S. 1. LAND, s. T. LAND, Yac- en Beminatie, BURGERPLICHT. JE EENDRACHT", te Helder, Advertentie n. BIDSTOND Algemeene Vergadering „Welvaart en Vooruitgang". gen in deze toepassing van het aloude spreek woord, 't Is wellicht overbodig, hieromtrent in beschouwingen te treden. Do opmerking, dat een goede Raad duur is, zij daarom ter overdenking aanbevolen aan de kiezers en aan de lezers dezer Courant, door H. 29/5 '91. een opvisscher. Zoo even ontving ik van den heer Berk hout, boekhandelaar alhier, ter inzageEene nieuwe Kamergymnastiek voor Mannenontwor pen door den Gymnastiekleraar te Den Haag, den heer W. Scharroo, en door een elftal doctoren en een viertal turnleeraren aanbevo len. Het werk van den heer Scharroo, dat eenig is, bestaat uit een stel van zes fraaie en buitengewoon duidelijke platen, die op aan schouwelijke wijze uitgezochte reeksen oefeningen met de ijzeren staaf te zien geven. Elke plaat bevat de gymnastische oefeningen, bestemd voor een der werkdagen van de week. De Zondag blijve ook in dezen een rustdag. Aangezien het werk zoo degelijk en voor ieder zoo zeer bevattctijk is, kan ook ik het met den meesten aandrang aanbevelen. Velen zijn er, die uithoofde hunner betrekking hunne spieren, hunne lichamen bijna of in het geheel niet zullen vermoeien. Velen dezer zijn er, die niet in do gelegenheid verkeeren, zich bij een mannenturnvereeniging (Pro Patriaof Oefening kweekt Kunst) aan te sluiten, wat toch zoo uitermate heilzaam zou zijn, ja, wat voor hen een behoefte, een levensbehoefte zou wezen. Juist dezen en ik heb dus het oog op ambtenaren, klerken, op leeraren en onder wijzers, op geestelijken, advocaten en notaris sen, op horlogemakers enz. beveel ik nog maals dringend aan kennis te maken met het werk van den heer Scharroo. F. C. H. SCHLAIIMILCH, Gymn. Onderw., President van „Pro Patria". Meisjes en knapen, past op Zaterdagnamiddag reed o. a. door de Cali- fornië- en Weezenstraten een artillerist te paard, 't Was, meen ik, de staloppasser van een der hoofdofficieren, alhier in garnizoen. Een aantal kinderen waren daar in den om trek aan 't spelen. Nauwelyks zagen zij den ruiter aankomen, of in éóns begonnen ze al len, zoo hard ze konden, te gillen en te schreeu wen, kennelijk met het doel om het paard aan 't schrikken te maken. Een klein kind kwam op dat geschreeuw en gegil haastig uit een winkelhuis aanloopcn, om met do andere kleuters meê te doen. Nu had dit gevaarlijk bedrijf der jeugd ditmaal geen ernstige ge volgen de artillerist slaagde er in, het paard in zyn macht te houden, en verwyderde zich in de richting der Keizerstraat. Maar ik vond dit bedrijf wel zóó ernstig, dat ik meende, de aandacht der meisjes en knapen in deze ge meente er op te moeten vestigen en hen te moeten toeroepen past opAls hun geschreeuw oons ongelukken veroorzaakt, dan zouden ze zeiven moeten erkennen geheel verkeerd ge daan te hebben. Ik wilde lmn vooraf waar schuwen. En heel lieht, zoo dacht ik, wordt dit waarschuwend woord ook door ouders van kinderen gelezen. Wanneer zij eens hunno kleinen opmerkzaam maken op 't gevaar, dat door hun gillen en schreeuwen kan ontstaan, dan is het misschien mogelijk, deze verkeerde gewoonte der kinderen te doen verdwijnen. Misschien ook dat de onderwijzers en onder wijzeressen op onze scholen hieraan weieens aandacht willen schenken en door .het houden eenor vertelling, in den geest van «Het zweep je" uit het voormalige schoolleesboek n Vader Jaeob", het doel van dit schrijven wel wilien bevorderen. B. Marine en Leger. De adspirant-ingenieur der marine L. J. K, van Waveren ia van 's Rijka werf te Amsterdam overgeplaatst bij die te Willemsoord. Blijkens bij het departement van marine ont vangen bericht heeft Hr- Ma. zeilkorvet „Nauti lus", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee H. G. Hildebrandt, in den voormiddag van den laten dezer de reede van Leith (Edinburg) verlaten, ter voortzetting van de oefeningsreia. Hr. Ms. atoomschip „Dolfijn" en gaffelschoe ner „Argus", die Zaterdag te Harlingen en Nieu- wediep binnenvielen, kozen gisteren weder zee. Hr. Ms. ramscbip „Guinea" keerde gisteren middag van de Hoek van Holland alhier ter reede terug. Heden vertrok torpedoboot No. 16 van hier naar Hellevoelslui3. Heden werden op gebruikelijke wijze in dienst gesteld Hr. Ma. stoomkanonneerbooten „Ever" eu „Gier" tot oefening der adelborsten vau het kon instituut der Marine. De luits. ter zee 2e k). H. C. A. Schlüter, G, W. de Leur, jhr. C- Röell en F. M. L. v. Geen- dienende aan boord Hr. Ms. stoomschip „Van Galen", worden met 16 Juni a.s. op non-activi teit gesteld, terwijl met dien datum worden ge plaatst aan boord van Hr. Ms. stoomschip „Van Galen" de luits- ter zee 2e kl. E. Coenen, jhr. E. O. de Jong van Beek en Donk en G. L Luyten, en aan boord van Hr. Ms. ramschip „Guinea" en torpedo instructieschip „Marnix" respectievelijk de luits. ter zee 2e kl. R. F. van Brakel Schimmel en A. H. F. M. Latour. („Stct.") Hr. Ms. instructiekorvet „Nautilus", onder be vel van den kapt. luit. ter zee H. G. Hildebrandt, thans tot oefening van de bootsleerlingen op de Noordzee kruisende, zal tegen 10 Juli te Nieu- wediep aankomen, alwaar een vijftal adelborsten le kl- zullen worden ingescheeptvervolgens zal die bodem naar Hellevoetsluis vertrekken om victualiën enz. in te nemen, en daarna tot begin Augustus de oefeningstochten op de Noordzee voortzetten. Hr- Ms. pantserdekkorvet „Sumatra", onder bevel van den kapt. ter zee P' G. Brucb, is gis teren te Amsterdam door den vice admiraal W. F. H. Cramer, directeur en commandant der ma rine, geinspecteerd morgen vertrekt deze bodem naar IJmuiden en zal Maandug den proeftocht op de Noordzee aanvangen. Werd aan de onderofficieren der zeemacht door den Minister van Marine de toezegging gedaan, dat bij eene herziening van het reglement vau het Fonds voor Dek- en Onderofficieren voor de deelhebbers eene gunstiger beschikking zou vol gen, thans is bij Kon. Besluit van 15 Mei 1891 No- 33 bepaald, dat 3 malen het bedrag wordt uitgekeerd van de sommen, die langer dan tien jaar aan het fonds zijn gecontribueerd. De gel den, die tien jaren en kórter, doch minstens zes maanden, werden bijgedragen, worden tweevoudig uitgekeerd. Bij het overlijden van deelgenooten, tijdens hun dienst bij de Marine of het korps mariniers, wordt, indien de aanspraak op uitkeeriug niet is verloren, aan de weduwe of de wettige of erkende natuur lijke kinderen, beneden den leeftijd van achttien jaren, hetzelfde uitgekeerd, waarop de levende aauepraak zou hebben gehad. Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Prinses Marie", van Ba tavia, vertrok 29 Mei van Port-Said. Het stoomschip rConrad", van Batavia, pas seerde 29 Mei Ouessant. Het stoomschip „Soerabaja", van Java naar Rotterdam, vertrok 31 Mei van Aden. Het stoomschip „Znid-Holland", van Rotter dam naar Java, arriveerde 31 Mei te Southamp- ton. Het stoomschip „Drenthe", van Java naar Rotterdam, vertrok 30 Mei van Marseille. Het stoomschip «Burgemeester den Tex", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 30 Mei kaap St. Vincent. Het stoomschip „Voorwaarts", van Amster dam naar Batavia, arriveerde 31 Mei te Port- Said. Het stoomschip „Conrad" van Java arriveer de den 31n Mei te Amsterdam. Marktberichten. Alkmaar, 30 Mei. Aangevoerd 9 paarden f 70 a 300, 31 koeien en ossen f 120 a 200, 33 nucht. kalveren f'6 a 16, 350 magere scha pen f 16 a 22, 1358 lammeren f7 a 10, 221 magere varkens f 11 a 16, 281 biggen f3, a 6,12 bokken en geiten f 3 a 10, 8 kleine bokjes 30 a 40 cents, boter per pd., ('s mid dags 12 uur) f0,55 a 0,65. eieren f 2,50 a 3,00, eendeneieren f3,25, beide per 100 stuks; Hoorn, 80 Mei. Aangevoerd tarwe f 10, a 11,50, Gerst f5,75 a 6,25, Haver f4,50 a a 5, erwten: witte f 10,50 a f 12, groene dito f 12,50 a 16, grauwe dito f 16,50 a 18, vale dito f 14,50 a 17, bruine boonen f 15 a 17, karwei f9,50 a 9,75, mosterdzaad f 15,50 a 16, 12 paarden f70 a 150, 14 koeien f 110 a 150, 978 schapen f 16 a 27, 354 lammeren f6 a f 13, 27 kalveren f8 a 22, 46 varkens f8 a 16, 4 zeugen f20 a 30, 120 biggen f4 a 5,50, kipeieren f3,7.5 a f3. per 100, 2350 koppen boter f 0,55 a Q,60 per KG. Visscherijberichten. Nieuwediop, 29 Mei v.m. 7 u. Aangebracht 14000 ansjovis per 1000 f 9,25. 30 Mei. 1 beuger met 160 schelv. per 100 f 14, 5 kabelj. f 1,25. 9000 ansjovis per 1000 f 8,80 a 9,10. Van vletten 1600roggen f 0,45 a 0,50. 170 korders met 10 tot 100 tongen f 0,60 a 0,55, 20 tot 200 kleine tong f 0,15,14 tarbotten f8 a 11, 1 tot 6 mand kleine schol per mand f 2, 1 tot 2 mand schar p. m. f 2 a 3, 20 roggen f 0,60. Van Wieringen 140-tal geep per tal f 3 a 4,50. 1 Juni. Van vletten en Texelaars 980 roggen f 0.50 a 0,55. Van Wieringen 14-tal geep per tal f 3,25. 3 korders te zamen met 300 tongen f 0,45 a 0,50, 130 kleine tong f 0,15. 2 Juni v.m. 8 u. van vletten 70 roggen f 0.55 a 0,60. Van Wieringen 50-tal geep per tal f 3,50 a f 4. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 29 Mei tot 2 Juni. ONDERTROUWDa GETROUWD: ueeüe' BEVALLEN: A. H. Reiding, geb. Sennekes, z. L. Groen, geb. van Beek, z. J. Stroomer, geb. Schilder, d. W. Snijder, geb. Stam, z. M. Pastor, geb. Wunder, d. N. Geus, geb. Roog, d. C. Rob, geb. Koelucht, d. A. van Buuren, geb. Moen, z. OVERLEDEN: Arie Trap, 9 m. J. P. Jongs- ma, 11 m. W. Gauw, 3 j. H. van der Hert, echtge noot van J. Edelenbos, 69 j. F. J. Meerens, echt genoot ran C. Ran, 49 j. POLITIK Gevonden Voorwerpen. Adres Bureau II. 1 nieuwe schoen. Arees Bureau I. 1 paar wollen sokken. Vervolg der Berichten. Ook de heer J. C. De Ruijter de Wildt, te Vlissingen, als lid der Commissie van onderzoek naar den toestand van het red dingswezen in Nederland in 't Overzicht genoemd, en die dus aaudeel heeft gehad, in de samenstelling van het advies om trent het streven van Bestuurderen van het Heldersche Fonds tot het verleenen van ondersteuning ter aanmoediging van redders van schipbreukelingen, heeft voor de ontvangst van het Overzicht dank betuigd. Bij de op gisteren gehouden aanbeste ding door do Garnizoens Voedings-Commissie is door de volgende personen ingeschreven Voor vleesch en vet: M. Evelein, alhier, f 70 de 100 KG. Wolf te Rotterdam, - 69,85 W. S. J. Beek, alhier, - 67,30 W. J. Oostenburg, n - 66,50 F. Koomen, - 63 J. A. v. Gelder, - 61,90 A. Keet, - 61,80 Voor aardappelen: J. S. Jacobs, alhier, f 2,99 do H.L. D. v. Amesfoort, - 2.68 C. Postma, - 2.68 F. Th. de Haas, - 2.60 Naar wij vernemen, zyn gisteren eenige personen, die niet hadden gelet op de aankondiging van den aanvang der zomerdienst-regeling, te laat aan den trein gekomen. We maken er daarom onze le zers opmerkzaam op, dat de vertrek-uren van twee treinen van hier gewijzigd zijn nl. de 2e trein 's morgens vertrekt 5 min. vroeger, dus te 9.10 en de middagtrein 18 min vroeger, dus te 3.37. Misschien is het noodig, dat we ook herinneren aan de ingetreden wijziging van de buslichting by de Posteryen. Met den middagtrein te 1.12 vertrok gisteren van hier de heer C. F. P. Soetens, op zijn verzoek, wegens hoogen leeftijd, eervol ontslagen gemeente-apotheker en directeur van het gemeente-ziekenhuis alhier. Gedurende 14 jaren heeft de heer Soetens zijne gewichtige betrekking met ongeëvenaarde nauwgezetheid waargenomen, zoodat er bij gelegenheid van 't verzoek om ontslag, door hem ingediend, voor hh. commissarissen over 't ziekenhuis en de apotheek overvloedige reden bestond, om aan den gemeenteraad voor te stellen, den ijverigen, nauwgezetten man, die zich bovendien onder scheidde door de bevordering van een voor de gemeente zuinig beheer, eervol te ontslaan met dankbetuiging voor de in zijne betrekking bewezen goede diensten. Hieraan werd voldaan, en. de hoogbejaarde gemeente-apotheker kon gisteren van hier vertrekken met de gedachte, dat hij steeds zijn plicht heeft gedaan en bij allen, die hem leerden kennen en waardeeren, bij zijn vertrek een goede herinnering achterlaat. Hartelijk wenschen wij, met zijne betrekkingen en vrienden, dat de grijsaard nog eenige jaren genot moge hebben van zijne wèlverdiende rust, die hij bij zijne familie in de hoofdstad hoopt to vinden. Op Zaterdag 6 dezer zal een in ons land gedeeltelijk zichtbare, ringvor mige zons-verduistering plaats hebben. Begin 's namiddags 5 u. 18 min., midden 6 u. 3 min., einde 6 u. 45 min. Texel, 1 Juni. Heden waren ter markt aangevoerd 3086 lammeren. De handel was willig. De volgende prijzen werden per stuk besteed f 5, f 5.50, f 6, f7, f9.50, f 10,50 en f 11. Beroepen bij de herv. gemeemte te West-Terschelling dr. S. P. Heringa, te Purmerland. Door den Agent van het Ministerie van finaneiën wordt medegedeeld, dat de zer dagen ondekt zijn drie in omloop geweest zijnde valsche muutbiljetten van f 10 van den tegenwoordigen vorm, alle genummerd K 02772.. Ze zyn met htt bloote oog van echte muntbiljetten te on derscheiden door het papier, dat bij de valsche harder is en zonder watermerk ook is de kleur lichter dan van de echte muntbiljettende bewerking is minder zorgvuldig, de letters zijn zwaarder en minder genuanceerd; de woorden «tien gulden zijn op de echte biljetten donkerder van kleur dan de rand, in de valsche ziju beide kleuren gelijk; ook zijn de valsche biljetten iets grooter dan de echte. Bij twijfel aan de echtheid van eenig muntbiljet wende men zich tot de Neder- landsche Bank of tot den agent van het Ministerie van financiën te Amsterdam. In de Cadetten-Almanak voor 1891 is in de rubriek „Varia" een aardig gebruik gemaakt van de volgende bekende regelen, door „Jonathan" in „Waarheid en Droomen" aan zijn huisklok gewijd. „De Tamboer. Tot op zekere hoogte is hij de meester van ons allen. Reeds in den vroegen mor gen begint hy met den baas over my te spelen. Dan roept hij mij met forsche stem toe„Ontwaeck gij die slaept en sta op uijt den dooden Ik moet bekennen, dat ik mij soms wel aan zijn heerschappij zoek te onttrekken en doe, of ik hem niet ge hoord heb. Maar vergeefsdan volgt er al spoedig een duchtiger vermaning, waarin ik zóó duidelijk een strengen toon van be risping meen te hooren, dat ik op het zelfde oogenblik naast mijn bed sta. Zoo gaat het den ganschen dag door niemand gaat uit, zonder hem verlof te vragen niemand durft een oogenblik lan ger uitblijven, dan hij heeft toegestaan, 's Avonds is hij het weder, die den aftocht regelt." Uit Washington in Georgia wordt, onder van 27 Mei. aan Dalziel het vol- geseind Groote opgewondenheid heerscht hier onder de negers, daar een aantal hunner het slacht offer is geworden van een afschuwelijke daad. Eenige dagen geleden keerde een neger, die in zijn gemeente veel aanzien en achting ge niet, van een langdurige reis te Washington terug. Zijn vrienden besloten die gebeurtenis op gepaste wijze te vieren. Zy droegen aan een deputatie uit huu midden op, zich te be geven naar Lizzie Hughes, een vrouw die een gaarkeuken hield. Er werd daar overeengekomen, dat tegen Maandagavond j. 1. voor het gezelschap een lekker maal zou worden gereed gemaakt. Toen men aan tafel zat, was er onder de negers maar een roep over het malsche kalfsvleesch. Uit beleefdheid maakte een der gasten desweg€ vrouw Hughes een compliment, tegelijk vragen de, waar zij dat lekkere vleesch had gekocht. Een kind van de vrouw, dat in het vertrek rondliep en de vraag hoorde, riep: »het is vleesch van mijn zusje Toen verhaalde het kind een ontzettende geschiedenishoe haar moeder het kleine zusje dien middag had gedood en het vleesch had gekookt om het den negers voor te dienen. De negers, buiten zich zeiven van woede en verbittering, grepen vrouw Hughes, en een drietal hunner werd naar den naastby wonen den dokter gezonden met de beenderen en van 't maal, opdat deze deskundige do waarheid aan 't licht zou brengen. De dokter erkende de overblijfselen als be hoord hebbende tot een menschelijk wezen. Hij waarschuwde echter tegelijk de politie, die nu in voldoende sterkte bij het kookhuis aankwam, nog juist in tijds om te verhinderen dat het monster gelyncht werd. Zy werd onmiddellijk in hechtenis genomen. De vrouw ontkent de misdaad, maar het kind wordt vermist en zij weet niet te zeggen, waar het kind zich dan wel bevindt. Het proces tegen mevr. Weiss is Zaterdag afgeloopen voor het gerechtshof te O ran en de geschiedenis der „giftmeng- ster van Ain Fezza" is met een zeer tra gisch slot besloten. Zij werd door de ge zworenen schuldig bevonden, onder aanne ming van verzachtende omstandigheden, en veroordeeld tot 20 jaren dwangarbeid welk vonnis waarschijnlijk door presi dent Carnot tot 5 jaar verzacht zou wor den. Maar de vrouw, die in het eerst door «kruis of munt" liet beslissen of zij Ro- ques al dan niet als minnaar zou aanne men en later zoozeer in de macht van dien minnaar geraakte dat zij geen weer stand kon bieden aan zyn aansporingen om haren man te vermoorden, heeft in haar wanhoop zelfmoord gepleegd, waar toe zij reeds eenmaal een mislukte po ging had gedaan. Zij had terstond na hare veroordeeling gezegd, dat zij haar kinderen van haar verlossen en een eind aan haar leven ma ken zou. Men nam allerlei voorzorgen om dit te beletten men liet haar onafgebroken be waken, maar zij wist haar bewaakster te verschalken en met vergif, dat zij in haar zakdoek had verborgen, haar voornemen te volbrengen. In haar cel werd een brief gevonden, met het opschrift„Aan mijn zoon als hij 15 jaar oud zal zijn." Netjes opgeknapt. Eenige jaren ge leden stierf in Sleeswijk zekere heer Niel- sen, die algemeen als een verklaard vij and van het huwelijk bekend stond. Vóór zijn dood vermaakte hij aan zijn knecht en zyn keukenmeid ieder 20.000 gulden, onder de voorwaarde dat het erfdeel van den een aan den ander zou vervallen, zoo knecht of keukenmeid een huwelijk aan gingen. Nauwelyks was de erflater dood, of de beide erfgenamen traden met elkan der in het huwelijkhet jonge paar trok daarop naar Hamburg, waar het reeds zes jaren woont. Onlangs hoorden te Kopenhagen wonende bloedverwanten van den overledene, dat de erfgenamen met elkander waren getrouwd zij eischten dus teruggave der veertigdui zend gulden, daar door het huwelijk de voorwaarde van het testament geschonden was. De vroegere knecht en dienstmaagd beweren echter, dat zij aan hunne verplich tingen stipt hebben voldaan, want hij (de knecht) had toen hij trouwde, zijn erfdeel aan de keukenmeid afgestaan en deze had evenzeer haar erfdeel, ingevolge het voor schrift van het testament, aan den knecht gegeven. De zonderlinge zaak zal binnenkort voor den rechter komén. Men is zeer benieuwd hoe de eindbeslissing zal wezen. Bevallen van een Meisje M. A. OVER DE LINDEN Van Vliet. Algemeene kennisgeving. Nieuwediep, 1 Juni 1891. 30 Mei 11. overleed na een kortstondige ongesteldheid, mijn geliefde Echtgenoot en onze beminde Vader HENDRIK VAN 'T IIERT, in den ouderdom van 59 jaar. Helder, 2 Juni 1891. Wed. J. VAN 'T HERT— E delenbosch. Mede namens zijn Schoonvader B. Edelenbosch, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, en verders de ge- heele Familie, zoowel binnen als buiten de Heden ontsliep zacht en kalm, te Amsterdam, onze geliefde Zoon en Broeder, de Heer GOFFE JACOB VROOM, in den ouderdom van ruim 40 jaar. Helder, L. Vermeulen. Enkhuizen, Ie. A. Stadermann Vroon. (H. A. Stadermann. Assen, A. E. Bronsdjjk i Vroon. 1D. Bronsdijk. Helder, D. M. Mos. 29 Mei 1891. Hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, van Buren en Vrien den op 3 0 Mei ondervonden. T. GOOS en Echtgenoote. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden gedurende de ziekte en het overlijden van mijn geliefden Zoon Jaco- bus Franciscus Rijkers, betuigen wij on zen hartelijken dank. Helder, 1 Juni 1891. J. F. RIJKERS en familie. Voor de vele blijken van belangstelling bij de gelegenheid van onze 40-jarige Echt- vereeniging, betuigen wij namens Kinde ren en Behuwdkinderen onzen har- tel ij ken dank. Heider, 2 Juni 1891. JOHs. TER BEEK en Echtgenoote. Hartelijke Dankbetuiging aan familie, vrienden en bekenden, voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun 25-jarige Echtvereeniging ondervonden op 31 Mei 11. IJmuiden, 2 Juni 1891. G. SCHOL Zeeloods en Echtgenoote. C. F. P. SOETENS, Gemeente-apotheker, en Dochter. Helder 1 Juni 1891. p. p. c. in de Chr. Cer. Kerk, D.V. WOENS DAG-AVOND 8 uur Ds. F. Zantinge. DONDERDAG-MORGEN 10 uur Conferentie voor elk toegankelijk. Referenten de Doininee's VELDMAN, TEN HOOR en Professor LINDEBOOM. rechtstreeks van het Kalf, voor Vrouwen en Kinderen van het personeel der Zee macht en van onvermogenden alhier, op Maandag den 8en en Dinsdag den 9en Juni e. k., van 24 ure des na middags op 's Rijks Marinewerf, ingang Westpoort. De Dirig. Officier van Gezondheid le kl., J. B. COOMANS DE RUIJTER. van de R. C. Centrale Kiesvereniging op heden, Dinsdag den 2n Juni 1891, 's avonds 8 uur, in de Tuinzaal van «TIVOLI", te Helder. noofdkiesdistrict DEN HELDER. Door de Centrale Liberale Kiesvereeni- ging en de toegetreden Vereenigingen werd met algemeene stemmen voor de verkiezing van 9 Jnni a. s. tot Candidaat voor het Lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal gesteld de Heer aftredend Lid. Het Bestuur der Centr. Lib. Kiesv. T. J. WALLER, Voorzitter. F. L. W. BEYERINCK, den Helder. R. S. KUPERUS, Texel. J. N. WIERSMA, Wieringen. G. NOBEL, Zijpe. A. ERIKS, Petten. M. D, van den BERG, Anna Paulowna. Nationale Kies-Vereeniging te HELDER. In de laatstgehouden algemeene vergade ring is met eenparige stemmen benoemd tot Candidaat der Vereeniging voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de heer te 's Cravenhage, (AFTREDEND LID). De ondergeteekenden, voldoende aan de opdracht om deze candidatuur ter alge meene kennis te brengen, noodigen hunne mede-kiezers dringend uit, op Dinsdag 9 dezer aan de stemming deel te nemen en hunne stem op den heer T ■/i.nfl uit te brengen. Helder, 1 Juni 1891. Het Best'uur: T. MOOY. S. W. STOOKER. E. FRANKEN. R. TIENSTRA. B. L. VRIES. J. G. R. VOS. J. KRIJNEN. Vuurstokers-Vereenigiug Vergadering op Woensdag 3 Juni a.s., 's avonds 8 uur, in het lokaal «Tivoli". Een getrouwe opkomst wordt verzocht. HET BESTUUR. Gevraagd een bekwame knecht en een leerling. Adres BRABANTSCH Schoen- en Laarzen-Magazijn, Vlamingstraat No. 50.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2