tl HUISDUINEN, Advertentie n. Ds. HOBUS, fan Barsinprlorn. BEKENDMAKING. Oefening baart Vooruitgang. College „Entre Nous." Tandarts BIERSTEKER, H H Bakkers I Ingezonden. MUZIEK. Begunstigd dooi' fraai weder, werd Zondag 27 Juli het 11e zomerconcert gegeven door de stafmuziek der marine. Uitgezonderd het chronisch gebrek, nl. de moordslagen nu en dan op de groote trom, die zelfs menschen op Kijkduin in den waan brachten, dat er gevuurd werd op een der oorlogsschepen in de haven, kweet zich het corps weder bijzonder goed van zijn taak, zoodat wij niet, gelijk dikwijls gebeurt, net zoo lang gaan zoeken tot er een klein vlekje voor den dag komt, maar lof toezwaaien zonder criticus-slot. Maar ik raad aan, genoemd instrument, dat toch al heel leelijk is, niet zoo woest te be spelen, want een nijdig criticus zou op de kunstreis het effect wel eens kunnen verge lijken met dat van een reisenden kermistroep en zulks zou jammer wezen voor het geheel. Het ligt of aan do trom of aan den bespe ler, die misschien bij een fortissimo in geest vervoering geraakt en dan geen macht meer heeft over zijn armspieren. Gelukkig, zou ik haast zeggen, zijn nu een maand bevrijd van de Zondagsche namiddag-plaag in „Tivoli", want het kinder- getier, geloop enz., kende Zondag geen palen. Wat moet dat, om niet van de muzieklief hebbers te spreken, weinig opwekkend zijn voor de executanten als eindelijk de kapel meester in zijn wanhoop zich moet omdraaien, er de directie voor een oogenblik aan gevende, ten einde de hem interrompeerende kinderen met groote stemme te verdrijven. In de couranten en ook op de programma's staat 11e Zomerconcert, met de opgaren der te maken stukken na mens de muziek commissie. Dit en het te heffen entrée, waarvan de donateurs der marinemuziek vrij zijn, doet inzien, dat deze Zondagmiddagen niet zijn gewone middagen, door te brengen in den tuin van .Tivoli", wordende alsdan geen entrée geheven. Men wordt dus, luidens het bulletin der commissie, in staat geBteld muziek te hoo- ren, wat ongelukkigerwijze niet kan plaats hebben door muziek-gebrekkigeu, menschen wier muzikale hersen-centra nog analoog zijn aan die onzer ver verwijderde voorouders; maar met dezulken kan men tegenwoordig natuurlijk geen rekening meer mede houden Als deze toch willen komen op een concert, hebben ze maar te zorgen de meer muzikaal begaafden zonder gebrek, zoo min mogelijk te hinderen, noch direct, noch indirect, o.a. door in vité's(gezegd kinderenby de groote menschen. die het concert bezoeken of' door hun wagens en conductrices of te wel kindermeis jes, die meermalen de equipage doen rijden of duwen door een broertje of zusje van den zuigeling en dan in gezelschap van hun col lega-begeleidsters een fortissimo wandel-cau serie op zijn eersten-stands aanvangen en doorzetten. Waar lusten bestaan zjjn ook lasten, waar lasten voorkomen, geniete men ook de lusten. Zoo verscheidene liefhebbers van muziek het corps geldelyk steunen, mogen ze ook rekenen op eenig genot van hun bijdrage. Dit genot bestaat voor hen in een eenig wekelijksch concert (vastgesteld door de mu- ziekcommissie op Zondagmiddag bij een aan wezigheid van 5 personen.) Zij verliezen dit genot door het gebrek aan orde en toezicht op de 1 i e v e kleinen, die de ouders, zonder te letten op do ergenis van en last voor minnaars van beschaafd genoegen en kunstgenot, laten uitzwermen niet op het ach tergelegen terrein, zooals ^ehoorlijk was, maar tusschen de muziek en de toehoorders in. Als excuus mogen misschien dienen, dat die ouders, zonder hun kinderen uit het oog te verliezen, ook wel eens gaarne met haar ken nissen willen couverseeren buiten ge: schap van het kroost, maar dit is een magere reden voor anderen. Nogmaals zeg ikhet bulletin der commissie en het entréegeld geeft een bepaald cachet aan de byeenkomst op de Zondagsche mHziek- middagen. Ieder betalende heeft recht te vorderen, dat de geldelijke opoffering voor zijn genot niet willekeurig vernietigd wordt door menschen, die het woord concert willen ontveinzen, een woord dat toch zoo duidelijk in de cou ranten en op de programma's aangegeven staat. 't Is heel mooi te beweren, ja, maar Cats zegtKin de r e n, h i n de r e n, of: ver geef hun want ze weten niet wat ze doen, maar daar is een ander niet mede gebaat. Geeft het kind wat des kinds is b.v. het gedeelte van den tuin achter de muziektent dan kunnen ze daar (evenwel zonder hinder lijk lawaai) jubelen en spelen op de plaats waar zulks behoort. Na deze dissonanten als slotaccoorden van een uitmuntend programma, een wederziens aan het corps en een goed succes op de kunst- reize Moge do toestand na terugkomst be langrijk verbeterd zyn, door alle weldenkonden, die met of zonder muzikaal gebrek ter dege de usantiën der beschaafde maatschappij willen helpen bevorderen'. De schout-bij-nacht W. F. H. Cramer, tuet 16 Augustus bevorderd tot vice-adniraal, blijft be last met de waarneming der betrekking van di recteur en commandant der marine te Amster dam. De administratieve dienst aan boord van Zr. Ms. monitor „Cerberus" zal 9 Augustus door den officier van administratie le kl. J. Langereis worden overgegeven aan den offi. van adm. 2e kl. W. Baerts. Eerstgen. offlc. is beBtemd naar Oost-Indië en wordt daartoe overgeplaatst aan boord van het schroefstoomschip le kl. „Van Galen. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen telegram is Zr. Ms. instructieschip „Nau tilus," onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee H. G. Hildebrandt, den 26en dezer van Leith vertrokken. Z. M. heeft, met ingang van 16 Aug. a.s., bevorderd tot kapt. t. z., de kapt.-luit. ter zee W. P. Blauw tot kapt.-luit. ter zee, den luit. ter zee le kl. H. Bernelot Moens tot luit. ter zee le kl., den luit. ter zee 2e kl. P. P. Van der Velden Erdbrink, en toe luit. ter zee 2e kl. den adelbowt le kl. jhr. H. J. A. Pompe van Meerdervoort. Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Prinses Amalia", van Am sterdam, vertrok 27 Juli van Aden. Het stoomschip „Burg. den Tex", van Ba tavia, arriveerde 27 Juli te Ansterdam. Het stoomschip „Voorwaarts," van Java, vertr. den 27sten Juli van Port-Said. Marktberichten. Alkmaar 26 Juli. Aangevoerd 15 koeieu en ossen f120 a f230, 16 nuchtere kalvereu f 10 a f 18, 59 schapen f 16 a f25, 136 lam meren f 10 a f 18, 64 magere varkeus flö a f20, 296 biggen f7 a f 10, 2 Bokken en Gei ten f 4 a f 8, 1 klein bokje f 1.25, Boter per kop ('s middags 12 uur) f0.65 a f 0,75, kip eieren f 3 a f3.75 per 100. Hoorn 26 Juli. Aangevoerd tarwe f6.75 a 8.25, gerst f5 a 5,75, haver f4,50 a 5,2-5, witte erwten f 9,25 a 10, groene dito f 10 12, grauwe dito f 13,50 a 15, bruine boonen f9 a 12, karweizaad f9 a 9,25 mosteidzaad f 16 a 18, 4 paarden f70 a 200, 40 schapen f24 a 27, 13 lam'meren 1 14 a 16, 3 kalveren flö a 22, 74 varkens f 12 a 22, 110 biggen f4 a 9, 6000 kipeieren f3 a 3.25 per 100, 2200 koppen boter f 0,55 a 0,57i Pei' kop. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.00 per 100 KG zonder verbinding. Visscherijberichte». Nieuwediep, 26 Juli. Aangebracht door 70 kor ders 10 tot 60 tongen p. st. 60 a 65 ct., 1 tarbot f 11, 1 tot 3 mand kleine schol p. m. f3, 1 tot 3 mand schar p. m. f 6. 3 tot 10 roggen p. st. 80 a 90 cent. 28 Juli. 1 bom, schipper J. de Groot met 76 ton gen, 30 middelm. tongen, schol en schar, besom ming f 110. 1 bom schipper Gouda, met 90 ton gen, 30 middelm. tongen, schol en schar, besom ming f120. 1 bom, schipper Vuil, met 75 ton gen, 40 middelm. tongeu, schol en schar, besom ming f95. 1 kotter „Zuster Wesselius", schipper Koper, met 75 tongen, 15 middelm. tong, schol en schar, besomming f 110. 29 Juli v.ia. 8 u. 10 korders met 3 tot 10 tongen 60 cent, 1 tot 2 mand schol p. m. f 3, 1 tot 2 mand schar p. m. f 5. Burgerlijke Stand, gerc. Helder. Van 2529 Juli. ONDERTROUWD: p GETROUWD: t,eene' BEVALLEN: G. Mulder, geb. Wagenaar, d. T. Jonker, geb. van der Wolt, z. J. J. H. Wagemaker, geb. Rademaker, z. A. Wijker, geb. Eopman, z. N. Schotvanger, geb. Smit, d. E. Kramer, geb. Bakker, d. J. van Wingerden, geb. Kuipers, d. S. van Dok, geb. Boon, z. OVERLEDEN. J. de Roode, 2 m, A. Ballast, 3 m. C. Bossaert, 3 m. F. Kuiper, geb. 8aria, 80 j. 3 levenloos aangegeven. POLITIK GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau Raadhuis 1 witte zak doek. Adres Bureau II: 1 halsband met blikken penning. Marine en Leger. Door den luit- der mariniers Cazaux van S horst, belast met den dienst der draagbare wa penen bij de marine, zijn proeven genomen met de revolver, systeem Chamelot Delvigne, ter be oordeeling in hoever deze bij het leger gebruikt wordende revolver ook voor de marine geschikt is te achten. Naar wij vernemen, hebben die proeven een bevredigenden uitslag, opgeleverd. De tot dasverre bij de marine in gebruik zijn de revolver is van verouderd model en voldoet niet meer aan de eischen Bij koninklijk besluit is de officier-machinist der 2de klasse bij 's Rijks stoomvaartdienst A. J. Moritz, ter zake van in, doch niet door den dienst ontstane lichaamsgebreken, met 1 Augus tus a. s., op pensioen gesteld, onder toekenning^, van een jaarlijksch pensioen van f 900 en eene verhooging met f1275 's jaars voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's Rijks overzee* schc bezittingen en koloniën tusschen en de keer kringen. Vervolg der Berichten. Zondagmiddag had in Tivoli 't afscheids concert van 't staf muziekkorps der K. N. Marine plaats. Ditmaal vergunde de lieve natuur 't, in den tuin te kunnen zitten zonder vrees voor nadeelige gevolgen. De kapelmeester, de heer J. Koning, had voor dit concert een met zorg gekozen pro gramma samengesteld en wat meer zegt, aan de uitvoering de grootst mogelyke zorg gewijd. Al is 't ons nu niet te doen om angstvallig naar flaters te zoeken, we letten toch in dit geval nauwkeurig op en vonden alles correct. Maatvastheid en behoorlijke nuanceering gaven aan de uitvoering gloed on leven. Een der schoonste nummers was voorzeker de Ouverture de 1'opéra „Le Roi d' Ys" van Eduard Lalo. De hoboïst, die hierin een ta melijk lange solo had, bespeelde zijn niet ge makkelijk instrument met de meeste virtuositeit. In de tweede afdeeling was de „Ouverture zu Goethe's Traunerspiel Egmont", van L. van Beethoven, de hoofdschotel, en hoewel dit klassieke toonstuk meermalen is opgevoerd, zelden hoorden we den grooten meester zoo waardig weergeven. No. 3 en 6 brachten een gewenschte verscheidenheid in 't programma en „Frühlingslieder", Walzer, van H. Kuhner, was een zeer goed gekozen slotnummer, bij welks uitvoering men de herlevende natuur in hare verschillende schakeeringen kon volgen. Wanneer 't stafmuziekkorps den toeleg heeft zyn naderende afwezigheid aan de kunstliefhebbers te doen betreurèn, dan is dat doel volkomen bereikt. De Augustusmaand, die ons, volgens de weervoorspelling van Waelput, den eigenlyken zomer zal brengen, berooft ons tevens van een genot, dat ons door menige gemeente van grootere afmeting zal worden benijd. Gaarne wenschen we den kapelmeester J. Koning, den onderkapelmeester L. A. Schouten on hunnen artisten een genoegelijke kunstreis, en wat meer zegt, 't succes, dat ijverige en nauwgezette studie, benevens uitstekende lei ding, ten volle verdienen. Nog onder den indruk van 't gehoorde, twyfelen we niet, of 't stafmuziekkorps zal de plaats onzer inwoning, wat 't muzikale gedeelte aangaat, daarbuiten op waardige wijze vertegenwoordigen en een welverdiende waar deering ondervinden. Alle kunstvrienden roepen hun voorzeker n hartelijk „vaartwel tot wederziens" toe. Begunstigd door prachtig weder, had Zondagavond in deu tuin van Tivoli 't aan gekondigde concert van de kleine kapel van 't stafmuziekkorpa onder directie vau den heer L. A. Schouten plaats. 't Achttal nommers van 't programma werd flink en juist uitgevoerd. Heerlijk klonken de lieflelyke tonen onder 't ge boomte door de avondlucht en ontlokten den be zoekers meer dan een applaus. De tuin was daarbij lraai verlicht. Daarna voerde de zang- vereeniging „Oefening baart Vooruitgang'" onder leiding van den directeur Dol, een vier tal nummers in de zaal uit, die met genoegen werden gehoord. De geestige declamator P. Dol droeg met veel succes voor „De baanveger" en „De No tenkraker", en gaf daarbij nog ten beste «Brand" en „Wat een meisje voor eeu jongen over heeft." De Heer P. Dryver, onderwijzer te Amsterdam, heeft te 's Gravenhage met gunstig gevolg examen afgelegd voor de akte, Fransche taal. Eenige jongens alhier hebben spe lende een hunner kameraden zoo mis handeld, dat deze in bewusteloozen toestand is blijven liggen. Door anderen tverd de knaap in dien staat gevonden. Yan die zaak is bij de politie aangifte gedaan. Begunstigd door heerlijk zomerweder maakten de leden van de Scherm- en Gym- nastiekvereeniging Oefening kweekt kunst, Zondag 11. een turnmarsch in de schoone omstreken van Alkmaar. In het afgeloopen jaar bedroegen het aantal inwoners en schulden der voor naamste gemeenten in Noord-Holland de volgende getallen Alkmaar 15,000 inwoners f271,000, Amsterdam 400,000 inwoners f54,000,000. Edam 6500 inwoners f136,000. Enkhuizen 6500 inwoners f62,000. Haarlem 51,000 inwoners f 2,250,000. Helder 22,000 inwo ners f74,000. Hoorn 11,000 inwoners f280,000. Medemblik 3000 inwoners f8000. Monnikendam 2800 inwoners f 25,000. Muiden 2100 inwoners f17,000. Naarden 3000 inwoners f 6000. Nieuwer-Amstel 23,000 inwoners f 1,500,000. Purmerend 6000 inwoners f143,000. Wormerveer 5000 inwoners f 155,000. Zaandam 15,000 inwoners f200,000. Een onzer lezers zond ons 't vol gende rijmpje: Waarde heer Berkhout. Ik lus op 29 Juli iu uw Blaadje, Van de vier zusters, te saam 328 jaar. Ik noeni die dus niet jong maar oud. Ik zou wel wenschen, dat die 4 menschen Bij mij eens waren op een dag. Ik zou dan ook niet beter kunnen wenschen, Alsdat ik de 3 zusters en een broer van (mijn vrouw dan tevens bij mij zag. Want die 5 tellen ook met elkaar, Vierhonderd en zestien jaar. Bet was dan ook de moeite wel waard, Dat ze allen om mijn tafel zaten geschaard, Want die 9 telden dan met elkaar Zevenhonderd en 44 jaar. Ik dank U voor de plaatsing wel zeer U doet het voor de oudjes hun eer, Dat gebeurt misschien nooit meer, Want, elk jaar wordt een dag nu, mijnheer. Medemblik. K. Zwart. Texel, 28 Juli. De vliegerwedstrijd, waartoe door den Heer Joh. Eelman het initiatief was genomen, werd hedennamid- dag onder de gunstigste omstandigheden gehouden. Er woei een mooi briesje, ter wijl 't overigens prachtig weer was. Hon derden toeschouwers waren op het terrein aanwezig. Alleen de groote omnibus van de Heeren Eelman c. s. had ruim 200 per sonen van den Burg aangevoerd. Onder de fraaie vliegers muntte vooral uit, een vlinder, vervaardigd door den ge meentebode Moojen. Aardige prijzen waren uitgeloofd. Bo vendien werd aan alle knapen, die aan den wedstrijd deelnamen, een flinke koek ver strekt. Jong en oud had veel genoegen met het zoo uitnemend geslaagd feestje. De hoofdprijzen in de Haarlemsche Paardenloterij zyn gevallen in volgorde op de nummers 21531 16827 9327 23390 23552 10701 15881 19067 20063 8495 161 23775 6750 15838 1700 23849 1701 14378 12377 4137 23088 5105 21884 1383 9389 21787 500 24440. Een andere grond voor de inhechtenis neming van Aafje Kuypers dan deze vond, naar ons omtrent deze geheimzinnige zaak wordt medegedeeld, de officier van justitie in de omstandigheid, dat de verdachte nog geen acht dagen na den dood van freule Smissaert by den heer Van Marken, commissionair in effecten, die vroeger met een zuster van de overledene gehuwd is geweest, en die haar vermogen administreerde, aandrong op de uitkeering van de nalatenschap, voor zoover zy, krachtens een akte van erfschenking, waar van zij kopie overlegde, daarop rechten kon doen gelden. Over deze daad van de overledene was de. heer Van M. zoo verwonderd, dat hij meen de te mogen concludeeren, dat de overledene in haar laatste jaren aan godsdienstwaanzin had geleden. Hij was dan ook volstrekt niet genegen het vermogen van zijn schoonzuster af te staan op deze aanmaning, en wendde zich tot Mr M. J. Pijnappel om raad. Aan dezen bekwa men rechtsgeleerde deelde hij enkele bedrij ven uit de laatste levensjaren van den over ledene mede, om aan te toonen dat de erfla ting niet van kracht kon zijn. De raad dien hij ontving, was echter zeer mager, toen op de vraag van den rechtskun dige, of de freule bij haar leven wel eens on der curateele was geplaatst, een ontkennend antwoord volgde. „Dan zijt gij verplicht te bekwamer tyd de nalatenschap aan de krach tens akte wettige erfgenaam af te dragen," was het antwoord van den heer mr. Pijnappel. Kort daarop voldeed de heer Van der M. aan dezen raad, door al hetgeen hij van freu le Smissaert beheerde ter beschikking te stel len van den notaris te Arnhem, voor wien de akte van schenking verloden was. (De Tijd.) De dood van een weldoener Aan de Israëlitische gemeente te Am sterdam is op 69-jarigen leeftijd een man ontvallen, de heer M. G. Tabak, die én als een scherpzinnig koopman, met een voorbeeldigen ondernemingsgeest bezield o. a. bracht hy voor den handel gerui- men tijd in Brazilië en West-Indië door én als stille weldoener in den uitgebreid- sten zin des woords en op de meest be scheiden wijze, een woord van hulde aan zijn nagedachtenis alleszins waardig is. Een der meest schitterende weldaden, waar door hij zyn naam onsterfelijk maakte, bewees hij den Amsterdamschen Israëli ten, door voor een paar jaren te stich ten een inrichting ter huisvesting van nooddruftige Israëlitische invaliden, aan welke stichting hij een vorstelijke gift van f 100.000 schonk. Zyn humane, nederige omgang met alle standen der maatschap pij maakte wijlen den heer M. G. Tabak tot ieders vriend, terwijl zijn ongekunstel de eenvoud en zeldzame bescheidenheid velen ten voorbeeld kunnen zijn. De Nederlandsch Amerikaansche stooiu- bootmaatsch. ontving Zondag van haar Agent schap te Buenos-AyreB het volgend bericht Een opstand is gister uitgebarsten volgens de laatste rapporten hebben de opstandelingen de overhand men vecht overal in de stad het stoomschip „Edam" is veilig, j |Politie en volk beschieten elkaar in de stra ten van Buenos-Ayres. Overal liggen lijken. De bewegingen van den staatpresident zijn onbekend. Volgens sommige ging hij scheep op een stoomschip, volgens anderen naarRo- sario om troepen bijeen te brengen ten einde Buenos-Ayres te belegeren indien de omwen teling zegepraalde. De voorzitter der Kamer heeft de Senatoren en Kamerleden bijeenge roepen. De minister van oorlog sneuvelde en het hoofd der politie is gewond. Er staan vier mitrailleusen voor het huis van den president. Buenos-Ayres, 27 Juli. Een verwoede stryd heeft in de straten voortgeduurd. De regee- ringstroepen zyn geslagen. De verliezen wor den op een duizendtal dooden en gekwetsten geraamd. De vloot begunstigd de opstande lingen. Het regeeringsgebouw en de kazerne door de regeeringstroepen bezet, werden ge bombardeerd. Er is wapenstilstand gesloten voor 24 uren. Ondertrouwd FREDERIK DE BOER, Smid (Bankwerker), van Helder, en FRANCINA WILLEMINA HUBENET, van Smilde. IJ muiden, 25 189°- Bevallen van een levenloos kindje M. G. VERNIMMEN, geb. Schutte. Helder, 28 Juli 1890. Bevallen van een Meisje M. E. AREMA—HEIJSELAAR. Helder, 28 Juli 1890. Heden overleed te Heerenveen mijn dierbare Vader, de Heer J. VERNIMMEN, in den ouderdom van 71 jaren. Helder, 26 Juli 1890. P. VERNIMMEN. Eenige en algemeene Heden overleed, na een smartelijk en geduldig lijden van vier maanden, mijn gelieMe Echtgenoot, de Heer NICOLAAS DE JONG, in den ouderdom van 36 jaren en 7 maanden, mij nalatende vier kinderen, allen te jong om dit smartelijk ver lies te kunnen beseffen. Helder, 29 Juli 1890. Wed. N. DE JONG, EKAMP. Heden overleed plotseling onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, ISELE SMIT, Wed. J. DE WAARD, in den ouderdom van 75 jaar en 10 maanden. Oude-Schild (Texel), 27 Juli 1890. Uit aller naam, C. J. DE WAARD. Algemeene kennisgeving. Op den 27n Juli ontsliep zacht en kalm, onze aller geliefde Moeder FROUWTJE SARIS, Weduwe van LAURENS KUIPER, in den ouderdom van 80 jaren. Helder, 29 Juli 1890. J. KUIPER. Mede uit naam der kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. Heden overleed onze jongste kleine op deu leeftijd van 3 maanden. Helder, 25 Juli 1890. CORN. BOSSERT en Echtgenoote. Door omstandigheden eerst nu geplaatst. Onzen hartelijken dank betuigen wij aan de Heeren Gebroeders GIJSBERTS, voor hunne menschlievendheid, betoond aan ons zoontje CORNELIS, dat door hen in bewusteloozen toestand is opgenomen en in onze woning teruggebracht. Helder, 29 Juli 1890. C. DE GRAAF en Echtgenoote. gedurende de maand AUGUSTUS. ZONDAG 10 AUGUSTUS, voorin. 10 uur ZONDAG 24 AUGUSTUS, voorin. 10 uur: Ds. BRON. De Burgemeester der Gemeente HEL DER maakt bij deze aan de daarbij be langhebbenden hekend, dat de Patentbla- deu der Tappers en Kofliehuishouders, over het dienstjaar 1890/1891, aan de Secre tarie der gemeente te bekomen zijn, op vertoon van het aanslagbiljet, waaruit blijkt, dat minstens de helft van den aan slag is voldaan, van Vrijdag 1 Augustus tot en met Zaterdag 9 Augustus 1890, van des morgens 9 tot des namiddags ure, den invallenden ZONDAG uitgezonderd. Voorts wordt herinnerddat bovenge noemde patentbladen niet aan de huizen mogen worden uitgereiktterwijl de belang hebbendeningevolge de wet op het patent recht.zullen worden beboetwanneer later mocht blijkendat zij daarvan niet zijn voor zien. HELDER, 28 Juli 1890. De Burgemeester voornoemd C. A. BEUKENKAMP. zenden. Allen, die iets van mij te vorderen hebben, gelieven hunne rekeningen in te H. A. STADERMANN, Dijkstraat 46, Helder. ZANGKOOR BUITENGEWONE BIJEENKOMST op WOENSDAG 30 JULI a.s., op ge- wonen tijd en plaats. Een getrouwe opkomst wordt dringend aanbevolen. Het Besttjub,. WOENSDAG 30 JULI: REKENING eu VERANTWOORDING. BesprekingPrinsessedag. Verzoeke een trouwe opkomst. Het Bestuur. Diegenen, welke genegen zyn tot deelneming om een Burger MUZIEKKORPS op te richten, vervoegen zich ter intee- kening in het Café HAAKENHOUT, Prins Hendrikkade 169 Amsterdam, is WOENSDAG'S te Helder, HOOFDGRACHT K. 53, te consul- teeren voor Operatiën en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 123l/s uur. W ordt gevraagd een LEERLING, die zin heeft om in het vak te worden opgeleid. Adres: »Noord-Brabantsche Schoen- en Laarzen winkel," Vlamingstraat No. 50. Gevraagd om dadelijk in dienst te treden een le en 2e knecht, liefst bekend met de Koekbakkerij. van goede getuigen voorz. Bij J. Smit, Bakker, Wormerveer. Wordt gevraagd: een flinke DAGMEID en een KINDERMEISJE. Adres Bureau Vliegend Blaadje.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2