't Vliegend Blaadje. VOOR HELDER MEUWEDIEP EN TEXEL. TWEE ERFGENAMEN. No. 1916. Zaterdag 27 Juni 1891. Negentiende Jaargang. kalender der week. nieuwstijdingen. KLEINE COURANT JUNI, Zomermaand, 30 dagen. Opkomst der Zon 3 u. 40 m. Onderg. 8 u. 24 m. Zondag 28 Laatste Kwartier. Maandag 29 H. Petrus en Paulus. Dinsdag 30 JULI, Hooimaand, 31 dagen. "Woensdag 1 Donderdag 2 Vrijdag -3 Zaterdag 4 m Aan onze Abonné's buiten de gemeente wordt beleefd verzocht het verschuldigde abonnementsgeld, „Vliegend Blaadje 2e kwartaal 1891, te willen overmaken per postwissel of in postzegels, vóór 5 Juli 1891, zullende anders daarover met 10 ct. verhooffing per post worden beschikt. DE UITGEVERS. HELDER, 26 Juni 1891. Dinsdagavond trad de pianist Van der Kaa in Tivoli op tot 't geyen van een con cert. 't Was een tamelijk waagstuk, dit te doen, wanneer tevens het Staf muziekkorps der K. Marine zich daar zou doen hooren, temeer daar de piano een instrument is dat weinig voldoening geeft, tenzij 't meesterlijk bespeeld wordt. Van 't meesterschap van Van der Kaa willen we niet veel zeggen we houden *t er liever voor dat hij geen gelukkigen avond heeft gehad, 't Stafmnziekkorps, onder direc tie van den heer J. Koning, heeft echter ruim schoots vergoed, wat de bezoekers meenden dat ze te kort kwamen. De ouverture Die Geschöpfe des Promo- theus, van L. van Beethoven, 't Vorspiel aus König Manfred van Karl Reinecke, de Grande Fantasie uit Faust van Gounod en bovenal dè Sarabande van Handel brachten het publiek in verrukking, zoowel door de soli als door 't eusemble. Voorzeker zal de handelwijze van 't Staf- muziekkorps om belangeloos een kunstbroeder te steunen bij weidenkenden waardeering vinden. Aangezien een aantal schepelingen en militairen, die na ultimo Desember 1886 in Atjeh hebben gestreden of deel? namen aan de krijgsverrichtingen aldaar, verstoken zijn van het voorrecht van het dragen van het in 1869 ingestelde eeretee- ken voor het deelnemen aan belangrijke krijgsverrichtingen, heeft de Koningin- Regentes bepaald, dat dit eereteeken ook zal worden toegekend aan hen, die hebben deelgenomen aan de krijgsverrichtingen in Atjeh en onderhoorigheden in de jaren 1886 tot en met 1890. De hun deswege nit te reiken gesp draagt het opschrift»Atjeh 18731890". zy zal niet gelijktijdig worden gedragen met de gespen, vastgesteld bij de Kon. besluiten van 6 Oct. 1874, 7 Juni 1876, 29 Mei 1881 en 6 Juli 1886. Het Keizerlijk bezoek. Omtrent de aankomst van de keizerlijke gasten meldt het Haagache Dagblad, dat de »Hohenzollern« in den ochtend van den ln Juli omstreeks 9 uur te IJmuiden ver» wacht wordt. De dit schip vergezellende kruiser >Prinzessin Wilhelm* zal niet op- stoomen naar Amsterdam, doch ter reede van Texel ankeren. De gepensioneerde vice-admireal adjudant in buitengewonen dienst van wijlen Z. M., jhr. F. de Casembroot, zal den Duitscben keizer, bij aankomst te IJmuiden, aan boord van de Hohenzollern* verwelkomen. Daartoe zijn den admiraal toegevoegd, kolonel jhr. W. L. Van Spengler, adju dant, en ritmeester J. Gr- Aaron Van Syt- zama, ordonnans-officier yan H. M, de Koningin. Een tweede commissie zal de Keizerin Na aankomst te IJmuiden zullen de keizer en de keizerin overgaan op het Duitsche aviso »Jagd«, een gchroefstoom- schip met twee schroeven, en circa 1300 ton waterverplaatsing, hetwelk vóór dien tijd zal geschut worden, om daarmede door te stoomen naar Amsterdam. Zooals reeds gemeld is. zal het mo- numenjb op den Dam het middelpunt vor men der versiering op dit plein. Het mo nument zal geheel achter groen en bioemen verborgen worden. Ongeveer 2 M. boven den beganen grond worden aan de vier zij den bekkens aangebracht, waarin krachtige fonteinen zullen ontspringen. In verband daarmede is een hoofdhuis der Vechtwater- leiding tot aan het monument verlengd. Het plan bestaat deze electrisch te ver lichten,, in den geest van de beroemde fon teinen op bet Ohamps de Mars. In verband daarmede heeft een der hoofdambtenaren van de afdeeling Publieke Werken, voor een paar weken een bezoek aan Parijs ge bracht, niet om daar motieven voor de versiering te bestudeeren, zooals elders is gemeld. Voor de electriscbe verlichting van het plein worden 26 hooge masten aange7 bracht. Elke mast draagt eenige meters boven den grond een groote mand, ter doorsnede van 1,25 M., geheel met bloemen t,e vullen. masten zullen onderling door guirlandes verbonden >yqrden. Aan het avondfeest van 2 Juli zal door ongeveer veertig boeiers van de Amster- damsche Zeilvereeniging worden deelgeno men, die zich in twee rijen zullen scharen. Van 910 uur wordt op deze vloot klein vuurwerk afgestoken. Daarna volgt het groote vuurwerk, dat alles zal overtreffen wat men op dit gebied hier te lande zag. Het hoofdnummer is een zeeslag met beweegbare schepen. Door den minister van marine is be paald, dat bij uitvoering van marinewer- ken, in het vervolg de aannemers verplicht zullen zijn, hunne werklieden tegen rampen en ongevallen te verzekeren. De vice-admiraal Gregory is, naar men met leedwezen verneemt, zeer ernstig ljjdende. De heer Gregory was sinds gerui- men tijd ziek, en zijn toestand schijnt in de laatste dagen verergerd. Wieringen, 23 Juni 1891. Heden vras het „feest" voor 160 kinderen der scholen te Hippolytnshoef. Oosterland en Wes- terlnnd. Zij hadden in het afgeloopen schooljaar niet meer dan 3 keeren (willekeurig) verznimd. Tot belooning daarvoor mochten zij onder geleide van hunne onderwijzers en enkele dames, die uit- genoodigd waren, deelnemen aan een uitstapje naar Alkmaar. Te kwart voor zessen hadden al len zich verzameld aan de Haukes, zoodat de drie vaartuigen, die bestemd waren om hen over te varen, reeds te 6 uren onder zeil konden gaan. pen der vaartuigen had ons muziekgezelschap „Harmonie" aan boord, welks verdienstelijke di recteur-oprichter, hélaas door ongesteldheid ver hinderd was om mede te gaan. Pas waren de scheepjes in zee of de opwek kende tonen der muziek klonken over het water, en met een menigte vlaggetjes en vaandeltjes werd er door de kinderen gewuifd tot teeken van af scheid. Een menigte menschen bewoog zich op de dijken, om dit aardig schouwspel van zooveel blijde en vroolijke kinderen gade te slnqu. De kindervriend genoot. Het was heerlijk zomerweder, de wind was buitengewoon gunstig, zoodnt men al zeer spoedig aan de van Ewijckslnis aankwam. Vandaar ging het per schuit langs „het Oude Veer", verder tot het hotel „Veerbnrg", waar men uitstaptp. Na eenige ververschingen gebruikt te hebben, ging de stoet te voet onder muziek en zang ver der naar het Station Annn-Paulowna, vanwaar de rejs per spoor gedaan werd naar Alkmaar. Een wandeling door het vriendelijke stadje mocht niet ontbreken. De Groote Kerk, de Waag, de Kaasmarkt, enz. werden bezien. Daarna begaf men zioh naar den Speeltuin, waar de kinderen op allerlei wijzen zich naar hartelust vermaakten. Des namiddags werd er een heerlijke wandeling door het bosch gedaan. De terugreis was in alle opzichten weder voorspoedig. Alleen de zeereis dnur<ip iet? langer; hptgpen echter de prettige stemming der feestelingen niet stoorde, want tot het einde toe klonken hunne vroolijke feestliedjes. „Die perzik smaakt naar mepf." Een woord van dank mogen wij niet onthou den aan de kindervrienden, die door ruime in- teekening ons in staat gesteld hebben dit plan uit te voeren. Een plaatsje in het hart der dank bare kinderen hebben zij daardoor zeker gewonnen. Hollanders en Duitschers In den nacht yan Vrijdag ëri Saterdag heeft aan de dokken te Antwerpen een botsing plaats gehad tuiscben Hollanders en Duitschers. Daarover schrijft het Hbl. v. Antw. De stokers en trimmers van de »Nord- deutscher Lloyd" klagen reeds lang over 't geringe loon. De trimmers zouden 50 fr. en de stokers 56.25 fr. verdienende sto kers onzer »Red Star Line'' booten krij gen 100 a 112,50 fr. Dit geringe loon heeft te Bremen reeds eene werkstaking uitgelokt, en, daar er te Bremen geen werkvolk te werven is, had de »Norddeutsche Lloyd* reeds herbaalde- lijk Hollaudsche werklieden naar Duitsch- land gebracht. Verleden week lagen hier nu twee booten van de »N. D.«. de Kronprinz Friederich Wilhelm* en de Preussen*. Deze booten zouden weer een 60-tal Hollanders aan boord nemen om ze naar Bremen te vervoeren, waar zij de werksta kers zouden vervangen. De Hollanders kwa men van Rotterdam met de Telegraaf*. Dat nieuws was nu ter oore gekomen van de stokers en trimmers der twee »N. D.L* booten, die natuurlijk niet weinig kwaad zijn op de vreemdelingen, die, zeg gen zij, hen onderkruipen en beletten, dat er aan hun rechtmatige eischen wordt te gemoet gekomen. De Duitschers besloten de Hollanders af te wachten en ze eens een goed lesje te geven. Zoo gezegd, zoo gedaan. Toen de Hol landers aan boord wilden komen, Vrijdag nacht, ontstond er een verwoed gevecht. De Duitschers sloegen er zoo geducht op los, dat de Hollanders, onthutst over dit onthaal, de vlucht namen. Een 30-tal konden, toen de havenpolitie hen gewapenderhand bijstond, zich insche pen. De overigen, voorziende dat de ont vangst te Bremen noch schitterender zou zijn, hebben den steven gewend en iijn naar Holland teruggekeerd. Schipper Dirk Spanjersberg van Maas sluis, varende op M. A. 20, «Hoop op zegen»reeder de heer Joh. van der Spek, bevond zich eenige dagen geleden ter beug- visscherij op de Noordzee, en trof daar een jol aan van een mede ter beug varend schip, waarin vier mannen bezig waren het vischtuig binnen te halen. Deze mannen bleken uit Zweden te zijn en hadden het schip dat van koers veran derd was, uit het oog verloren. Gelukkig dat zij door Spanjersberg wer den opgemerkt, daar zij anders veel kans hadden gehad van om te komen, daar het weer zeer ruw werd. Spanjersberg nam hen aan boord en ging koersen om hun vaartuig te ontdek ken, hetgeen na 4 uur zoekens mocht ge lukken, en smaakte de voldoening de man manschappen weer aan boord van hun schip over te geven. Dit is reeds de 4de maal dat schipper Spanjersberg menschen op zee heeft gered. Hij is dan ook reeds eenmsal door de Noorweegsche regeering daarvoor met een zilveren medaille beloond. Diezelfde schipper heeft aan de bevoegde autoriteit kennis gegeven, dat in de maand Mei jl. op de Noordzee zijn vischfiuig ver nield is door twee Engelsche stoomtrawl- gcjiepen, die met opzet daarin gevaren zijn. Te New-York heeft een jacht, »Glo- riana", door den heer Herreshof gebouwd, groot opzien verwekt. In twee gehouden proefwedstrijdeu een bij kalm en een bij stormachtig weder wan de »Gloriana" met zooyeel glans, dat er geen sprake was van mededinging. Het jacht is gebouwd naar de theorie, dat het meeste door het vaartuig verplaatste water daaronderdoor en niet langs de zijden gaat. we liever, als er Raadsleden moeten gekozen wor den, onze stem in kiesvergaderingen doen hooren en bevorderen dat flink ontwikkelde menschen in dat College plaats nemen. Achtend, Uw dw. dn. A. B. C. UITSLAG DER HERSTEMMING voor de Leden van de Geene. Burgerlijke stand, gemeente Texel, van 17 28 dezer. ONDERTROUWD GETROUWD GEBOREN Petronella, d. v. Pieter Lem- stra en Johanna Borgman, Maartje, d. v. Koen- raad de Boer en Keetje Zegel, Gnurtje, d. v. Jan Hin Pz. en Trijnlje Smit. OVERLEDEN: ElisabethHuiziuga, d. van Arie Huiziuga en Trijntje Buis. Ingezonden. VERKIEZING GEMEENTERAAD. Mijnheer de Redacteur Stellig ben ik niet de eenige, die u dankbaar is voor de door u gedane mededeeling van een gros-tal candidaten voor de a. s. verkiezing van leden voor den Gemeenteraad. We hebben, blij kens nwe opgaaf, ruime keus. De candidaten heb ben we waarlijk maar voor 't grijpen. Zeker zal de mededeeling van een aantal geschikte perso nen, aanleiding geven, dat er in de plaatselijke kiesvereenigingen weldra werk van wordt gemaakt om bepaalde candidaten aan te wijzen. Men kieze de meest geschikten Als de Raad nu weêr vol tallig wordt gemaakt, dan heeft men twee jaren in 't verschiet, waarin, zonder buitengewone om standigheden, geen „nieuw bloed" in dat College kan gebracht worden. Daarom is het dringend noodig, dat de kiezers uil belangstelling open baren en voor hunne besliste meening uitkomen. Steller dezes was tot nog toe geen lid van eenige kiesvereenigingmaar toen hij dezer dagen de opgaaf van candidaten zag, besloot hij terstond, om zich bij 't Bestnur van een der plaatselijke Vereenigingen aan te sluiten. Hij heeft zich subiet als lid doen inschrijven, en hoopt, dat zijn voor beeld bij zeer velen navolging zal vinden. Prut telen tegen o. i. ellendige Raadsbesluiten dat is gemakkelijk, maar betcekent niet veel. Laten Alkmaar. Gekozen Mr. W. VAN DER KAAY, lib., met 2479 stemmen. A. Goede Dz., anti-rev., bekwam 1720 stemmen. Amersfoort. Gekozen J. E. N. baron SCHIM- MELPENNINCK VAN DER OYE, anti- rev., met 1825 steramen. Mr. W. H.|J. Royaards, lib., bekwam 902 stemmen. Beverwijk. Gekozen jhr. mr. J. W. G. BO- REEL, lib.,met 1733 stemmen. W. Bos, kath., bekwam 1524 stemmen. Bodegrave. Gekozen S. VAN VELSEN, anti-rev., met 1790 stemmen. J. N. Bastert, lib., bekwam 1781 stemmen. Breukefen. Gekozen mr. W. J. ROYAARDS VAN DEN HAM, lib., mot 1755 stemmen. S. M. van Wijk, kath., bekwam 1669 stemm. Delft. Gekozen mr. H. A. VAN DE VELDE, anti-rev., met 1459 stemmen. Mr. J. P. R. Tak van Poortvliet, lib., bekwam 1429 stemm. Eist. Gekozen mr. G. W. baron VAN DEDEM, anti-rev., met 1420 stemmen. M. de Ras, kath., bekwam 1144 stemmen. Enschede. Gekozen W. J. GEERTSEMA, lib., met 1138 stemmen. Mr. J. H. A. M. Essink, kath., bekwam 1078. Franeker. Gekozen F. LIEFTINCK, lib., met 1796 stemmen. P. van Vliet Jr., anti- v„ bekwam 1527 stemmen. Gouda. Gekozen M. BOGAERDT Bz., lib., met 1382 stemmen, Mr. O. J. E. baron van Wassenaer, anti-rev., bekwam 1352 stemmen. Groningen. Gekozen mr. S. VAN HOUTEN, lib., met -2629 steramen. A. Brummelkamp, anti-rev.. bekwam 1318 stemmen. Haarlemmermeer. Gekozen mr. F. J. M. A. REEKERS, kath., met 1641 stemmen. Jhr. J. B. van Merlen, lib., bekwam 1391 stemmen, Katwijk. Gekozen J. H. DONNER, anti- rev., aftr. lid, met 942 stemmen. Loosduinen. Gekozen mr. A. H. M. VAN BERCKEL, kath., met 1355 stemmen, mr. H. A. v. d. Velde, anti-rev., bekwam 1351 stemm. Ommen. Gekozen J. VAN ALPHEN, anti- rev., met 1159 stemmen. E. v. Weede v. Dijkveld, lib., bekwam 976. Schiedam. Gekozen mr. A. P. R. C. baron V. D. BORCH VAN VERWOLDE, anti-rev., met 1314 stemmen. Mr. J. G. Gleichman, lib., bekwam 1146 stemmen. Sohoterland. Gekozen mr. M. W. F. TREUB, rad., 1114 stemmen. F. Domela Nieuwenbuis, soc.-dera., bekwam 919 stemman. Veendam. Gekozen mr. H, GOEMAN BOR- GES1US, lib., met 1332 stemmen. A. Brum melkamp, anti-rev., bekwam 607 stemmen. Winschoten. Gekozen B.L. TIJDENS, rad., met 1514 stemmen. Mr. D. de Ruyter Zylker, lib., bekwam 1015. Wolvega. Gokozen W. M. HOUWING, lib., met 1191 stemmen. A. Brummelkamp, anti-r., bekwam 919 stemmen. Zaandam. Gekozen W. DE MEIJIER, lib., met 1704 stemmen. W. Bax, rad., bekwam 1113 stemmen. Deutichem. Gekozen mr. J. G. S. BEVERS, kath., met 1845 stemmen. H. F. Hesselink van Suchtelen, lib., bekwam 1734 stemmen. Wijk bij Duurstede. Gekozen jhr. mr. W. H. DE BEAUFORT, lib., met 1463 stemmen. Dr. H. J. A. M. Scbaepman, kath., bekwam 1448 stemmen. Bèrgum. Gekozen mr. M. Ph. DE KAN TER, lib., met 1515 stemmen. Aftredend lid was L. W. DE VRIES, anti-rev. 45 Naar het Italiaansch. //Ge hebt gelijk, ik moet u laten begaan bij de vervulling van uw treurige taak," zeide hij luchtig. //Ge hebt mij verzekerd, dat nie mand zal vernemen wie mijn vader was. En wat gaat mij de rest aan Maar laten wy liever over Marie spreken, jnist om harent wille ben ik hier gekomen. De familie Bres sol wenscht u te leeren kennen. Zij verwach ten u van avond bij het souper. Geen tegen werpingen, mama. Ge moogt deze uitnoodi- ging niet afwijzen. Hoe zou ik uw wegblij ven kunnen verontschuldigen Dat zou immers denschyn hebben, alsof ik my voor u schaamde? En daarbij mynheer Bressol is met het geheim van mijn geboorte bekend." //Weina, ik zal komen," antwoordde Amata, »maar eerst na acht uur. Ik zal je de bood schap van myn overwinning by je bruid in huis brengen. «Maar komaan myn zoon, nu moet ik weg." Maurice verliet met zijn moe der het huis. Hy zag nog hoe zij op den hoek der straat in een rijtuig stapte en snelde toen naar Larlige, waar hij weder Verdier aantrof. «Ik raad u beiden aan vandaag het huis niet te verlaten zeide hij, zoodra hij was binnengetre den. //Myn moeder straalt van vreugde door de zekerheid, dat zy vandaag nog een van ons allen in handen zal krijgen. Ik kon na tuurlijk niet uit haar krijgen hoe en waar dat zou gebeuren, want zij zwijgt altijd streng over haar ambtsgeheimen. Alleen in haar groote vreugd gaf zij mij een geringe aanduiding, maar dat is voldoende om ons te waarschu wen." //Misschien heeft zij mijn woning wel ont dekt", zeide Lartige ongerust. «Wees daar gerust over,'zij ontkende dit zeer beslist," sprak Maurice. »Ge hebt niets te vreezen als ge maar niet buitenshuis gaat, ook geen enkele minuut." «Maar ik moet een gewichtigeq brief af halen, die vandaag voor mij op het postkan toor in de rue d' Enghien moet aankomen," riep Verdier uit. Dat zal ik wel voor u doen," zei Maurice. Onder welk nummer moet die brief opgevraagd worden //Hercules no. 750. Wil ik het opschrijven //Neen, dat is niet noodig. Ik heb een goed geheugen. Nog iets. Van avond kan ik niet hier komen, mijn moeder zal van avond ken nis maken met de familie van myn bruid. Daar wil zy mij van avond de blijde tijding brengen van haar overwinning. Ik weet niet, maar ik ben toch wel een beetje beangstigd, nu zij zoo zeker van haar zaak schijnt te we zen. Wat zou zy toch eigenlijk in haar schild voeren z/Zij zal ons nog in het verderf brengen, als wij niet spoedig Parijs verlaten," zeide Verdier. //Reeds lang had ik haar willen dooden, maar daar komt haar liefhebbende zoon Maurice tegen op, die haar beschermt zonder te bedenken, dat zij voor ons nog op hot laatste oogenblik noodlottig kan zijn." »Geen vijandige plannen tegen myn moe der," zeide Maurice op dreigenden toon. «Pas opik waarschuw uOf wilt ge mij nog met een moedermoord bezwaren, nadat ge myn ziel reeds bezwaard hebt met den leugen, dat ik mijn vader zou gedood hebben «Met den leugen?" vroeg Verdier onzeker. Wie zegt, dat ik gelogen heb?" «Dat heeft mijn moeder gezegd. Ik vroeg haar, of de vermoorde man uit het rytuig in de rue Ernestine misschien Lartige was ge weest. Neen, zei ze, en ze zwoer mij, dat Lartige nog leeft en te Parijs vertoeft. Waar hebt ge mij dus zoo terneer gedrukt met dien leugen, die nergens toe diende? Welke be doeling hebt ge daarmede gehad «Wy hebben toch niet gelogen," zeide Ver dier ietwat trotsch. »En toch geloof ik haar meer," antwoordde Maurice. «Maar het gaat mij niet aan of Lar tige dood is of leeft. Hij heeft geen plaats meer in mijn hart. Sedert het oogenblik, waarin ik vernam, dat hij mijn vader is en dus begreep, dat zyn bloed en zijn moord lust in mijn inborst waren overgegaan, sedert dat oogenblik heb ik hem vervloekt. En ik zal hem vervloeken, altyd en im «Houd op, mijn zoon," riep Lartige nu ont steld uit. Je woorden vallen als gloeiend lood op myn ziel. Ik ben Lartige, vervloek je vader niet, die je liefhad, van het eerste oogenblik, dat hy je zag." Hy breidde zyn armen uit naar zijn zoon, maar de jonkman deinsde voor hem terug. «Raak mij niet aany" riep hij op ruwe wyze. Speel geen comedie met uw vaderlijke tee- derheid. Waarom hieldt ge van mij bij de eerste ontmoeting? Omdat ik voor u ver scheen en mij zeiven beschuldigde van twee moorden, zoodat ge dadelyk in mij uw gelij ke erkendet. Was ik onschuldig en goed ge weest, dan zoudt ge mij gehaat en vervolgd hebben. Wat hebt ge gedaan voor mij, uw zoon Weg van mij Lartige, als zoon van A- mata Joubert haat ik u, nooit zal ik u vader noemen. Wacht u voor vijandelijkheden tegen mijn moeder, want ik zou ons bondgenootschap kunnen vergeten al moest het mijn leven kos ten." Zonder verder iets te zeggen verliet Mau- riee het huis. Hij deed een flinke wandeling door de stad om tot kalmte te komen en ging toen naar Bressol om zyn gewoon morgenbe- zoek te brengen. Hij vond Marie uiterst be droefd. Mevrouw Dubieff had haar in een paar regels den plotselingen dood van Felici- tas gemeld. Marie gevoelde een hevige smart over het verlies van haar lieve vriendin. Te vergeefs trachtte Maurice haar wat op te beuren, telkens meer stroomden haar tranen lang3 de wangen. Zij voelde hoeveel zij in Felicitas verloren had. Slechts twee dagen geleden bracht het goede meisje haar nog een briefje van Albert de Gibray luidende Teeder beminde Maria Mijn genezing gaat goed vooruit. Morgen avond zal ik voor de eerste maal het huis verlaten en wel om uw papa een bezoek te brengen. Wat ik daarbij ter sprake zal bren gen, raadt uw hart zeker wel. Met duizend kussen Uw getrouwe Albert. XXXVI. Weinige minuten voor acht nur kwam A- mata met Sylvain en Galonbert aan het post kantoor in de rne d' Enghien. De loketten waren nog gesloten en verscheidene menschen wachtten reeds in het portaal, dat de dienst der ambtenaren zou aanvangen. Amata ging dadelijk in het vertrek der postbeambten, waar juist twee heeren hun boeken en papieren te recht legden en de loketteD openden om het publiek te helpen. «Wie van de heeren is belast met het afge ven van de brieven, die hier worden afge haald," vroeg zij, nadat zij haar aanstelling als politiebeambte had getoond. «Dat bon ik, mevrouw," antwoordde een der heeren. «Waarmede kan ik u van dienst zijn «Ik verzoek u beleefd mij een plaats naast u aan te wyzen, vanwaar ik onbemerkt de personen kan zien, die brievenjkomen afhalen. Ook verzoek ik u voor mij duidelyk het adres te herhalen, van eiken brief, die afgehaald wordt. Het is mij te doen om iemand te vin den, die reeds eenige brieven heeft afgehaald, waar hij geen recht op had." Wordt vervolgd.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 1