VerHen-Vmipg. MARINE-CLUB. Advertentie n. êxrra'i23"i891- Herst. Evang. Luth. Kerk. Aan de Leden der Herv. Kerk Zuiderkerk. Nat. Clr. Gel. OitWereeiiifiM van Alcoholische Braaien. Bond voor Algemeen Kies- en Stemrecht. „Recht door Zee". Van bevoegde zijde deelt men ons mede dat de haven Nieuwediep in den korten tijd van 's morgens 10 uur bij voor-ob tot 's namiddags 3 uur, door 50 vletterlieden met hunne vletten voor de shecpvaart bevaarbaar werd gemaakt op 13 Januari. Dit kon geschieden door het gunstige be sluit van den heer Directeur cn Commandant der Marine alhier. Het publiek diene echter te weten dat ouzo vletterlieden gesteund van particuliere zijde de eer toekomt de haven in zulk een korten tijd voor het verkeer, waaraan thans een groote behoefte bestaat toegankelyk te hebben gesteld. Met verwondering las ik daarom in verschil lende bladen dat andere Vereenigingen ge noemd werden en niet degenen die feitelijk het werk hebben verricht zonder assistentie. Onder dankzegging voor de opname heb ik de eer te zijn Een ooggetuige die in de on mogelijkheid was U eerder te ver zoeken het bovenstaande te willen opnemen in uw veelgelezen blad. Marine en Leger. De luit. ter zee le klasse A. Seret is bestemd om op te treden als leeraar in de torpedokennis bij het Instituut voor de marine te Willemsoord. Bij Kon. Besl. van 21 dezer is de kapt.-luit. ter zeo A. P. Tadema met den len Febr. a. s. eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. wacht schip te Amsterdam en dat bevel tijdelijk opge dragen aan den kapt.-luit. ter zee M. C. van Doorn. Bevorderd tot opperkonstabel de konstabel ma joor, A. B. K. 7ogel. De generaal-majoor H. W. van Marle is be last met de voortbereiding van de gecombineerde oefeningen van land- en zeemacht in de stelling van Willemstad. De offic. van gez. le kl. bij de zeemacht J. F. Brast, geplaatst in de rol van Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord en gedetacheerd aan boord Hr. Ms. stoomschoener „Dolfijn," wordt met 16 Febr. a.s. op non-act. gesteld en vervangen door den offic. van gez. le kl. bij de zeemacht D. W. C. van Dort Kroon, terwijl de offic. van gez. le kl- bij de zeemacht W. M. Mertens met dien datum geplaatst wordt aan boord van Hr. Ms. rammonitor „Panter". Blijkens een bij het Departement van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. schroefstoomschip le klasse „Johan Willem Friso", onder bevel van den kapt. ter zee G. Doorman, op 21 dezer van Bermuda vertrokken, weder koers stellende naar Curagao. Aan boord was alles wel. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prinses Marie," van Ba tavia, passeerde 20 Jan. Kaap Rocca. Het stoomschip «Soenda", vau Amsterdam, vertrok 21 Jan. van Djeddah. Het stoomschip «Conrad", van Batavia, arriv. 21 Jan. te IJrnuiden. Het stoomschip «Prinses Wilhelraina", van Batavia, arr. 21 Jan, te Suez. Marktberichten. Schagen, 22 Jan. 10 nucht. kalveren f8 a 20, 150 schapen f 16 a 23, 16 mag. var kens fll a 13, 39 biggen f5 a 7, 25 kippen 70 a 100 et., 25 eenden 70 a 80 ct., boter p. kop 80 a 85 ct., kaas per kilogr. 25 a 85 et., kipeieren f 5.50 *a 6.50 per 100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 2024 Jan. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWDJ. J. Stoops en T. Harts. BEVALLENM. G. Christ, geb. Weever, d. A. Janknegt, geb. Watzes, z. A. Marees, geb. Prins, z. OVERLEDENC. J. Houtgraaf, 35 j. 2 levenloos aangegeven. Burgerlijke stand, gemeente Texel, van 1420 Jan. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Adrianus Veltkamp en Adriana Roeper. GEBOREN Benjamintje Jannetje, dochter van Pieter Bakelaar en Kennje Wegman. OVERLEDENMaartje Smit, 22 jaren, dochter van Hendrik Smit en Dieuwertje Zijm. Aaltje Buis, 24 jaar, dochter van Gerrit Buis (overl.) en Diouwertje Griek. Martje Dekker, 41 jaar, geh. met Willem Smit Pz. POLITIK GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau II: 1 sleutelring waaraan eenige kleine sleutels, 1 sigarendoover. Adres Bureau 11 sleutel, 1 dito. Vervolg der Berichten. Men 9eint ons hedenmorgen uit Brussel „Prins Boudewijn, zoon van den Graaf van Vlaanderen, troonopvolger van België, is hedennaoht plotseling overleden, in den ouderdom van 24 jaren. De aanvragen om werk bij de com missie voor werkverschaffing nemen belang rijk toe, terwijl de kas aanmerkelijk begint te verminderen. Komt niet spoedig eenige toevoer van klinkende munt, dan zal over eenige dagen de commissie baar taak moe ten eindigen. We hopen dat velen zich nog gedrongen zullen gevoelen, de moei lijke taak der commissie te steunen. Zij getroost zich vele opofferingen. De heer Gerritsen, lid van den j__ meenteraad van Amsterdam, zal a.s. Zon dag in de vergadering van den bond voor algemeen kies- en stemrecht, in het lokaal Tivoli als spreker optreden. (Zie annonce). De kloeke daad, door de redders der equipage van de «Elstow" vóór eenige dagen volbracht, heeft, door de dagbladpers vermeld, ook buiten de gemeente do harten geroerd van hen, die den moed bewonderen der bemanningen van onze reddingsvaartuigen. Een onbekende zond aan onzen Burgemeester de som van f 100 om onder die manschap te verdeelen de heer J. F. Graadt van Roggen, oud-gezagvoerder bij de Stoomvaart-Maatschappij «Nederland" en i'idder der orde van do Nederlandsehe Leeuw, wonende te Haarlem, stelde aan het Bestuur van het Reddingsfonds alhier, de som van f 60 voor dit doel ter hand, en toonde levens zijne ingenomenheid met het genoemde Fonds, door aan de kas van die instelling de som van f 40 af te staan. Gisterenavond waren de bemanningen van reddingsboot en reddingsvlot in een der lokalen van de Socië teit «Eensgezindheid" bijeen, toen de heeren Zur Mühlen en Mooy zich, namens het Be stuur, van de opgelegde taak kweten. Bij monde van eerstgenoemde, werd er op gewezen, dat de kloeke daden, hier op de kust bedre ven, ook buitenaf worden opgemerkt en ge waardeerd, opgemerkt en gewaardeerd ook door een man als de heer Graadt van Roggen, die jaren lang met eere de zee heeft bevaren. In dank werd dit stoffelijk blyk van hulde aan vaard, en een luid «Leve de heer Graadt van Roggen klonk door de zaal. 't Voorbeeld van genoemden heer om ook de kas van het Reddingsfonds, bestemd om aan hulpbehoevenden onder de redders steun te verleenen, te bedenken, verdient voorzeker in groote mate waardeering en, zoo noodig, na volging. 't Is wellicht nuttig te vermelden, dat men zich met bijdragen voor dit waarlijk menschlievend doel kan wenden tot het Bestuur 't welk is samengesteld uit de heeren C. D. Zur Mühlen, W. J. C. Ten Harmsen, W. Bakker Wzn., R. Tienstra, L. W. F. Ouden hoven en T. Mooy. Bij de Dinsdagmorgen op de Binnen haven gehouden wedstrijd op schaatsen, door de artilleristen der Pantserfort-com pagnie, werd behaald: de le prijs door den milicien Visser, 2e prijs door serg. v. d. Werf, 3e prijs door den millicien Hart man, 4e prijs door den milicien de Jong. Hedenmorgen werd op de hanen aan de Binnenhaven een hardrijderij op schaat sen gehouden om prijs en premie door visscherlieden en ten voordeele der vis- schersgezinnen, die tengevolge den strenge winter zeer veel armoede lijden. Tot aanvulling van ons bericht om trent 't IJsfeest van jl. Woensdag, diene. dat de collecte des avonds ruim f60. heeft opgebracht, terwijl de ontvangst op den middag ruim f100 heeft bedragen, welke laatste som ten voordeele van de al- gemeéne armen alhier wordt afgestaan. Gisterenavond werd in Tivoli 't vierde winterconcert gegeven door 't stafmuziek korps onder directie van den kapelmees ter J. Koning, 't Programma bestond uit zes nummers, waaronder 3, 4 en 6 voor 't eerst ten gehoore werden gebracht. No. 2, Symphonie B.-dur van Niels W. Gade beschouwden we ditmaal als een hulde, aan de nagedachtenis van den onlangs over leden verdienstelijken componist. De kapel had blijkbaar dit moeielijk nummer met zorg bestudeerd, hetgeen hoofdzakelijk uit kwam iu b. allegro vivace et grandioso en c. scherzo. De opvoering van Phêdre, van Jules Massenet voldeed uitstekend, en meermalen maakte de muziek een aangrij penden indruk. Herbstlied van Tschalkows- lcy werd met genoegen gevolgd en we kun nen niet nalaten een woord van hulde te brengen aan de verschillende solisten. De Baecarole, walzer van E. Waldteufel, vol deed bijzonder door de nette en goed ge nuanceerde voordracht. De bezoekers wa ren ditmaal buitengewoon talrijk. De toestand van de „Elstow" wordt steeds ongunstiger. Thans ligt 't schip, door 't stormweder van Dinsdagnacht, eeni- germate slagzij en maakt voortdurend meer water. De sleèpbooten Simson en Hercules zijn er heen geweest, maar zagen geen kans iets ten nutte te ondernemen. Men is van plan door middel van stoompompen 't water uit 't vaartuig te verwijderen. Gisteren zijn echter uit 't stoomschip 40 balen katoen en 8 vaten tabak geborgen en met de blazerschuit H. D. 72 hier aan gebracht. De positie van het schip bleef sinds Woensdag onveranderd. Het Noordzeekanaal is thans tot aan de Hembrug open, zoodat de booten Don derdag tot bij kanaal G gevorderd waren. 'De Hullboot »Seahorse" is de »Chilian" en Prins Frederik" gepasseerd en zal trach ten ook nu weder eerst Amsterdam te be reiken. De Noorsche boot Christiania" is ach ter de voorliggende booten op het kanaal opgestoomd en heeft de Amstelstroom", die met gebroken vin in het ijs beklemd zat, op sleeptouw medegenomen. Voor schaatsenrijders is het raadzaam op het kanaal rekening te houden, dat niet alleen van Westzaan tot aan de Hembrug de vaargeul open ligt, doch dat aan de Zuidzijde van de geul het ijs in schotsen ligt, zoodat ook door arresleden van die zijde van het kanaal, geen gebruik kan wor den gemaakt. Twee koksmaats van Hr. Ms. schroef stoomschip „De Ruiter" zullen in de brood fabriek De Haan te Amsterdam worden geoefend in het bakken van brood, ten einde gednrende de aanstaande reis van dat schip met den bakkersoven daar i boord te kunnen werken. Te Oost op Texel zijn vier blazers door het ijs op den dijk gekruiddrie kregen belangrijke schade. Oostwaarts van de haven [heeft men van het kruien van het ijs geen last. Aan den boekhandelaar H. A. Sta- dermann, te Enkhuizen, is ook door het gemeentebestuur van Haarlemmerliede en Spaarnwoude de levering gegund van de voor de openbare lagere scholen in die ;emeente gedurende 1891 benoodigde boe- een en verdere school- en teekenbehoeften. In de Haarlemmermeer heerscht op vele plaatsen gebrek aan goed drinkwater. De regenbakken zijn ledig, het kanaalwa ter is wegens den lagen stand bijna niet drinkbaar. Velen behelpen zich derhalve met het smelten van de sneeuw, welke in ruime hoeveelheid gevallen is en nu voor velen weêr een ware uitkomst mag genoemd worden. Men schrijft aan de N. Rott, Ct. Het vermoeden, dat het voor eenige dagen bij Terschelling gestrande vaartuig een Ame lander tjalk zou zijn, vindt, gelijk van Ame land wordt gemeld, veel schyn van waarheid in de omstandigheid, dat door de jongste stor men uit het noorden en noordwesten eenige vaai tuigen voor de reede van dit eiland zijn weggeslagen. Donderdag jl. kon men van de Bildtsche kust door den kijker niet minder dan tien grootere en kleinere schepen waar nemen, die onbeheerd ronddreven. Waarschijn lijk is de ijsvlakte, waarin ze vastlagen, door den aarden wind van Woensdag en Donderdag jl. losgeraakt en zijn zij met anker en al mede- gesleurd, terwijl zij later, nadat het ijsveld was verbrokkeld, her- en derwaarts zijn ge dreven. Een groote vischaak en een tjalk zijn daar van den zeedijk duidelijk zichtbaar, ze liggen ruim een half uur noordwaarts in het ijs; men kan ze tot op eenige minuten nade ren. Ook verder oostwaarts ziet men een mast, en zonder twyfel zyn door den oostenwind ook eenige der vaartuigen in de richting van Terschelling en Vlieland afgedreven. Ook nog op andere wijze heeft de ijsgang op de Friesche Wadden schade aangericht. De groote ijsschotsen of liever ijsvelden, die Donderdag, door den stroom gedreven, de kust naderden, lieten zich door niets stuiten ia hun kalmen, maar vasten voortgang. Palen van eenige d.M. dikte werden geknakt als riet stengels; daar het water hoog was, dreven ze tot dicht aan den dijk en schoven ze, waar ze den bodem raakten, op elkander. Groote ijsblokken liggen opgestapeld tegen het paal werk der dijkenhier en daar kon het geen weerstand bieden aan de vereenigde kracht van ijs en water, op enkele plaatsen zijn de palen bij tientallen langs de waterlijn of die per afgebroken. Vooral de in zee vooruitste kende slib vangers hebben geleden; op sommige plaatsen kan men deze slechts onderkennen aan de heuvels van ijsschotsen, onder welke ze ziju begraven. Ook verder zeewaarts is het ijs door den storm tot heuvels opgeschoven, vooral in de richting van het zeegat tusschen Ameland en Terschelling, waar de noordwestenwind vrij spel heeft. Ofschoon het ijs natuurlijk niet is te berijden, is het vrij goed te begaan; alleen loopt hier en daar een geul, gedeeltelyk met sneeuw bedekt. Wie niet goed toekijkt, zou kennis kunnen maken met het slib der Wad den, want de N.-O. wind heeft, vooral onder de Friesche kust, het water weggedreven. Ijsbergen, ingevroren schepen, alles doet denken' aan de ijsvelden der Poolzeeën, alleen de robben en ijsberen ontbreken. Een geweldige brand heeft Dinsdag nacht het huis van den heer A. T. Huges, burgemeester van Gasselte, 'vernield. Twee zijner kinderen, van 8 en van 14 jaar, zijn in de vlammen omgekomen. Omtrent dit droevig onheil meldt de „4 Ct." het volgende: Ongeveer halfeen werd de dienstmeid, die in de achterkeuken sliep, wakker tengevolge van rook. Uit het bed stappende, bemerkte zij, dat in een kleerkast naast haar bed, waarin des avonds na terugkomst uit den avonddienst in de kerk, drie stoven waren geborgen, brand was. Toen zij de kastdeur opende, ging het smeulende vuur onmiddellijk over in een zoo felle vlam, dat zij geen poging tot blussching meer kon in het werk stellen. Haar eerste werk was toen de twee jong ste dochters van den heer Huges, oud 11 en 13 jaar jaren, die met haar in hetzelfde ver trek sliepen, uit bed te halen en mede naar de deur te nemen, die de keuken met de bui tenlucht in verbinding stelt. Reeds had zij deze deur geopend en stonden de kinderen op den drempel toen een oudere zuster van hen, die, evenals de overige familie, intusschen wakker was geworden, in de deur, welke naar de gang leidde, verscheen en hare beide zus jes tot zich riep, niet wetende, dat deze nog slechts een stap behoefden te doen om gered te zijn. Terwijl de brand intusschen snel in omvang was toegenomen en de achterkeuken geheel in lichterlaaie stond, gaven de kinderen on gelukkiglijk aan de roepstem harer zuster gehoor en liepen naar de gangdeur. Voor zij deze echter bereikten, sloeg deze door den he- vigen tocht dicht en konden de kinderen we gens het vuur niet terug. Daarby kwam de noodlottige omstandigheid, dat aan den zolder van de achterkeuken, vlak boven ide deur, vele stukken spek hingen, welk spek de kin deren smeulend en brandend op het lichaam viel. De moedige dienstmeid deed nu nog een poging om de kinderen te redden en ging in het brandende vertrek terug, maar helaas zon der gevolg. Toen zij bij de gangdeur kwam, viel ook haar het brandend spek op hoofd en rug, dat hevige brandwonden veroorzaakte en haar de vlucht deed nemen naar de buren, wie het eerst na veel moeite gelukte het vlam mend spek te dooven. De kinderen, die in 't vertrek waren geble ven, zijn waarschijnlijk spoedig gestikt. De verkoolde en verminkte lijkjes heeft men later op eenigen afstand van elkander op den vloer liggende teruggevonden. Het vuur schynt ontzettend snel om zich heen te hebben gegrepen, want ook de ove rige huisgenooten hebben zich slechts in nacht gewaad kunnen redden, terwijl een paard en al het vee cn huisraad, behalve eenige stoe len en andere meubelen uit de voorkamer, door de vlammen zijn verteerd. Tot tffusschen heeft men, tengevolge van het dikke ijs in het kanaal, niet vele pogin gen in het werk kunnen stellen, nog te min der, omdat ook de aanwezige spuit eerst ont dooid moest worden voor ze kon worden ge bruikt. Huis en inboedel waren gewaarborgd. 7e Verslag Ijsbanen. De Commissie van uitvoering tot het ver- breeden en verbeteren der ijsbanen van het Heldersehe Kanaal en de Binnenhaven, bij wijze van werkverschaffing, maakt bekend: De ontvangsten. Saldo in kas van het zesde verslag f 373.81 Uit de bussen - 11.49 Dinfld. 20 Jan. kaartjes op de Binnen haven - 3.51 Woensd. 21 uit de bussen bij dege- costuraeerde hardrij derij - 19.46 ii i t inzameling bij den ge- comstumeerden optocht- 62.37 Inzameling op eene vergadering van de Vereeniging «Ernst en Scherts" - 20.92 Nog v. d. Hardrijderij door Zeeloodsen - 4.25 De uitgaven: Dinsd. 20 Jan 66.8dagl. Af 1.66.80 Woensd.21 78.45 »-l.78.45 Dond. 22 74.30 «-1.74.30 f495.81 - 219.55 Saldo f 276.26 Ofschoon de kas nog een betrekkelijk cyfer aanwijst, zal de commissie weder tot een maatregel moeten overgaan, die zij node neemt, doordat de ontvangsten geen gelijken tred houden met de uitgaven. Zooals uit dit verslag blijkt, is het aantal lieden, die aangenomen zijn, vermeerderd, niet tegenstaande velen die zich aanmelden, werden afgewezen, waarvan de helft om den anderen dag werkt. Mocht zy niet spoedig weder belangrijk ge steund worden, zal zij genoodzaakt zijn het aantal in drie ploegen te verdeelen, en alzoo ieder 2 dagen per week kunnen laten werken. Namens alle timmerlieden en aannemers, D. DE VRIES. B. BOON. A. KORFF Sr. P. VISSER. P. SPRUIT. H. WIJKER. Nieuwediep, 20 Jan. 1891. Ondertrouwd C. J. LOOMAN en K. E. J. g. h. HOFFMANN, Mach. le kl. v. c„ Kon. Ned. Marine. Algemeene kennisgeving. Geboren Elisabeth Margaretha Geertruida, Dochter van J. P. HOES en G. HOES—DUINKER. Hilversum, 16 Jan. 1891. Geboren HENDRIK JOHANNES CORNELIS, Zoon vanJ. G. HANNEMA en A. C. KLUMPER. Helder, 23 Januari 1891. Ontijdig bevallen van een dood Zoontje E. MOOR geb. Kwinkelenberg. Helder, 21 Januari 1891. Heden werd ons ouderhart diep ge troffen door het afsterven van onzen lieveling AL BERT, in den aanvalligen leeftijd van 22 maanden. Amsterdam, 20 Jan. 1891. A. KOLK. M. KOLK—Boon, en Familie. Heden overleed plotseling in den ouderdom van circa 34 jaar, onze innig geliefde Zoon, Broeder en Be- huwdbroeder CORNELIS JACOBUS HOUTGRAAF, in leven schipper bij de K. N. Marine. Allen die den overledene gekend heb ben, zullen beseffen wat wij allen en vooral zijne ouders voor wie hij nog een groote steun was op hunnen hoogen leeftijd, in hem verliezen. Dat hij ruste in vrede Helder, 19 Januari 1891. C. HOUTGRAAF. M. P. HOUTGRAAF— Vernel. G. BAKKER. M. P. BAKKER- houtgraaf. W. M. HERREBOUT. J. C. HERREBOUT— Houtgraaf. C. W. HOUTGRAAF. H. J. HOUTGRAAF. Heden overleed plotseling tijdens het verrichten van zijn dienst, mijn geliefde Echtgenoot CORNELIS JACOBUS HOUTGRAAF in leven schipper der Kon. Ned. Ma rine, in den leeftijd van bijna 34 jaar. Helder, 19 Jan. 1891. Wed. c. j. houtgraaf- Baas. Op 17 Dec. 11. overleed tot ons aller diepe droefheid, mgn geliefde Echtgenoote en der kinderen zorg vuldige Moeder, Hendrika Dekema, in den ouderdom van ruim 47 jaar. Helder, 23 Jan. 1891. C. RUIJGH, Kinderen en Behuwdmoeder. Wegens buitenlandsche betrekking eerst heden geplaatst. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, zacht en kalm, onze geliefde Dochter en Zuster, A L I D A BUIS, in den nog jeugdigen leeftijd van 24 jaren en 9 maanden. Texel, 18 Jan. 1891. Wed. G. BUIS. De ondergeteekenden betuigen bjj deze, hun hartelijken dank voor de veelvuldige bewijzen van belangstelling, zoowel van hier als elders op den 18en dezer ondervonden. Helder, 22 Jan. 1891. C. MULDERS. C. J. MULDERS—LOBACH. Voor de vele bewijzen van deelneming, zoowel van hier als elders ontvangen hij het overigden van onzen beminden Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer J. SMIT, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie, T. SMIT. Helder, 22 Januari 1891. Getroffen door de vele hartelijke be wijzen van belangstelling, zoowel van bin nen als buiten deze gemeente ondervonden bij het smartelijk verlies van mijn dier baren onvergetelijken Echtgenoot, S. N. BIEGSTRAATEN, betuig ik mijnen op rechten dank. Helder, 22 Jan. 1891. Wed. S. N. BIEGSTRAATEN—Drro, en Familie. De affaire zal op denzelfden voet door mij worden voortgezet. ZONDAG 25 JANUARI a. s., des voor middags ten 10 ure, zal, D.V., voor de gemeente optreden, de WelEerw. Heer Ds. JOH. C. DE MEIJERE, Predikant te Amsterdam. DE KERKERAAD. te HELDER (Palmstraat). ZONDAG 25 JANUARI, voorm. 10 uur: Ds. MOBTON, van Haarlem. D. V. ZONDAG 25 JAN. a s., voor middags 10 en des avonds ten 6 uur Ds. W DEN HENGST. OPENBARE VERGADERING op Zondag 25 JAN. 1891, des avonds ten 6 uur, op de Bovenzaal ^Militair T e h u i s." Toegang vrij, zoowel voor niet-leden als leden. Afdeeling Fonds voor uitkeering bij overiyden. Vergadering voor de leden van boven genoemd Fonds op Maandag 26 Januari a. s., 's avonds ten 7 uur in het lokaal „Tivoli" (kleine zaal). HET BESTUUR. Afdeeling Helder. Groote Openbare Volksvergadering op Zoodag 26 Januari a.s., zaal .Tivoli", namiddags 1 uur. Spreker de heer Gerritsen, lid van den Gemeenteraad van Amsterdam. Entree 10 Ct., tot dekking der kosten. HET BESTUUR. Loodsen-Vereeniging GEWONE VERGADERING op ZA- 1ERDAG 24 JANUARI 1891, '.avonds 7 uurin het gewone lokaal. HET BESTUUR. Men wordt beleefd verzocht de rekenin gen van 1890 voor 1 Februari in te le veren. DE PENNINGMEESTER.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2