POSTERIJEN. Aan onze abonnés buiten de gemeente. Advertentie n. DANKBETUIGING. DANKBETUIGING. BEKENDMAKING. Waarschuwing. Ebd JONGEN, met Iet val Mei is, tegnèl, bevelhebber ia de 1ste militaire afdeeling, bracht jl. Zaterdag een bezoek aan deze ge meente, tot het houden eener inspectie ever de militaire gebouwen enz., alhier. Z. M. heeft met ingang van 1 Juli a. s. lo. den luit. t. z. Ie kl. F. Böhtlingk, terzake van in doch niet door den dienst ontstane lichaams gebreken, op pensioen gesteld, onder toekenning van een jaarlijkach pensioen f1142 en van een verhooging van pensioen van f976 voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's Rijks overzeesche bezittingen en koloniën en tusschen de keerkrin gen 2o. bevorderd: tot luit. t. z. Ie kl., den luit. t. z. 2e kl. C. Van Rijn; tot iuit. t. z. 2e kl., de adelborsten le kl. J. S. A. Kroon en C. Craandijck. Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Prinses Amalia," van Ba tavia, passeerde 153 Juni Kaap St.-Vincent. Het stoomschip //Celebes" arriveerde 14 Juni van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip //Prins Alexander," van Batavia, vertrok 14 Juni van Port-Said. Het stoomschip //Soenda," van Amsterdam, passeerde 15 Juni Dungeness. Het stoomschip //Prinses Wilhelmina," van Amsterdam, passeerde 14 Juni Rocca. Het stoomschip //Conrad," van Amsterdam, arriveerde den 16en Juni te Padang. Marktberichten. Alkmaar, 13 Juni. Kleine Kaas f30, Com missie f27,50, Middelbare f 28,50 aangevoerd 594 stapels, wegende 173460 K. G. Op de graanmarkt werden aangevoerd 88 mudden. Tarwe f 8, Gerst f4,70 a 6, id. Chev. f 6,25, Haver f 4,50, Bruine Boonen f 6,50 a 9, Citroen dito f 11,50 a 12, Witte dito f 13, Erwten: Groene f 12 a 16, Grauwe f 18. 14 Juni. Aangevoerd 18 Paarden f70 a 300, 70 Koeien eu Ossen f 150 a 200, 24 nucht. Kalveren f 10 a 22, 78 Schapen f29 a 30, 235 Lammeren f 12 a 18, 117 magere Varkens f 17 a 20, 195 Biggen f9 a 12, 9 Bokken en Geiten f3 a 12, 5 kleine Bokjes f0,60 a 1,25, Boter per kop f 0,65 a 0,75, Kipeiereu f3 a 4, Eendeieron f3 per 100. Hoorn, 14 Juni. Aangevoerd Tarwe f7 a 8, Gerst f 4,75 a 5,50, Haver f 3,75 a 5, witte Erwten f 9,25 a 10, groene dito f 10,25 a 12, grauwe dito f 12,75 a 16, vale dito f 10,50 a 14, bruine Boonen f8,50 a 12, Kar- weizaad f9,50 a 10,25, Mosterdzaad f 16 a 18, 28 Paarden f 60 a 200, 46 Schapen f20 a 36, 68 Lammeren f8 a 10, 21 Kalveren fll a 20, 36 Varkens f 13 a 22, 2 Zeugen f30 a 50, 45 Biggen f 7 a 10, 5000 Kipeieren f3,50 per 100, 2650 koppen Boter f0,50 a 0,55 per kop. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.20 per 100 KG zonder verbinding. Visscherijberichten. Nieuwediep, 14 Juni. Aangebracht door Texelaars en vletten te zamen 260 roggen p. st. 50 a 55 cent. 20 korders met 20 tot 60 ton gen p. st. 50 a 55 cent, 10 tot 30 middelm. ton gen p. st. 20 cent, 6 tarbotten p. st. f 8 a 9,50, 1 tot 2 mand kleine schol p. m. f2, 1 tot 3 m. schar p. m. f 5,50, 1 tot 10 roggen p. st. 50 eent. 30,000 ansjovis per 1000 f 4,50. 16 Juni. 1 korder, schipper Smit, met 100 tongen, schol, tarbot en schar, besomming f 100. 1 kotter van Egmond, schipper Klaas de Groot met 25 tongen, 20 middelm. tongen, schol en schar, besomming f 60. 350 roggen van vlet ten p. st. 55 a 60 cent. 17 Juni v.m. 8 u. 20 korders met 5 tot 40 tongen p. st. 50 cent, 1 tot 2 mand schar p. m. f 5. 1 tot 4 mand kleine schol p. m. f 2, 10 tot 30 middelm. tongen p. st. 20 eent. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 13 17 Juni. ONDERTROUWD Geene. GETROUWD: BEVALLEN: A. Anderiesen, geb. Grede, z. T. van 't Hert, geb. Boon, z. A. Schut, geb. Hillenius, z. D. M. Bijl, geb. Waaijers, z. A. de Boer, geb. Meijns, d. J. Luidinga, geb. Zut- phen, d. M. E. Rugers, geb. Kamman, d. D. Kok, geb. Captein, d. OVERLEDENJ. Blokker, geb. Zwaan, 55 j. A. M. van Veen, geb. Kamp, 31 j. M. A. P. v. Rosendael, geb. Siraon, 29 j. G. Nannings 4 m. 1 levenloos aangegeven. Herinnering aan de hernieuwing van abonnementen en busrecht. De Directeur van het postkantoor te Helder heeft de eer belangstellenden er aan te herinneren, dat het abonnement op nieuwsbladen of busrecht met den laatsten dag der loopende maand eindigt en noodigt U uit om, indien hernieuwing van het abonnement of busrecht verlangd wordt, het daarvoor verschuldigde abon nementsbedrag of recht vóór den 20sten dezer ten postkantore te storten, gedu rende de uren dat het kantoor voor den dienst der postwissels open is, zijnde op werkdagen van 's morgens 9 tot 's mid- dags 3 ure. POLITIiJ. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau I: 1 schoentje, 1 kruiwa gen. Adres Bureau II1 hoed, 1 sabel kwast, 1 belasting-penning, 1 schoentje. Vervolg der Berichten. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier is in hare vergadering van gisterenavond besloten, het verzoek van de heeren Bosman en De Lange, te Alkmaar, om een subsidie uit de provin ciale kas voor den aanleg van een lokaal spoorweg AlkmaarHoorn, te steunen. Jl. Zaterdag is met goed gevolg te water gelaten een der op de werf »De Lastdrager" alhier, voor rekening van het Dep. v. Marine gebouwde loodskotters. Een gebeurtenis als deze, wekt steeds belang stelling velen hadden zich om de werf verzameld en punten ter waarneming ge kozen, die al het effect van dat schouw spel zoude te zien geven. Toen het laatst bevel gegeven en de klink was weggesla gen, koos de kotter met versnelde vaart het element, waarop hij zich nu voortaan met onze driekleur in top zal vertoonen. Dit is nu in de twee laatste jaren de derde loodskotter benevens de kotter Christi- na, voor de visscherij bestemd, welke van die werf met succes zijn afgeloopen, het geen voor den bouwmeester, de heer J. T. Tinkelenberg, zeer eervol is. Het opzicht bij den bouw werd gevoerd door den op zichter J. Albers. Vooreen nieuwen loods- schoener is de kiel gelegd en de vierde mariuekotter, die bijna voltooid is, zal den weg zijner voorgangers volgen Bij het stafmuziekkorps der Kon. Ned. Marine zijn na gehouden examen be vorderd tot stafmuzikant solist de staf muzikant C. Wernecke (trombonnist), tot stafmuzikant de muzikant R. Koopman (trompettist). Onder voorzittei'schap van den School opziener, den heer Mr. M. Büchner, werd gisteren te Schagen, in het lokaal van den heer Joh. de Beurs, de jaarlijksche algemeene ver gadering ge houden van de onderwijzers en on derwijzeressen in het arrondissement Helder. Deze vergadering werd door niet minder dan 108 leden bijgewoond. Verder waren tegen woordig de heeren Spaans en Beels, burge meesters der gemeenten Barsingerhorn en Scha gen en de heer de Graafleeraar in het tee kenen te Helder. Na een openingswoord van den voorzitter, vingen om 11 ure de werk zaamheden aan. 't Besluit werd genomen om in het volgende jaar opnieuw te Schagen te vergaderen, en als lid van het bestuur werd heer Mooy herkozen. Door den heer J. C. Reijers werd 'de bespreking ingeleid van het onderwerp »De vrije- en orde-oefeningen. Deze spreker toonde het nut van 't onderwijs in de gymnastiek aan en gaf een schets van de wijze, waarop dit pas ingevoerde vak op de lagere school kan worden onderwezen. Na een debat, waaraan door verscheidene leden werd deelgenomen, werd de navolgende motie door den heer v. d. Berg voorgesteld, bij ac clamatie aangenomen//De algemeene verga dering van onderwijzers en onderwijzeressen in het arrondissraent Helder spreekt als haar gevoelen uit, dat, voor het geregeld geven van onderwijs in de gymnastiek op de gewone la gere school, het noodig is, dat daarvoor een afzonderlijk en geschikt lokaal worde aange wezen." Door den heer W. Kloeke werd vervolgens ingeleid de bespreking van 't on derwerp Het teeken-onderwijs op de lagere school. Terwijl hij zyn inleidend woord ver duidelijkte door het tentoonstellen van onder scheidene produkten van het teeken-onderwijs, in zyne school verkregen, gaf de spreker een schets van dat onderwijs, en zeide hy A uit gaven van eene leermethode toe. Met belang stelling vernam de vergadering, dat de heer Kloeke reeds jaren voor de wettelijke bepa ling, die het teekenen onder de vakken van 't lager onderwijs opnam, in zijn school (te Schagen) dit vak met vrucht onderwees. De heer S. Gazan hield daarop eene voor dracht, getiteldOnze kinderen, een paeda- gogisch critische studie. Met belangstelling werd deze toespraak aangehoord en door een debat gevolgd. Deze werkzaamheden wer- den ingeleid en afgewisseld door uitvoeringen van een zangkoor, onder de leiding van den heer Kuijk, en samengesteld uit een aantal dames en heeren, leden dezer vergadering. Gisteren is te Amsterdam in het Paleis voor Volksvlijt de tentoonstelling tot bevordering van veiligheid en gezond heid in fabrieken en werkplaatsen geopend. De tentoonstelling moet zeer bezienswaar dig zijn. De Ministers van Marine, van Buiten- en Binnenlandsche zaken, woonden de opening bij. In de van 10 tot en met 13 Juni gehouden zitting van de Rijkscommissie voor de examens, ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van koop vaardijschepen, is met gunstig gevolg exa men afgelegd als tweede stuurman voor de groote stoomv. A door P. Ponsen als eer ste stuurman voor de groote zeilvaart A, door O. Smit en H. Feijesals tweede stuurman voor de groote zeilvaart A, door J. Wiersmaals derde stuurman voor de groote zeilvaart A, door P. J. Van Em- merich, J. Smit en N. P. Visser. Naar men verneemt is thans voor een groot bedrag in de Amsterdamsehe schouwburgleening van f 900,000 inge schreven en wordt het verkrijgen van het noodige kapitaal als vezekerd geacht. Elk vak heeft zijn eigenaardige ma nieren. Wie zou b. v. gelooven, dat de ansjovisbereiders, voor zij den eersten hand greep doen, zich tooien met glacé hand schoenen En toch is dit het geval, en wel omdat bij het aftrekken der koppen de vingers ieder oogenblik worden ge schaafd, zoodat men genoodzaakt is de han den te beveiligen, en dat kan niet geschik ter dan door glacé handschoenen aan te trekken. Bij de Zondag gehouden internatio nale hardlooperij te Hamburg, is Nederland met den zege gaan strijken. De heer C. F. Jibben, van Amsterdam, behaalde den eer sten prijs, zoowel bij den wedloop van 1610 meter als bij dien van 4830 meter. Hij legde eerstgenoemden afstand af in 5 minuten 42/6 seconde, en zijn mededin ger Mohn, uit Hamburg, die de premie won, in 5 min. 1 l4/s sec- De baan van 4830 meter werd door hem in 17 min. 534/b sec. afgelegd en door zijn mededin ger, A. Maak, uit Hamburg die 30 meter voorsprong had in 18 min. 6 sec. Verkeerd begrepen. Mijnheer Has- was een zeer goed man, maar hij had een neus zoo rood als een klaproos. De man had aan die kleur erg het land en deed al het mogelijke om het gloeien te voorkomen. Een goed vriend had hem aangeraden zijn neus van tijd tot tijd met een weinig olie in te wrijven. Zoo zat de heer Hassebas Zondag-middag bij Kras aan een tafeltje te eten en denkende, dat niemand hem zag, deed hij met den vinger wat olie aan zijn neus. Maar een student die naast hem zat, zag het en reikte hem ook het azijnfleschje toe. »Wat moet ik daarmee doen?" vroeg de bezitter van den neus, »ik heb geen azijn noodig." »Niet?" zei de student doodleuk, »ik dacht, dat je een bietje wou klaar maken." Naar men uit New-York bericht, is Kemmler, de ter dood veroordeelde moordenaar, die door electriciteit ter dood gebracht zou worden, maar wiens terechts- stelling steeds uitgesteld werd, omdat men het maar niet eens kon worden over het al of niet wettige dier wijze van executie, thans krankzinnig geworden tengevolge van de aanhoudende spanning, waarin hij zoo langen tijd heeft verkeerd. Ter gedachtenis aan zijn overleden echtgenoot heeft het Engelsche Parlements lid Wentworth Blacket Beaumont 250 000 pond sterling (3 millioen guldens) gege ven, om te York en Newcastle onderwijs inrichtingen voor mijnwerkers te stichten. De heer Beaumont maakt zijn fortuin door de steenkolen en dus ten gevolge van den mynarbeid. De Duitsche »kellnerinnen," die dag aan dag anderen laven, lijden zelve geen dorst. Een dezer Hebe's, die onlangs in een der Berlijnsche gasthuizen werd opge nomen wegens geelzucht, antwoordde op de vraag, of zij ook geestrijke dranken gebruikte, dat zij slechts zeer weinig dronk »maar tien glazen bier per dag". Op de vraag: hoeveel dan de andere kellnerin- nen" wel dronken, antwoordde zij, dat die gemiddeld tusschen de 25 en 30 glazen bier per dag dronken en daarenboven nog eenige glaasjes cognac en een flesch wijn. De nieuwe kruitfabriek te Spandau, die door een ontploffing gedeeltelijk vernield werd, bestaat uit de fabrieksgebouwen, de reserve- schuren voor kruit en de droogzolders, welke laatste, 20 in aantal, omstreeks 150 meter van elkaar verwijderd en door een hoogen aarden wal gescheiden zijn. Toen de ontploffing plaats had, was het juist schafttijd en bevonden de 1500 arbeiders der kruitfabriek zich allen in de kleederloodsen. Een uitbarsting, die deu grond deed daveren en verscheidene seconden duurde, deed hen plotseling hevig ontstellen. Het schietkatoen in een der droogschuren was vanzelf ontploft en de brand was ondanks de getroffen voorzorgen op de andere schuren overgeslagen, welker inhoud eveneens ontplof te. Door den hevigen luchtdruk was een der kleederloodsen, waarin zich omstreeks 180 per sonen bevonden, ingestort, zoodat alle arbei ders daaronder begraven werden. Twee der droogloodsen waren geheel vernield, de steenen op 100 meter weggeslingerd, dikke balken aan splinters geslagen en groote stukken, soms van 1 centenaar zwaarte, 15 meter hoog weg ge slingerd, terwijl van 2 andere schuren alleen de daken weggeslagen en de zijmuren gedeel telik vernield werden. Niet minder dan 110 centenaars schietkatoen waren in deze vier loodsen opgestapeld. Na den schrik gingen de arbeiders hunne onder puin bedolven makkers bevrijden en weldra waren 180 man daaronder vandaan gehaald. Er waren 18 gekwetst, waarvan en kelen vrij zwaar, maar niet levensgevaarlijk. In een patronenfabriek, die een minuut of vijf verder ligt, vielen 16 meisjes van schrik flauw en in de oude kruitfabriek, een kwartier ver der, ontstond een paniek, waarbij enkele per sonen gekwetst werden. Bij eenige gebouwen in de buurt werden ruiten verbrijzeld, in Span dau o. a. een winkelruit van 850 Mark. Op een dezer dagen gehouden ver gadering van de „Actuarial Society of America", werd een rapport uitgebracht, dat, tengevolge van de over de geheele wereld geheerseht hebbende „influenza of grippe", alleen in de Vereenigde Staten van Noord Amerika, twintigduizend men- schen aan die ziekte, of de gevolgen daar van overleden zijn en dat de verschillende Levens-r Verzekering Maatschappijen, dien- dientengevolge hebben uitbetaald het ge- zamelijke bedrag van twee millioen dol lars. Een aangename boodschap deelde de Hamhurgsche Senaat aan de burgerij mede, namelijk, dat het overschot van het laatste jaar 5.954,300 Mark bedraagt en dat daardoor de som der gezamenlijke over schotten tot 8 millioen Mark is gestegen. Nu de influenza de geheele aarde heeft bezocht schijnt zij inderdaad met de schepen, die Europeesche havens binnen- loopen, opnieuw haar intrede in dat we relddeel te doen. Engelsche bladen beweren het ten minste op grond van scheepstijdingen. Heldersche Moppen. HyDierbare Emma, wilt gij de myne worden ZyZult ge my altyd myn eigen weg la ten gaan Hij Altijd en overal. Zij: En mijn moeder bij ons laten inwonen? Hij - Graag. Zij En geen huissleutel vragen Hij Ik zal hem in de haven gooien. Zij En 't schaakbord in den steek laten i alle avonden vóór het souper thuis zijn Hij Altijd op dc minuut. Zij Het spijt mij, maarzoo'n lam wil ik niet hebben —o Twee vrienden ontmoetten elkander na een afwezigheid van tien jaar. Hoe gaat het je, oude kerel vroeg de een. Zoo tamelijk. Rijk, vermoed ik Geen cent. Neen. En hoe maak jij het Zeo tamelijk. Rijk, vei'moed ik Ze zeggen, dat ieder kind duizend gul den meebrengt. - Ja. Nu, dan heb ik f8000. Van af 1 JULI kan men zich alleen bij de postdirecteuren op couranten abonneeren bij vooruit betaling dit heeft echter geen be trekking op brievengaarders. We verzoeken onzen abonnés, die van postdirecteuren onze couranten ont vangen en tegen vooruitbetaling bezwaar hebben, daarom zich in den loop dezer maand rechtstreeks tot ons te wenden of tot een der boekhandelaars in hun gemeente. Zondag den 22en Juni hopen wij de 25-jarige Echtvereeniging j te herdenken van onze waarde Broeder en Zuster C. C. BAGKER en N. ROEPER. Oude Schild, Texel. A. C. BACKER. J. BACKER Burger, en Kinderen. Op den 20en Juni hopen mijne Kinderen W. KOORN en te v T. DE WA iD, te Nieuwediep, jj hunne 1272-jarige Echtvereeniging i te herdenken. Oude Schild, Texel. Wed. P. M. DE WAARD. Geboren: BERNARDUS THEODORUS, Zoon van H. C. HEITING en H. E. HEITINGSennekes. Helder, 15 Juni 1890. Bevallen van een Meisje: M. E. RUGERS, geb. KAMMAN, Helder, 14 Juni 1890. Eenige en algemeene kennisgeving. Bevallen van een J. LUIDINGA -ZÜTPHEN. Helder, 15 Juni 1890. Heden overleed te Ginneken, in den ouderdom van 85 jaren, onze gelief de vader en behuwdvader Jhr. B. de Jong van Beek en Donk, gep. Luitenant-Kolonel der Genie. A. J. A. DE JoSSELIN DE JoNG De Jong van Beek en Donk. J. B. A. de Josselin de Jong. Eenigé en algemeene kennisgeving. Den Haag, 11 Juni 1890. Heden overleed na een korte on gesteldheid van 3 dagen, mijne ge liefde Echtgenoote JANNETJE BLOKKER, geb. ZWAAN, in den ouderdom van bijna 56 jaren. Namens haar Echtgenoot, Kin deren en Behuwdkinderen, D. BLOKKER. Huisduinen' 13 Juni 1890. Heden overleed op den nog jeug digen leeftijd van 29 jaren, mijn waarde Echtgenoote en der kinderen zorgvolle Moeder, Maria Antonia Petronclla van Rosendael, geb. Simon. Een smartvolle ziekte van bijna 5 maanden maakte een einde aan haar voor ons zoo dierbaar leven. Helder, 15 Juni 1890. JACQUES YAN ROSENDAEL. Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze geliefde Dochter ANNA MARIA, in den ouderdom van 31 jaar en zes maanden. Helder, 14 Juni81890. Hare bedroefde Ouders B. KAMP, en Echtgenoote. Ook namens Broeders en Zuster, W. KAMP. J. S. KAMP. C. KAMP. Heden overleed na een langdurig lijden, in het gesticht Meer-en-berg, na voorzien te zijn van de H. Sacra menten der Stervenden, myn geliefde Echtgenoot CRISTOFFEL ADOLF SINKELAAR, in den ouderdom van bijna 70 jaar. Helder, 16 Juni 1890. Wed. SINKELAAR, geb. Koopman. Mede namens Kinderen en en Behuwdkinderen, T. MINNEBOO, Sinkelaar. Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling, by onze 40-jarige Echtvereeniging ondervonden, zoowel binnen als buiten deze gemeente. Helder, 17 Juni 1890. J. VAN OTTEREN. C. P. VAN OTTEREN- van den bos. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen eenigen zoon A. F. VAN DEN BOGAARD, betuigen wij onzen hartelijken dank. P. J. van den Bogaard. A. van den Bogaard Kessels. Empel, 16 Juni 1890. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank aan de WelEd. Gel. Heeren Dr. BITTER, ROEM en SOETENS, voor de onvermoeide hulp en liefderijke zorg, aan onze geliefde afgestorvene Doch ter en Zuster bewezen. Helder, 14 Juni 1890. B. KAMP, Echtgenoote en Kinderen. Bij deze betuigt de ondergeteekende, ook namens familie, haren oprechten en welgemeenden dank, voor de vele en tref fende blijken van achting en deelneming, gedurende het smartelijk lijden en sterven van haar innig geliefden Echtgenoot en der kinderen zorgvollen vader ondervon den, inzonderheid aan de heeren Chefs, Conducteurs en verder personeel van de Holl. IJz Spoorweg-Maatschappij. Voor de eervolle ter-aarde-bestelling zij hier een woord van dank toegebracht. Helder, Juni 1890. Wed. C. J. CATS, geb. Halff en Familie. Met deze betuigen wij onzen hartelyken dank aan allen, die blijken gaven van hunne deelneming bij het overlijden en de ter-aarde-bestelling van onzen dier baren Zwager C. J. CATS. Inzonderheid aan den Heer F. J. BARGERBOS, voor de gevoelvolle woorden, aan de geopende groeve gesproken en verder aan het per soneel der H. S. M., die hem zoo lief derijk hebben bijgestaan. Dat God hen mogen zegenen is de wensch van ons hart. A. E. DE WEIJ. N. DE WEIJ, geb. Halff. De herschatting der gebouwen en roerende goederen, by de Onderlinge Brand waarborg-Maatschappij 'T ALGEMEEN BELANG", binnen het district Helder verzekerd, zal in den loop dezer maand geschieden door de Heeren II. BAKKER en P. SPRUIT. Beleefd verzoekt het Bestuur der Maat schappij den verzekerden dezen Heeren bij de herschatting de noodige aanwijzing van de verzekerde goederen te doen. Helder, 17 Juni 1890. Namens het Hoofdbestuur, JOH. EELMAN, Directeur. Een ieder zij gewaarschuwd iets aan M. E. AMMERLAAN, huisvrouw van H. J. L. df Fost, af te geven op crediet, zullende hy voor geen betaling- deswege instaan. H. J. L. DE FOST, le provoost K. N. M. Door ziekte van den eenen wordt ter stond gevraagd bij H. VERGRACHT, mr. Kleermaker, Leliestraat 10.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2