Advertentie n. Zuiderkerk. Ds. W DEN HENGST. Oefening baart Vooruitgang. Vaderland en Oranje. coiim j»! i«s". spoorweg, heeft zich, in 't belang van handel en bedrijf te dezer plaatse, de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier nogal moeite gegeven, door bij de Provinciale Staten van Noordholland het toestaan van een provinciaal subsidie aan te bevelen. Zou het nu ook niet liggen op den weg van de Kamer, om hare sympathie te betoonen voor 't kanaal-plan en het toestaan van een subsidie uit de kas der gemeente te vorderen Wellicht dat door de vermelding mijner vraag de aandacht op dit onderwerp gevestigd wordt. M. de R. ik heb het ingezonden stuk „Iets over Armverzorging", van Q, gelezen. Hoe gaarne zou ik nu spreken van den geachteu inzender Q, maar behalve dat ik hem niet ken, zou ik den man toch niet kunnen ach ten, die, in plaats van eene instelling te steu nen, welke zooveel goeds kan bewerken, ter elfder ure de strekking er van zoekt te ver kleinen. Neenik kan den man niet achten, die zeer goed weet, dat, al doen kerk- en armbesturen zeer veel goeds, iets wat niemand ontkennen zal, oene instelling als Liefdadigheid naar Vermogen, mot zulk een ruime opvatting, zeer nuttig kan en moet werken, omdat zij eenig en alleen, het zedelijk en stoffelijk steunen en oprichten beoogt van hen, wier schaamtegevoel nog niet zoo geheel verstompt is, dat zij zich onder de bedeelden en bedelaars kunnen scha ren en die men stille fatsoenlijke armen noemt. Neenik kan de man niet achten die niet eens de moeite schynt genomen te hebben om de circulaire der voreeniging L. n. V. met aandacht te lezen, maar, gehoor gevende aan jaloezie en aan zijne zucht tot afbreken, een artikel gaat schryven dat zelfs elk goedgeloo- vigo moet ergeren. Had hy dat gedaan, had hij die circulaire met aandacht gelezen, dan zou hij begrepen hebben dat het juist in de bedoeling der ver- eeniging ligt om samen te werken met de arm- en kerkbesturen der verschillende ge zindten en tevens met alle liefdadige instel lingen. Neen ik kan den man niet achten en mij dunkt niemand zal dit in deze doen, van welke gezindte hij ook mogen zijn, die minstens 12 maal den goeden God er bij haalt in een artikel in een publiek orgaan. Ik kan den man niet achten, die, in plaats van zelf het plan te vormen om eene zoo nuttige instelling in het leven te roepen tot steun van arm- en kerkbestuur en ten zegen van den fatsoenlyken arme, óf, als hij er zoo tegen is, in plaats van de oprichting van zulk een vereenigiug te bestrijden, toen deze nog slechts «in plan" bestond, met zulk een artikel voor den dag komt, nu de vereeniging L. n. V. een feit is en daardoor te trachten, niet alleen een erkende goede zaak (zie de wer king er van te Amsterdam, Haarlem, enz.) te ondermynen, maar ook de belijders der ver schillende gezindten, die toch allen eenen God aanbidden, tegenover elkander te stellen. Neenik kan den man niet achten, die blykbaar het woordverdeel en heersch is toegedaan. Niemand wordt gedwongen de zaak te steunen, waarvan het doel waarlijk genoegzaam is bekend gemaakt en die en al voortspruit uit liefde tot den naaste. Waartoe dan zulk een artikel? Is het om moedwillig tweedracht te zaaien tusschen de menschen onderling, dan dunkt mij, houdt de schrijver er al een zeer zonder linge Godsdienst op na. Is het ydelheid die hem dreef, om eens zijn eigen pennevrucht in een nieuwsblad te lezen, dan had hij liever een onderwerp moeten kiezen. Ik veracht hem niet, de hemel beware me, maar achten, neen, waarlyk kan ik den man niot, die zoo ondoordacht, zoo ongemotiveerd, zoo zonder eenig onderzoek eene instelling be strijdt, waarvan hy het gewicht niet schijnt te begrijpen en die, zooals ten duidelijkste uit zijn artikel blijkt, zijn eigen uil een valk meent te zyn. Maar al kan ik hem niet achten, toch zou ik wenschen, dat hij zich eens beter op de hoogte stelde van het doel en de strekking der vereeniging L. n. V.door lid te worden en daardoor kennis te maken mot de statuten, en is hy dan werkelijk de godsdienstige man, zooals hij in zyn artikel blijkbaar schijnt te willen doen uitkomen, dan twijfel ik geen oogenblik of hy zal in zien dat zyn oordeel overj L. n. V. op zyn zachtst genomen al heel ondoordacht is ge weest. Zou ik u, M. d. R., mogen verzoeken hiermede de discussie te sluiten daar elk verder geschryf de goede zaak zoo niet benadeelt, dan toch niet aangenaam kan zyn aan andersden kenden. U dankzeggende voor plaating enz. D. Gaarne sluiten we hiermede de debatten over dat onderwerp. Red. Het bestuur der Muziekvereeniging »Cres- sendo" heeft het genoegen aan hare plaatsge- nooten te kunnen mededeelen, dat de opbrengst der beide concerten op 23 en 24 December 1890 ten voordeele der armen met bijvoeging der giften heeft bedragen f 733.42&, terwijl zij nog in dank ontving „30 brooden, 2 dekens en een paar kousen. Aan het Burgerlijk Armbestuur werd hiervan f 135 afgestaan voor e extra-bedeeling, terwyl het overige voor het grootste gedeelte aan niet-bedeelden werd verstrekt,waarvan specifieke opgave ter inzage is. Gaarne brengt 't zijn dank aan ieder, die het in meerdere of mindere mate heeft ge steund, en tevens voor het vertrouwen in dat bestuur gesteld. Helder, 26 Jan. 1891. Namens het Bestuur, G. B. H. Filbri Jr., Pres. A. Klik Jr., Secr. J. Delgorge Fz., Penningm. De uitgaven: Vryd. 23Jan. 80.30 dagl.èfl.— f80.30 Zaterd. 24 71.80 1.71.80 Maand.26 68.55 1.68.55 Bezems, kaartjes, strooibiljetten - 23.73 f296.89 -244.3 Saldo f 52.51 Doordat de kas byna ledig is, en er byna geen werkzaamheden meer zyn op 't oogenblik, die zich leenen voor werkverschaffing, zal de com missie spoedig haar taak moeten opgeven. Gaarne is zij evenwel bereid nog giften in ontvangst te nemen, om die met het boven staand saldo, te laten verwerken, of onder de allerbehoeftigsten te verdeelen; de behoefte is bij velen nog groot. Namens alle timmerlieden en aannemers, D. DE VRIES. B. BOON. A. KORFF Sr. P. VISSER. P. SPRUIT. H. WIJKER. Nicuwediep, 27 Jan. 1891. 9e Verslag lisbanen. Do Commissie van uitvoering tot het ver- breeden en verbeteren der ysbanen en het schoonmaken van straten in de gemeente, bij wijze van werkverschaffing, maakt bekend: De ontvangsten. Saldo in kas van het achtste verslag f276.26 Uit de bussen - 8.13 Volgens inteekenlijsten - 2.50 Hardryderij door visscherlieden - 10. aan boord Hr. Ms. artillerie-instructieschip „Aru- Br. Ms. stoomschip 4e kl. „Suriname", in con servatie te Amsterdam, wordt met den 16n Maart in dienst gesteld en het bevel over dien bodem opgedragen aan den kapt. luit. ter zee R. J. J. Thorbecke thans nog commandant van Hr. Ms. Monitor „Panter". Hat etat major is verder sa mengesteld uit luit. Ie kl. J. B. 8nethlage, van M&rnix; idem 2e kl. D. J. v. d. Honert, van non act.P. H. v. Voorthuijsen, van non-act.; E. L. P. Bolomeij, van wachtschip Willemsoord: offic. van gcz. ie kl. J. P. Brust, van non-act. offic. van adm. 9e kl. H. W. Bauet, van non-act* De maoh. 2e kl. J. Koopman, is met ingang van 1 Pebr. bevorderd tot mach. Ie kl. Marine en Leger. Bij kon. besluit van 23 dezer is de Initenan ter zee 2de kl. W. Rauwenhoff, op verzoek, me den laten Pebr. a. s. eervol uit den zeediens ontslagen Met den lsten Maart a. s. worden geplaatst in de rol van Hr. Ms. wachtschip te Willems oord en gedetacheerd aan boord Hr. Ms. gaffel- schoener „Argus", de luit. ter zee 1ste kl. L. C. Rovers, de luit. ter zee 9de kl. F. Bot en C. W. de Visser, en de off. van gez. 2de kl. bijdezee- mncht P. H. fiohié, eerstgenoemde als commant dant, terwijl de luit. ter zee 2de kl. jhr. G. L. van Panhuys met gelijken datum wordt geplaatst Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prinses Marie arriveerde 25 Jan. vau Batavia te IJmuiden en werd ge schut. Muzikale Causerie. X. Wat is toch aanschouwelijk onderwijs bijzon der leerzaam Ik heb altijd beweerd, dat men de natuur der dingen niet beter begrijpt dan door het voorstellen van de verschillende toestanden waarin zij zoo al voorkomen. In de vorige Causerie heb ik er op gewezen, hoe het menschelijk gehoororgaan bijzonder ont wikkeld is en hoe men bv. in een danszaal tege lijk de muziek boort en tevens de geluiden voort gebracht door ritselende balkleedjes, schuifelende voeten en de stemmen van mannen en vrouwen. Een vijftal dagen daarna werd de voortreffelijk heid van dat orgaan proefondervindelijk bewezen op het vierde winterconcert door het stafmuziek korps der marine. Aangezien dat concert in de kolommen van dit blad reeds besproken is en recensies onder deze rubriek gewoonlijk niet gegeven worden, behoef ik over de uitvoering, die tusschen twee haakjes gezegd, onze gemeente boven tal van andere op muzikaal gebied stelt, niet verder uit te weiden. Maar toch biedt het mij een welkome gelegen heid aan, om nog eens de voortreffelijkheid van ons gehoor na te gaan tot het opvangen van verschillende zelfs niet bij elkander behoorende geluiden. Wat klinkt niet de stilteverzoekende bi conso nant »t leelijk tusschen de muziek en ver schillende wanklanken door: In prachtige vierde symphonie van den grooten itfiels. W. Gade, troffen ons verder golven van allerlei lengte en geaard heid, gelijk die van strijk-, blaas- en slaginstru menten, de golven uit de monden van vrouwen (9 tot 4 voet) en van mannen (8 tot 12 voet), het geschuifel van voeten der midden in de mu ziek biuuenkomenden, het gestommel en schuiven van het aangebrachte zitgareel voor dezulken welke al niet meer. Een college experimenteele physica van Fara- day of Tyndall had niet beter de physiologische grondstellingen van Helmholtz kunnen verklaar baar maken, maar ik geloof dat bovengemelde proe ven op een physisch laboratorium en niet in een concertzaul thuisbehooren; en neemt men dit met mij aan dan is de tijdbal ten paleise daar om een symphonie-intersectie te voorkomen. Niette genstaande dit, werd de proefneming gelukkig niet op groote schaal voortgezet en noteerde ik het bovenstaande om mijn geweten gerust te stellen over het gezegde in Causerie IX, want ik heb daarin over al die golven gesproken en misschien lust tot proefneming opgewekt, hetgeen mij door de ijverige luisteraars niet ten kwade moet wor den geduid. Zooveel is zeker, dat ons nu nog duidelijker wordt de volgende regelalt verschillende toon gevende lichamen in de ons omgevende Ivchtmassa geluidgolven systeemen doen ontstaan, zoo zijn zoowel de veranderingen in de dichtheid der lucht als in de richtingen van beweging en de snelheden van de luchtdeeltjes in het binnenste van den gehoorgang, gelijk aan de som van al de veranderingen in dicht heid, van de verschillende richtingen van beweging en der snelheden van de luchtdeeltjes tot elk systeem afzonderlijk behoorende. Zoo kan men nog zeggen dat al die afzonderlijke trillingen tegelijk en on gestoord ons oor binnendringen. Tot het waarnemen van de verschillende golf- eystemen bevindt zich het oog in een veel gun stiger toestand dan het oor, daar het in eens een groot oppervlak van den bewogen waterspiegel kan overzien. Het oor evenwel wordt aangedaan door de golfbeweging in de ons omringende lucht die het trommelvlies in trilling brengt. Daar nu de doorsnede van den gehoorgang maar zeer klein is in verhouding tot de lengte der golven, die ongeveer begrepen is tusschen 32 voet en één halve voet, zoo wordt die doorsnede slechts aangedaan door enkele weinige deelen der bewo gen luebtmassa. Het oor bevindt zich dus in een gelijken toestand alsof men het oog laat kijken door een nauwe buis naar een watervlak dat door verschillende golfbewegingen in beroering is. Men ziet gemakkelijk in, dat deze wijze van observatie des waterspiegels weinig waarde zou hebben. Als nu, niettegenstaande dit alles, het oor toch de capaciteit bezit de golfcombinaties der lucht te ontleden, dan moet het over geheel andere hulpmiddelen te beschikken hebben dan ons gezichtdit hulpmiddel is oorzaak dat de verschillende klanken worden ontleend in de partieele tonen. De wet, volgens welke het oor die ontleeding bewerkstelligt, is van Ohm, gelijk vroeger reeds vluchtig werd aangestipt, en berust op het be ginsel, dat het oor slechts een enkele toon hoort, als het trillende luchtdeeltje een zoogenaamde enkelvoudige beweging of trilling heeft, overeen komende met de beweging van den slinger. Elke luchtbeweging, die afkomstig is van een samengestelde klankenmassa, is volgens de wet van Ohm te ontbinden in een som van enkelvoudige slin ger-bewegingen en elk dezer bewegingen komt overeen mei een toon, waavan de toonhoogte door het oor wordt waargenomen als behoorende bij den tijd waarin één golving plaats vindt eener overeenkom stige luchtbeweging. Visscherijberichten. Nieuwediep, 26 Jan. Aangebracht door 1 sloep schipper Jan Verschoor, 1300 schelv., waarvan 800 in ijs, per 100 stuk f 34, 20 doode kabelj. per stuk f 3,45. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 2427 Jan. ONDERTROUWD: n GETROUWDUeene' BEVALLEN: A. C. Attinga, geb. Hofland, d. J. Smit, geb. Dekker, d. M. J. van de Graaff, geb. Schade, z. G. Jansen, geb. van der Woo ning, z. T. Moor, geb. Schagen, d. A. C. Han- nema, geb. Klumper, z. W. Hempenius, geb. Kampstra, d. H. Molenaar, geb. Snooij, z. C. A. Geertse, geb. de Haas, d. OVERLEDENA. A. van der Reijden, 7 m. O. Ochque, 2 j. R. Stoepman, geb. de Wolft', 74 j. POLiITIFI. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau I: 1 Sleutel, 1 dito. Raadhuis: 1 Sleutel, 1 Cachet. Correspondentie. Voor Erica; uit den spaarpot van M. f 1.50, van D. f0 50. In dank ontvangen 2 dollars van Mr. Sandifort te Carfield, Amerika. De Premieplaten „Rots der Eenwen" en „Helpt elkander" ZIJN UITVERKOCHT. Rons kunnen alzno niet meer aangenomen worden. Oe Uitgevers. Vervolg der Berichten. Onze schoone haven en zoo ver het oog reikt, 't is alles vrij van ijs. Sedert weken door de wintervorst in boeien, niets anders vertoonende als ruwe, wild dooreen en hoog opgekruide ijsblokken, doet de aanblik welke de zee vertoont ons goed. Denken we daarbij aan de groote belangen der visschersvloot. Voor allen is het veld weder ruim om onze markt van het heer lijke zeeprodukt te voorzien. Moge ge lukkige vangsten eenige vergoeding schen ken aan visschers voor de langdurige en gedwongen rust, waarin zij tot hun scha de, bijna twee maanden verkeerden. De eerste vischsloep kwam gisteren binnen en de Texelsche boot hervatte jl. Zondag haren dienst, zoodat een nieuw leven weer be gonnen is. We hadden dezer dagen het genoe gen, kennis te nemen van het programma voor het op heden-avond te houden vocaal- en instrumentaal-concert van „Helders Mannenkoor", onder de leiding van den heer L. E. Rugers. Behalve een 7-tal wèlge- kozen zangnummers, zullen de heeren Schouten, Rugers en Werner hunne ta lenten leenen voor het instrumentaal ge deelte, waardoor de uitvoering zeker in groote mate zal worden opgeluisterd. In den loop dezer maand heeft ter secretarie dezer gemeente de inschrijving plaats van hen, die aan de loting voor de lichting der nationale militie van 1892 zullen moeten deelnemen. We maken, ter voorkoming van onaangename gevolgen, belanghebbenden opmerkzaam, dat de ter mijn voor die aangifte op a s. Zaterdag ten einde loopt. Op het Texelsche vaarwater zyn door het vele ys de meeste tonnen en bakens van hun plaats gedreven. Een onverlaat alhier heeft, eenige we ken geleden, deze gemeente verlaten en is naar Amerika vertrokken, zijn vrouw en 9 kinderen aan hun lot overlatende, een lot, giepbetreurenswaardigMenschenliefde roept -ook hier om hulp en slagen mogen ze, die zich 't leed dier vrouw en kinderen aantrekken. In de pauze der algemeene vergade ring van de Marine-vereeniging alhier, welke gehouden wordt op Woensdag a.s., zal de loodsschipper 2de klasse J. de Wyn een door hem verbeterd toestel voor ver binding van schepen in nood met den wal, ter bezichtiging te stellen en daarvan eene verklaring te geven. Het spreekwoord »Hij komt van Hoorn" duidt aan, dat iemand den tijd heeft. Zulks ondervond een jonge dochter, reeds in begin Dec. in ondertrouw opge nomen, maar die wachtende is op den jonkman, uit Hoorn, die, om zyn plicht te vervullen, de reis naar een der eilanden, waar de bruid woont, eerst dan zal on dernemen, wanneer geen spoor van ys meer zichtbaar is. Men schrijft ons van Wieringen: Wegens den invallenden dooi werden jl. Zaterdag de bewoners in een gezin van vijf personen, aan den Oever, 's morgens onaangenaam verrast, daar zij tot de ont dekking kwamen dat hun geheele huis in 't water stond tot in de binnenwouing, waar het reeds tot twee en een half voet was gerezen, zoodat zy allen door anderen, choeid op hooge laarzen, uit bed moes ten worden gedragen. Na een geruimen tijd en veler handen aan 't werk geslagen te hebben, mochten zy de voldoening smaken de woning van de watermassa te ontslaan. In meer woningen van dat dorp was het water reeds doorgedrongen. Het stoomschip »European", gisteren van Amsterdam naar Huil vertrokken, is door het ijs zwaar lek geworden en in het zijkanaal B (een half uur beoosten Velsen) aan den grond gezet, om zinken te voor komen, en zit dwars in het vaarwater. De naar Java vertrekkende booten „Burgemees ter den Tex" en „Prins van Oranje" kun nen dientengevolge niet verder. Stoompom pen van Goedkoop en Rntters zyn onmid dellijk uit Amsterdam ter assistentie der waarts gezonden. Nader bericht Het stoomschip „European" kan met eigen stoompomp het water bijhouden. De waterstand in de voorpiek is 72 En- gelsche duim. Een andere stoompomp ligt langs zijde, doch behoefde nog niet te werken. Het voornemen bestaat, de lading te lossen in de „Seahorse" welke voor Amsterdam lossende is. De stoom schepen „Prins van Oranje", „Burgemees ter den Tex" en „Saturnus" zyn goed ge passeerd. De eerste vertrekt hedenavond De „Burgemeester Den Tex" moet blijven liggen tot morgenochtend. De dooi. Ten gevolge van den krachtigen dooi, die in geheel Europa zijn invloed twee dagen heeft doen gevoelen, is het ijs in den Rijn reeds losgeraakt. Te Mannlieim, waar de Rijn na de vorst reeds een meter gestegen is. hebben de ijsschotsen zich over de geheele breedte der rivier in beweging gezet. Ook van andere punten boven Mannheim komt het dryfijs in groote hoeveelheid daar beneden, zoodat langs den geheelen Rijnoever groote vrees voor overstrooming bestaat. Het komt er nu vooral op aan, de ijsdam- men, welke zich op de engere punten hebben gevormd, weg te ruimen, zoodat het steéds wassende water zijn gewonen loop kan vol gen. Op al de bedreigde punten zijn de ge nietroepen dan ook reeds ijverig bezig. Reeds hebben de soldaten bij de Lorelei door middel van kruit, dat in bussen, die 10 pond bevat ten, onder het ijs werd gebracht, een vaar water open gemaakt ter breedte van 190 me ter. Het werk vordert echter niet snel, daar het ijs buitengewoon vast en tot stevige dam- Vooral in Antwerpen is de dooi met blyd- schap begroet. „Te midden van de ontroering", schrijft het „Handelsblad van Antwerpen," „die de stad heeft getroffen bij het vernemen van den dood van prins Boudewyn, komt oen andere tyding ons verblijden." Dat is de heropening der scheepvaart, die gedurende 25 drgen totanl gestremd is ge weest. Nog eenige dagen, nog eenige uren misschien, zegt het werkvolk,Jen wij zien weer de masten en stoomschoorsteenen. Dat is het einde der ellende De plotseling ingevallen dooi heeft te Breda eenige gedeelten onder water gezet. De nieuwe Ginnikenstraat, de Markstraten, de Gasstraat enz. waren Zaterdag in een zee herschapen. Vele woningen zijn geheel ondergeloopen. De bewoners van het wachthuis aan den weg naar Princenhage moesten zich naar het bo venste gedeelte van het huis begeven, |om zich te redden. Eenige brandspuiten van de in fanterie en artillerie zijn Zaterdag den gehee len dag bezig geweest om het water uit de woningen te pompen .Tegen den avond was men daarin geslaagd. De Jeker bij Maastricht is reeds buiten hare oevers getreden en heeft een gedeelte van het villapark overstroomd. Ook de Maas begint daar sterk te wassen. Er komt veel drijfijs van de boven-Maas afdrijven. Omstreeks 1 uur is Zondag de Maas bij Venloo met een donderend geraas losgeraakt. Daarhij werden drie schepen zoodadig bescha digd, dat zij onmiddellijk zonken. Twee an dere bekwamen averij. Het drijfijs bedekt de geheele oppervlakte der rivier, die hedenoch tend 5,36 M. is gewassen. Letters T tot Z van het Adresboek zijn gereed. Belanghebbenden kunnen zich tot Vry- dag aan ons bureau van de juiste plaatsing yan naam en adres overtuigen. Den ln Februari hopen wij door Gods goedheid de 35-jarige Echtrereeniging te herdenken van onze geliefde Ouders: PIETER WILLEM LEVERING en MARIA JOHANNA BUDDINGH. Namens hunne dankbare kin deren, behuwd- en kleinzoon, J. LEVERING. P. ARENDS, geb. Leveui>g. G. ARENDS. H. LEVERING. M. J. LEVERING. J. LEVERING. C. LEVERING. P. W. LEVERING. Helder, 27 Jan. 1891. Op den ln Februari a.s. ho pen wij te mogen herdenken, dat onze kameraad: PIETER WILLEM LEVERING Si MARIA JOHANNA SI BUDDINGH, 25 jaren door den echt ver ijl eenigd zijn. §j|j Helder, 27 Januari 1891. Uit naam van zyne Kameraden, thans werkzaam zijnde aan In de fabriek te Feijenoord. Zondag den 1 en Februari 1891 hopen wy de 25-jarige Echt- vereeniging te herdenken van onze Neef en Nicht Pieter Willem Levering en Maria Johanna Buddingh. Helder, 27 Januari 1891. Uit naam hunner Tante, j m Wed. MARX— Bovink. Kinderen en Behuwdkinderen. jj Geboren BAREND ADRIAAN, Zoon van J. MOLENAAR en H. MOLENAAR—Snooij. Helder, 23 Jan. 1891. Bevallen van eon Dochter C. A. GEERTSE-DE HAAS. Nieuwediep, 26 Jannari 1891. Heden overleed, na een kortstondig lijden van 2 dagen, mijn geliefd Zoontje ORIEZE OCKQUEE, in den leeftyd van 2 jaar en 5 maanden. Helder, 25 Jan. 1891. Namens Moeder, Vader en Familie, A. OCKQUEE. Heden overleed, na een kortstondig lijden, onze lieveling Arithoiiie Anioldns, in den leeftyd van acht maanden, diep betreurd door zyne ouders. Helder, 23 Jan. 1891. A. A. VAN DER RIJDEN. J. VAN DER RIJDEN, geb. BOELEE. Voor den steun en de medewerking, on dervonden by de organisatie eener Hard rijderij en het verleenen van bijstand ten behoeve van noodlijdende visschers, betuigt de commissie haren oprechten dank. Namens de Commissie voornoemd, J. KRIJNEN, Secretaris. Helder, 27 Januari 1891. Voor de vele bewijzen van belangstel ling, ontvangen op 14 Januari 11. betuigen wy aan familie en verdere kennissen, on zen hartelyken dank. Schiermonnikoog, 26 Jan. 1891. G. GRILK. T. M. GRILKHaring. Wegens het winterseizoen eerst heden D.V. DONDERDAGAVOND 29 JAN. •s., 's avonds 7 uur: ZANGKOOR Bijeenkomst op WOENSDAG 28 JANUARI a s 's avonds 8 uur (bovenzaal). Punten ter behandeling: 1. Verslag Secretaris. 2. Verslag Penningmeester. 3. Verkiezing Bestuursleden. Een getrouwe opkomst wordt aanbevolen. HET BESTUUR. H.H. Leden worden opmerkzaam ge maakt, dat de gewone Vergaderingen te beginnen mat 29 JANUARI a.s. voortaan des DONDERDAGS zullen plaats hebben in de nevenzaal van het Café Die Porte von Cleve HET BESTUUR. De Heeren Commissie-Leden voor het a.s. 1272-Jarigbestaan, worden dringend uitgenoodigd a.s Vrijdag ter vergadering te komen, tot het bespreken van gemaakte plannen. Tevens wordt ter kennis ge bracht, dat de vergadering met Dames, in plaats van den 4n, den lln Februari zal plaats hebben. Een getrouwe opkomst wordt alsdan verzocht, daar de verrassing groot zal zijn. HET BESTUUR.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2