êk Advertentie n. Aan de Leden der Herv. Kerk Openbare Vergadering op DINSDAG 26 MEI. te 81/. nor, ióï „Bul PARK TIVOLI. J op ZONDAG 24 MEI 1891, TIVOLI. „Sumatra", comm. off. kapt. ter see P. G. Bruck, medemaken. Bij kon. besl. ia de kapt. luit. ter zee JFichet met 1 Juni a. s. eervol ontkeven van ket bevel over Hr. Ma. opleidiugssokip „Admiraal van Was- senaer", en dat bevel met dien datum opgedra gen aan den kapt. ter zee H. Sckotborgk. Bij kon. besl. wordt de kapt.-ter-zee J. A. Ve- ning met 6 Juli eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. ramsckip „Guinea," en dat bevel met dien datum opgedragen aan den kapt. ter-z, D. G. Brand. Het voornemen bestaat, aan ket ramschip „Buffel", aangewezen voor de verdediging der vaarwaters in ket Zuiderzeefrontier, geen veran deringen en herstellingen van grooten omvang te verrichten, maar een ander ramschip te doen ontwerpen door den hoofdingenieur C. L. Loder, welk ramschip ook buitengaats zal kunnen op teeden. De luit. ter zee der le kl. F. W. C. Ledeboer is in Oost-Indië in 45-jarigen ouderdom overleden, Hr. Ms. ramschip „Guinea" is jl. Woensdag van Delfzijl alhier teruggekeerd. Blijkens een bij bet departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. schroefstoomschip lste klasse „Van Galen", onder bevel van den kapt. ter zee W. A. Arriëns, te 1 uur in den namiddag van den 20sten dezer den vuurtoren van Lizard gepasseerd op de terugreis naar Nederland. De état-major van het alhier terug verwachte schroefstoomschip le kl. „Van Galen", onder vel van den kapt. ter zee W. A. Arriëns, be staat uitluit'-ter zee le kl. J. van Schcers (le officier) de luitenants-ter zee 2e kl. H. C. Scblüter, A. A. Flaes, G. W. de Leur, Jhr. C. Röell, jhr. F. M. L. van Geen, J.J. Oudemans. O Kruijs, de adelborsten le kl. M. J. Reijnvaan, W. Moens, M. Wijt, C. J. J. de Neve, J. J. H, Commijs, W. H. Fremery, J. D. Alberda, K. Lofvers, J. van der Valk, R. W. Hartman, T, J. Creijghton en P- Kruijs, de officieren van gez, le kl. dr. M. Rutgers van der Loeff, en dr. B, Snellen, en de officier van adm. le kl. F. H, M. Rant. Het machinisten-personeel van Hr. Ms. stoom schip Van Galen, welke bodem onder bevel van den kapitein ter zee W. A. Ariëns morgen alhier kan binnenvallen, bestaat uit de machinist le kl- v.k. J. Vegtel (ben. tot off. mach. 2e kl.) id> 2e kl. J- Engels, A. H. de Bats, A. Elshove, id. 3e kl. C. P. L. Nilant en mach.-leerl. le kl, A, Herweijer. De machinist leerling le kl. L. Van Boven overgeplaatst uit de rolle wachtschip in die der Suriname. Het eind-examen voor de adspirant-administra- teurs van de le afdeeling, die opgeleid worden aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willems oord, zal in de eerste helft van Juli worden af genomen door een commissie, onder voorzitter schap van kolonel G. H. C. van Nuijs, hoofdin specteur van administratie der zeemacht. Aan dit examen voor den rang van adjunct administrateur bij de marine zal worden deelge nomen door 6 adspiranten. De kleine gouden medaille met gratificatie van f 50, ter belooning van 36 jaar trouwen en eer lijken dienst bij de zeemacht, is toegekend aan den tot officier-machinist 2e kl. benoemden machi nist le kl. v. k. L. W. Weckesser, gedetacheerd op 's Rijks werf te Amsterdam, bij den bouw van het ramschip „Reinier Claeszen." Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Voorwaarts", van Amster dam, passeerde 18 Mei Ouessant. Het stoomschip //Pi'inses Amalia", van Am sterdam, passeerde 16 Mei Vincent. Het stoomschip //Prins Alexander", van Am sterdam, vertrok 16 Mei van Suez. Het stoomschip «Merapi", van Rotterdam, arriveerde 17 Mei te Southampton en zette 15 Mei der reis voort. Het stoomschip «Zeeland", van Rotterdam, arriveerde 17 Mei te Batavia. Het stoomschip //Conrad", naar Amsterdam, pass. 19 Mei Del Armi. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina"naar Amsterdam, vertrok 20 Mei van Batavia. Het stoomschip «Soenda", van Amsterdam, pass. 19 Mei Perim. Het stoomschip //Bromo", naar Rotterdam, passeerde 20 Mei Ouessant en wordt 21 Mei des namiddags te Rotterdam verwacht. Het stoomschip «Ardjoeno", van Rottardam, arriv. 20 Mei te Port-Said. Het stoomschip «Prinses Amalia", van Am sterdam, arriv. 20 Mei te Genua. Burgerlijke Stand, gern. Helder. Van 19 tot 22 Mei. ONDERTROUWD H. J. Houtgraaf en L. Haak. F. R. Visser en J. F. Bloos. F. de Boer en E. Eibers1. GETROUWD: W. C. Valkenburg en A. G. Henning. W. Kaïnpf en A. J. Rooseboom. A. van Dijk en C. J. Widt. BEVALLEN: N. Roodt, geb. Vlaming, z. A. Laagland Winder, geb. Vlug, d. en z. H. Selder beek, geb. Zweet, z. W. Olivier, geb. Winkel, z. J. Gordijn, geb. Meijer, z. N. Zwaan, geb. Koomen, C. B. Koppen, geb. Hoogenbosch, d. OVERLEDENB. W. Garstenveld, 74 j.' G. Lastdrager, 14 j. Wed. M. Heijblok, geb; Glad pootjes, 73 j. J. Visser, 24 j. C. J. Boon, 7 w. Burgerlijke stand, gemeente Texel, ONDERTROUWD: Pieter Krynen Fz.en Jannetje de Waard. GETROUWDCornelis Smit en Antje Rab. GEBORENMaria Elisabeth, d. van Ber- nardus Casper Hendrich Haakman en Martha Smit, Anna, d. van Jacob Keijser, Dz. en Aafje Eelman. OVERLEDENGerrrit Lodewijk Smit 21 maanden, z. van Willem Smit Pz. en Mar- retje Dekker (overl.), Cornelis Koorn 6 maan den, z. van Pieter Koorn Jbz. en Aaltje de Jager (overl.), Fenna Pilon 76 jaren, weduwe van Macharius Emanuel Dedalie. Marktberichten. Schagen 21 Mei. 3 paarden f40 140, 6 stieren f 50 a 220, 95 Geldekoeien f 100 240, 60 kalfkoeien f 120 a 220, 20 vaarzen f80 a 130, 24 n. kalveren f 4 a 16, 516 scha pen f12 a 26, 1220 lammeren f4 a 10, 8 bokk. en geit. f2 a 7, 26 magere varkens f 10 a 15, 40 biggen f 4 a 6, boter per kop 70 c. a 75, kaas p. KG. 20 c. a 30, kipeie ren p. 100 240 a 260 c., eenden dito 300 a 320 c. Visscherijberichten. Nieuwediep, 20 Mei. Aangebraoht van Wierin- gen en vletten en Kolhorn 120-tal geep per tal f 8,50 a 10. Van vletten 85 roggen f0,65 a 0.70. 82 korders met 10 tot 50 tongen f 0,55 a 60, 10 tot 20 kleine tongen f 0,20, 6 tarbotten f 9, al2, 1 tot 4 mand kleine schol per mand f 3,60, 1 tot 2 mand schar per mand f 3,50, 3 tot 10 rog gen f 0,70. 21 Mei. Van Wieringen en vletten 139-tal geep per tal f 8 a 10. Van vletten 185 roggen f 0,65 a0,70. 45 korders met 20 tot 70 tongen f 0,65 a 0,65, 2 tarbotten f 9, 1 tot 2 mand kleine schol per mand f 3 a 3,50, 1 tot 2 mand schar per mand f 3,50, 3 tot 10 roggen f 0,70. 22Meiv.m. 8 u. 28-tal geep per tal f 8. 65 korders met 10 tot 80 tongen f 0,50 a 0,55, 2 tar botten f 9, 10 tot 100 kleine tong f 0,20. 1 tot 5 mand kleine schol p. m. f 2,50, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3,50, 3 tot 8 roggen f 0,60. Afloop der veiling van Huizen en Erven, op Donderdag 21 Mei 1891, in het lokaal „Musis Sacrum", ten overstaan van den Notaris HATTINGA RAVEN. 1. Een Koffiehuis en Logement, met recht van Vergunning, met Erf, te Helder, Binnenhaven 22, kooper den heer G. de Beurs, voor f 1875. 2. Een Woonhuis cn Erf, aldaar, Koning- dwarsstraat 56, kooper den heer J. C. van Wijn gaarden, voor f 680. De overige perceelen zijn opgehouden. Prugramma van het 2de Zomer-Concert, op ZONDAG 24 MEI 1891. 's namiddags 21/,1 uur. 1. Marche Indienne, sur: «Le Tour du Monde," Desbillemont. 2. Vorspiel zu der Oper z/Loreley," Max Bruch. 3. «Ein Albumblatt,' Richarcl Wagner. 4. Grande Fantasie de l'o- péra //Lakmé", Leo Deslibes. Pauze. 5. Ouverture «De Prè aux Clercs," F. Herold (le uitvoering). 6. Fantasie über beliebte Lieder, Eduard Strauss. 7. Angelo Walzer," ausder operette//Ein Pfingsten in Florenz," Alphons Czibulka. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur Zaterdagavond 16 dezer hadden we het ge noegen eene openbare uitvoering van //Hel ders Harmoniekapel" bij te Wonen en gevoe len we ons gedrongen te verklaren, dat bij de voordracht der verschillende nommers eene zuiverheid in melodie en maatvastheid werd waargenomen, welke men bij gezelschappen van langer bestaandikwerf te ver£ zoekt, en leverden de leden het. bewijs, dat ze van het onderricht van hunnen directeur den heer Wernecke, met veel inspanning noten hadden. Mochten zij zóó voortgaan, dan zal deze kapel zeker voldoen aan zeer dik wijls bestaande behoefte aan harmoniemuziek, bij feestelijke- en andere gelegenheden, waar de Marinekapel hare hulp niet kan of mag verleenen. De goede vorderingen, welke //Helder's Harmoniekapel" reeds sedert haar kort be staan gemaakt heeft, doen ons verwachten, dat de gemeenteraad niet zal volharden in zijne weigering om eene vereeniging te steu nen, welke alle levensvatbaarheid blijkt te bezitten. U wordt voor de plaatsing dezer regelen dank betuigd door Helder, Eenige muzieklief hebbers. 17 Mei 1891. Correspondentie. S. klaagt over het algeheel gemis van urinoirs aan de Hoofdgracht en aan den Havendijk alhier. In geen stad, meent hij, mist men op een afstand zoo groot als die van 't Molenplein tot de Bin nenhaven een urinoir. Hij vraagt of daar niets aan te doen is. Men heeft de inrichting nabij de Peperbus weggebroken, maar nergens, nergens langs dien langen weg vindt men nu een zoo noodzakelijk redmiddel. POLITIE. Gevonden Voorwerpen. Adres Bureau Raadliuis 1 Muts (bont)1 Armband, waarop eenige letters. Adres Bureau 2: 1 Horlogeketting; 1 Ankeruitmonstering van een matroos 2e kl. Vervolg der Berichten. De eerstaanwezend Ingenieur alhier zal, onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog, op Woensdag 3 Juni a. s. in Eet openbaar, ïoij enkele inschrij ving aanbestedenHet doen van voor zieningen aan, en bij militaire gebouwen in de stelling van den Helder. (Raming f3400.) Naar aanleiding der in dit uummer voorkomende annonce, maken we onze le zers attent op de voordracht, door den heer Clercq uit Haarlem den 26sten dezer in Musis-Sacrum te houden. Jl. Woensdag heeft bij de Directie der Marine alhier plaats gehad de openbare aan besteding van een aantal benoodigdheden voor de Magazijnen van 's Rijkswerf te Willemsoord, in 23 perceelen. Laagste inschrijvers waren voor de leve ring van 4000 H.L. gaseoke, de heer P. van Es Sr. alhier voor f 0.56 per H.L.voor de levering van 500 H.L. houtskolen, de heer S. Schellinger alhier voor f 0.95 per H.L.voor de levering van 50.000 stuks gewone turf de heer J. Dijker alhier, voor f 4.50 per 1000 stuksen voor de levering van Portland-ce ment, zand, enz., de heeren Gebrs. Janzen, alhier voor f 585,85. Door de Vereeniging «Helders Belang" zullen dezer dagen kosteloos kaarten verkryg- baar worden gesteld, vermeldende de beziens waardigheden der gemeente Helder, en ver- der de namen der commissieleden, die zich bereid verklaren om verdere inlichtingen te verstrekken. Deze kaarten hebben voornamelijk ten doel om het vreemdelingenverkeer te dezer plaatse te vergemakkelijken en aan te moedigen en de aandacht te vestigen op deze belangrijke zeehaven. AI wordt zoo iets behoorlijk afgekondigd, aangeplakt en in den gewonen vorm van //Pu blicatie" in de courant gezet, de belangheb benden zien de aanmaning, om zich voor den dienst bij de S c h u 11 e r ij aan te melden, in den regel toch over het hoofd. Aan 't einde der «Publicatie" leest men de waarschuwing, dat degenen, wien zulks aangaat, zich ter behoorlijker tijd tot de inschrijving moeter. aanmelden, ten einde de straf wegens nalatigheid vastgesteld, te voor komen. l^jWij meenen onze lezers, die in de termen vallen, daarom een dienst te doen, door langs dezen, niet officieëlen weg, hunne aandacht te vestigen op de wèl officiëole afkondiging, dat alle manspersonen, ingezetenen dezer gemeente, die op den 1 Januari 1891 hun 25 jaar zijn ingetreden, en dus in den jaro 1866 zijn ge boren, en alle anderen, die tusschentijds- hier zijn komen wonen en hun 34ste levensjaar nog niet hebben voleindigd, verplicht zijn, zich ter secretarie dezer gemeente te doen inschrij ven vóór den leu Juni e. k., dagelijks des voormiddags tusschen 9 en 12 uren. We vragen er volstrekt niet naar of de be langhebbenden veel lust hebben om in schut terlijken dienst te treden, doch, met het oog op het hierboven aangehaalde slot der «Pu blicatie", meenen we wèl te doen, door hen tegen het beloopen van straf te waarschuwen. Texel, 21 Mei. De prijs der lam meren is hier gemiddeld f 7 a f 8 per stuk Naar Leiden vertrokken heden vier vee- stoombooten en vier tjalken, beladen met lammeren. In het geheel zijn deze week 4885 stuks uitgevoerd. Omtrent den moord te Nicuweschoot meldt de „N. R. Ct." nog het volgende Vermoedelijk is de moordenaar of naar sommiger meening zou men aan minstens twee mannen moeten denken achter in het huis gekomen en heeft de vrouw, iemand hoorende, de woonkamer verlaten om te gaan zien wie er was. Op den kleinen deel is zij door den ellen deling aangevallen en hier heeft waarschijnlijk een wanhopige worsteling plaats gehad, waarin zij ten slotte het onderspit moest delven. Wat het vermoeden wettigt, dat er aan meer dan eenen misdadiger gedacht moet worden, is, dat uit het „visum repertuiu" der doktoren Rin- kes en Kijlstra is gebleken, dat de vrouw op ver schillende plaatsen is gewond, zoowel met stomp, als met scherp. Waarschijnlijk heeft dus de een haar met een mes aangevallen, terwijl de ander haar met een hamer of knuppel de doodelijke slagen op het hoofd heeft toegebracht. Nog een omstandigheid wijst op een mede plichtige. Vrij zeker heeft de moord, althans de eerste aanval, plaats gehad, op den kleinen deel, terwijl het lijk gevonden werd in de schuur, die daaraan grenst en er van gescheiden wordt door een schutting van ongeveer een manshoogte. Ware nu de vrouw, na den eërsten aanval in de schuur gevlucht, zooals men in den beginne vermoedde, dan zou haar weg daarhenen door bloedsporen moeten worden aangewezen, wat het geval niet is. Waarschijnlijk jheeft men het lijk opgeno men en over de schutting heen in het daarachter liggende stroo geworpen. Terstond viel de verdenking op een zekeren J. G., die den laatsten tijd in deze streken ver toefde, als leidsman van een lammen marskra mer. Na eenigen tijd in een slaapstede te heb ben doorgebracht te Heerenveen, woonde hij'se dert een week of vier bij een zekere Hendrikje v. d, L., wie hij had voorgespiegeld haar binnen kort te zullen trouwen. Waarschijnlijk was zijn doel alleen een lui leven bij haar te leiden, al thans wanneer het waar is, wat door velen wordt staande gehouden, dat hij reeds lang getrouwd is en ook verscheidene kinderen heeft. Terstond in hechtenis genomen en bij de ver- slagene gebracht, ontkende hij pertinent alleBchuld. Hij beweert des morgens omstreeks balf elf de woning voorbijgegaan te zijn op weg naar Oude- schoot, waar hij zegt van 11 tot 1 uur te heb ben doorgebracht en nog met drie verschillende personen te hebben gesproken. Twee Toode vlek ken op zijn jas, die tijdens zijn voorloopig ver hoor door den officier van Justitie ontdekt wer den, en die hij terstond met den nagel zocht weg te krabben, wat hem natuurlijk verboden werd, verklaarde hij voor oker, doch getuigen niet in zijn voordeel. Men vond althans genoeg vermoeden tegen hem om hem voorloopig in ver zekerde bewaring te houden. Donderdagavond liep te Heerenveen het ge rucht, dat men ook een tweeden schuldige zou hebben gevonden. En inderdaad is aldaar een reeds bejaard kermisreiziger in hechtenis geno men, die zichzelve door enkele onvoorzichtige uitlatingen zou hebben verklapt en, door de po litie aangesproken, terstond door de mand gevallen zou zijn. Daar deze man echter in vrij sterken graad van droukenscbap verkeerde, wordt aan zijn verklaringen niet veel waarde gehecht. Men heeft hem echter voorloopig naar het hnis van bewaring overgebracht. lllliwiwywwi m Zaterdag 23 Mei Ropen onze geliefde Oom -en Tante $g A. YAN DER WAAL j$£ 1» en <g& H C. RUIS, hunne 30-jarige Echtverceniging te herdenken. Helder, 22 Mei 1891. Sf? Namens hun Neef en Nicht, jï* J. H. GRASSER, M en Echtgenoote. Door 's Heeren goedheid hopen J wij op 25 Mei a. s. te mogen j herdenken de 30-jarige Echtver- eenigiug van onze geliefde Ouders M. DE BOER M. KOOPMAN, W, terwijl wij op dien zelfden dag het feest van de 53e Geboortedag onzer lieve moeder hopen te vieren. are Helder, 22 Mei 1891. Hunne dankbare kinderen, MARIJTJEDEBOER. TEUNIS DE BOER. STEINTJE DE BOER. M Ondertrouwd F. R. VISSER en J. F. BLOOS. Helder, 22 Mei 1891. GeborenJACOBUS WILLEM Zoon van: A. BREET Wzn. en T. KNEPPEL. Helder, 21 Mei 1891. Uit Heerenveen bericht menDon derdagnacht zijn twee personen, verdacht van den moord te Nieuweschoot gepleegd, te Heerenveen binnengebracht. Zij werden te Lemmer in hechtenis genomen. Het doel was per nachtboot naar Amsterdam te vertrekken. De Minister van Marine brengt ten vervolge op zijne aankondiging van 24 April jl., ter kennis van zeevarenden, dat het torpedo-oefeningsterrein in hetSchul- pengat-, zeegat van Texel, 3de district, wordt aangeduid door 4 zwart en wit ge blokte boeien, waarvan 2 aan den witten tonskant en 2 aan den zwartentonskant. A. v. d. WAAL mHeden herdenken onze geliefde Ouders j$ C. RUIS, Hg hunne 30-jarige Echtvereeniging. j ifg Helder, 23 Mei 1891. 1 Hunne dankbare Kinderen, Behuwdzoon en Klein kinderen. GeborenSIMON. Zoon van J. ZWAAN Sz. en N. ZWAANKoomen. Helder, 20 Mei 1891. Bevallen van een flinke Dochter D. KAREL- YERBERNE. Vlissingen, 21 Mei 1891. Geboren: MARIA ADRIANA Dochter van D. MURKS W. C. MURKSDoesburg. Helder, 22 Mei 1891. Bevallen van een Dochter C. B. KOPPEN—Hoogenbosch. Helder, 20 Mei 1891. Heden werd ons ouderhart diep ge troffen door het onverwachts overlij den van onzen oudsten lieveling Jacobus Simonus Gerlaken, in den jeugdigen leeftijd van 6 jaar en 5 maanden. Paterson, 10 Mei 1891. Uit naam van zijn diepbe droefde Ouders C. KUIPER. A. KUIPER—THEESEN. BE53 ■■■nHnHHiBP Nog treurende over het verlies S van onze Zuster GEERTJE, trof ons opnieuw een zware slag door het af- sterven van onzen jongsten lieveling Cornelis Jacob, in den jeugdigen leeftgd van zeven weken, diep betreurd-door ons,zijne Ou ders, Grootouders en verdere Familie. Helder 21 Mei 1891. J. BOON. B. BOON, geb. LASTDRAGER. Heden ontving ik de treurige tij ding van het overlijden mijner har telijk geliefde Echtgenoot, den heer F. W. C. LEDEBOER, Luitenant ter zee le kl., Commandant van Hr. Ms. stoomschip «Samarang", gestationeerd in de wateren van Atjeh. M evrouw de Weduwe F. W. C. LEDEBOER— STAKMAN BOSSE. 's Gravenhage, 20 Mei 1891. Eenige en algemeene kennisgeving. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. Yoor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij de ziekte en het overlijden van mijnen geliefden Echtgenoot en der kin deren Vader, betuig ik mijnen kartelijken dank. Wed. D. OORTHUIS—DE GROOT. De affaire zal op denzelfden voet worden voortgezet. Hopende die gunst te mogen ondervinden, welke de overledene genoten heeft. Helder, 22 Mei 1891. Dankbetuiging. Yoor de vele bewijzen van belangstel ling, ondervonden bij het overlijden en de ter-aarde-bestelling van onze beminde Dochter GEERTJE, betuigen wij inzon derheid onzen dank aan de HH. Dragers en Buren, voor hunne bereidwilligheid, bij de ter-aarde-bestelling betoond. Helder, 22 Mei 1891. Namens Broeders, Zusters en verdere Familie, G. LASTDRAGER. W. LASTDRAGER, geb. MEIJER. DANK BETUI C I N C. Onzen oprechten dank voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen dierbaren Echt genoot en Vader. In het bijzonder aan de Heeren superieuren en verder personeel van de Stoomtimmerfabriek »de Zwaluw", voor de hulp en bijstand en de laatste eer, den overledene bewezen. Helder, 20 Mei 1891. Wed. B. W. GARSTENVELD— van HaAREN, Funderen en Bebuwdkinderen. Hartelijke dankbetuiging- aan allen, die den 12 Mei blijken van belangstelling heb ben gegeven, zoowel binnen als buiten deze gemeente. 'J. ZEEMAN en Familie. Hartelijken dank aan allen, die den 13 Mei blijken van belangstelling hebben ge geven, zoowel binnen als buiten deze ge meente. H. KIL JAN en Echtgenoote. Yoor de talrijke bewijzen van deelne ming, bij het overlijden van hunnen vader en behuwdvader, den Heer SIMON STAM MES ondervonden, zeggen ondergeteeken- den welgemeenden dank. G. STAMMES. T. J. H. STAMMES, VOGELEZANG. Hartelijke Dankbetuiging voor de vele blijken van belangstelling op ons 40-j a r i g Huwelijksfeest ondervonden, van familie, vrienden en bekenden op 15 Mei 1891. JAN VISSER en Echtgenoote. WIERINGEN, 22 Mei 1891. te HELDER (Palmstraat). D.V. ZONDAG 24 MEI, voormiddags 10 ure Ds. D© Wolff, van Leiden» Algemeene Vergadering der Kiesvereenigiug op MAANDAG 25 MEI a.s., des avonds te 8 uren precies, in de Tuinzaal van .Tivoli". jjET BESTUUR. Bond voor Algemeen Kies- en Stemrecht. Afdeeling HELDER. in MUSIS SACRUM. Sprekerde Heer DE CLERCQ, van Haarlem. (Protest-Candidaat voor dit District). OnderwerpZijn Program. Entree 10 Ct. Debat gewenscht. HET BESTUUR. ALGEMEENE VERGADERING op ZONDAG den 24 MEI 1891, in het lokaal «Tivoli"Opening der vergadering des namiddags om 5 uur precies. Punten ter behandeling No. 1 Rekening en Verantwoording. No. 2 Drie-Maandelijksch-Verslag. Een getrouwe opkomst wordt dringend verzocht. HET BESTUUR. De Burgemeester van WIERINGEN brengt ter kennisse, dat op Woensdag* den 27en Mei, VEEMARKT zal worden gehouden, en vervolgens iederen Woens dag in de maanden Mei, Juni, Juli en Augnstus, benevens een NAJAARSMARIiT den 3en Woensdag in de maand October van ieder jaar. Wieringen, 21 Mei 1891. De Burgemeester voornoemd, C. J. J- H. VAN KEMPEN. te geven door het STAFMUZIEKKORPS DER KON. NED. MARINE, onder directie van den Kapelmeester J KONING AANVANG 2'/* UUR. Voor niet-leden is de Entrée-prijs HEERENƒ0.50. DAMES en KINDEREN ieder - 0.25. Namens de Commissie van beheer voor 't Stafmuziekkorps der K. N. Marine de kapelmeester, J. KONING. Zondag ci.s.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2