Advertentie n. portaal heeft, anders zou op andere uitvoerin gen ook het art. 18c van deze Vereeniging kunnen worden toegepast, nl.alle toe- en uit gangsdeuren gedurende de uitvoering van ieder nummer blijven gesloten. Het publiek was voorbeeldig aandachtig, zoodat ik, niet gelijk op een vorig concert, waar ook na-gedanst werd, behoefde to denken En op het tooneel klonk vedel en trom Maar onder de hoorders sprak men er door heen Daar werd slechts verlangd naar een dansenden drom Want aan de muziekdaaraa/n dacht er geen {een*. *P.S. Ik bedoel „sommigen", maar dit zou niet rymen h la van Beers. Vergiftiging van een 20jarigmeisje door hare moeder te Roden. Yoor de rechtbank te Assen werd reeds kortelijk gemeld is) Vrijdag behandeld de sensatie makende zaak van Grietje Wobbes Gaaikema, weduwe van Klaas Hellinga, oud 59 jaar, beklaagd van te Roden op of omstreeks 9 October en volgende dagen, na daartoe vooraf het plan te hebben beraamd, aan hare dochter Grietje Hellinga opzettelijk en met den wil om haar te dooden, te hebben toe gediend meerdere hoeveelheden rattekruit, ten gevolge waarvan genoemde dochter in den nacht van 13 op 14 October daaraanvolgende was gestorven. Eene ontzaglijke menigte menschen verdrong zich reeds een uur voor de opening der zit ting voor het paleis van justitie. De orde werd met groote moeite door tal van maréchauséea en rijksveldwachters gehandhaafd. Wegens het gedruisch, dat de ontzettende menschen- massa, die in de ruime gerechtszaal na de ope ning van de zitting binnendrong, maakte, duur de het eenigen tijd voordat de behandeling der zaak een aanvang kon nemen. Tydensde zitting vielen van tyd tot tijd vrouwen in on macht en moesten uit de zaal worden ver wijderd. De beklaagde, een vrij deftig gekleede vrouw, weende van tijd tot tijd gedurende de behan deling der zaak, doch werd door de bij haar geplaatste rijksveldwachters met behulp van water en eau-de-cologne in behoorlijken toe stand gehoudenvan berouw over hare daad gaf ze overigens zeer weinig blijken. Nadat de verschillende stukken en versla gen van deskundigen, op de zaak betrekking hebbende, waren voorgelezen, werd de be klaagde door den president der rechtbank on dervraagd. Zij bekende, haar dochter op ver schillende tijdstippen rattekruit te hebben toe gediend, in thee, in karnemelkspap en in wa ter zij zou dit gedaan hebben uit vrees, dat hare dochter ongelukkig zou worden in het huwelijk met Sterenberg, den houder van een koffiehuis te Delfzijl, welk huwelijk in Novem ber zou plaats hebben, en voorts uit vrees dat zij zelve door dat huwelijk in behoeftige om standigheden zou vervallen, omdat zij moest leven van de renten van het kapitaal van hare dochter, en Sterenberg niet genegen was een gedeelte van dat kapitaal na zijn huwelijk aan haar af te staan. Zestien getuigen werden gehoord, onder welke zich bevonden twee geneesheeren, die het lyk van het meisje te Roden hadden geschouwd, en twee scheikundigen, die te Assen in de maag, ingewanden en bloed eene hoeveelheid van meer dan 1100 milligram rattekruit hadden gevonden, veel meer dan voldoende om een volwassen persoon te dooden. Uit de ver klaring der overige getuigen bleek, dat de be klaagde, die haar vermogen van 30.000 gul den geheel had opgemaakt en in het begin van het vorige jaar door hare dochter een tefatament had doen maken, waarbij deze haar moeder tot universeele erfgename benoemde, in den laatsten tijd uitsluitend leefde van de renten van het vermogen, dat hare dochter als vaderlijk erfdeel bezat, welk vermogen door den toezienden voogd' van het meisje was be legd door inschrijving van een kapitaal van f 22.409 op het grootboek der 2| pCt. Neder- landsche Werkelyke Schuld. De dochter van de beklaagde zou in November met Sterenberg in het huwelyk treden, door welk huwelijk de beklaagde geheel in behoeftige omstandigheden zou vervallen. Veertien dagen vóór den dood van het meisje liet de beklaagde door een vrachtrijder voor 20 cent rattekruit te Gro ningen by een apotheker halen, en verzocht den vraehtryder, zulks voor hare dochter ge heim te houden. Toen het meisje door het toedienen van het rattekruit in de hevigste benauwdheid geraakt was, weigerde de beklaag de een geneesheer te ontbieden, niettegen staande haar buurman haar zulks ten drin gendste aanbeval. Verschillende andere voor de beklaagde hoogst bezwarende omstandighe den kwamen by het getuigenverhoor aan het licht. Nadat het uitvoerige getuigenverhoor was afgeloopen, bleef de beklaagde volharden in hare bekentenis. Daarna was het woord aan don substituut-officier van justitie, mr. W. C. A. Scholten, die het openbaar ministerie waar nam. Hij begon met le wyzen op de adver tentie, voorkomende in de Asser en Groninger Couranten, van 16 en 17 October, waarbij de beklaagde aan familie, vrienden en bekenden aankondigde, dat na een ongesteldheid van eenige dagen tot hare diepe droefheid was overleden hare zoo innig geliefde en eenige dochter Grietje, op den leeftyd van byna 20 jaren. Voorzeker zullen er zeer weinige per sonen geweest zyn, die, deze advertentie le zende, zouden denken, dat de moeder, die deze advertentie onderteekende, de moordenares was van hare dochter, wier overlijden zij op zoo weemoedigen toon aankondigde. Spreker was van oordeel, dat in tal van jaren in Neder land niet gepleegd was een zoo ontzettend misdryf als heden voor de Drentsche recht bank werd behandeld. Is er, vroeg spreker, afgrijselijker misdryf denkbaar, dan dat een moeder met voorbodaehten rade en zonder eenige verzachtende omstandigheid hare eenige dochter, 20 jaar oud, door het toedienen van rattekruit een vreeselyken dood doet sterven? Spreker meende, dat er zeker velen zouden gevonden worden, die het betreurden, dat in 1870 de doodstraf was afgeschaft. Wanneer de doodstraf nog bestond, betwyfelde hy het, wegens het verschrikkelijke van het misdryf, dat het hoofd van den staat in dit geval gratie zou hebben verleend. In vele rijken van Europa, zooals Engeland, Frankrijk en Duitschland, zou de bekl. hoogst waarschijnlyk niet aan de doodstraf zijn ont komen. Zij, die in den namiddag van 15 Oct. in het schoollokaal te Roden, waar de schou wing van het lyk van Grietje Hellinga plaats had, tegenwoordig waren, hadden met den grootsteu weemoed aanschouwd dat in den bloei harer jaren vermoorde meisje, met dat prettige, blozende gelaat, dat fraaie blonde haar, die lieve blauwe oogen, dat levenslus tige meisje, dat vier dagen lator, op 19 Oc tober, haren 20en verjaardag zou hebben ge vierd, en dat één dag voor dien verjaardag werd ter aarde besteld. Spreker bracht zijn hartelijken dank aan den geneesheer Koppius te Roden, die dadelijk na het overlijden bericht had, dat verschil lende omstandigheden bij hem het vermoeden hadden doen ontstaan, dat de oorzaak van het overlyden van Grietje Hellinga geen natuur lijke was geweest. Wanneer deze geneesheer zulks niet had bericht, zou hoogstwaarschijn lijk de gruwelijke daad niet zijn ontdekt ge worden en ongestraft zijn gebleven. Spreker trachtte vervolgens aan te toonen, dat Grietje Hellinga was overleden tengevolgt van het gebruik van rattekrnit en dat de be klaagde dat rattekruit aan hare dochter had toegedtend, en wel opzettelijk, met den wil om haar te dooden en met voorbedachten rade. Na gedurende rnim twee maanden te hebben volgehouden, geheel onschuldig te zijn, had de beklaagde eindelijk den dag vóór het Kerst feest bekend. Die bekentenis was intusschen, volgens spreker, volstrekt niet noodig voor het bewijs van hare schuld. Ook zonder die bekentenis zou dat bewijs van hare schuld geleverd zijn, zooals spreker uit tal van aan wijzingen trachtte aan te toonen. Wat de mate van straf betreft, die aan de beklaagde moest worden opgelegd, kwam het spreker voor, dat wegens het verschrikkelijke van het misdrijf, op de beklaagde de zwaarste straf moest wordeu toegepast, die haar worden opgelegd. Spreker zeideGod moge het aan deze vrouw vergeven, hetgeen zy aan hare dochter heeft misdaan, wij, menschen. kunnen het haar niqt vergeven. Ten slotte hoopte spreker van harte, dat wanneer ivoor de beklaagde de laatste ure zou aanbreken, die zij waarschijnlijk in gevangenschap zou doorbrengen, die laatste ure voor haar niet te zeer zou worden verontrust door het vreese- lijke denkbeeld, hare eenige dochter in den bloei harer jaren op afgrijselijke wijze van het leven te hebben beroofd. Spreker requireerde de veroordeeling van de beklaagde ter zake van moord tot levens lange gevangenisstraf. Het publiek op de tri bune begon thans, met luide zijne jgoedkeu- ring te verleenen aan dit requisitoir, doch zulks werd spoedig door den president onder drukt. De aan de beklaagde ambtshalve toege voegde verdediger, mr. J. J. Willinge, advo caat te Assen, begon met een protest tegen sommige uitlatingen van den ambtenaar van het openbaar ministerie, die het blijkbaar voor het geval van deze {beklaagde betreurde, dat de doodstraf in 1870 in Nedertaud was af geschaft door het gansche Nederlandscbe volk toch was die afschaffing toegejuicht en be schouwd als eene der belangrijke verbeterin gen, in de strafwetgeving, onder onzen thans overleden Koning tot stand gekomen. De beklaagde had, volgens spreker, steeds hare dochter een goed hart toegedragen, maar was tot het misdrijf gekomen doordat zij be vreesd was geweest, dat hare dochter onge lukkig zou worden, wanneer deze met Steren berg huwde, die blijkbaar voornamelyk we gens het geld, dat Grietje Hellinga bezat, met deze bad willen huwen, terwijl de beklaagde daarenboven had gevreesd, zelve door dat hu welijk tot den bedelstaf te zullen geraken, daar Sterenberg geweigerd had, haar behoorlyk in haren ouderdom te [ondersteunen. Spreker meende, dat geloofd kon worden, wat de be klaagde had beweerd, dat hare dochter in den laatsten tijd in eene zoodanige gemoedsstem ming was geweest, dat deze zelve naar den dood verlangde. Spreker betwijfelde het zeer, of zonder de bekentenis van de beklaagde, welke, volgens sprekers meening, eene berouw volle bekentenis was, het bewys van hare schuld zou zijn geleverd. Spreker verzocht, dat door de rechtbank aan de beklaagde eene mindere straf zou worden opgelegd dan gerequireerd was. De uitspraak werd daarop bepaald op heden over 14 dagen. Zeer langen tijd duurde het, voordat het publiek geheel uit het paleis van justitie was verwijderd. - bc- doch de vreemdeling, die onze gemeente zoekt, meet wellicht naar zulke feiten de mate van onze ontwikkeling af. »We gaan vooruit plaatsten we aan het hoofd van dit stukje. De opschriften op onze uithangborden getuigen daarvan. Maar sterker bewijs voor dat gezegde is voorzeker gelegen in de geble ken behoefde bij ouders en kinderen, om 't onderwijs, op de lagere school genoten, voort te zetten of te doen voortzetten op de Her- halingschool. Misschien heeft onze opwekking, ten vorige jare in dit blad geplaatst, er iets toe bijdragen, dat de zoo nuttige Herhaling- school dezen winter door een zeer groot aantal leei'lingen is bezocht. V. Ingezondlen. Correspondentie. G. heeft dezer dagen uit de nieuwsbladen vernomen, dat door het Hoofdbestuur der Maat schappij ter bevordering der veeartsenij-kunde wordt getracht naar het verkrijgen van een overzicht van de verordeningen, bepalingen, enz., die ten opzichte van de keuring van vee en vleesch in de verschillende gemeenten Rijks bestaan. Hij verzoekt ons, door deze mededeeling, de aandacht op den wensch van genoemd Hoofdbestuur te vestigen, 't Kon zijn, dat de inzending der alhier vigeerende en zeer onvoldoende bepalingen op de keuring aan leiding gaf tot de zoo zeer gewenschte ver betering, in 't belang der volksgezondheid. WE GAAN VOORUIT. Deze woorden werden door mij gesproken tot een vriend, dien ik aan dn Hoofdgracht al hier ontmoette, nabij een nieuw geopendeu groentewinkel. De ververs waren bezig om datgene, wat gewoonlyk op een uithangbord wordt vermeld, pp de glasruiten te plaatsen. En 'k zag, dat er ditmaal, óf door den winkelier, óf door den verver, voor gezorgd werd, dat er aan 't woord groenten niet een s werd toe gevoegd. 'k Herinnerde mij op dat oogenblik het volgende tafereel, nu een paar jaar gele den in de Vlamingstraat, tegenover den in gang der Gemeenteschool no. 7a voorgevallen. Daar was een verver bozig met op het uithangbord boven een winkel te vermolden, dat er aardappelen en groenten# te koop wa ren. Een groot aantal leerlingen der genoem de school was er in den omtrek aan 't spelen, en eenigen, omhoog ziende naar het in wor ding verkeerende opschrift, begonnen weldra te protesteeren tegen de plaatsing der over tollige s. De verver, getrouw aan de hem verstrekte opgaaf, werkte door en plaatste de s wel degelijk achter het woord groenten. De jongens bleven zich echter derwijze tegen deze taalkundige zonde verzetten, dat de ver kondiger der uitgestalde koopwaren ten lan gen laatste voor den aandrang bezweek en de overtollige s wegliet. Nu is het wel niet zoo heel erg, of er een letter te veel of te weinig in een woord staat, Marine en Leger. Ter vervanging van den eervol ontslagen ma chinist der 1ste kl. W. fl. van Mels, is, met in gang van 1 dezer, geplaatst aan boord Hr. Ms. „Dufa", liggende te Rotterdam, de machinist der lste klasse P. J. J. Kenp. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. sehroefstoomschip lste -klasse „Koningin Emma der Nederlanden", onder bevel van den kapitein ter zee H, Qnispel, den 29st,en dezer ter reede Simonsstad (Kaap de Goede Hoop) aangekomen. Aan boord was alles wel. (Stct.) Blijkens bij het departement van marine ont vangen bericht is Hr. Ms. sehroefstoomschip le kl. „Johan Willem Eriso", onder bevel van den kapt. ter zee G. Doorman, laatst komende van Bermuda, den 30en Januari jl. in het station te Cura9ao teruggekeerd. Aan boord was ulles wel. Den lsten April zullen 30 jongens van het op leidingsschip „Admiraal van Wasseneer" te Am sterdam, als bootsmansleerlingen geplaatst worden aan boord van het instructiekorvet „Nautilus'" Hellevoetsluis. De officier machinist le kl. J. de Leeuw is ge plaatst bij den torpedodieust op 's rijks werf te Amsterdam. De luit. ter zee 2e kl. F. Pinke is gedetacheerd te Willemsoord, ten einde zich bij 't kon. instituut voor de marine verder voor te bereiden om den luit. ter zee le kl. P. E. R. Wolterbeek als in structeur te vervangen. De luit. ter zee le kl- J. P. Nijland is gister geplaatst aan boord Hr. Ms. wachtschip te Wil lemsoord. Vermoedelijk zal het hoofdbureau van den ma rine torpedodienst met den tegenwoordigen chef den kapt. ter zee jhr. T. E. De Brauw, van Am sterdam naur het departement van Marine te 's Gravenhage worden geplaatst. De hoofdleiding van de andere afdeelingen der marine is reeds aldaar gevestigd. („HM"). Stoomvaartberichten. Het stoomschip 0 Prinses Wilhelmina», van Batavia, afriv. den 30en Jan. te Genua. Het stoomschip //Burgemeester den Tex", van Amsterdam, vertrok 29 Jan. van Sout- hampton. Het stoomschip «Prins Maurits" is den 29n Jan. van Havre naar Amsterdam vertrokken. Marktberichten. A'kmaar, 31 Jan. Aangevoerd 2 paarden f60 a 100, 4 koeien f 180 a 225, 30 nucht. kalveren f6 a 16, 85 mag. schapen f 12 a 24, 69 mag. varkens f 13 a 16, 236 biggen f6 a 8, 3 hokken en geiten f 4 a 8, boter per pd. f0.65 a 0.75, eieren f5 a 6 per 100. Hoorn, 31 Jan. Aangevoerd tarwe f 7.50 a 9, gerst f4.75 a 6, haver f3.75 a 4.75, erwten: witte f 11.50 a 13, groene f 11.50 a 14, grauwe f 16 a 18, vale f 13.50 a 17.50, bruine boonen f12 a 16, 2 paarden f 60 a 90, 14 schapen f22 a 28, 110 lammeren f 14 a 21, 52 kalveren f6 a 15, 32 varkens f7 a 14, 2 zeugen f20 a 40, 5 biggen f4.50 a 8, 35 kippen f0.80 a 1.50, 400 kipeieren f5 a 6, 1045 koppen boter fO.65 a 0.75 per kop. Visscherijberichten. Nieuwediep, 2 Febr. Aangebracht door 1 sloep, schipper Abr. Koster, 1900 schelv., waarvan 400 lev. per 100 f29,50, 50 lev. kabelj. per stuk f3.75. Geene. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 30 Jan. tot 3 Febr. ONDERTROUWD GETROUWD: BEVALLEN: T. Pons, geb. Stuivers, z. J. Rasch, geb. Buter, d. H. G. Grönloh, geb. Weening, z. T. Koningstein, geb. Snoerwang, z. W. Bloemer, geb. Calboo, d. S. J. Maarle- veld, geb. Verbeek, z. C. Heijdenrijk, geb. Numeijer, d. G. Janssen, geb. de Groot, d. OVERLEDEN: S. L. W. van Raam, 9 m. A. Boom, geb. Bakker, 75 j. 1 levenloos aan gegeven. POLITIK GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau II1 gouden broche. Vervolg der Berichten. De heer Beukenkamp, Burgemeester dezer gemeente, had jl. Zondagavond een eigenaardige taak te vervullen. Hij ont ving namelijk dien avond ten Raadhuize de schippers en de verdere bemanning van de alhier gestationneerde reddingsvaar tuigen, ten einde hun opnieuw mede te deelen en te verzekeren, dat de kloeke daad van de redding der equipage van het op 13 Januari in de Noordergronden gestrande stoomschip „Elstow", ook buiten deze gemeente werd opgemerkt en gewaar deerd. De 'Burgemeester had dezer dagen door tusschenkomst van den heer J. J. Voorwijk, sigaren-fabrikant te Amsterdam, van een Amsterdamsche dame ontvangen 600 sigaren en 25 ponden tabak, om die onder de bemanningen der reddingboot en reddingvlet te verdeelen. Uit de bege leidende missive van den heer Voorwijk kon de Burgemeester aan de moedige red ders raededeelen, dat de schenkster van dit rookmateriëel, „als rechtgeaarde Neder landscbe vrouw, den heldenmoed onzer wakkere zeerobben bewondert". Weldra had ieder der mannen het hem toekomend aandeel in het geschenk ont vangen, en keerde men naar huis, om deze blijken van hulde in rook te doen opgaan. Gisteren werd in Tivoli door 't staf muziekkorps der K. N. Marine, onder di rectie van den kapelmeester J. Koning, 't vijfde winterconcert gegeven. De opkomst der bezoekers was vrij groot, 't Program ma bevatte 8 nummers, die met de gewone kunstvaardigheid der kapel werden ten gehoore gebracht. »Nieuw was allen dit maal", Espana rhapsodie, door E. Chabrier, dédié a Ch. Lamoureux. De kapel heeft ons zeker een verrassing willen bereiden en daartoe deze muzikale buitensporigheid gekozen. Nu, dit is gelukt, want we ge- looven niet dat iemand der toehoorders van deze 'compositie iets heeft kunnen begrijpen. We houden 't er voor dat Chabrier voor 't oogenblik nog niet als de componist der toekomst mag beschouwd worden. Toch doet 't ons genoegen eens met dit Vandalisme op muzikaal gebied kennis te hebben gemaakt maar wanneer de heer Lamoureux genoodzaakt is de hem opge dragen compositie meermalen te moeten aanliooren, benijden we hem niet. Aan de in het Provinciaal Blad voorkomende lijst, aanwijzende de dagen, waarop in deze maand de loting der in geschrevenen in 1890, voor de lichting der nationale militie van 1891, in verschil lende gemeenten van Noordholland zal plaats hebben, ontleenen wij, ten aanzien van de gemeenten in dezen omtrek, de navolgende opgave De loting zal plaats hebben te Heerhu- gowaard op Dinsdag 17, te Schagen op Woensdag 18, te Winkel op Donderdag 19, te Alkmaar op Vrijdag en Zaterdag 20 en 21 en te Helder op Maandag en Dins dag 23 en 24 Februari. Op den 23n zal de loting plaats hebben voor de ingeschre venen uit de gemeente Helder, en op den volgenden dag voor die uit de gemeenten Texel, Vlieland én Wieringen. De inge schrevenen uit de gemeente Terschelling moeten zich tot deelneming aan de loting naar Enkhuizen begeven. Het aantal ingeschrevenen, dat aan de te houden loting moet deelnemen, bedraagt: van de gemeente Helder 218, Texel 69, Wieringen 22 en Vlieland 5. Naar aanleiding van een deswege gedane publicatie van het Gemeentebestuur, herinneren we belanghebbenden, dat vóór den 15 dezer maand ter Gemeente-Secre tarie aangifte moet worden gedaan voor het kiesrecht van hen, die over het dienstjaar 1889/90 in de personeele be lasting of in de grondbelasting over 1890 elders zijn aangeslagen, of sedert Mei 1890 een perceels-gedeelte afzonderlijk hebben bewoond (lodgers), en zij, die mede-eige naren zijn in onverdeelde onroerende goe deren, doch wier namen niet bij den aan slag in het kohier der grondbelasting zyn vermeld, wanneer hun aandeel in dien aan slag ten minste tien gulden bedraagt. Jl. Zondagnacht hebben aan boord van het stoomschip „Elstow", als wrak op de Noorder Haaks zittende, ongeregeld heden plaats gehad. Texelaars hebben van een tijdelijk onbeheerden toestand gebruik gemaakt om katoen te lossen, hetgeen la ter aankomende contractanten wilden belet ten. Thans is een wacht aan boord ge plaatst, die by mogelijk gevaar, van vol doende reddingmiddelen voorzien is. Jl. Zondagavond meende een militair der marine van de Keizerstraat naar de Zuidstraat te gaan en dacht waarschijnlyk daarbij aan een nog begaanbaren ijsweg het gevolg van dat begrip was, dat de man bij de pont te water liep gelukkig werd het feit op het reeds late uur door drie voorbijgangers opgemerkt, die hem met veel inspanning op het droge brachten. Ware er reeds een brug geweest, dit geval en nog zeer vele voorafgaande van dien aard, zouden niet hebben plaats gehad. De behoefte aan een gemeenschapsweg op dat punt wordt meer en meer een dringende wensch. Door den commissaris des k in Noord-Holland is ter kennis gebracht van belanghebbenden lo. dat de jacht op eenden in deze pro vincie zal worden gesloten den 28en Fe bruari e. k. met zonsondergang; 2o. dat de jacht op waterwild zal wor den gesloten den ln April e. k. mede met zonsondergang 3o. dat het weispel van kwartelen met steekgaren of vliegnet zal mogen worden uitgeoefend van 1 Mei tot 15 Juli e. k. 4o. dat de visscherij, met uitzondering van die met den hengel in de hand, van die met aalkorven, aaldobbers en paling fuiken, van die met het schepnet of de om kleine vischjes te vangen voor de aaldobbers, en van die op snoek in de gemeente Texel, zal worden gesloten van 15 Maart tot 1 Juni e. k. Het kapitaal voor het te Hoorn op te richten standbeeld van J. Pz. Coen is volteekend. Te Avezaat is een geheel huisgezin vergiftigd, doordien het eten klaargemaakt was in koperen vaatwerk. De vrouw is reeds overledende andere huisgenooten zyn nog ziek. (Nbr.) Twee behuwdbroeders te Amsterdam kregen gisteren twist, die eindigde met een vechtpartij. Een van hen kreeg met een hout een zoo hevigen slag op het hoofd, dat hij naar het gasthuis moest worden gebracht en daar hedenochtend overleden is. De ondergeteekenden gevoelen zich ge drongen, openlijk een woord van dank en hulde te wijden aan de Commissie voor Werkverschaffing alhier, voor hare werk zaamheid, ter bevordering van een waarlijk menschlievend doel. De belanglooze toe wijding, door de leden dezer Commissie betoond, geeft in groote mate aanleiding tot deze betuiging van erkentelijkheid voor haar edel streven, in 't belang van hen, die gedurende den barren wintertijd van werk verstoken en buiten staat waren, voor zich en hunne gezinnen in 't noodige te voorzien. En in 't bijzonder zij hulde gebracht aan de wèlgeslaagde poging om, in plaats van door giften, die de werk lieden tot de klasse der bedeelden zouden brengen, door het verschaffen van nuttigen arbeid ondersteuning te verleenen. De ondergeteekenden betuigen, naar zij zich vleien, mede uit naam hunner plaats- genooten, door deze dank en hulde aan den President en de leden dezer zoo nuttig werkzame Commissie voorWerk verschaffing. Helder, 2 Februari 1891. C. A. BEUKENKAMP. C. BOON. P. GROEN. G. E. KLOOSTERHUIS. W. J. MAALSTEED. T. MOOY. P. C. W. MOSSEL. L. W. F. OUDENHOVEN. P. POLVLIET. F. SANT. Th, TERRA. A. P. TIMMERS. De Commissie der zanguitvoering op 9 Januari 11., in de Nieuwe Kerk al hier, brengt, met dank voor den bereid- willigen steun, ter kennis, dat de totaal ontvangst isf 299. Uitgaven zijn gedaan als volgt Afgedragen aan diaconieën der di verse gezindheden alhier f 157,50 Aan brood-uitdeeling door het Algemeen Armbestuur ten behoeve van 210 ge zinnen - 98,26 Aan 26 gezinnen door de leden der Commissie na een ingesteld onderzoek - 43,24 Totaal. f 299. Helder, 1 Febr. 1891. Den 7 Februari hopen door j Gods goedheid onze geliefde Ouders PIETER KOOREN en SAARTJE KUNST hunne 40-jarige Eclitvereenl- ging te herdenken. Uit naam hunner dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Burg op Texel, 3 Febr. 1891. Bevallen van een welgeschapen Zoon J. VAN DER VOORT, geb. Zebman. Katwijk aan den Rijn, 30 Januari 1891. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Zoon M. VAN DAM—TER BEEK. Helder, 2 Febr. 1891. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen Zoon A. GOMES—DIENAAR. 's Hage, 1 Feb. 1891, Algemeene kennisgeving. Op den 28 Januari overleed plot seling, na een kortstondig doch hevig lijden, mijn geliefde Echtgenoot en der kinderen beminde Vader, W. POEL, in den ouderdom van ruim 57 jaren. Wed. W. POEL, geb. Wagemaker. Wieringen, 28 Januari 1891.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2