Noorder Zeil- ei Roeivereeiiiiii. Zeilvaartuigen. Roeivaartuigen. Ingezonden. Wilhelm, Prinses van Oranje. Advertentie n. ZEIL- EN ROEIWEDSTRIJD tc houden op 30 Augustus 1890, ter reede Texel. De gelegenheid om tot Wedstrijd in te schrijven en zo» noodig eene keuring te ondergaanwordt opengesteld tot. DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1890, 12 uur 'a) middags, bij de 11.11Commissarissen R. TIEN STRA en S. W. STOOKER. Uitreiking van onderscheidings-vlaggen en lo ting voor de boeien van afvaart Vrijdag 29 Augustus, namiddags 2 ure, in het bkaal van den Afslag van Zeevisch op het Havenplein, alwaar ook reglementen, tegen betaling van 10 cent, verkrijgbaar zijn. VOORLOOPIG PROGRAMMA 11, 3 bokken en geiten 14 a 10, 2 kleine botjes f 1.25 a 1.60, Boter per kop ('s mid dags 12 uur) f0,70 a 0,80. Hoorn, 9 Aug. Aangevoerd tarwe 1' 7.25, 8, gerst f4.75 a 5,75, haver f4,25 a 5,25, witte erwten f 9,50 a 10, groene dito f 10,50 a f 12, grauwe dito f 9 a 15, vale dito fl 0,7 5 a 12,50, bruine boonen f 10,50 a f 12,50, kar- weizaad f 10 a 10,50, 22 paarden f80 a250, 70 schapen f'24 a 18, 42 lammeren f 14 a 18, kalveren f 12 a 22, 47 varkens f' 14 a 22, 70 biggen f 5 a 8, 1800 koppen boter f 0,55 a 0,57£ per kop. No. 1. Beurt-, Vracht- en Veerschepen, de Zuiderzee kunnende beva ren. Prijs f40.premie f 10. inleggeld f 3. No. 2. vlsschers vaartuigen. a. Bottersvoorzien van bun. Prijs f 40.premie f 10.inleggeld f 2. b. Schokkers, voorzien van bun. Prijs f 40.premie f 10.inleggeld f 2. c. Blazers, voorzien van ban, zeilende met smalle fok. Prijs f40.- premie f 10.inleggeld f 2. d. Haringvletten, lang 3228 voet. Prys f 25.premie f 7.50, inleggeld f 0.50*h e. Geepvletten, lang 2220 voet. Prijs f 20.premie f 7.50, inleggeld f 0.50. No. 3. Pleizierjachten, de Noordze kunnende bevaren. Prys Een kunstvoorwerp; premie idem, in leggeld f 10. No.4. Marinesloepen met phantasie- tuigen en daarmede overeen komende Pleiziersloepen. Prijs: Een kunstvoorwerp; idem, in leggeld f 2.50. No. 5. Marinesloepen met modeltuigen. Prys f 20.premie f 10.<Geen in leggeld. No. 6. Viermansvletten van 22 voeS, zon der stuurman. Prijs f 30.premie f 10.Geen inleggeld. No. 7. Driemansvletten van 20 voet, zonder stuurman. Prijs f 25.premie f 10.Geen inleggeld. No. 8. Marinesloepen B2 van 12 riemen, ge roeid door zeemiliciens. Prijs f 30. premie f 10.Geen inleggeld. No. 9. Whalebooïen D 1 van 6 riemen, ge roeid door Z. M. Marine-personeel. Prijs f30.premie f 10.Geen in leggeld. No. 1#. Marinesloepen B 2 van 12 riemen, geroeid door Z. M. Marine-personeel. No. 11. No. 12. Het Bestuur behoudt zich voor, dit voorloo- pig programma zoo noodig te wijzigen. Namens het Bestuur, D. G. BRAND, Voorzitter. T. MOOY, Secretaris. Onze lieve en algemeen beminde Kroon prinses verjaart, zooals wy allen weten, den 3len Augustus a.s. Het College ,/Entre Nous" wil aan het ver langen van velen zoowel niet-leden als leden van het College voldoen en op dezen zoo heugelijken dag een feest organiseeren, de lieve feestvierende volkomen waardig. Doch om iets goeds te geven, worden uit gaven gevorderd, groote uitgaven, onmogelyke uitgaven voor het College. Helaaswij heb ben geen enkele millionair in ons midden. Het bestuur vraagt en rekent met het oog op de belangstelling en medewerking, reeds zoo dikwijls ondervonden reeds bij voorbaat op uwen steun of het bestuur zich daarin vergist heeft, zal blyken uit de lijsten, die u ter inzage en waarop het eigenlijk aan komt ter inteekening zullen worden aan geboden. Namens het Bestuur, De Secretaris. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.00 per 100 KG zonder Petroleumnoteermg J. K0RVER. f9.00. Vrachtberekening a 35 Ct. per vat. Visscherijberichten. Nieuwediep, 8 Aug. Aangebracht door 130 korders 10 tot 60 tongen p. st. 45 a 55 cent, 10 tot 30 middelm. tongen p. st. 25 cent, 13 tarbot ten p. st. f 7 a 9, 1 tot 5 mand kleine schol p. m, f 1,50 a 2, 1 tot 4 mand schar p. m. f 5,50, 3 tot 25 roggen p. st. 80 cent. 9 Aug. 110 korders met 10 tot 70 tongen p.st. 45 a 50 cent, 10 tot 50 middelm. tongen p. st. 25 cent, 2 tot 7 mand kleine schol per mand f 1,25 a 2, 4 tarbotten p. st. f 6 a 8, 1 tot 4 mand schar p. m. f 3 tot 40 roggen p. st. 75 a 80 cent. 11 Aug. Niets binnen. 12 Aug. Schuiten naar zee. Burgertfjke Stand, gem. Helder. Van 812 Aug. ONDERTROUWDK. Bontes, zeilmaker bij de marine, en M. Verberne. S. de Boer, bankwerker, en A. C. de Graaf. GETROUWD: Geene. BEVALLENM. E. Leydekkers, geb. Huis man, d. M. E. Lak, geb. Bouwer, z. M. Reijers, geb. Fagg. d. L. Koning, geb. Robijn, d. A. Mannie, geb. Riemer3, d. A. Broekhuizen, geb. Bijl, z. N. Duinker, geb. Smit, d. M. van Os, geb. Wijker, z. N. Hemelrijk, geb. de Wit, d. C. de Munck, geb. Blikkenhorst, d. B. Buijs, geb. Bijl, d. A. Hoogerwerf, geb. Doodhagen, d. P. .Trap, geb. Visser, z. J. Bonting, geb. Schouten, z. Hr J. Hofer, geb. Baljé, d. T. Olphert, j Dunnebier, z. OVERLEDENJ. v. d. Zanden, geb. v. d. Wiele, 65 j. P. Op 't Land, geb. Boendermaker, 71 j. T. de Wijn, 6 m. Marine en Leger. Naar men verneemt, zal Zr. Ms. schrcofstoom- boot 4e kl. „Sommelsdijk", onder bevel van kapt. luiten, ter zee G. H. van Steijn, in de 3e helft der volgende maand naar Paramaribo vertrek ken, ter ailossing van Zr. Ms. schroefst. „Bonaire" Dit vaartuig wordt thans nog gebezigd voor po litietoezicht op de visschersvloot. De adelborsten der lste klasse jhr. J. H. van den Bosch, C. P. Kruising», W. Moens, M. Wijt, C. J. J. de Neve, J. J. H. Commijs, W. H. M. de Eremery, J. D. Albarda, H. J. Albarda, K. Lofvers, J. van der Valk, R. W. Hartman, T. J. Creyghton en P. Kruys worden met den len September a. s. geplaatst aan boord Zr. Ms. stoomschip „Van Galen." Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Prinses Amalia", naar Ba tavia, vertrok 7 Aug. van Suez. Het stoomschip «Prins Alexander", van Amsterdam, paseeerde 9 Aug. St. Vincent. Het stoomschip „Conrad," van Batavia, ver trok 11 Aug. van Port-Said. Het stoomschip «Koningin Emma", van Ba tavia, pass. 10 Aug. Kaap Rocca. Marktberichten. Alkmaar, 9 Aug. Aangevoerd 5 paarden f700 a 200, 20 koeien en ossen f140 a 240, 18 nuchtere kalveren f12 a f20, 20 schapen f 16 a 22, 48 lammeren f10 a 16, 103 ma gere varkens f 17 a 21, 284 biggen f 7,50 a POLXTIE5. GEVONDEN VOORWERPEN. Bureau 11 paar handschoenen. Bureau Raadhuis1 parapluie. Vervolg der Berichten. Door de onderwijzers en de onder wijzeressen, werkzaam aan de openbare, jagere scholen alhier, is het navolgende teidre.s bij den Raad dezer gemeente inge- aonden. Aan den Edelachtbaren Baad der Gemeente Helder. Geven met verschuldigde achting te kennen, Ondergeteekenden, Onderwijzers eii Onderwij zeressen aan de Openbare lagere Scholen al hier, dat zy 't volgende onder de aandacht van UEd. Achtb. wenschen te brengen: De regeling der Onderwijzerstracteraenten in deze gemeente is niet van dien aard, dat aan titularissen een redelijk bestaan voor de toekomst is gewaarborgd. Volgens de bestaande regeling toeh, worden de Onderwijzers aange steld op f 500, zonder een termijn te bepalen, waarop het salaris zal worden verhoogd en zij, die vroeger zijn aangesteld op f600 of f 700, blijven eveneens de eenmaal vastgestelde jaarwedde behouden, zonder uitzicht op eenigs verhooging; terwijl onder hen, die de hoofd- acte bezitten en nog niet bevoorrecht zijn met een tractement van f800, zonder twijfel per sonen gevonden worden, alleszins berekend voor hun werk; dat volgens de tegenwoordige regeling noch ijverige plichtsvervulling, noch geschiktheid tot het geven van onderwijs, noch een zeker aantal dienstjaren redenen zijn, die op eene verhooging van jaarwedde aanspraak geven. Zulk een toestand werkt ontmoedigend en kan niet anders dan nadeelig zyn voor 't on derwijs dat bij andere ambtenaren in den regel eene opklimming van salaris wordt aangetroffen, waarbij zoowel met anciënneteit als behoorlijke plichtsvervulling wordt rekening gehouden; dat andere gemeenten, als Amsterdam, Rot terdam, '8 Gravenhage, Haarlem, Kampen enz. van 't denkbeeld zijn uitgegaan, dat gebleken y ver en geschiktheid aanspraak geven op rui mere bezoldiging; dat nog bij geen der Openbare Scholen in deze gemeente, zooals in andere plaatsen, on derwijzers zijn aangesteld, die verplicht zijn 't Hoofd der school bij diens afwezigheid te vervangen. Redenen, waarom adressanten met beleefden aandrang UEd, Achtb. verzoeken de stoffelijke belangen der openbare onderwyzers ter harte te nemen, door eene betere regeling hunner jaarwedden vast te stellen, berustende op prae- tische bekwaamheid, wetenschappelijke kennis en dienstjaren, opdat hunne maatschappelijké positie verbetering moge vinden en in over eenstemming worde gebracht met de eischen, die in den tegenwoordigen tijd aan een de, lijk onderwyzer worden gesteld. Helder, 6 Augustus 1890. 't "Welk doende UEd. Achtb. dw. dr. (Volgen de handteekeningen.) Dit adres zal in de hedenavond te houden zitting van den gemeenteraad in behandeling komen. Met het oog op het programma voor den eerlang alhier te houden zeil- en roei- wedstrijd, meenea wij het niet ongepast te zijn, den deelnemers aan de afdeeling roeien ernstig aan te raden, zich vooraf nog eens herhaaldelijk te oefenen. Al is men het roeien gewoon, toch moet het aanbeveling verdienen, zich vóór den wed strijd nog eens ernstig op het hard- of snelroeien toe te leggen. De wedstrijd krijgt te grooter waarde er door, als de deelnemers flink geoefend zyn, en de te behalen overwinning heeft te grooter waarde, naarmate de kamp heftiger wordt gestreden. In de vorige week is alhier plotseling overleden een man, die door het uitnemend voorbeeld, dat hij achterlaat van ijver, toewij ding en nauwgezette plichtsvervulling, ten volle verdient, dat ook in dit blad een woord van hélde aan zijne nagedachtenis wordt gewijd. De heer D. Folmer is in den ouderdom van 60 jaren overleden. Hij was tot aan zijn dood werkzaam als machinist aan de Duin-water- leiding alhier. Eenzaam wonende in het ge bouw, waarin hij zijne dagelijksche werk zaamheid had te verrichten, onderscheidde Folmer zich door trouwe waarneming zijner gewichtige betrekking, en won hij de achting van zyne superieuren on van allen, die met hem in aanraking kwamen. Hij was een kun dig machinist on toonde meer dan gewone bekwaamheid in het repareeren van machine- deelen. Ook door particulieren werd hij vaak geraadpleegd bij het herstellen van gebreken aan machines. In den veeltijds drukken dienst aan de waterleiding, werd door Folmer steeds naar behooren voorzien. Ingezetenen en sche pelingen, die sedert 1856 hier proliteeren van het frissche, heldere duinwater, dat door de trouwe zorgen van den machinist dag aan dag ter hunner beschikking werd gesteld, hebben zeker niet altoos gedacht aan den ijverigen en nauwgezetten man, die dikwijls in den nacht werkzaam was om in de behoefte aan drinkwater behoorlyk te voorzien. Voor eenige jaren werd door 't plaatselijk Nutsdepartement in eene druk bezochte Volks bijeenkomst, aan Folmer eeu getuigschrift voor veeljarige, welbeproefde trouw uitgereikt. Jl. Zaterdag heeft in het Café Reis aan 't Molenplein, alhier, plaats gehad de aanbesteding der levering van rustbanken voor de Vereeniging »Helder's Belang/* Aannemer is geworden de heer C. A. van Neek, alhier, voor de som van f 162.75. Geleverd zullen worden 15 zitbankeu, ter lengte van 1.70 M. en 10 zitbanken, ieder lang 2.50 M. Naar wij vernemen, zal de levering en plaatsing spoedig geschieden, Op 3 en 5 Juni 11. is het halve eeuw feest gevierd van de stichting der Christe lijke Gereformeerde gemeente alhier. We hebben van die feestviering indertijd ver slag gegeven, en thans hebben we aan dat verslag nog toe te voegen de mededeeling, dat ter herinnering daaraan een geschrift samengesteld en in druk verschenen is. 't Is een boekje, dat inzonderheid voor hen, die het feest medevierden, een groote waarde heeft en zeker nog dikwijls zal worden ter hand genomen om de beide feestdagen in gedachtenis te houden. Het weekblad Volksbelang" be spreekt in een hoofdartikel onder het op schriftSchoudert 't geweer!" het door den Minister van Oorlog der Tweede Kamer aangeboden ontwerp tot leger-her- vorming. De schrijver daarvan schijnt niet bijzonder te dweepen met de bestaande Schutterijen. Hij schrijft althans: »Dê voorgestelde regeling van den krijgsdienst zal ook een geheelen ommekeer brengen in een onderdeel van onze levende strijd krachten onze schutters. Voortaan zal de schutter, die vage, schimachtig militaire figuur, tot de historie behooren." Dit oor deel is hard, maar onjuist is het zeker niet. Texel, 12 Aug. Een kort doch hevig on- weder woedde gisteren boven dit eiland. Nabij Oosterend vooral was het hevig. Er werden een koe en een jong schaap in de weide door den bliksem gedood. Ook werd er vee getroffen en verminkt. Gelukkig richtte het onweder overigens geen schade aan. In buitenlandsche couranten kwa- 3n de laatste dagen wederom onrustba rende geruchten voor omtrent den toestand van Z. M. den Koning. Naar uit het Loo wordt bericht, gevoelt zich Z. M. in de laatste dagen wel eenigs- zins zwak en houdt hij steeds zijne kamer, doch was van eene verergering van den toestand, waarvan de geruchten gewagen, gelukkig geen sprake. De dood van freule Smissaert Een deskundig onderzoek moet aan het licht hebben gebracht, dat de gezamenlijke hoeveelheid zinkwit, die in de ingewanden der overledene gevonden werd, niet vol doende geacht mag worden om iemand te dooden, (A. Ct.) De Ilaarleitisclie Kermis. Uit Haarlem schrijft men „Wij hebben de kermisweek weer achter den rug. Begunstigd door goed weder, liep de pret alle avonden in de beste orde af. De avonden in de week waren drukker dan vorige jaren door niet-Haarlemmers bezocht, waarschijnlijk doordien de Holl. IJzeren Spoorw.-Maatsch. gedurende de geheele week nachttreinen liet loopen naar Am sterdam. „Aan de bepalingen, dit jaar door het gemeente bestuur gemaakt, dat alles des nachts te 9 uur moest sluiten, werd krachtig de hand gehouden. De politie herinnerde eerst eens aan het bevel, daarna trad zij de tenten, kramen, café's enz. binnen om de bezoekers er uit te zetten. „Dit alles ging best tot Zaterdagavond. Voor Zondagavond was men bevreesd, dat dit dan niet zoo goed zou gaan. Zooals men weet, zijn Haar lemmers, en niet-Haarlemmers, vooral Amster dammers, gewend dien geheelen laatsten kermis- nacht (Zondag op Maandag door pret te maken. Benige gisting toch bestond. Op de ramen van een paar cafés was een biljet geplaatst met het opschrift: „Hedennacht 2 uur sluiting. Herope ning te 4.37 zonsopgang- Er waren echter in qnze stad Zaterdag minder vreemdelingen dan in vorige jaren. Vooral Amsterdam was minder sterk vertegenwoordigder kwamen uit de hoofdstad deB Rijks nl. 7000 personen tegen 9000 in het vorige jaar. Toch was iedereen nieuwsgierig, hoe het met het. sluitingsuur zon affoopen. Toen de klok twee uur sloeg, ging de politie waarschuwende commissaris, de inspecteur en alle agenten waren op de been. Het publiek werd weer uit de kramen en café's gezet, de politie werd toen wel uitgefloten en nitgejouwd, maar daar bleef het bij. Maar waar nu heen Dan maar naar den HontEn de kermisgangers gingen daar heen Toen de ochtend aanbrak, keerden zij voor het grootste deel terug, om hier en daar in een café, dat weer (om 4.47) opende, de keel nog eens door te spoelen, of naar de bloemen- of groentemarkt te gaan. Een onzer lezers, die een groot ge deelte van Noord-Holland, Utrecht en Noord-Brabant bezocht, deelt ons mede dat de landbouwers en veehouders aldaar over het algemeen tevreden zyn. Hier en daar was men nog druk bezig aan het binnenhalen van het hooi, dat, tengevolge van de laatste zonnige en warme dagen, uitstekend droog in den berg kwam. Het graan wachtte op de meeste akkers op den sikkel, van boekweit had men goede ver wachting, het vee had overvloedig te gra zen en de aardappelen-akkers vertoonden, althans aan het loof, geen ziektetuin vruchten stonden weelderigovervloed van snij- en slaboonen. Men heeft te vroeg geklaagd, en dat drukt dadelijk de markt. (N. v. d. D.) Geheel volgens het programma heeft Zaterdag de in bezitneming van het ei land Helgoland door de Duitschers plaats gevonden. De Minister Böttincher, de korvet-ka pitein Geissler, de geheimraden Wermuth, Lindau, enz., zyn te 31/* uur geland en hebben zich onder saluutschoten naar de gouverneurswoning begeven, waar een En- gelsche eerewacht het geweer presenteer de. De gouverneur las de overeenkomst betreffende de overdracht van het eiland aan Duitschland voor, waarna de Minister Böttincher het te S1/^ u. overnam, onder het hijschen van de Duitsche vlag. Deze werd begroet met hoera-geroep en het zingen van „Deutschland, Deutschland übnr al les." Böttincher riep: Leve de koning in van Engeland hetgeen door den voor- maligen gouverneur beantwoord werd met een „Hoek voor den Keizer." Deze verscheen Zondagmiddag om kwart voor twaalven met de „Hohenzollern" voor het eiland. Bij het aan wal gaan ontvingen hem Minister Böttincher en de overheids personen, terwijl de badgasten en de be volking veel geestdrift aan den dag 1 w den. In het Oberland werd alsnu een veld-predicatie gehouden, gevolgd door een aanspraak des Keizers, het hijschen der vlag, het salueeren daarvan door al de schepen en een parade-marseh der mari netroepen. Ten slotte werd een adres der inwoners overhandigd. Na het mid dagmaal gebruikt te hebben, scheepte de Keizer zich met zyne troepen weer in en vertrok hij om half vier naar Willemshaven. Chatham, 11 Aug. In de kazerne der artillerie alhier werd gisteren een groote hoeveelheid paardentuig vernield. Onder den troep heerscht groote misnoegdheid. De manschappen klagen over de Zondags corveeën. Tengevolge der vorige muiterij, in de vorige week, werden twee sergea ontslagen en één gearresteerd. Donderdag arriveerde te Londen het stoomschip „Moraijshire" van Auckland, met de grootste lading bevroren vleesch, welke ooit in een enkel schip aankwam, namelijk 40,000 schapen en 2300 quar- ters van geslachte runderen. Crefeld, 11 Aug. By een hevig onweer, dat hier giste renavond woedde, storte een, door onge veer 50 personen bewoond, huis in. 20 personen zijn tot dusver gered. 13 lijken zyn gevonden, en 3 personen werden ge wond uit de puinhoopen bevrijd. Nog 12 personen worden vermist. Uit de puin hoopen hoort men nog om hulp roepen. Heldersche Moppen. Te veel omslag Ambtenaar //Dus je wilt trouwen Nu, dan moet je de toestemming hebben van je ouders, of als die dood zijn, van je grootou ders; je doopceel, die van je vrouw, toestem ming van de ouders van je vrouw BoerenknechtnSchei maar uitAls er complimenten bij, zijn doe ik het niet!', Patroon: //Waarom heeft u deze maand voor u 65 gulden tractement geboekt, terwyl het maar 60 is en u ook niet meer ontvangen hebt?" Klerk (peinzend): wHm! dat is vreemd! Zou dat misschien 5 gulden opslag beteekenen? Groote gebeurtenissen, heb ik wel eens gele zen, werpen altijd baar schaduw vooruit!" Op den 17 Augustus 1890 hopen onze waarde Zwager en Zuster CORNELIS J. T. SARLEMIJN en JANNETJE SARLEMIJN—Slot j hunne 25-jarige Echtvereeniging j te herdenken. Helder, 12 Aug. 1890. Namens hun Zwager en Zuster, Hark Slot. Jokanna Slot, geb. van 't Hoff. Op 17 Augustus a.s. hopen wy te mogen herdenken de 25-jarige Echtvereeniging van onze geliefde Ouders C. J. T. SARLEMIJN en J. SLOT. Helder, 12 Augustus 1890. Hunne dankbare Kinderen en Behuwdzoon, H. Schong. E. J. SchongSarlemijn A. J. Sarlemijn. j G. J. Sarlemijn. j J. Sarlemijn. C. J. T. Sarlemijn. J M. J. Sarlemijn. J. A. Sarlemijn. Op den 17 Augustus 1890 hopen onze waarde Zwagers en Zusters CORNELIS J. T. SARLEMIJN I en JANNETJE SARLEMIJN-SLOT, te Helder, en i GERARDUS SARLEMIJN en DIRKJE SARLEMIJN— VAN DER WIELE, te Amsterdam, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. 12 Aug. '90. Helder, i Amsterdam, Namens hunne geachte Zwa gers en Zusters C. Nipius. M. NipiusSarlemijn. Mej. de Wed. E. Retemeijer- Sarlemijn. J. Gooijer. M. GooijerSarlemijn. Op den 17 Augustus 1890 hopen onze waarde Zwager en Zuster GERARDUS SARLEMIJN en DIRKJE SARLEMIJN— YAN DER WIELE, te Amsterdam hunne 25-jarige Echtvereenigin'g te herdenken. Helder, 12 Aug. 1890. Namens hun Zwager en Zuster, Corneli8 Leijen en Antje van der Wiele. Den 14 Augustus hopen mijn en Zuster RENS ZWAAN en HENRIETTE KINDT j hunne 121/2-jarige Echtvereeni- ging te herdenken, Uit naam van Zwager en Zuster C. BURGERS. A. BURGERS— Kindt. j Ondertrouwd KLAAS BONTES 2e Zeilmaker, K. N. M. MARTHA VERBERNE. Helder, 8 Aug. 1890. Aehter-Hoofdgraeht. Getrouwd J. P. HOVING en A. BOMHOFF, die, ook namens wederzijdsche familie, hartelijken dank betuigen voor de ont vangen blyken van belangstelling. Helder, 7 Aug. 1890. GeborenDIRKJE, Dochter van W. HOFER en H. J. HOFER—BALJE. Helder, 9 Aug. 1890. Bevallen van een Dochter M. E. LEIJDECKERS— HUISMAN. Helder, 7 Aug. 1890. GeborenMAARTJE, Dochter van H. HEMELRIJK, en N. HEMELRIJK-de Wit. Helder, 9 Augustus 1890. Geboren IMMETJE, dochter van G. NIEUWBUURT M. NIEUWBUURT—BUIS. IJmuiden, 10 Aug. 1890. Voorspoedig bevallen van een Dochter: Mevr. VAN DE VEN-VAN REIJN. Helder, 11 Aug. 1890.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2