't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER. NIEUWEDIEP EN TEXEL DE DESERTEUR. ZZX2X3aUt*-\m No. 1856 Zaterdag 29 November 1890. achttiende jaargang. KALENDER DER WEEE. NOVEMBER, Slachtmaand, 30 dagen. Opkomst der Zon 7 u. 53 m. Onderg. 3 u. 47 m. Zondag 30 le Advent. DECEMBER, Wintermaand, 31 dagen. Maandag 1 Dinsdag 2 Woensdag 3 Donderdag 4 Vrijdag 5 Zaterdag' 6"~H. Nicolaas. "NÏEFW 8 TÏföï N G EN. HELDER, 28 November 1890. Dood des Roniiigs. Zondagavond te 8 uur zal, uitsluitend in tegenwoordigheid van de Koningin-Weduwe, de Hofdignitarissen en al de beambten van het Paleis, benevens enkele autoriteiten van Apel doorn, door prof. Beets een lijkdienst gehou den worden. H. M. de Koningin-Weduwe vertrekt aan staanden Maandagochtend met Koningin Wil- helmina naar 's-Gravenhage. Het stoffelijk overschot van Z. M. den Koning zal even eens Maandag per afzonderlijke expressen- trein naar Den Haag worden vervoerd en ver trekt circa half twaalf van Het Loo. Bij de begrafenis zal ook aanwezig zijn de vader van H. M. Koningin Emma, de regee- rende Vorst van Waldeck. De begrafenisdag is nu, volgens de N. Rott. Ct., vastgesteld op Vrijdag 5 December. De groote eetzaal in de achterzijde tegen over de vestibule van het Paleis in bet Noord einde wordt ingericht voor de ontvangst van het lijk van Z. M. den Koning. Het plafond, de wanden en de vloer wor den geheel met zwart laken bekleed. De lijkbaar zal 'geplaatst worden op een verhevenheid onder een baldekijn van zwart fluweel, aan den binnenkant met wit satijn gevoerd. Op een vak aan de achterzijde van dezen troonhemel zal het koninklijk wapon prijken. Gedurende 2 dagen zal aan het publiek ver gund worden een bezoek te brengen aan de lykbaar. De rouwspoorwagon, waarvan het drapee- ren aan de firma Pander is opgedragen, is te Haarlem in de werkplaatsen der Holl. Spoor wegmaatschappij in bewerking. De wapens van Nederland en eenige vreem de staten worden op de buitenzijde aange bracht. Van het spoorstation wordt het stoffelijk overschot in den Koninklijken rouwwagen, waarop pluimen van atruisveeren, naar het paleis geleid. Uit Het Loo wordt omtrent de plechtigheid der kisting van 'sKonings lijk het volgende bericht Te 8 uren Dinsdagavond kwam uit de re sidentie de reeds beschreven lijkkist aan, die het stoffelijk hulsel des Kouings zal bevatten. Nadat de kist per wagen van Apeldoorn naar het Paleis was vervoerd, begon de treurige plechtigheid even vóór 9 uren. De Heer Vlaan deren, 's Konings arts, was bij de plechtig heid tegenwoordig. In de sterfkamer werd het lijk gekleed in volle Admiraals-uniform van het doodsbed op het laken in de kist neer gelegd, waarna deze op een kleine handbaar werd geplaatst en door vier lakeien, twee ka merdienaars, twee onderadjudanten-ordouuan- cen en een sergeant-majoor-geweermaker werd gedragen naar de audiëntiezaal. De Heer Vlaanderen, Graaf Dumonceau en Jhr. de Ranitz begeleidden den treurigen stoet door het Paleis. Aan den ingang der rouw zaal werd de stoet opgewacht door de heeren Jhr. Röell, Jhr. van de Poll, Baren Taets van Amerongen en Baron Tuyl van Seroos- kerke. De architect, de heer P. F. W. Mou- ton, verleende bij de overbrenging zijn bijstand. De loodeu kist werd Donderdagmiddag dicht gesoldeerd, terwijl het eikenhouten omhulsel tijdelijk is dichtgeschroefd. Kwart vóór tien uur was de droevige ver richting afgeloopen. Twee kamerheeren bleven in de zaal achter ter bewaking. Treedt men thans de zaal binnen, dan wijst ons 't licht der talrijke kaarsen, symetrisch in candelabres opgesteld, waar de doode rust. Met het hoofd naar het raam, dat uitzicht geeft op het bassecour, staat de kist op 2 schra gen. Daarboven verheffen zich boogsgewijs 2 groote palmtakken met groene mosranden, en ter linker- en rechterzyde zijn op groote voet stukken candelabres geplaatst, waarin 12 kaar sen branden. Iets meer naar voren staan we derom op voetstukken ter weerszijden cande labres, waarin 9 kaarsen haar schijnsel over de sombere baar werpen, te« wijl verder ter zijde twee kleinere candelabres liet geheel symetrisch maken. De schoorsteen ter rechterzijde der zaal is met rouwfloers gedrapeerd, ook daar versprei den een zestal kaarsen haar zacht licht. Nog iets verder staat een oranjeboom zonder knop, een treffend zinnebeeld in dit somber plech tige doods ver trek. Van het Loo wordt medegedeeld, dat a. s. Maandag het lijk van Z. M. den Koning door de koninklijke jachtopzieners in uniform uit het paleis naar den gereedstaanden extra-trein zal worden gedragen. Bij de plechtige teraardebestelling van het stoffelijk overschot van Zijne Majesteit den Koning zullen de verschillende korpsen van het leger door deputaties vertegenwoordigd worden. Wij vernemen, dat namens het officiers- korps van het regiment grenadiers en jagers aan H. M. de Koningin Weduwe-Regentes verzocht is, om de lijkkist door officieren van dat korps grafwaarts te doen dragen. Aan 's Rijks Munt te Utrecht wordt een penning geslagen, ter nagedachtenis aan het overlijden des Konings. De penning vertoont aan de eene zijde de beeltenis van Z. M. aan de andere zyde een sarcophaag met treurenden engel. Bij gelegenheid van de begrafenis des Ko nings worden te 's-Gravenhage dertien prin sen verwacht, verwanten van den Koning, of vertegenwoordigers van gekroonde hoofden. Op 5 December a. s., den dag na de begra fenis des Konings, zal H. M. Koningin Em ma in de vereenigde vergadering der Staten- Generaal den eed afleggen, niet alleen als re gentes van het koninkrijk gedurende de min derjarigheid van H. M. Koningin Wilhelmina, maar ook als voogdes van hare dochter. Dagorder voor de Landmacht. De dagorder, welke Woensdag aan alle gar nizoenen in den lande is voorgelezen, luidt aldus OfficierenOnderofficieren en Soldaten! De zware slag, die het Koninklijk Huis en het Nederlandsche volk gotroffen heeft, door het afsterven van onzen geliefden Vorst, Ko ning Willem den Derde, zal ook het leger met smartelijke deelneming vervallen. Maar de hoop der natie, en dus ook die van het leger, is, in deze ernstige ure, geves tigd op 's Konings Dochter, thans Neerlands Koniogin. Gij hebt het zooeven gehoord, voorloopig zal namens Hare Majesteit Koningin Wilhel mina, Hare Doorluchtige Moeder, de Koningin- Weduwe Emma, als Regentes van het konink rijk optreden. Mag Uwe Koningin yverige en stipte plichtsbetrachting uwerzijds vorderen, uwe ge hechtheid en trouw aan ons Vorstenhuis, uwe liefde voor onzen vrijen geboortegrond, zullen Haar ten waarborg zijn van uwe onverdeelde toewijding. Het Vaderland heeft er behoefte aan, daarop steeds met vertrouwen te kunnen rekenen. OfficierenOnderofficieren en Soldaten Gedachtig aan den eenmaal door U afge- legden eed en aan de door U aangegane ver bintenis, zij het bewustzijn Uwer plichten by U steeds levendig En daarbij klinke, in nooden en gevaren, gelijk in tijden van vreugde en voorspoed, steeds luide Uw roep Leve Koningin WILHELMINA! De Minister van J. W. Bergansius. 's-Gravenhage, 25 November 1890. De dagorder aan de marine gericht., luidt als volgt Door het afsterven van Z. M. onzen on- vergetelijken koning Willem III is gansch het Nederlandsche volk in rouw gedompeld. Met hem daalt ten grave een vorst, die tijdens zijn langdurige regeerin? de vele door u be wezen diensten steeds op hoogen prijs wist te stellen en immer met de warmste belangstel ling voor het Nederlandsche zeewezen bezield was. Ongetwijfeld zal de liefde, welke de over leden Vorst de Nederlandsche marine toedroeg, onverdeeld overgaan op boogstdeszelfs dochter, onze geëerbiedigde koningin Wilhelmina, en zal daarvan evenzeer vervuld zijn debeminde Koningin-Weduwe, regentes van het konink rijk, en zal de trouwe plichtsbetrachting bij uwe verrichtingen hier te lande, en in de overzeesche bezittingen, zoowel als elders bui tenslands, ook door haar ten volle worden ge waardeerd. De eenmaal afgelegde eed van trouw aan den Koning strekke bij den overgang van zijn Kroon aan koningin Wilhelmina tot een waar borg, dat gij het aan ons allen zoo dierbaar vaderland en aan .de nieuwe Vorstin evenals altijd uwe trouwe diensten zult wijden, en dat allen de eer der Nederlandsche vlag op Harer Majesteits schepen onder alle omstan digheden ongeschonden zullen weten te hand haven. Leve koningin Wilhelmina der Nederlanden De Minister van Marine Dyskrinck. Maandag stond te 's-Gravenhage voor de arr.-rechtbank terecht een melkverkooper aldaar, onder de beschuldiging van poging tot moord op zijn vrouw, door middel van ver giftiging met luciferskoppen, welke de beklaagde op de aan zyn vrouw toegediende boterham men en beschuit had gesmeerd en in hare koffie had gedaan door de suiker met het phos- phorschraapsel te vermengen. Aanleiding tot die misdaad was de genegenheid, welke de beklaagde voor een andere vrouw had opgevat. De subst. officier van justitie, mr. Pleyle, eischte een gevangenisstraf van 15 jaren en ontzetting uit de rechten, genoemd in art. 28 4o. en 5o. W van Strafr. De toegevoegde verdediger, mr. A. Slote- maker, meende aan het oordeel der rechtbank zijn twijfel omtrent de verstandelijke vermo gens van den beklaagde te moeten onderwer pen. De vergiftiging was te duidelijk merk baar, dan dat hier aan verstandig overleg te denken was. Uitspraak 4 Dec. a. s. Zaterdagavond heeft mr. Engelberts, burgemeester van Zandvoort, aan de beman ning der reddingsboot overhandigd een gift van f 15 per man, welke de N. en Z. H. Reddingmaatscbappy bun heeft toe gekend en van f 50 per man, door de redac tie van het „Handelsblad" voor hen ont vangen. Zondagmiddag bad te IJmuiden hetzelf de plaats. De beer Enschedé, burgemees- ster van Yelzen en IJmuiden, reikte de huldeblijken uit. Beide burgemeesters spra ken de manschappen hartelijk toe en druk ten de hoop uit, dat zij altijd op dezelfde wijze den strandbewoners van Holland tot eer zouden zyn, door het leven te wagen voor schipbreukelingen. WATERSNOOD. Uit Eibergen wordt geraekl Tengevolge van hevige regens, die op We9t- phaalsch gebied moeten zijn gevallen, zijn dc kleine rivieren De Berkel, De Schipbeek en De Slinge zoo geweldiir gewassen, dat Groen- loo, Eibergen en Haaksbergen er grooten over last van ondervinden. Te Eibergen is in geen honderd jaar een vloed geweest zoo hoog als de tegenwoordige. De communicatie met Haaks bergen, Neede, Borkuloo en Bekken is afge broken en staat het water aan de Oostzijde van het dorp een halve meter diep op de stra ten. De bewoners van vele huizen hebben hunne woningen moeten verlaten met hunne levende have. De fabriek van de heeren G. I. ten Cate Zonen staat geheel onder water en is niet meer te bereiken. Eene partij vaten olie is daar weggedreven, terwijl ook op 2 looierijen de huiden zijn weggespoeld. Op den weg naar Bekken is een brug weg geslagen en onder Borkeloo een dijk doorge broken. Vele landbouwers hebben het water een meter diep in huis. Te Winterswyk heorscht groote ontstelte nis door het plotseling wassen van het water in den omtrek een verschijnsel waaraan men daar weinig gewend is. De hevige regens, die sinds Zaterdag bijna onafgebroken vielen, heb ben het zwellen der beken aan gene zijde der Dnitsche grens ten gevolge gehad Maan dag in den namiddag vertoonde zich het water aan de grens dezer gemeente, en is deze voor de helft, het zuidelijke gedeelte, overstroomd en het verkeer woinig minder dan totaal ge stremd. Werkplaatsen, kelders, woningen, zijn ondergeloopen. Een aantal ingezetenen heb ben hunne huizen moeten verlaten en elders een onderkomen moeten zoeken 't postverkeer staat stil en zal nu met kar en paard worden voortgezetde scholen zijn niet te naderen enkele fabrieken, zooals die van de hh.Willink Paschen, waai' het water der Whemsbeek tot in de machinekamer is doorgedrongen, staan stil. (De nabij laatstgenoemde fabriek gelegen villa ligt te midden eener bare zee.) Uit Nijmegen meldt men van Woensdag ochtend «De Waal is hier sedert twee dagen zoo gewassen, dat de rivier reeds tot 5,53 M. bo ven nulpnnt. is gestegen. De waalkade en strekdam vóór de stad zijn bereids voor een groot gedeelte overstroomd, terwijl ide sterk gezwollen rivier nagenoeg de huizen van de Waalkade bespoelt. Alle uiterwaarden staan onder water. Ook uit vele oorden van het buitenland komen berichten van hoog water. Uit Stuttgart wordt gemeld, dat de Kocher, de Rems en dc Murr buiten hare oevers zijn getreden. Bo ven Augsburg woedde een orkaan, die van hagel en sneeuwbuien vergezeld ging. Ter wijl de thermometer 4 graden Reaumur wees, had een hevig onweder plaats. Groote schade werd aangericht. Uit Grave wordt gemeld In de laatste dagen is de Maas op onrustba rende wijze gewassen, zoodat de peilschaal Woensdagvoormiddag 12 uur leekende 10,30 M. boven A.P. De gierpont is Dinsdag reeds buiten dienst gesteld het water staat nu van dijk tot dijkde Veerstraat is overstroomd, zoodat de overtocht moet geschieden met halve pont of roeiboot naar de brouwerij aan den Neerasseltscben dijk. Men vreest dat weldra de Beersche Maas voor de stad zal verschijnen dan zitten wij als op een eiland, bijna geheel afgesloten van de buitenwereld. Nadere berichten omtrent de overstrooming te Karlsbad melden, dat vele personen in le- veusgevaar verkeerden, doch gered werden. Het standbeeld van Goethe is door de golven weggeslagen; de straten staan drie meter hoog onder water; desgelijks al de winkels. Do deuren werden door het water opengeperst en al de aanwezige koopwaren weggespoeld of vernield. In de Miihlbadgasse werden de kurgaston en inwoners slechts met de grootste inspanning gered. Sedert heden middag is het water vallende. Uit Kiel wordt gemeld, dat de geheele Oost zeekust van Sleeswijk-Holstein overstroomd is. De schade is zeer groot. IngezondLen. Mijnheer de Redacteur 1 Steller dezes was Maandagavond in de gelegenheid eene generale repetitie vuu de zungschool ..Euphonia" bij te wonen. Het bleek hem, dat de leerlingen ook dit juar zich beijverd hadden hunne liederen zeer lief ten gehoore te breugen, 'tgeen hun uitmuntend gelukte. De noinmers, vooral die inet eene komische strekking, lieten, wat voordracht betrof, niets te wen9chcn over. Daarna werd opgevoerd eene operette getiteld „Khodia". Aardig was 't te zien, hoe de spelers zich inspanden hunne rollen naar behoore te vervullen. Indrukwekkend was 't slotnommer„De Apothesse", voorstellende „den droom van Rhodia"- De opstelling zoowel als 't zingen daarbij van een tweestemmig lied was aangrij pend schoon. Holde daarom aan den ontwerper en vol- voerder vuu dit schoone pi.», d.n Heer M. Deze heeft daardoor aan 't publiek eene verrassiug bereid, zooals men gedurende 't 28-jarig bestaan van Euphonia nog niet heeft gesmaakt. Moge 't kunstminnend publiek van Helder, dat hij die inarlijksche samenkomst gewoonlijk zeer talrijk vertegen woordigd is, weer een nieuw bewijs ontvangen van deu volhardenden ijver, waaraun de directeur wordt gekeud. Helder. 24 November 1890. X. Correspondentie. We ontvingen van X. de uitnoodiging, om de lezers onzer courant aan te sporen, een kijkje tenem en in de dwarsstraat zonder naam, gelegen tusschen de Verlengde 2e Vroonstraat en de Hoogstraat. Die dwarsstraat loopt o.a. langs de achterzijde van het „Park Tivoli". 't Moet zeer de moeite waard zijn, een blik te slaan op den toestand daar ter plaatse, zoo verzekert ons X. En hij voegt er bijHet kan toch niet altoos zoo blyven VERBETERING. In liet verslag der vergadering van het plaatselijk Nutsdepartement, voorkomende in ous vorig nummer, wordt gesproken van het Schoolfonds, gesticht door het Nut in Volks onderwijs. 't Woordje in 't is een abuis van den zetter moest zyn en. Ter verdui delijking, deelen wc nog mede, dat het bedoelde Fonds is gesticht door de „Maatschappij tot Nut van 't algemeen" en de vereeniging „Volks onderwijs", teneinde liet bezoek aan de open bare school te bevorderen daar, waar ver plichte schoolgeldhcffing soms een bezwaar mocht zijn om de kinderen er heen te zenden. Tot wederopzegging, verleende het departe ment een kleine jaarlijksche subsidie aan dit Fonds, teneinde althans eenig blijk te geven van instemming met het goede doel der stichting. Burgerlijke stand gemeente Texel, van 1925 Nov. ONDERTROUWD1 GETROUWDGeene. OVERLEDEN GEBOREN Panlus, zoon van Pieter Plaats man Jbz. en Jansje Bremer. Trijntje, doch ter van Reijer van der Vis en Engeltje Dij ker. Levenloos aangegeven óón. Marine en Leger. De machinist der 1ste kl. v. c. N. H. Klaas- Ben, geplaatst bij de conservatie aan 's Rijkswerf alhier, wordt gedetacheerd te Rotterdam, om werkzaam te zijn bij den aanbouw van werktui gen aan de Fabriek te Feyenoord. Z. M. „Bonaire", thans gestationneerd te Pa ramaribo, zal na aflossing door de „Sommels- dijk", comdt.. 13. G. von Steijn, die daartoe reeds naar West-Indie vertrokken is, onverwijld naar het vaderland terogkeeren en bij aankomst al daar bestemd worden tot bescherming van de visschersvloot op de Noordzee. VAN STANISLAUS GRAAF GRABOWSKI. 30) Naar 't Hoogduitseh. 't Was geen gemakkelijke en nog minder aangename taak, deze boodschap den graaf mede te deelen, doch 't bevel moest nageko men worden, zoodat de adjudant op de om- zichtigste wijze en zoo bedaard mogelijk den cornet hiervan kennis gaf. Zoodra deze 't bericht ontving, fronste hij zijn voorhoofd, zijn oogen schoten vuur, en knarsetandend liep hij 't vertrek op en neder, terwijl hy als door instinct gedreven naar zijn sabel greep, die echter nog in den hoek dei- kamer stond. Von Seelen bezwoer hem zich in 't onver mijdelijke te schikken, daar dit in elk geval altijd nog beter resultaat zou opleveren, dan zich openlijk tegen 'n besluit des konings te verzetten. Ook de overste was geheel ontstemd, en liep ongeduldig heen en weder, nu en dan zonder bepaald doel in eenige papieren snuf felende. Ofschoon zichzelve niets te verwijten hebbende, was 't hem toch te moede, als zou 't afwijzend antwoord van den koning, dooi den cornet aan hem geweten worden, omdat hij dezen te kennen had gegeven, 't verzoek aan Z. M. niet te zullen ondersteuneuen dit was iets, hetwelk ham toch hinderde. 't Geluk is hem niet gunstig, 'k begrijp niet, waarom er eerst 'n proeve van dapper heid moet worden gegeven, daar ik als com mandant in dat opzicht 'n gunstig advies van hem heb afgelegd, 'k Vrees, dat hij zich nog voor den kop zal schieten, want 't arme meisje kan daarop niet wachten en de oude heer zal zijne toestemming nu wel intrekken, wie weet, welke treurige gevolgen die weigering nog na zich zal slepen. Zoo zat de overste geruimen tijd in zich- zelven te redeneeren, terwijl hij al te goed wist, dat hij, als overste en commandant, er niets aan kon doen. 't Besluit van Z. M. was 'n „bevel", en dat bevel moest in alle bij zonderheden worden nagekomen en hij kon niet ontveinzen, dat 'them voor Kaatje innig leed deed. Plotseling stond hij op en ging tegen zijue gewoonte met den pijp in den mond, groote rookwolken om zich heen verspreidende, de huiskamer binnen, waar hij Helena aantrof, druk bezig met 'n fraai handwerk. Goeden morgen, mijn kindzeide de overste vriendelijk, en kuste Helena hartelijk op 't voorhoofd. 1t Jonge meisje zag haar vader verwonderd aan, 'n vreemde gewaarwording maakte zich van haar meester, want vanwaar kwam zoo eensklaps dien vriendelijken, hartelijken toon, dit was ze in den laatsten tijd immers niet meer gewoon, en onwillekeurig barstte ze we der in tranen los. Kom, kom, kindlief, hoü nu toch eens op met zooveel tranen te vergieten, zeide de overste, haar op den schouder kloppende, 'k zal u nu eens 'n ander goed nienws vertel len, maar beloof me dan eerst, die wa terlanders thuis te houden, ge weet daar kan ik volstrekt niet tegen, en me dankt dat die ook wel 'n gek figuur zouden maken bij 'n blijde tijding, want ik heb besloten, en besluit bij deze, dat luitenaut-adjudant von Seelen de wettige echtgenoot zal worden van, mejuffrouw, nu geen tranen hoor pas op van mejuffrouw Helena von Brandt, dochter van den overste von Brandt, in garnizoen te War- tenberg. In angstige spanning had Helena woord voor woord uit heurs vaders mond opgevangen, maar toen hy den naam „von Seelen" uit sprak, hadden de waterlanders" bepaald plai te voorschyn te komen, doch gehoorzaam aan 't ontvangen bevel, weerhield zij ze met kracht en geweld. Toen ze echter de laatste woor den gehoord had, wist ze niet of ze waakte of droomde, en met 'n ongeloovigen blik zag ze den overste aan. Welnv, mijn kind, wat is thans uw ant woord Of, liet hij er op volgen, zijt ge van ge dachte \eranderd, en O, lieve vader, wat maakt ge me onuit sprekelijk gelukkig, riep ze in vervoering uit, terwijl ze den overste hartelijk omhelsde, en de „waterlanders" toch weêr voor den dag kwamen, maar thans waren 't tranen van vreugde die haar wangen bevochtigden, en ook de oude heer stonden de tranen in de oogeD. Hij is 'n braaf, flink mensen, myn kind, en zoo ge 't goed vindt, zal ik hem dadelijk op 't appel laten komen, in klein of groot tenue, dat zal u wel 't zelfde zijn, niet waar Helena uitte 'n kreet van vreugde, en kuste haar vader opnieuw. Nu, nu, geen comedie-spel, want daar ben ik niet tegen bestand, 't kanongebulder kan ik beter verdragen, cn zich omkeereude, riep hij overluidHoidaar, JohanDeze was oogeublikkelijk present, en met de hand aan de politiemuts wachtte hy de bevelen van den overste ai. Johan, ga terstond naar mijn adjudant, maar er is haast bij, dus met den «stormpas" zeg hem, dat zijn overste beveelt oogeu blikkelijk voor hein te verschijnen doch dat hij nog in groot noch in klein teous behoeft te komen; 't voornaamste is, zoo spoedig mo gelijk. Om u te dienen, heer overste. Zoodra hij komt, geleidt ge hora, zonder hem vooraf aan te dienen, in de huiskamer, want, ik zeg, er is buitengewone haast bij Zeer goedheer overste, en de oude Johan liep inderdaad met den stormpas naar den adjudant. Toen de oude huzaar vertrokken was, zeide de overste tot Helena Kom, lief kind, ga naar uw kamer in dien tusscheutijd, en verfrisch uwe oogen 'n weinig, anders kunt ge hem niet vriendelijk aanzien, en ik beloof, u terstond te roepen zoodra hij hier is. Helena haastte zich aan 't verzoek baars vaders te voldoen, en verliet 't vertrek. Middelerwijl nam de overste op de i plaats, terwijl hij zich 't voorhoofd met een doek ufwisehte, in zich zeiven mompelende Zoo bevalt 't me toch beterwie zou toch ook 't hart van zijn eenig kind kunnen breken. (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 1