Advertentie n. De muziek en de illuminatie ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Regentes gingen niet door, en het sluitingsuur der koffiehuizen was ver vroegd, zoodat de stad te 1 uur rustig was. Beide avonden hadden ecnige arrestaties plaats. Het grootste uurwerk op aarde werd onlangs aangebracht in het Raadhuis te Philadelphia. De middellijn der wijzer plaat is 10 meter lang, de lengte van den minuutwijzer is 4 en de uurwijzer 21/s meter de klok die de uren slaat, weegt 25.000 kilogram. Om dit uurwerk op te winden, bedient men zich van een klein stoomwerktuig, hetwelk tevens dienst doet om de dynamo-machine in beweging te brengen, die het electrisch licht levert voor de verlichting der wijzerplaat. In de militaire zwemschool bjj Plöt- zensee) Berlijn, is Zaterdag de nlaan Sei- fert verdronken en wel onder zeer bijzon dere omstandigheden. Seifert bevond zich aan den zoogenaam- den hengel en kreeg instructie van zekeren korporaal Dehn, die dat vak al vier jaar bij de hand heeft, maar er niet bepaald voor berekend schijnt. Immers, toen op een gegeven oogenblik Seifert niet meer kon en zich aan een paal vastklemde, sloeg de instructeur Dehn hem met den stok van den hengel op de handen, met dit gevolg dat Seifert moest loslaten, maar tegelijk ook de liju van den hengel losraakte en de ongelukkige in de diepte verdween. Wel dook Dehn hem aanstonds na en deden ook anderen al het mogelijke, maar eerst jeen half uur later vond men het lijk. Dehn is in arrest. Unzelmann, vroeger een bekend ver tolker van comische rollen te Berlijn, had de gewoonte in zijn rollen hier en daar eenige «moppen* te voegen. Dit werd verboden en iedere toevoeging daarvan zou voortaan met eene geldboete gestraft wor den. Eens gaf men het tooneelstuk Richard Leeuwenhart." De prinses uit dit stuk kwam op het tooneel. Het paard dat hierby ook een rol had, werd bij den aanblik van de tooneellichten en het publiek schuw en maakte eenige zijsprongen in de richting van het orkest. Unzelmann, die op het tooneel was, vatte het paard bij den teugel en zeide, terwijl hij dringend zjjn wijsvinger ophief: Jongen, jongen, weet je niet, dat het hier verboden is, iets aan zijn rol toe te voegen!'' Een luid bravo-geroep weerklonk en Unzel- man betaalde later gaarne zijn boete. Te Saragossa (Spanje) is een man overleden op den leeftijd van 106 jaar, waarvan hij 40 jaar op de galeien heeft doorgebrachtde overledene was in zijn goede dagen een der meest gevreesde roo- vers in de Pyreneeën In 1846 werd hy we gens driedubbelen moord en roof veroordeeld en levenslang naar de galeien gezonden, en eerst voor vijf jaar wegens vergevor derden leeftijd in vrijheid gesteld. We hebben dus reden om te veronder stellen dat een plaatselijke industrie als deze door de burgerij zal gesteund worden, wanneer de sigaren bij voortduring aan de toegezonden monsters blijven beantwoorden. Den 9en Augustus hopen de vijf-en-twintig-jarige Echtver- eeniging te herdenken van onze geliefde Ouders Hermanus Berardus Schnszler en Henderika Boon, Amsterdam, Spaarndammer- straat No. 38. Uit naam hunner dankbare Kinderen, Behuwddochter en Kleinkinderen. Algemeene kennisgeving. liefde kinderen JASPER KRAMER en MIETJE STERZENBACH, hunne 12VajarigeEchtvereeniging te herdenken. Helder, 4 Augustus 1891. Wed. K. KRAMER, Broeders, Behuwdbroeder en Zusters. Getrouwd W. C. D. CINEN, Hofmeester K. N. M., en N. YERMEIJ, die mede namens hun wederzydsche Fa milie hunnen hartelijke» dank betuigen, voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 29 Juli 1891. Getrouwd H. SCHOORL Tot heden middag 3.30 u. waren aan het U stembureau, Kerkgracht, op gekomen 362, aan het 2e stembureau, Weezen straat, 297 kiezers. N. ZWAAN, die mede namens wederzydsche Familiën hunnen dank betuigen, voor de blyken van belangstelling, bjj hun huweljjk on dervonden. Helder, 29 Juli 1891. Bevallen van een Dochter C. BUIJS-BRUIN. Helder, 1 Augustus 1891. Algemeene kennisgeving. Heden overleed ons jongste kindje 8IMON, ruim tien weken oud zjjnde. J. ZWAAN Sz., en Echtgenoote. Helder, 2 Aug. 1891. Eenige kennisgeving. Gisteren vertrokken van bier naar Hellevoet- sluis via Amsterdam Hr. Ms. torpedoboot „Btna", „boot 18", „16" en „13", terwijl de torpedoboot „Dempo" en „krakatau" over lee derwaarts stoomden. Bij koninklijk beslnit van 1 dezer zijn met ingang van 9 dezer benoemd: a. tot adelborst le klasse bij de zeemacht, de adelborsten 2e klasse, le afdceling, bij het Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord: C. H. Julius, L. A. C. Steffelaar, B. C. A. van Renterghem, J. C. van IterBon, J. A. Barran, E. fl. Friderichs. D. E. Keus, F. C. Brust, G. J. Leverland, W. R. H. van Leersum, J. Lugt, A. Quispel, W. H. de Waal, M. K. Medeubach, H. P. A. Buysing Damsté, G. J. Te Winkel, W. P. de Eerens, J. Tissot van Patot, N. J. van der Esch, J. de Lange, A. van der Sluis, Jhr. H. H. Röell, E. B. J. Elias, C. van den Burg, H. H. O. van Ueoking Colen brander, J. A. M. J. Baretta, A. F. A. graaf Van Hogsndorp, W. A. van Aken, C. A. F. Raland, H. van Schreven, J. J. de VrieB en C. W. F. Baron Mackay; b. tot 2de luitenant bij bet korps mariniers, de adelborsten der 2de klasse, le afdeeling, bij gemeld Instituut: C. C. Dibbetz, J. van Haaften en F. J. P. Sacbse. Met ingang van 2 dezer zijn benoemd tot adjunct-administrateur bij de leemacht de adsp.- administr. W. Obbes, F. Bezemer, P. Gaade, J. R. J. de Raadt en W. M. E. Bervoets. Stoomvaartberichten. Het stoomschip .Drenthe", van Amster dam, vertrok 20 Juli van Suez. Het stoomschip «Prins Alexander", naar Amsterdam, arriveerde 31 Juli te Genua. Het stoomschip Prinses Wilhelmina", van Amsterdam, vertrok 30 Juli van Genua. Het stoomschip „Prins Hendrik" vertrok 1 Aug. van Amsterdam. Het stoomschip „Burgemeester den Tex", naar Amsterdam, vertr. 1 Aug. van Padang. Het stoomschip „Conrad", van Amsterdam, arriv. 31 Juli te Batavia. Het stoomschip „Batavia" arriv. S Augus tus te Rotterdam. Het stoomsehin „Prinses Amalia", naar Am sterdam, vertrok 2 Augustus van Aden. Hot stoomschip „Prins van Oranje", van Amsterdam, vertr. 2 Aug. van Djeddah. Het stoomschp „Soenda«, naar Amsterdam, arriv. 2 Augustus te Marseille. Marktberichten. Alkmaar 1 Augustus. Aangevoerd 6 paar den f 110 a 200, 10 koeien en os6en f175 a 230, 35 nuch. kalveren f8 a 16, 36 magere schapen f12 a 16, 58 lammeren f 10 a 13, 61 magere varkens f 10 a 15, 287 biggen f 3, a 5.50, 6 bokk, en geit. f 8 a 8, 4 kleine bokjes 80 a 125 ets., boter per pd., ('s middags 12 uur) f0,57£ a 0,67£, eieren f3,50 a 4,per 100 stuks. Hoorn 1 Aug. Aangevoerd tarwe f 9,a 10,gerst f 5,50 a 6,haver f 4,75 a 5, erwten groene f 14,a 16, grauwe dito f 12,— a 15, bruine boonen f 13,60 a 15, karwei f 8,50 a a 9,80, mosterdzaad f 15 a 15,50 17 paar den f 60 a 300, 50 schapen f 12 a 20, 70 lam meren f7 a 13, 6 kalveren f 12 a 20, 80 var kens f8 a 16, 105 biggen f2,a 5, kipeie ren f 3,25 a 3,75 per 100, 2625 koppen boter f0,50 a 0,60 p. kop. Visscherij berichten. Nieuwediep, 1 Augustus. Aangebracht door Texelaars 70 roggen per stuk f 0,90 a 1. 20 kordera met 5 tot 35 tongen p. st. f 0,90 a 1, 10 tot 50 kleine tong p. et. 20 cent, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3,50, 3 tot 10 roggen p. st. f 1. 3 Aug. Van Texelaars 165 roggen p. st. f 1 a 1.10. 1 Engelsohe Trolder no. 137 van Grimsby, met kabelj schelv, en schol, besomming f 380. 4 Aug. v.in. 8 u. Van Texel 65 roggen per stuk f 1,10. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 31 Juli tot 4 Augustus. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: J. Engels en J. Bruijn. BEVALLENT. Munnik, geb. de Vries, z. M. de Noord, geb. Jansen, z. S. de Boer, geb. Roos, s. E. v. d. Wiele, geb. Smit, e. E. Eggink, geb. v. d. Meulen, z. J. Voorthuijsen, geb. Neef jes, z. A. A. Steutel, geb. Munter, d. J. Blok, geb. Touw, d. A. Hilleu, geb. Koorn, d. C. Buijs, geb. Bruijn, d. A. Metz, geb. Reinhart, d. OVERLEDENG. A. Kolster, 19 j. J. Ver schoor, 7 m. S. Zwaan, 2 m. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau Ieen bewjjs van koop met recht van wederinkoop 1 broche met roode stsentjes. Adres Bureau II1 Portemonnaie, waarin repu van een postwissel etc.1 dito waarin p.m. f3. Correspondentie. Nu een onzer beschreven Vaderen het plant soen op het Molenplein in bescherming heeft genomen, wil G. er de aandacht van de be voegde autoriteit op vestigen, dat de doode boomen op het Stationsterrein tegenover de villa Schwabenheim mogen verwjjderd worden, om ter gelegenertjjd door nieuwe boomen te wor den vervangen. De laan van de Postbrug in de richting van 't Spoorweg-station is zeer fraai, doch wordt in groote mate ontsierd door de dorre takken en stammen tegenover de ge- noomde villa. Vervolg der Berichten. Door de Vereeniging «Ontwaakt bjj Tijds" word aan onze jeugdige Koningin de volgende gelukwenscb gezonden, waarop namens H. Majesteits sen antwoord volgde: „2 Augustus is de dag, waarop 't bestuur .on verdere leden der Vereeniging „Ontwaakt „bjj Tjjds", gevestigd te Helder, hunne harten „hemelwaarts richten, om Godes zegen af te „smeeken voor Hr. Ms. verjaardag. Namens het bestuur, „A. G. J. de Vries, pres." De Vries, president Vereeniging rOntwaakt bjj Tijds", Nieuwediep: „Harer Majesteits dank voor uw aangebo nden telegram. „Adjudant van Dienst, „Simon." De jaarlijksche kunstreis van 't staf- muziekkorps der K. N. Marine, zal dit jaar aanvangen 17 Augustus en eindigen 16 Sep tember. In de provincie Groningen wordt de rij der concerten geopend en eindigt te Hel- levoetsluis. Aldaar moet 't stafmuziekkorps tegenwoordig zijn bjj do groote gecombineerde manoeuvres van land- en zeemacht, onder be vel van den scbout-bjj-nacbt Mac-Leod. De schilderijenverzameling en andere kunstvoorwerpen, bij de boekbandelaren Berk hout Co. geëxposeerd, trekken zeer de aan dacht. Velen brachten er een bezoek en waren vol bewondering over de artisten, welke zoo meesterljjk het penseel hanteerden. Nog slechts weinige dagen is deze unieke verzameling hier en zij, die de kunst liefhebben, en anderen, die het streven der onderneming prjjzen, mo gen niet verzuimen er heen te gaan. De voorwerpen zullen over een paar maanden worden verloot en zjj, die meenen, dat de on derneming per se een geld makerij is, oordeelen niet juist; ze strekt tot aanmoediging van scboone kunsten. Jaarljjks worden eenige scbil- derjjen en andere kunstvoorwerpen aangekocht, met het doel den kunstenaar voor zjjn meester lijken arbeid een uitweg te doen vinden. Men zie verder de annonce in dit blad. Door de kleine kapel van het Staf muziekkorps der Koninkl. Marine, onder directie van den heer L. A. Schouten, zal op morgen (Woensdag), des namiddags van 2 tot 4 uren, een Matinee Musicale wor den gegeven in het Badpaviljoen te Huis duinen. (Zie advertentie hierachter), 't Zal zeker worden opgemerkt, dat de directie van 't Badpaviljoen in de aankondiging der Matinee vermeldt, dat van de bezoekers een entree ad. 25 cents zal worden ge vorderd. Ook wij hebben bij de ontvangst dier aankondiging onze opmerking daar over niet voor ons gehoudendoch we hebben daaraan de opheldering te danken, dat die bepaling gemaakt is, ook met het oog op een anders veel te talrijk bezoek, zoo dat niet weinig wandelaars naar Huisduinen te vergeefs naar een gezellig zitje en het genot van de tonen der muziek zouden moe ten uitzien. De al te groote toeloop kan door de heffing van een lage entree wor den getemperd, en bij de wetenschap, dat de prijs der consumptie niet zal worden verhoogd, vleit de directie zich, dat de bezoekers zich de laaggestelde entree wel zullen laten welgevallen. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-regentes werd door 't stafmuziekkorps der Kon. Ned. Marine onder directie van den kapelmeester J. Koning, Zondagmiddag een feestconcert gegeven, 't Concert werd geopend met 't spelen van ,,'tWaldeck-Pyrmontsche volks lied" en „Wilhelmus" daarna klonk lus tig „Etat Mujor" marche militaire, een zeer goede compositie van den heer J. Ko ning. Twee zeer fijne concertstakjes volgden: „Romance sSns paroles" en „Een Album- blatt. In 'teerste luisterde ieder met 't grootste genoegen naar de meesterlijk ge speelde solo voor cornet a pistons en her innerde zich daarbij hoe uitstekend dé exe cutant de vorige week „Der Trompeter von Sackingen" had geblazen. Met de „Koningin-Emma-marsch" van H. Götz eindigde het concert. Na afloop werd 't „Volkslied" gespeeld, en 't was een inder daad plechtig oogenblik toen alle aanwezige heeren daarbij opstonden en 't hoofd ont blootten. Een feestmaaltijd in een Armhuis, dit is zeker een hoogst zeldzame ge beurtenis. Toch had zoo'n maaltijd jl. Zon dag plaats in de voor de armen der Ned. Hervormde gemeente bestemde inrichting in de Langestraat alhier. Bestuurderen dier inrichting HH. Diakenen der genoemde gemeente hadden dien maaltijd doen aanrichten, ingevolge de testamentaire be schikking van wijlen den heer S. Braaks- ma, die een legaat vermaakte, uit de rente waarvan jaarlijks op den 2n dag van Oogst maand een extra-disch voor de verpleeg den in dit Armhuis moet worden aange richt. 'tWas nu de|eerstemaal dat dit gelegsn- heidsm-val in 't meergenoemde gesticht ge nuttigd werd. 't Is licht te begrijpen, dat de oudjes zich het hun voorgezette goed lieten smaken en dat er een feestvreugde viel op te merken, die blijk gaf van dank jegens den schenker, van dank ook voor de voortreffelijke wijze, waarop HH. Be stuurderen uitvoering gaven aan den uiter sten wil van den heer Braaksma. Door de Eogelsche stoomtrawler Sagit- tarius", gisteren alhier binnengekomen, zyn aangebracht vyf opvarenden van de te Mid- delbarnis tbuisbehoorende vischsloep M.D.28, die waren overgenomen van het verlaten Noor- scbe schip Atlas". Uit de verklaringen van de verschillende opvarenden blijkt, dat het Noorsche barkschip Atlas" den 31 Juli jl., 's avonds 8 uur, by Doggersbank, in verlaten toestand werd aan getroffen door de vischsloep M.D. 28, van wier opvarenden er vijf op het verlaten schip over gingen, om te trachten biermede eene veilige haven te bereiken. Den volgenden morgen omstreeks 5 uurkwam de trawler „Sagittarius" in de nabyheid; deze zette vier zyner man schappen op de „Atlas" over om den Middel- harnisschen visschers de behulpzame hand te bieden on nam het schip op sleeptouw. De sloep M.D. 28 geraakte *8 middags 1 uur uit bet gezicht, terwyl de trawler met bet schip voor den wind afliep Gisterennacht te 2 uur werd de «Atlas" zoodanig door zware stortzeeën beloopen, dat het verblyf aan boord dreigde noodlottig te kunnen worden. De visschers werden daarom door den trawler overgenomen, die het schip nog tot 5 uur gisterenmorgen op sleeptouw hield, toen do touwen braken en het sobip aan zyn lot moest worden overgelaten. Het schip stak, toen bet in de peiling Vuurschip Haaks N.t.W. 20 Eng. mijlen afstand, werd verlaten, bij iederen zee den kop onder, waar het veel water binnenkreeg. Bij de tinwinning op het eiland Banka is tijdelijk als machinist in dienst gesteld de lieer 11. Schaap. Door het zware onweder, dat Maan dagavond heerschte, sloeg de bliksem in de boerenplaats van den hr. Waiboer aan 'tWad gem. Barsingerhorn, welke in een oogwenk in brand geraakte en geheel door de vlam men werd vernield. Den len Augustus werd uit de ge vangenis te 's Bosch ontslagen de kleer maker B. C. uit Amsterdam. Hij is 50 jaren oud en bracht reeds 22 jaren in ver schillende gevangenissen door wegens dief stal en bedreiging met brandstichting. Bij iemand in de Govert Flinckstraat, te Amsterdam, is, terwijl de bewoners af wezig waren, een som van f 400 aan gou den tientjes ontvreemd. Een portefeuille met bankpapier in de onmiddellijke nabij heid, is onaangeroerd gebleven. Een heer, die met den locaaltrein van Winterswijk naar Deutichem reisde, is een zak met f 140 aan geld, welke hij naast zich op de bank had gelegd, ont stolen. Men deelt ons uit Arnhem mede dat de beide kazernes aldaar, de Willemska zerne en de Coehoornkazerne, zullen ge desinfecteerd worden, omdat er zich geval len van diphtheritis voordoen, terwijl de troepen eenige weken lang gekampeerd zullen worden de infanterie op den Gal- genberg, de artillerie in het Artilleriepark. >Ons Huis.* Zaterdag is te Amsterdam op het terrein aan de Rozenstraat bij de Prinsengracht de eerste steen gelegd voor „Ons Huis", een stichting naar het voorbeeld van het People's Palace te Londen, waarvoor de heer P. W. Janssen een aanzienlijk kapi taal beschikbaar heeft gesteld. De bur gemeester van Amsterdam en de wethou der Serrurier woonden de plechtigheid bij. Voor enkele dagen werd uit Roozendaal bericht, dat aldaar een „wonderdokter", die zich Sequah noemde, Inet een soort van olie lyders aan rheumatiek onmiddellijk wist te genezen. Die wonderster is nu naar Rotterdam ver trokken en evenals te Roozendaal verdringen de menschen zich daar om door Sequah be handeld te worden, of getuige te zyn van zijn wondergenezingen. Zefls is er sterke po litiemacht noodig om de orde voor en in het verkooplokaal, waar Sequah zyn tenten heeft opgeslagen, te bandhaven. De „N. R. Ct.deelt o. a. mede Een lyder aan rheumatiek werd (door Sequah) behandeld, en wel een bekend Rotterdamsch ingezetene. Hy werd op de tribune gedragen en na behandeld te zyn, kwam hij er sprin gende af. Aan de toejuichingen van het pu bliek scheen geen einde te komen. Gisteren begon de verkoop van Sequah's olie en van bet extract eener Prairiebloem de de beide fleschjes voor f2.50. Het aantal koo- pers was groot. Personen, die onvermogend zijn en dit kun nen toonen door een bewys van dokter of geestelyke, ontvangen de geneesmiddelen koste loos. Bij de depothouders der Sequaholie te Ro- zendaal is intusschen de geheele voorraad in beslag genomen. Terwyl Sequah in ons land heet te toeven, bevat „De Volksstem* van Pretoria, in Zuid- Afrika, in haar nummer van 4 Juli de vol gende advertentie in kapitale letters „Sequah is in Pretoria". Eén van beideöf Sequah bezit de macht om zich te splitsen, óf een der twee wonderdokters is een nagemaakte Sequah. Het gedeelte NoordzeekanaalNiehte- vecht van het Mer vedekanaal is Zaterdag voor bet verkeer opengesteld, juist tien jaar nadat de Eerste Kamer hare goedkeuring hechtte aan het wetsontwerp, waarbij de aan leg van bet Merwedekanaal bevolen werd. Het thans voltooide gedeelte is 7 K.M. lang; de opening is eenigszins bespoedigd door de omvangrijke voorziening, die de spoorwegbrug aan den Omval vordert, waardoor de vaart aldaar gedurende eenigen tyd gestremd zal moeten worden. De eerste boot, die door de sluis voer, pas seerde om 5 uur in den morgen en was de op Doesburg varende stoomboot „Tengbergen." Llifc 's-Hertogenbosch wordt dato 2 Augustus geschreven De bekende demonstratie tegen den com missaris van politie is gisteren en heden voortgezet. Gisterenavond omstreeks 8 uren begon zich een groote menigte op de Markt nabij het politie-bureau te verzamelen, die allengs aangroeide tot eenige duizenden, waarvan een gedeelte joelende en zingende, eenige malen des commissaris woning voorbijtrok doch geen baldadigheden pleegde. Tegen één uur des nachts verplaatste zich de beweging van het centrum der stad naar of nabij de woning van den com missaris, waar spoedig de ruiten van eenige gaslantarens werden vernield en met steenen naar de politie werd geworpen, bij welke gelegenheid één steen den commissaris aan het hoofd trof, waarvan het gevolg was, dat de politie de menigte met de blanke sabel uiteendreef, waarbij velen werden ver wond, sommigen vrij ernstig. Te 2 uren 's nachts was de stad rustig. Hedenavond verzamelde zich opnieuw een menigte op de Markt, doch minder talrijk dan gisteren. Eenmaal trok een kleine menigte langs een omweg voorbij de woning van den commissaris baldadig heden werden echter niet aangericht, en botsing tusschen publiek en politie had niet plaats. Ieder huisje heeft zyn kruisje. Ieder huisje heeft zijn kruisje Ja, dat spreekwoord is wel waar, Konden u der ryken zalen Maar eens elk geheim verhalen, Dan bleek ook de waarheid klaar. Ieder buisje heeft zijn kruisje Draagt men ook het sierlijkst kleed. Wat al moeite, last en zorgen Zyn daaronder vaak verborgen, Al vermoedt er niemand leed. Ieder huisje heeft zijn kruisje 't Grootste huis, vaak 't grootste kruis. In paleizen en in kluizen Vindt men allerhande kruizen Ieder heefc het in zijn huis. Hier beerscht ziekte, smart en lijden, Daar voert Bacchus heerschappij Elders twist men met elkander En verfoeit den tegenstander, O, geen huisje is er vry. Van de kruisjes in de huisjes Blyft men doorgaans onbekend Maar kon men ze ons openbaren, O, wat zouden wij vaak staren Op de allergrootste ellend. Is geen bnisje zonder kruisje, Ook geen kruis is zonder roos, Laat geen kruis ons doen versagen Leer elk 't zyne moedig dragen 1 Kracht Daar kruis geeft God altoos. Ingezonden Mededeelingen. 't Is altijd een goed verschijnsel, wanneer burgers op een plaats een nieuwen tak van industrie in 't leven roepen, zooals door den heer C. TheewisScholtze is geschied. Sigcren worden hier veel verkocht, maar de fabricage van dat artikel bestond hier, voor zoover we weten, niet, althans er was weinig of niets van bekend. Door hem is een sigarenfabriek geopend op de Oostslootstraat en uit de ons toegezonden monsters blijkt, dat de daar gemaakte sigaren(handwerk) zeer goed de concurrentie kuunen doorstaan. De sigaar is goed afgewerkt, heeft geur en brandt goed. De merken La Estimada en Nuninka kan men voor dien prijs niet beter krijgen. Salve, La Concordia, Johanna en Flock bevelen zich aan en Teodora, alsook Hielo el Gonzo, een 21/3-Cents-Sigaar, munt zelfs voor dien prjjs uit. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze jongste lieveling JAN HENDRIK, in den jeugdigen leeftjjd van 4 maanden. Helder, 4 Augustus 1891. J. H. RANDA. A. J. RANDA— Kouseband. Heden overleed onze geliefde doch ter RENDIN A, in den ouderdom van bjjna 20 jaren, diep betreurd door ons hare broeders en zusters. Wij berusten in den wil van Hem, en gelooven niet verloren maar voor gegaan in haar Heiland dien zij beminde. Helder, 21 Juli 1891. J. BINK, Echtgenoote en Kinderen. Als wij zien een dierbaar plantje, Dat wy kweekten met veel vreugd, Wreed'lijk rukken van ons boezem, J3oe ons droevig hart dan zucht. Rond het kleine graf wij dwalen, Tot de avond-schaduw valt, Denken al is ons ontnomen Met de bloem, wij minde zoo. Wegens buitenlandsche betrekkingen eerst heden geplaatst. Bij mijn vertrek naar West-Indië, roep ik aan Vrienden en Bekenden een harte lijk vaarwel tot wederziens toe. Helder, 1 Aug. 1891. J. C. REINHOUDT, 2e Zeilmaker, a/b. Hr. Ms. st. „Suriname". Ieder, die iets te vor deren heeft van of ver schuldigd is aan den ondergeteekende, gelieve daarvan opgave of betaling te doem vóór 15 Ausustus. Dr. P. BAKKER.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2