Advertentie n. 81 Dec- 189°- ,egendak, zon- ssnTVaak door dak en ,„onlücht ziet. In geen twee, tien werd iets verdiend, en in liet gunstigste geval beginnen de werkzaamheden half Maart. Menig gezin gaat zonder voed sel ter ruste, warm voedsel is vaak een weelde. Aan kleeding en deksel gebrek. Er zyn ou ders en kinderen die met bloote voeten in de klompen loopen. In mijn nabijheid ligt een kraamvrouw op wat stroo, met een baalzak met stroo gevuld tot dekking. Verleden week bezocht ik een gezin waar een allerliefst meisje ziek lag, kermende van pijn, terwijl de wind door z. g. bedstede woei. Velen zijn dankbaar als er een droge snede roggebrood is. Op een onafzienbare vlakte staan de kee- ten onbeschut tegen den snerpenden oostenwind. En daarbij heerschen de mazelen, waardoor menig kinderleven, mede tengevolge van koü, ten grave wordt gesleept. Tot wieu zullen zij zich wenden? Zij kun nen tot niemand gaan, en ach de nood is groot. Wat ik hierboven aanhaalde is bijna regel, geen uitzondering. Dit deed mij vrijmoedigheid geven, door deze een beroep te doen op de inwoners mij ner geboorteplaats. Niemand duide mij dit euvel. Kunt ge dezen armen een gave schen ken, dankbaar zal ik haar voor hen ontvan gen en er mede doen wat voor hen gedaan kan worden. Spoedige hulp is dubbele hulp. Bedrieg ik mij niet, dan wil ook de Redac tie van u t Vliegend Blaadje" de goedheid hebben uwe gaven in ontvangst te nemen. Dat ik niet tevergeefs aankloppe W. JONKER Jr. Erica, bij Nieuw-Amsterdam, (Drente) 29 December 1890. Gemeenteraad van Wieringen. Vergadoring van 30 Dec. 1890. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de hee- ren W. Heijblok, J. Tijsen en P. Tijsen. Eén toehoorder. De Voorzitter opent de ver gadering. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing vastgesteld. Ingekomen stukken lo. Dankbetuiging van Hare Majesteit de Koningin-Regentes, voor het adres van rouw beklag. 2o. Verzoekschrift van eenige ingezetenen om den steiger aan de Haukes te herstellen en te verlengen. De voorzitter stelt voor om dit verzoekschrift in handen van het Dage lij ksch Bestuur te stellen om in een volgende vergadering een voorstel aan den Raad te doen, waartoo besloten wordt. 3o. De gemeentebegrooting voor het aan staande jaar met eenige opmerkingen van Hee- ren Gedeputeerde Staten. De Raad besluit om dientengevolge in de begrooting eenige wijzi ging te brengen en haar vervolgens weder aan Ileeren Gedeputeerde Staten ter goed keuring aan te bieden. De voorzitter deelt mede dat bij de kasop- neming op 16 December, bij den gemeente ontvanger in kas is bevonden het juiste bedrag van f 607.665 en dat de gemeenterekening over 1889 goedgekeurd van Heeren Gedeputeerde Staten is terugontvangen. Daar deze rekening het laatste gedeelte van het beheer van den vroegeren ontvanger bevat, stelt de voorzitter voor om den afgetreden ontvanger wegens zijn beheer te dechargeeren en bij notariëele akte de gestelde zekerheid op te heffen, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Als leden van het stembureau bij de ver kiezingen in het aanstaande jaar werden ver kozen de heeien J. Tijsen en J. Mostert en als plaatsvervangende leden de heeren J. Kooij- man en P. Tijsen. Daarna spreekt de voorzitter een toepasse lijk woord naar aanleiding van het einde van het jaar en sluit hij de vergadering. Marine en Leger. De luit. t. z. 2e kl. F. 0. baron Mulert is ge detacheerd aan boord van Hr. Ms. torpedo-loge mentschip „Arastel" te Hellevoetalnis. De luits. ter zee le kl. A. Seret, A. W. F. C. van Woerden en F. M. van Gelsdorp zijn heden resp. te Willemsoord, Amsterdam en Hellevoet sluis toegevoegd aan de hoofden van uitrusting en belast met den dienBt van het torpedo-mate rieel, tevens chef van het torpedo atelier. Met de werkzaamheden in die ateliers zijn heden in de bovengenpemde plaatsen resp. belast de offi cieren-machinist J. G. van den Bosch. A. Bruck en C. F. Brast. Stoomvaartberichten. Het stoomschip »Sumatra", van Amsterdam arriveerde 30 December te Padang. Het stoomschip //Prins Alexander,van Am sterdam, arriv. 2 Jan. te Genua. Het stoomschip /Prinses Wilhelmina", ver trok 31 Dec. van Batavia. Het stoomschip »Soenda« vertrok 31 Dec. van Batavia. Het stoomschip //Prinses Sophie", van Ba tavia, pass. 1 Jan. Gibraltar. Goede hemel, ge hebt gelijk mijn kind, riep de overste in vervoering uit, dat ik daar aan nog niet gedacht hebIk schrijf dade lijk, of von Seelen, doe gij 't liever, ge zijt vlugger, ik zal hem u dicteeren en kan hem dan onderteekenen. Na de affaires by Praag, Liegnitz en Forgau, reikte hij mij de hand en zeidevon Brandt, gij zijt een braaf, Hink huzaar, 'k zal 't nooit vergeten, en wan neer ge mijne hulp in 'teen of ander eens mocht noodig hebben, zeg of schrijf het me maar, en ge zult in my altijd een oud vriend aantreffen. Dit zal nu de eerste keer zijn, dat ik daarvan gebruik zal maken, en hoe geluk kig zal ik mij gevoelen, als die armen jon gen-uit 't cachot en weer bij zijn lief vrouwtje is, kom von Seelen, gauw ann 't werk, 'n goed werk mag niet uitgesteld worden, haast u dus. Wat dunkt u, als de gravin den gene raal persoonlijk dit schryven eens ter hand stelds? vroeg de adjudant. Dat is 'u uitmuntend idee, ten minste indien ze in haar zenuwachtigen toestand niet tegen de groote reis opziet, 'tis nog al iets naar Wustrau, hernam de overste. (Wordt vervolgd.) Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 31 Dec. 3 Jan. ONDERTROUWD: P. de Graaf, zieken oppasser, en W. C. Bruin. G. W. Treffers, stoker, en A. Stoll. J. P. de Boek, kwartier meester, en W. H. de Boer. T. Weijland, konstabel, en M. T. Schil'flers. GETROUWD: K. Zeeman en R. P. Gude. H. van Raam en C. de Jong. J. Jansen en C. Bremer. II. Dirks en G. Abbo. BEVALLEN: A. van Brederode, geb. Mensch, z. K. M. van Koningsbruggen, geb. Gouwenberg, d. G. Baak, geb. Kroesen, d. J. M. Dito, geb. Brautigam, d. OVERLEDEN: N. Tegel, 60 j. G. M. Hillenius, 1 d. C. Veen, geb. Schellinger, 86 j. G. J. C. van den Nieuwenhof, 1 m. 1 Levenloos aangegeven. Burgerlijke stand, gemeente Texel, van 24 Dec. 30 Dec. ONDERTROUWD: Adrianus Veltkamp en Adriana Roeper. GETROUWD :)n GEBOREN: )Geene- OVERLEDEN: Tijsje Meeuwes 85jaren, weduwe van Pieter Blom. Jannetje Gieles 15 jaren, dochter van Jan Gieles (overl.) en Aagje van der Ploeg. 2de Verslag IJsbanen Heldersche Kanaal. De Commissie van uitvoering tot het ver- breeden en verbeteren der ijsbanen op het Heldersche kanaal, bij wijze van werkver schaffing, maakt bekend: De ontvangsten. Saldo in kas volgens het le verslag f 202.416 Volgens de inteekenlysten 94.36 Uit de bussen op en bij de banen 23.235 Samen f 320.01 De uitgaven. Woensd. 31 Dec.46-i-dagi.è f 1 f 46.50 Vrijd. 2 Jan. 54 r 1 - 54.00 ,100.50 Saldo f219.51. De wintervorst kluistert nog steeds de uit oefening van vele ambachten en bedrijven. Visschers, grondwerkers, metselaars, sjouwer lieden enz. zien verlangende uit naar dooi, die hun het werken weder mogelijk zal maken. Menig spaarzaam werkmanshuisgezin heeft zich nog weten te behelpen tot voor korten tijd, doch nu komt de nood aan den man by meerderen. lederen dag wordt het getal hulp behoevenden grooter. lederen dag melden zich nieuwe arbeiders aan om zoo mogelijk geplaatst te worden. Veel, zeer veel gaven zijn dezen winter door Helders ingezetenen tot hulp der armen ge schonken, en nog steeds vinden nieuwe vra gers, nieuwen steun, getuige dit verslag. Moge nog lang de bijdrage gelijken tred houden met den nood, waarmede de ou- derwetsehe winter de arbeiders zoo deer lijk treft. D. DE VRIES. B. BOON. A, KORFF Jz. P. VISSER. P. SPRUIT. H. WIJKER. Nieuwediep 3 Januari 1891. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Bureau II1 groen beursje of knipje, waarin eenige centen. 1 koperen sleutel. Bureau 11 briefje van koop met recht van wederinkoop. Westerland aan, en arresleden brengen, voor geringen prijs, de bezoekers naar het aangenaam gelegen dorp Hypolitushoef. Dat reisje, door die liooge en lage vlakten van bet eiland, thans in winter tooi, is zeer aan te bevelen. Uit Texel wordt van 31 Dec. ge schreven Heden is het de derde dag, dat de brieven en postpakketten niet overge bracht konden worden. Het was ondoen lijk. Van 8 tot 3 uur was de wakkere bemanning in de ysvlet tusschen de schot sen bezig om den overtocht te bewerkstel ligen. Onverrichter zake moest ze terug- lceeren. In ieder geval is het zoo klaar als de dag, dat één ysvlet de bemanning te veel afmat. Het ijs begint op Texelstroom geducht te kruien onder de kust licht het vast. Nergens is water te bespeuren. Hr. Ms. stoomschip Koningin Em ma", is 1 Jan. te Montevideo aangeko men. Alles wel aan boord. De heer Bakker van Ilpendam kocht op het eiland Marken eene koe, die hij over het ijs heeft vervoerd. De oudste inwoners herinneren zich niet dat dit meer is voor- Vervolg der Berichten. Gisterenavond werd er in 't lokaal »'tCentrum" een bijeenkomst gehouden, uiqgaande van de Scherm-en Gymnastiek- Vereeniging Oefening kweekt kunst waarbij ook niet-leden waren genoodigd. 't Voorstel werd gedaan tot 't houden van een hardrijderij van gecostumeerde personen, en wel op de baan, waar reeds tweemaal een ijsfeest heeft plaats gehad. Nadat onderscheidene aanwezigen hier omtrent van gedachten hadden gewisseld, werd er besloten eerlang den datum te bepalen. We verwachten voor dit plan veel be langstelling, daar zoo iets nog nooit alhier voorkwam. Tot 't welslagen der onderneming, waar aan men tevens de ondersteuning van be- hoeftigen wil verbinden, is voorzeker veler ondersteuning noodig, zoowel van autori teiten als particulierenmaar de onder vinding heeft geleerd, dat men hierop nog steeds mag blijven rekenen. In 1890 zijn in de haven van het Nieuwediep binnengekomen 216 zeesche pen en vertrokken 238. Tot dienaar van politie alhier is be noemd J. S. Caarls. Wieringen is thans te voet te be reiken; die omstandigheid, zoo hoogst zeld zaam, zal voor vele toeristen ter schaats, een welkome gelegenheid zijn om een tocht tot de van Ewijcksluis te maken, daar af te hinden en dan de ruime ijsvlakte te kie zen, die, na moeder Smit verlaten te heb ben, dadelijk in 't gezicht is. Eenmaal op de ijsvlakte en de richting gekozen hebbende naar 'teiland, over den snel vlieten den stroom Amsteldiep, ontwaart men een grootsch schouwspel. Alle denkbare ijs baantjes en vlakten verdwijnen voor die machtige omgeving, van welke men te ver geefs een grens zoekt. In den nevel doemt' het eiland op. De tocht was gisteren goed en vertrouwd en bij aanhoudende vorst, kan de verbinding nog eenigen tijd aanhou den. Voor schaatsenrijders zijn twee we gen, naar de van Ewijcksluis toegankelijk; van 't Noordhollandsch kanaal, dat een zeer goede baan heeft, gaat men van de Kooi, langs 't Balgkanaal, dit is tamelijk rijbaar en de weg is alzoo het spoedigst afgelegd. Ook kan men, bij West-Einde ingaande tot Veerburg ryden en links afslaande, op 't Oude Veer, hetzelfde doel hereiken. De reis te voet tot Wieringen duurt ongeveer een half uur. Men komt nabij Door de aanhoudende vorst bestaat er de eerste dagen geen kans om de „Am- stelstroom", welke in bet Noordzeekanaal in het ijs geklemd zit, naar hare plaats van bestemming te krijgen. De lading is om die reden reeds verzegeld. De „Koningin Emma", de „Cristiania" en de „European" liggen te lJmuiden. Ook het mailstoomschip „Prins van Oran je", van de stoomvaart-maatschappij „Ne derland", dat hedenochtend zou moeten vertrekken, is gedwongen te blij ven liggen. Het vertrek is dientengevolge voorloopig uitgesteld. De korporaal P. J. J. van het korps mariniers, is met een briefje van ontslag te Amsterdam uit den dienst verwijderd, wegens handelingen, tijdens hij aan boord Hr. Ms. stoomschip „Bonaire" in West- Indië diende. De verwijdering geschiedde voor het front van den troep. Door H. M. de Regentes is ter be schikking van den burgemeester van Delft gesteld een bedrag van f 1100, ten behoeve der algemeene armen aldaar. Eindelijk is de scheepvaart naar Ant werpen gesloten door het vele en zware ijs. Een voor Antwerpen bestemd schip met passagiers is reeds te Vlissingen bin- nengeloopen. Een korte bloeiperiode i: nu voor deze h£ven te wachten, als de vorst nog wat aanhoudt. Na een langdurige instructie, die een aantal hoogst bezwarende omstandig heden voor de beklaagde aan het licht had gebracht, heeft Grietje Wobbers Gaaike- ma, weduwe /&tf den oud-burgemeester van Grijpskerk, Klaas Hellinga, oud 50 jaren, in den laatsten tijd woonachtig te Rodeh en sedert 16 October gedetineerd in het huis van bewaring te Assen, aan den rechter van instructie bij de recht bank te Assen bekend, in de eerste helft van October hare 20-jarige dochter Grietje Hellinga, om het leven te hebben ge bracht, door haar op drie verschillende tijdstippen rattekruit, in melk, in thee en in water gemengd, toe te dienen. Het vermoorde meisje, dat als vaderlijk erfdeel eene inschrijving op het Grootboek der 27o pet. Nationale Schuld ten bedrage van 22,000 gulden bezat, terwijl de moeder haar geld had opgemaakt, zou in Novem ber met iemand uit Groningen in het hu welijk zijn getreden. De moordenares had in het begin van dit jaar gezorgd, dat hare dochter haar bij testament universeel erfgename had gemaakt. In eene der achterbuurten te Haarlem kon mén aan een raam de volgende be kendmaking lezen Besmettelijke ziekte Geldgebrek Te Hilversum heeft het ijs een offer Twee diénstmeisjes wandelden op de Gooische vaart en liepen in een wak. De een greep zich aan dén rand vast en werd gered, de andere schoot ver weg on der het ijs eerst na 20 minuten kon zij er uit gehakt wordenhet leven was ge weken. Eenige heeren te Arasterdam zijn op het denkbeeld gekomen om bij deze felle koude in enkele gedeelten der stad de gelegenheid open te stellen, waar men- schen, die zich op straat bevinden en ver kleumd zijn, zich kunnen warmen. Voor loopig zijn tot dit doel door den wethouder van onderwijs reeds twee openbare scholen, op de Looiersgracht en in de Groote Wit- tenbnrgerstraat, gedurende de Kerstvacantie afgestaan. De gymnastieklokalen in deze scholen zijn verwarmd, zoodat iedere ver kleumde een warm vertrek vindt. Uit Dieren wordt gemeld Op het platteland doet zich het onge rief, veroorzaakt door de gesloten wateren, al terdege gevoelen. Vele handelaren krij gen gebrek aan verschillende artikelen, terwijl het aanvoeren per spoor niet alleen kostbaar, maar ook dikwerf ongeregeld en traag is. In vele pakhuizen o. a. zijn alle steenkolen en gruis al geheel opge ruimd, en het materieel bij de spoorwe gen schijnt bij lange niet voldoende om uieuwe voorraden met den vereischten spoed aan te voeren. De vorige week ging alhier een der eerste firma's failliet, namelijk die van Van der Weijden en Zoon. Men meldt, dat er een tekort is van een millioen, terwijl slechts 40 duizend gulden dus vier percent, van die som voorhanden is. De beide chefs der firma zijn voortvluchtig. (VI. BI. v. Amst.) De Amsterdamsche Omnibusmaat schappij vervoerde in het afgeloopen jaar 13,141,217 passagiers, tegen 9,891,784 in 1889. In de »Ned. Bakkerscourant" lezen we o. a. de volgende berichten: Zooals bijna iedereen, zoo zijn ook de bakkers, die te Amsterdam nog turf stoken, ver rast door den plotseling ingevallen winter. Het gevolg daarvan is: >zonder turf". De bak- of bakkersturf, die in gewone tijden f 4.50 per 1000 stuks franco zolder kosten, wordt nu betaald met f 7 a f 7.50. De turf, die in hoofdzaak uit Vinkeveen afkomstig is, wordt dagelijks met sleden van 1000 stuks naar de stad gebracht, waar ze in karren wordt overgeladen. Ook heeft men verleden week een 11-tal wag- gons met turf geladen, maar dit schijnt zoo slecht te bevallen, dat dit weder ge staakt is. Voor het vervoer van een partij meel in Amsterdam van het Oosterdok naar de Oude Schans vraagt men zelfs f0.60 per 100 KG. De meelvoorraden te Amsterdam zijn niet groot. Overal heerscht schaarschte. De zendingen, die per spoor aankomen, worden gelijktijdig over een groot aantal afnemers verdeeld, zoodat niemand krijgt wat hij eigenlijk ontvangen moest. Als deze toestand lang aanhoudt, zal een verhooging der prijzen niet achterwege kunnen blijven. Voor het tegenwoordige blijven de prij zen nog matig tegenover andere koopwaren en levensmiddelen. Zondagmorgen te zeven uren ging zekere Maria Dorselaer door de Putting naar Hulst toen zij, in een slootje aan den kant van den eenzamen weg, een man voorover vond liggen. Angstig ging zij voorby zonder te durven on derzoeken, wie dat was, en zette haar weg voort totdat zij op den grooten weg Hulst St. Nicolaas den molenaar Plasschaert ont moette, wien zij hare ervaring vertelde. Deze ging met het meisje terugbeiden zagen toen dat de man op het ijs lag met het gezicht op zijne pet en gedeeltelijk op een haas. Het bleek de rijksveldwachter-jachtopziener J. J. Adriaansen te zijn, wiens gelaat echter zoo bebloed en blauw was, dat zij hem eerst niet herkenden. Zij gingen daarop naar St. Jansteen, waar zij eerst den veldwachter op zochten. Daar deze echter niet thuis was maar op pad om zijn collega te zoeken, spoedde een hunner zich naar den burgemeester, die da delijk zich naar de plaats van het onheil be gaf en den ongelukkigen man naar zijne wo ning liet vervoeren, waar door den heer Cal- lenfels, doktèr te Hulst, de eerste geneeskun dige hulp werd verleend. Deze constateerde zware beleediging van den schedel in de slaap- streek, verwonding in het aangezicht, het been en de pols. Hoop op herstel bestond zoo goed als niet het bewustzijn keerde niet meer terug, wat ook met het oog op het vervolgen der even tueel schuldigen zeer te betreuren is. Maandag overleed hij. Wat er gebeurd is, ligt nog in het duister. Waarschijnlijk is Adriaansen, na aan het plantsoen dicht by St. Jansteen te zijn aan gevallen, medegevoerd tot op een 500 meter der bebouwde kom, waar hy vreeselijk is toe getakeld en men hem voor dood heeft laten liggen. Minder waarschijnlijk is het dat de mishandeling by het plantsoen haar beslag gekregen heeft en dat de man toen, naar huis willende kruipen of gaan, verdwaald is. Op zijn vuurwapen vond men een ledige en een gevulde patroon. Menschen, die Vrydag avond om zeven uren van Hulst naar St. Jan steen kwamen, hebben in de richting van het ongeval een schot en gerucht gehoord. Op dat uur schijnt het treurige feit dus gebeurd te zyn, hoewel de geneesheer beweert, dat Adri- aanse dan zeker wel overleden zou geweest zyn toen men hem vond. Een nader bericht van de Midd. Ct., waar aan het bovenstaande is ontleend, meldt, dat men vast overtuigd is, dat er van een onge luk geen sprake is maar wel van een misdaad. Van de dader of daders is nog niets bekend. De vermoorde laat een weduwe met zes jeug dige kinderen achter. Woensdagmiddag had te Eindhoven een droevig voorval plaats. De brieven besteller Van Bakel, die als gewoonlijk zijn karretje met postpakketten wilde ont laden in den trein welke te 1 uur Eind hoven moet passeeren, geraakte met kar retje en al onder een anderen aankomen den trein. De man was onmiddellijk een lijkhet karretje vloog aan splinters over den weg, enkele postpakketten werden be- Omtrent het nieuwe weeshuis te Neer bosch leest men in „Het Oosten", dat aan den bouw ruim 500,000 dus een half mil lioen steenen zijn gebruikt, en dat voor timmerhout meer dan f 12000 is noodig geweest. In het onderste gedeelte bevindt zich een zaal, waarin 200 kinderen aan tafels plaats kunnen vinden, om hun maal te nuttigen. Verder vindt men er achtereenvolgens vier schoollokalen, die elk voor vijftig leer lingen genoegzame ruimte aanbieden. De tweede verdieping is verdeeld in twee' slaap zalen, waar 200 ledikanten ruim kunnen staan verder bevinden zich daar locali- teiten en kamertjes voor hen, die met het op- en toezicht van de kinderen, die in dit huis een plaats vinden, zullen belast worden. Het bestuur der „Vergunning", te Amsterdam, heeft aan den raad dier ge meente een adres gericht, waarin het ten eerste mededeelt, dat ongeveer 600 perso nen daar ter stede sterken drank verkoo- pen, zonder daartoe vergunning te bezit ten, terwijl het bereid is deze overtreders der drankwet aan de politie aan te wijzen. Het dringt daarom aan op scherper toe zicht op inrichtingen,- die zonder vergun ning sterken drank verkoopen. In de tweede plaats wordt in het adres betoogd, dat de schatters voor het ver gunningsrecht niet op de hoogte van hun taak zijn. Ten derde wordt gewezen op het feit, dat, tegen de bedoeling der drankwet, by den verkoop van een zaak met vergun ning, al heeft de eerste eigenaar het ver gunningsrecht over het loopende jaar ten volle betaald, de kooper nogmaals voor de volgende kwartalen die belasting moét be talen. In de vierde plaats wordt verklaard, dat de tijd van vijf dagen, gegeven om te re clameeren van den aanslag in het vergun ningsrecht, te kort is, en dat het wen- schelijk zou zijn dien termijn tot één maand te verlengen. Het bestuur verzoekt den Raad aan de ze grieven tegemoet te komen. Uit Roodahuizum wordt gemeld Wat anders in dezen tijd des jaars zelden gebeurt, is thans het geval. Er be gint hier gebrek aan goed drinkwater te komen. De inhoud der meeste regenbakken is verbruikt. Elk doet zyn best om hier of daar een emmer vol machtig te worden. Rondom den regenbak der kerk, die voor algemeen gebruik dient, verdringen zich op het uur van uitdeeling een groot aan tal, zoodat die voorraad ook spoedig zal zijn uitgeput. Nog voortdurend komen berichten be treffende de koude. In Hongarije was deze in de laatste dagen verschrikkelijk. Op den Donau tusschen Buda en Pest is het ys zoo sterk, dat zware karren er over rijden, wat sinds 1879 niet is voorgekomen. De Gebroeders Rothschild te Parijs hebben 24,000 gulden aan de burge meesters van Parijs gezonden tot het koopen van brandstof en kleederen voor de armen. Een vechtpartij in een kerk. De jongelieden uit het Beiersche dorp Scham- bach zijn echte vechtersbazen. .Laatst kon den zij zich in de kerk niet rustig hou den, en hielden daar een kloppartij waarbij zoo druk van messen gebruik werd ge maakt, dat verscheidenen zwaar gewond ten worden weggedragen. Sinds dien tijd is de kerk gesloten en de opening er van zal niet eerder plaats hebben, vóór zij opnieuw gewijd is. Ondertrouwd P. DE GRAAF en W. C. BRUIN. HeTder I 31 D- 189°- Ondertrouwd G. W. TREFFERS en A. STOLL. Helder, 31 Dec. 1890. Voorspoedig bevallen van een dooden Zoon L. DE BRUIN, geb. Hendrikse. Helder, 1 Januari 1891. Ondertrouwd THEUNIS ROUKE WEIJLAND, Konstabel by de K. N. M., en MARIA FREDER1KA SCHIFFLERS. Getrouwd K. ZEEMAN R. P. GUDE. Helder 31 December 1890. Heden overleed plotseling ons lief Dochtertje GESIENA JÖHAWA CORNELIA, in den leeftijd van bijna 2 maanden. Helder, 2 Januari 1891. H. F. v. d. NIEUWENHOF— Liebregs. Op 31 Dec. 1890 overleed zacht en kalm, na een langdurig doch ge duldig lijden, onze geliefde, dierbare en zorgvolle Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. de Wed. J. K. Veen—C. Schellinger, in den gezegenden ouderdom van bijna 87 jaar. Zwaar treft ons deze slag, doch wij berusten in den wil van God. Helder, 2 Jan. 1891. Namens Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Algemeene kennisgeving, zoowel binnen als buiten de gemeente.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2