Advertentie n. DANKBETUIGING. Tandarts BIERSTEKER, Voor oud en voordeelig. m zeer vlos loopie ei malle KET, do-instructieschip „Amstel" en van Zr. Ms. schroefstoomschip „Joan Willem Fri- so," bestaat thans een uit de manschap gevormd muziekkorps of wordt zoodanig korps opgericht. We vestigen de aandacht onzer lezers op de tooneel-voorstelling, heden avond in den Stadsschouwburg, Koning straat, door 't gezelschap, onder directie van den heer van Lier te geven. (Zie verder annonce.) Van de Hollandsche Club te Pe tersburg is een gift vau f 150 ontvangen voor de bewaarschool te Texel, Uit Den Haag wordt gemeld De zoogenaamde Archipelwijk alhier, werd Zaterdag in opschudding gebracht door een droevige gebeurtenis, die waarschijnlijk aan twee jeugdige menschen het leven zal kosten. Een huzaar, hier in garnizoen, militair oppas ser, had liefde opgevat voor een meisje, in dienst by een officier in de Batjanstraat ter wijl het meisje reeds verkeering had. De hu zaar, wetende haar te kunnen spreken in den ochtend, wanneer zij buitenshuis bezig was werkzaamheden te verrichten, begaf aicli even halfnegen naar de Batjanstraat, sprak haar aan en vroeg haar om haar portret, dat zij weigerde. Na korte woordenwisseling haalde nu de huzaar eene revolver voor den dag en loste tot 3 a 4 maal toe „a bout partant", schoten op het ongelukkige meisje, dat oogen- kelijk ineenzonk. Oogenblikkelijk daarna richtte de man het moordend wapen tegen zich zelf en viel dood neder, zoodat toen de wijkagent Scherft op het hooren der schoten kwam toesnellen, hij slechts het lijk van pen dader vond. dat la ter per brancard naar het militair hospitaal is onergebracht. Het andere slachtalfer werd met de meeste zorg in het huis waar zij werd binnengedragen en verpleegd. Het eerst werd geneeskundige hulp verleend door dr. Steijn Pareè, terwyl ook later nog andere hulp verscheen. Men vreest echter voor het behoud van haar leveneen' kogel moeti in de borst onder het hart zijn terecht zyn gekomen, ter wijl twee andere de rechterzy en dy getrof fen hebben. Het wapen was een modelrevol ver met zes schoten. Nader meldt men, dat de huzaar in de ka zerne kwartier-arrest had, teneinde voor den krijgsraad terechtgesteld te worden terzake van insubordinatie jegens den korporaal, dien hij onlangs met zijn meisje ontmoette, en hem deswege geslagen had. Hij heeft, na zich met het pistool gewapend te hebben, nit de cavalerie-kazerne weten te ontsnappen en heeft toen gevolg gegeven aan zyn misdadig voor nemen. De verwonde dienstbode is per brancard naar het ziekenhuis vervoerd. Een der scho ten moet tot in dc maagstreek zyn doorge drongen. In de Staatscourant, van 6/7 April zyn opgenomen de door den Koning goedgekeurde statuten van »Het Land- bouwcrediet Texel" te Texel, met een kapitaal van f 50,000, in aandeelen van f 1000, in twee serieën, elk van f25,000. waarvan de eerste dadelijk wordt uitge geven en de tweede binnen vijf jaren na het verlijden der akte van oprichting. Benoemd zijn tot directeuren de heeren J. Eelman, cand.-notaris te Texel en dr. J. Timmer, te Utrechttot commissaris sen de heeren H. R. de Holl, apotheker te Utrecht; H. van den Briel, landmeter aldaar, en E. J. van de Hagt, secretaris penningmeester aan het geneeskundig ge sticht voor krankzinnigen aldaar. Groote voorjaarsveemarkt te Alk maar, op Maandag 21 April 1890. Groote Paardenmarkt te Alkmaar, op Woensdag 23 April 1890. Uit Harlingen wordt van 5 April gemeld Een treurig ongeval houdt sedert gis terenavond hier aller aandacht gaande. 3 jongelieden hadden zich geruimen tijd vermaakt met in een boot in de Nieuwe Willemshaven te zeilen. Een van hen stelde daarop voor eens op zee te gaan doch de beide anderen achtten den wind daarvoor te sterk en lieten zich aan wal zetten. De derde, een jongeling van 20 jaar, leerling aan de zeevaartschool en studeerende voor 2en stuurman, zette zyn plan door, met het ongelukkig gevolg, dat ten noord-westen der stad de boot omsloeg en de opvarende verdronk. De boot is later binnengebracht, doch men heeft nog geen lijk gevonden. De ouders van den ongelukkige wonen te Haarlem. Bij de korpsen infanterie zyn niet minder dan 251 korporaals, die geschikt heid en bekwaamheid voor onderofficier hebben, doch wegens gebrek aan vacatures niet aangesteld kunnen worden. Ingezonden. Variant op een Wieringer reis. Een paar dagen geleden had schipper Bais een vrachtje van drie Wieringer jonge dames scheep. De reis was heel voorspoedig tot aan «de kant" van 't eiland. Maar nu bleek het groot bezwaar om dat vrachtje te lossen. Er was vrij wat bries en in de zoogenaamde haven lag 't schuit aan schuit. Aan de steen- glooiing was 't onmogelijk wegens den golf- slag. 't Eenige was aan den wierdam. Was Maar als by aan zijn zaken de voorkeur gaf boven zijne vrouw, waarom mocht zijn vrouw dan ook niet haai* voorkeur hebben Dat was onrechtvaardig en tyranniek. Hoe het zij, een schandaal moest in alle gevallen vermeden worden. Zoodra zy Perey weer zag, zou zij hem zeggen, dat hun omgang moest ophouden. Hij was haar de moeite niet waard, om voor hem gevaar te loopen. Aldus besloten hebbende, was zij meer op haar ge mak. Wordt vervolgd. het er alzoo mooi, niet by «lagerwal" 't kon niet anders. Voor Bais en zyn jongens was 't een kleinigheid om met behulp van een trap van twee sporten tegen dien vier k vijf meter hoogen dijk op te klauteren. Niet echter voor jonge damesmaar de postschipper wist wel raad. Met de eene hand zich vasthoudende aan een touw, bevestigd boven op den dam, liet hij zich ter halverwege afzakken en greep op goed geluk af in den stikdonkere, de hand van een der jonge dames en heesch ze zoo een voor een naar boven op 't groot gevaar af, dat hij ze niet aan de andere zyde van de kruin van den dam op de daar liggende sche pen slingerde. De reis verder langs den wierdam, den dijk over gespannen touwen van de schepen, planken, houtwerk en allerlei rommel tot onder op den beganen weg, was ook niet zoo byster mooi. Een reiziger zeide laatstWat zijn die Wieringers toch een mak en tam volkje dat ze zich dat alles maar getroosten Zie eens naar Texeldaar hebben ze net zoolang ge schreeuwd en gewerkt tot ze niet alleen een stoomboot hebben gekregen, maar dat de Staat en Provincie duizenden hebben toegezegd voor de verbetering van de haven of wel een nieuwe haven1 Maar die man kende zeker de eilanders, de echte nietdie zijn nog leu ker dan een Texelaar. Die zeggen «sedert Texel zijn stoomboot kreeg is het zoo steen- arm geworden dat het zijn bewoners niet meer kan voeden en reeds een derde uit broodsnood naar Amerika is uitgeweken, terwijl op Wieringen ieder goed zijn brood heeft en er geen armoede wordt gevon den." Hierbij komt, dat de Wieringer zich in het grootste gevaar overgeeft aan zijn post schipper, want, zeggen ze, «met Jan Bais heeft nog niemand een ongeluk gehad." En daarom is 't misschien ook wel, dat men zich op Wieringen al weinig over een haven be kommert. Marine en Leger. Na voldoend afgelegd examen is op 4 April benoemd tot adjudant Opper-Constabel bij de Marine, den majoor A. B. K. Vogel. De le luit, der mariniers J. C. J. B. A. de Josselin de Jong, die bestemd is om den kapitein J. R. J. P. Cambier als instructeur bij het Kon. Instituut dej'Marinete Willemsoord te vervangen, wordt den In Mei a. s. overgeplaatst bij het 2e bataljon mariniers. De machinist der le klasse M. Zwart, is geplaatst aan boord van Zr. Ms. stoomkanonneer- boot „Raaf", en de machinist der 2e klasse G. H. Brakke, bij den torpedodienst te Amsterdam. Stoomvaartberichien. Het stoomschip „CoDrad" van Batavia naar Amsterdam passeerde 4 April Rocca. Het stoomschip „Prinses Marie", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 5 April van Port-Said. Het stoomschip «Prins van Oranje," van Amsterdam, pas. 6 April Kaap St. Vincent. Het stoomschip «Soenda," van Batavia, vertrok 6 April van Padang. Visscherijberichten. 8 April, voorm. 8 uur. 2 Sloepen zamen 380 1. Kabclj., p* st. 60 a 65 ct. 160 d. Ka- belj., 20 a 35 ct. 1200 Schelv., per 100 f 14.50, 4 Heilbotten p. st. f6 a f9.50, 87 Lengen p. st. f 1 af 1.25, 50 d. Lengen p. st. 45 a 70 ct. 9 ben Vleet, p. ben f 8.50. 10 ben Rog per ben f 12.00. 1 Bom met tongen, schol en schar, besom ming f 68.3 Vletten met roggen p. st. 70 ct. Marktberichten. Alkmaar, 4 April. Kleine Kaas f 32, Com missie f 27, Middelbare f 26, aangevoerd 21 Btapels, wegende 7437 K. G. Op de graanmarkt werden aangevoerd 563 mudden. Tarwe f6 a 7,35, Rogge f 5,75 a 6,05, Gerst f 5 a 6, dito Chev. f 6 a 6,75 Haver f 3,65 a 4,12, Paardenboonen f 5,40 a 5,50, Bruine dito f7,50 a 8,75. Citroen dito f 12, Witte dito f 12,.Duivendito f7, Erwten: Groene f 11 a 13, Grauwe f10 a 14, Vale f8 a 13. 5 April. Aangevoerd 6 Paarden f 60 a 300, 18 Koeien en Ossen f 170 a 230, 2*21 nucht. Kalveren f8 a 16, 346 Schapen f 20 a 35,5 Lammeren f8 a 15, 153 Magere Varkens f 18 a 25, 231 Biggen f9 a 13,50, 11 Bokken en Geiten f4 a 10, 6 Kleine Bokjes f 25 a 30, Boter per kop f 0,60 a 0,70, Eenden Eieren f 3 per 100. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 8.75 per 100 K.G. zonder verbinding. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 4 tot 8 April. ONDERTROUWD: GEHUWDGeeDe* BEVALLEN: N. Dry ver, geb. Kuiper, z. N. Gladpootjes, geb. Thijsse, z. C. van de Poll, geb. van den Berg, z. J. de Boer, geb. Keur, z. C. Bierman, geb. Schouten, z. J. H. Singeling, geb. Dependener, d. D. Kossen, geb. Bakker, z. E. Prass, geb. Brugts, d. M. C. Boot, geb. Peters, z. I. Beneker, g Verschoor, z. OVERLEDEN E. J. J. Caarls, 2 m. N. Annes, geb. Brouwer, 76 j. J. Voorthuysen, 5 j. J. H. Schafstall, 73 j. POLITIK. Gevonden voorwerpen Adres Bureau Raadhuiseen paar genum merde Sokken. Adres Burean 11 gouden Oorbelletje. Vervolg der Berichten. Brand! Brand! klonk het gisteren mor gen om ruim elf uur in onze gemeente toen juist de bedehuizen werden verlaten. Al spoedig bleek dat de brand was ontstaan in de stoom- timmerwerkplaats van den lieer S. Krijnen aan den Dijkweg. Dikke rookwolken deden ver moeden dat de brand een ernstig karakter zou aannemen, hetgeen dan ook het geval werd. Zeer spoedig stond de geheele werk plaats die van hout was opgetrokken, en waarin nog al eenige voorraad afgewerkt hout aan wezig was, in lichte laaie, en de ontzaggelijke vlammen die hoog opstegen, bewezen opnieuw dat hout een gewillig voedsel voor het vuur is. Bijna alle brand bluschmiddelen uit de gemeente waren weldra op het terrein en door rappe handen bediend. Het gebouw lag spoedig tegen den grond en daarna viel ook de 20 meter hooge ijzeren schoorsteen op de brandende puinhoop neder, waaruit nog hevig de vlammen [woedde. Van de belendende gebouwen werden vernield de smederij van den heer Kikkert, een bergplaatsje van petroleum, waarin gelukkig bijna niets voorhanden was. De stukadoors-werkplaats van den heer Bischoll' heeft ook belangrijke schade geleden en zyn van hem vele ladders en trappen verbrand. Ook eenige erven en tuintjes zijn zeer beschadigd, evenals veel huisraad van om- en bijwonenden dat door het uitdragen veel geleden heeft, of door het leggen der slangen door en over hunne wo ningen waterschade bekwamen. Het krachtig optreden van de brandweer heeft wellicht een grooter onheil verhoed, daar er zeer veel wind was.- Naar men ons me dedeelt, gaf spuit 5 het eerst water. Ook de stoomspuit en andere spuiten der marine en van het garnizoen, alsook van het vrijwillig brandweerkorps «Oefening kweekt Kunst", waren weldra ter plaatse. Verschillende ge meente-autoriteiten en de vice-admiraal Jos selin de Jong waren spoedig aanwezig. De oorzaak van den brand is nog onbekend. Er was den vorigen dag in de werkplaats niet gewerkt. Alle machineriën zijn naar het ons voor komt onbruikbaar geworden. Het gebouw is, naar men ons mededeelt, verzekerd, doch zeer laag. Ds. J. H. Mühring, te St. Maarten, heeft voor het beroep naar de Herv. Ge meente alhier bedankt. Uit het stoomschip »Newham" wer den in de 3 laatste dagen der voorgaande week 130 balen katoen geborgen en al hier aangebracht. Voor elke baal die wordt aangebracht, wordt f 18 betaald. Bij den heer C. Zijm, landbouwer alhier, heeft een schaap 4 flinke lammeren geworpen. Met ingang van 16 April 1890, be noemd: tot havenmeester op het Noord zeekanaal ter standplaats ÏJmuiden, W. A. Hofstee, thans sluis meester aan de Noordzeesluizentot sluismeester aan de Noordzeesluizen van het Noordzeekanaal ter standplaats ÏJmuiden, J. H. Walberg, te Amsterdam tot sluismeester aan de Willemsluizen van het Noord-Hollandsch kanaal ter standplaats Amsterdam, G. Mul der, thans hulpsluismeester aan de Oran jesluizen tot hulpsluismeester aan de Oranjesluizen van het Noordzeekanaal ter standplaats Schellingwoude, J. A. G. Robijn, te Amsterdamtot brugwachter aan de Velzerbrug over het Noordzeeka naal ter standplaats Velzen, H. Smak man, thans sluisknecht aan de Noordzee sluizen te ÏJmuiden. De nieuwsgierigheid, opgewekt door de ongeregeldheden, welke telkens by het aankomen van de stoomboot Minister Havelaar" plaats hebben, dreef Vrijdag te Enkhuizen weer een menigte menschen naar de aanlegplaats. De opzichter van het veer EnkhuizenStavoren, de Heer Brutel de la Rivière, was overgekomen. Toen hy zag, dat bijna de geheele steiger door de booten van den heer Bosman was ingenomen, verzocht hy den kapitein van de Enkhuizen" verder de haven in te loopen. Aan dit verzoek werd niet voldaan, waarom de hulp der politie werd ingeroepen. De burgemeester gelastte de bemanning der Enkhuizen" achteruit te stoomen, doch men weigerde te gehoorzamen, zeg gende daartoe geen bevel van hun meester te hebben gekregen. Door politie en ryksveldwacht, bijge staan door eenige zeelieden, werden daarop de touwen van de Enkhuizen" en de y Zuiderzee" losgemaakt en de beide booten verder de haven ingebracht, zoodat er ruimte genoeg ontstond voor de Minister Havelaar" en de Groningen" om te kunnen aanleggen. Een verschrikkelijk ongeluk is te West-Kapelle voorgevallen. Een bediende bij de douanen, zoon eener deftige familie van Brugge, heeft op een jongedochter der gemeente een revolverschot gelost, haar gekwest en zich vervolgens doodgeschoten. Volgens gerucht had de jongeling hoe genaamd geen betrekkingen met zyn slachtoffer, was van een voorbeeldig ge drag en had een goed karakter, doch se dert eenige dagen scheen hy zeer opge wonden en beklaagde zich niet bevorderd te worden. Men had echter beloofd, hem in Mei a. s. naar Ostende te verplaatsen. Men denkt, dat hy in een aanval van waanzin die zinnelooze daad volbracht heeft. Indien het spreekwoord: Vroeg in de wei, vroeg vet" opgaat, dan kunnen de boeren in het noordwesten van Noord- Brabant dit jaar spoedig met hun weivee klaar zyn, want niet alleen liggen de weilanden over 't algemeen zoo schoon, dat zij de veehouders tot »scharen" uit lokken, maar werkelijk loopt er reeds vee te grazen. Nu is het steeds gebleken, dat het vee atusschen hooi en gras" op de stallen minder tierig isdaarom zyn de meeste veehouders er op uit, om de koeien er uit te jagen, als het weer en de gesteldheid van den grond dienende zyn. Wat het laatste betreft, is er voor vertrappen dit voorjaar geen nood, want de landerijen hebben zelden zoo droog gelegen als nu, terwijl een droge koude voor het vee minder te vreezen is. Uit gebrek aan stalvoeder behoeft dit jaar echter bijna niemand naar den wei- tyd te verlangen, want hooi is er in over vloed maar volgens het beweren der boeren legt de voedende kracht der bui tenlucht, bij weinig gras, meer gewicht in de schaal dan de beste stalvoedering. In een nachttrein tusschen Keulen en Bonn is dezer dagen een Engelsche dame met chloroform bedwelmd, ergerlijk mishandeld en van een groote som gelds beroofd. Van haar aanrander, die te Brühl in den trein moet gekomen zyn dit was het eenige station, waar werd stilgehouden is geen spoor ontdekt en de dame verkeerde door den schrik in zoodanigen toestand, dat zij geen aan wijzing kon geven. De heer Adametz heeft een onder zoek ingesteld naar het aantal der micros copische diertjes, die in de kaas worden. Met de Rumenthalerkaas, een der beste soorten van Gruyérekaas, verkreeg hij de volgende resultaten, Bevolking der ver- sche kaas per gram 90,000 a 140,000 zielen. Met den tyd vermeerdert dit aan tal en binnen 71 dagen is het gestegen tot 800,000 zielen per gram. De bevol king van een zachte kaas is grooter dan de vorige, in kaas van 25 dagen 1,200,000 per gram, in kaas van 45 dagen 2,000,000 mikroben per gram. De kaas wordt echter niet overal even sterk bewoond, en de opgegeven cyfers hebben slechts betrekking op het midden gedeelte. Dit midden is slechts matig bevolkt in vergelijking met de randen hier treft men per gram 3600.000 a 5600,000 bacteriën aan. Nemen wij het gemiddelde van het aantal der kaasmy- ten van den rand en in het midden, dan treft men op 360 gram kaas evenveel levende wezens als menschen op aarde. Hoe gelukkig dat de volkstelling zich met de kaasmijten uitstrekt. Zondag 13 April hopen wij door Gods goedheid de 25-jarige i Echtvereeniging te herdenken van onze geachte zwager en Zuster JAN JONGMAN' en JANNETJE HUISMAN, te Monnikendam.^ Helder, 9 April 1890. C. HUISMAN. D. HUISMAN—van Beiiloo. T. RIJKERS. N. RIJKERS—Huisman. Geboren: JOHANNES, Zoon van J. T. G. MUNK en A. MUNK-DAALDER. Helder, 6 April 1890. Bevallen van een welgeschapen Dochter, J. H. SINGELING— DEPENDENER. Helder, 5 April 1890. Geboren EMMA dochter van F. PRASS E. PRASS—Brugts. Helder, 5 April 1890. Geboren CORNELIS ABRAHAM, zoon van A. SOMERWIL Azn. en J. 0. SOMERWILBOON. Leiden, 5 April 1890. Door Gods goedheid voorspoedig be vallen van een welgeschapen Zoon S. S. ELTE—BEEK. Helder 8 April, 1890. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Dochter, C. THEEWIS, geb. SCHOLTZE. Helder, 6 April 1890. Ondergeteekende betuigt hare harteiy- ken dank voor de vele blijken van deel neming bij het overlijden en ter aarde bestelling van hare dierbare Echtgenoot ondervonden. Wed. J. VAN DEN ENDEN— FOLMER, en Familie. Helder, 5 April 1890. De ondergeteekende acht zich verplicht, hare innigsten dank te betuigen aan den commandeerenden Officier, Etat-Major, Onderofficieren en verdere bemanning van Zr. Ms. SS. »Johan Willem Friso,« voor de ruime bydrage van f 147.ten haren behoeve aan boord van dien bodem byeenge bracht. Oude Sluis, 7 April 1890. Wed. P. RIEP—de Beurs. Voor de vele bewyzen van belangstel ling, by de geboorte van onze Dochter ondervonden, betuigen wij onzen harte- lijken dank. A. M. BAKKER en M. BAKKER de Vries. Wieringen, 5 April 1890. Op 28 Maart overleed tot onze diepe droefheid te Amsterdam, onze geliefde Zoon en Broeder, den Heer Jan van der Hoeven, in leven Mr. Schilder, in den ou derdom van 37 jaren. Een smartelijk maar geduldig lijden van negen maanden nam hem van ons weg. Al degenen die den overledene gekend hebben, kunnen beseffen hoe zwaar ons deze slag treft, maar wy hopen in Gods wil te berusteD, wiens doen liefde is. Helder, 4 April 1890. Namens wederzydsche Ouders en Familie, Jb. van der HOEVEN, en Echtgenoote. J. JANSSE, en Echtgenoote. M. van der HOEVEN. M. van der HOEVEN, geb. v. Pelt. A. EGETER. G. EGETER—v. d. Hoeven. P. ZWART. E. ZWARTv. d. Hoeven. A. VELTHUIZEN. J. VELNHUIZEN v. d. Hoevin. C. HENDRIKSE— v. d. Hoeven. Herplaatst wegens misstelling. Door myn overhaast vertrek naar de Transvaal was het my, tot myn leedwe zen, niet mogelijk van alle vrienden en kennissen persoonlijk afscheid te nemen en roep ik hen allen een hartelyk vaarwel toe. Anna Paulowna, 5 April 1890. J. J. ENSCHEDÉ. 1 Prins Hendrikkade 169 Amsterdam, is WOENSDAGS te Helder, Kerk gracht 47, te consulteeren voor Operatiënen het plaatsen van Kunst tanden en Gebitten. Spreekuren van 1231/2 uur. Wordt gevraagd om dadelijk in dienst te treden: een zindelijke DIENSTBODE, niet beneden 18 jaar. Adres Boekh. A. J. MAAS, Dykstr. Gevraagd tegen l Hei a. s. een flinke DIENSTBODE, van goede ge tuigen voorzien. Adres letter W. Hulp kantoor Anna Paulowna. W ordt gevraagd tegen 1 Juni te Amsterdam in een klein gezin, een nette DIENSTBODE, die goed kan koken en wasschen. Zich in persoon aan te melden des avonds na 8 uur, KANAALWEG, hoek POSTSTEEG, Helder. G evraaga Een flinke DIENSTBODE die met de wasch kan omgaan. AdresAdv.-Bur. STADERMANN. Mevrouw ABERSON vraagt tegen be gin of half MEI een DIENSTBODE, als meid alleen, P. G. en goede getuigen. Een bekwame TIMMERMAN gevraagd. Adres A. NOBBES, Langestraat Helder. Er wordt terstond gevraagd, een flin ke LOOPJONGEN. Adres Bureau van dit blad. Terstond een flinke DIENSTBODE ge vraagd die goed met de wasch kan om- gaan. AdresBERKHOUT Co. Verloren een snoertje KORALEN met goud TON NETJE op Zondag den 6 April. Verzoe ken terug te bezorgen WESTSTRAAT No. 71. De vinder zal beloond worden. V erloren een gouden SLOT met een rooden STEEN. Die het terug bezorgt bij J. REIS, Waag3teeg zal goed beloond worden. "V erloren Een Engelsch ZILVERSTUK met oogje ter grootte van een gulden. De eerlijke vinder zal beloond worden, AdresWalvischstraat No. 13 Te Huur een WINKELHUIS aan den Kanaalweg, No. 37, huurprijs f4 per week. Te bevragen SPUISTRAAT No. 11. WINKELPUI en WINKELBETIMME RING te koop gevraagd. AdresBERKHOUT Co. Ter overname aangeboden Een KOFFIEHUIS met VERGUN NING en INVENTARIS. Te bevragen BINNENHAVEN 63 Helder. Te koop een 18 karaats gouden IJZER, nieuw model en zoo goed als nieuw, by CORNs. VAN DER MEIJ, in Goud- en Zilverwerken, Spoorstraat alhier. BOCIABLEI wordt tegen zeer billijken prijs te koop aangeboden. Adres Bureau dezer Courant. T© Hoop tegen zeer billijke prys. Te bevragen Achter-Hoofdgracht No. 48.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2