Advertentie n. DANKBETUIGING. Dankbetuiging. WIERINGEN. DANSLES. P. DOL, Oranjestraat 31. Tandarts BIERSTEKER, ZaïpreeiiM „CECILIA". PIËTEIT. wZeg eens, kun je me niet voor een dag of veertien een paar tientjes leenen?'* n' Mooie kerelJe briljanten wel driemaal zooveel waard »Ja, maar dat is een gedachtenis aan -mijn broeder »Nu, myn duiten zijn een gedachtenis aan mijn vader Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prins Alexander," van Am sterdam, arriveerde 5 Dec. te Batavia. Het stoomschip «Prinses Marie," van Ba tavia, arriveerde 6 Dec. te Amsterdam. Het stoomschip «Burgemeester den Tex," van Amsterdam, vertrok 5 Dec. van Genua* Het stoomschip «Koningin Emma," van Amsterdam, arriveerde 8 Dec. te Southampton. Het stoomschip Prinses Wilhelmina," van Bataria, arriveerde 8 Dec. te Genua en heeft de reis voortgezet. Het stoomschip «Voorwaarts," van Amster dam, passeerde 7 Dec. Perim. Het stoomschip «Prins Frederik," van Ba tavia, vertrok 9 Dec. van Aden. Het stoomschip «Sumatra" vertrok 7 Dec. van Batavia naar Amsterdam. Marktberichten. Hoorn, 6 Dec. Aangevoerd 307 Schapen f24 a 37, 40 Varkens f 0,44 a 0,52 per K.G. handel vlug. Hoorn, 7 Dec. Tarwe f6,75 a 8, Rogge f 5 a 8, Gerst f 4,25 a 5, Haver f 3,25 a 4, Erwten: Witte f9,50 a 11, Groene f9,50 a 12, Grauwe f 10,50 a 13, Vale f9,50 a 13, Bruine boonen f8,25 a 11, Karwei f9,50 a 10 Mosterdzaad f 14,50 a 18,12 Paarden f 40 a 150, 13 Schapen f 22,50 a 35,180 Lammeren f 20 a 25, 21 Kalveren f6 a 24, 63 Varkens f 8 a 20, 120 Biggen f6 a 11, 50 Kippen f 0,50 a 1,50, 500 Kipeieren f 6 a 7 per 100, 1700 koppen Boter f0,60 a 0,65 per kop. Alkmaar, 7 Dec. Aangevoerd 6 Paarden f 50 a 80, 5 Koeien en Ossen f 100 a 280, 16 nucht. Kalveren f 16 a 22, 441 Schapen f 18 a 28, 118 magere Varkens f 16 a 22, 194 Biggen f9 a 13, 11 Bokken en Geiten f3 a 10, Boter per kop f0,60 a 0,70, Kipeieren f 7 a 8 per 100. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Aiuerik. Petrolenm f 9.90 per 100 KG. zonder verbinding Visscherijberichten. Aangebrachte zeevisch van 69 December. Door 184 korders en beugers 30 tot 300 schelv., 3 tot 20 kabelj., 7 tot 180 roggen, 13 tot 70 tongen, 2 tot 25 mand kleine schol. Schelv. gold per afslag per 100 f 20 a 26, kabelj. p. st. f 1,30 a 1,50, roggen p. st. f0,70 a0,80, tongen p. st. f0,70 a0,75, kleine schol per mand f 1,30 a 1,50. 1 schuit van Terschelling schipper J. Post, met 40 roggen p. st. f 0,75, 60 kabelj. p. st. f 1,30, 1000 stuks schelvisch uit de hand ver kocht. 1 sloep schipper B. Meijboom, met 2100 schel visch, waarvan 700 levende, 20 lev. kabelj. en 10 doode kabelj., 2 lengen en 2 vleeten. Schelv. opgehouden voor f 24, later uit de hand verkocht. Lev. kabelj. p. st. f 2,15, doode kabelj. p. st. f 1,25, 2 lengen en 2 vleeten te zamen f 10. 1 kotter schipper Smit, met 140 tongen, schol, schelv., rog, bot, besomming f 90. Nog kwam binnen de vischkotter ZUSTER WESSELIUS, met 180 groote tongen, 30 kisten schol en schelvisch, waarvoor besornd werd netto f 206. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 6 tot 9 Dec. Geene. ONDERTROUWD GETROUWD: BEVALLEN: A. E. Verhaert, geb. Poolen, z. T. Peters, geb. Groen, d. A. Slot, geb. Haak, z. M. Koopman, geb. Kamper, z. N. Ras, geb. Lammers, d. J. Oudt, geb. Looman, d. OVERLEDENH. Olivier, 3 w. H. Meijer, 1 m. C. Rijper, 25 j. J. Riemerts, 1 m. Vervolg der Berichten. Gisterenmorgen omstreeks 6 nur, terwjjl de wind hevig uit het Zuid-Wes ten blies en dikke sneeuwbuien de reeds zoo donkere lucht verdikten, strandde op de Razende Bol het Eng. stoomschip Ka roon", kapt. Saunders, met katoen geladen, van Savannah (Amerika) en bestemd naar Bremerhaven. Nauwelijks was het ongeval bekend, of jjverige handen togen aan den arbeid om de in groot gevaar verkeerende bemanning zoo mogelijk te redden. Om streeks 8 ure vertrok de sleepb. Hercules" met de reddingsboot naar de strandings plaats. Niet gemakkelijk zou de taak zijn, die de bemanning der reddingsboot, thans onder leiding van schipper Coen Bot, zouden ondernemen. De wind was in hevigheid nog toegenomen en hoog sloegen de golven over het in nood ver- keerend schip, terwijl een ontzagwekkende branding door die flinke mannen moest doorworsteld worden. Een eerste poging om de boot te naderen gelukte nietmet den tweeden tocht bereikte zij het doel en mochten zoo gelukkig zijn een deel der be manning op te nemen en aan boord der Hercules in veiligheid te brengen. Nog een toer en ook de laatsten werden gered. Te zamen waren er 25 personen,waaronder een knaapje; éénder bemanning was ziek. De kapt. der Karoon werd door een neer vallend blok ernstig aan het hoofd gewond. Omstreeks 12 ure kwam de Hercules, kapt. Bakker, met vlag in top de haven binnen, het bigde teeken dat allen behouden waren. De taak, die thans vervuld werd, schenkt een nieuwe bladzijde aan de geschiedenis van het edel en menschlievend streven van onze redders. Hunne namen zyn C. Bot, schipper, J. Minneboo,Z. Minneboo, P. de Jong, C. Klaassen,-F. Brederode, J. 't Hart, W. van Marle, H. Wijker, A. Verboom en J. van Dok. Aan de sleepbooten «Hercules" en «Sitn- son", is het hedenmorgen gelukt het stoomschip vlot te krijgen, het prachtige vaartuig ligt thans in de haven. Het behoort thuis te Hartlepool, is geladen met 5700 balen katoen en gaat 17 voet diep. Het is slechts 8 maanden in de vaart. Op nieuw had gisterenavond in de Noordergronden een gewichtig voorval plaats; nog was het stoomschip Karoon" niet vrij, toen omstreeks half tien uur, een ander Engelsch stoomschip op de Pannekoek strandde; het was de «Dra- gonfly, Oapt. J. Howling, met rogge, van Tangerog naar Amsterdam bestemd. Zoo spoedig doenlijk ging op nieuw de reddingsboot in zee, gesleept door de Hercules", welke omstreeks half twee uur de strandingsplaats bereikte. Ook dit maal mocht het de bemanning er van gelukken de geheele equipage, bestaande uit 22 man, in twee tochten, te redden. Thans was het schipper Theod. Rijkers, met wien deze nieuwe triomf werd behaald. De namen van hen, welke deze ze- gentocht volbrachten, waren: Theod. Rijkers, schipper, P. Lastdrager, Arie Riedeman, R. J. Fillerup, P. van 't Hert, J. van 't Hert, M. Beeneker, Jan Kuiper, Janus Kuiper, G. Wijker, H. Steeman. Het stoomschip had geen loods aan boord. Men hoopt het, bij aanhoudend gunstig weder, na gedeeltelijke lossing, vlot te krijgen. Gisterenavond trad de heer Willem van Zujjlen in «Tivoli" op. De zaal was flink bezet. De begaafde spreker had zes nummers op zijn programma aangeven en begon met «De Werkstaking", door Francois Coppée. In dit stuk kwam 't dramatisch talent van den spreker vol komen tot zijn recht. By de meest tref fende oogenblikken heerschte er onder de toeschouwers een ademlooze stilte en 't daaropvolgend applaus was een welver diende hulde. De andere nummers waren van komische aard en daarvan vielen «Een vrijbiljet" en «Een Opsnijder" bij zonder in den smaak. Na afloop gaf de heer v. Z. nog een stukje ten beste, dat we maar zullen titelen: «De schepping der vrouw", waar door de lachlust sterk werd opgewekt. Een aantal leden der Herst. Evang. Lubh. Gemeente vereenigden zich dezer dagen tot het brengen van hulde aan den WelEerw. Heer J. C. Geelhuijsen en zijn echtgenoote, ter gelegenheid van hun koperen huwelijksfeest op 7 dezer. Ge durende vijf jaren waren de heer en me vrouw Geelhuijsen alhier woonachtig en steeds onvermoeid werkzaam in 't belang der gemeente, van hare leden en gezin nen, en van een nuttig werkende ver- eeniging op philantropisch gebied, 't Geen door het thans feestvierend echtpaar ten goede der Luthersche Gemeente alhier werd verricht, bleef ook na hun vertrek naar Gouda in dankbare herinnering bij een aantal leden van dit kerkgenootschap, en 't gevolg hiervan is geweest de toe zending, op hun feestdag, van een keurig geschenk, bestaande in twee fraaie staal gravures, in Ijjsten gezet, voorstellende de Emmaus-gangers en Tobias door den engel Raphaël verlaten. Bij dit geschenk was gevoegd een album, de namen der schenkers bevattende. 't Zal ongetwijfeld hoogst aangenaam geweest zijn voor den heer G. en zijne echtgenoote te mogen opmerken, dat ook na hun vertrek uit deze gemeente, de herinnering aan hunne toewijding en be langstelling geenszins is uitgewischt. Naar men uit den Haag meldt, is de Schoolwet reeds door Z. M. bekrachtigd. Texel, 9 Dec. Zaterdagmorgen had onder de Helder- sche kust een aanvaring plaats van twee visschersvaartuigen. De Enkhuizer schuit E. H. 21, liep op de blazerschuit van schipper Vonk. De schade, aan laatstge meld vaartuig toegebracht, was van zoo veel belang, dat de schuit terstond aan de scheepswerf moest gaan ter herstelling der averij. Zaterdag jl. overleed te Amsterdam, na een kortstondige ziekte, de gep. In specteur van Administratie der zeemacht A. Polkijn. De overledene was Ridder der Orde van den Ned. Leeuw en bereikte den ouderdon van 74 jaren. Te beginnen met Januari a. s., zul len de booten van den Koninklijken West* ludischen maildienst, in plaats van maan delijks den 12den, Donderdags om de 3 weken van Amsterdam naar Suriname en Curafao vertrekken. De vertrekdag van de eerste boot onder deze nieuwe dienst regeling is bepaald op 16 Januari 1890. Brand in de Kalverstraat te Amsterdam. Een verschrikkelijk tooneel van verwoesting biedt de Kalverstraat bij de Jonge Roeien- steeg. Niet minder dan drie perceelen, en daaronder het groote gebouw waarin het hótel en café Suisse is gevestigd, zyn grootendeels door het vuur vernield. Daartegenover zijn het kleedermagazijn »De Tentoonstelling," de restauraiie .De Karseboom" en het Dick's laarzenmagazijn, waar in een bovenverdieping het schilderstuk Araor en Venus te zien is, door de vlammen geblakerd. De ruiten spron gen daar door de hevige hitte. Met vijf brand- kranen, zeven stoomspuiten en de Jan van der Heyden werd van standplaatsen op het Rokin en op den N. Z. Voorburgwal de ver dere uitbreiding van het vernielend element belet. De slangen lagen over huizen in de Kalverstraat naast en over de brandende per ceelen en door gangen op den N. Z. Voor burgwal, om de vlammen aan de achterzijde te bereiken. De brandkraan ter drukkerij der heeren Roeloffzen en Hubner gat 't eerst water. Te ruim halfvijf in den afgeloopen nacht wekte de nachtportier van «Hotel Suisse", den heer Kattenburg, bewoner van het naast gelegen perceel, een kleedermagazijn, uit wiens huis de vlam sloeg. De heer Kattenburg woonde daar met vrouw, zes kinderen en een dienst bode. Op de tweede verdieping boven den winkel sliep een deel van het gezin. Op de vierde verdieping sliep de meid met twee kinderen. De vlammen hadden de kamers reeds bijna bereikt, toen het alarm werd geslagen. In allerijl vluchtte het gezin naar beneden, langs de in feilen rook staande trappen. Een bewoner van de Jonge Roelensteeg, Overman, hielp met anderen de verschrikte in nacht gewaad wegijlenden, op straat. Daar geko men, miste men een achtjarig zoontje. Zijn oudste zuster, een meisje van 18 jaren, vloog in het brandende huis terug. Helaas! haar poging werd niet met den gewenschten uit slag bekroond. Zij moest halverwege terug. Met brandwonden, zwart van rook en haast verstikkende door den damp, moest zij haar ang stig verbeidenden ouders, in het .Poolsche Kof fiehuis" gevlucht, berichten, dat geen redding mogelijk was. De edelmoedige zuster had zelf behoefte aan dadelijke geneeskundige hulp. Het kleedermagazijn was gevestigd in een perceel, minder diep dan het magazijn Schra- vendijk aan de eene en het hotel Suisse aan de andere zijde. Er was achter het huis een open ruimte. Daardoor had de vlam, die naar gezegd wordt aan de achterzijde van het kleedermagazijn is begonnen, aan de achterzijde der beide belendingen groote speel ruimte. De hoogopgaande vlammen tastten eerst achter, later ook voor het dak van Suisse en het perceel-Schravendyk aan en sloegen van de zijmuren om naar de vensters der verdiepingen, daarnevens gelegen. Voorts mag niet onopgemerkt blijven, dat het huis van den heer Kattenburg totaal is vernield, met den' grond gelijk, terwijl van dat van den heer Schravendyk de muren nog staan en sommige verkoolde balklagen niet door midden braken, zoodat daaruit zou kun nen worden opgemaakt, dat de brand daar niet het hevigst woedde, dus niet zijn oorsprong vond. Toen de eerste bluschmiddelen ter plaats kwamen, waren alle drie perceelen van ach teren in brand en sloeg de vlam uit dat van het midden perceel. Er waren in het «Hotel Suisse" acht logés behalve het personeel en de eigenaar met zijn gezin. Zij allen vonden een goed heenkomen, met achterlating van alles. Hoewel er nog ruimschoots tijd was goederen enz. uit de bo venverdiepingen in veiligheid te brengen, waagde niemand zich terug in het huis. Van het hotel is de dakverdieping met de twee daaronder liggende étages totaal vernield. Van de 40 logeerkamers zijn 12 over, maar hoe Het koffiehuis en de restauratiezaal leden geen brandschade. De verdieping boven het café is ook nagenoeg ongedeerd gebleven. By den heer Schravendijk, slechts voor zijn inboedel verzekerd, zijn alle verdiepingen uit gebrand. In den winkel liggen duizenden voorwerpen onder, bij en door elkander, half verbrand, nat, verkoold, een toonbeeld verwoesting. Met donderend geraas viel tegen 6 uur de kap van Suisse in de Kalverstraat; tegen 9 uur werden gevaarlyk staande stuk ken muur van het kleedermagazijn omverge haald. Er is niets van dit perceel over dan een hoop verkoolde balken. Uit de zee van vuur spoot een vonken regen over Kalverstraat en Dam. Ook ver voorby de brandende perceelen kwamen de bewoners uit hunne huizen. Het Poolsche Koffiehuis geleek een wachtplaats van land verhuizers. De Kalverstraat bood een tooneel van el lende en verschrikking. De burgemeester was al zeer spoedig met andere autoriteiten op het terrein. De wrakstaande muren van Suisse wer den door de brandweer omvergehaald. Moe dige mannen sloegen kabels om de uitge brande vensteropeningen, terwijl in de gevel- lijst nog lustig de vlam speelde. De dunne touwen werden, met haken uit de verdieping boven Amor en Venus naar de overzijde ge haald, bevestigd aan kabels. Over de straat gespannen, trokken de brandwachts aan de kabels door de vensters van Amor en Venus en spoedig schudden de zwak staande muren, wier omverhaling in het belang dor veilig heid was geboden. Eerst plofte de eene helft, nagenoeg in haar geheel, deels voorover in de Kalverstraat, deels naar bionen op het gespaarde gedeelte, waarvan èn door het puin èn door het water wel niet veel bruikbaars zal zijn overgebleven. Het perceel is verzekerd voor f150,000, de inboedel voor f 40,000, aan de Amsterdamsche Beurs. Later volgde de andere helft, minder wrak staande, stuk voor stuk, zoodat hier vrij wat inspanning noodig was. En zoo werd dit gedeelte der Kalverstraat een op slagplaats van deels verkoolde afbraak, die wel zoo spoedig mogelijk zal worden wegge ruimd. De geheele dag was jmet dezen arbeid gemoeid. Te 10 uur gisterenmorgen moest de politie, die de Kalverstraat goed had afgezet, de op dringende menigte met den wapenstok uit eendrijven. Londen, 7 Dec. De buitengewone gasnood te Manches ter en in de voorstad Salford duurt voort en wordt nog verergerd door dikke nevels. Heden waren tallooze winkeliers en par ticulieren genoopt lamplicht en kaarslicht te gebruiken, daar de gaslichten overal uitgingen. Dientengevolge staan verschei dene groote fabrieken stil en zyn duizen den werklieden werkeloos. In het geheel hebben nu 2000 sto kers van de South Metropolitan Gas Com- pany" te Londen, ongeveer het geheele personeel, hun contracten opgezegd en der directie medegedeeld, dat zy het werk zullen stakeu, indien binnen een week hun eischen niet zijn ingewilligd. Een aantal van elders gekomen werklieden was bereid bij de fabriek in dienst te treden, maar het bestuur der «Stokers Union" vergoedde hun de reiskosten en haalde hen over weêr naar huis te gaan. De werkstakers la'oen nu door patrouilles de fabriek bewaken, ten einde aldus werklie den, die bereid mochten zgn hun plaats te vervullen, aan te sporen hun voorne men te laten varen. In het geheel zgn eiken dag 160 werklieden bij de fabriek en in de voorsteden met dit doel aan het patrouilleeren. De stokers verdienen een goed loon dit erkennen zij zelf maar zij zeggen dat zy zooveel noodig hebben voor schoe nen en kleeren, dat zg feitelijk niet meer hebben dan 25 sh. per week. De «South Metropolitan Gas Company" voorziet ge heel Zuid-Londen, van Woolwich tot Wandsworth en van de Theems tot Streat- hatn, van gas, en kan 28,000,000 kub. voet gas per dag leveren, waarbij 100 tonnen steenkolen 1,000,000 kub. voet gas geven. De kolendragers der fabriek hebben zich aangesloten bij de stokers en ver moedelijk zullen ook de kolendragere in geheel Londen het werk staken, ten einde daardoor ook de andere gasfabrieken in de klem te brengeu. De werkstakers heb ben zich echter bereid verklaard zich aan een scheidsrechterlijke uitspraak te onder werpen, mits het voorstel tot het benoe men van een scheidsrechter uitg;a van de directie der fabriek. Zooals twee schuiten in een Am sterdamsche gracht, die niet voor el kaar willen uitwijken, vochten dezer dagen te Brooklyn bij New-York twee goederentreinen, die op een enkel spoor elkaar tegenkwamen. Geen, van beiden wilde uit deo weg en de taal van de ver woede machinisten was van dien aard, dat men ieder oogenblik verwacht zou heb ben, de atmosfeer in zwavel te zien ver anderen. Nu en dan hielden ze een oogenblik met het geraas en gevloek op, om de locomotief aan te zetten en te trachten elkaar aehteruit te dringen. Maar de lo comotieven waren aan elkaar gewaagd en bleven pal, als twee bokken met de horens tegen elkaar. Ten laatste kwam hulp. Een losse lo comotief voegde zich achter een der bei de treinen en weldra werd de andere ach teruit op een wissel geduwd, zoodat de eerste zegevierend den tocht kon hervatten. Voor het Gerechtshof der Seine heeft een 42-jarige vrouw, Louise Stackenburg eene Nederlandsche, helaasvan ge boorte terecht gestaan, die door hare mishandeling den dood van haar dochter tje veroorzaakt had. Haar oudste zoontje, een knaap van 13 jaren, legde een ver pletterend getuigenis tegen haar af. Zg werd veroordeeld tot twintig jaren dwang arbeid. De Engelsche regeering heeft haar goedkeuring gehecht aan het voorstel van het hoofd der politie om de politiemacht te Londen met 1000 manschappen te ver sterken. Reeds sedert lang was het bekend, dat de tegenwoordige sterkte der politie niet meer voldoende was voor de stad met hare zich steeds uitbreidende voorsteden, zoodat de vermeerdering van het aantal agenten algemeen instemming vindt. Volgens de «Pall Mal Gazette" heeft Boulanger een engagement aangenömen om dertig lezingen over het Boulangisme in N.-Amerika te houden, tegen 120 pond sterling per lezing. Het rechtsgeding omtrent de schande lijke practijken, welke jegens de landverhui zers in Oostenrijk-Gallicië zijn gepleegd, ver wekt daar te lande de algemeene verontwaar diging. Bij het verhoor der beschuldigden is gebleken, dat een der agenten passage-biljet ten van 65 florjjnen voor 90 k 95 fl. aan de onwetende boeren verkocht. Een ander be loofde een emigrant f 10, indien deze zijn concurrent met steenen wilde gooien, en trachtte zijne slachtoffers tot meineedige ver- klaringen over te halen. Tengevolge hiervan worden alle beschuldigden in den laatsten tijd afzonderlijk opgesloten en gehoord. Een spoor wegwachter heeft verklaard, dat hij 5 fl. per hoofd ontving voor iederen landverhuizer, dien hij aan Löwenberg's agentuur afleverde. Na de slaverny-conferentie te Brussel zal het, met het oog op deze schandalen, haast tijd worden voor een «anti-emigranten mis- leidings-congres' Ondertrouwd JOHANNES LANS, en van Zwolle MARIA GEERTRUIDA VAN HERT, van den Helder Hoofddorp, j 6 Dec 18g9 Haarlemmermeer, Ondertrouwd SIES LAK, Matroos b/d K. N. M., en ELEMOED BAKKER. Otttek, 6 Dec' 1889- Bevallen van een welgeschapen Dochter K. SPILLENAARDe Groot. Amsterdam, 7 Dec. 1889. Algemeene kennisgeving. Geboren: ANNA CATARINA, Dochter van J. BLOK en M. BLOK—HENDRIKS. Amsterdam, 6 Dec. 1889. Geboren JAN BERNARDES, Zoon van E. J. B. PASCHENDAG en J. PASCHENDAG-Blokhof. Helder, 8 Dec. 1889. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen Dochter N. RAS geb. LAMMERS. Nieuwediep, 8 Dec. 1889. Eenige en algemeene kennisgeving. Nog treurende over het verlies van onzen oudsten Zoon, trof ons weder een gevoelige slag door het afsterven van onze jongste Dochter M A A R T J E, in den ouderdom van 25 jaren en zes maanden. Wieringen, 9 Dec. 1889. Uit naam harer diepbedroefde Ouders, Broeders, Zusters en verdere Familie. MEIJERT DE HAAN, en Echtgenoote. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, gedurende de ziekte en het overlijden aan hunne geliefde Echtgenoote en Moeder bewezen. In 't bijzonder aan de HH. Dragers en Buren, voor de laat ste eer, aan den overledene bewezen. Helder, 9 Dec. 1889. P. KIKKERT, Kinderen, Behuwd-, Kleinkinderen en verdere Familie. De ondergeteekende betuigt haar harte lijken dank voor de vele blgken van be langstellingen bij de teraardebestelling van haar geliefden zoon CORNELIS onder vonden. Ook aan HH. Dragers, die hun bijstand zoo liefderijk hebben betoond, en aan allen die mg jn myn toestand be hulpzaam zgn geweest. Namens Wed. K. RIJPER. De ondergeteekende betuigt bg deze haren hartelijken dank, voor de belang stelling en in 't bijzonder aan de HH. Dragers, voor de laatste eer, haar Echt genoot, A. KATER, bewezen. Huisduinen, 7 Dec. 1889. Wed. A. KATER- en Kinderen. SNIP De ondergeteekende be richt, dat hij met primo Januari a. s. zijne APO THEEK zal sluiten en betuigt zynen hartelijken dank voor het vertrouwen, dat hij vele jaren in ruime mate heeft mogen ondervinden. L. JELGERSMA Gz., Apotheker. Dames en Heeren inteekenaren voor deel name „Mijzer Polder" worden be leefdelijk uitgenoodigd de eerste re petitie te komen bijwonen op Woens dagavond e. k., te 8 uren, in „Musis Sacrum". VERGADERING van SCHUTTEVAER op ZATERDAG 14 DECEMBER 1889, 's avonds 7Ys uren, in het logement van den Heer A. DE HAAN, op Hypolitus- hoef. Donderdag a. s., 's avonds van 7 tot 9 uur, uitsluitend v. leerlingen. Prins Hendrikkade 169 Amsterdam, is WOENSDAG te Helder, Kerkgracht 47, te consulteeren voor Tandheelkundige operatiën, en het plaat sen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 1231/» uur. DONDERDAGAVOND 7 uur Repe titie. Groote zaal. HET BESTUUR.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2