C0118P „EN THE NOÜS" LEGER DES HEUS. Bericht, Advertentie n. Cornelis 4e Benrs Johanna (tatrniïa Prins. De TENTOONSTELLING van SCHILDERIJEN en AN DEREKUNSTVOORWERPEN, zal tot a. s. Woensdag geopend blijven. DANKBETUIGING. DANKBETUIGING. Aan de Leden der Herv. Kerk 4e Eeri. Heer BREBER, „Door Eendracht Welvaart". DINSDAG 11 AUGUSTUS. de geheele verkiezing vernietigd wordt, en dat men van voren af aan weer beginnen kan om candidaten te stellen en een nieuwe vrije stem ming te houden, 't Is waarlijk jammer, dat de Regeering niet op meer afdoende wijze is te werk gegaan, om de wyze, waarop de stem ming plaats moest hebben, beslist voor te schrij ven. Wat deze provincie betreft, zullen te Haarlem, Nieuweramstel en hier ernstige be zwaren tegen de gehouden stemmingen ryzen en staat hot te bezien of de verrichte werk zaamheid niet heel en al vruchteloos zal blij ken. De thuisblijvers bij de eerste le en bij de 2e stemming hebben dan gelegenheid om nog eens door hunne opkomst te schitteren. Cornelis Wagemaker, 92 j., weduwnaar van Geertje de Jong. Heintje Buijs, 30 j., echtgen. van Jacob Rotgans. Jan Lont, 29 j., weduwn. van Geertje Ruijter. Marine en Leger. Blijkens een bij het Departement van marine, ontvangen bericht, is Hr. Ma. stoomschip „Suri name," onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee H. R. J. J. Thorbeoke, den 4en dezer te Falmouth aangekomen. Gemeld stoomschip heeft den. 4den dezer Fal- mouth weder verlaten, tot voortzetting der reis. Bij beschikking van den Minister van Marine is de benoeming van de jongelingen H. J. D. de Fremery en G. C. Prager tot adelborst der 3e kl. voor den zeedienst, op daartoe gedaan verzoek, ingetrokken en zijn met den eersten September a. s. in hunne plaats benoemd de jongelingen J, D. Evers en E. A. W* van Riemsdijk- Bij kon. besluit zijn benoemd tot 2e luit. bij het le reg. vesting artillerie de cadet N. D. Kuiper, tot 2e luit. der genie bij het O. I. Leger de cadet L. H. van 't Sant. Door den maohinistleerling J. J. van^Male, die> nende aan boord van Hr. Ms. stoomschip „Suma> tra", is met zeer gunstigen uitslag examen afge legd voor machinist 3e kl. Stoomvaartberichten. Het stoomschip /Prins Alexander", i Amsterdam, pass. 3 Augustus Gibraltar. Het stoomschip «Soenda*, naar Amsterdam, vertr. 4 Aug. van Marseille. Het stoomschip «Prins Alexander," i Amsterdam, pass. 4 Aug. St. Vincent. Het stoomschip «Ardjoeno," naar Rotterdam, vertr. 5 Aug. van Marseille. Het stoomschip Zuid-Holland" vertr. Aug. naar Rotterdam. Het stoomschip «Drenthe," van Rotterdam, vertr. 5 Augustus van Aden. Het stoomschip Prins van Oranje", van Amsterdam, pass. 5 Aug. Aden. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina, van Amst. vertr. 6 Aug. van Suez. rogramma van het I3d° Zomer-Concert, op ZONDAG 9 AUGUSTUS 1891, 's namiddags 2x/4 uur. 1. «Groet van verre", Marsch, F. Dunklor. 2. «Akademische Fest-Ouverture", Johannes Brahms. 3. a. «Pélerin et Fantaisio", (Etoile du Soir)b. «Pêcheur Napolitain et Napoli- taine", sur le Bal Costumé de Anton Rubin- stein. 4. Marsch und Balletmusik aus der OperAuf hoben Befehl", Carl Reinecke. a. Einzugmarscb b. Ménuettoc. Pastorale d. Gavotte. Pauze. 5. Jubel-Ouverture, C. van der Linden. 6. Selection from the Opéra bur- lesque «The Mikado", Arthur Sullivan. 7. «Le Prince d'Orlofsky", Valse, C. A. Raida. Nos. 2, 3 en 5 eerste uitvoering. Marktberichten. Purmerend, 4 Aug. Aangevoerd 336 run dereu, traag, lager in prijs, 26 stieren, 36 paarden, 217 vette kalveren f 0.60 a 0,80 p. KG„ vlug, |52 nucht. dito f8 a 22, vlug, 301 vette varkens f 0.84 a 0,46 p. KG. vlug, 85 magere dito f10 a 19, mat., 352 biggen f3 a 6.mat., 1595 schapen en lammeren, vette lager, magere prijshoudend stug, kipeie ren 3,25 a 8,75, eenden dito f 3,25 per 100, 2003 KG. boter f 1,10 a 1,20 per. KG., kl. kaas f30.comm. f20.middelb. f26. aangevoerd 425 stapels. Schagen, 6 Aug. Aangevoerd 11 paarden f63 a 150, 12 stieren f60,a 190, 40 gelde- koeien f 110 a 250, 5 kalikoeien f 184 a 260, 2 vaarzen f70 a 90, 24 nuch. kalveren f 10 a 22, 115 schapen f8 a 18, 77 lammerenf20 a 26, 80 magere varkens f9 a 13, 60 bigg. f2,50 a 5,boter p. kop f0,47$ a 0,52$, kipeieren f2,75 a 3,eenden dito f 3,10 a 8,15 per 100. Visscherijberichten. Nieuwediep, 5 Ang. Aangebracht door 1 bom, schipper P. Vuil, 20 groote tong, 130 kleine tong, schol en schar, besomming f 40. 21 korders met 10 tot 50 tongen p. st. 65 a 70 cent, 20 tot 100 kleine tongen p. st. 20 cent, 1 tot 2 mand kleine schol p. m. f 3 a 4, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3,50, 2 tot 6 roggen p. st. f 1,25. 6 Augustus. 104 korders met 10 tot 50 tongen p. st. 65 a 70 cent, 20 tot 150 kleine tongen p. st. 20 cent, 2 tarbotten p. st. f 8 a 9, 1 tot 2 mand kleine schol p. m. f 2 a 4, 1 tot 3 mand schar p. m. f 3,50 a 4, 5 tot 30 roggen p. st. f 0,80 a 1. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 4 tot 7 Augustus. ONDERTROUWDJ. Faber, ernstvnnrwerker, en M. Kunst. GETROUWDA. F. G. Croese en H. J. E. Eve- lein. J. G. W. Meijer en M. 8. 8chenke. BEVALLENE. A. v. Ouwerkerk, geb. Kwant, z. E. D. L. Lagerweij, geb. Schaap, z. H. C. S. Bels, geb. Leistmann, z. F. Lngtig, geb. Langereis, d. A. Kok, geb. Vink, d. D. Veldman, geb. Bos, d. W. van Breda, geb. Hillenius, z. M. Keijzer, geb. WeBterhof, z. M. F. van der Haagen, geb. de la Fonteijne, d. M. C. Eusman, geb. Snzenaar, z. 8. E. Tromp, geb. v. d. Kuijl, d. OVERLEDEN: J. H. Randa, 3 maanden. 1 levenloos aangegeven. Burgerlijke stand, gem eente Texel, van 29 Juli 4 dezer. ONDERTROUWDGeene. GETROUWDKors Buijs en Maria Adri- aantje Kievit. GEBORENNaantje, d. v. Jan Trap en Aaltje Bremer, Pieter, z. v. Cornelia de Rid der, Dirkje Geertruida, d. v. Gerrit Schoen maker en Jannetje Gieles, Grietje, d. v. Cor nelis Huisman en Pietertje Boon, Cornelis, z. v. Jacob Koorn en Autje Bakker. OVERLEDENTrijntje Keijser, 57 j. we duwe van Albert Boon, Dirk Hemelrijk, 18 mnd., z. v. Dirk Hemelrijk en Jannetje Schagen. Burgerlijke stand Wieringen, gedurende de maand Juli 1891. GEBORENJacob, z. Pieter Mooi en Jannetje Kaan. Cornelis, z. v. Lucas Mulder en Maartje de Haan. Jacob, z. v. Dirk Lont en Teetje Ruijter. Cornelis, z. v. Gerrit Omes en Grietje Lont. Pieter Panlns, z. v. Jan Schagen en Jansje Overdijk, Antje, d. v. Cornelis Asjes en Trijntje Bakker. Aaltje, d. Jacob Doves en Geertje Keijzer. Dirk, z. v. Simon Numeijer en Antje ter Kenrst. Anna, d. v. 8imon Mostert en Antje Smit. ONDERTROUWD en GEHUWD: Cornelis Lont en Trijntje Verfaille. OVERLEDEN: Jan Mekken, ongehuwd, 73 j. Simon Rotgans, 6 in. Neeltje Vermeulen, 37 j., weduwe van Arend Mulder en Sijbrand Hutman. Vervolg der Berichten. Op 5 Aug. maakte de Kerkeraad der Nederl. Herv. Gemeente alhier, het navolgende zestal Ds. J. C. Benit te Bovencarspel. Ds. J. F. L. Boonacker te Oterleek. Dr. A. Bruining te Grootebroek. Dr. J. M. J. Hoog te Terwolde. Ds. E. J. Huizinga te Dronrijp. Ds. C. G. Menzel te Zoelen. Eigenaardig bezwaren zijn 't is meer malen hier en elders ondervonden bij de keuze van Candidaten voor 't lidmaatschap van den Gemeenteraad in den boezem van kies- vereenigingen. Al dadelijk stuit men op het bezwaar, dat het voor gemeente-ambtenaren, zooals onderwijzers, zeer moeilijk is, aan die werkzaamheid deel te nemen. Nog andere be zwaren doen zich op, tengevolge van familie betrekkingen en van stoffelijke belangen. Een en ander heeft aanleiding gegeven, dat, eenige maanden geleden door de Kiesvereeniging »Nieuw Leven", te Oudeschild op Texel art. 1 van haar Reglement volgeoderwijze ia ge wijzigd«De kiesvereeniging kan zich ook met de verkiezingen voor den Gemeenteraad belasten, indien het Bestunr dit noodzakelijk of gewenscht acht." We vermelden dit, omdat het voorbeeld onzer overburen wellicht aan leiding geven kan om tot navolging te wekken. De omstandigheid, dat een candidaat gekozen wordt, die aanvankelyk door geen enkele kies vereeniging was gesteld, geeft wel eenigen grond, om het besluit van «Nieuw Leven* niet onopgemerkt te laten blijven. 't Opschrift «Koninginnefeest*, vinden we geplaatst boven een dezer dagen verspreide circnlaire, die de uitgave aankondigt voor twee nationale liederen, bestemd voor den op 81 dezer te vieren verjaardag van H. M. Ko ningin Wilhelmina. Deze liederen, gedrukt op oranje-papier, zijn getiteld«Lang leev' de Koninginen «Rood, wit en blauw." Ze worden tot zeer geringen prijs op bestelling geleverd. Voor het aanschaffen dezer liederen valt heel wat te zeggen. De woorden dezer beide liederen, van de hand van den by ons alge meen bekenden heer Mets van Texel, zijn niet slechts toepasselijk op het feest, maar be velen zich door een zeer goede woordenkeus, door vorm en inhoud ten zeerste aan. Gaarne erkennen wij, na de kennismaking met deze liederen, dat zooals door den heer Mets in zijn circulaire wordt gezegd in deze kin derverzen het gevoelen wordt vertolkt van dat gene, wat in 't gemoed van jeugdige en ou dere Nederlanders leeft. Verder verdient opgemerkt te worden, dat de uitgave geschiedt geheel ten voordeele der «Prinses Wilhelmina- Bewaarschool, welke in 1892 te Oudeschild op Tessel zal worden geopend. En einde- lyk meenen we in de verspreiding der circu laire en in de uitgave dezer liederen een vin gerwijzing te zien, om tegen den verjaardag van onze jeugdige Koningin iets te willen doen ter voorbereiding van een kinderfeestje op dien dag. Door de mededeeling van het bovenstaande meenen we aan de uitnoodiging van den heer Mets te hebben voldaan, het aan onze lezers overlatende, zich de liederen, liefst in groote getale, aan te schaffen. Bij de in den Haag gehouden examens in de Fransche taal is o.a. geslaagd de heer D. Koelewijn, onderwijzer aan de school met den Bijbel alhier. De parade van het garnizoen, jl. Zondag, ter gelegenheid der verjaring van Koningin Emma, alhier gehouden, werd gecommandeerd door den luit. kolonel H. J. Krantz, van het 4e regiment vesting artillerie. De majoor der infanterie L. J. Krugers fungeerde daarbij als adjudant van den bevelhebber. Naar aanleiding der in dit nummer voorkomende annonce, vestigen we de aan dacht onzer lezers op 't Volksconcert, te geven door de kleine kapel van 't Staf muziekkorps der K. N. Marine, in Tivoli, waarbij de tuin door Bengaalsch vuur zal verlicht zijn en Japansch vuurwerk zal worden afgestoken, By 't Stafrnuziekkorps der Kon. Ned. Marine zijn met ingang van 6 dezer be vorderd: Tot muzikant de élève J. ter Hall, (baritonnist). Tot élève de emploié B. Steenwinkel, (clarinettist). De 4de compagnie van het 4de reg. vest.- artillerie uit 's-Gravenhage en de 5de compagnie van dit regiment uit Hellevoetsluis, die beide sedert 27 Juli 1.L alhier gedetacheerd zijn ge weest, ter deelneming aan de ernstoefeningen met het vesting-geschut, zullen morgen naar hunne garnizoenen terugkeeren. Op a.s. Maan dag zullen zij worden vervangen door de 1ste compagnie van gemeld regiment uit's-Graven hage en door de derde compagnie uit Willemstad. Woensdag jl. is door den kapitein eerstaanw. ingenieur alhier, aanbesteed Het doen van voorzieningen van ver schillenden aard aan militaire gebouwen. Ingeschreven door de heerenA. Bos, f2790. Th. Moorman, f2700. Gebrs. Jan zen. f2610. H. Wijker, f2600. C. A. van Neck, f2570. W. de Jong, f2490. Om gezondheidsredenen, is de ma chinist der 3e kl. J. Van Duijm op eer volle wyze uit den zeedienst ontslagen. By koninkl. besl. is de heer K. J. Fi- scher, ontv. der dir. bel. invoerr. en acc. te Texel benoemd tot ontv. der dir. bel. en acc. te Mijdrecht c. a. Texel, 6 Aug. Nu de heeren C. M. Kooy en A. Dros, Azn. tot leden van den raad zijn gekozen, bij de verkiezing van Dinsdag 1. 1., is het zeer wel mogelijk, dat weder een vrije verkiezing voor een lid van den raad zal moeten worden gehouden. Algemeen toch wordt verzekerd, dat de heer Kooy, die reeds vóór de herstemming bij advertentie verzekerde het lidmaatschap van den raad niet te zullen aannemen, bij dat gevoelen blijft. Tot leden van den Gemeenteraad zijn o. a. gekozente Nieuwe Niedorp G. Halff, te Wieringen J. Kooimante Zijpè J. Kraijer, Jbz.,te Alkmaar Mr. A. P. de Langete Texel C. M. Kooy en A. Dros Az. te Hellevoetsluis L. J. G. Deij. Naar het Vaderland* verneemt, is de heer Van Tienhoven met de samenstel ling van een Kabinet gereed gekomen. Dinsdag is door hem de volledige lijst aan de Regentes op het Loo aangeboden. De heer Van Tienhoven zal zelf in het Kabinet zitting nemen als minister van binnenland- sche zaken, terwyl o. a. aan de heeren Tak en Smidt de portefeuilles van water staat en justitie zijn toegekend, de heer Cremer koloniën moet hebben gekregen en naar het gerucht wil mr. N. G. Pierson zou optreden voor financiën. Droogmaking der Zuiderzee De heer mr. P. J. G. van Diggelen uit Zwolle hield Maandag jl. te Hoorn een redevoering over de droogmaking der Zui derzee. Als hoofdbezwaar tegen die droog legging noemde de heer van Diggelen de geldquaestie. Voor particulieren zal de zaak zeker geen rentegevende onderneming zyn. Ook van den Staat zou de droog making der Zuiderzee groote geldelijke of fers eischen. Dit mag echter geen rede zyn, het werk te laten rusten. Spreker wees op de droogmaking van de Haarlemmer meer de kosten daarvan bedroegen f 13.500.000de grond in den droogge- maakten polder bracht op f7.500,000 al- zoo een verlies van 6 millioen gulden toch zal de drooglegging door niemand betreurd worden. De onderzoekingen van de Zuiderzee- Vereeniging hebben geleid tot het gevoe len, dat de meest wenschelyke wyze om de Zuiderzee droog te maken, is een af sluitdijk te leggen van de Ewijksluis over Wieringen naar Piaam, ten zuiden van Makkura en een Dyk van Wieringen naar Terschelling, waardoor de moeilijkheden verbonden aan het afdijken van het Toxel- sche Gat en het Vlie, vermeden worden. Op deze wyze zou een oppervlakte van 280.000 H.A. land, waarvan 4/5 beste kleigrond, worden drooggelegdde lengte van de kustlijn zou van 52 uur op 7 uur gaans worden verminderd. De tijd ter voltooiing van het werk is 8 jaar, terwyl de kosten worden geraamd op 42 millioen gulden. Te Haastrecht by Gouda, was tijdens een zwaar onweder een vrouw bezig aan een waterstoep. Van een der slagen schrikte zij zoo hevig, dat zij in het water viel, waaruit zy eenige oogenblikken later leven loos werd ophehaald. Naar wij vernemen is Kemper Roo- zehoom, te Amsterdam, die onlangs terecht heeft gestaan wegens moord op een meisje in de Bloemdwarsstraat, by deskundig on derzoek door de rechtbank op aanhou den van zijn toegevoegden verdediger, mr. Polenaar, gelast bevonden te zyn ge stoord in zijn geestvermogens en deswege als verpleegde in het Buitengasthuis op genomen. Woensdag deed de arrondissements rechtbank te Winschoten uitspraak in zake het misdrijf van doodslage hetwelk een echtpaar uit Westerwolde gepleegd zou hebben op den vader der vrouw. De officier van justitie had tegen elk de zer misdadigers het maximum gerequireerd, nl. 15 jaren gevangenisstraf. Als verdediger was aan beklaagden toegevoegd mr. M. M. van Valkenburg te Winschoten. De recht bank sprak de vrouw vrij en veroordeelde den man tot een gevangenisstraf van 10 jaar. Te Rozenburg is de bliksem in een rieten keet geslagen, waar ongeveer 25 mannen een schuilplaats hadden gezocht tegen den plasregen. De keet werd deer lijk geteisterd, maar geen der mannen kreeg eenig letsel, Een scheepskapitein, die teAmster- sterdam met zyn schip in de houthaven ligt, was Zaterdagavond aan wal gestapt met de bedoeling zich in de stad wat te gaan vermaken. Hij logeerde in een perceel aan de O. Z. Achterburgwal en kwam bij zyn ontwaken tot de minder prettige gewaarwording, dat men hem in zijn slaap voor ongeveer f 500 aan Ame- rikaansch en Nederlandsch geld ontstolen had. Een Duitsche vrouw had zich hei melijk met deze som uit de voeten ge maakt. Een zeer duistere zaak houdt de ge moederen van de bewoners der derde En- gelantiersgracht te Amsterdam in spanning. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag omstreeks kwart over tweeën ontdekte de heer De Milde, wonende in perceel 150 eerste verdieping, brand. In plaats van door de deur in het por taal naar buiten te vluchten, zag hy zich, misschien door den zwaren rook, genood zaakt op een achterplat de wijk te nemen, en daar bracht hij ook tijdelijk zyn echt- genoote in veiligheid. De bewoners van het bovenhuis van per ceel 152, bemerkende wat er aan de hand was, begaven zich onmiddellijk naar de naast bijgelegen brandschel, en de brandweer snelde dadelijk toe, om het dreigend vuur te beteugelen. Inmiddels waren door bewo ners van perceel 148 de in gevaar verkee- rende man en vrouw door een raam aan den achterkant der huizen gered. Toen door den heer De Milde in tegenwoordigheid van den sectiebrandmeester, den heer Brull, een onderzoek werd ingesteld, kwam hy tot de ontdekking, dat volgens zyn opgaaf werden vermist, behalve ongeveer f60 in bankpapier, een kerkboek met gouden slot, een gouden ring, een horloge en eenige mans- en vrouwekleederen. Bovendien werd ontdekt, dat het taschje waarin het geld was bewaard geweest, en de lade waarin andere voorwerpen van waar de hadden gelegen, begoten waren met pe troleum, zoodat aan boos opzet kan wor den gedacht. Door den commissaris Van Raalte en den inspecteur Boas is een onderzoek ingesteld. Het is zeer te hopen, dat is deze duistere zaak opheldering wordt verkregen. Door de brandstichting zyn een aantal menschen in levensgevaar geweest. (Nbl. v. Ned.) Te Bocholzerheide-Bocholz (L) ver maakten zich Zondagnamiddag twee jon gelieden met schieten op musschen. Zy hadden er reeds eenige gedood, toen een jongere broeder van een der schutters zich by hen voegde. Nauwelijks stond hij by hen, of een schot brandde los uit het ge weer, door een hunner onder den arm ge houden, en trof den knaap achter het rech ter oor. De arme jongen is kort daarop overleden. De >Indépendanee Beige* beweert, dat het Fransche eskader, na zyn bezoe ken te Kroonstadt en Portsmouth, ook een der Nederlandsche havens zal bezoeken. Te Constantinopel heeft men iemand gearresteerd, die zich voor tandmeester uitgaf, maar in wien onderscheidene spoor wegbeambten, die by den roovers-aanval te Tscherkeskioi tegenwoordig waren, met zekerheid een der bandieten der bende van Athanasios meenen te herkennen. Een huiszoeking leidde tot de ontdekking van een Martini-geweer met 110 patronen, 12 manshoeden en 30 Turksche ponden. Ook in de badplaats Jalswa is iemand gevangen genomen, verdacht van tot de bandieten te behooren. Uit Amerika wordt gemeld, dat vijf tig Italiaansche spoorwegarbeiders in West- Virginië verleden Vrijdag, door drank ver hit, de woning van een rijk planter, Brum- field genaamd, hebben bestormd en de ge heele familie, vader, moeder, twee zoons en drie kleine kinderen gedood. De bevolking van den omtrek is woe dend en maakt jacht op de onverlaten om de „Lynchwet" op hen toe te passen. Ook in onze Oost-Indische bezittingen ontbreekt het niet aan valsche munters. Daar zyn het vooral de Chineezen, die zich toeleggen op het namaken van geldstuk ken. Niet alleen doen zy dat met Neder landsche rijksdaalders, maar ook met Ja- pansche »yens« en vooral met Mexicaansche dollars. Deze bestaan allen uit een alliage van zilver, kwikzilver en koper, en zyn met valsche stempels geslagen. Opmerking verdient het, dat in 1890 onder de aan 's Rijks munt onderzochte valsche munt stukken een betrekkelijk groot aantal aan getroffen is van een buitengewoon hoog zilvergehalte. VIJF-EN-TWINTIG-JAR1GE ECHTVEREENIGING van en i Helder, 12 Augustus 1891. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd ADRIANUS CORNELIS DE GROOT, en van Helder, JOHANNA GEERTRUIDA GEURTS, van Loo, by Zevenaar, Helder, P A ,ni Zevenaar, 6 91' Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd BAREND HELEMIGH e n JACOBA HENDERIKA BAAK. IJmuiden, 6 Augustus 1891. Ondertrouwd E. BROEK Ez. IJmuiden, M. WIJKER. Helder, 7 Auëustus 1891' GeborenJACOBUS, Zoon van J. v. OUWERKERK en 0. A. v. OUWERKERK-Kwant. Helder 3 Augustus 1891. Boekh. Zuidstraat. GeborenJOHAN JAN, Zoon van J. BELS en H. C. S. BELSLeistmann. Helder 5 Augustus 1891. Heden overleed, na een korte on gesteldheid, mijn geliefde Echtgenoot MEIJERT BAKKER, gepensionneerd loods, in den ouder dom van 73 jaar, diep betreurd door my en mijne kinderen. Vlaardingen, 1 Aug. 1891. Wed. M. BAKKER geb. Keijzering, en Kinderen. Mevrouw de Wed. TRENTELSCOR- BISIER en de Heer en Mevrouw VAN DER MEERTRENTELS betuigen hun dank voor de deelneming, ondervonden by het overlijden van hun zeer beminden Echt genoot en Vader. Helder, 7 Augustus 1891. Ondergeteekenden betuigen hunnen op rechten dank voor de vele blijken van belangstelling, zoowel binnen als buiten deze gemeente, by hnnue 25-jarige Echtver- eeniging ondervonden. Helder, 6 Augustus 1891. A. THIEMAN en Echtgenoote, Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan den Baas, Comman deurs en Werklieden van de Stoomwerk- plaats der Marinewerf, en verder aan al len, zoowel binnen als buiten deze gemeente, voor de vele blijken van belangstelling ter gelegenheid onzer 25-jarige Echtvereeni- ging ondervonden. Helder, 7 Augustus 1891. D. VONK. C. VONK—Visser. te HELDER (Palmstraat). D.V. ZONDAG 9 AUGUSTUS, voorm 10 uur, van Haarlem, DONDERDAG 13 AUGUSTUS ver plichte Vergadering, waarby een groote opkomst hoogst noodzakelijk is. Punten van behandeling Rekening en verantwoording en be spreking voor 't aanstaande Jaarfeest. HET BESTUUR. Timmerlieden-V ereeniging Vergadering op ZATERDAG 8 AÜGUS- TUS, s avonds 9 uur in het lokaal Tivoli. Trouwe opkomst dringend verzocht. HET BESTUUR. OPTREDEN IN Musls Saorum, OP Het overhandigen wn de Legervlag en inzweering van Soldaten. Deze byeenkomst zal geleid worden door Majoor FRENCH en Adjudant VELLEMA. 1HTENTRÉE 25 en 10 CENT. Toegangsbewijzen zyn verkrijgbaar aan 't gebouw SPOORGRACHT van 's middags 51/2 tot 7 uur, daarna aan 't bureau MU- SIS SACRUM. Verloren een gouden Broche, met blauw en wit email. Terug te bezorgen by den Boekhandelaar P. SPRUIT Jr, tegen belooning der volle waarde.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2