Kamer van KoopMel ei Fatten. Advertentie n. Herst. Evang. Luth. Kerk. Aan de Leden der Herv. Kerk Ds. GRONEMEIJER, le Amsterdam. Zuiderkerk. Ds. W. DEN HENGST. Rat. Clr. Gel. Onh-Vereeniiinii vai Alcoholische Draden. Recht door Zee. FORTUNA." Knipcursus. X Het machinekamer-personeel ^van het met den 16n Maart iu dienst te stellen stoomschip „Su riname" zal be&taan uit Machinist le klasse, W. J. Snauw, thans plaatst bij de conservatie te Hellevoetsluis. chinist ïe ki., L. J. Hoes, thans geplaatst bij de conservatie te Willemsoord. Maohinist 3e kl. J. C. Van der ben, thans gedetacheerd aan boord van Jdr. Ma. „Üufa". Machinist-leerling le kl., E, H. Van der Hoeven, nu nog aan boord Hr. Ms. „Cerberus". Machinist-leerling le kl., L. Van boven, nu nog aan boord Hr. Ms. „Panter" Hr. Ms. artillerie instructie-schepen „HetLoo' en „Aruba" die gedurende de laatste maanden voor het Loodsgebouw alhier lagen, hebben hunne oude ligplaats vooraan in de Marinehaven weder ingenomen. l)e schroeven van Hr. Ms. ramschip „Guinea" schijnen bij de poging om het ijs op te ruimen in het Noordzeekanaal te veel geleden te hebben om daarmede zonder herstel de terugreis naar Willemsoord te makenvermoedelijk wordt bet schip eerst in het'Koninginnedok geplaatst ten einde zoo noodig nieuwe bladen aan de schroeven te zetten. Hr. Ms. ss. „De Ruyter" beproefde Woens dag en Donderdag hare machines, die eene groote reparatie hadden ondergaan, op 's Rijks werf al hier, om die in den loop dezer maand te vervol gen op de reede Texel. Hr. Ms. ss. „Dolfijn" is in het droge dok op genomen ten einde onder de waterlijn te worden schoongemaakt en gesmeerd. Hr. Ms. ramschip „Stier" gesleept door de „Hercules" naar Eeijenoord, zal aldaar in repa ratie worden opgenomen. Aan den mach. le kl. v. o. J. E. T. Kroon, le provoost J. Stemkot, matroos le kl. R. de Vries, werd den gouden medaille voer 36jarigen eerlijken en trouwen dienst met de daarbij behoo- rende gratificatie van f 50, en aan den bootsman W. Eisma, sergeant torpedomakar C. C. Hille, id. F. Nak, hofmeester P. Herman, korporaal der mariniers C. Gunneweg, matroos le kl. J. H. J Roelofs, id. W. Humting, id- M. Blokker, id. G. F. Termijn, de zilveren medaille voor 24jarigen eerlijken en trouwen dienst met daarbij behoo rende brevet en lint toegekend. De mach. 3e kl. P. J. van Ham is met den datum van heden bevorderd tot mach. der 2e kl. Stoomvaartberichten. Het stoomschip ,/Soenda", van Batavia, seerde 3 Febr. St. Vincent. Het stoomschip //Prins Hendrik", van Ba tavia, vertrok 3 Februari van Port-Said. Het stoomschip //Burgemeester den Tex", van Amsterdam, passeerde 2 Februari Gibraltar. IngezondLen. Mijnheer de Redacteur! Vergun ons, dat we het volgende langs de zen weg ter algemeene kennis brengon. In het nummer van 4 dezer der Held. en Nieuwed. Courant komt o. a. het bericht voor, dat de Sleepdienst-Reederij, gevestigd te Am sterdam, tot berging van lading en schip uit sluitend heeft geaccordeerd met den gezag voerder van het in de Noordergronden gestrande stoomschip /,Elstow". Dit bericht is onjuist, ja, geheel bezijden de waarheid, daar integen deel door ons een overeenkomst is aangegaan met genoemden Sleepdienst. Helder, 5 Febk. 1891. De gezamenlijke vletterlieden. Texel, 5 Febr. Mijnheer de Redacteur! Een zeer onaangenamen indruk heeft hier een stuk teweeggebracht, over een bezoek door visschers van dit eiland aan de //Elstow" bracht. De schrijver is blijkbaar zeer partijdig te werk gegaan en heeft onze visschersbevol- king wel met de zwartste kleuren afgemaald, Om te bewijzen dat zij niet als //roovers" zijn gekomen, moet in de eerste plaats ver meld worden, dat zy niet wisten dat een con tract tot berging was gesloten. Voorts zal 't goed zyn te weten, dat reeds vier balen katoen waren geladen, alvorens de waker bij de hand was. De visschers wisten dus niet dat er een wachter aan boord was. Het trekken van mes sen moet niet aan dek doch op de ra zijn geschied, dewijl een der vletterlieden daarmede begon. Dat de zaak zeer overdreven is voor gesteld, en de visschers niet zoo afschuwelijk gehandeld hebben als men wil doen voorko men, zal ongetwijfeld wel blijken als de zaak voor den rechter komt. Onze visschers zijn geen heiligen, doch ook op verre na niet zulke schurken als de onge noemde schrijver in zijn stuk doet voorkomen. Niet weinig heeft het velen geergerd, dat ook de Texelsche Courant het stuk uit de Helds. en Nieuwed. Courant zoo gretig heeft overge nomen, en aldus heeft bygedragen om minder gefortuneerde ingezetenen in het slijk te treden. Ware 't ook aan de visschers van hier ver gund geworden van de lading te bergen, deze zou dan des te spoediger aan land zijn gebracht,, waardoor de betrokken assurantie-maatschappij stellig gebaat zou zijn. Onder dankbetuiging voor de heb ik de eer te zijn Een getrouw lezer. geboden concept-verordening op den viscbaf- slag uit te stellen tot zoolang het zal blijken noodiger of wenschelijker te zyn dan op dit oogenblik 2o. de bestaande toestanden en gebruiken bij den vischafslag vooralsnog onveranderd te latenen het gebouw, tot vischafslag daargesteld, zoo mogelijk te verhuren aan den tegenwoor- digen commissaris voor den afslag, onder be palingen als noodig zullen -worden geoordeeld. En subsidiair voor het geval het verzoek der Kamer niet voor inwilliging vatbaar mocht worden geacht, de ontworpen verordening te stellen in handen der Kamer, ten einde, de discussiën in den Raad gehoord, nader van vre zienswijze te doen blyken. Nadat de Kamer besloten had, tot instem ming met het voorstel der Regeering tot wij ziging der bestaande voorschriften voor de Kamer van K. en F. en voorloopig kennis had genomen van stukken betreffende de Westfriesche Kanaal-Vex-eeniging, werd de bij eenkomst gesloten. Marktberichten. Purmerend, 3 Febr. Anngevoerd 21 paar den, 67 melk- en vette koeien, hooger in prys, handel stug, 77 vette kalveren f 0.80 a 1 per Kg., handel matig, 105 nucht. dito f8 a 18, handel stug, 438 schapen en lammeren, vette stug, overh. vlug, prijshoudend, 121 vette var kens f0.32 a 0.46 per pd.. 55 mag. dito f 11 a 25, 226 biggen f4 a 8.50, allen haudel ma tig, kipeieren f4.50 a 5.25 per 100, 771^ pd. boter f 1,30 a f 1.35 per pd kleine kaas f32.50, aangevoerd 94 stapels. Schagen, 5 Febr. Aangevoerd 4 paarden f 36 a 150, 8 geldekoeien f'140 a 250, 3 kalf- koeien f189 a 250, 26 nuch. kalveren f 10 a 18, 24 schapen f34 a 26, 620 lammeren f20 a 24.50, 16 raag. varkens f10 a 15, 54 big gen f6 a 7, boter 85 a 90 ct. per kop, kip eieren f 4 a 4.50 per 100. Visscherijberichten. 4 Febr. 9 Korders, 4 tot 30 manden kl. schol, per mand f4.30 a f4.75; 1 tot 4 m. scharren, per m. f 2.50. 180 Haringen gevangen. 5 Febr. 100 Haringen gevangen. 15 Korders, 12 tot 30 manden kl. schol, per m. f2.80 a f 3.50; 1 tot 4 manden scharren, per mand f 2.a f 2.50. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 3 tot 6 Febr. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: C. A. Lagerweij en E. D. L. Schaap. BEVALLEN: K. Spier, geb. Engelander, d. J. M. Boot, geb. Burger, z. M. van Dam, geb. ter Beek, z. E. P. Polak, geb. Polak, d. E. de Graaff, geb. Mensch, z. A. Schotvanger, geb. de Wijn. z. M. Bakker, geb. de Leeuw, z. OVERLEDEN: S. A. Weers, 8 m. S. Braaksma, 82 j. Burgerlijke stand, gemeente Texel, van 28 Jan. 3 Febr. ONDERTROUWD: Albert Kikkert JHz. en Maria de Ruijter. GETROUWD: Geene. GEBORENMartinus, zoon van Cornelis Witte Mz. en Theodora Spreeuw. Martinus Gerrit, zoon van Gerrit Cornelis Hoek en Cornelia Margaretha Telghuis. OVERLEDENKlaart)e Witte 42 jaren, gch. met Pieter Huisman. Cornelis Boon, 5 jaren, zoon van Pieter Boon en Elisabeth Vermeulen. Aaltje de Jager 31 jaren, geh. met Pieter Koorn Jbz. Jan Schoenmaker 68 jaren, weduwn. van Ariaantje Mulder. Burgerlijke stand Wieringen, ged. de maand Jan. 1891. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Dirk Sprenkeling en Antje Rijmerink. GEBORENMaria, dochter van Jansje Boersen. Dieuwertje, dochter van Arie Bakker en Antje Halfweg. Jacob, zoon van Jan Do- ves en Ariaantje Muit. Simon, zoon van Pieter Rotgans en Tettje Bakker. Maria, dochter van Jacobus Poppen en Marytje Boersen. OVERLEDENPieter Ruyter 30 jaar, echtg. van Antjo Rotgans. Gerrit Doves, 82 jaar, weduwn. van Dieuwertje de Wit. Maartje Kalf 59 jaar, echtg. van Simon Tijsen. Weert Poel 57 jaar, echtg. van Trijntje Wa- gemaker. POLITIEÏ. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau Raadhuis1 sigaren- pijp in etui. Gisterenavond werd ten Raadhnize al hier een vergadering gehouden door de Kamer van Koophandel en Fabrieken, onder presi dium van den heer L. W. F. Oudenhoven. Na discussie, werd besloten tot inzending van het volgende adres: i/Aan den Raad der gemeente Helder geeft eerbiedig te kennende Kamer van Koophandel en Fabrieken te Helder; dat zy met belangstelling heeft kennis ge nomen van de concept-verordening op den afslag van visch in deze gemeente, zooals die door B. en W. samengesteld, ten Raadhuize ter visie is nedergelegd en waarvan zich de Kamer een afschrift heeft weten te verschaffen; dat zij vooraf echter, nu het College van B. en W. het niet noodig heeft geacht, der Kamer, bij de samenstelling van eene zoo be langrijke verordening uit te noodigen tot het uitbrengen van eenig advies (welk feit zij niet onopgemerkt mag laten), vermeent ver klaring te moeten geven van de redenen, die er haar toe hebben geleid, zich toch in deze aangelegenheid te mengen; dat die redenen zijn gelegen in de volgen de omstandigheden: lo. dat het bewuste onderwerp, als zoo direct in verband staande met den handel, zeer zeker ter behandeling op den weg ligt der Kamer; 2o. dat by het onderwerp zoo overwegend groote belangen betrokken zijn; en 3o. dat de vischverkoopers ten getale van ongeveer 50 personen of firma's, der Kamer hebben verzocht het adres, door hen aan den Raad gezonden te steunen; dat de Kamer zich dus verplicht achtte tot een onderzoek in deze over te gaan, met het gevolg, dat zy de vraag: is het noodig of wenschelijk, dat de vischafslag bij verorde ning geregeld worde, ontkennend moet be antwoorden dat toch tal van koopers en verkoopers van visch zoo niet allen niet anders ver langen dan bestendiging van den bestaanden toestand en van de bestaande gebruiken, als voor hier het meest voordeelig en gemakke lijk,'terwijl uit een der Kamer overgelegden staat volgt, dat deze haven de meest gunstige voorwaarden voor kooper en verkooper op levert; dat immers die conditiën zijn als volgt: IJmuiden, kleine visscherij: 2 korting aan den koopman voor contante betaling, en 1 korting voor den solliciteur. Idem, groote visschery 3 korting aan den koopman; 2| w i voor ii solliciteur. Visch per Engelsche vaartuigen: 3 aan den koopman 1 ii voor solliciteur. Vlaardingen, versche visch: 3 korting aan den koopman 2£ ,i voor n solliciteur. 3 i i, i, alle zoutevisch en haring. Maassluis even als Vlaardingen. Schcvcningen Haring gekocht in Juli tot October en vóór Kerstmis betaald: 5 korting aan den koopman, nè, dien tijd: 2£ korting; versche visch geen kor ting, maar een half jaar tot een jaar crediet. Hellevoetsluis: gelijk Helder en IJmuiden. Helder, kleine visschery: 2 korting aan den koopman, 1 h ii voor ,i solliciteur. Groote visscherij: 3 korting aan den koopman, 2£ voor solliciteur. Redenen, waarom de Kamer zich wendt tot den Raad der gemeente Helder met het ver zoek: lo, de behandeling en vaststelling der aan Vervolg der Berichten. Den 4 dezer is alhier in 82-jarigen ouderdom overleden de heer S. Braaksma, die jaren achtereen lid van den Gemeen teraad, Wethouder en regent van het Al gemeen Weeshuis alhier is geweest. De kapitein bij den Generalen Staf J. de Waal, toegevoegd geweest aan den commandant der stelling Helder en over geplaatst naar Amesfoort, werd bij zyn vertrek van hier op Woensdag den 4en dezer uitgeleide gedaan door den Direc teur en Commandant en een aantal andere autoriteiten van zee- en landmacht. Wij vernemen dat het plan gevormd wordt in deze gemeente een radicale kies- vereeniging te constitueeren. Het 19de jaarfeest der Nederl. Nationale Werklieden-Vereeniging, onder de zinspreuk »Door orde en spaarzaamheid tot welvaart", wordt dezer dagen in 't lokaal Tivoli alhier op luisterrijke wijze gevierd. De zaal is fraai gedrapeerd en de leden met hunne vrouwen leggen door een zeer talryk bezoek getuigenis af van hunne belangstelling in deze Vereeni- ging. De President opent op ieder der feest avonden met eon gepast woord; de secretaris en de penningmeester brengen daarna jaar verslagen en de Commissie van Toezicht rap port van hare gunstige bevinding uit. Het aantal leden bedroeg op 1 Januari 11. 630. De aftredende leden van 't hoofdbestuur wer den herkozen. Gekozen werd als zoodanig de heer v. d. Wyk. Op Dinsdagavond werd de vergadering ver eerd door de tegenwoordigheid van den heer B. L. Vries, lid van 't Nutsbestuur, en giste renavond door die van de heeren Beuken kamp en Mooy, eere-leden der Vereeniging. De heer Beukenkamp hield eene toespraak, inzonderheid tot het Bestuur, en roemde ten zeerste het uitnemend streven dezer zoo nut tig werkende Vereeniging. Zang- en tooneel- matige uitvoeringen luisteren de samenkomst op. In ons volgend nommer zullen we een meer uitvoerig verslag mededeelen. Ruim 1600 balen katoen en 20 va ten tabak zyn tot heden uit de Elstow" geborgen. We vestigen de aandacht onzer lezers op de tooneelvoorstelling, hedenavond in den Stad8-Schouwbnrg, tegenover Musis Sacrum", Koningstraat, door 't Hollandsch Tooneelgezelschap, directie A. van Lier, te geven, 't Blyspel in 4 bedrijven »Met vreemde veeren", naar 't Hoogduitsch, van Carl Schönfeld, heeft te Berlijn 't grootste succes gehad en zal daarom ook hier wel bezoekers trekken. Maandag wacht ons in Tivoli" een buitengewoon concert, te geven door O. Lamborg, piano-, zang- en declamatie humorist van Weenen. Menigeen zal zich wellicht nog 't genoegen herinneren, dat de heer Max Reichmann, eenige jaren ge leden, ons op dat gebied verschafte. Van den heer Lamborg, die talrijke malen voor verschillende vorstelijke hoven is op getreden, verwachten we niet minder succes. In elk geval zal 't aangekondigde concert een aangename afwisseling in de winter vermakelijkheden hier ter plaatse ver schaffen. Naar wij vernemen, zal door de So ciëteit „Mars" alhier, in 't lokaal Musis Sacrum, op Dinsdag 24 dezer een Soiree Littéraire et Musicale worden gegeven. De heer J. Schol, opzichter by den waterstaat is bevorderd tot opzichter 3de men twee keurige schilderstukken, gezich ten op de Schelde vóór Antwerpen, vóór en tijdens het heldenfeit. Men meldt ons van Terschelling Ofschoon er in den langen winter wel geen vrees bestond, om op dit eiland ge brek te lijden, toch zag men den dooi met blijdschap aan en vooral de bakkers waren blijde, daar zij nu weder geregeld kunnen bakken, omdat de postboot „Terschelling" den gewonen dienst heeft hervat en rijk beladen met allerlei levensmiddelen dage lijks van Harlingen wederkeert, zoodat op dit eiland des namiddags bij de aanleg plaats druk vertier is, en als men het oog op de ruime plas slaat, men zich niet kan begrijpen dat het zoo lang winter geweest is, daar de zee tot dusverre vrij van ys is. Uit Middelburg bericht men Woens dagavond was alhier een tooneelvoorstel ling gegeven door het gezelschap van Alex, Faassen Co. Toen de souffleur heden ochtend met het gezelschap naar Rotter dam wilde terugkeeren, werd hy op straat door de politie aangehouden, daar men hem verdacht van diefstal van vier hor loges, gisteren in den schouwburg door jon gelieden vermist. Op het politiebureau werd de verdachte gefouilleerd en alle uur werken werden in zijn zak gevonden. Daar op is hij naar het huis van arrest over gebracht. Dinsdag werd een vijftigtal soldaten van het regiment grenadiers te Brussel, wegens deelneming aan het opstootje van Zondag jl. of wegens weigering om de gevraagde inlich tingen over de schuldigen te geven, met ar rest gestraft. De onderofficieren van het re giment moesten in plaats van om 11 uur, ge lijk gewoonlijk, nu om 9 uur in de kazerne terug zijn. In den nacht zongen de gestrafte soldaten in de provoost allerlei liedjes en la ter bespeurde men, dat rook opsteeg uit het lokaal, waarin de arrestanten waren opgeslo ten. Het bleek dat de soldaten hun stroo- matrassen en dekens in brand hadden gesto ken. Slechts met moeite kon de brand ge- bluscht worden. Geboren MAARTJE JOHANNA MARIA, Dochter van C. TIMMERMAN en E. TIMMERMAN, geb. Noot. Helder, 5 Februari 1891. Een onzer abonné's zond ons, in de vreugde zijns harten, op den negentigsten verjaardag van zijne vrouw onderstaande dichtregelen Ik schreef in 1889,'t kon wel zyn de laatste keer, Maar nu, op 5 Februari, zijn wy er weer. Het is mij en myn vrouw nog eens gegeven, En ook drie zusters en een broer van haar Die mochten 't ook nog eens beleven Dat mijn vrouw en haar zuster vierde haar (90ste jaar. Nu zijn vier zusters en de broer 400 en 18 (met elkaar, Nu heefc mijn vrouw haar halven leeftyd met (my doorgebracht, En ik twee derden van mijn leeftijd; wie had (dat gedacht? Daar kunnen meer zyn in ons koninkrijk, Die met hun vijven met haar staan gelijk. Is dat zoo, dan is 't raar, dat zij niet doen als ik, Zooals Klaas Zwart het doet van Medemblik. Ik was als 't ware een kind bij haar toen we (zijn getrouwd, Zy had 7 kinderen en was 45 jaren oud. En waarvoor heb ik haar genomen? Om dit (of dat? Neen menschen, omdat zij groote armoe had. Wij hebben in dien tijd veel tegenspoed gehad, (maar wat zy doet In huis, het was aan oud en jong toch goed. Daar zal ik nu maar mee besluiten, De molen maalt hard, ik moet naar buiten. De brigadier-majoor B. H. Themmen alhier wordt verplaatst naar IJmuiden, ter wijl de brig.-maj. F. Kars, van IJmuiden naar hier wordt verplaatst. De brig.-tit. J. H. Kelderman wordt van hier naar Bun schoten overgeplaatst. De rijksveldwachter 3e kl. W. Orban, van Bunschoten naar hier. Gisteren was het 60 jaren geleden, dat Jan Carel Josephus Yan Speijk, com mandant van een der kanonneerbooten op de Schelde, toen hij door de overmacht der Belgen overvallen werd, den brand 't kruit stak en met vriend en vijand in de lucht vloog. In de kringen van de leden der Metalen-Kruis-Vereeniging en van de Vereeniging naar dien held genoemd, zal deze gedenkdag zeker niet onopgemerkt zyn gebleven. We herinneren hierbij, dat, terwijl de mast der bewuste kanonneerboot op 't voorplein van het Kon. Instituut voor de Marine alhier is geplaatst, de overgeble ven gedenkstukken van den held, die de eer boven het leven stelde, in de receptie zaal van genoemd Instituut zorgvuldig worden bewaard. In diezelfde zaal vindt Op 28 Februari a. s. herdenk ik de 1272-jarige Echtvereeniging van mijn waarde Behuwd-Ouders W. K. NEERVOORT en N. KLINGENBERG. 1 Batavia, 15 Januari 1891. G. BEDORF. Op 28 Febr. a. s. hopen onze geliefde Ouders W. K. NEERVOORT en N. KLINGENBERG, hunne \2l j 2-jarige Echtvereeniging te herdenken. Helder, 6 Februari 1891. Hunne dankbare Kinderen. fm Gehuwd W. BOLL, Kommandant b/d Stoomvaart-Mij. „Zee land", Weduwnaar van J. Kabbord, met A. S. VAN HALM, Weduwe van G. H. Ter Küile, die tevens hun dank betuigen voor de me nigvuldige blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Oost-Souburg, 6 Februari 1891. Geboren CORNELIS JACOBUS, Zoon van W. M. HERREBOUT en J. C. HERREBOUTHoutgraaf. Helder, 5 Februari 1891. Overleden te IJselstein, myn geachte Behuwdvader, de Heer B. VAN WOERDEN, in den ouderdom van ruim 83 jaar. Helder, 4 Februari 1891. Wed. J. VAN WOERDEN. Heden overleed, in den ouderdom van ruim 82 jaar, de Heer SI ERE BRAAKSMA, Weduwnaar van ITSKE PEAUX. Namens de Familie, Dr. P. BAKKER. Nieuwediep, 4 Februari 1891. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden nacht ontsliep zacht en kalm, mijn geliefde Echtgenoot en der kinderen beminde Vader en Groot vader KLAAS KOUSEBAND, in den ouderdom van bijna 71 jaar. Zyn heengaan is voor ons een groote smart, maar wy hopen in Gods wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Helder, 5 Febr. 1891. Wed. K. KOUSEBAND-Hin. Kinderen, Behuwd- en Klein kinderen. Eenige en algemeene kennisgeving. Ondergeteekenden betuigen hunnen har- telyken dank voor de vele blyken van belangstelling, zoowel van buiten als bin nen deze gemeente, ondervonden bij de gelegenheid van hunne 40-jarige Echtver eeniging. Helder, 6 Feb. 1891. JOH. DE BEURS en Echtgenoote. Getrouwd K. E. J. G. H HOFFMANN, Machinist le kl. v. c. Kon. Ned. Marine, en C. L. LOOMAN, die tevens ook namens familie bedanken voor betoonde belangstelling. Amsterdam, 5 Februari 1891. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelyken dank aan familie, vrienden en bekenden, voor de vele blijken van belang stelling, by hun 25-jarige Echtvereeniging ondervonden. Helder, 6 Feb. 1891. P. W. LEVERING en Echtgenoote. ZONDAG 8 FEBRUARI a. s. n-TGTTiTV DTUirSTST. DE KERKERAAD. te HELDER (Palmstraat). ZONDAG 8 FEBR., voorm. 10 ure D.V. ZONDAG 8 FEBR. a.s., voormid dags 10 en 's avonds 6 uur: OPENBARE VERGADERING op Zondag 8 FEBR. 1891, des avonds ten 6 uur, op de Bovenzaal »Militair T e h u i s." Toegang vrij, zoowel voor niet-leden als leden. LOODSEN-VEREENIGING VERGADERING op Zaterdag 7 Fel). 1891, 's avonds 7 uur, in het gewone lokaal. HET BESTUUR. HELDERSCHE LOTERIJ - VEREEIHGUVfi Buitengewone Vergadering ten huize van P. VAN ES Jr, op ZONDAG 8 FEBR., 's namiddags 4*/$ uur. Punten ter behandeling: 1. Rekening en verantwoording. 2. Vaststelling Reglement. 3. Aanneming nieuwe leden. HET BESTUUR. Uitgeloot de Nos. 28--40, van 't Militair Tehuis", waarvan de aail- declen alsook de verschenen renten zullen worden uitgekeerd op Maadag- avond 9 dezer, tusschen 897$ uur in de Consistoriekamer der Chr. Geref. Kerk. j, COLLET. Mej. CH. NEFEN, uit Grefrak by Crefeld, bericht, dat zy een CURSUS zal openen in het knippenmaatnemen en inrijgen van Dames- en Kinderkleedingstnkken. Dames, welke hieraan wenschen deel te nemen, worden beleefd verzocht hun adres ten haren huize, BREEWATERSTRAAT 36, op te geven vóór Maandag 9 Feb.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2