Advertentiën. GODSDIENSTOEFENINGEN Aan de Leden der Herv. Kerk Ds. PLU Q, en daar werkelijk iets uitstekends te zien of te hooren is. Wanneer men zoo nu en dan de kermisgangers wat meer of minder luid ruchtig bezig ziet, drukt menigeen een oogje toe bij de gedachte „De kermis komt maas ééns in 't jaar". Gemeenteraad van Wieringen. Vergadering van 7 Juli 1891. Voorzitter do Burgemeester. Een vacature. Enkele toehoorders. De vergadering wordt geopend. De notulen worden voorgelezen en zonder bemerkingen vastgesteld. Voor kennisgeving worden aange nomen de stukken betreffende de aanbesteding der haven en een brief van den aannemer dei- steigers aan de Haukes, belovende met 25 Juli aanstaande gereed te zullen zijn. Ingekomen is een schrijven van Gedeputeerde Staten met de vraag wat de reden is dat bij de periodieke herziening der gemeente-veror deningen het stilzwijgen is bewaard omtrent zekere verordening op het werpen van hooi, stroo en zeegras in de slooten. De Raad be sluit te antwoorden dat bedoelde verordening vóór het optreden der tegenwoordige bestuurs leden is ingevoerd en niet meer wordt toege past, zoodat zoowel de Burgemeester als de Raadsleden eerst door het schrijven van Ge deputeerde Staten tot de ontdekking zijn ge komen dat die Verordening alsnog bestond. Deze Verordening wordt vervolgens met al- gemeene stemmen ingetrokken. Als tegen schatters voor de Rijksbelasting worden herbenoemd de heeren J. Hermans en G. Pot. De rekening en verantwoording van Heeren Armvoogden der Hervormde Armenkassen over 1890 wordt zonder bemerkingen goedgekeurd. Bij de verkiezing van een Armvoogd in plaats van den overleden heer J. N. Mulder, staken de stemmen, daar elk der drie heeren welke door Heeren Armvoogden op de voor dracht waren geplaatst, 2 stemmen verkrijgt. Bij herhaalde vrije stemming hetzelfde resul taat. Tot loting overgaande is de heer N. A. Mostert de gelukkige, zoodat deze is benoemd. Een verzoekschrift van den telephonist tot verhooging zijner jaarwedde wordt aanbevolen en bestreden. By stemming staken de stemmen zoodat de beslissing in een volgende vergade ring zal moeten vallen. Het voorstel, om het terrein waar de vee markt wordt gehouden te vergrooten en te bestraten, wordt met algemeene stemmen aan genomen, evenals het besluit om de pompen op Hypolitushoef te herstellen en als het pu bliek voortgaat ze te vernielen of te verwaar loozen, die pompen af te sluiten en slechts voor het geval van brand te gebruiken. De vereischte af- en overschrijvingen over het afgeloopen dienstjaar worden goedgekeurd. De gewone kas-opneming bij den gemeente ontvanger heeft op 30 Juni jl. plaats gehad en is de kas met de boekhouding in overeen stemming bevonden. De Raad machtigt het Dagelijksch Bestuur om het besluit betreffende de geldleening, voor de haven, aan Heeren Gedeputeerden ter goed keuring aan te bieden. Ten slotte wordt aan Mejuffrouw M. Westra op haar verzoek, mot algemeene stemmen een eervol ontslag verleend als onderwijzeres op Hypolitushoef' met I October aanstaande en besloten tot oproeping van sollicitanten voor deze vacature. Waarna de openbare vergadering wordt ge sloten. Marine en Leger. De offic. van adm. 2e kl. K. A. de Josselin de Jong wordt met 21 dezer eervol ontheven van de waarneming der betrekking van administrateur bij het hospitaal der Marine te Willemsoord, ter wijl te zijner vervanging bij gemeld hospitaal met dien datum wordt aangewezen de officier van adm. 2e kl. A. L. Koope- De luitenant ter zee 2e kl. H. A. Schoonhoven is te Willemsoord geplaatst als officier van politie bij het Kon. Inot. voor de Marine. Do adelborsten le kl. W. A. J. van den Hurk, O. fl. van Persijn, C. H. van Asperen, P. Koster, L. F. van Heusden, Q. J. Kniphorst, H, C. Du- dok van Heel, A. W. Tirion, W. M. K. B. van ldsenga, P. C. Coops, A. H. van Deursen, A. J. de Graaf, jhr. W. C. van Panhuys, C. D. de Haes, G. A. H. van der Stok en L. J. C. L. de Yriese, dienende aan boord van Hr. Ms. stoom schip „Johan Willem Friso", worden met den 25sten dezer op non-activiteit gesteld. Met 1 Aug. wordtlo. de luit. ter zee 2e kl. E. E. Dullemond, dienende aan boord van ür. Ms. stoomschip „Johan Willem Friso", op non activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee 2e kl. J. A. van der Star. De luit. ter zee le kl. J. van Soheers, die nende als le-officier aan boord van Hr. Ma. stoom schip „Yan Galen", wordt met den 25sten dezer op non-activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee le kl. I. van den Bosch. De officier-machinist 2e kl. C. Munnik wordt met 16 dezer geplaatst aan boord van Hr. Ms. stoomschip „Johan Willem Friso". Ingezonden. Versperring openbaren weg. In de zitting van den Gemeenteraad alhier Yrijdag jl. gehouden, werd door den heer Fran ken geklaagd over versperring van den openbaren weg aan den Kanaalweg, véór het gebouw der Sociëteit „De Eendracht". De Burgemeester ver zekerde toen, dat zoo iets niet geoorloofd is, en dat hij den Commissaris van Politie op dergelijke feiten zou opmerkzaam maken. Steller heeft ge legenheid gehad, omtrent het feit, waarop door den heer F. werd gewezen, onderzoek te doen. 't Bleek hem, dat op een dag, toen eenige offi cieren der Krijgsschool een bezoek aan deze Stelling brachten, en na de bezichting van forten, aan 't Societeits-lokaal bij 't warme weêr kwamen uitrusten, sommigen dier heeren zich, na een stoel verworven te hebben, tegen het hek v<5<5r 't ge bouw hebben neêrgezet om uit te rusten. Of die zonde nu zoo heel erg is, zal ik maar niet beslissen. Doch de gevolgen van de geuitte klacht en van de gedane verzekering zullen niet uitblijven en voor menigeen zeer lastig zijn. Als de Commissaris van Politie nu voortgaat met iedere versperring van den openbaren weg tegen te gaan en te vervolgen, dan zullen neringdoende ingezetenen daarvan grooten hinder hebben, als zij eens koopmansgoederen op de voetstraat véér hunne woning willen ontpakken, omdat er in den winkel daarvoor geen plaatsruimte is. Dan zal ook menig burgerman, die nu bij avond zijn stoel véér zijn woning op de voetstraat wil zitten, om er eens een zitje te nemen, verhinderd zijn zich daar neder te vlijen. Kortom, iedere versperring van den openbaren weg moet nu belet en ver volgd worden. Waar moet dat heen P Toen ik met een mijner kennissen dit onderwerp dezer dagen besprak, vernam ik van hem, dat een onzer winkeliers voor eenigen tijd, vervolgd wegens versperring van den openbaren weg (het uitpakken van kisten op de voetstraat, véér zijn winkel), vrijgesproken werd, omdat de rechter zich overtuigd hield, dat de passage daardoor niet gestremd was geworden. Als dit zoo is, dan geeft het mij hoop, dat het Hoofd der gemeente politie de Verordening op het versperren van den openbaren weg wel in zeer milden gee»t zal doen toepassen, 't Kan ook haast niet anders Helder, 29 Juni 1891. H. Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Utrecht," van Rotterdam, vertrok 7 Juli van Perim. Het stoomschip „Celebes«, naar Port-Said v. o., passeerde 6 Juli Perim. Hej stoomschip „Sumatra," naar Amster dam, passeerde 6 Juli Perim. Het stoomschip „Ardjoeno», vertrok 8 Juli naar Rotterdam. Het stoomschip „Zuid-Holland," van Rot terdam, arriv. 7 Juli te Batavia. Het stoomschip „Bromo, van Rotterdam, vertrok 9 Juli van Marseille. Het stoomschip „Prinses Marie," van Am sterdam, pass. 8 Juli Quessant. Het stoomschip „Prins Hendrik" arriv. 9 Juli te Amsterdam. Marktberichten. Purmerende 7 Juli. Aangevoerd 279 run deren, vlug, hooger in prijs, 16 stieren, 63 paarden,241 vette kalveren f 0,70 a 0,80 per KG., vlug, 110 nuch. dito f8 a 20, matig., 265 vette varkens f0,28 a 0,45 per KG., vlug, 74 magere dito f9 a 17, mat., 312 big gen f3 a 5,mat., 1163 schapen en lam meren, de handel in vette schapen was vlug, overhouders en lammeren prijshoudend, handel stug, kipeieren f3,25 a f3,75, eenden dito f3,25 por 100, 1981 KG. boter fl a f 1,15 per KG., kleine kaas f 31.-—, cortimissie f 27.—, aangevoerd 502 stapels. Schagen, 9 Juli. 8 paarden f80 a 200, 2 stieren f62,50 a 90, 14 geldekoeien f80 a 250, 17 nuch. kalveren f 8 a 20, 225 scha pen f 10 a 28, 150 lammeren f 2,50 a 9, 3 bokk. f2 a 4, 38 magere varkens f 8 a 13, 51 biggen f3 a 5, 15 kippen 25 a 85 ct., boter p. kop 65 a 70 ct., kaas p. KG. 20 a 30 ct., eieren per 100 f 3 a 3,50, eenden dito f3,10 a 3,20. Visscherijberichten. Nieuwediep, 8 Juli. Aangebracht van Texel 20 roggen p. st. 70 cent. 15 korders met 10 tot 50 tongen p. b! 65 a 70 cent, 20 tot 100 kleine tongen p. st. 25 cent, 1 tot 2 mand kleine schol p. m. f 8 a 3,50. 1 tot 2 mand schar p. m. f 3,50 a 4, 2 tot 10 roggen p. st. 70 a 75 cent. 1 kotter, schipper Dekker, met 250 groote en 200 kleine tongen, schol, schar, schelv. en poonen, be somming f210. 9 Juli. 53 korders met 10 tot 50 tongen p. st. 60 a 65 cent, 20 tot 100 kleine tong p. st. 20 cent, 2 tarbotten p. st. f 7 a 8, l.tot 2 mand kleine schol p. m. f 1,25 a 2,50, 1 tot 2 mand schar p- m. f 3,50, 3 tot 10 roggen p. st. 65 cent. Vun vletten 50 roggen p. st. 65 a 70 cent. 10 Juli v.m. 8 u. Niets binnen. Programma van het 9de Zamer-Concert, op ZONDAG 12 JULI 1891, 's namiddags 21/* uur. 1. i/Bombardonmarsch", nach raotiven aus der Oper „Das Goldene Krenz", Synaz Briill. 2. Ouverture „Raymond ou le secref de la Reine", Ambroise Thomas. 3. a. „Arlequin auf dom Maskenball", Scene, David Popper, b. „Trot de Cavallerie", Anton Rubiustein. 4. .Hommage a helix Mendelssohn" Bart- holdy, Fantasie, E. Curth. - Pauze. - 5. Ou verture: „Czar und Zimmerman", Albert Lortzing. 6. „Der Musikaliën Redacteur", Grosses Tongemalde, F. Frenkler. 7. »Wo die schonen Madchen wachsen", Walzer, H. Weiss. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 7 tot 10 Juli. ONDERTROUWD: M. J. Korff, loodgieter en H. M. van Willigen. C. Ran, timmerman, en A. M. Mul. R. de Cock, schoenmaker, en M. Jilleba. F. J. v. Dok, koopman, en W. E. Duijvetter. GETROUWD: J. Clee en J. van Waart. E. H. Vreijbloedt en S. Faber. J. P. J. Nukoop en E. Doodhagen. W. C. la Roij en M. Gelder. J. Swart en Ti Wagemaker. J. Bontes en F. Schagen. P. Duinker en P. Hanse. BEVALLEN: D. Schrander, geb. Greven, d. L. C. Stolk, geb. Goudhooft, d. G. Cupido, geb. v. d. Wal, d. M. Bos, geb. Duis, d. II. Zwaai, geb. Tol, d. M. E. Hummel, geb. van Hecking Colenbran der, z. C. van de Poll, geb. van den Berg, z. A. Verblauw, geb. Kieseling, d. F. Schellinger, geb. Mets, d. W. Gomes, geb. Doekes, z. N. Mosk, geb. Schagen, z. J. H. J. v. Dissel, geb. Nienhuis, d. OVERLEDEN: J. Hartog, 63 j. J. Lastdrager, 27 j. 1 levenloos aangegeven. Burgerlijke stand, gemeente Texel, van 1 7 dezer. ONDERTROUWD:) n GETROUWD: j Geene' GEBORENMartina, d. v. Nan Schellin ger en Jannetje Doorn. Grietje, d. v. Klaas Lap Sz. en Jansje Smit. Simon, z. v. Jacob Boon Sz. en Dirkje Koning. Jacoba, d. v. Jan Schouten Duinker en Styntje Bakker. OVERLEDENTrijntje Smit, 37 jaren, gehuwd met Jan Hin Pz. Elisabeth Krijnen, 60 jaren, weduwe van Fulps Krynen. Ambtshalve ingeschroven éen. FOIJITIB. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau Raadhuis 2 EN-TOUT- CAS. 1 BOS SLEUTELS. Vervolg der Berichten. In de op 6 dezer gehouden vergadering van de vrijzinnige kiesvereeniging Voor uitgangis met algemeene stemmen be sloten tot aansluiting dezer Vereeniging bij de Centrale Liberale Kiesvereeniging in het hoofdkiesdistrict Helder. Tot candidaten voor den Gemeenteraad zijn door Vooruitgang gesteld, de heeren P. Groen, J. G. R. Vos, C. D. Zurmuhlen, L. W. F. Oudenhoven en J. Verfaille, aftredende leden, S. W. Stooker en voor nieuwe leden de hh. dr. P. C. F. Frowein en J. Oortgijsen. De heer Frowein voelde zich genoopt te bedanken, op grond dat hij het niet wenschelijk vindt, dat iemand een candidatuur aanneemt van een Ver eeniging, waarvan hij zelf bestuurslid is. De overige bestuursleden verklaarden dit bezwaar echter slechts in zooverre te dee- len, dat zij het niet verkieslijk zouden vinden dat meer dan een bestuurs lid een candidatuur aanvaardde. >H. en N. Ct.c Voor het apothekersbediende-examen te Utrecht waren opgekomen 3 vrouw. cand. Teruggetrokken 1. Afgewezen 1. Toegelaten mej. J. M. P. Klingen, geb. te Helder. Naar het Dagblad" verneemt, heeft het Kabinet gemeenschappelijk zijn ontslag verzocht aan H. M. de Koningin-Regentes. In de eergisteren te Amsterdam ge houden. zitting van den Gemeenteraad is, na een langdurige discussie over het voor gevallene bij de taptoe op den Dam, een commissie van 5 Raadsleden benoemd, om met den burgemeester dienaangaande een onderzoek in te stellen. De Raad wees biervoor aande hh. Wüste, Pijnappel, Heemskerk, Mr. Jitta en Treub. De vier eerstgenoemden hebben de opdracht aan vaard de heer Treub was niet aanwezig. Een motie van den heer Nolting, om de Koningin te verzoeken den hoofdcommissa ris van Politie te ontslaan, werd met 24 tegen 9 stemmen verworpen. Naar uit Almeloo wordt bericht, zou de heer W. C. J. J. Cremers voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer heb ben bedankt, en jis dr. Schaepman reeds met algemeene stemmen in dit district candidaat gesteld. In de Dinsdag te Haarlem geopende zomervergadering van de Provinale Staten van Noordbolland zijn de verschillende be grootingen en financieele voorstellen en de aanvragen om subsidie gesteld in banden van bijzondere commissiën. De aanvragen omtrent het ambachts-onderwijs is aan Ge deputeerden ter instructie gerenvoyeerd. In handen van een bijzondere commissie zijn gesteld de aanvraag om subsidie voor den poststoombootdienst KampenEnkhui zen en voor den stoomtram Hoorn-Schagen, en de wijziging van de concessie der hee keeren Bosman en de Lange voor den spoor weg AlkmaarHoorn. Ook is gesteld in handen eener bijzondere commissie bet ontwerp op het in stand houden der duinen, voor welke commissie diligent-verklaring tot de najaarsvergade ring zal worden gevraagd. Naar een com missie zijn ook gëzonden de ontwerpen voor de polderreglementen. Dat onze marine zich bij het kei zerlijk bezoek kranig gehouden heeft en een flink figuur heeft gemaakt, is boven allen twijfel verbevener 'is slechts één roep over. Een aardige bijzonderheid vernam de t> Haagsche Ct. daaromtrent nog. Toen Vrijdagavond de commandant van het eskader aan den Hoek afscheid van den Keizer genomen bad en in de admi raalssloep had plaats genomen om de Hobenzollernte verlaten, werden drie hoezee's aangeheven. Maar toen nu het keizerlijk schip met volle kracht zeewaarts stoomde, roeiden de Hollandsehe matrozen met volle kracht mede, en geruimen tijd nog hield de notedop het door stoom voortgestuwde schip royaal bij. Naar men aan de „Haarl. Ct." me dedeelt, moeten in den loop der vorige week verscheidene winkeliers te Haarlem zijn opgelicht door een persoon, volgens bekomen inlichting verblijfhoudend te Am sterdam, doch die voorgaf te wonen in Heerenveen. Hij deed zich voor als een net gekleed heer met hoogen hoed, ge kleed pak, wandelstok, en groote blonde snor en liet, onder belofte van hetgeen bij kocht den volgenden dag te zullen be talen, een en ander aan een goed bekend adres bezorgen. Dinsdagavond is te Rotterdam, in een koffiehuis aan het Van Alkemadeplein, door den tapper een moord gepleegd op een vroegeren bediende. De dader, Nieuw- kerk, staat bekend als een oppasssend man, is gehuwd en heeft zeven kinderen. In den laatsten tijd liet de verstand houding tusschen man en vrouw veel te wensehen over, daar hij zijn vrouw wan trouwde, in den omgang met zijn vorigen bediende Lucas De Haan, die om deze re den iiit zijn dienst ontslagen en het buis ontzegd werd. Dinsdagavond bezocht De Haan in min ofmeer beschonken toestand het koffiehuis weder en bleef in het voor huis, waar hij werd geholpen door vrouw Nieuwkerk, terwijl haar man zich in een achtervertrek bevond. De Haan wilde de vrouw overhalen mede naar' achteren te gaan. Nieuwkerk, overmand door drift en jaloezie, liep naar voren en bracht De Haan twee diepe sne den aan den hals toe. Daarna begaf hij zich naar het politiebureau aan de Meer mansstraat en deed aangifte van zijn daad. Woensdagavond geraakte van den sneltrein No. 43 bij het passeeren van Lochem de locomotief bij den wissel van het tweede spoor uit de rails. Door de snelle vaart is de locomotief met den bagagewa gen, twee rijtuigen le en 2e klasse en een derde klasse rijtuig nog over de smalle Berkelbrug aldaar gesleept. De machine sloeg naar de linker-, de rijtuigen naar de rechterzijde om. Onbegrijpelijk is bet, dat geen der rei zigers eenig letsel bekomen heeft, daar toch de rijtuigen geheel in elkander geduwd en uit elkander geslagen zijn. Twee con ducteurs hebben nogal letsel bekomen. De machinist en stoker hebben niet het minst geleden. Zij staakten dadelijk bun werk, om bet vuur in de machine te dooven. Beide conducteurs hadden ruim een kwar tier in den bagagewagen gelegen, die reeds half vol water was geloopen, voor men hen er uithaalde. Omtrent de oorzaak ven het ongeval valt niets anders te denken, dan dat hetpunt- stuk van den wissel gebroken is, waardoor de locomotief ontspoorde, tengevolge waar van de trein, die natuurlijk volle vaart had, tegen de zijden der brug gestooten is, waardoor ook deze geheel is vernield. Ondertrouwd MEINARDUS J. KORFF en HELENA M. VAN WILLIGEN. Dén heer Henri Tindal beschrijft in een uitvoerig manifest den toestand, waarin wij na de verkiezingen verkeereu, en wat van den eerst volgenden Minister van Oorlog gewenseht wordt. Yan de legerwet zegt hij: „deze is veroordeeld door het gezond verstand der na tie, overtuigd als hij is, dat er zeker tien maal meer tegenstanders dan voorstanders van de wet in ons land worden aangetroffen. Voor belanghebbenden is het geschrift van den heer Henri Tindal bij ons ter lezing te bekomen. Zaterdag stond te Aken .in beroep terecht de tandmeester Herman!?., dierziek valschelijk voor dr. W. had uitgege ven en den pater jezuïet I.,te Sittard, 21 tan den had uitgetrokken, waardoor deze ern stig ziek werd. P. had zulks gedaan om hem, een gebit van 400 mark te kunnen verkoopen. Het vonnis van den eersten rechter, zijnde 3 maanden gevangenisstraf, werd bevestigd. Bij bet bezoek van den keizer in Engeland werkt alles niet zoo mede als dit bij ons geschieden mocht. Het weder is koud en ongunstig. Er was zulk een storm, dat de »Hohenzollern« gisteren de jonge prinsen, die te Vlissingen aan boord waren gekomen, niet landen kon te Har- wich. Eindelijk werden ze aan wal gezet in een sleepboot en gebracht naar het voor hen gehuurde huis South Beach. De keizerin komt daar van de week. Op het diner in het kasteel van Wind- sor barstte in de eetzaal fthe royal banqueting halls de groote pijp der wa terleiding Het water spoot door de zaal en tegen de gasten en met ^heldenmoed poogden eenige officieren den barst metbun ban den te stoppen. Ze werden echter nat voor niet. Het water bleef sissend spui ten. Ten laatste kwam de brandweer en toen werd de hoofdkraan gesloten, waar mede men desnoods bad kunnen beginnen. In de Vereenigde Staten hebben in twee dagen 3 noodlottige ongelukken plaats gehad met luchtballons. Te New-Lesbon (Ohio) werd bij het opstijgen van Charles Jones, een man, die geholpen had de touwen vast te houden, door den ballon in het luchtruim mede gevoerd. Jones liet den ballon dalen, maar toen bet sshuitje den grond raakte viel hij er uit en verwondde zich levens gevaarlijk. De meegesleepte man was met zooveel' kracht op den grond neergekomen, dat hij verpletterd werd. Te Elyria (Ohio) geraakte de lucktrei- zigster Zoetta Dentley, die, ondanks een orkaan toch wilde opstijgen, met baai- ballon in geboomte, viel uit het schuitje en kwam bij dien val om het leven. Op het terrein der aanstaande wereld tentoonstelling te Chicago is een ballon- captif door den bliksem getroffen. De De luchtreizigers Fran^ois Godard en Pa nis, die in het schuitje waren, werden 'daarbij ernstig gewond. De tweede terechtsstelling door elec- triciteit in den Staat New-York moet beter dan de eerste beantwoord hebben aan de menschelijke bedoelingen, welke men er mee heeft. Om niet vier menschen bloot te stellen aan de martelingen, welke verleden jaar de ongelukkige Kemmler onderging, werd eerst een der veroordeelden ter dood ge bracht, en toen het bleek dat hij onmid dellijk en zonder pijn gedood was, werd het vonnis ook aan de andere drie vol trokken. Was de proef niet gelukt, dan zou hunne terechtstelling uitgesteld zijn totdat een andere wijze van ter dood bren gen zou zijn ingevoerd. Ondertrouwd R. DE COCK en M. JILLEBA. Helder, 9 Juli 1891. Eenige en algemeene kennisgeving. Helder, Juli 1891. Geen Getrouwd: J. Ph. J. NUKOOP E. DOODHAGEN. Helder, 8 Juli 1891. Getrouwd: H. DE BOER en C. KUIPER, die tevens hun hartelijken dank betuigen voor de menigvuldige blijken van belang stelling bij bun huwelijk ondervonden. Helder, 10 Juli 1891. Getrouwd: Jb. CLEE JOH. VAN WAART. Helder, 8 Juli 1891. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van eene Dochter Mevrouw BITTER van VEEN. Helder 10 Juli 1891. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Meisje F. SCHELLINGER—METS. Helder, 8 Juli 1891. Voorspoedig bevallen van een Zoon N. MOSK geb. SCHAGEN. Helder, 9 Juli 1891. Bevallen van een flinke Dochter: J. H. J. VAN DISSEL— NIENHUIS. Helder, 9 Juli 1891. Bevallen van een Zoon Mevrouw M. E. HUMMEL- VAN HECKING COLENBRANDER. Nieuwediep, 8 Juli 1891. Bevallen van eene Tweeling: M. H. LEIJERHollbett. Pretoria10 Juli 1891. Den 3en Juli jl. trof mij de ge voeligste slag des levens door het afsterven van mijn geliefde Echtge- noote en der Kinderen zorgvolle Moe der MAART JE LIGTHART, na een langdurig doch geduldig lijden en na voorzien te zijn van de HH."Sacra- menten der Stervenden, in den ouder dom van ruim 62 jaren. Het verlies treft ons zwaar, maar wij willen in Gods wijzen wil berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Amsterdam, 10 Juli 1891. J. VAN EIK, en verdere Familie. (Strekkende deze tot ;eving). Heden overleed, zacht en kalm, mijn geliefde Echtgenoot en der kinderen zorgvolle Vader, welke nog te jong zijn hun verlies te kunnen beseffen, den heer JAN LASTDRAGER, in den ouderdom van 27 jaar en 10 maanden. Helder, 7 Juli 1891. Wed. J. LASTDRAGER geb. DE VLUGT. Mede namens Ouders, Broeders en Zusters. Bij deze betuig ik mijn oprechten dank voor de talrijke bewijzen van deelneming, gedurende de ziekte en het overlijden mijner geliefde Echtgenooté ondervonden, inzon derheid aan H.H. Leden van de Vereeni ging „Kruis voor krijgsverrichtingen", voor de laatste eer de overledene bewezen. Helder, 10 Juli 1891. W. F. BERLING. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van mijn geliefde Echtgenoot, betuig ik mijn har telijken dank. IJmuiden, 9 Juli 1891. De Wed. MOLENAAR—Blom. te Huisduinen, in de maand JULI. 12 JULIDs. GRANPRÉ MOLIÈRE. 1» BRON. te HELDER (Palmstraat). D.V. ZONDAG 12 JULI, voorm. 10 uur r van Katwijk aan Zee. Z O N D A G a. s., GEEN SCHIETOEFENINGEN. HET BESTUUR.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2