Advertentiën. DANKBETUIGING. Aan de Leden der Herv. Kerk Herst. Evang. Luth. Kerk. Ds. JOH. C. DE MEIJEBE, 't Argument, dat voor het Nuts-Gymnastiek onderwijs iets betaald moet worden door de leerlingen, is stellig niet afdoende. De ge meente geeft immers aan andere instellingen o.a. aan de school van mej. v. Deventer en aan die van don heer Vastenou ook subsidie, zonder dat iemand aldaar gratis van het on derwijs profiteert. Helder, 1-1 Aug. 1890. E. Mijnheer de Redacteur Wilt u zoo beleefd zijn de volgende regelen te plaatsen in uw veelgelezen nieuwsblad Het is namelijk de uitslag van de aanbesteding van eenige zitbanken voor de Commissie van „Helder» Belang". Gaarne wenacbte ik deze handelwijze van aanbesteding aan Helder's bur gerij bekend temaken en wel op deze wijze Er waren 11 inschrijvers, waarvan er één na tuurlijk de minste wasmaar, o neen de minBte inschrijver voor de kleine banken was V. en de minste voor de groote banken was V. N. Lezers van dit blad, ik laat aan u te beoordeelen of deze wijze van aanbesteding eerlijk is. V. schrijft in voor kleine banken a f5.35 per stuk en Y. N. a f6 per stuk. V. voor groote banken a f8.37 en V. N. a f8.25 per stuk. Als men nu van V. de prijzen voor kleine en groote banken bij elkaar optelt, dan krijgt men f 13.72, en de opgegeven prijs van V. .N., dan krijgt men een prijs van f 14.25. Wie is bij deze aanbesteding de minste inschrijver V. of V. N. P Dit is mijn vraag, die ik gaarne aan Helder's burgers te be oordeelen overlaat. NB. Aan V. N. zijn de benodigde banken gegund; het is om er rijk van te worden en dan 15 stuks ad f5.35 en 10 stuks ad f8.25. Mijn dank voor uw welwillende plaatsing dezer regelen. P. VISSER. Marine en Leger. Het schroefstoouschip „Sommelsdijk", comman dant de kapitein luitenant ter zee G. H. van Steijn, bestemd om het sohroefstoómschip „Bo naire," commandant de kapitein-luit. ter zee H. Schotborg, te Suriname te vervangen, zal aldaar gestationneerd blijven tot in het najaar 1892, in verband waarmede de diensttijd der bemanning zal mosten strekken tot het laatst van 1892. In de verordeningen voor de Kon. Ned. zee macht is opgenomen de regeling van het korps zeeofficieren, vastgesteld bij Zr. Ms. besluit van 27 Juni 1890 No. 10. Het korps bestaat uit6 vlagofficieren, of zoo veel minder als in het belang van den dienst door den koning wordt noodig geoordeeld; 25 kapiteins ter zee; 35 kapitein-luitenants ter zee; 120 luitenants ter zee 1ste kl.225 idem 2e kl.; benevens een onbepaald getal adelborsten le kl. De tractementen, toelagen, enz. aan iedere betrekking verbonden, zijn aangewezen op daar bij gevoegde staten. Omtrent de vlagofficieren is bepaald, dat zij bet bevel voeren over eskaders, divisiën, de stel ling van den Helder, die v*n de monden der Maas en van het Haringvliet, en andere belang rijke maritieme positiën, de directiën der marine, en optreden als chef van het departement der marine in Oost-Indië. Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Prins Alexander", van Am sterdam, arriv. 12 Aug. te Genua. Het stoomschip „Prinses Wilhelmina" ver trok 12 Aug. van Batavia. Het stoomschip „Prinses Amalia", van Am sterdam, passeerde 12 Aug. Perim. Het stoomschip «Koningin Emma", van Ba tavia, pass. 14 Aug. Dungeness. Marktberichten. Schagen, 14 August. 8 Paarden f75 a 225, 6 Stieren f80 a 175, 43 Geldekoeien f120 a 300, 20 Kalf koeien f180 a 310, 12 Vaarzen f115 a 130, 20 nuch. kalveren f9 a 19, 190 Schapen f 16 a 31, 60 Lammeren f13 a 19,50, 4 Bokken en Geiten f 1 a2.50 14 magere Varkens f 14 a 16, 27 Biggen f7 a 9, 55 kippen 35 a 110 ct., Boter per kop 85 a 90 ct., Kaas per kilogr. 20 a 40 ct. kip eieren per 100 275 a 325 ct. Purmerend, 12 Aug. Aangevoerd 411 stapels kaas, kl. f 30, 1 stapel middelb. f 22, 1 stapel commissie f 20, 1005 kg. Boter, Hooiboter f 1.05 a 1.10 per Kg. 332 Ruuderen, stug prijshoudend, 38 Stieren, 32 Paarden, 172 vette kalveren f 0.55 a 0.75 p. kg. matig, 122 nuch. dito f 10 a 22, 189 v. vark. 40 a 50 ct. per kg. 75 mag. dito f 14 a 25, 252 Biggen f 5 a 9, 1465 schapen en Lammeren. Kipeieren f 3 a 3.50 en Eendeieren f 3.20 per 100. 200 HL. Peren, f 4.50 a 5.50 por HL. Petroieum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 8.90 per 100 KG zonder verbinding. Petroleumnoteering J. K0RVER. f9.00. Vrachtberekening a 35 Ct. per vat. Visscherijberichten. Nieuwediep, 13 Aug. Aangebracht door 50 korders 5 tot 30 tongen p. st. 65 a 75 ct., 10 tot 30 middelm. tongen p. st. 25 ct., 1 tot 4 mand kleine schol p. m. f 8, 1 tot 4 m. schar p. m. f 5, 3 tot 20 roggen p. st. 80 ct. 1 kotter „Zuster Wesselus", met 100 tongen, kleine tongen, tarbotten, schol en schar, besom ming f 105. 14 Aug. 150 korders met 10 tot 60 tongen p. st. 50 a 60 cent, 10 tot 20 middelm.,ton gen p. st. 25 cent, 4 tarbotten p. st. f 7 a 9, 1 tot 6 mand kleine schol p. m. f0,80 a 1, 4 mand schar p. m. f 5, 3 tot 40 roggen p. st. 60 ct. 15 Aug. v.m. 8 u. 15 korders met 10 tot 60 tongen p. st. 50 a 55 ct., 1 tarbot f9, 5 tot 10 middelm. tongen p. st. 25 cent, 1 tot 4 mand kleine schol p. m. f 1, 1 tot 4 mand schar p. m. fö, 3 tot 40 roggen p. st. 75 ct. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 1215 Aug. ONDERTROUWD: D. Seijbel, werktuig maker, en A. S. van den Bos. GETROUWDA. Klaassen en C. W. Luyt- zen. J. Bels en H. C. S. Leistmann. P. van Tol en E. Bontes. BEVALLEN: E. N. van de Ven, geb. van Reijn, d. E. van Twisk, geb. Bomhoff, d. P. van "den Nieuwengiezen, geb. Mooy, z. OVERLEDEN: A. M. W. A. Mullens, 1 ra. G. van Praag, 2 w. M. Blaauboer, 1 w. A. M. Spigt, 2 w. M. J. P. Jansen, 4 j. Burgerlijke stand gemeente Texel van 612 Aug. ONDERTROUWD Jacob List, weduwn. van Aatje Hoedemaker en Engeltje Saris. GETROUWD: Gerrit Bakker Sz. en Trijntje Kuijter. GEBOREN Dirk, zoon van Dirk Witte Jz. en Antje Smit. OVERLEDEN Jan Wuis 85 jaren, we duwnaar van Engeltje de Ruyter. Neeltje Schut 84 jaren, weduwe van Jacob Eelman. Vervolg der Berichten. Gisteren kwam ter reede de Oostenrijk- sche Torpedo kruiser „Tiger", comm. ridder von Bosch. Deze kruiser maakt deel uit van een es kader, bestemd naar Kopenhagen, en bevond zich hier ter reede om zich van water te voor zien. De consul-titulair, de heer C. D. Zur Muhlen, maakte zyn opwachting aan boord. By het verlaten van den bodem werd hij met saluutschoten vereerd. Het eskader zal waar schijnlijk over een maand hier binnenvallen. Dat het zeer af te keuren is, jonge kin deren aan nog geen genoegzaam bedreven meisjes toe te vertrouwen, is jl. Woensdag opnieuw gebleken. Een kinderwagen, waar in een kind van eenige maanden, werd aan de Spoorgracht; geleid door een jongmeisje; zij reed bet voertuig onachtzaam nabij den waterkant, het kantelde eindelijk endaar- na viel kind en wagentje in bet Helder- scbe kanaal. Heb kind geraakte uit de wagen en spartelde eenige oogenblikken op het water, toen uit de beangstigde om standers een flinke knaap te voorsehyn trad, die dadelijk in 't kanaal sprong en bet geluk had bet lieve kind te grijpen om bet spoedig Aan zijne ouders te kunnen teruggeven. Een goede les voorzeker is dit, wantniet altijd is redding mogelijk. De werkzaamheden op het »Benbrack« zijn gestaakt. De mast, die nog in bet wrak staat, zal door dynamiet wor den verwijderd. Tot beden is geen kooper gevonden voor bet gedeeltelijk gesloopte wrak van den Engel- scben eigenaar. Een bij bet Departement van Kolo niën ontvangen telegram van den Gouver neur-Generaal van Ned.-Indië bevat om trent de expeditie op bet eiland Flor es (residentie Timor en onderboorigheden) bet volgende bericht Ofschoon de hoofdman van bet verzet zich overgaf, ontmoette de expeditie by bet verder binnendringen in bet binnen land van Flores veel tegenstand, ter rein-bezwaren en een bevolking die vijan dig was. De streek, waar vermoed werd dat tin aanwezig zou zijn, was nog niet bereikt. Tot dusver geen verliezen van Europeanen, behalve dat op zes dezer, bij een aanval op een onzer transporten, ge sneuveld is de 2e luit. der inf. A. J. Die- mont. De gezondheidstoestand der troepen was gunstig. (St -Ct.) Het voornemen bestaat, te Poeloe Pisang een gedenkteeken te plaatsen op bet graf van den luitenant ter zee 2e kl jhr. W. F. van Spengler, die 4 April jl. op den overtocht naar Padang is overle den aan de gevolgen van een hem door éen vijandelijk schot toegebrachte verwon ding. De état-major van Zr. Ms. stoom schip »Merapi«, dienstdoende in de wateren van Atjeh en tot welks rol genoemde offi cier het laatst behoorde, beeft zich tot een commissie vereenigd en de medewer king ingeroepen van alle officieren en vrienden van den overledene, die in de ver wezenlijking van dit voornemen belang stellen. Van Edi schryft men dd. 28 Jnni aan de „Java-Bode" Sinds de laatste gevechten op den 21n j.1. schijnt Edi geheel van vijan den gezuiverd te zijn. Nergens ziet men meer in het gebergte de Atjehsche vlag wapperen, en des nachts wordt geen enkel schot meer gelost. De kwaadwilli gen hebben het gevoeld, dat de Compagnie hare tactiek van blindelings stormen heeft la ten varen bij het zien van de zeer sterke stel lingen, die. de vijand innam. De heuvels, waar op deze zich tot nog toe genesteld had, wa ren zoo steil en begroeid, dat de infanterie er met moeite en verspreid tegenop moest klau teren. De manschappen kwamen dan geheel buiten adem boven en dus geheel onvermo gend om nog een stormloop te doen. Den vyand door geweervuur te verjagen ging ook niet, daar hy zich te veel had gedekt. Er schoot dus niet anders over dan met kwistige hand van artillerievuur gebruik te maken. Dit nu is geschieder is zulk een groot aantal projectielen verschoten als tot nu toe by zulk een kortstondige expeditie wel nooit het geval is geweest, en met het resultaat, dat wij een ongekend gering aantal dooden en gewonden hebben bekomen. Als men nagaat dat in deze expeditie tot nu toe p. ra. 250 dooden aan de zijde der Edineezen zijn geval len, terwyl vry slechts 2 dooden hebben be komen, dan kan men begrypen, dat aan onze zijde alles in het werk is gesteld om van onze betere bewapening en tactiek het grootst mo gelijke profijt te trekken. Jammer dat tenge volge van cholera en buikziekten, voornamelijk opgedaan bij den afmattenden tocht naar Ba- goh, reeds 11 militairen ons zijn ontvallen. Gelukkig zyn deze ziekten thans geweken. Den 30en dezer gaat de Javacolonne er nog eens op uit. De tocht zal met tongkangs plaats hebben. Vermoedelyk is Perlak het object. Dit wordt echter nog wel een beetje ge heim gehouden, en met reden. Alles zal bij dezen tocht in het werk worden gesteld om den troep frisch en gezond en niet vermoeid vóór 'svijands stellingen te brengen, deze daar een goed pak slaag te geven en dan onverwyld terug te keeron. Indien dit goed slaagt, kan den 2en Juli de geheele expeditie als geëindigd worden beschouwd en keert de Javacolonne vermoedelijk den 8en e. k. naar Java terug. In het weekblad „De Klok", dat te Wol- vega verschijnt, las men onlangs het volgende, onder den titel „Herhaalde grieven": 1. Dat op elke 5 ons zout, 7 cent kostende, 4£ cents belasting drukt, in plaats van vrij gesteld I 2. Dat op elke 5 ons zeep 5 cents belas ting drukt. 3. Dat op elke 5 ons suiker 13£ cents be lasting drukt. 4. Dat rund- en kalfsvleesch, bier en azijn ook belast zyn. 5. Dat de neringdoenden bezwaard worden met patent, omdat zij werken! (wet van 1819!!!) 6. Dat alle artikelen van weelde zyn vrij gesteld van belasting, als rijtuigen, piano's, balcons aan huizen, speelkaarten, enz. 7. Dat de onbillijke jachtwet nog bestaat. 8. Dat de grondeigenaars Friesland verla ten en de overblijfselen laten zitten voor de belasting (in Smallingerland 14 o/0). In vGelria" vestigde »Johanna" X. de aan dacht op dit schrijven. Is dit alles inderdaad waar? vroeg zy aan de Redactie, dan be greep zij de steeds toenemende ontevreden heid. De Redactie antwoordde: De „herhaalde grieven" zijn inderdaad ge grond. Om no. 5 te doen begrijpen, het om dat zij werken, schrijft zij art. 1 der Patent wet (van 1819) af: „Niemand zal vermogen eenigerlei handel, beroep, bedrijf, handwerk of nering, bij art. 3 dezer wet niet vrijgesteld, uit te oefenen, of in deszelfs naam te doen uitoefenen, tenzij daartoe voorzien van een Patent." De algemeene opmerkzaamheid op deze grieven te vestigen, is wellicht het eenige middel om ze mettertijd te doen ophouden. Op bevel van de Rechtbank is het toezicht op de verdachte Aafke Kuijpers verscherpt, in dien zin dat zij volkomen van alle gemeenschap met de buitenwereld afgesloten, geen enkelen brief mag ont vangen en niemand tot haar wordt toege laten. Dit besluit is het gevolg van de ontdekking, dat zij door tusschenkomst van een beambte in de gevangenis brieven ontving. De betrokken beambte is onmid dellijk ontslag en. Onder de „verloren voorwerpen," die voor de rechthebbenden aan het politie bureau aan de Lauriersgracht, te Amster dam, zyn terug te bekomen, behooren ook een kinderwagen en een wieg Wel een wonder, dat er geen kinderen als „verloren" worden opgegeven. Nona Te Leiden heeft zich een geval van slaapziekte voorgedaan. De 50-jarige echt- genoote van den meubelmaker B., wonen de aan het Levendaal, is na 7 dagen ach tereen te hebben geslapen, bezweken. Zy was moeder van vier kinderen. Men meldt uit Batavia het volgen de treurige voorval Een ingezetene uit de buurt van Rem bang, de heer B. werd korten tijd gele den door een hond gebeten, doch onder vond daarvan in den aanvang geen bij zondere pijn. Op een gegeven oogenblik begon hij evenwel te begrypen, dat de quaestie niet zoo onschuldig zou afloopen als hy wel gehoopt had en daarom vroeg en verkreeg hij verlof naar Soerabaja ten einde zich onder geneeskundige behande ling te stellen. Door een dame van zyn familie vergezeld, aanvaardde hij de reis, maar hij kon haar niet voleinden, want onder weg werd hij plotseling door een hevigen aanval van watervrees aange tast en gaf hij schuimbekkende den geest. Zyn nichtje kon slechts met groote moei te 't gevaar van gebeten te worden ontgaan. Gegeven bevel opgevolgd. Zater dagmiddag bevond de werkman L. zich in de nabyheid van een voor militaire oefe ningen bestemd veld te Berlijn en poog de, dicht by den op post staanden schild wacht, over een afscheid-hek te klimmen. De soldaat riep hem toe en verbood hem over te klimmenhij kreeg het spottende antwoord: »Je hebt mij niets te beve len De schildwacht herhaalde het be vel en dreigde vuur te zullen geven, maar werd opnieuw uitgelachen, terwijl de man zich liet afzakken en poogde zich te ver- verwijderen. Toen hy, op hernieuwd ge roep niet bleef staan, schoot de soldaat, Een kogel trof het hoofd van den man en hy was dadelijk dood. Een onderzoek is naar de zaak ingesteld. In de gevangenis te New-York be vinden zich nog zes misdadigers, die ter dood zyn veroordeeld. Daar echter de berichten over de marteling, welke Kemmler door de electriciteitsproef heeft ondergaan, ook tot de gevangenissen zyn doorgedrongen, weigeren deze ter dood veroordeelden zich op dezelfde wijze te laten doodmartelen. Zij hebben een adres ingediend, waarin zij verzoeken onthoofd te mogen worden, maar het is nog niet zeker, of dit ver zoek zal worden ingewilligd. Op de Spaansche kust, niet ver van Bilbao, is sedert kort een spoorweg on der water in exploitatie. Daar ter plaat se is de branding sterk en de kust te vlak, om schepen, die wenschen aan te leggen om te laden en te lossen, dicht te nade ren. In verband met de groote ladingen erts, die uit de mijnen bij Bilbao, ter ver zending naar Hamburg (voor Krupp be stemd) moeten worden geladen aan boord van de stoomschepen, heeft men een spoor weg in zee gelegd van de kust naar de plaats, waar men voldoenden diepgang voor de schepen heeft. Op dezen spoorweg, welke oogenschynlyk geen andere beves tiging heeft dan zyn eigen zwaarte, loopt een waggon, waarop zich een hoog toe stel bevindt, dat weder als onderstel dienst doet voor een tweeden waggon, kunnende deze 2000 ctr. erts bevattendoor middel van een tip wordt deze wagen van de hoogte der strandrotsen gevuld. Zoodra de vulling heeft plaats gehad, glijdt het heel langzaam over het spoor naar het voor anker liggende schip. Om nu de geheele inrichting weder, nadat het erts is uitgeladen is, terug te halen, is aan den waggon, die den zoogenaamden erts wagen draagt, een ijzeren kabel bevestigd, welke over een katrol loopt en met de kust in verbinding staat. Dit laatste ge heel op de wijze van kabel- of draadspoor weg. Naar men meldt, moeten er dagelijks 50 ritten gedaan kunnen worden, en zelfs bij onstuimig weder, zoodat 100,000 ctr. erts dagelijks kan worden getransporteerd. In het Belgische dorp Ne vele wer den een moeder en drie kinderen in de huiskamer door den bliksem getroffen. Al len werden tegen den grond geslingerd, doch alleen de moeder heeft een kwetsuur aan den arm bekomen. De volkstelling in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika heeft uitge wezen, dat de bevolking ruim 64 millioen zielen bedraagt. Aan 's rijks werf te Willemsoord werden de navolgende belooningen voor gedrag en trou wen dienst op de gebruikelijke wijze uitgereikt, alsaan den schilder A. J. Brouverie de gou den medaille met de daarbij behoorende f 100 gratificatie, aan den huistimmerman J. Krij- nen, bankwerker J. van Schadewijk, werk tuigmaker A. van Pelt, de zilveren medaille met f 50 gratificatie, en aan de scheepstim merman H. Monnier de bronzen medaille,on derscheidenlijk voor 36,24 en 12jarigen dienst. Heldersche Moppen. late BedelaresHeb je al gehoord, Kee, dat Kromme Hein z'n eigen aan de snijka mer heit verkocht en nou alle weken een gul den krygt? 2e BedelaresWel allemachtigje mot toch maar gelukkig wezen't is nog geen maand geleden, dat ie door de spoor overre den is en zooveul centen kreeg en nou weer de snijkamer. Zulke benevietjes vallen ons nooit eris te beurt. Op een dorp vroeg iemand eens aan zijn buurman Waarom roep je toch altijd, als je 's nachts laat uit de kroeg komt, vlak voor je deurgoejen nacht, heer burgemeester Dat is hooge politiek^ vriendMijn vrouw denkt dan, dat ik in gezelschap met den bur gemeester ben geweest en bromt een heele boel minder. Op Zondag 17 Augustus a. s. hopen wij de 25-jarige Echtver- j eenigiug te herdenken van onze Zwager en Zuster WILLEM ALEXANDER DUPAIN MARIA DE LANGE. Helder, 15 Aug. 1890. Namens Moeder, Broeder en Zuster, Wed. DE LANGE. P. D. DE LANGE. M. E. DE LANGE -KLIK, en verdere Familie. Op den 17 Aug. hopen onze geliefde Ouders |Gerardus IgnatiusSarlemyniJ en Dirkje van der Wiele j hunne 25-jarige Echtverèeniging te herdenken. Amsterdam, 17 Aug. '90. Namens hnnne dankkare j Kinderen en aanstaande Schoonzoon, Gijsbertus Kastelein. Elizabeth Sarlemijn. CoRNELIA SARLEMIJN. Jannetje Sarlemijn. Ondertrouwd Gijsbertus Kastelein en Coruelia Margaretha Sarlemijn. Amsterdam, 13 Aug. 1890. Op 17 Aug. a.s. zulli vriend en vriendin C. J. T. SARLEMIJN en J. SLOT hunne 25-jarige Echtvereeniging 1 herdenken. Helder, 15 Aug. 1890. Hun vriend en vriendin, J. VINK en Echtgenoote. Ondertrouwd DIRK SEIJBEL en ANNA SUSANNA VAN DEN BOS. Helder, 14 Aug. 1890. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd ANTONIUS CORNELIS BITTER, van Wassenaar, en JANNETJE VAN DE BRANDE, van den Helder. Helder, 15 Aug. 1890. Geen receptie. Getrouwd A. KLAASSEN C. W. LUIJTZEN, die, mede namens wederzijdsche familie, hunnen dank betuigen voor de vele blij ken van belangstelling, by hun huwelijk ondervonden. Helder, 14 Augustus 1890. Getrouwd PIETER VAN TOL en ELISABETH BONTES. die, mede namens wederzijdsche Familie, hunnen Tiartelijken dank betuigen voor de belangstelling, bij hun Huwelijk onder vonden. Amsterdam, 1 onA Helder, 14 Au«' 189°" Geboren AGATHA HENDERIKA, Dochter van A. VAN TWISK en E. BOMHOFF. Helder, 13 Aug. 1890. Heden overleed tot onze diepe droef heid, na een langdurigmaar geduldig lijden, onze geliefde Zoon en Broeder Carl Christiaan Friedrich, in den ouderdom van ruim 25 jaren. Helder, 14 Aug. 1890. Wed. E. D. HARMS- NAMINK en Familie. Heden overleed, na een langdurig lijden, mijn eeniggte .Dochter Maria Johanna Petroneila, in den jeugdigen leeftyd van bijna vijf jaren, Helder, 13 Aug. 1890. Wed. C. P. JANSEN, geb. SCHOENMAKER. Algemeene kennisgeving. Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen, onze jongste lieveling HENDRIK, in den jeugdigen leeftyd van 12 weken. Helder, 14 Aug. 1890. H. KRAMER. M. KRAMER geb. van Pelt. Heden overleed plotseling myn ge liefde Echtgenoot, de heer C. G. THIJSSEJV, in den ouderdom van circa 33 jaar. Helder, 14 Aug. 1890. Wed. C. G. THIJSSEN— Wachtbergïn. Ondergeteekende betuigt haren hartelyken dank aan de Scheepstimmerlieden van 's Rijks Marinewerf, die zich zoo bereid willig gevoelden om het stoffelijk overschot van mijn geliefden Echtgenoot en hun Col lega W. BLOM, grafwaarts te begeleiden. Ook aan hen, die my in deze droevige omstandigheid zoo liefderyk hebben ter zijde gestaan. Wed. W. BLOM—Hemelrijk, en Familie. te HELDER (Palmstraat). D.V. Zondag 17 Augustus, voorm. 10 ure: Ds. BARGER, van Harlingen. D.V. Zondag 17 Aug. a.s., Yoorm. 10 uur: Predikant te Amsterdam. DE KERKERAAD.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2