Advertentie n. Jan Arnols van Seelt Z. M„ heeft met ingang van 16 Augustus a. 8.: lo. de adjudant-generaal, chef van Z. M. Militair Huis, de viceadmiraal jhr. J. H. Van Cappellen, ter zake van langdurigen dienst en meer dan vijftigjarigen ouderdom, op pensioen gesteld, onder dankbetuiging voor de vele en langdurige goede diensten, door hem zoowel aan den Koning als aan den lande, bewezen, en toekenning van een jaarlijksch pensioen van f3000, en van een ver hooging van dat pensioen, ter somma van f 900 'sjaars, voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's Rijks overzeesche bezittingen en koloniën en tussehen de keerkringen; 2o. bevorderd tot vice-admiraal den Bchout-bij- nacht W. F. H. Cramer; 3o. bepaald, dat Zr. Ms. adjudant i. g. d., den schout bij-nacht jhr. J. A. Roëll, bij Zr. Ms. besluit van 20 April jl. tot dien rang bevorderd, ouder bepaling dat voorloogig aan die bevordering geen trnctementsverhooging zal zijn verbonden, met ingang van 16 Aug. a. s. zal treden in het genot der inkomsten, verbonden aan den rang van schout-bij nacht. Z. M. heeft den officier van administratie le klasse N. W. Lasonder, ter zake van in doch niet door den dienst ontstane lichaamsgebreken, met den ln Augustus aanstaande, op pensioen gesteld, onder toekenning van een jaarlijksch pen sioen van f 1300 en van een verhooging van dat pensioen, ter somma van f1050 'sjaars, voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's Rijks overzeeBohe bezittingen en koloniën en tussehen de keerkringen. De officier van gezondheid der le klasse bij de zeemacht, dr. A. J. Jelgersma, behoorende tot de rol van Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord en gedetacheerd aan boord van het instructie- vaartuig „Urania", wordt met den 28sten dezer op non-activiteit geteld, terwijl de detacheering van den offic. v. adm. der 2e kl. J. H. M. Nittel aan boord van laatstgenoemden bodem met lijken datum wordt ingetrokken. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen telegram, is Zr. Ms. schroefstoomschip lste klasse „Koningin Emma der Nederlanden", onder bevel van den kapitein ter zee H. Quispel, den 19en dezer van Stockholm vertrokken, ter voortzetting der reis naar Kroonstad. Aan boord was alles wel. Sioomvaartberichten. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina," van Amsterdam, arriveerde 18 Juli te Batavia. Het stoomschip „Sumatra," van Amsterdam, vertrok 17 Juli van Genua. Het stoomschip «Burgemeeester den Tex," van Batavia, vertrok 18 Juli van Genua. Het stoomschip «Soenda," van Amsterdam, arriveerde H6 Juli te Padang. Het stoomschip //Voorwaarts," van Batavia naar Port-Said voor order, pasfc. 19 Juli Perim. Het stoomschip Conrad," van Batavia, vertrok 19 Juli van Padang. Het stoomschip //Prinses Amalia," van Am sterdam, arriveerde 20 Juli te Southampton. Marktberichten. Alkmaar, 18 Juli. Kleine kaas f29,50, com missie f'26,50, middelbare f 28,50, aangevoerd 573 stapels, wegende 175428 K. G. Op de graanmarkt werden aangevoerd 41 mudden Gerst f4 (winter nieuwe) id. chev. 15,50, Karweizaad f 9,75, granwe Erwten f 17 per mud. 19 Juli. Aangevoerd 1 paard f 120,11 koeien en ossen f180 a 260, 17 nuchtere kalveren f 10 a 18, 20 schapen f 16 a 20, 40 lammeren f10 a 16, 54 magere varkens f17 a 20,365 biggen f7,50 a 10, Boter per kop f0,65 a 0,67, kipeieren f 3,o0 a 4 per 100. Hoorn, 19 Juli. Aangevoerd karweizaad f9,5"0 a 1®, mosterdzaad f 16 a 18, 8 paarden f100 a 180, 65 schapen f 21 a 34, 2 kalveren f 11 a 24, 40 varkens f 12 a 22, 2 Zeugen f30 a 36, 79 biggen f7 a 10, 5000 kipeieren f 3,25 per 100, 1500 koppen boter f 0,55 a 0,57 per kop. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.00 per 100 KG zonder verbinding. Petroleumnoteering J. K0RVER. Dagelijksche Marktprijs. Vraclitberekening a 35 Ct. per vat. Visscherijberichten. Nieuwediep, 19 Juli. Aangebracht door 33 korders 20 tot 60 tongen per stuk 55 a 60 cent, 10 tot 20 middelm. tongen p. st. 25 ct., 5 tarbot ten p. st. f 9 a 10, 2 tot 4 mand kleine schol p. m. f 3, 2 tot 3 mand schar p. m. f6, 3 tot 15 roggen p. st. 80 cent. 21 Juli. 1 korder, schipper Smit, met 50 ton- geu, schol, tarbot, schar en poonen, besomming f 75. 22 Juli v.m. 8 u. 40 korders met 10 tot 50 tongen p. st. 50 a 60 cent, 10 tot 20 middelm. tong p. st. 25 cent, 2 tot 4 mand kleino schol per mand f 3, 2 tot 3 mand schar p. m. f 5,50, 3 tot 10 rogge» p. st. 80 cent, 2 tarbotten p. st. f a 10. 334»'" Staats-Loterij. le klassele lijst. No. 11618 f20000. No. 8635 f2000. No. 16325 f 1500. No. 7057 f1000. No. 20727 f400. Nos. 11338, 13634, 16167 f200. Nos. 2638, 9554, 15754, 19179 f 100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 18—22 Juli. ONDERTROUWD: J. Ouwerkerk, machi nist bij de marine, en E. A. Kwant. P. Hubbe- ling, schilder, en W. C. Fasol. GETROUWD: Geene. BEVALLENG. A. Emde, geb. Speulman, z. A. Griek, geb. Rijkers, d. M. W. Touw, geb. van der Poll, z. C. Ham, geb. Veldman, d. E. Jansen, geb. de Groot, d. C. G. D. Spiegt, gob. van Hees, d. D. van Leeuwen, geb. de Roos, A. C. Warden aar, geb. de Groot, d. OVERLEDEN: N. Schouten, 71 j. Ingezonden. MUZIEK. Binnen weinig tijd zal onze gemeente weder verstoken zijn van hit kunstgenot, dat de kapel van den heer Koning aanbiedt. En wel mag dat genot gewaardeerd worden, hoewel vaak bedorven door tierende kinderen, piepende kinderwagens en dergelijke onmu- ziekaliteiten. We zijn toch al weinig gewend op dit uithoekje van den Hollandschcn duincn- phalanx, niet zoo'n uithoek evenwel of: i,de Kermis komt toch eens in tjaar en dan goedzoodat menigeen zich geroepen voelt om mede in te stemmen met de klassieke hymne ii 'k Zal H zehgen leghen moeoeder waaruit zeker streven spreekt naar kunsten, al zijn 'took banale. Een ware weldaad voor onze ooren na dat hossend, draaiend, onwelriekend kermisgehos, gedraai en reuk is dan ook weder een goed concert, vooral dat op den 20sten Juli, welken dag de Belgische majoor-weêrvoorspeller Waelfut slecht weder toebedeelde. Goed was dus de gedachte van den kapel meester om juist op zulk een dag een uitge lezen programma te geven, want hoeveel voor deden brengt zulk een combinatie niet aan De Zondagsche kinderspeeltuin achter Tivoli was ten gevolge van het voorspelde en hoorzame weder, concertplaats geworden de stoelen en tafels door den regen ontguanood, daarenboven de dorst en daardoor de trek naar 'tconsumable (wat gewoonlijk den mid dag bederft) gering als gevolg van het koele weder. De kinderplaag was, zoo wij zeggen, tot een minimum gereduceerd maar nog niet nul, want enkele onzer nazaten in spe beschouw den den muziekkoepel nog altijd als een te bestormen kraton en waren zoo nieuwsgierig, dat zij den bespeler van het carillon in de Rhapsodie van Liszt bijna buiten gevecht stelden. Het is zeer hinderlijk voor een be speler van een instrument des vredes, zoo on ophoudelijk bestormd te worden. Probeer het zelf maar eens een solo te spelen, als er iemand op u losrent precies in de rooilijn van uw klarinet of piston b.v.'t is om alle gaten en kleppen te gelyk te verliezen Maar genoeg over deze onstellige stelling zaken, waaraan slechts een ringgracht een einde zou maken. Op het titelblad van den onlangs versche nen commamètre van Digeon staat: Patience, applicatiou, perscvérance Et surtout volonté d'arriver au terme. Beethoven. en van een onbekende Cultiver la mnsique c' est cultiver son ime, Cultiver son Urne c' est perfectionner son être moral. Die gezegden noodigen uit tot geduld en sporen aan tot ijver en opwekking, die wij ten volle genoten op dit 10e zomerconcert. Het programma gaf o.a. Kaisermarsch Wagner. H-Moll symphonie Schübert. Le Roi d' Ys Lalo. Rhapsodie in c klein Liszt. waarvan de vertolking voortreffelijk was de groote trom bedierf evenwel nu en dan den indruk door [zyn toeleg om te bersten, terwijl bij pianissimopassages de hobo wel wat had kunnen drijven om evenwicht te maken met de tegenklin kende harmonie, hoewel haar toon toch ;zeer zangrijk klonk. Ook de Marche funebre (Tune marionette van Gounod, benevens het duo concertant voor twee Saxophones (alto- en tenor-) door de heeren Schouten en Metz, werden goed uitgevoerd, niettegenstaande het afgezaagde concert-genre van Singelée. Op de aan staande reis van het corps kunnen deze so listen veel dank met hun studie inoogsten, daar deze ook door muziekkenners zal worden ge waardeerd vooral wat betreft techniek en klank. Het overige publiek, alleen reageerende op muzikale ragout en zoetigheid, gaat natuurlijk mede, zoodat dit ten opzichte van eerstw noemden geen mal figuur zal maken en zich onaangenaam zal gedragen tegenover de ar- tisten, wanneer zij de techniek en klank niet begrijpen. De uitvoering in 't algemeen was van dien aard, dat dank ook het slechte, tevens kin dermeisjes met piepende wagens, mitsgaders hun inhoud en jeugdige bloedverwanten- werend weder de muziekliefhebbers uiterst voldaan waren. Wij wenschen den heer Koning en de kapel op de aastaande reis in Augustus met derge lijke kunst-reproducties alle succes toe, wat welverdiend mag heeten, bij zulk een muzi kale zetting, goede leiding en ijverige studie. Vervolg der Berichten. Een belangrijk geschrift is dezer dagen bij de uitgevers Ruijgrok Co. te Haarlem in 't licht verschenen. Het werkje is getiteld *De Volksbond (tot bestrijding van drankmis bruik) van 18751890, door A. van der Voort Az." De uitgave is geschied ter gelegenheid van de expositie van den Bond op de Ten toonstelling ter bevordering van veiligheid en gezondheid in fabrieken en werkplaatsen, welke Tentoonstelling thans te Amsterdam plaats heeft. Dit geschrift bevat de geschiedenis der stichting van den Bond, die, naar men ver moedt, de aanleidende oorzaak is geweest van het tot stand komen der tegenwoordige drank wet. Verder wordt daarin vermeld, wat sedert 1875 gedaan is, om het doel der Vereeniging, beteugeling van het drankmisbruik, te bevor deren. Aan 't slot werden opgenomen de artikelen indertyd opgenomen in het Handels blad de hand van wijlen den heer Philippona (Multapatior) om de stichting der Vereeniging mogelijk te maken, 't Slotwoord dier artikelen nemen we hierover: //De mannen van waarde uit alle standen moeten openlijk breken met de nietclingen, die zich aan sterken - drank te buiten gaan, wij zelf, het volk uit alle standen, wij moeten voor die ellendelingen den straffen- den wetgever, een eeuwigdurend verwyt, een strengen en onverbiddelijken zedenrechter wor den. De dronkaard moet in Nederland in het volk zelf zijn y verigsten politie-agent, zyn geduchtsten rechter gaan vinden, en eenmaal moet de geschiedSiis getuigen, dat de krach tige wil van een volk meer kan uitrichten dan alle wetten, alle staatspolitie en de strengste straffen te zamen!" Door den Heer A. B. Weber zijn alhier twee postduiven opgevangen. De ^vleugels zijn blauw gestempeld, waarop Societé" St. Luc, Belgique, voorts op een ander stempel niet duidelijk afgedrukt mentraatect" en het cijfer 4, on leesbaar waren een paar letters vóór dit woqrd. Het zyn fraaie vogels. Door den vletterman J. v. d. Wijk is bij den comm. v. politie alhier, gede poneerd een in zee gevonden flesch, waarin een stukje papier, waarop in de Duitsche taal geschreven stond T. M. Guttmann, uit Diedenheim, ambt Mosbach, Groot-Hertogdom Baden, Ger- mania. 7 uur uit Mannheim. 9^2 in Mainz. 10 uit 5y2 in Keulen. 7 uit 4 in Antwerpen. Het College »Entre Nous« alhier, vierde 11. Zondag in het park Tivoli haar jaarlijksch feest, ditmaal zonder de bekende kermisaardigheden. Ondanks het koele weer bewogen zich vele leden en genoodigden in den tuin, waar de wer kende leden, onder directie van den heer Schouten, een achttal keurige muzieknom- mers deden hooren. Op gezellige wijze werd daarna het feest in de zaal besloten, Als een voorbeeld, dat navolging- verdient, vermelden wij, dat door de Kna- pen-Zangvereeniging alhier dezer dagen aan den President van het Fonds tot het verleenen van ondersteuning ter aanmoe diging van redders van schipbreukelingen is ter hand gesteld de som van i2.62i/i, zijnde de opbrengst eener in den kring der leden gehouden collecte voor dat doel. Wie weet of de mededeeling hiervan niet- tot aansporing strekt aan andere en oudere personen om evenzeer het goede doel van 't Fonds door bij dragen te steunen! Jl. Zaterdag zijn alhier aangekomen de leerlingen van het tweede studiejaar, 13 in getal, van de artillerie-cursus te Delft, onder bevel van den lsten luitenant P. T. Nepveu, bestemd om tot in Sep tember e. k. alhier practische oefeningen bij te wonen. Texel, 21 Juli. Onlangs is door vissehers van hier een request gezonden aan den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, ten einde te verkrijgen dat nog twee hinder palen van den bodem der zee zouden verwijderd worden, welke schade berok kenen bij de garnalenvisscherij. Naar aanleiding van dat verzoekschrift heeft heden door een ambtenaar van den Wa terstaat een onderzoek naar bedoelde voor werpen plaats. Uit Amsterdam wordt gemeld Als verdacht van schuldig aan vergif tiging van mej. Smissaert, die onlangs in de Tesselschadestraat aldaar overleed, en van welk geval wij reeds melding maak ten, is hare gezelschapsjuffer A. K. te Oosterbeek gevangen genomen en naar Amsterdam overgebracht, waar zij in voor- loopige hechtenis is gesteld. De minister van marine vroeg het oordeel der Algemeene Rekenkamer om trent een door hem voorgenomen speci ale regeling van de uitbetaling van gel den uit 's rijks kas, nog toekomende aan personen, behoorende tot de zeemacht of het loodswezen, die na een noodlottig toe val in de uitoefening van hun dienst vermist, doch wier lijken niet gevonden waren. De minister wenschte de gelegen heid te openen, om die gelden aan de rechthebbende betrekkingen der vermisten uit te betalen, zonder dat het noodig zou zijn de bij het burgerlijk wetboek om schreven verklaring van vermoedelijk over lijden af te wachten. Het voornemen be stond, om de uitbetaling te doen geschie den, wanneer een vol jaar na het plaats gehad hebbende ongeval was verloopen, en door het inwinnen van alle ter zake dien stige rapporten en inlichtingen, de dood van den vermiste als zeker mocht worden aangenomen. De Rekenkamer had tegen de voorge nomen regeling geen bezwaar, doch, ter voorziening in het gemis eener akte van overlijden, zou zij gaarne ontvangen een ministerieele verklaring, dat een vol jaar na het ongeval was verloopen, en volgens de ingekomen rapporten, uit de omstan digheden en bijzonderheden die zich had den voorgedaan, met genoegzame zeker heid was af te leiden, dat de betrokken persoon was omgekomen. Haring- en vischhandelaars in Ame rika waarschuwen zeer voorzichtig te zyn met zendingen van versche (nieuwe) vol le haring, wijl de hitte zeer groot en het ijs enorm hoog in prijs is. Reeds zijn enkele ladingen nieuwe Schotschc haring in bedorven staat gearriveerd. Overigens zal later veel haring te ver zenden zijn, daar de voorraad oude 1 1 is verbruikt. Toen te Enschede zekere Y. in be schonken toestand in zyne woning kwam werd hij hierover door zijn vrouw onder handen genomen. Yan woorden kwam het tot daden en V. ontving van zyn vrouw een ernstigen messteek in den rug. De daderes is door de maréchaussees naar het huis van bewaring te Almeloo overgebracht. Ook uit andere landen komen aller lei onweersberichten. In België, Frankrijk, Engeland en Ierland hebben onweders, vergezeld van rukwinden en hagelbuien, groote schade aangebracht. Op de Fransche kust moeten veel scheepsongelukken hebben plaats gehad. Te Brussel, Antwerpen, Gent, Luik en omstreken was ook het onweder zeer he vig. Te Tilff vielen liagelsteenen van 10 a 15 gram. Spoortreinen ondervonden aanmerkelijke vertraging door ontstane overstroomingen. De zitting van den Bel gischen Senaat werd eenige oogenblikken gestoord door den donder, welke den heer Lejeune, die juist het woord voerde, ge- geheel overstemde, en uit de gaslampen in de zaal sloegen groote vlammén, zoodat men een oogenblik vreesde voor brand. De schade, aan de te veld staande wassen aangericht door de zware regens, is onberekenbaar. In Ierland zal waar schijnlijk de aardappeloogst geheel misluk ken, en in dat geval is in verscheidene districten hongersnood te vreezen. 'Het gebouw der Western Union Telegraphmaatsehappij" te New-York is geheel door brand vernield. Daar alle dra den dezer maatschappij in dit gebouw sa menkwamen, geraakte de dienst gehi de war. Op de beurzen te New-York en elders werden de werkzaamheden zeer ver traagd, daar alle draadberichten ontbra ken. De Associated Press", wier kanto ren eveneens geheel vernield zyn, heeft tijdelijk in Jersey City intrek genomen. Ten gevolge van den brand komen geen berichten van binnengekomen schepen uit Sandyhook en Fire Island en bevatten de avondbladen zeer weinig telegraphisch nieuws. De brand ontstond 's morgens te 7 uur op de 6e verdieping, toen de nacht-amb tenaren naar huis waren gegaan, terwijl de anderen nog niet allen gekomen wa ren. Daar groote hoeveelheden paraffine in het gebouw waren opgestapeld, breidde het vuur zich met verbazende snelheid uit; een 40-tal beambten, meest vrouwen, werd met groote moeite gered. De schade wordt op 500,000 dollars begroot, zonder nog te rekenen de geheele verbreking van het telegraafverkeer, dat omstreeks 125,000 berichten per dag bedraagt. Het gebouw was niet verzekerd. De brand wordt aan ontgloeiing van 2 onvoldoend gescheiden electrisehe draden geweten. Als het waar is dat het eten van paardenvleesch wild maakt, belooft het toekomstige geslacht in Duitschland ge vaarlijk te worden. Ter markt is de prijs van paardenvleesch wegens het toenemend verbruik in Keulen met 25 pCt., te Mün- chen met 30 pCt., te Dresden met 40 pCt. en in Hanover 90 pCt. vermeerderd. Zij, voor wie dit artikel te duur wordt, zien nu naar ander voedsel uit. Vandaar dat een tijdje geleden te Leipzig een hon denslagerij is opgericht, die goede zaken maakt altijd volgens de »Ind. Beige." Door de verbazende hitte zijn te New- York dezer dagen 30 personen aan zon nesteek overleden. Een zeer treurig drama van ellende wordt door de Fransche bladen verhaald. In de „rue d' Ayron heeft een teekenaar, Hayem genaamd, die sinds tien maanden zonder werk was, door gebrek tot het ui terste gebracht, zich en zyn gezin van het leven beroofd. Men vond hem met zijn vrouw en zes kinderen in de kamer, waar hij woonde, gestikt door kolendamp. De vrouw, die men eerst ook voor dood hield kwam later weer tot bewustzijn. Zij ver haalde, dat de wanhoopsdaad met goed vinden van allen was gepleegd. De on gelukkige zal nu wegens moord terecht staan. Met een nieuw toestel om aanva ringen van schepen te voorkomen worden thans vanwege de Fransche Regeering proe ven genomen. Door dit toestel, dat voor aan het schip wordt geplaatst, kan men reeds op grooten afstand geluiden van na derende schepen hooren. Het is zoo inge richt, dat de officier van de wacht, als hij de beide geluidhorens aan de ooren houdt, door beide ooren tegelijk het ge luid van een naderend vaartuig hoort, als dit vlak van voren op het schip aankomt, en alleen door het rechter- of het linker oor, als het rechts of links van den waar nemer is. In Turkije en Italië zyn weder roo- vers aan het werk geweest. Een ingeni eur en een opzichter bij den IsmidtAn goraspoorweg, de heeren De Gerson en Mejor, werden door Cirsassische bandieten gevangen genomen. De roovers vragen 3000 T. P. losprijs. Beide heeren zyn Oostenryksche onderdanen en de Oosten- rijksche gezant heeft stappen gedaan bij de Porte voor hunne bevrijding. Omstreeks denzelfden tijd zijn, luidens bericht uit Napels, twee broeders, de hee ren Muscia, die naar San Sever terug keerden, door een troep roovers aange houden. Een hunner namen zij gevan gen en wilden hem niet dan tegen 40,000 frs. in goud vrij laten. De politie zette onmiddellijk de bandie ten na en dwong hen den heer Muscia zonder losprijs vrij te laten. In de Fransche kolonie heerscht nu een influenza-epidemie. De ge vallen zyn niet van gevaarlijken aard maar te St. Louis is nagenoeg de geheele bevolking door de ziekte aangetast, waar door een storing in de zaken en den open baren dienst is veroorzaakt. Ook dichterbij, te Oberndorf, in Wur- temberg, is de influenza weer uitgebroken. JENEVERBESSEN. Geen ^terken drank is, naar men zegt, Of wordt voor varkens ooit gebrouwen. Was't anders, licht sprak zwijn voor zwijn: z/Laat dat de menschen zelf maar houen." Wees matig, omdat misbruik schaadt Een enkle borrel kan geen kwaad, Zoo zegt men. Is een borrel goed, Bewijs me dan, welk nut hij doet. Van welke richting gij ook zyt, Dat moet gij zelf maar weten; Verplicht zijt ge echter t' allen tijd, Dat ge als één man bestendig strijdt, En met den vijand u durft te meten, Door 't menschdom «sterke drank" ge- (heeten. Wie waarlijk volksvereedling wil, Moet nooit jenever drinken. Geen vroom gebed verhoogt zoo ras Als sterke drank doet zinken. Als 'k anderen gebrek zie lijden, Dan voel 'k mij 't harte krank. Maar toch zag 'k een gebrek vrij heerschen Gebrek aan sterke drank. De sterke drank geeft overvloed Van smarten en bederft het bloed; Hij is dan ook alleen maar j Als rustverstoorder van 't POLITIHï. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau Raadhuis: 1 snuifdoos, 1 nickel-halsband. Adres Bureau II: 1 bloed koralen armbandje1 spaarbankboekje. Adres Bureau I: 1 roer van een vlet. Heden herdenken wij den 70sten geboortedag van onzen beminden Vader en Grootvader 'Bil Zijne dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen CH. DE REDER. M. DE REDER, geb. Koningstein. AAFJE KONINGSTEIN. W. KONINGSTEIN. T. KONINGSTEIN, geb. Rab. A. VAN DER WIELE. T. VAN DER WIELE, geb. Koningstein. H. KONINGSTEIN. L. KONINGSTEIN—De Vlugt. Wed. J. KONINGSTEIN, geb. De Groot. H. DE WOLF. K. DE WOLFKoningstein. Mede namens zijn Kleindochter en J Behuwdzoon J. VAN VEENHUIJSEN. M. VAN VEENHUIJSEN— Helder, 23 Juli 1890. Hehewerth. Op den tweeden Augustus a.s. hopen wij, door Gods goedheid, j de Dertigjarige Eclitvereeniging j te mogen herdenken van onze j geliefde Ouders FRANS ANTOON LISTELLE j en ELISABETH DÜIJVETTER. Helder, 22 Juli 1890. Uit naam hunner dankbare j Kinderen, Behuwd-, en Kleinkinderen, j Eenige en algemeene kennis geving. Ondertrouwd JAN VAN OUWERKERK, Mach. K. N. M., en ELISABETH ADRIANA KWANT. Helder"' 18 Juli 189°' Ondertrouwd PIETER HUBBELING JOHZ. en WOUTERINA CORNELIA FASOL. Helder, 19 Juli 1890. Bevallen van een Dochter C. HAM—Veltman. Helder, 19 Juli 1890. Door Gods goedheid beviel heden mor gen mijne lieve gade van een welgeschapen Zoon. Ds. D. VERSTEEG. Helder, 21 Juli 1890. Geboren JACOB WILLEM, Zoon van W. LANGERVELD en G. LANGERVELDKoomen. Helder, 19 Juli 1890. GeborenGRIETJE, Dochter van J. KORFF en N. ROEPER. Leur bij Breda, 19 Juli 1890. Bevallen van een Zoon C. M. DE HAAS—HEERES. Amsterdam, 18 Juli 1890.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2