Spoorstraat 86, Helder. Ten kantore van den Collecteur H. L. VAN GELDER, Hoofdgracht, zgn voor de 332ste Staats-Loterjj te bekomen HEELE- en GEDEELTEN van LOTEN. Ie trekking Maandag 18 November e- k.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2