POLITIE. In den boekwinkel van BERKHOUT Co., Zuidstraat. BUISONJÉ ZOON, Hoofdgr. A. J. MAAS, Dijkstraat. P. SPRUIT Jr., Dijkstraat Aan de drukkerij Koningstraat. Aan ons Bureau Spoorstraat. Sigaren-Magazijn »DE KLOK", Westgracht. A. B WEBER, Kanaalweg. Advertentiën. andere zijde van de Almirante Lynch" ge stoomd en gaf haar de volle lading van de zijbatterijen. De werking was verschrikkelijk. Allo kanonnen van de «Almirante Lynch" werden vernield en veertien matrozen gedood en velen gewond. Nu was het echter ook hoog tijd voor de «Magellanes» om heen te gaan. De kannonnen van het fort openden een geducht vuur. De Magellanes", stoomde met volle kracht naar zee, maar ontving toch een bom bovenop 't dek,die ontplofte en daardoor een gat sloeg in het dek, vier man doodde en het Pivot-kanon vernielde. Verdere schade bekwam de «Magellanes", die spoedig buiten het bereik der kanonnen was, niet. Evenwel had de bemanning ver schrikkelijk geleden. Toevallig lagen in de haven drie vreemde oorlogsschepen, maar d hielden zich onzijdig en deden geen poging om het gevecht, dat een uur duurde, te ver hinderen. De Almirante Condell" was zoo geteisterd, dat men het schip aan wal moest hijscken daar het anders zeker zou gezonken zyn de „Almirante Lynch" verloor haar commandant en 4 officieren en de „Sargeanto Aldea" verkeerde in denzelfden toestand als de „Almirante Condell". De „Magellanes" keerde naar de baai van Caldera terug. dit bezwaar zoowel tegen klassen van 15 als van 50 leerlingen gericht is. 'k Herhaal daarom mijn meeningals we zooveel dubbeltjes uit winnen met de afschaffing van Land en Zee macht, dan moet ieder kind een eigen onder wij zer hebben. Gebeurt dit niet, dan blijft steeds het hersenverschil bestaan, waarop door den heer D. C. zoo terecht werd gewezen Met alle achting. Een kruidenier. VERBETERING. In ons vorig nummer werd absusievelijk vermeld, dat de milicien-verlofgangers der Zeemacht, alhier, verblijf houdende, waren ge ïnspecteerd. De in dat bericht bedoelde in spectie had plaats over de miliciens-verlofgan gers der Landmacht. Is dat abuis wellicht een gevolg van de nauwe verwantschap, die er tusschen Leger en Marine bestaat? Ingezonden. Mijnheer de Redacteur, mag ik u beleefd een plaatsje verzoeken voor 't volgende: Met genoegen zien velen met mij de werk zaamheden van „Helders Belang." De verfraaiing onzer gemeente is een zaak, waarbij toch ieder ingezetene belang heeft. Daar intusschen de fondsen, waarover de Vereeniging te beschikken heeft, niet ruim zijn, zag elk bijdrager gaarne die gelden op de in zijn oog meest nuttige wijze besteed. Nu is er sprake van beplanten aan het uiteinde der gemeente, bij den ingang der Lange- straat. Daar zullen weinigen wat aan hebben en o. i. zijn er meer geschikte plekken. Om u een enkel te noemen, verwijzen we naar 't pleintje, dat aan 't begin der Spoorstraat gevonden wordt, een punt waar vijf straten op uitloopen. Daar zou een uitmuntende gelegenheid tot verfraaiing bestaan, waarvan dagelijks een groot aantal voor bijgangers genot konden hebben. Rij voorbaat dank zeggende, verblijf ik Uw getrouwe lezer» X. Vreemdelingen-verkeer. Als lid van „Helder's Belang", Vereeniging tot verfraaiing en tot bevordering van den bloei dezer gemeente, .ontving ik dezer dagen van 't Bestuur dier Vereeniging een 10-tal kaarten, kennelijk bestemd tot verspreiding naar buiten' Toen ik bezig was, om die kaarten aan betrek kingen en vrienden, elders wonende, te vereenden, blrek het mij al spoedig, dat mijn voorraad veel te gering, geheel en al ontoereikend was, om allen een kaart aan te bieden, 'k Wendde mij, toen ik eit bemerkte, terstond tot den Secretaris der Vereeniging, den heer Mooy, en onmiddellijk werd ik in staat gesteld, om aan alle vrienden en kennissen, die elders verblijf houden, een of meer kaarten te zenden, 'k Wenschte dit te ver melden, omdat het zeer zeker anderen aansporen zal, om mede te werken tot verspreiding der kaarten, en zoodoende tot het vestigen der aan dacht van reizigers op dit bezienswaardige plekje des Lands. Met het oog op bezoekers, die hier slechts één enkelen dag wenschen te vertoeven, ware het wel wenschelijk geweest, das de Spoorweg-directie een allerlaatste trein van Helder naar Amsterdam had laten rijden. De wetenschap dat men, na een gansohen dag vertoevens, in den laten avond nog in de hoofdstad terugkeeren kan, noodigt als van zelve tot een bezoek uit. Ondersoheidene groote vergaderingen, zooals die der Visscheaij- en der Onderwijs-Vereeniging heb ben nimmer hier plaats, omdat de deelnemers al te vroeg de bijeenkomst moeten verlaten. Reed van hier een allerlaatste trein in de richting Amsterdam, zulke bijeenkomsten, die nogal voor deel afwerpen, konden dan ook hier worden ge houden. Eu nu spreken wij nog niet van het voordeel, dat de vischhandel by 't vervoer per allerlaatsten trein zou hebben Helder, 3 Juni 1891. Z, Mijnheer de Redacteur! 'k Ben danig in mijn schik met de hoogst belangrijke inlichtingen, die ik, door tusschen- komst van 't vorig nummer dezer Courant, van 't Bestuur der plaats, afdeeling van den Bond voor algemeen kies- en stemrecht heb ontvan gen. 't Was toch maar recht goed, dat ik een oogenblik myn werk in den winkel verliet, om mij aan 'tschryven te zetten; 'kzou anders misschien steeds in den blinde gezocht hebben naar de oplossing der raadselen. Nu ben ik vol komen op de hoogte, 't Genoemde Bestuur stelt mij gerust, dat de opheffing van Marine, Leger en Landswerf heel geleidelijk zal ge schieden en dat, als die werf opgedoekt is, wij op dezelfde plek een werf zullen krijgen, waar men druk schepen zal bouwen voor de handels- vlootNu sprak mijnheer De Clercq in Musis Sacrum volstrekt niet van eene geleidelijke af schaffing der landsverdediging, en zelfs gaf zijn gezegde, dat we al meer dan genoeg hebben van de soldatery, my althans den indruk, dat Land en Zeemacht subiet moesten opgeruimd worden. En in 't Program voor 1891, dat ik dezer dagen op de toonbank vond liggen en aan myn adres was toegezonden, verzekert onze Kamer-candidaat, dat hy het leger hoe eerder hoe beter wenscht afgeschaft te zien. 't Ver schil tusschen het adspirantkamerlid en 't Hel- dersche afdeelings-Bestuur moeten de lui nu onder elka&r maar uitvechten. 'k Ben ook dankbaar voor de inlichting, die ik ontvangen heb, ter zake van 't onderwijs. Ofschoon ik kinderen heb, die de school bezoeken, schijnt het, dat ik, volgens meergenoemde Bestuurderen, niet heel veel van dat groote volksbelang, het onderwijs, afweet, 't Is misschien dom van my, ondanks het geleerde betoog, dat ik gelezen heb, blijf ik volhouden, dat, als volgens den heer De Clercq klassikaal onderwys niet deugt} Marine en Leger. Bij koninkl. besl. van 6 dezer wordt, met ingang van 16 Juli a.s. vereenigd tot een divisie voor bin- nenlandschen dienst: Hr. Ms. ramsckepen Guinea en Buffel; Hr. M. rammonitor le kl. Draak; id. 2e kl. Panter; Hr. Ms. monitor Cerberus en Hr. Ms. stoomkanonneerbooten Heimdal, Balder, Braga en Hydra, en het bevel over deze divisie opgedragen aan den kapt. t. z. D. G. Brand, alsdan command. van H. Ms. ramsckip Guinea voornoemd. Hr. Ms. s.s. „Dolfijn" viel Zaterdag te Delfzijl en Hr. Ms. „Argus" alhier binnen, welke schepen Maandag weder zee kozen. Hr. Ms. monitor „Cerberus" vertrok gisteren van hier weder naar de Zuiderzee. Hr. Ms. fregat «Johan Willem Friso« commandant de kapitein ter zee$ G. Door man, kwam gisteren-morgen alhier ter reede, komende uit West-Indië. Even na het vertrek uit Palmouth, brak de stoomschuifkast van de hooge druk- cylinder, en was men genoodzaakt met halve kracht te stoomen, vandaar dat het schip circa 48 uren later ter reede kwam dan men verwacht had. De étatmajor bestaat uit: de kapt.-luit. ter zee J. Dalen (le offic.); luit. t.z. le kl. Jhr. J. A. G. v. d. Staal en H. Backerluit. t-z. 2e kl. C. E' Dul- lemond, J. E. J. Eijbergen, E. K. v. d. Weijde.W.A. J. v. Diggelen; adelb. le kl. W. v. d. Hurk, O. H. v. Persijn, C. H. v. Asperen, P. Koster, L- F. v. Heus- den, H. C. Dudok van Heel, G. J. Kniphorst, A. W. Firion, W. K M. B. v. Idsinga, P. C. Coops, A. H. v. Deursen, A. J. de Graaf, Jhr. W. C. v. Panhuijs, C. d. Haes, G. A, H. v. d. Stok, L. J. C. L. d.Vriese. offic. v. gez. le kl. Dr. J. W. Blanken, en id. 2e kl. D. P. v. Nouhuijs; offic. v. adm. le kl. J. J. v d. Berge; adj.-adm. J. W. Broers; le luit. der mari niers L. de Jonge Oudraat. Het machinepersoneel van dien bodem bestaat uitmachinist le kl. C. Wac^èrlin, id. le kl. G. P. W' v. d. Klugt, id. 2e kl. B. C.s Kuiper en K. A. Sis- singh, id. 3e kl. H. C. Burger, J. P. Kersbergen en de machinistl. A. Govers, W. F. K. Meijer, G. H. Watson. G. J. Yelderman. W. J. Verbeek en S. Bruinsma. Hr. Ms. instructie-corvet «Nautilus* kwam gisteren-avond alhier ter reede. Door den feilen oostenwind was de stoombarkas gisteren-avond niet bij machte het schip voor de t weede maal ter reede aan te doen en moest onverrichter zake naar de haven terugkeeren. Stoomvaartberichten. Hst stoomschip /Burgemeester den Tex", van Amsrerdam, vertrok 4 Juni van Genua. Het stoomschip «Prinses Marie," naar Am sterdam, vertrok 4 Juni van Genua. Het stoomschip „Prinses Sophie", vertrok 6 Juni van Amsterdam. Het stoomschip J„Soerabaja." naar Rotter dam, erriveerde 6 Juni te Suez. Het stoomschip //Soerabaja", van Java naar Rotterdam, vertrok 7 Juni van Port-Said. Het stoomschip «Zuid-Holland", van Rot terdam naar Java, passeerde 7 Juni Gibraltar. Het stoomschip Prinses Sophie", van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 7 Juni te 2 u. nam. te Southampton. Het stoomschip //Voorwaarts", van Amster dam naar Batavia, passeerde 6 Juni Perim. Het stoomschip «Drenthe" van Java, laatst van Mrrseille, arriveerde den 8e Juni te Rot terdam. Marktberichten. Alkmaar, 6 Juni. Aangevoerd 14 paarden f70 a 400, 15 koeien en oasen f 60 a 230, 40 nucht. kalveren f6 a 14, 388 magere scha pen f14 a 22, 701 lammeren f6 a 10, 215 magere varkens fll a 15, 241 biggen f3, a 6,10 bokken on geiten £4 a 10, 4 kleine bokjes 30 a 40 ets., boter per pd. ('s middags 12 uur) f0,55 a 0,65; eieren f2,50 a 3,00, eendeneieren f3,25, beide per 100 stuks. Hoorn, 6 Juni. Aangevoerd tarwe f 9,50 a 10, gerst f5,50 a 6, haver f 4,75 a 5, erwten witte f10 a 12, groene dito f 12 a 16, grauwe dito f 16 a 20, bruine boonen f 16,5 a 18, kar, wei f9,50 a 9,75, mosterdzaad f 15.50 a 16, 12 paarden f60 a 300, 7 koeien f100 a 160 390 schapen f 16 a 22, 226 lammeren f4 a 12, 18 kalveren f6 a 24, 76 varkens f6 a 16, 2 zeugen f10 a 30, 130 biggen f3 a 5, 280 kipeieren f 3 por 100, 1825 koppen boter f 0,57^ a 0,62^ per kop. Visscherïjberichten. Nieuwediep, 6 Juni. Aangebracht van Wie- ringen 25-tal geep per tal f 2,50. Van vletten 895 roggen perjstuk f 0,50 a0,60. 44 korders met 10 tot 140 tongen p. st. f 0,45 a 0,50, 20 tot 200 kleine tong per stuk 12 a 15 cent, 1 tot 2 mand schar per mand f2, 3 tot 10 roggen p. st. f 0,55. 8 Juni v.m. Van vletten 225 roggen p. st. 60 cent. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 5 tot 9 Juni. ONDERTROUWD: G, Klerk, schilder, en W Former. GETROUWDGeene. BEVALLEN: J. C. Boon, geb. Hogebooni, d. J. A. teu Hacken, geb. Reis, d. N. Roodenburg, geb. Bruné, z. A. M. Schenkels, geb. Piscaer, d. M. E. Boender, geb. Mul, z. A. P. Groenemeijer, geb. Reusche, z. M. J. Braijé, geb. Belders d, A. 8. 't Hart, geb. Vader, z. N. Nieuwbuurt, geb. Been z. OVERLEDEN: H. Beitje» Koning, weduwnaar van C. Burgerjong, 83 j. 8. de Vroome, 9 m. E. Jacobs, 2 maanden. POLITIE. Gevonden Voorwerpen. Adres Bureau RAADHUIS: 1 SCHAARTJE; 1 PORTEMONNAIE waarin een Penning. De vrouw, die in den namiddag van 23 Mei jl., toen aan de Achterbinnenhaven te Helder, een meisje in brand stond, de op straat staande theestoof met vuur, ten verzoeke van den politie-agent J. Göddeke, heeft medegenomen en gebracht aan de woning van SLOT in de Broodsteeg, wordt uitgenoodigd, tot het geven van enkele in lichtingen zich te vervoegen aan 't politie bureau ten raadhuize te Helder. Helder, 8 Juni 1891. De Commissaris van Politie, SWAVING. Verlaagd persoitentarief op de Neder- landsehe spoorwegen. Naar wy vernemen, heeft de Minister van Waterstaat, krachtens art. 16 der nieuwe spoor weg-overeenkomsten, de maxima vrachtprijzen voor het vervoer van reizigers vastgesteld als volgt, in cents per kilometer Enkele ReisRetour Ie llff Ille Ie He Ille tot 50 K.M. 4 3 2 6 4.5 3 van 51 tot 100 K.M. 3.6 2.7 1.8 5.4 4.05 2.7 101 150 3.2 2.4 1.6 4.8 3.6 2.4 151 180 2.8 2.1 1.4 4.2 3.15 2.1 „181 210 2 1.5 1 3 2.25 1.5 211 240 1.2 0.9 0.6 1.8 1.05 0.9 „241 en meer 0.4 0.3 0.2 0.6 0.45 0.3 De nieuwe tarieven, die binnen de vastge stelde maxima moeten blijven, zullen vóór 1 September 1891 aan den Minister ter goed keuring moeten worden ingezonden. Vervolg der Berichten. De Bond //Maatschappelijk Belang", vereeniging van handelaren op elk gebied, hield gisteren vergadering iD het café //Oester put" van den heer J. Reis. De heer A. Klik, president, leidde de vergadering, welke hoofd zakelijk was bijeengeroepen om het verslag te vernemen van haren afgevaardigde naar de algemeene vergadering, in den Haag gehouden. Die afgevaardigde, de heer I. Korver, hield een belangryke red» over het streven van den Bond, welke beoogt een dam op te werpen tegen het verderfelijk streven der Coöporatie, hetwelk wanverhoudingen schept, waarvan de gevolgen nu reeds zichtbaar, in de toekomst tot treurige uitkomsten moeten leiden. Kunnen wij ter dezer plaatse niet die afmetingen harer werkzaamheid waarnemen, wel is zulks in zeer groote mate het geval in den Haag, de ambtenaarsstad, waar de hoogste officiëale wereld tegen een minimum en hoogst twijfel achtig voordeel medewerkt Jom een nijveren stand ten gronde te richten. Waar is de grens, schetst spreker, daar waar die vereeniging ge bouwen exploiteert tot concentreren van han del op elk gebied. Die handel, welke de bron is, waarop het wezen van den Staat rust, en welke gevolgelijk ook de bron is, waaruit de Staat hare middelen vindt om hare dienaren te voldoen, wordt door diezelfde dienaren tot zoo mogelijke vernietiging gedoemd. De mid delen daartegen waren in de eerste plaats, eene wet die niet toeliet, dat dienaren van het groote huisgezin mede moge werken tot ondermijning er van. De faciliteiten, toegekend aan de coöpera tie, zijn ook van dien aard, dat niet mag worden nagelaten te wijzen op toestanden, die van de grootste misstand getuigen. Het patentrecht helpt dit mede bewerken. De ge meenten zijn onmachtig voor hare diensten rech ten te heffen, daar, waar de coöperatie groote handel drijft, terwyl ieder bijzonder hande laar naar de mate van zijn omzet daartoe ver plicht wordt enz. Den spreker werd den dank gebracht door de vergaderdon, welke door zijne belangwek kende rede zeer verdiend was. Is het goed in duistere zaken licht te geven, zoo is ook goed het streven van den Bond w Maatschappelijk Belang." Was het plantje de coöperatie, hier bij name de Vereeniging //Eigen Hulp", aanvankelijk niet die aandacht waard haar arbeid heeft nu verhoudingen aangenomen, die het noodig maken, dat het volle licht daarover wordt verspreid, opdat ieder, die zich daartoe geroepen gevoelt, kan medewerken tot bestrijding van een door velen reeds erkend kwaad. Heden heeft hier ter plaatse, even als in alle andere gemeenten des lands, de verkiezing voor een deel der volksvertegen woordiging plaats. Terwijl in bijna alle dis tricten op morgen de opening der stembus sen plaats heeft, behoort het hoofdkiesdis trict Helder tot de uitzonderingen en zal hier eerst op Donderdag tot de opening der stemmen worden overgegaan. De eilan den, tot dit district behoorende, Texel uit gezonderd, liggen te veel verwijderd om de stembussen tijdig naar hier te doen over brengen. Behalve in advertentiën, zyn de onder scheidene Candidaten in dit district hier ter plaatse ook door strooibiljetten aanbe volen. Op a.*. Donderdag leeren we uit den uitslag der stemming, de kracht en sterkte der staatkundige partijen in ons district kennen. Herstemmingen, zullen, waar die noodig zyn, gehouden worden op Dinsdag 23 de zer. Velen verwachten, dat we in ons dis trict van herstemming verschoond zullen blijven, omdat verreweg het grootste deel der plaatselijke kiesvereenigingen eenstem mig was in de keuze. Invloed moet het zeker hebben op den uitslag der stemming, dat de R. K. kies- vereeniging «De Eendracht" tot het besluit is gekomen, ditmaal geen Candidaat te stellen. Door den kapitein, eerstaanwezend Ingenieur der Genie alhier werd Zaterdag openhaar aanbesteed 1Het doen van voorzieningen aan militaire gebouwen in de stelling Helder, onder het beheer der Genie. (Raming Van den uitslag- der verkiezing op morgen en overmorgen, zullen we ditmaal geen afzonder lijke bulletins uitgeven, doch op de volgende plaatsen een plakkaat voor de glazen doen ophangen, waarop alle districten en de aftredende leden met duidelijke letter zijn vermeld. Naar gelang de telegrammen bij ons inkomen, zal de uit slag op die plakkaten worden ingevuld en kunnen belang stellenden zich aldus op de hoogte stellen van den stand dei- verkiezingen. DE UITGEVERS. f 2550.) Ingekomen was 1 inschryvings- biljet, van den heer W. da Jong, alhier, ad f2790. 2. Het aanbrengen van verbeteringen aan verdediginswerken in de stelling Hel der. (Raming f2700.) Ingekomen 1 bil jet van den heer W. de Jong, ad f2969. De kanonnier Clasquin, die voor ee- nigen tijd bij een vuuroefening op de Oost- batterij alhier op vreeselyke verwond is geraakt, werd heden, onder geleide van een beambte van het hospitaal alhier, naar het militaire hospitaal te Utrecht geëva cueerd. Jl. Zaterdag is, onder gewapend ge leide van hier naar Haarlem overgebracht de kanonnier 2de kl. v. H., van het 4de reg. vesting-artillerie, tan einde wegens tweede desertie voor den krijgsraad aldaar terecht te staan. Jl. Donderdag zyn te Alkmaar ge arresteerd de mariniers v. H. en IJ., die zich zonder verlof van hier in de richting van Amsterdam hadden op reis begeven. Na een nacht kosteloos logies in de ge vangenis, zijn zjj den volgenden dag door een gewapend geleide van daar afgehaald. Vermoedelijk zullen zij zich voor dit uit stapje, dat met geldzaken in betrekking moet staan, voor den krijgsraad te verant woorden hebben. Vrijdag jl. had de bejaarde H. B. K. het ongeluk dat hem een stukje vleesch in de keel bleef steken. Spoedig geroepen geneeskundige hulp mocht niet meer ba ten. De oude man had reeds spoedig den Uit Indië komt het bericht van het overlijden van den kapitein-ter-zee H. van Broekhuyzen. Kolonel Herman van Broekhuyzen, rid der van de Militaire Willemsorde, heeft zich herhaaldelijk in Indië bijzonder on derscheiden. Hij heeft de kloeke tochten van de „Barents" in de IJszee vier keer medegemaakt en tot 3 keer toe den klei nen schoener gecommandeerd, die gezon den werd naar het Noorden om zeeman schap te kweeken bij de marine en de we tenschap te dienen. Hij maakte zich juist gereed terug te keeren naar het vaderland, waar zijn ge liefde vrouw en drie kinderen op hem wacht ten, waar zoo vele vrienden hartelijk ver langden zyn trouwe hand weer eens te mogen drukken, Volgens het dezer dagen publiek gemaakte feestprogramma voor het 51ste Lustrum der Utrechtsche Hoogeschool, zal zich in de feestweek. en wel op Vrijdag 3 Juli a.s., het Staf muziekkorps der Marine onder directie van den heer J. Koning al daar doen hooren. De haringvangst wordt dit jaar uit geoefend door 306 loggers, namelijk van Vlaardingen 83, Maassluis 75, Schevenin- gen 32, Amsterdam 6, 's Gravenhage 5, Schiedam 2, Katwijk 1, Noordwyk 2, en 180 bomscliepen, namelijkScheveningen 198, Katwijk 65, Noordwyk 17, te zamen 486 schepen. De heer Oscar Carré, die bijua ge heel van zyn verwonding is hersteld, is nu te Berlijn, om zyn eischen tot schadever goeding tegen het spoorwegbestuur te re gelen. In 1879 waren er in Amsterdam on geveer 7f00 kiezers voor den gemeente raad. Toen stemden gewoonlijk ongeveer 4000, dat is bijna het tweederde gedeelte. Thans telt de hoofdstad 20.000 kiezers en het aantal stemmen, dat nu gewoonlijk wordt uitgebracht, is ongeveer 5000, dat is slechts een vierde deel van het aantal kiezers. Zelfs bij de pas plaats gehad heb bende herstemming, was het aantal uitge brachte stemmen slechts dertig hooger dan bij de eerste stemming. Een vermeerdering van 13000 kiezers geeft dus slechts 1000 stemmen meer. VraagWat leert gy hieruit vraagt de Tribune. Haar antwoord luidtDat al het gere deneer, gedebatteer en gefilosofeer in de kiesvereenigingen, dat al het geschreeuw, geschrijf en gereclameer buiten die ver- eenigingen, de kiezers volkomen koud laat dat er een kringetje van bepaalde perso nen bestaat, die voortdurend gaan stem men en dat al de anderen violen" laten zorgen, ;Het aantal uitgebrachte stemmen staat dus in omgekeerde reden tot het aantal kiezers. Tot op het tijdstip, waarop dit num mer der Courant wordt afgedrukt 3 u. 5 m., waren aan het Stembureau no. 1 (Bouwzaal alhier 356 stembriefjes ingele verd. Aan Bureau no. 2 (Weezenstraat) werden tot dit tijdstip 309 stembriefjes in de bus gestoken. Totaal 666. Zooals bekend is, sluiten de stembureaux te 5 uren. De opneming der stemmen heeft plaats in de Bouwzaal, en vangt aan op Don derdag, 's morgens te 9 uur. Bevallen van een Zoon H. VAN LITH— KWANT. Helder, 8 Juni 1891. Geboren ANTONIUS ROELANDUS, Zoon van F. J. VERMEULEN en E. C. VERMEULEN—Thbijs. Eenigs kennisgeving. GeborenWILLEM. Zoon vanJ. DE VRIES en G. GERSSEN. Helder, 8 Juni 1891. Voorspoedig bevallen van een Zoon A. S. 't HART geboren VADER. Helder, 6 Juni 1891. Te Soerabaya is overleden mijn g»liefde Echtgenoot, de HoogEdtl- gestrenge Heer H. VAN BROEK- HUIJZEN, Kapitein ter zee, Ridder der Militaire Willemsorde. Onze vele vrienden en bekenden gelieven deze kennisgevingj als eene bijzondere te beschouwen. Terborg, 7 Juni 1891. Wed. H. VAN BROEKHUIJZEN, geb. A. P. M. ESCHER. Heden overleed plotseling onze gsliefde Vader, Behuwd-, Groot-, en Overgrootvader HENDRIK BELTJEM KONING, in den ouderdom van ruim 83 jaar. Helder, 5 Juni 1891. Uit naam der geheele Familie. Heden overleed onze jongste lie veling SIMON, in den aanv&lligen leeftijd van 9 maanden, diep betreurd door zyn Ouders, Broeders en verdere Familie. Helder, 6 Juni 1891. A. DE VROME. J. DE VROME geb. Kooger. Heden overleed onze eenigste lie veling HARMINA, in den aanval- ligen leeftijd van 21 maanden. Helder, 8 Juni 1891. J. VERMEULEN. C. VERMEULEN— Dalmbijer

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2