ffertMBB-yereenipB. Advertentie n. Tandarts BIERSTEKER, WINTEB-V ERG ADERING WOENSDAG 4 MAABT, Mevrouw van NECK, Binnenhaven 41, Stalhouder., Ingoasonden. Aaa do Redactie van het Vliegend Blaadje, den üelder. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer Th. Rijkers, in uw geacht orgaan voor komende eu betrekking hebbende op een couplet, Woensdag 18 Februari jl. door een onzer ar tieten in „de Jonge (imde" gezongen, verzoeken wij u vriendelijk ter kennis van het lieldersche publiek te willen brengen, dut de beer T. Rijkers en alle instappers van de Reddingsboot der Noord en Zuid-Hollandsohe Reddingsmaatschappij, ge stationeerd te den üelder, namens welke hij het ingezonden stuk plaatste, met hen, zich schro melijke vergist hebben, wanneer zij mcenen, dat bedoeld couplet ten doel had, hem in een min achtend en bespottelijk daglicht te stellen, daar de strekking van dat couplet uitsluitend was, om te doen uitkomen, dat men een warm kloppend hart behoort te bezitten, wanneer men alle ge varen trotseert met het doel anderen het leven te redden. Daarom werd dan ook met de hand op het hart geslagen, als antwoord op de vraag waarom: en zou dan ook een andere opvatting met het oog op de voorafgaande regelen niet mogelijk zijn. TrouweuB wij hebben te veel eerbied voor zee lieden, dan dat wij hen ook maar eenigszins aan stoot zouden geven en is het ons aangenaam hieraan te kunnen toevoegen, dat de opvatting van den heer T. Rijkers c. s. geen algemeene is, daar het bedoelde couplet zeer veel succes verwierf, hetgeen het buitengewoon applaus daar na bewezen heeft. Bij voorbaat voor de opname van het boven staande onzen dank. Hoogachtend, Gebr. A. Van Lier. N.B. Om de zaak ten volle op te helderen, zouden wc de directie van Lier willen verzoeken 't bedoelde couplet ons toe te zenden, dan zullen we 't plaatsen in ons volgend nommer, om 't pu bliek te laten oordeelen. Red Marine en Leger. De officier-machinist 2e klasse J. G. van den Bosch, is bij kon. Besluit, met 1 Maart e. k. bevorderd tot officier-machinist le kl. bij 's Rijks stoomvaartdienst. De 2e luitenant A. C. Huijgens, van het 4e regiment vestingartillerie, is met den lsten dezer overgeplaatst naar Willemstad. De maritieme inrichtingen te Amsterdam en Willemsoord en de kweekschoel voor zeevaart te Leiden zullen met toestemming van den minister van marine worden bezocht door den Russischen zeeofficier Diigennkow. Hr. Ms. artillerie-instructieschip Aruba, door de Hercules gesleept naar 's Rijks werf, isjin het droge dok opgenomen ten [einde beneden de wa terlijn te worden schoongemaakt. Bij kon. besluit wordt de vice-admiraal P. ten Bosch eervol ontheven als commandant der zeemacht in O.-I. en vervangen door den schout bij-nacht jhr. J. A. Roell. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 28 Febr. tot 3 Maart. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD BEVALLEN C. Bijl geb. Coppé. d. M. M. Boersen geb. Bruin, d. N. van der Poll geb. Dienaar, z. N. Broier geb. v. d. Berg, z. M, Wigtenbroek geb. Wakker, z. T. v. d. Haagen geb. Stipriaan, d. W. Mes geb. Vliedorp, z. M. Wiljouw geb. Sehaafsma, d. J. den Bakker geb. Potter, z. O. Loovenstein geb Aarhelge d. M. Willemse geb. Fluiter, d. P. Streutker geb. Steinrath, d. M. van Velzeu geb. Spil, d. T. A. J. Loijer geb. Emont, d. OVERLEDENM. Hoogerduijn, 89 j. E. de Wit geb. Volten, 72 j. Wed. J. Albers geb. Giezen, 71 j. W. I". v. d. Vlies, 2 j- 2 levenloos aangegeven. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Sumatra", van Bat. naar Amst., vertrok 26 Febr. van Genua. Het stoomschip //Zeeland", van Java naar Rotterd. arriv. 27 Febr. te Suez. Het stoomschip «Koning Emma" vertrok 28 Febr. van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip «Prinses Marie", van Am- sterd. naar Bat. arr. 1 Maart te Southampton, Het stoomschip «Conrad", van Amsterdam naar Batavia, vertr. 28 Febr. te Genua. Het stoomschip wSamarang", van Java, arr. 1 Maart te Rotterdam. Het stoomschip .Gelderland", van Rotterd. arr. 2 Maart te Batavia. Het stoomschip «Prins Alexander", van Bat. naar Amst., vertr. 28 Febr. van Padang. Het stoomschip Drenthe", van Rotterd. naar Java, pass. 2 Maarf Saigres. Het stoomschip «Voorwaarts" vertrok 1 Maart van Padang naar Amsterdam. Marktberichten. Alkmaar, 28 Febr. Aangevoerd 3 paarden f 70 a 500, 15 koeien f150 a 250, 262 nuch. kalveren f5 a 12, 399 magere schapen fl4a 24, 103 magere varkens f 14 a 18, 242 biggen f7 a 10, 6 bokken en geiten f4 a 1, boter p. pd. f ü.67% a 0.76, eieren f2.50 a 3.50. Hoorn, 28 Febr. Aangevoerd tarwe f9 a 9.75, gerst f4.75 a 6, haver f4 a 5,erwten: witte 111.50 a 14, groene f13 a 16, grauwe f14 a 18, vale f13.50 a 17, bruine boonen f 13.50 a 16, kar weizaad f 9.50 a 9.75, mosterd zaad f 15 a 16, 20 paarden f70 a 4.50, 20 schapen f 23 a 30, 240 lammeren f 18 a 23, 162 kalveren f7 a 18, 30 varkens f8 a 24, 19 zeugen f25 a 35, 120 biggen f5a9, 2603 kipeieren f3 a 3.50, 2100 koppen boter f0.55 a 0.60 per kep. Visscherijberichten. Nieuwediep, 28 Februari. Aangebracht 70-tal haring per tal f8 a 10. 2 Maart. 8 sloepen, schipper J. Noordzij met 30 lev. kabelj. p. st. f 1,85, 8 doode kabelj. p. st. f 1,40, 800 sohelv,, waarvan 100 lev. per 100 f 33, 1 heil bot voor f 13,50. Schipper W. Verbrugge, met 25 lev. kabelj. p. st. f 1,95, 400 schelv., waarvan 200 lev. per 100 f 37, 5 lengen, voor f 16. Schipper J. v. d. Steen, met 60 lev. kabelj. p. st. f 2, 17 doode kabelj. p. st. f 1,55, 700 schelv., waarvan 300 lev. per 100 f 36,50, 7 lev. lengen p. st. f 3,55, Schipper L. v. Veelen, met 250 lev. kabelj. p. st. f 2 a 2,05, 80 doode kabelj. p. st. f 1,70, 3 doode lengen p. st. f 4,35, 600 schelv. in ijs per 100 f32,50, 3 heilbotten p. st. f 15,60 a 21. Schipper W. Zwarteveld, met 10 lev. kabelj. p. at. f 2,30, 300 schelv., waarvan 200 lev. per 100 f 39. Sohipper L. de Valk, met 130 lev. kabelj. p. st. f 1,65, 7 lev. lengen p. st. f4,10, 1 heilbot, voor f25, 14 ben vleet per ben f 16.50. 13 ben rog, per ben f15. 50 tal haring per tal f 10 a 13. 3 korders met 40 mand kleine schol per mand f3,4 mand schar per mand f 2. Schipper B. Meijboom, met 140 lev. kabelj. per stuk f 1,80, 17 doode kabelj. p st. fl,55, 30 lev. lengen p. st. f3,15, 300 schelv., waarvan 100 lev. per 100 f 38,60, 5 ben rog per ben f 23,50, 1 heil bot, voor f 17. Schipper H. de Korte, met 130 lev. kabelj. p. st. f 1,65, 400 schelv., waarvan 100 lev. per 100 f 88,50, 25 doode kabelj. per stuk f 1,45, 25 lev. lengen p. st. f 3,50, 6 doode lengen p. st. f2,20, 8 ben vleet per ben f 17, 9 punt rog per punt f 8,50, 3 heilbotten p. st. f 18.50. 3 Maart v.m. 8 u. 50-tal baring per tal f 15 a 17. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN- Adres Bureau I: 1 belastingpenning, 1 portemonnaie. Adres Bureau II: 1 coupon groot f 1,98, op 21 Febr. j.1. gevonden. Adres Bureau Raadhuis1 portemonnaie waarin f0.62 enz. Vervolg der Berichten. We vestigen de aandacht onzer lezers op de tooneelvoorstelling, Woensdagavond door 't gezelschap, onder directie van den heer A. van Lier, te geven in den Stads schouwburg, Koningstraat. We betwijfe len niet, of 't blijspel Lieve Bloedver wanten", dat te Amsterdam zulk een groot succès had, zal ook hier met genoegen gezien worden, te meer, daar de beste krachten van 't gezelschap hierbij werk zaam zullen zijn. Zie verder de in dit blad voorkomende annonce. Emil Balk, die zich de vorige week al hier in Musis Sacrum heeft laten hooren en doen kennen als eea geniaal vertolker van Reuters werken, zal nog eenmaal een soirée geven liier ter plaatse. We twijfelen niet of de opkomst zal, nn de spreker meer bekend is, veel ruimer zijn. Tot bevestiging van ons oordeel, omtrent de eerste soirée moge dienen wat de Deventer courant omtrent Emil Balk achryft 't Eerste gezicht in dè zaal ontstemde ons: De groene lessenaar, een stoel er achter. De spreker zou dus zijn een zittend lezer. Dat beloofde niet veel. De spreker komt op„een nette Persoon Lijkt overigens op geen Meck- lenburger of Duitscher. Hij opent den mond, en roept, neen, schreeuwt op echt platduit- sche wjj8 den titel van 't eerste nommer uit Hilariteit hier en daarMaar geen vyf mi nuten later, of de heer Balk heeft het gehoor geheel in zijn macht 't Geheel heeft iets ge zelligs, iets huiselijkseen soirée bij Reuter, hoewel de heer Balk uiterlijk in niets op dien schrijver gelijktWaar lijkt hy nu op? eiken persoon, dien hij voorstelt, we zien en hooren de karakteristieke menschen, wien Reuter's pen het aanzijn schonkTelkens en telkens herkennen we den echten volkshu mor van Reuter. De spreker moet wel geheel van des schrijvers geest doordrongen zyn op meesterlijke wijze laat hij eiken persoon in zijn juist karakter optreden, en is daarbij kra - nig in 't nuanceeren van stem en uitdrukking. Zijn „Mamsell Wostphalen" wordt elk oogen- blik toegejuicht. En als «Inspector Brasig" zijn badkuur vertelt, dan ziet men geen senaar en geen boeken meer (de spreker schijnt den heelen »Reuter in het hoofd" te hebben; men ziet slechts water, en men lachtwater I Men leest in het «Dagblad van 's Gra- venhage" „De Wagenstraat alhier, is weder met een fraai magazijn verrijk'. Het huis no. 133, waarin vroeger een piano-magazijn gevestigd was, is geheel verbouwd en fraai ingericht morgen-avond zullen de heeren Gebroeders Nas daarin een Magazijn openen van manu facturen en nouveautés. Behalve een fraaie inrichting, bezit dit ma- gazyn alle vereischten, die aan een dergelyke zaak gesteld kunnen worden. Het heeft een zeer breede winkelkast, een groote ruimte en is zeer helder verlicht. De sierlijke muur- en plafond-beschildering stemt uitmuntend overeen met de talrijke ge kleurde stoffen, welke in dezen winkel voor handen zijn, waardoor het oog, reeds bij het binnentreden, aangenaam getroffen wordt. De Gebroeders Nas hebben voor dit raaga- zyn als stelregel aangenomen, goedkoop, doch contant te verkoopen en stalen, noch goederen op zicht te zenden, waardoor groote onkosten vermeden worden, hetgeen den verkoopers weder ten goede komt. Daar de eigenaars een nette bediening be loven, is het te verwachten, dat velen onzer lezeressen een bezoek aan dit magazyn zullen brengen." Aan het bovenstaande voegen wij gaarne toe, dat hét optreden dier firma daar ter plaatse, zich gekenmerkt heeft door een bij zonderheid, welke wij mede niet onvermeld mogen laten. Dit perceel namelijk, hierboven zoo geroemd, is gerestaureerd door de firma Gebr. Klein, aannemers en timmerlieden alhier, terwijl aan den heer J. de Yries, mr. schilder alhier, de opdracht geschiedde het gebouw i: passende tinten aan het publiek te vertoonen. Uit hetgeen het Haagsche blad vertelt, blijkt genoegzaam op welke wijze die heeren hun taak volbrachten en het strekt zeer tot eer der ondernemers zelve, dat zij niet geaarzeld hebben om van de bekwaamheden van.onze Heldersche vakmannen in de hofstad op deze wijze te doen blijken. Een matroos der Nederl. marine, deserteur van het wachtschip alhier, heeft zich vyf maanden te Rotterdam opgehou den, voordat men hem heeft kunnen vinden Hij was werkzaam op een zolder met het nazien van zakken, en werd daar door de politie gearresteerd. Texel, 2 Maart. Heden werd van hier naar het Nieu wediep een buitengewoon zwaar varken vervoerd. Het kolossale dier woog niet minder dan dan 650 halve KG. Naar wij vernemen zullen de heeren Kinsbergen, uit Haarlem, hier aan den Burg Woensdag a. s. weer een voorstel ling in de goochelkunst geven. Deze hee ren, wij zouden zeggen specialiteiten in het vak, traden onlangs in verschillende dorpen van dit eiland op en behaalden overal het grootste succes. Naar wij vernemen, heeft de Ko ningin-Regentes van Spanje H. M Ko ningin Wühelmina begiftigd met de Orde van Maria Louisa, in 1792 door de ge malin van Karei IV gesticht. De gymnastiek-vereeniging Kracht en Vlugheid", te Alkmaar, heeft bij den wed strijd, Zondag te Amsterdam gehouden, bij gelegenheid van 't 25-jarig bestaan van Amstels-gymnastiekvereeniging, een eersten prijs behaald, bestaande in een zilveren medaille met diploma, aangeboden door B. en W. van Amsterdam. Naar wij vernemen, is het de bedoe ling, de voorbereiding van de legerwet op zoodanigen tijd te doen afloopen, dat de openbare behandeling in de Tweede Kamer zou kunnen aanvangen omstreeks half April. Ter tegemoetkoming aan veler bedenking omtrent de te zware persoonlijke lasten, die deze wet zou kunnen opleggen, moet het voornemen bestaan door beperking van het jaarlijksche contingent dien druk te verminderen. Met 1 April aanstaande zullen reeds in gebruik worden gesteld de nieuwe for mulieren voor de attestatiën de vita, waar van het model aan alle gemeentebesturen is toegezonden. Volgens den nu gekozen vorm kan de burgemeester of zelf de be trokken personen voor zich doen verschij nen, öf een of meer ambtenaren machtigen zijn plaats in te nemen. De burgemeester teekent alleen de verklaring, dat depensi- oentrekkende in de gemeente verblijft, wat uit de registers is op te maken. Deze re geling heeft nu ook dit voordeel dat, ter wijl dusver de gepensionneerden den eenen dag moesten verschijnen en den volgenden dag 't geteekende stuk moesten komen halen, zij thans maar één keer ten stadhuize behoe ven te verschijnen en terstond het door hen en den ambtenaar geteekende stuk kunnen medenemen. Het koninklijk besluit dat de nieuwe bepalingen bevat, komt voor in de Staats courant" van 1/2 Maart. By de behandeling der begrooting voor het departement van koloniën, in de zitting der Eerste Kamer van jl. Maan dag, werd de Minister door den heer Fran sen van de Putte gewaarschuwd tegen het voornemen, om de inlandsche Christenen onder de Javanen te brengen onder het burgerlijk recht, daar dan het recht zou vervallen om hun heerendiensten op te leg gen. Spreker besloot deze waarschuwing met de verzekering, dat in geval de om helzing van het Christendom bevrijding van de heerendiensten zou tengevolge heb ben, de geheele Arasterdamdamsche brand weer niet voldoende zou zyn, het noodige water aan te brengen, om de inlanders te doopen. Zaterdag is de weduwe Hellinga uit Roden, die door de Rechtbank te Assen by vonnis van 18 Februari tot levenslang) gevangenisstraf is veroordeeld wegens het met rattenkruit vergiftigen van hare 20- jarige eenige dochter, en die tegen dat vonnis niet in hooger beroep is gekomen, onder geleide van twee rijksveldwachters van Assen langs Utrecht naar de strafge vangenis voor vrouwen te Gorinchem over gebracht. De gerechtskosten in deze treu rige zaak, die waarschijnlijk ten laste van den staat zullen komen, bedragen niet minder dan ongeveer 600 gulden. Opnieuw vertoont zich de influenza te Amsterdam, zoowel onder de burgerij als onder het garnizoen. Vooral bij de militairen worden wederom verscheidene gevallen dezer ziekte geconstateerd. Uit Amsterdam wordt ons gemeld Vijf Zuiderzeestoombooten, voorafgegaan door eene bekende en sterk gebouwde sleep boot »de Maarten Tromp", van de firma Lenting alhier, hebben Zondag beproefd, een weg door het ijs in de Zuiderzee naar den Kamper Ketel te banen. Van dezen tocht rapporteert kapt. Oostinga van de Zuiderzee der Zwolsche nachtbootonderne ming, die Zondagochtend te 71/s ure Kam pen verliet en Zondagnamiddig 51/9 uur alhier behouden aankwam, dat hij, op kor ten afstand van den vuurtoren op den hoek van het IJ, een der vijf stoomers heeft ontmoet geheel gezonken, zoodat nog slechts mast en schoorsteen zichtbaar waren. Van de opvarenden en van de overige vier boo ten had hij verder niets vernomen. Hy meent daarvan de oorzaak hierin te moeten zoeken, dat hy zooveel mogelijk langs den Zuidwal koers hield door het gedurig */4 vt. dikke ijs, terwijl bovenbedoelde stoomers dezerzijds koers hielden langs de Noord, Een nader bericht bevestigde het onge luk, aan de „Stad Kampen," van de Zwol sche raderstoomboot-maatschappij overko men, dat het schip door het schuiven van het ijs éen lek bekwam en gezonken is. Overigens is niets bekend. Nader meldt men De vyf vermiste stoomschepen, met de ijsmassa naar de Gouwzee afgedreven, zit ten aldaar in het ijs beklemd. Yan de op varenden der »Stad Kampen" is niets be kend. Nog meldt men De opvarenden van de »Stad Kampen" zyn gered. Een ongehuwd man had een ko huis betrokken te Jubbega-Schurega. Steeds betaalde hij geregeld zijn kostgeld, tot hij voor eenigen tijd door ziekte daartoe niet meer in staat was. Zijn kostbaas had geen zin om hem langer te onderhouden. Hij legde zijn commensaal in een kruiwagen en vervoerde hem op die wijze naar het een paar uur verder gelegen Wijnjeterp, waar de man eigenlijk thuis behoorde. Nie mand wilde zich daar over den armen zieke j ontfermen. Goede raad was nu duur, en de verlegen kostbaas zag geen anderen uitweg dan zijn kruiwagen om te keeren en den last aan den dijk te laten liggen. Eenigen later werd hij daar dood gevonden. Naar aanleiding van dit voorval vertrok ken Zaterdag van hier de officier van jus titie, de reehter-commissaris en een be- ëedigde klerk der griffie, vergezeld van de doctoren Rinkes en Kijlstra, naar Wijn jeterp om een onderzoek ter plaatse in te stellen. (Z. C.) Om ratten te vangen of te verdrij ven Het zaad der zonnebloemen is een uit stekend middel om ratten te vangen of te verdrijven, daar dit voor hen een eerste lekkernij is. Men doet best de zaadkor rels niet te vergiftigen, maar ze in over vloed in goede vallen te strooien. De rat ten gaan er dan gemakkelijk in. Het stoffelijk overschot van Frances Coles, het slachtoffer van den jongsten „Whitechapel''-moord, is Donderdag ter aarde besteld, onder toeloop van een groote menigte nieuwsgierigen (20,000 ongeveer) wier dringen een oogenblik gevaarlijk dreigde te worden. De predikant Thomas sprak hij het graf een kort gebed uit, waarin hij smeekte, dat de ware moordenaar voor 't gerecht mocht gebracht worden, en daarna hield hij een toespraak, waarin hy sprak van de alge meene deelneming en het medelijden voor het slachtoffer, en ten slotte nogmaals den genoemden wensch uitte. Om een weddenschap is een schip per te Lyon, Aymard genaamd, van Thos- sey, in Ain, tot de Mulatière de rivier afgezakt op een ijsschots, ter lengte van 4 en ter breedte ven 8 meters. Zondag avond te 9 uren vertrok hij, Maandag te Middernacht dobberde hy Neuville aan de Saöne voorbij' en Dinsdag door Lyon, ter wijl hij pannekoeken bakte op een kachel - tje midden op de schots. Een nieuw Noorweegsch voedings preparaat is het vischpoeder, dat in lan den waar de vischvangst een belangrijke tak van volkswelvaart uitmaakt, bijv. ook in ons land, nog niet voldoende bekend is. By analyse heeft de heer Buil aan getoond dat dit vischpoeder bestaat uit sluitend uit het vleesch van den kabeljauw. Uit de proeven, die hij op twee van zyn adsistenten genomen heeft met Rouseau's vleeschpoeder en vischpoeder, blijkt dat het laatste in voedingswaarde niet bene den het eerste staat. Waarschijnlijk zal het vischpoeder althans in vele gevallen het dure vleeschpoeder kunnen vervangen. Suggestie. Eenigen tijd geleden kwam een vrouw in de kliniek van professor Mendel te Berlijn. Haar oogleden waren vastgesloten en verschillende vergeefsche pogingen werden gedaan haar de oogen te openen. Eindelijk praatte de proffes- sor de vrouw voor, dat hij met een mag neet, die hij haar een kwartier boven dè oogleden zou houden, de oogleden zou openen. Nauwelijks was de afgesproken tijd verloopen, toen zy 't eene oog opende en korten tijd daarna het andere de vrouw was van haar blindheid genezen. Donderdag 5 Maart hopen wy de l^/rjarige Echt- vereeniging te herdenken van onze waarde Zuster en Zwager: J. BERG en 2 E. A. BERG, geb. Vink. <a Uit naam van hun Zuster en Zwager, R. DE WIJN. A. E. DE WIJN geb. Vink! Op den 6 Maart a. s. hopen onze geliefde Ouders: JAN Jb. SCHAGEN en CORNELISJE KOK hunne 40-jarige Eclitvereeniging te herdenken. Helder, 4 Maart 1891. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, B. F. MOOR. T. MOOR—Schagen. C. L. DEN HELDT. C. DEN HELDT— Schagbn. J. B. A. BLAAUBOER J. BLAAUBOER— sohagen. j N. SCHAGEN. J. SCHAGEN. Jb. SCHAGEN. F. SCHAGEN. D. SCHAGEN. Bevallen van een Dochter: Mevr. J. H. G. VON FREIJTAG DRABBE- De Mol. Helder, 1 Maart 1891. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door het overlijden van ons geliefd Zoontje WILLEM FREDERIK, in den aanvalligen leeftijd van 2 jaar en 3 maanden. Koegras, 1 Maart 1891. G. VAN DER VLIES. G. VAN DER VLIES- geb. Bronsma. Heden ontving ik en mijne kinde ren het treurig bericht, dat onze Zoon en Broeder HENDRIK SMIT, den 10 Februari jl. te Paterson (N. Amerika) is overleden, in den jeug digen leeftijd van 33 jaar, na een zware ziekte van drie maanden. Helder, 3 Maart 1891. J. SMIT en Kinderen. Mede namens zijne Weduwe H. SMIT geb. Van Gelderen. R. MAALSTEED en Echtgenoote be tuigen hunnen d a n k voor de belangstel ling, by de geboorte hunner Dochter on dervonden. Mevr. VAN DEN PAU VERT—FRIES DE VRIES betuigt, mede uit naam der Familie, haar hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze geachte Tante en Behuwdtante, Mevr. W. C. J. VAN DEN PAUVERT, Wed. van den Heer D. VAN DER PAAUWERT. Helder, 2 Maart 1891. Onzen innigen dunk betuigen wij aan al len, die tijdens de droevige omstandighe den, en ook bij het afsterven van mijne geliefde Echtgenoote en onze Moeder, ons hunne hulp en bijstand hebben geschonken, doch ook vooral aan de Heeren Dragers voor de laatste eer, onze geliefde doode bewezen. Helder, 3 Maart 1891. A. BROUWER, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Wij betuigen aan allen onzen hartelij ken dank, voor de belangstelling, op den 26sten Februari ondervonden. Helder, 3 Maart 1891. M. VAN DER HOEVEN, Echtgenoote en Kinderen. Uitkeering dividend Bakkerij. DONDERDAG 5 MAART a. s. van des namiddags 1 tot 9 uur. HET BESTUUR. VISSCHE RIJ-MAATSCHAPPIJ „HELDE R". HH. Aandeelhouders wordt verwittigd, dat in de jongst gehouden algemeene ver gadering het dividend bepaald is op 6% of f30 per geheel aandeel en f6 per on deraandeel. Van af heden betaalbaar. S. W. STOOKER, Directeur. Helder, 1 Maart 1891. Prins Hendrikkade 169 Amsterdam, is WOENSDAG'S te Helder, IIO O F D G R A C H T lt. 53, te consul- teeren voor Operatiën en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 1231/3 uur. Buitengewone Openbare der Chr. Jongel. Vereniging „UW HEIL KOMT," met medewerking der Chr. Zang-Vereeni- ging HALLELUJA", D.V. op des avonds ten uur, in de Chr. Ger. Kerk, alhier. Onderwerpen van bespreking »PAULUS EN AGRIPPA" door J. de Boer, en »JACOB" door J. Taal, (leden der Vereeniging). Programma's a 10 Cent verkrijgbaar bij de leden en aan het Kerkgebouw. HET BESTUUR. vraagt een DIENSTBODE, die goed kan werken en een burgerpot koken. Spreek- uur des avonds tusschen zeven en negen uur. THnnenTiaven. Wordt gevraagd, een geschikte JONGEN, niet beneden de 16 jaar, die met paarden kan omgaan. P. A. E. THIJSSEN. Een XLEEDERMAKERSJONGEN gevraagd. ByM. J, WALLAST, Spoorstraat,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2