BEKENDMAKING. Advertentiën. DANKBETUIGING. DANKBETUIGING. Openbare Vergadering k Kamer van Koophandel ea Fatten, Zuiderkerk. Ds. W. DEN HENGST. teeken merken we op, dat de raming van kosten voor den bouw der brug al merkbaar begint te dalen. En bovendien, herhaaldelijk is in de jongstgehouden Raadszitting herinnerd, dat tot het bouwen van dat communicatie-middel niet meer behoeft besloten te worden. Tot stichting er van heeft men voor eenigen tijd reeds het be sluit genomen. We vertrouwen, dat het Dag. Best. aan dit besluit wel behoorlijk aal worden herinnerd. Achtend, Uw. dw. dien., V. W. Hoorn, 15 Nov. Aangevoerd tarwe f7.50 9, gerst f4.75 a 6, haver f3.25 a 4, witte erwten f 10.50 a 12, groene dito f 12 a 14, grauwe dito f 14.50 a 17, vale diio f 12.75 a 17, bruine boonen f 10.50 a 81, karweizaad f 9 a 9.25, mosterdzaad f 14.50 a 16, 18 paar den f50 a 200, 30 schapen f 20 a 26, 110 lammeren f 15 a 20, 5 kalveren f 12 a 20, 57 varkens f 10 a 20, 2 zeugen f30 a 40, 130 gen f 5 a 7, 50 kippen f 0.60 a 1.50, 800 kipeieren f6 a 6.50 per 100, 1050 koppen botër f0.75£ a 0.77-J- per kop. Mijnheer de Redacteur! Vergun een uwer lezers, die het u anders niet lastig maakt, een weinig plaatsruimte, voor het volgende: Ik ging Zaterdagavond naar den Stads-Schouw- burg, niet zooals onze groote Vondel eenmaal zong, „Belust het droef verslagh te hooren, Hoe Ilium door Argos werdt verplet," maar om de opvoering te zien van den „Zigeu ner". Nu, ik heb een „avond vol kunstgenot" gesmaaktZulk een stuk te zien opvoeren doet een beschaafd mensch goed aan 't hart. De in- trigue was wel wat ouderwetsch, maar dat is hier bijzaak, 't Eerst viel me op, dat 't er zeker bij lord Gage niet erg aanzat, want zijn costuum teekende alles behalve rijkdom; De costumes der andere spelers zagen er frisscher uit. In 't tweede bedrijf werden we verschrikt door een onweer, zoo ontzettend, dat 't niet te verwon deren zuu zijn, wanneer de melk er zuur van ge worden was. Een der acteurs, met een schoon overhemd aan, stortte zich zoo maar in volle zee, om een in gevaar verkeerende boot te redden, 't Was aangrijpend Later zag ik hoe twee man nen, de verrader en de secretaris van den gouver neur, door twee op hen gerichte verroeste zakpi- stooltjes gedwongen werden zich gevangen te ge ven. Gelukkig dat men met die dingen niet behoefde te schieten. Wie weet wat er anders nog ge beurd zou zijn 't Glanspunt van den avond was echter, toen men na 't vierde bedrijf „Zambaro" terugriep. Een der Amerikaansche soldaten, die met zijn makker niet in staat was geweest den ouden „Zigeuner" tegen te houden, meende dat die eerbetooning hem gold, kwum daarom oogenblikkelijk terug en en een daverend „bravo klonk den held tegen. Waarlijk, die brave man heeft op een medaille van verdienste aanspraak. Onze betraande oogen droogde hij als door een tooverslag en bracht onze terneergeslagen gemoederen in een stemming van uitgelaten vroolijkheid. Daarom, eere dien krijgsheldWanneer de directie weer een der gelijk stuk opvoert, kom ik bepaald, altijd op voorwaarde, dat men dien onbetaalbaren grappen maker meebrengt. In de hoop, M. d. R., dat u niet minder kunst genot moge gesmaakt hebben, verblijf ik na dank zegging voor de opname, Uw bestendige lezer, X. Stoomvaartberichten. Het stoomschip ,/Soenda», van Amsterdam, vertrok 14 Nov. van Suez. Het stoomschip Voorwaarts" arriv. den I3den Nov. van Amsterdam te Cardiff. - Het stoomschip «Conrad», van Amsterdam, arriv. don 14de Nov. te Batavia. Het stoomschip NPrins Alexander", van Ba tavia, arriv. 16 Nov. te Amsterdam. Het stoomschip Prins van Oranje», van Batavia, arriv. 14 Nov. te Suez. Marktberichten. Alkmaar, 15 Nov. Aangevoerd 3 paarden f 40 a 70, 7 koeien en ossen f 180 a 210, 20 nuchtere kalveren f10 a 22, 141 schapen f 16 a 24, 108 magere varkens f 14 a 18, 240 big gen f5 a 8.50, 14 bokken en geiten f4al2, boter per kop ('s middags 12 nur) f0.85 a 0.95, eieren f 6.50 a 7 per 100. SCHUTTINGEN. Aangezien de eigenaartjes aan de Westgracht van politiewege zijn gewaarschuwd hunne erven met een hooge geschilderde schutting van den open baren achterweg, of Molenstraat af te scheiden, bevreemdt het mij dat er van wege politie of be stuur der gemeente niet gelet wordt op de slechte afschutting van de perceelen in de Spoorstraat, aangezien dat eene hoofdstraat is, waar meer passage en verkeer en daardoor ook meer mis stand veroorzaakt wordt als aan het einde der Molenstraat, (volgens artikel 27 der gemeente verordening.) Is het dien eigenaar niet aange zegd P of behoeft het niet gedaan te worden, al wordt het gelast? Kan men niet vervolgd worden of acht men het in de Spoorstraat niet noodigP Mogelijk be staan er andere redenen, dat wij hier aan de Westgracht nieuwe hekken moeten plaatsen en wil men hier het gedeelte der Molenstraat, de entree, de passage, enz. enz. zoo mooi mogelijk gemaakt hebben, en zal men er dan misschien dadelijk toe overgaan, de bewuste, al jaren besproken, en noodig zijnde b r u g te laten maken. Is dat het doel P Dan vindt ik het uitstekend, en zal ik spoedig een nieuw geschil derd hek laten zetten. Een eigenaartje. Marine en Leger. Gisteren verliet Zr. Ms. stoomsohooner Dolfijn deze baven om weder te kruisen op de zeevis- acherij' Zr.Ms. opleidingsschip „Erertsen", in dienst ge weest voor de zeemilitie, werd 15 Nov. jl. buiten dienst gesteld, de kapt. ter zee De Haan ging op non-activiteit om December naar Oost-Indië te vertrekken, en gemelde bodem ligt nu reeds weder op 's Rijks werf. De nieuwbenoemde 2de luitenants der artillerie, afkomstig van den artillerie cnrsns te Delft, J. W. F. Bothof, M. J. M. Willem», AP. van Nahuijs, J. D. Boekhout en J. A. van Beek, geplaatst bij het 4de reg. vesting-artillerie, alhier in garnizoen hebben jl. Zaterdag namiddag voor het front van den troep dengebrnikelijken eed afgelegd. Yan het 2de reg. vest.-artillerie te Amsterdam, is naar het 4de reg. alhier overgeplaatst de 1ste luit. J. C. van Rijn. De kapt. J. M. Brants, van het 4de reg. vest.- artillerie, is van hier naar Willemstad en de 2de luit. van Reijen van hier naar den Haag overge plaatst. De machinist der 3de klasse bij de Kon. Marine J. van der Ben, heeft dezer dagen met goed gevolg het examen voor de tweede klasse afgelegd. Visscherijberichten. Nieuwediep, 15 Nov. Aangebracht door 5 beu- gers 20 tot 60 schelv. per 100 f 34 a 44, 14 kabelj. p. st. f 1,40 a 1,85. 37 korders met 10 tot 60 tongen p. st. 60 a 65 ct., 2 tot 8 mand kleine schol p. m. f 2,80 a 3,50, 1 tot 2 mand schar p. m. f 1,25. 30 tot 80 roggen p. st. f 1,10 a 1,20. 17 Nov. 1 sloep, schipper L. vanYeelen, met 130 lev. kabelj. p. st. 2,35 a 2,65. 300 doode ka belj. p. st. f 1,20 a f 1,55, 300 kleine schelv. in ijs per 100 f 6. 11 bengers met 10 tot 70 schelv. per 100 f 39 a 44, 2 tot 3 kabelj. p. st. f 1,75. 95-tal haring perjtal f 3,50 a 4,25. 18 Nov. v m. 8 u. 120-tal haring per tal f 3,50 3,70. Schuiten naar zee. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Yan 1418 Nov. ONDERTROUWD: E. Wassen, sergeant majoor, en A. C. A. Bijvoet. R. Ran, korporaal- torpedomaker, en RI. Lijding. C. P. Keijzer, vuurstoker, en W. C. D. Topholï. J. Klaassen, schipper bij de marine, en P. J. Holstijn. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: A. M. Stigter, geb. Seiffers, d. D. Esser, geb. Kwant, z. S. J. Blokker. Bakker, z. M. F. Goedhart, geb. Baumgarten,[z. N. Klant, geb. Kooij, z. OVERLEDEN: W. H. van Veen, 4 m. A. Zwaan, 2 d. A. G. Kunst, 6 j. J. Boon, J 1 levenloos aangegeven. 335ste Staats-Loterij. Ie klasse. Trekking van Maandag 17 Nov. No. 9175 f20,000. No;. 12058 f1500. No. 9639 f1000. Nos. 3712 en 6483 ieder f400. No. 15883 f200. Nos. 132 242 3125 8903 9421 15182 16420 16670 19077 ieder f 100. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau H. 1 halsdoek van een marinematroos 1 paar kousen. Adres Bureau I. 1 duimstok1 dito een paar schoentjes. Adres bureau Raadhuis. 1 schoentje 1 sleutel. Vervolg der Berichten. De verkiezing van 2 leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken al hier zal plaats hebben op Vrijdag a s. tus- schen 13 ure. De aftredende leden zijn de heeren S. W. Stooker en W. Bakker Hz., die evenwel weder herkiesbaar zijn, Het stoomschip >Countj of Salop", is gisteren door duikers onderzocht, het neemt zijn lading weder in en zal daarna spoedig naar zijn bestemming vertrekken; ook het Duitsche barkschip »Leopoldshall", hetwelk de vorige week in de gronden vast geraakte en hier werd binnengebracht en tengevolge daarvan lek was, is door duikers gedicht en zal ook spoedig met de lading, bestaande uit petroleum, de haveD verlaten. Gisterenavond werd in Tivoli een Volksbijeenkomst gehouden. Ditmaal werd de avond geheel gewijd aan 't opvoeren van een tooneelstuk, getiteld: ,,'t Lied van Moeder,'' door de Onderofficiers-Vereeni- ging voor land- en zeemacht Vaderland en Oranje". We schatten de aanwezigen in de zaal op ruim 500 personen. „Va derland en Oranje" heeft, door de flinke opvoering van 't stuk, aanspraak op de erkentelijkheid der bezoekers. De hoofd rollen waren in goede handen en men had behoorlijk gestudeerd. Van tijd tot tijd klonken dan ook welgemeende applaus. Na afloop bracht de voorzitter der re- gelings-couimissie, de heer T. Mooy, een woord van dank aan de spelers en ook aan de belangstellenden, die in zoo ruime mate waren opgekomen. De eerstaanw. Ingenieur alhier zal, onder nadere goedkeuring van den Minis ter van Oorlog, op Dinsdag 2 Dec. a. s. aanbesteden Het herstellen van de bom vrije gebouwen in de stelling van den Hel der. Raming f 4000. Zondagavond trad in Amsterdam op een bijeenkomst van de marine-vereeniging »Van Speijk", de solo-hoboist J. A. Blok ker, in Plancius op. Met 't grootste succes werden door dezen bekwamen musicus eenige solo's voorge dragen. Algemeen roemde men den schoo- nen toon van zijn instrument en zijne kunstvaardigheid, 't Levert een nieuw be wijs dat de solisten onzer Marinekapel uitstekend voor hunne taak berekend zijn. In ons verslag van de uitvoering der zangvereeniging Oefening baart Vooruit gang", verzuimden wij melding te maken van een belangrijk deel van het program ma. Wij bedoelen de opvoering van de dramatische schets »Een Visschershuisge- zin, door een der leden vervaardigd. Mej. S. P. die in alle nummers van het programma een werkzaam aandeel nam, en ook in deze schets een belangrijke rol vervulde, mocht zich in een onverdeelden bijval van het publiek verheugen. Ook de overige leden kweten zich in de verschil lende nummers, op uitnemende wijze van hunne taak. 't Geheel maakte op het publiek een zeer gunstigen indruk. De „Staats-courant" van gisteren bevat het volgende bericht ,In den toestand van Z. M. den Ko ning is noch verbetering noch achteruit gang te bespeuren. Slapen en waken wis selen elkander op onregelmatige wijze af, terwijl de krachteu dezelfde blijven". Naar wij thans vernemen, zal H. M. de Koningin aanstaanden Donderdag in een plechtige vereenigde vergadering van de Staten-Generaal den eed afleggen als Regentes van het Koninkrijk. H. M. zal, met gevolg, tegen kwart vóór 12 uur per extra trein der Staats spoorwegmaatschappij van Het Loo te. 's-Hage aankomen en des namiddags te 37* uur de stad weder verlaten. Oudeschild, 17 Nov. De heer C. Blom, een oudstrijder uit de Belgische on lusten en die bij de verdediging der citadel van Antwerpen gewond werd, is gisteren in 82 jarigen ouderdom overleden. De heer Blom, sedert jaren jid van kerkelijke en andere colleges, was een ijverig en nuttig man in die corporatiën. Hij stond bekend als een rechtschapen man en degelijk burger. De Heer A. A. Vorsterman van Oyen te 's-Gravenhage, heeft ook het plan ge vormd een boekdeel uit te geven van alle namen der Oud-strijders, die thans nog in leven zijn. Zij worden daarom verzocht aan genoemden heer te willen opgeven hunne juiste namen, datum van geboorte, van in dienst treding en in welken rang of graad dezelve verlaten is. Op rang of maatschap pelijke positie zal natuurlijk niet gelet wor den, alléén beoogt de samensteller volle digheid. Inde op 11, 12 en 13 Nov. te Am sterdam gehouden zitting van de Rijkscom missie voor de examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boorc van koopvaardijschepen, is met gunstigen uitslag examen afgelegd als tweede-stuur man voor de groote zeilvaart A door W. Reedeker, en als derde-stuurman voor de groote zeilvaart A door G. Hoeksma, G. J. Tausent, W. Adam en F. H. Huizer, terwijl door G. Hoeksma en W. Adam met gunstigen uitslag een aanvullingsexa men is afgelegd als derde-stuurman voor de groote stoomvaart A. Men deelt ons de volgende eenvou dige wijze van boteronderzoek mede, die ten doel heeft kunstboter van natuurboter te onderscheiden en bijmenging van vreem de vetten bij de natuurboter op eenvoudi ge wijze aan te toonen. Men vuile een kom gedeeltelijk met kokend, liefst gedis tilleerd water en late dan zoo snel mo gelijk een druppel van de te onderzoeken boter (na ze gesmolten te hebben) voor zichtig op het water vallen. Heeft men zuivere natuurboter voor de proef genomen, dan ziet men, dat de drup pel zich plotseling in een duizendtal kogelvormige druppeltjes verdeelt, die zich snel naar den rand van het water bege ven, en na eenige minuten vertoont zich de oppervlakte van het water zoo, dat al le druppeltjes naar den rand zijn gedreven. Bij kunstboter daarentegen breidt zich de druppel in een dunne laag uit, waar- zien eenige grootere en kleinere druppels vormen, die over de geheele oppervlakte verspreid liggen. Het verschil is zoo ka rakteristiek, dat vergissing onmogelgk is. (Nijm. Ct.) In de kliniek van Professor Krafft Ebing, te Weenen, wordt «en negenjarige knaap behandeld, die evenals de held van een bekend komiek liedje het beeld is van een perpetuum mobile. De arme jongen levert echter een alles behalve ko miek schouwspel op. Hij lijdt, tengevolge van een hevigen schrik (veroorzaakt door een kat, die onverwachts op zijn bed sprong, aan een zenuwziekte, waardoor zijn lichaam geen oogenblik stil kan zijn. Wil hij iets grijpen, dan wordt zijn hand naar den an deren kant gedrevenals men hem roept en hij wil omzien, kan hij zijn hoofdniet op zij wenden. Al laat men hem zitten, hij blijft altijd in beweginghij legt den voet op zijn hoofd, buigt zijn hoofd naar zgn voeten of springt weer overeind. Als hg iets eten of drinken wil worden, zoodra hij het aan den mond brengt, zijn handen weggedreven. Zijn moeder houdt hem in het leven door hem zijn eenig voedselmelk, met geweld in te gieten. Het ongelukkig kind heeft ook de spraak verloren. Ondanks al die ellende hoopt Prof. Krafft Ebing hem te kunnen genezen. Een der aandeelhouders van de Co- médie Franfaise, een geestig talentvol man, vertelde dezer dagen een heel aardige anek dote over het Russische hof, een grap die hij van een zijner voornaamste ambtena ren had gehoord. Een poosje geleden kreeg de czaar het in het hoofd een overzicht te vragen van de uitgaven van zichzelf en van zijn hof. Men bracht hem terstond deze rekeningen. Plotseling sprong de souverein verbaasd op. Te midden van andere uitgaven, had hij werkelijk buiten gewone ontdekt„drie en dertig duizend francs" aan kaarsvet over het jaar 1889. Hoewel ik uit het land der Kozakken afkomstig ben, zeide Alexander III, komt het mij toch onwaarschijnlijk voor, dat ik in één enkel jaar zóóveel kaarsen gebruikt zou hebben. Dit is werkelgk een weinig overdreven. Hg vroeg inlichtingen over deze phan- tastische uitgaven. Niemand kon ze hem geven. De grootmeester van het hof, de intendanten, de kamerheeren, allen werden op hun beurt ondervraagd, en allen ver klaarden eenstemmig niet te weten tot welk doel een zoo groote hoeveelheid kaars vet gebruikt zou kunnen zijn. Daar wilde de czaar toch meer van weten en hg liet zich de rekeningen van de vorige jaren brengen. Dezelfde uitgaven bestond maar ze nam van jaar tot jaar toe. In 1888 gebruikte men slechts voor twee en der tig duizend francs, in 1887 voor 30000 francs enz. Eindelijk vond men den oor- spreng van deze uitgave. Ze daalde af tot het jaar 1810 Op zekeren dag wil de czaar Alexander I, toen hg met door- geloopen voeten van de jacht terugkwam, een huismiddeltje, dat toch afdoende was, gebruiken, en kg liet zich wat kaarsvet brengen om er zijn wonden mede te be smeren. De kleine som voor den koop van dit vet werd omdat men het huis zoo goed bestierde door een adjudant met een nauw geweten te boek gesteld. Zijn opvolgers brachten de som telkens vergroot over, en van den eenen adjudant op den anderen was het tot deze aanmer kelijke som gestegen, die dezer dagen door den kleinzoon van Alexander I werd ont dekt. Het Gemeentebestuur van den Helder brengt ter kennis van de daarbij belang hebbende ingezetenen, dat op Vrijdag den 21 November 1890, des namiddags tusschen 1 en 3 ure, aan het Raadhuis der Gemeente, eene vergadering van kiesgerechtigden zal worden gehouden, om de plaatsen aan te vullen van twee leden der alhier gevestigde Kamer van Koophandel en Fabrieken, die met het einde van dit jaar aan de beurt van aftreding zijn. De lijst der kiezers is op de g e w o n kantooruren ter Secretarie der gemeente ter Bezwaren tegen die lgst kunnen bij het Gemeentebestuur worden ingeleverd. Van deze vergadering worden geene af zonderlijke kennisgevingen verzonden. Voorts wordt in herinnering gebracht dat men, om kiezer te zijn lo. Nederlander, meerderjarig, ingeze ten der gemeente en in het volle genot »der burgerlijke- en burgerschapsrechten »moet zijn." 2o. »Ter zake van een bedrijf van han- »del- of fabriekswezen in het patentrecht moet zijn aangeslagen tot een bedrag van minstens zeven gulden." Helder, November 1890. Het Gemeentebestuur voornoemd, C. A. BEUKENKAMP, Burgemeester, C. BOON, Secretaris. In verband met bovenstaande bekend making herinnert de Voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Helder den belanghebbenden, dat verkie zing moet plaats hebben, tengevolge van de periodieke aftreding van twee leden der Kamer, de Heeren W. BAKKER Hz. en S. W. STOOKER. De Voorzitter voornoemd, L. W. F. OUDENHOVEN. Men wordt beleefd verzocht de advertentiën op den dag der uit gave uiterlijk vóór 's mor gens 10 uur in te zenden. Ondertrouwd IZAAK KLAASSEN Schipper v. c. K. N. Marine, en PETRONELLA JOSEPHINA HOLSTIJN. Vlissini Helder. Vlisaingen, 1 15 Noyember 1890 Helder, Eenige kennisgeving. Getrouwd H. POT C. M. VRIJVOGEL, die ook namens wederzgdsche familie hun dank betuigen voor de belangstelling, bg hun huwelijk ondervonden. Helder, 13 Nov. 1890. Bevallen van een Zoon S. J. BLOKKER geb. BAKKER. Helder, 14 November 1890. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon Wed. J. VAN ES geb. Wagemakkr. Helder, 16 Nov. 1890. GeborenALIDA, Dochter van N. MANTE en M. MANTEde Carpentier. Helder, 17 November 1890. Weder werd ons ouderhart diep getroffen door het afsterven van onzen jongsten lieveling CERRIT, in den leeftijd van 41/s maand. Helder, 17 Nov. 1890. P. OUDIJK en Echtgenoote. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Vader en Behuwd vader C. A. BLOM, in den ouderdom van 82 jaren en 7 maanden. Oudeschild, 16 Nov. '90. Namens kinderen en behuwdkinderen, A. BLOM Cz. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. Heden overleed, tot mijne diepe droefheid, na een langdurig doch ge duldig lijden, mijn geliefde Echtge noote, GEERTJE MEUWEXBI HG, in den ouderdom van 34 jaren, mg nalatende drie nog zeer jeugdige kinderen. Wieringen, 12 Nov. 1890. P. O. P. BAKKER. Door omstandigheden eerst heden geplaatst. Heden orerleed, na een kortstondig doch smartelijk lijden, mijn geliefde Echtgenoot en der Kinderen zorg volle Vader, de Heer JAN BOON, in den ouderdom van 53 jaar en 9 maanden. Helder, 16 Nov. 1890. Wed. J. BOON geb. Vroom, Kinderen en verdere Familie. W. KWELDAM en Echtgenoote be tuigen hunnen hartelgken dank voor de vele bewijzen van belangstelling op den negen den dezer ondervonden. Helder, Nov. 1890. De ondergeteekenden betuigen hun har telgken dank voor de vele blijken van be langstelling, op den 14en Nov. ondervonden. Texel, 17 Nov. 1890. J. BEUMKES en Echtgenoote. Hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de geboorte onzer Doch ter ondervonden. Helder 18 Nov. 1890. A. KLEIN. E. C. KLEIN—VAN VLIET. Wij, ondergeteekenden, brengen langs dezen weg onzen hartelgken en welge- meenden dank aan den WelEdelen Zeer Geleerden Heer H. BITTER Jr., voor zijn overmoeiden ijver aan mijn geliefden Echtgenoot en onzen dierbaren Zoon en Broeder bewezen ook aan allen, die ons gedurende zijne ziekte en het overigden zoo liefderijk hebben bijgestaan, en verders aan den Heer A. G. J. DE VRIES, Pre sident, en verdere Leden der Vereeniging Ontwaakt bij Tijds", voor de deftige ter- aarde-bestelling aan het stoffelijk overschot, wat ons zoo dierbaar was, bewezen. Helder, 14 Nov. 1890. Mede namens Ouders, Broeders en Zusters, Wed. J. VAN ES, geb. C. Wagemakïr. Ondergeteekende verzoekt beleefd niet weder in aan merking te komen, als lid van de Kamer van Koophandel, by de verkiezing op 21 dezer. W. BAKKER Hz. van op WOENSDAG, den 19 NOVEMBER, des avonds ten acht ure, aan het Raadhuis. Helder, den 15 November 1890. De Voorzitter, LEO W. F. OUDENHOVEN. D. V. DONDERDAG 20 NOVEMBER, des avonds ten 7 uur DONDERDAGA VOND 20 NO VEM- BER zal (D. V.) ten 7 uur, een BID STOND gehouden worden voor Israël voor een ieder toegankelijk, doch inzon derheid worden Israëlieten uitgenoodigd. Als spreker zal optreden de Eerw. Heer A. VAN OS, van Amsterdam. HET BESTUUR. Schippers der schuiten, die ryst hebben geladen bg het Engelsche stoomschip »COUNTY OF SALOP", zoomede de vlet- schippers, worden verzocht hunne namen en deelen op te geven bg P. 8IPKES, Vlootstraat, Helder.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2