5" Zomer-Concert, Advertentie n. DANKBETUIGING. DANKBETUIGING. Ds. SCHUILING, Aan de Leden der Herv. Kerk Zuiderkerk. PARK TIVQLI. op ZONDAG 15 JUNI 1890. WEGE8SCH0UW. liug, door deu br. Keijser gedaan, dat Oosterend géén Bubsidie voor de baveu zoude bekomen, op goede -gronden berust. De" heer Keijser noemt deu Ingenieur en weet ook, dat een der vissohers, Mossel (Comité) die mededeeling van den Heer van Manen bekomen had. De Heef Jucob Roeper wil, dat men besluite tot verdere verdaging. Bij oplossing verwacht bij, dat van beide zijden nietB zoude komen. Het voorstel, door den Voorzitter in stemming gebracht, wordt aangenomen met 10 tegen 3 stemmen, zijnde de H.H. Westenberg, K. Bakker en Sijbrand Koning, voorts doet de Voorzitter voorlezing van een missive van den Commissaris des Koniugs, waarin o. m. voorkomt, dat, wil men vergrooting haven Oudeschild, er dan ook gezorgd moet worden voor opslagplaats in het algemeen belang, en in dat geval de perceelen, staande op het haventerrein, moeten worden ont ruimd, en wel de pakhuizen van de H.H. P. Koning, Bosman, G. K. Brouwer, Jan Vos en P. Brumdat de bouwing van die perceelen is toegestaan, om te ontruimen binnen 12 maanden na gedane ogzegging, behalve het perceel van P. Koning, dat in erfpacht voor 99 jaren is gegeven hetgeen met vergoeding moet plaats hebben Ten andere, dat het werk (vergrooting) f 750, - meer zoude moeten posten dun een ander plan en eindelijk uitlegging der hoofden tot slechts 25 meter te bepalen. De Voorzitter zegt dat de volvoering van dat werk daarvan afhankelijk is. Hij brengt dit in stemmingen 't wordt met 10 tegen 3 stemmen aangenomen. Hierna wordt de vergadering gesloten, en de volgende zitting bepaald op Zaterdag 28 Junia.s. ïngeasonden. Altijd nog: Teeken-onderwijs. Op mijne vraag, tot de Redactie gericht, of het niet te veel van hare goedheid en van de beschikbare ruimte in haar blad gevergd zou zijn, om, in antwoord nan den heer P. U., nog eens over het Teeken onderwijs te schrijven, ontving ik het laconieke antwoord: „Maak het kort, A. B. C. Gevolg gevende aan dien wensch, moet ik er noodwendig van afzien, den heer U. op den voet te volgen en hetgeen door hem, vaak onbe wezen, wordt aangevoerd, te weêrleggen. Ik wil deu heer U, hier dns alleen doen opmerken, wat hij schijnt te vergeten in zijn schrijven, dat, naar de uitspraak van geschiedenis en ervaring, schijn baar kwaad, vaak zeer goede gevolgen heeft ge had dat bij mijne verzekering goed onder wijs heeft steeds goede resultaten opgeleverd, gerekend werd op het mits, dat zich geene storende omstandigheden voordoen dat de on- dergeteekende toegeeft, van het klassikaal onder wijs niet alles af te weten, evenmin als alle anderen, dus evenmin als de heer U. dat dwaling menschelijk is, en ieder, zonder on derscheid, daaraan blootstaat, gedurig weerdoch dat het niet lief staat, iemand, al kent men hem ook persoonlijk niet, van effectbejag te beschuldigen dat veel meer andere zaken en vakken het met het Teeken-onderwijs gemeen hebben, dat de vruchten er van niet onder cijfers te brengen zijn, doch dat de verkregen resultaten wel degelijk begrepen zijn in eene op te merken gfootere mate van ontwikkelingdat doch 'k moet eindigen, 'k Herinner mij het ver manend woord der Redactie„Maak het kort 'k Begrijp, dat ik over geene meerdere ruimte mag beschikken. Een courant heeft nog een ander doel, dan om te strekken tot strijdperk tusschen P. U. en A. B. C. over het teekenonderwijs. :k Betuig miju dank aan mijnheer U. voor zij ne hoffelijke uitnoodiging om ten zijnent, Visch- markt no. 1, een bezoek te brengen. Als ik bij gelegenheid hieraan gevolg geef, dan zal dit ech ter niet zijn om mij van zijue helderheid van iazicht te overtuigen, doch w e 1 om mij eenige oogeublikken aangenaam te onderhouden met ie mand, wiens hart blijkbaar warm klopt voor de belangen van het onderwijs, voor het geluk van 't opkomend geslacht. Overigsns besef ik, dat het debat, althans van mijne zijde, in deze Cou rant niet meer behoeft te worden voortgezet. En, na zooveel letter t e e k e u s gebezigd te hebben, om over het T e e k e n onderwijs van ge dachten te wisselen, teeken ik mij, geachte Redacteur, als Helder, 11 Juni '90. U"A d30d°' (We achten het wenschelijk, dat de debatten over dit onderwerp hiermede gesloten worden). Red. Correspondentie. Aan t> eenige burgers en ingezetenen". Beschouwingen over de oorzaak van het gebeurde op 11. Zondag behooren niet in een courant te huis. Wij herinneren ook dat stukken, ter plaatsing aangeboden, waarvan de naam des inzenders onbekend is, niet worden opgenomen. De brief' uit Texel over de Raadszitting van 10 Juni, achten we overbodig op te nemen, om dat de hoofdzaak in het uitvoerig Raadsverslag in dit Dommer daarin reeds voorkomt. Red. Marine en Leger. Het detachement van de zeemacht, dat den 12en Juli. onder bevel van den luitenant ter zee le kl. D. J. Boom, uit Rotterdam naar O.-I. vertrekt, zal bestaan uit 35 onder-offic. en mindere schepelingen; 10 vuurstokers en 24 onderoffi. en minderen van de mariniers. Zr. Ms. stoomschip Koningin Emma der Neder landen is Woensdag van Vlissingen naar zee vertrokken. Blijkens een bij het Dept. van Marine ont vangen telegram is Zr. Ms. schroefstooms. le kl., „De Ruijter," onder bevel van den kapt. ter zee J. P. Mercier, den lln dezer te Simonsstad (Kaap d© Goede Hoop) aangekomen. De Ie luitenant der mariniers C. P. Van Bor selen, belast met het bevel over het aan boord Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord ingescheepte detachement mariniers, wordt met 1 Juli a. s. ter beschikking gesteld van den commandant van het korps, en vervangen door den ln luitenant A. H. Bakker. De machinisten der 3e kl. bij de Kon. Marine K. H. Kerdijk en J. K. Bakker zijn geplaatst aan boord van Zr. Ms. stoomschip „Panter." Sioomvaartberichten. liet stoomschip //Prinses. Wilkelmina," van Amsterdam, vertrok 10 Juni van Southampton. Het stoomschip //Conrad," van Amsterdam, passoordo 11 Juni Galle. Hot stoomschip //Prinses Mario," van Am sterdam, vertrok 12 Juni van Suez. Marktberichten. Schagen, 12 Juni. 10 Paarden f65 a 350, 18 Gêldekoeien f 130 a 260, 20 Kalfkoeien f 180 a 240, 25 nucht. Kalveren f 8 a 24, 132 Schapen f20 a 30, 425 Lammeren f 12 a 16, 13 Bokken en Geiten f 25 a 10, 33 magere Varkens f 16 a 20, 39 Biggen f8 a 13, 14 Kippen f 0,75 a 1,20, Boter per kop f 0,65 a 0,70, Kaas per K. G. f 0,25 a 0,35, Kipeieren per 100 f3 a 3,25, Eendeieren per 100 f2,90. Purmerend, 10 Juni. Aangevoerd 76 Paar den, 255 Melk- en vette Koeien, 262 vette Kalveren f 0,70 a 0,90 per K. G.; 202 nucht. dito f8 a 20, 859 Schapen, 350 Lammeren, 266 Biggen f9 a 12, Kipeieren f 3,25 a 3,75, Eenden dito f3 per 100, 2151 pond Boter fl,05 a 1,10 per pond. Kleine Kaas f30, middelbare f26,50, aan gevoerd f 472 stapels. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.20 per 100 KG zonder verbinding. Visscherijberichten. Nieuwediep, 11 Juni. Aangebracht door haringtrekkers 140,000 ansjovis per 1000 f4,60 a4,80. Van Texe laars en vletten 325 roggen per stuk 55 a 60 cent. 50 korders met 10 tot 70 tongen per stuk 45 a 50 cent, 10 tot 30 middelmatige tongen per stuk 20 cent, 1 tot 4 mand kleine schol p. m. f 2,25 a 2,50, 1 tot 3 mand schar p. m. f 5,50, 4 tarbotten p. st. f8 a9, 3 tot 15 roggen p. st. 60 cent. 12 Juni. Van Texelaars en vletten te zamen 240 roggen p. st. 45 a 55 cent. 2 korders te zamen 70 tongen p. st. 45 cent, 30 middelm. tongen p. st. 20 cent. 4 bommen met tongen, tarbot, schol en schar. Schipper Gleigroen, besomming f 65schipper Glas, be somming f 50; schipper L. Vuil, besomming f 70, er schipper F. Zwaan, besomming f 65. 13 Juni v.in. 8 u. Van vletten 170 roggen p. st. 45 i 50 cent. Van AVieringen 1-tal geep per tal f 18. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van tot 10 13 Juni. ONDERTROUWD: H. Wezelman, vis- seherman, en J. Kramer. H. Jenting, konstabel bij de marine, en J. M. Dekker. GETROUWD: L. Jonkman en G. Minnes. A. Jansen en M. Riekw.el. BEVALLEN: C. Siersma, geb. Mangel, d. T. Beers, geb. Veen, z. C. H. Cornelisse, geb. Rijk, d. A. G. de Haan, geb. Kragt, d. M. J. van der Horst, geb. van der Lis, 2 zs. J. Goed hart, geb. Mens, z. H. G. de Wijn. geb. Strik- ker, z. F. de Wijn, geb. van Beek, d. OVERLEDENJ. Klein, 78 j. J. van der Meulen, geb. de Rooij, 40 j. A. Kossen, 7 m. FOLITIHü. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau Raadhuis1 schoentje, 1 be wijs van koop met recht van wederinkoop. Adres Bureau II1 boezelaar, 1 schoentje. Vervolg der Berichten. Voor de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Ge- n e r a a a 1 is het hoofdkiesdistrict Helder samengesteld uit negen gemeenten, die, vol gens de in den loop dezes jaars vastgestelde lijsten, het navolgend aantal kiezers tellen: Helder 1588, Texel 579, Zijpe 501, Wie- ringen 315, Terschelling 312, Anna Pau- lowna 227, Vlieland 73, Callantsoog 63, Petten 19, totaal 3677 kiezers. Voor de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten omvat het hoofd- kies-district Helder vier gemeenten, 't Aantal kiezers in deze gemeente is, volgens de vastgestelde lijsten, als volgt Helder 1587, Texel 579, Terschelling 312, Vlieland 73, totaal 2551 kiezers. Gisteren avond heeft, in de Bouwzaal aan de Kerkgracht alhier, de jaarlijksche loting voor de dd. Schutterij plaats gohad. 't Aantal ingeschrevenen voor deze loting was 87. De Vei-eeniging WH. W. N." alhier, gesticht in 1877, beleefde dezer dagen haar 12^-jarig bestaan, en de Heldersche afdeeliog der Metatalen-kruis-Vereeniging zal den 29 dezer haar 25-jarig bestaan beleven. Den 15 dezer wordt geopend de Bad en Zwem-inrichting voor militairen in een der grachten van het fort «Erfprins" al hier. 't Is te hopen, dat het weder wel dra gelegenheid zal geven, dat onze mili tairen zich eens kunnen verfrisschen. 't Zou wellicht beter zijn, ten dienste van de manschappen een inrichting tot baden en zwemmen tot stand te brengen aan 't strand der Noordzee. De kosten zijn mis schien te hoog, maar anders een bad in zee is zeer zeker verre te verkiezen boven de kennismaking met het minder heldere wa ter der vestinggrachten. Morgenochtend zal met den lsten trein van hier vertrekken de 1 comp. van het 4de reg. vesting-artillerie, onder bevel van den kapt. W. J. G. v. d. Veur. Ge noemde comp. keert, na deelneming aan de schietoefeningen alhier, naar Hellevoet- sluis terug. Op a. s. Maandag worden ter deelneming aan die oefeningen, alhier verwachtde 3de comp., onder commando van den kapt. H. J. E. De Vogel, uit 's Gravenhage en de 4de comp., onder bevel van den kapt. L. C. Dijxhoorn, uit Wil lemstad. De oefeningen worden geleid door den luit. kol. van het 4de reg. vest. art. C. L. W. Moorrees, van 's Gravenhage. Op Woensdag 18 dezer zal alhier aan komen de luit. kolonel K. Eland, Direc teur der II de afdeeling krijgsschool, uit 's Gravenhage, met eenige aan die inrich ting gedetacheerde officieren, ter bezichti ging van de vestingwerken alhier. Door de Directie der Marine alhier werd Woensdag aanbesteed de levering van 1.500.000 KG. Engelsche Cardiffko- len. Ingekomen waren 3 biljetten, minste inschrijver P. en N. de Jong, Amsterdam, f 13.15 per 1000. KG. De minister van Marine brengt ter kennis van zeevarenden, dat in het begin der maand Juli a. s. de roode bol aan den grooten mast van het lichtschip Haaks" als topsignaal zal vervangen worden door een rooden omgekeerden kegel. Te Ginneken is overleden de ge- pensionneerde luitenant-kolonel bij het wa pen der genie jhr. A. De Jong van Beek en Donk. De overledene had den hoogen ouder dom van 85 jaren bereikt en mocht op een hoogst eervolle loopbaan in dienst van Koning en Vaderland terugzien. Hij behoorde tot die officieren, wier na men bij het leger en meer in het bijzon der bij het wapen waarbij zij dienden in vereerende herinnering blijven. Ook te Amsterdam doet zich een geval van slaapziekte voor. De patiënt is een werkman in dienst van de spoor wegmij. Vrijdagmiddag werd hij domme lig, en van dat oogenblik af slaapt hij door, nu en dan even wakker wordende, waarvan partij getrokken wordt om hem wat bouillon in de keel te gieten. Woensdag jl. heeft zich te Haarlem mermeer een ernstig geval van cholerine voorgedaan, en wel met doodelijken af loop. Een zekere J. v. d. G., bezig zijn de melk uit te venten, werd op eens on gesteld. Nadat men hem haastig had te huis gebracht, is hij heel spoedig aan de gevolgen overleden. De toestand van den man, die te Rotterdam zijne vrouw doodschoot en daar na zichzelven een gevaarlijke wond in den hals toebracht, is van dien aard, dat er grond bestaat om zijn herstel te verwach ten, in welk geval hij natuurlijk aan de justitie zal worden overgeleverd. Daarentegen is de toestand van zijne 92-jarige moeder zeer zorgelijk. Bij het afbreken van een oud huis te Ileinenoord werd in den schoorsteen verborgen gevonden een zak, inhoudende een partij onbeschadigde muntstukken, alle uit de vorige eeuw. De stedelijke gasfabriek te Arnhem maakte in 1889 een netto winst van f39 000. Aan de Pupillenschool te Nieuwer- sluis zullen tegen 15 Juli a. s. weder pu pillen worden geplaatst. Van de alsdan openstaande plaatsen zul len er wellicht eenige kunnen worden ver vuld door zonen van niet-militairen (on der »niet-militairen" worden ook begre pen gepasporteerde militairen en schepe lingen), tegen betaling eener jaarlijksche bijdrage van f50, in het begin van ieder kwartaal, bij vooruitbetaling telkens voor Va gedeelte, te voldoen; de overige plaat sen worden kosteloos vervuld door zonen van hen, die in dienst zijn bij de zee- of bij de landmacht hier te lande of in Oost en West-Indië, alsmede van hen, die in dien dienst, hetzij als militair, hetzij als schepeling, gepensionneerd, gegageerd of overleden zijn, en van hen, die als gepen sionneerd of gegageerd militair of schepe ling overleden zijn. De vereischten tot toelating zijn lo. een leeftijd van 12 of 13 jaren; 2o. een lengte: op een leeftijd van 12 jaren van minstens 1,4 M., op een leeftijd van 13 jaren van minstens 1,43 M.3o. een gezond lichaamsgestel zonder gebreken, zoodat het te voorzien is, dat de knaap voor den militairen dienst geschikt zal zijn. De ouders of voogden, die verlangen dat hunne zonen of pupillen tot de school wor den toegelaten, behooren de aanvragen daartoe, bij een op gezegeld papier geschre ven of van een. bewijs van onvermo gen tot betaling van zegelkosten voorzien request te richten aan den Min. van Oorlog. Zie verder de »St.-Ct." no. 132. Verzoeken, na den 30sten Juni a. s. bij het Dep. van Oorlog ontvangen wordende, komen niet in aanmerking. Een kantoorbediende te Amsterdam werd met f450 uitgezonden, om betalin gen te doen. De betalingen zijn niet ge schied en de bediende is zoek. Brandbriefschrijvers Zaterdagavond ruim 9 ure werd te Woerden door twee vreemde personen, ten- huize van een ingezetene, overhandigd een brief, waarin verlangd werd een som van 100 gulden, te leggen, te 10 uur dienzelf den avond, op een plaats op den openba ren weg tusschen de beide kerkhoven. Bij nietvoldoening daaraan werd bedreigd met brandstichting enz. Onmiddellijk werd daarvan aan de au toriteiten kennis gegeven, en door de waak zaamheid van den politie-agent Van Dijk, aldaar, werden circa 10 uur die heide per sonen op de straat ontmoet, en met be hulp vaii een voorbijganger aangehouden, door hem naar het politiebureau gebracht, vanwaar zij Zondagmorgen naar de gevan genis te Utrecht zijn overgebracht. Daar zal hun heel wat anders te wachten staan, dan een gift van honderd gulden. Voor het Hamburgsche Landgericht stonden de vorige week drie eerzame bo- terhandelaren terecht, beschuldigd van sedert geruimen tijd mengels van boter en 40pct. margarine als «feinste Holsteinische" boter te hebben verkocht. Voor een hunner werd 3 jaren gevangenisstraf geëischt en 5 jaren «Ehrverlustvoor de beide an deren 4 maanden gevangenis en 450 mark boete. Men begint daar eindelijk te be grijpen, dat de wet toch geen doode letter is. Heldersche Moppen. Mijnheer, u moet eens wat variatie in het dansen brengen. Hoe bedoelt u dat, juffrouw Dat u me nu ook wel eens op mijn lin ker voet kondt gaan trappen de rechter heeft er genoeg van. o AdvokaatWanneer we maar iets van dien man en van zijn verleden te weten konden komen. Klerk: -Weet u wat, stel hem candidaat voor den gemeenteraad dan weet u direct alles Een dominé komt bij een winkelier, die een andere richting is toegedaan, en vraagt een paar glacé handschoenen. ITij is op straat bezig ze aan te trekken en plotseling scheurt er een. Hij gaat terug en zegt tegen den winkelier»Je hebt altijd gezegd, dat mijn leer niet deugd, maar jouw leer deugt in 't niet." z/Marie", vroeg de gestrenge mama haar 18 jarige dochter, //heeft neef Felix je giste renavond in de vestibule gekust z/Neen, mamaantwoordde Marie heel ge decideerd en dat mocht ze ook. Had mama gevraagd: //Heeft neef Felix je gisterenavond op de trap gekust dan had Marie niet ;met een gerust geweten /,neen" durven zeggen, Op den 17 Juni a. s. hopen j wij den 87sten Geboortedag j te herdenken van onze geliefde j Moeder ANTJE NAARS, I Wed. van N. MOSTERT. Wieringen, 11 Juni 1890. Uit naam van hunne dank- bare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. GeborenANTJE, Dochter van C. LEIJEN en A. LEIJEN-van der Wiele. Helder, 8 Juni 1890. Algemeene kennisgeving. GeborenJAN, Zoon van M. BEERS en F. BEERS—VEEN. Helder, 10 Juni 1890. Bevallen van een Meisje, hetwelk kort na de geboorte overleed NIESTJE KOOGER, geliefde Echtgenoote van JACOB JNZ. KUIJPER. Oosterend (Texel), 9 Juni 1890. Algemeene kennisgeving. Heden overleed onze jongste lie veling ANNA, in den leeftijd van circa 7 maanden. Helder, 12 Juni 1890. K. KOSSEN. D. KOSSEN—Gein. Jl. Vrijdag ontving ik tot diepe droefheid van mij, mijne kinderen en verdere familie, het treurige bericht, dat mijn geliefde Echtgenoot ISAAC DORLIJN. na een kort en smartelijk lijden te Londen is overleden in den ouderdom van ruim 37 jaar. Amsterdam, 9 Juni 1890. Wed. J. DORLIJN en Familie. Heden overleed te Ginneken, in den ouderdom van 85 jaren, onze gelief de vader en behuwdvader Jhr. B. (le Jong van Beek en Dónk, gep. Luitenant-Kolonel der Genie. A. J. A. de JoSSELIN de JONG De Jong van Beek en Donk. J. B. A. de JoSSELIN de JoNG. Eenige en algemeene kennisgeving. Den Haag, 11 Juni 1890. Heden overleed, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten, onze dier bare Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer daniël agnes florijn, oud-Gezagvoerder ter Koopvaardij, in den ouderdom van 74 jaar. Namens de Familie, Wed. d. a. florijn- Van Beek. Delft, 11 Juni 1890. 3 Spoorsingel K Op uitdrukkelijk verlangen van den over ledene zullen geen uiterlijke teekenen van rouw worden aangenomen. Heden ontving ik het treurig be richt dat mijn geliefde broeder, de Heer 1ienri louis van der waarden, Assistent-Resident van Siboga, den 6en Mei te Padang overleden is. Uit aller naam, W. F. VAN DER WAARDEN. Nieuwediep, 11 Juni 1890. Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank, voor de talrijke bewijzen van deel neming, gedurende de ziekte en het over lijden, alsmede bij het teraarde bestellen van onzen dierbaren doode aan ons en hem bewezen, inzonderheid aan de WelEd. Heer VAN WIJNGAARDEN en het werk volk van de fabriek »de Zwaluw'', voor hunne liefderijke bemoeiingen geheel be langeloos aan ons betoond. Helder, 12 Juni 1890. Wed. C. GROOT— geb. Joosten. Ouders en Tantes. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij hunne 40- jarige Echtvereeniging, zoowel van binnen als buiten deze gemeente. Helder, 13 Juni 1890. N. C. RANDA, Echtgenoote en Kinderen. Ee ondergeteekende betuigt langs dezen weg haren hartelijken dank aan buren en vrienden, voor de deelneming, haar bewezen bij het ontvangen van het bericht van het overlijden van haar geliefden Echtgenoot. Helder, 12 Juni 1890. Wed. J. KEIJZERHolstijn. Onzen innigen dank betuigen wij bij deze aan allen, die tijdens de ziekte, het over lijden en ook bij de ter-aarde-bestelling van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, blijken van deelneming hebben betoond. Helder, 12 Juni 1890. Wed. J. BÜSKER DE KLERK, Kinderen, Behuwdkinderen en verdere Familie. Doopsgezinde Gemeente Zondag 15 Jnni, voórmiddags 10 ure Doopsgezind predikant te Veenwoudf. (OP BEROEP.) te HELDER (Palmstraat). D.V. Zondag 15 Juni, voorm. 10 ure: Ds. BARBAS, van Haarlem. D. V. ZONDAG 15 JUNI, 's morgens 10 en 's avonds 6 uur: de Weleerw. Hr. Ds. W. den Hengst. jongelings-vereeniging „Etoen Haézor." MAANDAG 16JUNI 's avonds 81/, uur: HOOCSTRAAT. Toegang vrij.Het Bestunr. te geven door het 8TAFMUZIEKK0RPS DER KON. NED. MARINE, onder directie van den Kapelmeester J. KONING, aanvang 8uur. Voor niet-leden is de Entrée-prijs HEERENf 0.50. DAMES en KINDEREN ieder -0.85. Namens de Commissie van beheer voor H Stafmuziekkorps der K. N. Marine de kapelmek8ter, J. KONING. Het Bestuur van den Polder Helder en Huisduinen maakt hekend, dat de jaarlijksche wegenschouw in dien Polder zal gehouden worden op Woensdag den Sasten Juni 1890. Eigenaars of gebruikers van landen wordt herinnerd, dat de aan hunne lan derijen gelegen POLDERWEGEN vóór den dag der schouwing behoorlijk moeten zijn ingesleeht. De nalatigen verbeuren eene boete van zestig cents, onverminderd hunne ver plichting om de wegen in behoorlijken staat te brengen. Tevens wordt in herinnering gebracht, dat honden, die onbeheerd in den polder loopen, zooveel mogelijk onschadelijk zul len worden gemaakt. Helder, 11 Juni 1890. H. SM1DS, Voorzitter. C. BOON, Secretaris.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2