KBisjessclioolwll.ll.LO. Advertentie n. Bekendmaking. Riaschsk. Wiasma en Morschansk Sjsran dfflll(fox&Xt maar altijd aan mij. Ja zeker zonden zij er door lijden, manlief. EchtgenootMij dunkt, dan moesten we ze liever wegnemen o Jager-latijn Eerste jager: Wilt ge welgelooven,dat ik in drie dagen 999 hazen heb geschoten Tweede jager: Waarom zeg je niet da delijk 1000? Eerste jagerOmdat ik voor een enke len haas geen leugenaar wil zijn Bediende: Wat moet je? Buurman Compliment aan uw heer en zeg hem, dat het me spijt, maar dat ik van avond onmogelijk op de party kan komen. BediendeLoop naar de maan, je bent in 't geheel niet uitgenoodigd. BuurmanZie je, juist daarom kan ik niet komen. Dag mijnheer de knecht! o Verkeerd begrepen! Een grootmoeder komt met twaalf klein kinderen bij een photograaf, om van elk een portretje te laten maken. Toen na veel hin dernissen eindelijk de twaalf portretten gereed waren,, telt de goede oude den kunstenaar vier gulden voor, zeggende: //Zoo is 't immers? Vier gulden 't dozijn hebt u in het Nieuwsblad laten zetten." De beroemde en eenmaal zoo hooggevierde danseres Eugénie Goblin bezat eene garderobe, waar nauwelijks eene keizerin mee kon monste ren, en wekte door de pracht en kostbaarheid van hare toiletten dikwijls de afgunst van voorname en hooggeplaatste dames. Maar al les was alleen op uiterlijke vertooning bere kend, en van al zulke degelijkheden, die de huishoudelijke vrouw kan merken, hetzij ze in een paleis of in eene leemen hut woont, was bij Eugénie Goblin geen sprake. By haar dood werd in het belang harer erfgenamen een inventaris van hare nalatenschap opge maakt en daar kwamen op voor83 Perzische en Turkeche sjaials, 116 Fransche cachemiren, 52 mantels, 874 japonnen van de beste stoffen, 365 paar handschoenen van allerlei kleuren en 600 batisten en fijn linnen zakdoeken, alle met geborduurde kant. Daarentegen was in een kleine latafel hare geheele wasch geborgen, die bestond in 5 paar kousen, 3 hémden en eene enkele nachtmuts. Marine en Leger. De offic. vaH gez. 2e kl. bij de zeemacht A E. Sissingh, met ingang van den 16 AHgustus a.s., bevorderd tot offic. van gez. Ie klasse. In verband met de aflevering van personeel door de verschillende opleidingen, zal de zeildag van het schroefstoomschip „Koningin Emma der Nederlanden", commandant de kapitein ter zee H. Quiapel op kruistocht in de Oostzee voor den oefeningstocht in den Atlantischen Oce aan en van het schroefstoomschip „Van Galen", oommandant de kapitein ter zee F. J. Stokhuy- zen, liggende te Willemsoord, naar Oost-Indië, worden bepaald op het begin van Ooteber. Blijkens een bij het Departement van Marine ontvangen bericht is Zr. Ms. schroefstoomschip le kl. „Koningin Emma der Nederlanden," onder bevel van den kapt. t. i. H. (jjuispel, den 12n Juli jl. te Stockholm aangekomen. Aan boord was alles wel. Stoomvaartberichten. Het stoomsehip Burgemeester den Tex", van Batavia, vertrok 12 Juli van Port-Said. Het stoomschip y/Sumatra", van Amsterdam, passeerde 13 Juli Gibraltar. Het stoomschip (/Prins van Oranje," van Batavia, passeerde 13 Juli Rocca. Marktberichten. Alkmaar, 11 Juli. Kleine kaas f30, com missie f 27, middelbare f 29, aangevoerd 54# stapels, wegende 170749 K. G. Op de graanmarkt werden aangevoerd 46 mudden. Tarwe f 6,87£ a 8, Gerst f4,80, Haver f 4, Citroenboonen f 10, Grauwe Erwten f20 per mud. 12 Juli. Aangevoerd 4 paarden f70 a 125, 12 koeien en ossen f 160 a 250, 22 nuchtere kalveren f 12 a 24, 1 ezel f 15, 22 schapen f 16 a 24, 17 lammeren f10 a 16, 54 magere varkens f 17 a 20, 316 biggen f8 a 12, 4 bokken en geitenf4 a 10, 3 kleine bokjes fl a 1,50, Boter per kop f0,60 a 0,70, kipeieren f3,50 a 4 per 100. Hoorn, 12 Juii. Aangevoerd tarwe f7 a 8,25, gerst f4,75 a 5,75, haver f 4,25 a 4.75, witte erwten f 8,75 a 10, groene dito f 10,25 a 12, grauwe dito f 12,50 a 15, vale dito f 10,50 a 14, bruine boonen £8,50 a 11, karwijzaad f 9,25 a, 10,25, mosterdzaad f 16 a 18, 7 paarden f90 a 160, 80 schapen f 21 a 34, 10 lammeren f 10 a 18, 6 kalveren f 10 a 23, 40 varkens f14 a 23, 90 biggen £7 a 10, 4000 kipeieren f3 a 3,25 per 100, koppen boter f0,50 a 0,55 per kop, Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.00 per 100 KG zonder verbinding. Visscherijberichten. Nieuwediep, 12 Juli. Aangebracht door vlet ten ö0 roggen p. st. 80 cent. 83 korders met 10 tot 90 tongen p. st. 60 a 65 cent, 10 tot 30 middelm. tongen p. st. 25 ct., 3 tot 8 mand kleine schol p. m. f 8, 8 tot 7 mand schar per mand f6,50, 3 tot 15 roggen p. st. 80 cent, 5 tarbotten p. st.'f 9 a 11. 14 Juli. Van vletten 20 roggen p. st. 75 cent. 15 Juli v.m. 8 u. Niets binnen, schuiten gaan naar zee. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 11—15 Juli. ONDERTROUWD: R. Blokker, stoker, on W. van de Gevel. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: E. C. C. de Vries, geb. Porck, d. N. Dekker, geb. Dekker, d. M. J. Verhaar, geb. Siesterman van Ooije, z. OVERLEDEN: M. A. Weenig, geb. Grön- loh, 66 j. C. Klein, 14 j. J. Kannewasser, 1 m., K. Swart, 4 m. Vervolg der Berichten. 't Kermisfeest is ten einde, 't Was Zondag zeer druk in onze plaats. Extra-treinen en stoombooten brachten vele bezoekers van buiten. Over het algemeen gelooven we, dat de verschillende gelegenheden tot ontspanning geen reden tot klagen heb ben over bezoekers. De stadsschouwburg van Lier geeft Woens dagavond hare laatste voorstelling, waar in opgevoerd zal worden het beroemde blijspel: »Een dolle streek", ook de Schouw burg-directie Kreukniet, Bigot, Blaaser en Poolman, zal dien avond nog een voorstelling in Tivoli geven en alsdan op voeren het tooneelspel »Mijn Leopold", waarmede men jl. Vrijdagavond veel suc ces mocht behalen. We vertrouwen, dat deze laatste voorstellingen dan ook nog druk zullen worden bezocht. De entreeprijs is door laatstgenoemde directie thans iets lager gesteld dan ge durende de kermis in de Schouwburgloge. We herinneren onzen lezers, dat in de vorige maand alhier het plan is gevormd tot het houden van een Zei'- en Roeiwedstrijd op den voorlaatsten dag der maand Augustus, op den dag, voorafgaande aan denverjaardag van H. K. H. Prinses Wilhelm ina. Ware die verjaardag niet een Zondag, de ontwer pers van het plan zouden voorzeker het zeil en roeifeest op den nationalen feestdag zeiven hebben bepaald. Hulde doende aan het stre ven naar Zondagsrust, hebben zij het concours uitgeschreven op Zaterdag 30 August. 't Laatst werd hier zulk een wedstrijd ge houden in Augustus 1884. Dit concours is indertijd als zeer welgeslaagd vermeld, en de regeling van het nu volgende feest zal daar om overeenkomstig de voorhanden zijnde pro gramma's en verdere voorschriften van zes ja ren geleden geschieden. Slechts op enkele punten is wellicht een wijziging noodig. 't Is onzen lezers bekend, dat de Gemeente raad van Helder in zijn laatstgehouden zit ting besloten heeft, eene subsidie van f 100 voor dit Zeil- en Roeifeest toe te staan. Doch er is tot regeling van zulk een feest heel wat wat meer noodig, en daarom zullen in de vol gende week de leden der Commissie een be zoek bréngen aan de ingezetenen in de ver schillende wijken der gemeente, met de uit- noodiging, eene grootere of kleine bydrage voor dit doel af te staan.. We bevelen zulks ten zeerste aan en vleien ons, dat de gemeen tenaren het plan tot het organiseeren van een zeer eigenaardig feest krachtig zullen steunen. Aanleiding daartoe hebben vooral de nering doende ingezetenen en de leden der Vereeni- ging //Helders Belang", want daar zulk een wedstrijd hier zeer zeldzaam is, en ten noor den van het IJ nagenoeg nooit voorkomt, valt er niet aan te twijfelen, of het bezoek van vreemdelingen zal dien dag zeer belangrijk zijn. Zijn we welingelicht, dan zal door het Be stuur van 't voornemen tqt het houden van zulk een concours mededeeling worden gedaan, behalve in de Sportcourant, aan de besturen der hier te lande bestaande zoil- en roei-ver- eenigingen. 't Bestuur der Noorder zeil- en roeivereeni- ging, waarvan sedert 1884 nog enkele leden hier ter plaatse aanwezig waren, is nu met nieuwe leden versterkt en bestaat thans uit de vol gende heeren Beschermheerde Schout-bij-nacht C. H. Bogaert. Eerelidde Burgemeester C. A. Beukenkamp. Uitvoerend Comité: D. G. Brand, Voorzitter. C. W. de Visser, vice-voorzitter. T. Mooy, le Secretaris. W. H. D. baron v. Asbeck, 2e Secretaris. G. T. von Oterendorp, Penningmeester, 't Bestuur is verder samengesteld uit de heeren F. W. A. baron van Asbeck, W. Bakker Hz., W. Bakker Wz., J. Bethlehem, H. M. Engel hard, G. F. G. Gobius, W. J. C. Ten Harm- sen, J. 't Hooft, W. van der Koogh, H. J. F. Michelhoff, H. A. Molema, L. W. F. Ouden hoven, P. Polvliet, S. Schellinger, S. W. Stooker, R. Tienstra, A. P. Timmers en A, B. Weber. We besluiten onze mededeeling hieromtrent met de uitdrukking van den wensch, dat het streven van 't Bestuur, om hier een plaai lijk feest le organiseeren, in alle opzichten uitmuntend moge slagen Men deelt aan »N. Rott. Ct." mede: Nu er stemmen opgaan voor het in 't leven roepen van bepalingen, waarbij de aan te brengen visch aan maat wordt on derworpen, evenals dit bij de zalm het ge val is, is het zeker noodig, die ook uitte strekken tot het te gebruiken vischtuig. Wanneer, hoogstens 12 jaar geleden, een schip binnenkwam, dat 1000 kabeljauwen gevangen had, werd daarvan gezegd: „een kleine vangst", terwijl tegenwoordig de helft daarvan al tot de zeldzaamheden be hoort het getal blijft meestal beneden de 860. De oorzaak van deze geringe vang sten wordt door de visschers toegeschre ven aan de stoomvaartuigen, die met hun groote netten den bodem der zee omwoe len, de plaatsen waar de visch kuit schiet (zoogenaamde griendjes) vernietigen ei daarenboven de jonge vischjes bij duizen den stuks vangen. Deze kleine vischjes worden dan op het dek uitgestort en met de schop weder in zee geworpen, waar door gerust kan aangenomen worden, dat 90 pCt doodgaat. Het is dus niet bepa het vangen, maar ook het vernietigen van jonge visch, waaraan paal en perk dient gesteld te worden. Met de platviscb is het al niet beter gesteld. Dagelijks hoort mén klagen, dat er geen groote hollandsche schol meer is; maar wie eiken dag op de markt het groote getal kleingoed ziet aanbrengen, zoowe'l scholletjes als tongen, slechts eenige centimeter groot, zal zich zeker niet ver wonderen, dat er geen groote schol is. Op de rivieren is moordvisscherij ge makkelijk te voorkomen, alleen door het grooter maken der mazen en het niet meer verpachten door den Staat van de visscherij met keernetten. Iemand, die eens ten naastenbij wilde weten, hoeveel garnalen ongeveer jaarlijks van den bodem van het Marsdiep en Tesselstroom worden gevischt, heeft becijferd, dat gedurende den afgeloopen vischtijd ruim 227 millioen garnalen vandaar zijn verzonden. Uit Terschelling wqrdt gemeld: Donderdag had de jaaflijksche oefening met de reddingboot en het vuurpijltoestel op het station Oosterend plaats. Er woei eene flinke koelte en een matige branding sloeg op het strand. De boot voldeed uit stekend, evenzoo de bemanning. De olie storting was hier van goede werking. De vuurpijl, die afgeschoten werd, legde een af stand af van 450 meter, en kwam tus- schen de beide vlaggen terecht. Op 13 Juli 1885 opende de toen malige minister van binnenlandsche zaken, Heemskerk, namens den Koning, het nieu we Rijksmuseum. Van dien dag tot heden bedroeg het aantal bezoekers 2,281,720. Te Scheveningen overleed Zondag plotseling de heer Pieter de Niet, een dei- voornaamste haringreeders aldaar, en lid van den gemeenteraad van 's-Gravenhage. Geertruida Blommert, te Amsterdam, is wegens haar moedig gedrag, betoond bij de redding van een vijfjarig meisje uit het brandend perceel Huidenstraat no. 7, aldaar, in den nacht van 17 op 18 No- ber 1889, bij besluit van Z. M. den Ko ning de bronzen medaille en een loffelijk getuigschrift toegekend. Een vijftienjarige jongen te Breda, die gaarne in dienst wilde treden, maar wegens een vroeger gebroken vinger, welke krom geworden was, was afgekeurd, heeft dien vinger opnieuw doen breken en recht laten zetten. Te Hellevoetsluis zijn Vrijdag ge vankelijk binnengebracht twee lichtma trozen, die de vorige maand te Christiania deserteerden van de Nederlandsche instruc tie-korvet Nautilus, commandant de ka pitein-luit. t/z. H. G. Hildebrandt. Toen zij ingenoemde plaats werden aange houden, was de Nautilus" reeds naar Edinburgh vertrokken en werden dienten gevolge de beide deserteurs per stoomschip Drammen" van Christiania naar Amster dam overgebracht. Te Deutichem haalden Zondag een boerenarbeider en een dienstmaagd, ter wijl de landbouwer met zijn gezin ter kerk was, een geladen geweer, dat in een kast was geborgen voor den dag. Vermoede lijk doordat zij stoeiden, ging het geweer plotseling af, het meisje werd door den kogel in haar hoofd getroffen en viel le venloos ter aarde. De justitie heeft een onderzoek ingesteld. Hoe een borrel, heui zijn meisje kostte! Kom Jan, nog ééntje. Laat je niet op je kop zitten door die meid, morgen is 't Zondagriep Zaterdagavond een jongen zijn vriend toe, toen zij, na een feestje bygewoond te hebben, op de Keizersgracht bij de Wol ven straat te Amsterdam op het punt stonden van te scheiden. Neen, neen! Hij gaat nu eens niet mee hoorHij heeft al veel te veel opriep het aardige meisje, haar minnaar stevig vast grijpend. Jan stond in weifeling, wat te doen. Aan den eenen kant zijn vriend, die aan de kame raden zou vertellen, dat hij onder de pantoffel van een meid zat en aan den anderen kant zijn lief meisje, dat geen zacht poesje was, als ze begon. Zijn goede en zijn kwade geest trokken intusschen elk aan een arm van den zwakkeling, en hoe 't zoo kwam wist niemand, maar plotseling scheidde zich Jans jas op den rug in tweeën en elke geest stond met een halve jas in de hand. De omstanders wisten niet, of ze al dan niet moesten lachen, maar Jan wist 't wel, want hij kreeg eensklaps een aanval met woede, gooide zijn schoenen uit, rukte de broek van zijn beenen en sprong, vóór iemand 't kon beletten, in de gracht. Nu was Leiden in last. Jan gilde in het water om hulp, zijn meisje was te verschrikt om iets te zeggen en de vrienden wisten niet wat te doen. Gelukkig werd er hulp geboden door een paar voorbij gangers, die den drenkeling met veel moeite opvischten. Zie zoo, nu maar gauw eentje tegen de vocht! riep de slechte vriend. Het meisje zei niets, maar keek haar aan staanden echtvriend aan, met een paar oogen, waarin een bedreiging lag. Hij dacht er echter niet meer aan om te gehoorzamen en ging naar de kroeg, terwijl zij, alleen overgebleven, een oogenblik bedroefd bleef staan, om daarop met rassche schreden huiswaarts te keeren. Toen Jan den volgenden morgen met een zwaar hoofd wakker werd, viel zijn oog het eerst op zijn bedorven Zondagspak, dat hem nog als een hoop vodden om het lichaam hing. Hy dacht er aan, hoeveel moeite 't hem gekost had om netjes in de spullen te komen, maar daarom niet getreurd, 't Was drommels jam mer; maar het kon hersteld worden. Als de jongen gedacht had, dat hij er met het verlies van de kleeren afkwam, vergiste hy zich deerlijk. Toen hy des avonds als gewoonlijk, maar eenigzins bedremmeld, bij zijn meisje aanklopte, gaf ze hem een zoo beslist afscheid, dat hy 't niet meer zal wagen bij haar terug te komen. Ten slotte zeide zij //je luistert meer naar je slechte vrienden dan naar my, welnu, ik wensch je er geluk meê, maar ik groet je verder, Ajuus." Waren er meer meisjes, die aldus handel den, dan zou 't aantal ongelukkige huwelyken ten gevolge van drankmisbruik, waarschijnlijk aanmerkelyk verminderen- VI. BI. v. Amst. Uit Dundee wordt gemeld, dat de robben- en walvisehvangst op Groenland dit jaar bijna geheel mislukt is. De sche pen uit Dundee en Peterhead hebben niet minder dan 6 weken in het ijs vastgezeten. Op een der laatste dagen kwamen te New-York 8 schepen met ruim 2100 landverhuizers. De meesten waren Engel- schen, Ieren en Schotten en vrij bemid deld. De stalen petroleumstoomboot Yioga die te Chicago in het dok lag, is door een ontploffing in den vergaarbak geheel ver nield. Een 20-tal arbeiders, die op het dek werkten werd gedood. De knal werd mij len ver gehoord en de luchtdruk was zoo hevig, dat van de naburige huizen alle ruiten vernield werden. Het huwelijk van Stanley met Miss Tennant is toch Zaterdag voltrokken, in tegenwoordigheid van een groot aantal aanzienlijke personen. Reeds te elf uren de plechtigheid geschiedde over tweeën was de abdij van Westminster stampvol. Tot het laat ste oogenblik verkeerde men in de onze kerheid of het huwelijk zou kunnen door gaan, maar eindelijk verscheen de held van den dag, bleek en gebogen, steunen de op een stok en op den arm van den zwager zijner bruid. Vijf minuten later kwam ook Miss Tennant en het huwelijk werd nu met vrij grooten spoed ingeze gend. Stanley verliet het kerkgebouw, steunende op den arm zijner echtgenoote. Gedurende de plechtigheid is een over laden tribune ingezakt, maar niemand be kwam ernstig letsel. Stanley heeft natuurlijk een groot aantal huwelijksgeschenken ontvangen van allerlei aard. Daaronder is o. a. een gouden s> aard rijkskundig horloge", op welks veelkleurige wijzerplaat men ieder oogenblik kan zien hoe laat 't is in de voornaamste plaatsen ter wereld. Edison's vertegenwoordiger schonk hem een phonograaf, welke hem een blijvende herinnering zal geven van het klokgelui, het orgelspel en het koorgezang in de Westminster-abdij ter gelegenheid van zijn huwelijk. Koningin Victoria gaf den beroemden reiziger haar miniatuur-portret, met dia manten omzet, en de Barones Burdett Couts schonk het paar een cheque van 10,000, Een ontzettende luchtreis heeft on langs Maximiliaan Wolff gedaan met zijn ballon „Stolkwerck." Hij steeg te Keu len op met 2 passagiers, de heeren Schmitz en Depenheuer. Het was zeer onstuimig weder, maar hij wilde zich daardoor niet laten weerhouden. De ballon steeg spoe dig tot een hoogte van 2400 Meter, en na een poos in dichte nevelen te hebben rondgedreven, gedurende welken tijd een onweder zich ontlastte, daalden de reizi gers in den omtrek van Bensberg. Het anker pakte, er kwamen menschen om de ballon vast te houden, Schmitz sprong het eerst uit het schuitje, Depen heuer volgde hem en Wolff maakte zich juist gereed, om weer op den vasten grond te stappen maar een plotselinge ruk wind wierp hem achterover. Toen hij weder overeind gesprongen was, zag hij, dat de ballon weer hoog in de lucht zweef de en dat twee menschen, een boer en de heer Schmitz, er onderaan hingen. Wolff beproefde den boer in het schuitje te trekken, maar te vergeefsde ongelukki ge was uitgeput, hij kon zich niet vast houden en viel in de diepte. De ballon zal toen ongeveer 3000 meter zijn geweest. Het gelukte niet, Schimitz, die' zich met de handen aan den gondel vastklemde, naar binnen te trekken, maar Wolff wist hem, na veel vergeefsche moeite, eenigs- zins vast te binden, hetgeen echter slechts voor korten tijd hielp, want door het he vige slingeren geraakten de touwen los. Daarop trok Wolff, met de linkerhand zijn reisgezel vasthoudend, met de rech terhand de klep open. De ballon daalde, door een onweerswolk heen, onder regen, hagel en bliksem, totdat hij eindelijk vlak bij den grond was, pijlsnel door den wind voortgedreven. Op last van Wolff liet Schmitz toen los en de ballon ging daar op weer de lucht in. Wolff beproefde nu den grond te be reiken, maar vruchteloos. Het anker pak te herhaaldelijk een boom, maar rukte dien, bij den hevigen wind omver. Ein delijk echter, toen het schuitje weer dicht bij een boom was, sprong de luchtreizi ger er uit. Zijn val, door de takken van den boom gebroken, bezorgde hem een aantal kneuzingen, maar hij werd niet ern stig gewond, en weldra vond hij ook zyn vriend Schmitz, die evenmin gevaarlijk letsel had bekomen. De arme boer ech ter, die van het schuitje viel, was door dien val verpletterd. Door het uitvoeren van eenige herstel lingen aan de WILLEMSBRUG", aan den ingang van het Heldersche Kanaal, is de passage voor rijtuigen over die brug, van af 21 Juli e.k., gedurende TIEIV dagen ge stremd. Helder, 15 Juli 1890. De Burgemeester der gemeente Helder C. A. BEUKENKAMP. Den 17 Juli a.s. herdenken onze geliefde Ouders A. POSTMA en P. DALMEIJER' j hunne 121/2-jarige Echtvereeni- j ging- Amsterdam, 15 Juli 1890. Namens hunne liefhebbende Kinderen WlLHELMINA CATHARINA Antonia Postma. Teunis Postma. Jaoob Johannes Postma. Getrouwd J. MOLENAAR en H. SNOOIJ. Vlieland, 10 Juli 1890. Voorspoedig bevallen van een Zoon M. C. DE JONGHOostenrijk. Amsterdam, 11 Juli 1890. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon: T. WILLMS—Nikuwenhuizen. Helder, 14 Juli 1890. Bevallen van een Dochter: N. DEKKERgeb. Dekker. 12 Juli 1890. Geboren ALBERTINA WlLHELMINA PIETERNELLA MARGARETHA MARIA, Dochter van Wed. A. ALBER-MULLENS. Helder, 8 Juli 1890. Geboren ALIDA MARIA PETRONELLA, Dochter van L. VAN ES en M. ZWAANSWIJK. Helder, 14 Juli 1890. Het behaagde den Heere, na een langdurig en smartelijk lijden, onzen geliefden Vader Dirk Klaasz. Bakker, in den ouderdom van 72 jaar, tot zich te nemen. Helder, 15 Juli 1890. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, K. BAKKER. Heden overleed na een korte on gesteldheid onze jongste lieveling JOHAN FREDERIK, in den aanvalligen leeftijd van 10 maanden. Helder, 15 Juli 1890. W. GEERTSE. C. A. GEERTSE—de Haas. Eenige en algemeen e kennisgeving. Gevoelig voor de talrijke blijken van deelneming, my en mijne kinderen be toond bij de ziekte, het overlijden en de ter-aarde-bestelling van mijnen dierbaren onvergetelijken Echtgenoot, betuig ik, ook namens mijne kinderen, mijnen innigen hartelijken dank. Wed. J. E. A. van den HEUVEL Schilling Bij dezen betuigen wij onzen .„jrtelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij onze 40-ja- rige Echtvereeniging op 8 Juli jl. onder vonden, zoowel van binnen als buiten deze gemeente. Helder, 15 Juli 1890. A. STIJN. M. STIJN—VISSER. De ondergeteekende bericht aan de bezoekers van »Musis Sacrum", dat hy als bediende bedankt heeft en bedankt de bezoekers voor het in hem van de zijde van 't pu bliek gedurende bijna 14 jaar gestelde vertrouwen. T. AKKERMAN. De aandeelen dezer Maatschappijen kun nen ten mijnen kantore worden ingeleverd ter afstempeling, om daarop de rente, ad. f6.84 voor elke 2 aandeelen, respectieve lijk f 3.42 voor elk aandeel, te ontvangen. P. GROEN, Makelaar in Effecten. ZOMER-UIT VOERING op ZONDAG 20 JULI 1890, in den tuin van Tivoli." Introductie als gewoonlijk. De INSCHRIJVING van leerlingen voor den nieuwen Cursus kan plaats hebben tot 25 JULI bij de Hoofdonderwijzeres, A. L. VAN DEVENTER.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2