Advertentie n. m van dit blad beleefdelijk uit, haar in dezen vorm onder de aandacht der lezers te bren gen. Heldor, 16 Mei 1891. Q. Marine en Leger. De kapitein ter zee D. G. Brand wordt met den 6en Juli eervol ontheven van de waarneming der betrekking van hoofd van het vak van uit rusting bij de directie der marine te Willemsoord, en met dien datum vervangen door den kapitein ter zee M. J. C. Lucardie. Ingevolge machtiging, bij kon. besl. van 15 dezer, wordt Hr. Ms. ramschip „Buffel", liggende te Hellevoetsluis, met 10 Juni a. s. in dienst ge steld en het bevel over dien bodem opgedragen aan den kapt. ter zee F. J. Beekman. Met dien datum worden aan boord van genoemd ramschip geplaatstde luit. ter zee le kl. G. J. Sluyterinan, als le-officier; id. 2e kl. J. L. Hanewinckel, G. O. Zegers Rijser en C. Kaste- lijnde offic. v. gez. 2e kl. J. van der Kolk en de offic. v. admin. 2e kl. W. F. van Grasstek. Het onlangs van een winterkruistocht terug- kcerende sohroefstoomschip le kl. „Koningin Em ma der Nederlanden", is in het droge dok te Willemsoord opgenomen om te worden nagezien; het zal tevens voor een nieuwe reis worden in orde gebracht, doch eerst een kruistocht in de Noordzee maken ter begeleiding van Hr. Ms- pantserdekkorvet „Sumatra" Vrijdag jl. arriveerde te Amsterdam Hr. Ms. „Urania", te Delfzijl Hr. Ms. „Guinea", te Wil lemsoord Hr. Ms. j„Argus" en „Suriname" en Zaterdag Hr. Ms. „Dolfijn" te Delfzijl. Met den ln Juni a. s. zijn bevorderd tot ma chinist le kl. de machinist 2e kl. P. J. v. d. Rijst, aan boord „Balder", tot machinist le kl. de machinist 2e kl. J. W. Kapteijn, aan boord „Braga", tot machinist 2e kl. de machinist 3e kl. C. W. Kemmer, aan boord „Marnix", tot machinist 3e kl. de machinist leerling le kl. F. Campagne aan boord „Braga" en tot machinist 3e kl. de machinist leerling le kl. W. J. Verbeek, aan boord „Friso". De minister van marine heeft bepaald, dat er voortaan ook des naohts oefeningen zullen worden gehouden met de torpedobooten. Hr. Ms. torpedo- dienst te Hellevoetsluis zal worden uitgebreid, zoo wel wat materieel als wat de localiteit betreft. Stoomvaartberichien. Het stoomschip /Prinses Marie" van Ba tavia, vertrok 15 Mei van Colombo. Het stoomschip //Prins Alexander", van Am sterdam, vertrok 16 Mei van Suez. Het stoomschip //Gelderland", naar Rotter dam, pass. 16 Mei Gibraltar. Het stoomschip i/Merapi" vertrok 16 Mei van Rotterdam. Het stoomschip „Conrad," naar Amsterdam, vertrok 15 Mei van Port-Said. Het stoomschip „Voorwaarts" vertrok 16 Mei van Amsterdam naar Ned.-Indië. Marktberichten. Alkmaar 16 Mei. Aangevoerd 1 paard f 150, 37 koeien f120 a 180, 38 nucht. kalveren f5 a 12, 690 magere schapen f16 a 22, 1602 lammeren f 5 a 10, 225 magere varkens fll a 17, 331 biggen f3,50 a 6, 20 bokken en geiten f4 a 10, 6 kleine bokjes 30 a 40 ets., boter per pd., ('s middags 12 uur) f 0,52 a 0,62, eieren f2,50 a 2.75, eendeueieren f3,25, beide per 100 stuks. Hoorn 16 Mei, Aangevoerd tarwe f9,50 a 11,50, gerst f5,50 a 6,25, haver f 4,50 a 5, erwten witte fll a 12, groene dito f 14 a 15, grauwe dito f 17,50 a 19, vale dito f 16,50 a 18, bruine boonen f 13 a 17, karwei f9,50 a 9,75, mosterdzaad f 15,50 f 16, 102 koeien 130 a f230, 1378 schapen f16 a 26, 1335 lam meren 5 f 12, 49 kalveren f 6 a 24, 87 var kens f 12 a 20, 2 zeugen f20 a 30, 190 big gen f2,50 a 5, kipeieren f2,75 a 3 per 100, 2100 koppen boter f0,55 a 0,60 per kop POLITIE. GEVONDEN VQORWERPEN. Adres Bureau I. 1 roeiriem. Vervoig der Berichten. Gisterenmorgen hield de weleerw. heer J. L. Bommezijn, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, en als zoo danig beroepen te Sneek, in de Nieuwe kerk zijne afscheidsrede naar aanleiding van 't bijbelwoord „Bluscht den geest niet uit" (1 Thess. 5, vs. 19). Een talrijke menigte was opgekomen om de woorden van den eerstdaags vertrekkenden leeraar te hooren. Aan 't slot werd hem door de vergaderden staande toegezongen de bruikelijke heilbede, „Dat 's Heeren op hem daal". De officier van administratie le kl. bij de Ned. marine W. E. M., van wiens terechtsstelling voor den krijgsraad aan nooto mijn trouwelóoze geliefde herkende Al- bert stiet een kreet uit en zonk vernietigd op een stoel neer. «Ik heb vreeselijk geleden onder het verraad van dat afschuwelijke schep sel," vervolgde Gibray. Ge begrijpt daarom, Albert, dat ik nooit zou toestemmen in een huwelijk van mijn zoon met Valentine's doch ter. De gedachte aan zoo'n nauwe verbinte nis met die gehate vrouw zou voor mij on verdraaglijk zyn." Doodsbleek maar vastbesloten stond Albert op en trad op zijn papa toe en zeide Ik kan uw rechtvaardige verbolgenheid billijken, maar Marie is onschuldig en ik heb haar trouw ge zworen. Tegen uw wil zal ik niet met haar trouwen, maar ik neem nooit een andere tot vrouw. Liever wil ik wachten tot uw toorn bedaard is, en ge inziet, dat de kinderen niet moeten boeten, voor do zonde der ouders. Ik hoop, dat die tijd zal komen, want ik weet gij zijt rechtvaardig, papa »Neen," Albert! Alles kan ik voor je doen, maar vergiffenis scchenken aan die verrader lijke vrouwneon nooit »En toch zal ik wachten, papa! Ik kan geen ander beminnen (Wordt vervolgd.) boord van het wachtschip te Willemsoord :ij indertijd melding maakten, heeft bij het hoog militair gerechtshof appèl aan- geteekend van het door dien krijgsraad tegen hem geslagen vonnis, waarbij hij wegens ontrouw in zijne administratie tot achttien maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. Texel, 16 Mei. Onze schipperij komt op tegen het voorgenomen plan om aan de monding der haven gebouwen te stichten. De luwte, daardoor ontstaande, is voor het uit en in zeilen der reeds lange en nauwe monding zeer nadeelig. Zij heeft zich daaromtrent tot hooger autoriteit ge wend om zulks niet te gedoogen en niet te bekrachtigen. Het Haagsche Dagbl. schrijft„Naar wij vernemen is omtrent een maritiem be toon bij het eventueel bezoek van den Kei zer van Duitschland aan ons land, nog niets bepaald, veel minder bekend." Het Vaderland" ontving Zaterdag het volgende telegram uit Paramaribo »De Gouverneur heeft aan de negers, die hem een ovatie brachten, zijn opvol ger afgeschilderd als hem gelijkgezind. De indruk is hoogst gevaarlijk. De R.-K. kerk wordt bedreigd. De Procureur-Generaal wordt gesteund door de marine, de infan terie, schuttery en vrijwilligers. De toe stand is daardoor minder angstwekkend." De nieuwbenoemde Gouverneur van Su riname, jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck en echtgenoote, vertrekken Dinsdag 9 Juni per West-Indische Mail (een nieu we stoomboot) naar Suriname. Vroeger was gemeld dat hun vertrek 4 Juni zou zijn. Men schrijft van Vrijdag aan het x-Dbl. v. Ned.« Vrijdagavond werd op de Ceintuurbaan aangerand de heer M. I Gilhuys, gepen- sionneerd zeeofficier, die den avond bij zijn broeder had doorgebracht. Na zijn ver trek kwam de heer Gilhuys nog even bij zijn broeder terug, doch toen' deze reeds te bed was, vervolgde hij zijn weg langs het onbebouwde gedeelte van die straat. Op eens kwam nu een man naar hem toe, vroeg hoe laat het was, en op het antwoord; bijna 12 uur,« zeide de kerel: »Kan je je horloge niet voor den dag hal len?* »Neen,« antwoordde de heer Gilhuys, waavop de aanrander antwoordde: «Geef me een rijksdaalder, anders sla ik je dood Om kort te gaan, een wor steling volgde, waarbij de aanvaller ern stig werd gewond en viel. Toen schoten plotseling twee medehel pers te voorschijn, om den aanrander te helpen, en zij richten het zoo in, dat ze den heer Gilhuys opdreven, al dieper en dieper het land in, totdat hij in een kuil struikelde. In minder dan geen tijd vielen nu de aanvallers op hem, stopten zijn hoofd onder het zand, mishandelden hem en beroofden hem van zpn portemonnaie, inhoudende f 140, namelijk twee bankbil jetten van f 60 en de rest kleingeld. Daarna zetten zij het op een loopen, en de aangevallene, op dat oogenblik geheel ontdaan, kwam niet op de gedachte hen te achtervolgen, maar strompelde naar zijn kamer op het Damrak en deed aangifte van de zaak aau het politie-bureau in de Oudebrugsteeg. Den volgenden ochtend begaf de officier zich, na zijn hand te hebben doen ver binden, naar de bewuste plek (den kuil), denkende misschien ligt- daar nog geld«, en vond nog een rijksdaalder, 3 guldens een kwartje en een cent. De worsteling heeft geduurd 12 minu ten, de aangevallene riep moord, politie maar geen hulp kwam opdagen. De groote Indische olifant in Artis, te Amsterdam, bijna algemeen bekend onder den kenschetsenden naam van „de kwade" had Woensdag een landerige bui. Hij zag de zon zoo vriendelijk schijnen door de ruiten van het knaagdierengebouw, het groen zag er malsch en friscli uit, kort om, langsnuit begreep het groote contrast dat er bestond tusschen zijn bekrompen stal en de buitenlucht. Hij trok daarom even den ketting van een halven dM. dikte, waar aan hij vastlag, stuk, wandelde de deur uit en daar zagen de oppassers op een ge geven oogenblik het logge gevaarte op een sukkeldrafje door den tuin gaan. In al lerijl schoten zij toe, doch al spande de olifant zich met de warmte volstrekt niet in, het personeel kon hem onmogelijk in halen. Allen verkeerden in doodelijken angst, dat het beest het hek zou omver- loopen en zoo zijn tocht door de stad zou voortzetten. Gelukkig liep hij echter met den kop tegen het aquarium op, waar door hij viel. Nu was de grootste kwes tie hem overeind te krijgen. Eenige man nen klommen op den rug van het dier en een van hen begon het zelfs met het ach tereind van een bijl op den kop te tikken. Dit hielp; langzamerhand richtte het ge vaarte zich op, spoedig werden nu eenige touwen om zijn middel geslagen en zoo gelukte het veertig man na eenige uren werkens, den desserteur maar meteen naar zijn nieuw verblijf in de roofdierengalerij over te brengen. Des nachts hielden twee oppassers bij het schuwe dier de wacht, doch de lust tot wandelen schijnt voorbij te zijn (Echo). Te Amsterdam loopen een man en vrouw met bedellijsten rond, wier levens wijze door bestuurderen van het genoot schap Liefdadigheid naar Vermogen", al daar, omschreven wordt 's Morgens gebruikt men voor ontbijt eenige eieren en cadetjes (ander brood komt niet op tafel), 2 fleschjes bier en een paar maatjes jenever. Ging men vroeger, toen men in logementen nachtverblijf hield, dineeren in een der restaurants op het Damrak a f 1 de persoon, thans wordt te huis het middagmaal gebruikt en wordt er gewoonlijk soep, vleesch, Malta-aardappe len en groenten opgedischt een bloem- kooltje ad f0.40 is niet te duur Drie kan melk daags en ongeveer 50 eieren per week worden volgens verkregen onpartij dige informatiën bovendien voor de be hoeften noodig geacht. Ook de kleeding laat niets te wenschen over; de man stelt hoogen prijs op fijnen snit en goede kwaliteit. Overdag gaat hij niettegenstaande het heet dat hij door be lemmerde bewegingen geen arbeid kan doen, eenige uren wandelen en drinkt zijn cog nacje in de* netste café'sonderwijl laat hij zijn vrouw het werk loopen met bedellijsten doen. Hij maakt wel de gelijk nog veel gebruik van sterken drank, en staat dan ook, om van een aanval van delirium tremens niet te spreken, aan ver schillende adressen nog als een dronkaard bekend. De vrouw geeft hem in dit opzicht wei nig toede naam, waaronder zij in de buurt bekend is, wijst duidelijk op hare drinkgewoonte en nog niet lang is het ge leden, dat zij in abnormalen staat in op tocht naar hare woning werd gebracht en de fleach haar door de straatjeugd werd ontrukt. Ook omtrent het gedrag der doch ter krijgt men geen gunstige inlichtingen. St. Petersburg, 16 Mei. De Japan- sche regeering maakte hare verontschul digingen met de niededeeling, dat de Rus sische kroonprins zich tegen den raad van de autoriteiten gewaagd had, in een streek, die wegens den afkeer der bevolking tegen vreemden, nimmer bezocht wordt en waar heen zelfs de mikado zich niet dan onder geleide begeeft. De Czaar zond aan prins George van Griekenland een hartelijke dankbetuiging voor de redding van zijn zoon. De havenwerker Bruinseels te Ant werpen, vroeger een oppassend man, had een socialistische meeting bijgewoond, waar van hij dronken thuis kwam, zoodat hij alles kort en klein sloeg. Toen hij zich wederom bij een optocht wilde aansluiten, werd hij daarover op straat door zijn vrouw en 18-jarige dochter aangesproken. In woede ontstoken, trok hij zijn mes en doorstak beiden, met het gevolg dat zijn vrouw op de plaats dood bleef en zijn dochter ern stig gewond werd. Daarna sneed hij zich zelf den hals af. Een andere lezing van het verhaal zegt, dat er minnenijd bij in het spel is en dat de vrouw nog niet overleden, maar toch stervende is. Te Parijs pleegde den lön April een Nederlander, de Moor genaamd, een moord op zijn vrouw. Hij was na het volbrengen van de misdaad rustig het huis uitgegaan. Men meende dat hij naar Ne derland gevlucht wus maar de Moor had Parijs niet verlaten. Hij werkte ergens in de Rue Dunois daar werd hij een paar dagen geleden gezien door een man, die hem kende en die hem onmiddellijk aan wees aan de politin. De Moor zegt, dat hij zijne vrouw vermoord heeft, omdat zij hem brutaal weg bekende, dat zij een min naar had. Een man, zoo beweert hij, heeft in zulk een geval het recht, zijne vrouw te dooden. Hij is overtuigd dat hij vrij gesproken zal wordendaarom vluchtte hij niet en bleef hij te Parijs zonder zich te verbergen. Hij moet zelfs de begrafenis zijner vrouw bijgewoond hebben. In het Westfaalsche dorp Loh zijn twee broeders gevangen genomen, onder verdenking van te zamen, of althans met medeweten van hunne ook in hechtenis genomen moeder, hun vader vermoord te hebben. Men vond den man, die steeds on aangenaamheden had met zijn vrouw en zijn zoons, opgehangen en de zoons spra ken van zelfmoord. Maar er moeten ver scheidene bewijzen zijn, dat hij door vrouw en kinderen werd omgebracht. Toen de drie beschuldigden naar de ge vangenis werden gebracht, had de politie moeite, hen tegen de volkswoede te be sehermen. De mislukking van de 500-millioen- leening, door Rusland's regeering uitge schreven, moet den Joden in het czaren- rijk voor eenige oogenblikken wel de hef tige vervolgingen hebben doen vergeten, waaraan zij in steeds toenemende mate zijn blootgesteld. Hun schatrijke geloofs- genooten in Londen, de Rotschilds, meen den den czaar eens te moeten doen ge voelen, dat de Joden toch niet heel en al zulke overbodige menschenkinderen op de wereld zijn, en daarom trokken zij zich terug van de leening, waaraan de czaar zijn goedkeuring reeds had gehecht. Na tuurlek' was het bankiershuis Rothschild wel zoo wijs een slag om zijn arm te hou den en niet zoo maar rondweg tegen den czaar te zeggen „omdat u onze broeders zoo boosaardiglijk achter de hielen zit, is ons geld niet meer te uwer beschikking". Volstrekt niet, want een anderen keer zal het graag weder met den czaar zaken doen, maar thans meende het, moest hem eens eventjes getoond worden, dat als de Joden het niet willen, de czaar geen leeningen kan sluiten. Feitelijk zijn de Londensclie Rothschilds op het oogenblik in de financieele wereld de baas, vooral na den val van het huis Baring Brothers. Dit koninkje spelen in geldzaken moge nu velen mooi toeschijnen, er zijn toch een massa bezwaren aan ver bonden ook. In de eerste plaats legt het hun de verplichting op den stand van de geldmarkt te regelen, terwijl zij ook steeds gereed moeten staan daar bij te springen, waar de Bank of Engeland, door haar ge ringen voorraad baar geld, te kort schiet. Een knaap van elf jaren, Jean Moroc genaamd, heeft te Oyonnanx een moord gepleegd op een vierjarig knaapje, dat hij eerst in het water wierp en toen het niet spoedig genoeg verdronk, er weer uithaalde en worgde. De jonge misdadiger toont vol strekt geen berouw. Hij geeft geen andere beweegreden op dan „dat de duivel hem ertoe dreef." Zondagnacht te 3 uur heeft een ver schrikkelijk ongeluk plaats gehad in de steen kolenmijn no. 3 van den «Grand Boisson" te Wasmes (België. Drie werklieden waren inde schacht bezig aan herstellingswerken en be vonden zich op een stelling, terwijl de kooi boven hunne hoofden hing, toen plotseling het touw van deze laatste brak en op de werk lieden neerkwam, die naar beneden werden geslingerd en onmiddellijk dood waren. De drie ongelukkigen waren gehuwd en vaders van verscheidene kinderen. Kindermoord in China. Een Ame- rikaansehe dame, Adèle Fielde, die 10 jaren in China als zendelinge werkzaam was, verhaalt in haar te Boston verschenen werk Pagoda Shadowa, studies ff om life in China, <r van de vreeselijke gewoonte om pasgeboren meisjes te vermoorden, wat ongestraft mag geschieden. Tot het Chris tendom bekeerde vrouwen erkenden berouw vol haar schuld, maar de andere vrouwen konden daarin geen kwaad zien. Te Swa- tow verklaarden haar 40 vrouwen, allen boven 50 jaar, dat zij te zamen 78 meisjes hadden gedood. Als de familie uitmaakt, dat een toe neming van meisjes niet gewenscht is, wordt het meisje dadelijk na haar geboorte door haar ouders, of haar grootmoeder ge wurgd. Een vrouw had 5 dochters gewurgd en toen het zesde meisje werd geboren, beweerde zij dat steeds hetzelfde kind terug kwam, en dat zij 't dus geheel moest ver nietigen. Zij sneed daarom het pasgeboren wicht in kleine stukjes. Andere kinder moorden dan die op jonggeborenen komen zelden voorwel weet mej. Fielde uit eigen ervaring van een man, die na het sterven van zijn vrouw, zijn dochtertje van drie maanden aan het strand legde, om het door de zee te laten wegspoelen. Niemand verzette zich daartegen, ofschoon het ge- heele dorp van 3000 menschen dit wist. Het grootst aantal kindermoorden door één vrouw aan de schrijfster bekend was 11, maar een moeder verklaarde haar, dat zij zich niet meer herinnerde hoeveel dochters zij had gekregen en gedood. Nabij Swatow bestaan twee vondelinggestichten, die echter de meisjes voor 4 cent per dag uitbesteden. Zoodra de kinderen 14 dagen oud zijn, worden zij, die er goed uitzien, in mandjes gepakt, door kooplieden in de dorpen rondgedragen en verkocht. Visscherijberichten. Nieuwediep, 15 Mei. Aangebracht 16,000 ansjo vis per 1000 f 8,26 a 8,60. 16 Mei. Yan Wieringen 40-tal geep per talf 9,50. Van Texelaars en vletten 700 roggen per Btuk f 0,60. 25 korders met 10 tot 80 tongen p. st. f0,45 a 0,50, 1 tarbot f 9, 1 tot 4 mand kleine schol per mand f2.25, 1 tot 2 mand schar per mand f 3,50, 3 tot 10 roggen per stuk f 0,60. 18 Mei. Niets binnen. 19 Mei v.m. 8 u. 480 roggen per stuk f0,65 a 0,70. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Yan 15 tot 19 Mei. ONDERTROUWD: R. Zwaan en M. Hopman. GETROUWD; Geene. BEVALLEN W. Blokker, geb. v. d. Gevel, z. G. Haagma, geb. Westerhof, z. J. van Haren, geb. Olirier, z. H. Gijsberts, geb. Corel, d. A. J. Hege man, geb. Schraver, d. H. Rieuwers, geb. v. Halen, d. A. Kiesling, geb. v. Twuijver, z. OVERLEDEN G. de Klerk, 22 j. J. Boon, 60 j. J. F. Rijkers, 24 j. H. Kuiper, 2j. M. Broek huizen 10 m. Algemeene Vergadering der Ver- eeniging LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGENte Helder, op 19 MEI e.k., des avonds te 8 uur, in »MUSIS S A C R U M", Koningstraat, alhier. AGENDA: Kort verslag van de verrichtingen des Bestuurs. Verkiezing van een Bestuurslid. Bespreking van de mogelijkheid een oude- lieden-huis te stichten. Mededeeling. NB- Volgens art. 3 der Statuten, al. 2 en 4, hebben alleen zij, wier jaarlijksche contributie minstens f2.50 bedraagt, recht van stem in de vergadering. Getrouwe opkomst is gewenscht. Namens het Bestuur: C. D. ZUR MUHLEN, Voorz. JAN BROUWER, Secr. Juffrouw EendereJa, mijn man is slaap wandelaar. Juffrouw KumperO foei, hoe ijselyk-grie- zelig-naar Juffrouw Benders O! licere neen, juist heel gemakkelijk, wandelt hij 's nachts door de kamer, dan leg ik het kind in zijn armen en daar merkt hij niets van Op den 22en Mei a. s. hopen imVD onze Vriend en Vriendin M LEENDERT DE BRUIN en REBEKICA MENSIS, hunne 40-jarige Echtvcreeiiiging I te herdenken. Helder, 19 Mei 1891. Uit naam van hun Vriend K. KINDT, en Echtgenoote. fpgl Op 25 Mei a. s. hopen onze geliefde Oudersi g§ M. DE BOER m S6 en H M. DE BOER-KOOPMAN, g gl hunne 30-jarige Echtvcreeniging S gTO te herdenken. lil Helder, 19 Mei 1891. jal Uit naam van hunne dankbare ggB Hl Kinderen, Behuwd- en S?f ft® Kleinkinderen, m Sfe C. DE BOER en Eehtgenoote.3(f TWEE EN TWINTIG MEI hopen onze geachte buren LEENDERT DE BRUIN en REBEKKA MENSIS, hunne 40-jarige Echt vereeniging te herdenken. Helder, 19 MEI 1891. Namens hunne Buren. Den 22en Mei hopen wij met Gods hulp de 40-jarige Echtver- eeniging te herdenken van i LEENDERT DE BRUIN en REBEKKA MENSIS. Helder, 19 Mei 1891. Namens hun zuster en Behuwd-j kinderen, JOH ANNA DE BRUIN, Wed. van den Berg. C. VAN DEN BERG, en Echtgenoote.Ö A. VAN DEN BERG, en EchtgenooteJ DINA FURST, |J ^Pleegdochter van C. van den Berg.^ Ondertrouwd P. KRIJNEN en J. DE WAARD. Oude Schild op Texel, 16 Mei 1891. Algemeene kennisgeving. Ontijdig bevallen van een levenloos Meisje E. VAN TOL geb. BONTES.. Helder, 19 Mei 1891. Bevallen van een Zoon E. BEKKERING geb. Streutker. Terschelling, 18 Mei 1891. Heden overleed, na een langdurig lijden van bijna 3 jaar, onze geliefde Zuster GEERTJE, in den leeftjjd van ruim 14 jaar. Helder, 18 Mei 1891. J. J. DOST, M. DOST—LASTDRAGER. Mede uit naam van hun diepbedroefde Ouders, Broeders en Zusters. Heden overleed onze jongste Lieveling MAARTEN, in den aanval- ligen leeftijd van 10 maanden. Helder, 17 Mei 1891. A. BROEKHUIJZEN. P. BROEKHUIJZEN—Boon. Heden overleed onze jongste zuster G E E R TJE, in den jeugdigen leeftijd van ruim 14 jaar. Zwaar treft ons dit verlies, doch wij hopen in Gods wil te be rusten, wiens doen liefde is. Helder, 18 Mei 1891. Uit naam van Broeder en Zuster, II. LASTDRAGER. G. LASTDRAGER, geb. Blikkenhorst.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2