Advertentie n. „Ernst en Scherts". De Ontvaar der Registratie te Helder vraagt een KLERE. MarschenKaiser (Wagner)Grosser Tri- umpli (öchworin)Bleu Bell of Scottland (Dunkier)Marche funèbre d' une Marionette (Gounod). Walsenenz.Blumen (uit de Melusine van Doppler)Mazurka op. 7 No. 1 en op. 24 No. 1 (Chopin). Phantasie'senz.Stabat Mater (Rossini) Prophéte (Mijerbeer)Muette (Auber) Ita- liaansche melodien (Schreiner)Der Königin von Saba (Goldmark)Les Préludes (Liszt) Drie liederen van Schubert (Litaney, Am Meer en An die Musik) Fackeltanz (Mijerbeer) Duo concertante pour Saxophone, alto et te nor (Singelée). Ouvertures.- La vie pour ïe Czar (Glinka) Giralda (Adam)La fille du Régiment (Doni- zetti)le Roi d' Yvetot (Adam)Gijsbrecht van Aemstel (Verhulst)Die Musikanten Flotow)Die beiden Husaren (Doppler); Yelva (Reissiger)Des Wande rers Ziel (Suppé). In hot geheel kwamen op de programma's voor15 verschillende Marschen, 12 dito walsen of mazurka's, 50 phantasies 28 ouvertures, van welke hoeveelheid er circa 50 nummers geïnstrumenteerd waren door don heer Koning. Zoo mogelijk hopen wij het volgende jaar ook avond-uitvoeringen te krijgen, want die op Zondag 28 September is bijzonder bevallen. Ook het morgen-concert viel zeer in den geest aan het einde er van kregen we nog eens te hooren de T. O. N. I. D. O.-marsch van den jeugdigen liefhebber Michielsen. Het aan- vangs-motief is zeer frisch, het tweede deel aangenaam, ongeveer een middenevenredige tusschen het Air Louis XIII en de Gavotte Stephanie; het Trio "doet wat te veel denken aan een bekend Adagio, dat trouwens door vóel componisten is aangewend en het ge heel verraadt aanleg en belooft voor de toe komst. De bij de instrumentatie door-gecom poneerde middenstemmen (door onzen kapel meester) verhoogen natuurlijk de orchestrale waarde. En hiermede ten slotte mijn beste wenschen voor den muzikalen toestand der harmonie- muziek in het volgende jaar, alsmede voor de opgewekte kunst-stemming van de toehoor ders. <J». Marine en Leger. Nanr men verneemt, wordt het gepantserd ma terieel der marine, dieust doende in het Zuider kwartier, met 24 October a. s. uit dienst gesteld. Ook zou dan voor den monitor „Panter" de mo nitor „Matador" in de plaats komen en bestemd zijn voor den winterdienst. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Burgemeester den Tex", van Amsterdam, arriveerde 5 Oct. te Padang. Het stoomschip «Prinses Sophie", van Am sterdam, is 5 Oct. Gibraltar gepasseerd. Het stoomschip «Sumatra", van Batavia, arriveerde 6 Oct. te Suez. Marktberichten. Hoorn, 4 Oct. Aangevoerd tarwe f 8 a gerst f 4.75 a 6.25, haver f 3.25 a 4, witte erwten f9.50 a 11, groene dito f 11.15 a 14, grauwe dito f 13 a 17, vale dito fll.85al7, bruine boonen f 10.50 a 13.25, karweizaad f9 a 9.25, mosterdzaad i' 15 a 17, 18-paar den f70 a 300, 342 schapen f26 a 32, 160 lammeren f 15 a 22, 6 kalveren f13 a 25, 55 varkens f 12 a 18, 2 zeugen f30 a 55, 90 biggen f 5 a 8, 100 kippen f 0.40 a 2, 3000 kip-eieren f4 a 4.50, 2175 koppen boter 60 a 65 ct. per kop. Visscherijberichten. Nieuwediep, van 3 tot 7 October. Niets binnen. Schuiten naar zee. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Yan 37 Oct. ONDERTROUWD: I. Serphos, fabrikant, en E. Groen. N. de Zwart, stoker, en J. A. de Wit. J. Schriel, machinist bij het spoor, en J. Bakker. L. G. W. Verhoeff, koksmaat, en D. Nukoöp. C. den Duik, vischhandelaar, en D. van Driel. A. van den Brande, -zeeman, en C. J. de Graaf. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: T. Bakker, geb. Dekker, d, C. C. Gorter, geb. Bruin, z. R. Yeenstra, geb. Posthumus, z. B. E. Vastenou, geb. Stark,d, OVERLEDENI. van der Hert, 7 m. A. T. Zandbergen, 61 j. Burgerlijke stand Wieringen, gedurende September 1890. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWDA. Butter en T. Rotgans. GEBORENGerritje, dochter van S. Strand en M. Everts. Simon, zoon van C. Verfaille en G. Tijsen. Guurtje, docht, van S. de Vries en A. Mulder. Tys, zoon van J. Kort en G. Wagenmaker. Simon, zoon van D. Klein en G. Tysen. Jan, zoon van J. Kuut en N. Bont. Gerrit, zoon van J. Jongkind en G. de Jong. Antje, dochter van P. de Haan enG. Tysen. Cornelis, zoon van D. Bais en A. Vermeulen. OVERLEDEN Aaltje Takes 94, jaar, wed. van C. Keijzer en van J. Vergat. POLITIE, GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau Raadhuis1 medaillon met ketting. Bureau 11 kinderhoedje (wit), een paar manchetten. Vervolg der Berichten. De WelEerw. heer J. Bakker Cz. Ev. Luthersch predikant te De Rijp, heeft 't beroep bij de Herst. Evang. Luth. Ge meente alhier aangenomen. Door den eerstaanwezend ingenieur der Genie alhier werd heden aanbesteed: Het verbeteren van het zuidoostelijk bas tion net van het fort Kijkduin (raming f4350.) Ingeschreven door de heeren H. Wijker f4325; C. Pool f4345; P. Visser f 4350 D. de Vries f 4370Th. C. G. Moorman f 4390W. de Jong f 4395P. Spruit f4400; Jb. Duy vetter f4400. Hedenayond ten 7 ure vergadert de Raad der gemeente Helder, tot behande ling der volgende onderwerpen 1. Begrooting 1891. 2. Hefhag van belastingen in 1801. 8. Benoeming van onder wyzers. 4. Ontslag onderwijzeres. 5. Benoeming lid Schoolcommissie. 6. Benoeming lid Armbestuur. 7. Briéf Schoolcommissie vermeerdering van onderwijzers aan school 7b 8. Conditiën huur van een strand Huisduinen. 9. Adres geneesheeren keuring van vleesch. 10. Ingekomen stukken. 11. Bezwaarschriften hoofd, omslag. Met verwijzing naar de in dit num mer yoorkomeude anonce, vestigen we de aandacht onzer lezers op 't Groot Vocaal Concert, dat morgen avond in Tivoli zal plaats hebben. In dit Concert zullen optreden Mevr. Martha van OphemertSchwencke, le dramatische zangeres van de Holl. Opera, Mej. Anna Klimmerboom, en de hh. Jo- han Schmier en Henri van Haarlem. Een elftal nummers zullen worden uit- g evoerd. De Marine-Machinisten-Societeit open de jl. Zaterdag-avond de reeks harer bui tengewone wintervergaderingen in haar lokaal aan de Hoofdgracht. Na een ope ningswoord van den president, werd een aantal muzikale en letterkundige voordrach ten gehouden, die in groote mate bijval vonden bij de talrijke aanwezigen. Met een zeer geanimeerd bal werd deze lijke samenkomst besloten. Zeker koesteren allen, die deze vergadering bijwoonden, den wensch, nog meerdere zulke feestavon den in defce Sociëteit te mogen bijwonen. Gelijk de hier ter plaatse sinds eenige jaren bestaande vereeniging, werd ook te Wormerveer 2Q Sept. jl. opgericht een Zaanlandsche Teeken- en Schildervereeni- ging onder den naam van .Anton Mauve". Het doel dezer vereeniging is onderlinge oefening en ontwikkeling. De vereeniging bestaat voorloopig uit 9 leden. Het Be stuur is samengesteld uit de heeren G. Folkertsma, P. C. Güthard en J. C. de Lange. Ook bestaat te Wormerveer een ambachtsschool welke, behoudens een ge meente-subsidie, geheel door particulieren in stand wordt gehouden en die steeds in bloei toeneemt. De nieuwe eursus is reeds aangevangen en wordt door 22 leerlingen bezocht. Het mag als een verblijdend tee ken worden beschouwd, dat zulke veree- nigingen tot verkrijging van in hun vak bekwame en ontwikkelde werklieden meer en meer als een behoefte worden gevoeld, daar de eischen van elk vak, en dus ook van het schildersvak, tegenwoordig hoog zijn. Gaarne brengen wy dit onder de aandacht van het publiek, in de hoop, dat zij zulke vereenigingen zedelijken en stoffe- lijken steun toezeggen. Uit 't Loo wordt van Zondag 5 Oc tober gemeld „De Koning is wegens de verheffing zijner ziekte voor het oogenblik nog niet in staat zijne bezigheden te hervatten. Het is ook niet te voorzien dat Z. M. zich in de eerstvolgende dagen met staatsaan- gelegenheden zal kunnen bezighouden, zoo dat het nemen van maatregelen ter verze kering van den gang der regeeringszaken wellicht noodig zal worden geacht. De zieke heeft geen koorts, maar de verschijn selen der ziekte zijn van tijd tot tijd niet zonder invloed op de helderheid van geest. „Toch wordt geen oogenblikkelijk ge vaar geducht. „De Koningin reed dan ook heden met de Prinses op 't gewone uur uit." Nog Vrijdag 26 September heeft Z. M. stukken geteekend. De verheffing der kwaal heeft zich eerst na dien dag vertoond. Het gisteren afgevaardigde officieele bulletin over den toestand van Z. M. den Koning luidt aldus „De toestand van Z. M. den Koning is in de laatste week weinig veranderd. Z M. lijdt, zooals de geneesheeren des ko- nings bevonden hebben bij een consult, den 29en September gehouden, aan een ver heffing van chronisch nierlijden, hetwelk Z. M. noodzaakt het bed te houden. De voeding is voldoende en de krachten van Z. M. zijn bevredigend." Beroepen bij de herv. gem. te Burg op Texel (toez.) ds. Van 't Hooft, te Noot dorp te Brielsch-Nieuwland de heer P. A. Klap, cand. te Katwijk-Binnen. Men meldt dd. 2 dezer uit Terschel ling: Toen heden het bericht kwam dat bij paal 13 een bomschuit vermoedelijk zou stranden, begaf de reddingsboot van het station Midsland zich naar het strand. Weinig tijds daarna echter koerste deze schuit om de oost, doch daar een tweede in het gezicht was, bleef de reddingsboot ter plaatse, totdat men zag dat er geen gevaar voor stranding meer bestond. Met den storm zijn twee loodskotters met averij hier bin nengekomen, op een waarvan een matroos door een stortzee aan het hoofd en den rug werd getroffen. Terschelling, 3 Oct. Men vermoedt dat er een zeeramp heeft ojaats gehad, want er drijven in zee wrakstukken, nieuwe planken, vruchten etc., ook heeft men een zeemanskist zien drijven en een zeer lan gen mast. De laatste scheen echter reeds een poosje gedreven te hebben. Bij een der grootste vischhandelaars alhier is heden bericht uit Duits chland ont vangen, dat, wanneer de schelvischvisscherij begint, deze visch niet meer gezonden moet worden. Men brengt dit in verband met het overgaan van Helgoland aan Duitsch- land, waar deze tak van visscherij op groote schaal wordt uitgeoefend. (N. R. Crt.) Art. 46 al. 3 der wet op het Lager- Onderwijs bevat deze bepaling„Vrijstelling van verplichting tot het heffen van schoolgeld kan aan een gemeente door ons worden ver leend bij een met redenen omkleed besluit, den Raad van State gehoord. Intrekking dezer vrijstelling geschiedt op dezelfde wijze." Met het oog op dit wettelijk voorschrift, bevat het „Volksblad" deze opmerking Gelijk bekend, is tot heden dat voorschrift een doode letter gebleven en heeft geen en kele gemeente ontheffing kunnen verkrijgen van de verplichte schoolgeldheffing. Gewoon lijk vrij spoedig na de indiening der verzoek schriften om ontheffing, gaf de Minister, krach tens een machtiging des Konings, welke ver strekt was vóór er nog tijd voor eenig onder zoek geweest was, aan de gemeentebesturen, alle naar hetzelfde model, te kennen, dat er voor inwilliging van hun verzoek geen termen aanwezig waren. Te Zijpe echter, in Noord- Holland onze lezers herinneren het zich misschien al niet meer, zoo lang is het reeds geleden werd in de Gemeenteraads-zitting van 6 Mei besloten, onmiddellijk nadat de af wijzende beschikking op zijn verzoek was voor gelezen, een tweede adres te zenden met de raededeeling, dat sedert gebleken is, dat op de bijzondere school aan het Zand geen school geld geheven wordt. Nog in dezelfde zitting werd het nieuwe adres vastgesteld, hetwelk vervolgens zoo spoedig mogelijk aan den Ko ning is opgezonden. Eerst in de laatste da gen van Sept. verneemt men nu uit de bladen, »dat namens den Koning de Minister van Bin- nenlandsche Zaken op het tweede adres van den Gemeenteraad van Zijpe gunstig heeft beschikt." In dezen vorm eehter kan het be richt niet juist zijn, daar vrijstelling van ver plichte schoolgeldheffing volgens de wet slechts verleend kan worden „bij een met redenen omkleed koninkl. besluit, den Raad van State gehoord." Het is mogelijk en zelfs zeer waar schijnlijk, dat werkelijk de gevraagde vrijstel ling is verleend, maar voor zoover ons bekend is het met redenen omkleed koninkl. besluit nog niet verschenen." Het bovenstaande mededeelende, z ouden daaraan kunnen toevoegen, in navolging van de bekende primeur aan Alkmaar toegekend: »>Met Zijpe begint de vrijstelling Mr. D. Visser Van Hazerswoude, lid der Tweede Kamer, is, na een korte ziekte, op zijn buiten „Westerhout", bij Haarlem, overleden. De overledene had zitting te Enkhuizen. De heer G. P. French, „majoor", zendt uit het „Leger des Heils, Hoofdkwar tier voor Nederland", het volgende bericht: „Zaterdag-avond ontvingen wij aan het hoofdkwartier het volgend telegram: „Me vrouw Booth stierf om 3.30 in volkomen vrede. Zegepraal." Londen, 3 Oct. Per s. s. „Britannic", van New-York aangekomen, zijn nadere be richten ontvangen betreffende het verongeluk ken van het schip „Abbie Cliiford" en het verschrikkelijk lijden der equipage, die vier dagen op een vlot in den Oceaan doorbracht. Den 8n Augustus vertrok de „Abbie C. Clifford" van Fernandina in Florida met een lading hout naar Trinidad. De deklast was zoo hoog opgestapeld, dat de raas er ter nau- wernood overheen konden zwaaien. De reis werd tot den 28sten Aug., toen het schip zich op 30° 20' NBr. en 67° WL.Èbevond, zonder eenig ongeval voortgezet, toen het zonder eenige voorteekenen door een orkaan werd be- loopen uit het Z.Z.O. Men kreeg het vaartuig voor den wind, doch ten 4 uur des och tends kwam het dwars van de zee en liep ge deeltelijk vol water. Het viel bijna plat op zijde, de deklast raakte los en vernielde de verschansing en stutten en deed den lijfnaad opengaan, waardoor veel water in 't schip kwam. De groote mast werd overboord gekapt en het grootste deel van den deklast ging mede. Ten 5 uur des ochtends kwam het schip weder recht op, doch toen begon de vaste verschansing vooruit zich te begeven. Ten 6 u. werd de vrouw van den gezagvoerder, die zich even op het dek gewaagd had, door een zware stortzee, die over het schip rolde, overboord geslagen en kon men haar niet redden. De equipagè nam toen de toevlucht tot den fokke- mast en bracht daar den nacht in door. Den 31 sten Aug. woedde de orkaan nog met volle kracht. De equipage was uit den mast naar 't achterschip gegaan, om eenig voedsel te genie ten, toen plotseling het schip in drie stukken brak en het achterbovenschip met de beman ning wegdreef. Hun eenige proviand bestond uit een kist rozijnen, welke een der manschap pen gegrepen had, doch zij hadden geen drop water. Eenige rondhouten en planken wer den aan hun verblijf vastgemaakt, om het te versterken. De gezagvoerder had de rozijnen onder zijn beheer genomen en deelde dagelijks aan ieder 30 rozijnen uit. Den eersten Sept. was de storm bedaard en om hunne ondrage lijke dorst te lesschen, zwommen zij rond het vlot in zee, dat hun eenige lafenis schonk. Den 5den dag dien zij op het vlot doorbrach ten werd een zeil ontdekt, dat bleek te zyn van het Engelsche schip, Beatrice", van New-York naar Fort au Prince, hetwelk den 30sten Aug. door den orkaan was overvallen, op 100 Engelsche mylen Z.W. van Bermuda en daarin den fokkemast met kluiverboom en al het tuig had verloren. Later werd de groo te mast over boord gekapt, dewijl het schip plat op zyde lag, waarna het begon te rij zen. De tweede stuurman werd door den val lenden mast gedood. De „Beatrice" was koer sende naar Bermuda om daar de schade te herstellen, toen het de schipbreukelingen op merkte. Een boot werd onmiddellijk derwaarts gezonden en de afgematte zwervers werden op de „Beatrice" behoorlyk verpleegd en te Bermuda geland. Een reuzenboom werd dezer dagen aangevoerd te San Francisco. De boom is afkomstig uit Californië en is bestemd voor de wereldtentoonstelling te Chicago. Er waren niet minder dan drie lange wa gens noodig om den boom te transpor teeren. Het gevaarte weegt niet minder dan 70,000 pond en was, alvorens gekapt te zijn, 312 voet boog. De boom heeft op 28 voet van den grond nog een door snede van 20 voet. Hij zal een eigen aardige plaats innemen op de genoemde tentoonstelling. Hij wordt namelijk uit gehold en in een zaal herschapen, die 100 personen zal kunnen bevatten. De boom zal door 250 electrische lampen, zoowel van buiten als van binnen, verlicht wor den, waardoor hij ongetwijfeld een der grootste aantrekkelijkheden der tentoon stelling zal vormen. Voor het gerechtshof te Woodstock, in Canada, is dezer dagen een opzienba rend moordproces behandeld. Een elegant jonggehuwd Engelschman, Birchall, die on der een valschen naam in Amerika op grooten voet leefde, heeft een jonkman van aanzienlijke familie, Benwell genaamd, uit Engeland meegenomen om hem voor den landbouw op te leiden op de groote goe deren, welke hy voorgaf te bezitten, en dien jonkman van al zijn geld beroofd en vermoord, om daarna den ouden heer Ben well zooveel mogelijk geld af te vragen in naam van zyn zoon, wiens lijk, naar de moordenaar berekende, niet spoedig ge vonden en wiens dood eerst na verloop van geruimen tijd in Engeland bekend zou worden. De misdaad kwam echter weldra uit. Birchall, op wien spoedig de verdenking viel, werd in hechtenis genomen, niette genstaande zijn aanhoudend ontkennen schuldig bevonden en tot de galg veroor deeld. Den 14en November zal het von nis voltrokken worden. Zijn vrouw, die men aanvankelijk van medeplichtigheid verdacht, maar wier on schuld schitterend werd bewezen, viel bij het vernemen van het doodvonnis bewus teloos neer, en zij is thans zoo bedenkelijk ziek, dat men twijfelt aan het behoud van haar leven of althans van haar verstan delijke vermogens. ZONDAG 12 OCTOBER j|l890, hopen onze geliefde Oudersjp DIRK KEMP en AALTJE SMIT. Ihun Zilveren Huwelijksfeest tejjj ftherdenken. 1 Helder, 7 October 1890. dtó~ Hunne dankbare Kinderen. Ondertrouwd A. VAN DE BRANDE en C. J. DE GRAAFF. Helder, 4 October 1890. Ondertrouwd JACOB SCHRIEL en JELTJE BAKKER. Helder. 4 October 1890. Ondertrouwd C. DEN DULK en D. VAN DRIEL. Helder, 4 Oct. 1890. Geboren I. E. H. H. E. J. VASTENOU, dochter van D. A. G. VASTENOU en van B. E. VASTENOU-Stark. Helder, 4 October 1890. Volstrekt eenige kennisgeving. Op deii 4n October, en ook tevens op zijn geboortedag, overleed, na voor zien te zijn van HH. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer Jn. KAPTEIN, in den ouderdom van 77 jaren een korte ongesteldheid van slechts 12 dagen maakte een einde aan zijn, voor ons zoo dierbaar leven. Wieringen, 4 October 1890. Namens zijne bedroefde Echtgenoote, Kinderen, Be huwd- en Kleinkinderen. Mej. de Wed. J. KAPTEIN geb. Wigbout. Te Neerbosch overleed onze ge liefde Zuster Berendina Henriette Oosten, in den jeugdigen leeftijd van 12 jaar en 6 maanden. Helder, j 2 0c(. 18g0_ Neerbosch, Hare Zusters en Broer, A. OOSTEN. G. OOSTEN. R. OOSTEN. Heden overleed ten mijnen huize, mijne geliefde Zuster GRIETJE BLOM, Wed. J. KRAMER, na een langdurig en smartelijb lijden, in den ouderdom van 72 jaar. Helder, 28 Sept. 1890. Wed. DROS geb. Blom, en verdere Familie. Wegens bijzondere omstandigheden eerst heden geplaatst. Tevens betuig ik mijn oprechten dank aan HH. Loodsschippers en Loodsen, die het stoffelijk overschot van mijne geliefde Zuster grafwaarts hebben gebracht. Heden overleed ons jongste Kindje. Amersfoort, 4 Oct. 1890. J. Ph. BEEKMAN. COR. BEEKMAN— BETZOLDT. C. METS, Zeeloods, en Familie. p. p. c. Mej. T. KEMP. p. p. Onzen innigen dank brengen wij 'toe aan allen, die tijdens de ziekte en het overlijden van mijne geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgvolle Moeder, blijken van deelneming hebben betoond. In 't bij zonder aan den WelEdelen Zeergel. Heer Dr. HENNES, voor zijn liefderijke be handeling en onvermoeide pogingen om haar lijden te verzachten. Ook onzen dank aan de Heeren dragers en vrienden, voor de laatste eer, aan onze geliefde doode bewezen. Helder, 3 Oct. 1890. A. VISSER en Kinderen. Bij mijn vertrek naar IJmuiden mijn hartelijke groeteu aan de Leden van de Vereenigingen „Ernst en Scherts", „Har monie" en „Admiraal De Ruyter". C. METS, Zeeloods. Al degenen die iets te 'vorderen hebben van Mej. de Wed. D. P. KEIZER geb. Holstein, worden vriendelijk verzocht hunne rekeningen zoo spoedig mogelyk in Adres WALVISCHSTRAAT 2, Helder. De Burgemeester der gemeente Helder maakt bekend, dat volgens heden ontvangen aanschrijving bij gunstig weder eene ge combineerde oefening zal gehouden worden door de alhier aanwezige Zee- en Land macht op het gedeelte der stelling, begre pen tusschen de Oost-Batterij en het fort op de Harssens en het daarvoor gelegen vaarwater dat die oefening zal aanvangen den 7 October e. k. ten 8 ure des namid dags en, met eene tusschenpoozing van 3 tot 9 ure voormiddags, in den voormiddag van 8 October eindigen. Dat daarbij met geschut uit genoemd fort, de Oostbatterij en de batterijen Louise en Wierhoofd met losse kardoezen zal worden gevuurd en eveneens geweervuur met losse patronen worden afgegeven door op den dijk opgestelde troepen. Gedurende de oefening is genoemd ter rein voor de passage afgesloten en wel van des namiddags ten acht ure op 7 dezer tot des voormiddags drie uur op den 8 dezer, ten einde niet door nieuwsgierigen te worden gehinderd en door visschers in het onzekere te gerakenof men al dan niet met personeel en vaartuigen der Zee- en Landmacht te doen heeft. Helder, 6 October 1890. De Burgemeester voornoemd, C. A BEUKENKAMP. Tooverlantaarn, Vijzelstraat. In plaats van Woensdag zal, zoo de Heere wil, Donderdagavond de prediking plaats hebben, onder voorstelling der lantaarnplaten. Aanvang half acht. Toegang vry, doch voor bejaarden. C. BREET Az. Buitengewone Vergadering op heden Dinsdag 7 Oct. 1890, des avonds acht ure precies, IN HET LOKAAL .TIVOLI." be veelt zich beleefd aan als Muziekonderwijzer en Pianostem mer, en geeft ook les aan huis zoo wel als daar buiten. F. DE BOER, Oud-Kweekeling, Blindeninstituut, BASSINGRACHT 26.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2