Advertentiën. Nog eens: Het Teeken-onderwijs. Met veel belangstelling heb ik de opmerkingen van A. B. C. naar aanleiding van mijn stukje over bet teekenonderwiis gelezen, 't Spijt me, te moeten bekennen, dat ik met den schrijver niet kan meegaan. Ik meen verplicht te zijn tegen over zijne beschouwingen de mijne te stel len; daarom over deze zaak nog het volgende. Schrijft A. B. C.: „als de vermeerdering der „leervakken door het opnemen van teekenen goed „en nuttig is, dan komt het er niet op aan, hoe „die is tot stand gebracht," ik moet al dadelijk protest aanteekenen tegen die bewering. Mag het al eene zeer vreemde leer heeten, dat het er niet op aan komt, hoe eene goede zaak tot stand komt, in het onderhavige geval houd ik zoo beslist mogelijk vol; dat komt er wel op aan. liet onderwijs in het teekenen geschiedt ten koste van dat in de andere vakken, en het is niet gebleken, dat de tijd, daarvoor aangewezen, te overvloedig was. Meent A. B. C. wellicht, dat het weglaten der vormleer met het opnemen van het teekenen gelijke rekening maakt, dan kan ik hem de verzekering geven, dat het weglaten van eerstgenoemd vak eigenlijk niets beteekent. Over de vormleer is heel wat beweging gemaakt; de slotsom is geweest, dat er ten laatste vrij alge meen zoo veel of liever zoo weinig aun gedaan is, als nu nog noodzakelijk blijft, om het onder wijs in het rekenen in het leven te doen grijpen. Ik meen dus het recht te hebben te blijven spreken van uitbreiding der leervakken, maar school mogelijk. Met het oog hierop meen ik dezelfde wet, die deze voorschrijft, maakt ver mindering van het onderwijzend personeel eener gerechtigd tc zijn tot de verklaring, dat men de uitbreiding der leervakken door het opnemen van het teekenen niet zoo onbepaald kan toejuichen. Tot mijn leedwezen heb ik bemerkt, dat in mijn vorig stukje het. woordje goed een keer te veel staat. Dat geeft A. B. C. aanleiding voor den dag te komen roet de kolossale stelling, dat goed onderwijs steeds goede resultaten geeft, eene stelling, waarvan het waarheidsgehalte al heel betrekkelijk te noemen is. Over de meerdere of mindere juistheid van die stelling ga ik evenwel niet door. Ik merk alleen op, dat, om aan den eisch „goed onderwijs" te voldoen, eenige voor waarden" dienen vervuld te worden en dat ge schiedt niet, waar men staat voor eene klasse van 55 kindoren, die onderwijs in het teeke moeten krijgen. A. B. C. spreekt over klassikaal onderwijs, zijne uitingen verraden, dat hij er niet alles van weot. Dat kan men ook opmaken uit zijne rede neering, hoe de moeilijkheid van het onderwijs in het teekenen allengs zal verdwijnen. In het algemeen leert de ondervinding, dat de school geen onhandiger (om geen sterker woord te ge bruiken) vrienden heeft, dat zij zijn, die zoowat van 't onderwijs weten, maar niet voldoende op de hoogte zijn. Zij geven al heel spoedig, men moet aannemen onwillens, aanleiding tot afdwa ling, misschien wel tot effectbejag. Dat gevaar bestaat zeker daar, waar het de invoering geldt van een nieuw leervak; niet het minst, wanneer dat nieuwe vak teekenen heet. A. B. C. heeft zich eene illusie gemaakt, als hij veronderstelt, dat ik mijne bewering zal terug nemen: „wordt het teek enon der wijs na 12jarigen „leeftijd niet voortgezet, de uren er aan besteed, „zijn verspildde kosten daarvoor gemaakt, weg geworpen." Wat de schrijver ten beste geeft over vorming en ontwikkeling heeft mij niet overtuigd. Is het niet hoogst treurig te noemen als men, sprekende over de resultaten van 't onderwijs, zeggen moet: „de vruchten kunnen wel niet onder cijfers gebracht worden, doch ze zijn zeker aanwezig"? Beteekent dat niet zoo onge veer hetzelfde als het onderwijs geeft zeker wel wat, al zien wij 't niet P A. B, C. oordeelt mijne raadgeving, „om de kleur er vooreerst maar buiten te laten," vrij wel overbodig, 't Doet me genoegenintusschen herinnere hij zich, dat ik de kleur niet „in 't debat" gebracht heb. Eindelijk maakt A. B. C. de opmerking dat „aan 't slot de zaak, waarover ik schrijf, mij niet recht helder schijnt." Hoe langer hoe mooier „kan men zeggen. Maar 'k troost mij, 't bewijs is achterwege ge bleven. Had ik mij niet voorgenomen nu de verzoeking te weerstaan, A. B. C. te volgen, waar hij weer geheel buiten den gezichtskring van het teekenen treedt, ik zou over deze zaak nog wel iets in het midden kunnen brengen, en waarschijnlijk won ik het pleit. Maar er is ge handeld over het teekenen en aangezien A.B. C. 't met mij vinden kan, waar ik de kleur er voor eerst maar buiten wil laten, is het beter, wat daaraan vastgeknoopt werd, ook niet verder te besproken. Wenscht de schrijver zich te over tuigen, of de zaak, waarover ik schreef, mij goed helder is, mijn adres is: Vischmarkt 1. Het teekenonderwijs heeft in den laatsten tijd al vrij wat pennen in beweging gebracht; geen wonder: de autoriteiten zijn het op dit gebied verre van eens. Maar wat nood worden de schrijvers door ware belangstelling gedreven, zulks kan niet anders dan het onderwijs in het teekencn ten goede komen. Misschien voert het ons tot de mogelijkheid dat vak van onderricht tot zijn recht te doen komen. Helder, 8 Juni 1890.P. U- Zondagviering: Ten vorige jare werd door versohillende Ker keraden, Jongelings-vereeniging, en door de afdee- ling Helder, tot bevordering van Zondagsrust per adres aan den Raad der gemeente aange drongen op staking der kermisvermakelijkheden op „Zondag"; door den „Raad" werd hierop bij meerderheid van stemmen afwijzend beslist; zullen die pogingen ook dit jaar worden herhaald P of zal men ontmoedigd door de uitkomst zich bij het genomen besluit néérleggen P Zal het bewustzijn der Christenen die den dag des Heeren hoogelijk vereeren zich niet meer bij de bevoegde autoriteit doen hooren? Deze vraag drong zich bij steller dezes op, nu de tijd voor het kermis vermaak P weer nabij is; zal men lijdelijk berusten en daar mee aan hun consciëntie het zwijgen opleggen P of zou, waar de overheid voor de uitvoering van het gewenschte doel terugdeinst, zou men hier door eendrachtige samenwerking van de adres santen ten vorige jaren niet iets kunnen doen P bijvoorbeeld door tegenover de vreugd P der kermis het genot te stellen hetwelk in open bare uitvoeringen der Christelijke Zangvereni gingen te vinden isP Het belijdend Christendom moet niet negatief tegenover de uitingen der wereld zonder Christus blijven staan, maar positief optreden om hare Banier omhoog te houden. De strijd moet niet geschroomd maar aanvaard, voor zoo verre het ons ernst is Gods gebod ook in de praktijk des levens te eeren; hoogst aan genaam zoude het steller dezes zijn indien de genoemde adressanten in „Bond" zich vereenigden «m op maniere als bovengenoemd te toonen, dat ook het geloovig Christendom ware feestvreugde bemint. K. Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Prinses Marie", van Am- sterd. naar Batavia, vertrok 5 Juni van Genua. Het stoomschip //Celebes," van Amst erdam arriveerde 7 Juni te Padang. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina" ver trok 7 Juni van Amsterdam naar Java. Het stoomschip «Prinses Amalia," van Ba tavia, is 8 Juni te Genua aangekomen en heeft den zelfden dag de reis voortgezet. Het stoomschip «Prins Alexander," van Ba tavia, vertrok 8 Juni van Aden. Het stoomschip «Prins van Oranje," van Batavia, vertrok 8 Juni van Padang. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina," van Amsterdam, arriveerde 8 Juni te Southampton. Marktberichten. Alkmaar, 6 Juni. Kleine Kaas f30, Com missie f 27,50, Middelbare f 27,50, aangevoerd 499 stapels wegende 150696 K. G. Op de graanmarkt werden aangevoerd 60 mudden, Tarwe f 7 a 8,25, id. Chev. f6 a 6,10, Bruine Boonen f7 a 8,75, Witte dito f 10 a 13, Erwten: Groene f 10 a 14, Grauwe f 12 a 15. 7 Juni. Aangevoerd 14 Paarden f 40 a 300, 13 Koeien en Ossen f60 a 250, 41 nucht. Kalveren f10 a 22^ 1 Ezel f20, 85 Schapen f20 a 32, 371 Lammeren f 10 a 20, 159 magere Varkens f 17 a 20, 241 Biggen f8 a a 12, 12 Bokken en Geiten f 4 a 12, 7 Kleine Bokjes f0,60 a 1,50 Cts., Boter per kop f0,65 a 0,72^, Kipeieren f 3 a 4, Eendeieren f 3 per 10Ö. Hoorn, 7 Juni. Aangevoerd Tarwe f 7,25 a 8, Gerst f 5 a 6, Haver f 4 a 5, Witte Erwten f 9 a 10, Groene dito f 10,25 a 12, Grauwe dito f 12 a 14, Vale dito f 10,50 a 14, Bruine Boonen f 10 a 11, Karweizaad f9,25 a 10,52, Mosterdzaad f 16 a 18, 44 Paarden f60 a 300, 83 Schapen f 26 a 35,80 Lammeren f8 a 12, 14 Kalveren f 14 a 25, 60 Varkens f 12 a 25, 2 Zeugen f 30 a 60. 93 Biggen f7 a 10, 5000 Kipeieren f3,25 a 3,50 per 100, 2900 koppen Boter f0,55 a 0,57-^ per kop. Petroleum-Noteering van A. KLIK Amerik. Petroleum f 9.20 per 100 KG. zontfèr verbinding. Visscherijberichten. Nieuwediep, 7 Juni. Van Texelaars en vlet ten te zamen 400 roggen p. st. 55 a 60 cent. 2-tal geep van Wieringen per tal f 18. 35 korders met 10 tot 50 tongen p. st. 45 tot 50 cent, 10 tot 30 middelmatige tongen p. st. 20 cent, 3 tarbotten p. st. f 8 a 9,50, 1 tot 6 mand kleine schol per mand f2, 1 tot 3 mand schar p. m. f 6, 2 tot 10 roggen p. st. 55 ct. 9 Juni. 1 korder, schipper Smit, met 56 ton gen, 21 middelmatige tongen, tarbot, schol en schar, besomming f 58. 40,000 ansjovis per 1000 f5. 285 roggen van vletten p. st. 50 a 60 cent. 10 Juni v.m. 8u. Van Texelaars en vletten 600 roggen p. st. 55 a 60 cent. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 6 tot 10 Juni. ONDERTROUWD: n GETROUWD: ^eene. BEVALLEN: J. Wessel, geb. Goos, d. A. H. Abbo, geb. van Mansum, d. A. Blankman, geb. Dekker, z. A. Dienaar, geb. Lavell, d. S. de Hosson, geb. de Groot, d. C. Buijs, geb. Bruijn z. S. Leen, geb. Ilendrikse, d. A. Leijen, geb. van der Wiele, d. J. Drijver, geb. Klees, d. G. E. P. Haas, geb. Kikkert, d. M. Spil, geb. van Willigen, z. J. Flentge, geb. Zwanenburg, d. H. Meijer, geb. van Straten, d. N. Landman, geb. Moeijes, z. M. Huvers, geb. van Ginnekers, d. C. Haak, geb. van de Brande, z. M. A. P. van Rqsendael, geb. Simon, d. C. Smids geb. Wegman, z. B. de Jong, geb. Kool z. J. T. Weers, geb. Kroon, d. J. de Neef, geb. Schenk, z. J. Blok, geb. Touw, z. OVERLEDEN J. B. de Klerk, 67 j. A. Dogger, geb. Pover, 46 j. C. Groot, 32 j. A. A. Breet, 11 m. B. J. Boelsums, 2 w. I3 C>XjI°3C"I jQ. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau I: 1 vrouwenzak met in houd. Adres Bureau II: I schoen. Vervolg der Berichten. Naar wij vernemen, is de heer J. C. Leich, die gedurende nagenoeg 40 jaren alhier als teekenonderwijzer werkzaam was, dezer dagen te Haarlem in 67jarigen ouderdom overleden. In September 1888 legde hij zijne betrekking neder, om den tijd van rust elders door te brengen. In dertijd stond de heer Leich als kunstschil der, ook buiten de plaats zijner inwoning, gunstig bekend. Naar wij vernemen is het Nederlandsch barkschip >Söderham", kapt. H. A. Maas hetwelk den 27 Mei j.1. te Kötka (Finland) op de klippen sloeg, afgesleept en thans in het dok te Helsingfort. De heer B. Burgers, onze vroegere plaatsgenoot is benoemd tot Hoofd-opzich- ter bij de Afrikaansche Spoorweg-Maat schappij en is reeds naar zijn bestemming in Zuid-Afrika vertrokken. De Hoog Eerwaarde Heer Botte- manne, Bisschop van Haarlem, zal 25 Juni a. s. in deze gemeente in de Katholieke kerk het H. Vormsel toedienen. De heer P. F. van Wage, alhier, benoemd tot lid van 't Bestuur der Ned. Coöp. Vereeniging voor Zee- en Landmacht van Eigen Hulp, ter vervanging van den heer D. J. Boom. Het detachement van het 5e bat. lste reg. infanterie, dat voor eenige dagen tot ver sterking van het garnizoen van hier naar Leeuwarden was vertrokken, is gisteren van daar teruggekeerd. De miliciens der lichting van 1889 zullen a. s. Vrijdag met groot verlof naar hunne haardsteden vertrekken. Door de Tweede Kamer der Staten- Generaal is in de vorige week de lijst der verkiesbaren voor 't lidmaatschap der Eer ste Kamer zoodanig uitgebreid, dat o. a. ook de voorzitters der Kamers van Koop- handel en Fabrieken m gemeenten boven de 20000 zielen verkiesbaar zijn. Ten ge- olge hiervan zal, als de wet bekrachtigd wordt, ook de voorzitter der Kamer van K. en F. alhier behooren tot hen, uit wie de leden van onzen senaat kunnen gekozen worden. Naar wij vernemen, zullen ter gele genheid van de Heldersche kermis, alhier tooneel voorstellingen worden gegeven door 't gezelschap, onder directie van de HH. Kreukniet, Bigot, Poolman en Blaaser. De schouwburg-loge van dit gezelscchap zal geplaatst worden op het terrein vóór 't lokaal Tivoli. De heeren van Lier zul len natuurlijk voorstellingen geven in hun eigen lokaal in de Koningstraat tegenover Musis Sacrum. De schouwburg van den heer Hart zal mede tijdens de kermis voorstellingen geven. Den 8sten Mei jl. is namens de Ko ninklijke Vereeniging van N.-I. oud-strij ders, motto: »Je Maintiendrai," alhier, en hare zusterverenigingen te Amsterdam en Helder door hare afgevaardigde depu tatie bij de plechtige onthulling van het monument op het graf van Jacob Hobein, een duurzame krans gevoegd worden bij dien, welke door den burgemeester van Vlissingen namens de burgerij was neergelegd. In het midden van den krans is een middelstuk aangebracht met het opschrift: Hulde aan de Nagedachtenis van Jacob Hobein, 19 Maart 18311890. Daarop volgen eenige dichtregelen. (N. R. Ct.) Zondagmorgen werd door een 3en zeilmaker der marine, juist bij het uitgaan der N. Kerk, een rustig burger met een zwak gestel, onverhoeds aangegrepen en jen. Gelukkig werd hij door eeni- toesnellende personen ontzet. De zaak is reeds voor den krijgsraad in onderzoek. N. O. Indië. - - Benoemdbij de gou vernements-marinetot gezaghebber le kl. de gezaghebber 2e kl. M. L. Broos en 'G. P. L. Hauet; tot gezagh. 2e kl. de gezagh. 3e kl. G. N. Z. Wallïn en L. F. E. Hauettot gezagh. 3e kl., de lste stuurlieden H. B. de Boer en J. G. L. Florijn; tot len stuurman, de 2e stuurman S. Kaan. Bij het marine-eta blissement te Soerabayatot 2en opziener voor het vak van scheepsbouw J. de Bas, thans waarn. 3e opziener; tot 3en opziener voor het vak van scheepsbouw, de commandeur L. B. van 't Hoff; tot commandeur voor het vak van scheepsbouw, de vice-commandeurs J. L. Koens en K. Kruijlf. Zr. Ms. stoomschip.„Atjeh" is 31 Mei te Oleh-leh (Atjeh) aangekomen. Texel, 9 Juni. Door den Waterstaat heeft heden een onderzoek plaats naar het wrak of ander zwaar voorwerp, dat aan de garnalenvisschers op Texelstroom zoo veel schade berokkent. Aan dit wrak zijn in den afgeloopen winter 19 netten ge heel of gedeeltelijk te loor gegaan. De visschers hebben daarom opruiming of betonning van het schadelijk voorwerp verzocht. De uitgever M. E. de Grauw, te Ouderkerk a/d Amstel, heeft weer een der geschriften van de Maatschappij tot N ut van 't Algemeen in 't licht gegeven, getiteld: onze nationale weerkrachten, door A. L. W. Seijftardt. Welk onderwerp is er meer besproken in den laat- sien tijd? Welk onderwerp heeft meer de belangstelling getrokken, zoowel bij 's landa hooge regeering, bij politieke partijen als par ticulieren Dit geschrift geeft ons een duidelijke inzage, zoowel wat betreft de levende als de doode weerkrachten. We durven gerust verzekeren, dat de lezing daarvan ieder een duidelijk over zicht geeft van dit belangrijk onderwerp. Alkmaar, 7 Juni. De optocht op op den 18 Juni e. k. zal bestaan uit ongeveer 140 personen, waarvan 55 te paard, benevens 5 allegorische wagens. De costumes worden geleverd door de fir ma Mulder te Utrecht, zoodat men iets zeer fraais mag verwachten. vigelante gezeten, aan de theologanten vertoonddaarna had hij zich met die vrouw laten brengen, naar een locaal in de Nes, waar zij met het geld van de hee sier maakten. Te Meppel doet zich bij een 40 a 50jarige vrouw een geval van slaapziekte (nona) voor. Terwijl gisterenmiddag drie knapen bij het Centraal Station te Amsterdam, aan den waterkant aan het spelen waren, geraakte er een negen-jarige knaap in het water en verdween onmiddellijk in diepte eerst na ruim een half uur dreggen werd het lijkje opgehaald. Een genoegelijke trouwdag Zij - waren Donderdagmorgen in een op gewekte stemming opwaarts gegaan naar het stadhuis (te Amsterdam), om zich door den ambtenaar van den burgerlijken stand in den echt te doen vereenigen. Het was druk op het stadhuis met trou wen, zoodat het een geruimen tijd aan hield, voordat de dienstdoende bode de namen van het door ons bedoelde paartje afriep. Het wachten in de trouwkamer beviel de aanstaanden echtgenooten en den getui gen al zeer slecht. Zoo nu en dan ging het gezelschap even naar buiten en werd in het straatje naast het stadhuis eenige afleiding gezocht. De herhaalde bezoeken aan de verschil lende gelegenheden in de Prinsenhofsteeg misten hunne uitwerking niet. Toen men, na getrouwd te zijn, het stadhuis verliet, was het echtpaar lang niet meer „kaarsschoon." Aanvankelijk had de terugtocht naar hun woning in de „nieuwe buurt" ongehinderd plaats, maar in de Vijzelstraat bij de Kerk straat gekomen, verdween de goede stem ming tusschen de jonggehuwden en wel dra zaten zij elkander in het haar. Het publiek maakte aan de vechtpar tij een einde, maar daarmede was de goe de harmonie tusschen man en vrouw niet hersteld. In de Ferdinand Bolstraat gekomen, kwam het opnieuw tot een uitbarsting, en wel zoo hevig, dat de politie van de post aldaar, het noodig oordeelde, het jong gehuwde paar van -de straat te verwijderen. Een veelbelovende inzet van het huwelijk. Dezer dagen is verschenen d. aflevering van Stanley. «In Afrika's donkere wildernissen," [uitgave van Gebr. E. en H. Cohen en vertaald door H. Tiedeman. Zelden hebben de lotgevallen van een ont dekkingsreiziger zooveel belangstelling gewekt als de tocht van Stanley door de maagdelijke wouden van Afrika, waar 't hem gelukte Emin Paeha op te sporen en te ontzetten, De won dervolle lotgevallen van den koenen reiziger, de beschrijving van nog ongekende streken en de gevaren die hem iederen dag bedreigden maken 't werk tot een der meest boeiende en nuttige. We twijfelen dan ook geen oogenblik aan 't welslagen van den uitgever. De lust tot 't lezen van ontdekkingsreizen is nog steeds groot bij ons, Nederlanders, die, wanneer we geschiedboeken der 17 eeuw raadplegen, op dat gebied insgelijks op een schoon verleden kun nen wijzen. De iateekening is voor den Helder en Om streken opengesteld bij de boekhandelaars Berkhout Co., bij wie prospectussen te verkrijgen zijn, waarop de voorwaarden deug delijk zijn vermeld. De rechtbank te Amsterdam, 4e ka mer, heeft Matthijs Van Dijk, ter zake van oplichting van drie jeugdige theolo ganten, tot 18 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Hij had de studenten, die hem op een vergadering van de midder nachtszending hadden leeren kennen, tot tweemalen toe geld uit den zak geklopt, eerst f26 en later nog f20, om jeugdige vrouwen uit een publiek huis te redden. Een van de „geredden" had hij, in een Be vallen van een welgeschapen Zoon A. BLANKMAN— geb. Dekker. Helder, 7 Juni 1890. Algemeene kennisgeving b7*jsW83WHBI Den 12 Juni hopen wij herdenken de 40-jarige Echtver- eeniging van onze geliefde Ouders J. VAN OTTEREN en C. P. VAN OTTEREN- van den BOS. Helder, 10 Juni 1890. Namens Kinderen en Behuwdkinderen. Op 12 Juni a.s. hopen onze j eliefde Ouders j Nicolaos Cornelis Kan da j en Johanna Elisabetli Stam, hunne 40-Jarige Eclitvereeni- gilig te mogen herdenken. Nieuwediep, 10 Juni 1890. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, J. H. RANDA. J. M. RANDA—KOUSEBAND. P. THOMAS, i J. E. S. THOMAS—RANDA. I8B8S8B Voorspoedig bevallen van een Dochter M. HUVERS— Van Ginnekens. Helder, 8 Juni 1890. GeborenAALTJE, dochter van N. DIENAAR en A. DIENAAR—LAVELL. Helder, 6 Juni 1890. Geboren AATJE, dochter van C. LEIJEN en A. LEIJENVan der Wiele. Algemeene kennisgeving. Helder, 8 Juni 1890. GeborenCATHAR1NA MARIA, Dochter van W. MEIJER en H. M. VAN STRATEN. Helder, 8 Juni 1890. Algemeene kennisgeving. GeborenSIMON CORNELIS, Zoon van L. TIMMERMAN en H. TIMMERMAN, geb. WlGBOTJD. Wieringen, 9 Juni 1890. Bevallen van een Meisje J. DRIJVER-KLEES. Helder, 7 Juni 1890. Algemeene kennisgeving. GeborenMARIA, ANTONIA, ENGE- LINA, dochter van J. W. J. J. VAN ROSENDAEL en M. A. P. SIMON. Helder, 8 Juni 1890. Bevallen van een Meisje Z. MEEUWSEN geb. Bolk. Amsterdam, 8 Juni 1890. Hedenmorgen overleed plotseling onze dierbare Echtgenoot, Vader en Behuwdvader, de Heer J. KLEIN, in den ouderdom van circa 79 jaar. Helder, 10 Juni 1890. Loodsgracht 18. Namens de familie, Wed. J. KLEIN— Kruijer. Heden ontvingen wij de treurige tijding, dat te Londen den 5en Juni is overleden onze geachte Zoon en Broeder J. DORL1JN, in den ouderdom van 37 jaar. Helder, 10 Juni 1890. Uit naam van zijn bedroefde Ouders, Broeders en Zusters, L. DORLIJN en A. S. DORLIJN, geb. Herman. GeborenSUZANNA ADRIANA, Dochter van J. J. WEERS en J. TH. WEERS—KROON. Helder, 8 Juni 1890. Den 25 April 1890 overleed te Soerabaya, op 24-jarigen leeftijd, onze zeer geachte Vriend D. J. GREEVIiVK, tweede Stuurman der Marine. Helder, 10 Juni 1890. M. HARTEVELD. H. LUB. F. v. d. ROUWELAERT. Heden ontving ik de treurige tij ding, dat mijn innig geliefde Echt genoot en der kinderen zorgvolle Vader, de Heer CIIRISTIAAN JACOB CATS, in het gesticht Meerenberg, na een smartelijk lijden in den ouderdom van 40 jaar is overleden, mij nala tende 5 kinderen, allen te jong om hun smartelijk verlies te kunnen beseffen. Wat wij in hem verliezen kunnen eenigermate zij beseffen die den overledene in zijn werkzaam leven hebben gekend, hoewel het onze wensch is in het bestuur te be rusten van Hem, die over leven en dood beschikt. Helder, 9 Juni 1890. Wed. C. J. CATS, geb. Hapf. Algemeene kennisgeving. Heden overleed na een kortstondig doch zeer smartelijk lijden, mijn ge liefde Echtgenoot en der Kinderen en Behuwd-Kinderen liefhebbende Vader, de Heer JAN BUSKER DE KLERK, in den ouderdom van bijna 68 jaar. Helder, 6 Juni 1890. Namens de Wed., Kinderen, Behuwdkinderen en verdere Familie. Heden behaagde het den Heer van onze zijde weg te nemen, onze eenigste lieveling Anna Agatha, in den jeugdigen leeftijd van ruim 10 maanden. Helder, 9 Juni 1890. A. BREET Wzn. en Echtgenoote. Jl. Vrijdag ontving ik tot diepe droefheid van mij, mijne kinderen en verdere familie, het treurige bericht, dat mijn geliefde Echtgenoot ISAAC DORLIJN, na een kort en smartelijk lijden te Londen is overleden in den ouderdom van ruim 37 jaar. Amsterdam, 9 Juni 1890. Wed. J. DORLIJN en Familie. De ondergeteekende betuigt zijnen har- telijkeii dank voor de talrijke bewijzen van deelneming, gedurende de ziekte en het overlijden zijner geliefde Moeder, Mej. de Wed. S. SCHRAA—KIKKERT, ondervonden. Helder, 10 Juni 1890. S. SCHRAA.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2