Advertentie n. pensioen gesteld, onder toekenning van een jaar- lijksch pensioen van f 1254 en eene verhooging van dat pensioen met f 675 's jaars, voor werke lijk verblijf in militairen dienst in 's Rijks over- zeesche bezittingen en koloniën tusschen de keer kringen; en 2o. bevorderd tot luit. t. z. lstekl. de luit. t. z. der 2de kl. G. E. G. Gobius. Bij Min. resolutie zijn bij het korps Mnriniers toegekend de gouden medaille, ter halve grootte, voor 36- jarigen eerlijken en trouwen dienst aan den ser geant-majoor J. H. Buhrman, met f50 gratificatie; voor 24-jarigen dienst de zilveren medaille aan den sergeant A. Hermsen voor 12-jarigen dienst de bronzen medaille aan den sergeant E. J. M. Yisbeek, marinier W. Kel- derhaus, J. G. Rondeltap en A. Lamper. De état-major van het weldra te verwachten schroefstoomBchip le klasse „De Ruijter", bestaat uit Kapitein ter zee J. P. Mercier, commandant, luits. ter zee le kl. J. Curdinaal, lste officier, J. J. Hissing en E. H. de Meester. Luits. ter zee 2e klasse J. C. Bentz van den Berg, Jhr. G. L. van Panhuijs, W. H. Von Leschen, H. P. Dil, J. T. Hosang. Adelborsten le kl. G. J. Knip- horst, P. E. v. Mu8schenbroek, E. van Wagenin- gen, Jhr. W. C. van Panhuijs, Jhr. A. L. v. d. Wijck, A. T. Gooszen, J. L. H. Luijmes, G. A. van Vloten, J. Zur Muhlen. Officier van Gez. le kl. H. Ringeling, id. 2e kl. Q. Engelken. Officier van Adm. 2e kl. O. W. J. Immink; terwijl het machinisten-personeel bestaat uit Machinist le kl. N. H. Klaassen, machinisten 2e kl. L. P. van Beek, J. v. d. Plaats, J. Koop man en G. P. P. Munnik. Machinist 3e kl. C, W. Kemmer. De machinist 2e klasse P. van der Harst is voor den tijd van een maand ter beschikking ge steld van den Inspecteur van het Loodswezen te Amsterdam, om gedurende dien tijd gedetacheerd te worden aan boord van het lichtschip Haaks. Naar men verneemt zal het weldra te verwach ten atoomschip „De Ruijter" niet buiten dienst worden gesteld, doch na de hoogstnoodige voor zieningen voor den dienst beschikbaar moeten blijven. Zr. Ms. stoomschip „Sommelsdijk", bestemd om vermoedelijk in October naar West-lndië te ver trekken, ter aflossing van Zr. Ms. stoomschip „Bonaire", zal na afloop van den kruistocht op de visscherij op 's Rijks marine-werf alhier daarvoor in gereedheid worden gebrachi. Zr. Ms. gaffelschoener „Argus" die den I4n Augustus te Leith aankwam, is weder naar zee vertrokken. De machinisten 3e klasse B. B. Nanning en J. J. de Jong, dienende aan boord van Zr. Ms. monitor „Bloedhond" en stoomschip „Sommelsdijk" zullen onderling van bodem verwisselen. De heer H. Meijers is met ingang van den ln October benoemd tot klerk op 's Rijks werf te Willemsoord, terwijl met dien datum aan de hee- ren L. Boon, L. W. J. Van Knaape en J. A. P. Torrée, een verhooging van tractement is toe gekend respectievelijk van f 100, f 50 en f 50 's jaars. Stcomvaartberichten. Het stoomschip Prins Alexander," van Am sterdam, vertrok 14 Aug. van Genua. Het stoomschip //Koningin Emma," van Ba tavia, arriv. 15 Aug. te Amsterdam. Het stoomschip //Prins van Oranje" ver trok 16 Aug. van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip //Sumatra" arriv. 15 Aug. te Batavia. Het stoomschip //Prins van Oranje», van Amsterdam, arriveerde 17 Aug. te Southamp- ton. Het stoomschip ,/Conrad», van Batavia, ver trok 17 Aug. van Genua. Marktberichten. Alkmaar, 16 Aug. Aangevoerd 1 paard f 70, 20 koeien en ossen f140 a 250, 26 nuchtere kalveren f8 a 22, 48 schapen f 12 a 24,146 lammeren f 11 a 17, 125 magere varkens f 17 a 23, 256 biggen f 7,50 a 10, 6 bokken eu geiten f 4 a 9Boter per kop ('s middags 12 uur) f 0,70 a 0,85, eieren f3.50 a 4. Hoorn, 16 Aug. Aangevoerd tarwe f8 a 8,50, gerst f5 a 5,50, haver f 4,75 a 5, groene erwten f 10,50 a 12, grauwe dito f 11,75 a 14, vale dito f 11,50 a 13, bruine boonen f 12,50 a 13, karweizaad f8,50 a 9,50, 9 paarden f 80 a 250, 86 schapen f24 a 30, 35 lammeren f 14 a 18, 6 kalveren f 13 a 20, 49 varkens f 12 a 24, 80 biggen f 5 a 9, 4500 kipeieren f3,50 a 4,1375 koppen boter f 0,55 a 0,57 per kop. Petroloum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 8.90 per 100 KG zonder verbinding. Petroleumnoteering J. K0RVER. f9.00. Yrachtberekening a 35 Ct. per vat. Visscherijberichten. Nieuwedicp, 16 Augustus. Aangebracht door 1 bom, schipper L. Vuil, met 40 tongen, 25 mid- delm. tongen, tarbot, besomming f 89. 2 korders te zamen met 70 tongen, tarbot, kleine tong, schar en roggen, besomming f 80. 18 Aug. Niets binnen. 19 Aug. v.m. 8 u. Niets binnen. 334ste Staats-Loterij. 3de Klasse. le Lyst. No. 12177 f1000. Nos. 2139 9741 f400. No. 5046 f200. Nos. 5924 6012 8593 15527 15515 17810 f100. Burgerlijke Stand, gem. Heider. Van 1519 Aug. ONDERTROUWDP. J. van Ham, machi nist, en A. Klein. A. C. Bitter, matroos, en J. van den Brande. P. Spruit, boekhandelaar, en M. |rovers. J. Snaas, stoker, en N. Bestevaar. J. Wigtenbroek, konstabelsmaat,enM. Wakker. GETROUWD: Geene. BEV ALLENC. T. Kohnert, geb. de Jong, d. J. H. Buijs, geb. Dörr, d. E. A. M. Bakker, gcb. Dekker, z. C. Rijkers, geb. Kouseband, d. A. Kraak, geb. Pronk, z. M. Brizee, geb. Bak ker, z. F. Kuiper, geb. Kruk, z. M. E. T. Luijckx, geb. Meijer, z. OVERLEDEN: C. C. F. Harms, 25j. H. Kramer, 2 m. C. G. Thijssen, 32 j. N. Mosk, geb. Velseboer, 65 j. M. T. Heijsink, geb. Sterk, 55 j. W. F. C. Brust, 36 j. liigezoxiaen. Helder, 18 Aug. 1890. Mijnheer de Redacteur! Het verslag van de jongstgehouden zitting van den Raad dezer gemeente bevatte o. a. de mededeeling, dat door onderwijzers en onderwijzeressen, werkzaam aan de openbare lagere scholen alhier, een adres is gericht aan genoemd Collegie, 't verzoek inhoudende tot eene betere, de ambitie meer opwekkende, regeling der tractementen van het personeel, dat, onder de leiding der Hoofden van scholen, zich bezig houdt met de opleiding van het opkomend geslacht. Uit Amsterdam vernemen wij, dat ook bij den Raad dier gemeente een dergelijk adres is ingekomen. We willen hopen, dat deze pogingen tot lotsverbetering gunstige gevolgen mogen hebben. We vreezen echter, dat het toestaan dier verzoeken zal afstuiten op flnanciëele bezwaren. Bij de tegenwoordige regeling toch 'tRijk moge al eene toelage verstrekken in het bedrag der bezoldiging van de onderwijzers zal de plaatselijke belasting moeten verhoogd woi'den, als de jaarwedden van het onderwijzend personeel op een hooger bedrag worden bepaald. Dit houdt in de meeste gevallen de zoozeer gewenschte verbetering tegen. Zouden bestuurderen en leden van den On derwijzers-Bond daarom niet beter doen, pro paganda te maken voor eene wijziging der Onderwijswet, zoodanig, dat het Openbaar Lager Onderwijs niet langer bleef een zaak van de gemeenten, maar dat het een Rijks zaak werd? De toestand zou daardoor op af doende wijze verbeteren, de vergelijkende examens kouden worden opgeruimd, eene ge regelde promotie werd daardoor in 't leven geroepen en de gewichtige aangelegenheid van 't openbaar lager onderwijs bleef niet langer in handen van daarvoor soms heel weinig ge schikte Gemeenteraden. De schoolwet van 1806 beleefde indertijd haar gouden eeuwfeest; de volgende wetten werden heel wat spoediger herzien, wie weet h'ofe gauw opnieuw een wijziging der bestaande Wet aan de orde komt De herziening der Wet op 't Lager Onderwijs, in den zin als door ons bedoeld, heeft wel licht lang zooveel bezwaar niet als de wette lijke regeling onzer levende strijdkrachten, 't Ware te beproeven, zoodanige wijziging voor te bereiden, de publieke opinie daarvoor te winnen. Erkentelijk voor de plaatsing van boven staande regelen, Uw bestendige lezer, A. De Spanjaard" welke in de Mili taire gevangenis van Madrid zucht", blijft nog steeds onvermoeid in 't schrij ven van brieven naar ons land. Het schijnt hem, ondanks zijn vertrouwelijkheid, ïiog niet gelukt iemand te vinden die graag een millioen of wat zou willen verdienen. Thans beproeft hij een ingezetene van den Helder voor zijn schoon plan te winnen. Wij drukken hier zijn schrijven, hetwelk in 't Fransch was gesteld, voor onze le zers af. Wij meenen zeker te weten, dat onze plaatsgenoot, welke de eer der ont vangst van dit schrijven genoot, geen plan heeft connectien met den gevangene" aan te knoopen; mogelijk wordt een ander door het treffend verhaal geroerd of door het te verwachten fortuin begeesterd om hem te helpen zijn schat, wellicht nabij het Badpaviljoen, te vinden. Militaire Gevangenis te Madrid. 6 Augustus 1890. Waarde Heer! Gedurende mijn kort verblijf in uw stad, heb ik indirect naar U kunnen informeeren omtrent uw eerlijkheid, en daarom twijfel ik niet U een geheim mede te deelen, van het grootste belang, overtuigd dat U het zelfs voor Uw huisgezin zult verzwijgen. Ik was kapitein van het Spaansche leger, en ter oorzaak mijner politieke meening, werd ik verplicht naar Rusland te vluchten, en later weer naar Egypte, waar ik den rang van Kolonel ver vulde iets later werd ik aangesteld als Secre taris van S. E. Wardejumi, Generale chef der Derwisschen. Eenige dagen voor den slag van Toski, bet En- gelsche leger, gekommandeerd door Grenselle, was reeds in 't gezicht, stelde S. E. Wardejumi mij vier millioen francs ter hand in Eranscheen Engelsche banknoten, om ze in veiligheid te bren gen, en verders zijne orders te Parijs af te wachten. Het was mij niet mogelijk deze opdracht te vervullen, omdat bij mijn vertrek uit Port-Saïd, ik begreep dat ik achtervolgd werd door de Egyp tische en Engelsche politie, en vreezende van ver rast te worden bij mijn aanhjomst te Rotterdam, veranderde ik mijn reisplan, om hen te doen ver dwalen. Ik verliet Rotterdam en zocht mij een andere verblijfplaats in Uw land, waar ik den dood van 8. E. Wardejumi vernam, en ook dengeheelen ondergang van ons leger. Na vele reizen en trekken, kwam ik eens in Uw stad, ik achtte het noodig het geld voor het oogenblik in veiligheid te brengen, met 't idéé naar Spanje terug te keeren. Ik ging dan uit om eene plaats in den omtrek te zoeken, en haar gevonden hebbende, verborg ik een klein zinken kistje, bevattende de waarde, in de schuilplaats met de grootst mogelijke voorzorg. Na dit ge daan te hebben, maakte ik met groote juistheid een plan van den omtrek, hetwelk ik in eene geheime afdeeling mijner koffer pakte. Na alles in veiligheid te hebben gebracht, be sloot ik incognito naar Spanje terug te keeren naar mijne vrouw en dochter, en met haar weer om te komen om onze woonplaats in een der groote steden van Frankrijk te vestigen, en nooit weer in Spanje te verschijnen. Helaasop het oogenblik der aankomst aan het station te Madrid, werd ik herkend en aan gehouden, en als samenzweerder naar de gevan genis gebrucht. Na verhoord te zijn, werden mij mijn geld en papieren afgenomen, en wat meer is, mijn koffer werd als borgtocht in beslag genomen. Zooals U kunt begrijpen heb ik iemand noodig, die eerlijk is, en ook de omstreken van den Hel der goed kent. Nu ik dus zonder hulp, en de rechter mij gisteren gezegd heeft, dat mijn ge vangenschap nog langen tijd kon aanhouden, zie ik mij verplicht U te schrijven, en verzoek U, mij per omgaande te melden of U genegen is mij in deze zaak te helpen, en het benoodigde geld te deponeeren om mijne koffer te lossen, en als belooning in deze, zal ik U een vierde gedeelte der waarde afstaan. De chef der gevangenis opent direct alle brieven voor ze te overhandigen, en daar mijne vrouw gedurende mijn gevangen schap is gestorven, verzoek ik U volgenderwijze te adresseeren. Een envelop met mijn adres er binnen in, en een envelop buitenom aan een mijner vertrouw de personen met het volgende adresSenor Don Ramon Blanco, Calle san Dicente No 6. dupli- cado, 3° derecha, Madrid. Ik verzoek ten strengste het geheim zorgvuldig te bewaren en ook Uw brief te teekenen met het merk als herkenningsteeken, zooals ook ik in 't vervolg zal doen. Ik heb de eer U te groeten en wees verzekerd van mijne hoogachting, ADOLFO MOULEON. Een ander schrijven, in ons bezit gesteld, is gedagteekend 3 Jnni en afkomstig uit de Militaire gevangenis van Barcelona, ge adresseerd aan Monsieur K 1 e v e, ar chitect te Helder. De naam van den ge vangene aldaar is Mr. Anselmo Rud-Perez. De zaak der schatzoekers schijnt dus in bloei te verkeer en. Vervolg der Berichten. De luit.-kolonel van het le reg. inf. alhier, H. I. G. Benschop, is in zijn rang overgeplaatst bij het korps grenadiers en jagers. Mej M. van Gendt, van hier, heeft te 's Gravenhage acte voor de Fransche taal bekomen. Het volgend drietal predikanten is bij de Herst. Evang. Luth. gemeente al hier geformeerd: Ds. Eveiein, te LeidenDs. Plaat, te Brielle en Ds. Bakker, te De Rijp. - Het nieuwgebouwde schroefstoom- schip voor de Kon. Paketvaart Maatschappij »A. Reael", kwam gisterenavond hier ter reede om proef te stooraen. Aan den heer Duinker, gezagvoerder der Stoomv. Maatschappij Nederland", is op de tentoonstelling van veiligheidsmid delen een eere-diploma toegekend voor zijne vinding van ketpraetisckesloepstrijktoestel. Aan den heer P. C. Koning werd een zilveren medaille toegekend voor zijn in gezonden reddingscylinder. De 2e luitenant Pandermaat ontving een diploma van buitengewone waardeering voor de door hem ingezonden schietschijf. Een herinneringsdag van niet gewo nen aard was het gisteren, 18 Augustus, voor den Heer Gust. Schmidt, pianist al hier. Het was op dien dag twintig jaren geleden, dat de bloedige veldslag hij Gra- velotte plaats greep, waarhij de Pruisen overwinnaars bleven. Van dit slagveld werd hij als gewond weggedragen hij werd aan 't hoofd gekwetst door een granaatsplinter, ontving een bajonetsteek in den arm en een geweerschot door de dij, drie merk- teekenen alzoo, welke het „jubilé" voor dien soldaat van 1870 van zeldzame be- teekenis maken. Men schrijft ons van Wieringen Den 16en dezer heeft de landbouwer J. L.M. door ophangen een einde aan zijn leven gemaaktachteruitgang in zijn zaak schijnt de oorzaak van deze noodlottige daad te zijn. Waren in het begin der teelt de aan voeren van haring dit jaar oneindig grooter dan vorige jaren het geval was, zooals de zaken thans staan overtreft het jaar 1889 reeds de aanbrengst van 1890, hoewel met nog geen 1000 ton. Tot 15 Augustus zijn thans door 379 schepen 99773 ton aan gebracht tegen 100213 ton door 391 sche pen in het vorige jaar. Een vergelijking der prijzen valt dit jaar ten gunste uit van het vorige. Bedong men in 1889 op dien datum voor volle haring ongeveer f10, thans is de marktprijs ruim fll. Yle haring, die in het vorige jaar half Augustus reeds werd genoteerd, is thans nog niet aangeboden. De heeren C. en Th. Sorgdrager, te Haarlem, die den 28sten Juli jl. per trein naar Parijs vertrokken, zijn Zaterdaga vond halfelf te Haarlem teruggekeerd. Zij hadden den terugtocht loopende afgelegd. Gemiddeld werd per dag 10 a elf uur gemarcheerd, en overdag werden slechts kleine rusten gehouden onder een geïm proviseerde tent. De reizigers teerden grootendeels op melk en brood, daar zij 's avonds meestal te laat in de verschil lende plaatsen aankwamen om nog warm voedsel te kunnen krijgen en zij 's mor gens voor dag en dauw weder op weg gingen. Zij zijn den 3den Augustus van Parijs vertrokken en hielden rust, of lie ver nachtverblijf, te Lagny, La Ferté-Sous- Jouarre, Catheau Thierry, Quincy, Sois- sons, Laan, Verviers, Mabeuge, Saigny, Brussel, Antwerpen, Bergen-op-Zoom, Bre da, 's Hertogenbosch en Utrecht. Yan U- trecht naar Haarlem werd in een dag ge marcheerd. Beide heeren zijn hoogst vol daan over hun tochtzij roemen ook zeer de wegen van Frankrijk, veel beter dan in België. Een drietal Duitsche »kwartjesvin- ders "vonden te Amsterdam een landgenoot, wien zij in een kroegje van een bankbil jet van f100 beroofden. Twee derroovers zijn gevlucht, maar No. 3 is door de po litie opgepakt. Vergadering bij Heerenveen. Zondag is nabij Heerenveen de vergade ring gehouden, welke door het Friesche comité van de vereeniging voor Alg. Kies- en Stemrecht is uitgeschreven ten gunste van het doel, waarnaar deze vereeniging streeft. Eeu terrein daarvoor was door P. D. de Yries beschikbaar gesteld. Op dat terrein, een weiland, waren twaalf tenten opgericht, die ieder 200 personen konden bevatten. In die tenten en ook op enkele plaatsen daar buiten waren gelegenheden om verversehin- gen (geen sterken drank) te verkrijgen. De groote feesttent stond midden op het land, getooid met roode en witte vlaggen, de 65 vaandels van de' verschillende afdeelingen v. Alg. Kies- en Stemrecht, van den soc. de- mocratischen bond en van werkliedenveree- nigingen. Men schat het aantal deelnemers uit de verschillende deelen des lands op 12,000 van andere zijde meldt men zelfs het cijfer van 20,000. Uit Amsterdam had een extratrein een duizendtal betoogers, die zelfs een fanfarekorps hadden medegebracht, aangevoerd. Uit Leeuwarden waren twee goedkoope treinen naar Heerenveen ge stoomd. Om half acht des morgens ver trok er een met de meetinggangers uit Leeuwarden en omstreken, om halftien een met »Bildtkers" en inwoners van andere gemeenten. Ruim 2400 personen werden door die treinen die 's avonds om halfacht en om halftien terugkeerden, aangebraeht. Verder maakten nog velen gebruik van de gewone treinen en van stoombooten, zoodat men berekent, dat Leeuwarden en omstreken een 300 betoogers geleverd heeft. Uit Gro ningen en Zwolle waren velen overgeko men, terwijl ook tal van andere gemeenten vertegenwoordigd waren. De meeting is in goede orde afgeloopen. Dat dit het ge val zou zijn, werd trouwens verwacht. Jhr. mr. F. H. van Beyma thoe Kingma, bur gemeester van .ZEngwirden, binnen welke gemeente het terrein der meeting lag, had dan ook versterking der politie met hulp van elders niet noodig geacht. Hij woonde echter wel de vergadering bij. In de gemeente Wonseradeel zijn in ondertrouw opgenomen een tweetal jonge lieden, die doofstom zijn. De bruidegom is 31, de bruid 25 jaar oud. Beidenhebben on derricht genoten aan het instituut te Gro ningen. Dank zij dat onderricht, kunnen zij zich aardig redden. Het schijnt, dat het onlangs gevierd 100-jarig bestaan van het instituut hen tot elkaar heeft gebracht. Het bruidegommetje wel In een der straten, uitkomende op de Reguliersgracht te Amsterdam, had een tragisch-komisch voorval plaats. Een jon ge dame uit die straat zou trouwen met een jong mensch, die op een der grach ten van de Jordaan woonde. Het uur voor de komst van den geliefden aanstaanden echtgenoot bestemd, is reeds daar, de bruid reeds in vollen bruidstooi, maar wie ook verschijntniet de bruidegom. Waar is hij, waar blijft hij Weer een uur verstrijkt en nog geen bruidegom. De bruid verkeert in zenuwachtigen toestand, haar familie is woedend, eindelijk besluit een der mannelijke familieleden den nala- tigen bruigom te gaan halen. Hij zet zich in een der reeds lang gereedstaande rij tuigen, dat pijlsnel naar de woning van den snoodaard voert. Daar klopt hij aan maar krijgt geen gehoor. Allerlei vermoedens rijzen reeds in zijn geest op, maar eindelijk hoort hij na een verschrikkelijk geklop, eenig gerucht ach ter de deur en wordt deze geopend door een slaapdronken jongmensch, die met sla perige stem vraagt»wat is er toch »Maar kerel, je moet trouwen, alles wacht op je" klinkt het hem barsch tegen. Eens klaps staat den slaapdronken bruidegom alles helder voor den geest, en in een mi nimum van tijd is hij gereed en rijdt in dolle vaart naar zijn bruid, waar hij met open armen werd ontvangen. De liefde vergeeft alles De arme jongen had zich verslapen en de buren hadden vergeten hem te wekken. Aan het bruiloftsmaal zal hij nog menig hartig woordje ovrr zijn slaperigheid heb ben moeten hooren. Enfin, dat had hij verdiend. Woensdag 20 dezer zal de Keizerin van Oostenrijk (reizende stipt incognito) per extratrein te Yenlo aankomen en van daar te 3.40 's morgens naar Vlissingen (Haven Station) vertrekken, teneinde als dan haar voorgenomen zeereis te onderne men. Uit Kota Radja schrijft men aan de Deli Crt., dato 14 dezer, o.a. het volgende: »Het ziet er hier alles behalve roos kleurig uit wat de gezondheid betrefthad vroeger reeds een enkel geval van cholera te Oleh-Ieh en ter reede aldaar plaats, sinds eenige dagen vertoont zich de ge vreesde ziekte meer in den kraton en omliggende buurten, als Kota Alam, Ge- dah, Nesoeh en Panteh Perak. Sinds gisteren overleden aan de ziekte 2 Euro peanen (militairen) 1 dochtertje van den adj.-geweermaker Lindhorst en de adjunct Djiksa". Het Bat. Nieuwsblad meldt, dat de Regeering afwijzend heeft beschikt op het voorstel van den Raad van Justitie te Soerabaia om mr. Bouricius als advocaat en procureur bij den Raad te ontzetten, wegens diens veroordeeling tot 4 maanden Het doodvonnis is 14 Juli te Soe- kaboerai aan den chinees Tan Sin Leng, den moordenaar van den heer Munder, voltrokken. Wegens schending van huwelijks beloften is de uitgever der „Matrimonial News", te Londen, tot betaling van f 120000 schadevergoeding veroordeeld. Het gemeentebestuur van New-York heeft instructiën aan de politie gegeven voor de strenge toepassing van de den lsten September in werkingtredende Staats wet, waarbij het rooken op straat en op andere openbare plaatsen aan knapen be neden de zestien jaar verboden wordt. Te Holywell, in Wales, moet het dezer dagen kikvorschen geregend hebben onder een zware regenbui door. Tiendui zenden kleine kikvorschen, zoo meldt de „Pall Mali Gazette", bedekten er de we gen. Naar aanleiding van Kemmler's exe cutie, die, zooals men weet, nogal met eenige moeielijkbeden gepaard ging, heeft een ongeluk, dat een beambte der elec- trische verlichtingsmaatschappij te Was hington, is overkomen, veler aandacht ge trokken. Door eigen onvoorzichtigheid kreeg de man een eleetrisehen schok van een stroom van 2000 volts. Onmiddellijk werd hij bewusteloos, doch kwam weer spoedig tot bewustzijn. Op de plaatsen, waar de e- lectrische stroom in zijn lichaam kwam en dit weder verliet, had de man brand wonden bekomen. De zes te dood veroordeelde moordenaars te New-York, die verwachten binnenkort door middel van electrieiteit te worden gedood, zijn allesbehalve op hun gemak, daar hun een dagblad in handen geko men is, waarin de executie van Kemmler beschreven werd. Twee zijn bijna waan zinnig van angst, terwijl een derde, een Japanees, smeekte om liever onthoofd te worden Een wielrijder van naam, te New- Haven, Connectieut (Yer. St.,) de heer H. F. Bacus, is onlangs getrouwd, in wie- lercostuum gekleed, evenals zijn bruid. Ge durende het laatste gedeelte van de hu welijksplechtigheid zat het bruidspaar op een „tandem" en zoodra zij man en vrouw verklaard waren, reden zij pijlsnel heen, om een huwelijksreisje te doen naar ver scheidene ERRATA. Op de le bladzijde van dit no. staat dat de heer D. E. Duval acte heeft he komen voor Fransch. Dit moet zijn Mej. Duval. Heldersche Moppen. ZijManlief, tel je knoopen van je jas eens. Hij Waarom Zy Na, ik zou wel eens willen weten of ik een nieuwen mantel krijg. Hij Neen, dien kryg je niet. ZijO, man, je hebt niet eens de knoopen geteld. Hij Neen, maar wel mijn geld. o Toen Napoleon IH, kort na den ,/eoup d' etat," een zegevierenden intocht te Bordeaux hield, had men in een eereboog van bloemen, waar hij onderdoor zou komen, een Keizers kroon gehangen, met het opschrift er boven z/Dat heeft hij wel verdiend." Maar de wind blies de kroon weg, en toen de overweldiger onder den boog door kwam, bungelde er, tot groote pret der republikeinen, alleen nog maar een koord met een strik er aan, met het dui delijk uitkomend opschrift er boven: //Dat heeft hij wel verdiend." o Sergeant (tot een recruut)Waarom heeft de oogst in den zomer plaats (Recruut zwygt)En dat is nu een kerel, die gebo ren en opgevoed is op het landNu, weet je 't niet Dan zal ik 't je zeggen: omdat de velden vrij moeten zyn voor de herfstma- noeuvres Op de vischmarkt: Juffrouw (met een lief klein kind op den arm): Wat kost die schel- visch Koopvrouw//Och wat een lieve engel heeft u daar, drie kwartjes, juffrouw o, wat een lekker snoepertje, wat een mooie oogjes, net haar moeder, mag ik het een zoentje geven?" Juffrouw//Ik wil je een schelling geven!" Koopvrouw //Wat een schelling! Heerejé! Kee, hoor je dat? Een schelling! dien geef ik ▼oor je leelijke aap ook." Den 24en Aug. a. s. hopen j onze geliefde Ouders K. GOUDSWAARDT en C. DUIJTS, hunne 35-jarige Echtvereeiiiging i te herdenken. Namens hunne dankbare Kin-1 deren en Behuwdzoon. Helder, Augustus 1890-

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2