|j 35-jariffe EchtvBreesiginir. |j GROOTÏSSAUT Advertentie n. ZONDAG 30 AUGUSTUS Laster, zuivere Laster. NOG EENS, Heli. Scherm- ei Gpiastiei-Vereenim „Wapen trouw". Ma afloop Hg, Marine en Leger. De vice-admiraal De Josselin de Jong heeft eervol ontslag uit zijne functie aangevraagd. Ann boord vun Hr. Ms. artillerie-instructieschip „Aruba", te Willemsoord, zullen weldra proeven genomen worden met een Krupp-snelvuurkanon van 7,6 cM. en een van 5 c.M., beide lang 40 kalibers, opgesteld op midden pivot-affuiten. De machinist der 2de klasse J. F. A. v. Brug geu is met ingang van 1 dezer bevorderd tot de lste klasse, en wordt met 1 September e. k. ge- plautst bij den aanmaak van machineriën te flen- geloo (Overijsel), aan de fabriek van de beeren Qebrs. 8terk. De scbroefstoomscbcpen le kl. „Koningin Emma der Nederlanden," onder kapt. ter zee H. Quispel, „Van Galen", onder kapt. ter zee P. C. Pabst en „Johan Willem Friso", onder kapt. ter zee K. A. Stokman Bosse zullen, naar wij vernemen, den lOen October gezamenlijk naar ftio-Janeiro vertrekkeu, van waar beide eerstgenoemde schepen de reis zullen voortzetten naar Oost Indië, terwijl de „Friso" weder een kruistocht van 1 jaar zal makeu, waarbij o. a. eenige havens van Japan en China zullen worden aangedaan. Deze schepen worden thans te Willemsoord voor de a.s. reis in gereedheid gebracht. Gisteren is van hier per spoortrein naar Hoorn vertrokken een detachement van het 5de bat. le regiment infanterie, sterk 2 officieren de le luitenant A. J. Kruijden en de 2e luitenant A. J. van Gruting eu 107 onderofficieren en min deren, ten einde aldaar den garnizoensdienst te verrichten, tijdens het garnizoen dier stad aan de groote manoeuvres deelneemt. Heden en a. s. Vrijdag vertrekken van hier naar Leiden en 's Gruvcnhage, mede met het oog op de deelneming aan groote manoeuvres, twee detachementen van het 5e bat. le regiment infanterie, respectievelijk van 4 korporaalsen van 5 onderofficieren, 6 korporaals en 1 tamboer. Aan den 2en provoost H. B. Akkerman is de zilveren medaille met bijbehoorend lint en bre vet uitgereikt voor 24 jaren eerlijken en trouwen dienst. Bij koninklijk besluit van den 13 Augustus 1891, no- 26, is aan den 2en schrijver der Kon. Ned. Marine P. J. H. van Achtenberg, behoo- rende tot de rolle van Hr. Ms. torpedo-instruc tieschip „Marnix" eu tijdelijk gedetacheerd bij het Departement van Marine, werkzaam bij den chef van den marine-torpedodienst, met ingang van den len Augustus een soldij verhooging toe gekend a f 1,50 per dag, wegens gemis van voe ding en verplicht verblijf aan wal. Gisterenmorgen is van hier onder gewapend geleide naar Haarlem opgezonden de kanonnier der 2e klasse G., ten einde voor den krijgsraad aldaar terecht te staan, wegens het zich hand tastelijk verzetten tegen zijn meerdere in rang. Stoomvaartberichten. Het stoomschip .Batavia" vertrok 22 Aug. van Rotterdam. Het atoomschip «Prinses Amaliaa, naar Am sterdam, pass. 21 Aug. Kaap Roca. liet stoomschip «Burgemeester den Tex». naar Amsterdam, vertr. 22 Aug. van Port-Said, liet stoomschip „Merapi», naar Rotterdam, passeerde 22 Augustus Gibraltar. Het stoomschip „Prins Hendrik», van Am sterdam, pass. 23 Aug. Perim. liet stoomschip „Batavia" van Rotterdam, arriv. 23 Aug. te Southampton. Het ssoomschip »Sumatra«, van Amsterdam, pass. 22 Aug. kaap Cavoeira. Marktberichten. Alkmaar 22 Aug. Aangevoerd 4 paarden f70 a 200, 23 koeien en ossen f 170 a 240. 22 nucht. kalveren f8 a 18, 56 magere scha pen f 14 a 22, 113 lammeren f10 a 14, 81 magere varkens fll a 15, 461 biggen f3,- a 64 bok. en geit. f 3 a 6, 4 kleine bokj. 70 a 125 cents, boter per pd., ('s middags 12 uur) f 0.60 a 0,70, eieren f 3,a 3,50. per 100 stuks. Hoorn, 22 Augustus. Aangevoerd tarwe f 10.75 a 12,gerst f 5,75 a 6,50, haver f4,50 a 5,erwten: witte f 11,50 a 12, groene dito 13,a 15, grauwe dito f 14,50 a 16, vale dito f 10,50 a 15, bruine boonen f'10,50 a 15, mosterdzaad f 15 a 17, paarden f60 a 300, 50 schapen f 12 a 16,40 lammeren f 8 a 10, 7 kalveren f 10 a 22, 53 varkens f'8 a 16, 5 zeugen f25 a 35, 140 biggen f2,50 a 5.50, kipeieren f3,25 a 3,50, per 100, 2300 koppen boter f 0,50 a 0,55. p.k. Visscherijberichten. Nieuwediep, 22 Aug. Aangebracht door 56 korders 10 tot 100 tongen p. st, 45 a 60 cent, 20 tot 200 kleine tong p. st. 20 cent, 2 tar botten p. st. f 7 a 9, 2 tot 10 mand kleine schol p. m. f 0,80 a 2,50, 1 tot 3 mand schar p. m. f 3, 3 tot 20 roggen p. st. f 0,90 a 1, 1 steur voor f 18. 24 Aug. Van Texelaars 80 roggen p. Bt. f 1 25 Aug. v.m. 8 u. Niets binnen. Burgerlijke Stand, genn. Helder. Vun 21 tot 25 Augustus. ONDERTROUWD: J. H. Vinke, marinier, en D. J. Weck. Th. Tielemans, matroos, en T. Kooger. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: J. M. W. Pinke, geb Carpen- tier Alting, d. D. van Driel, geb. Huizer, z. M. G. Leijdeckcrs, geb. van Santé, z. A. M. Schillemans, geb. Schieke, d A. Nottelman, geb. Teerink, z. M. Brizew, geb. Bakker, d. OVERLEDEN: L. 8tokebrand, echtgenoote van H. J. Kaiser, 69 j. Een levenloos aangegeven. Verneig der Berichten. Heden middag ien 3 u. 30 min. wa ren aan het stembureau Kerkgracht op gekomen 326 kiezers. Aan het stembureau Weezenstraat 247. Totaal 573. Heden heeft alhier, aan de beide stembureaux, de verkiezing plaats van een lid voor den Raad dezer gemeente, noodig geworden door het bedanken voor zijne benoeming tot raadslid van den heer J. S. B. Janzen. Morgenochtend te 9 uren zullen in de Rouwzaal aau de Kerkgracht alhier de stembussen geopend worden en zal de opneming der stemmen plaats hebben. We voldoen aan een ons gedaan ver zoek, door nog eenmaal de aandacht onzer lezers te vestigen op de samenkomst, die morgen (Woensdagavond) in «Musis Sa- crum" alhier zal plaats hebben. Die samen komst betreft de zaak der door de Russen zoo vreeselijk mishandelde Joden zij wil uitlokken, ook te dezer plaatse, evenals elders, een protest tegen de gehate geloofs vervolging en een betuiging van naasten liefde, die er naar streeft om de slachtoffers van onverdraagzaamheid in hunnen nood bij te staan en te helpen. Het is, met het oog op de goede gezindheid jegens anders denkenden, die hier steeds bestaat, wel te verwachten, dat deze openbare vegadering door tal van personen zal worden bezocht. Over een visschersvaartuig van hier, dat de vorige week met het stormweder in zee was gebleven, maakte men zich zeer ongerust. Gisteren is het vaartuig evenwel behouden, hoewel met veel averij, binnen gekomen. Op 27 dezer treedt het verbod van den uitvoer van rogge in Rusland in wer king. Men vreest dat dit verbod ook voor de provincie Finland zal worden uitgevaar digd. Genoemd gewest heefd ala oud-privile gie het recht om de in- en uitgaande rechten zelve te regelen. Doch er is van de Russische regeering het verzoek uitgegaan, dat ook de Finlandsche Senaat den uitvoer van rogge zal verbieden. Door een bericht uit Berlijn aan de «Köllnische Zeitung wordt bevestigd, dat onze Koningin en de Koningin-Regentes reeds in het laatst van September een be zoek zullen brengen aan keizer Wilhelm te Berlijn of te Potsdam. Volgens eenige andere Duitsche bladen (»Kreuz-Zeitung« en »Post«) zou het be zoek later plaats hebben. Zaterdagmorgen om halfvier werd brand ontdekt in de Hoep onder Schagen. Een boereplaatsje, aan den heer P. Tim merman toebehoorende, brandde tot aan den grond toe af. De oorzaak Van den brand is onbekend. De collecte voor den Noord-Brabant heeft in 109 gemeenten opgebracht f 12,147.08, terwijl bij de com missie nog aan giften is ingekomen een be drag van f 6016.187a. Door twee visschers werd de vorige week in de inschietplaats voor vischtorpe- do's der mariue in het zijkanaal F van het Noordzeekanaal, de ten vorigen jare gezonken torpedo opgehaald eene aange name verrassing, omdat f 250 premie was uitgeloofd voor den vinder. Men schrijft uit den Bosch, Zaterdag 22 Aug. middernacht aan 't Hbl. De bereden troepen zijn zooeven ingerukt en gelukkig is de avond, voor zoover mij be kend, behoudens enkele arrestatiën van bal- dadigen, zonder ongeregeldheden voorbijgegaan. Als maatregel van voorzorg was elke tot de groote markt toegang verleenende straat door twee cavaleristen afgezet. Zij die niet op de markt woonden of voor zaken deze pas- seeren moesten, werden daarvan verwijderd gehouden. De tegen 3 uur belegde bijeenkomst van in gezetenen werd gehouden in de bovenzaal van bet „Eindhovenscbe koffiehuis. Meer dan 200 burgers waren daar verga derd. Hetgeen daar gesproken is zou, werd bet in schrift gebracht, een getrouw beeld weder geven van de gemoedsstemming der burgerij en geheel bevestigen de door den wethouder Van der Steen in de raadsvergadering gespro ken woorden, waar deze luidden „dat do thans in onze gemeente dienstdoende commissaris van politie het struikelblok zal zijn en big ven om de goede orde, eenmaal teruggekeerd, van blijvenden aard te doen zijn en het daarom z. i. wenschelijk is, dat de boogere macht met bekwamen spoed en bekwame middelen de gemeente ontlaste van den dienstdoeuden com missaris van politie.» In deze vergadering werd staande de bijeenkomst van ruim 200 hand- tcekeningen voorzien, een adres, inhoudende bet verzoek den commissaris van politie Van Goor in het belang der goede orde te ont slaan. De Zondag is vrij kalm voorbijgegaan. Wel hecrschte er buitengewone drukte, maar van baldadigheden werd niets vernomen, Door den slager A. S., te Enschedé, werd van een landbouwer te Borue een koe onder de waarde gekocht, welk beest lijdende was aan kanker en behandeld werd door den veearts te Hengeloo. Deze gaf hiervan terstond kennis aan den wacht meester der maréchaussees te Hengeloo, aan wien het mocht gelukken, in vereeni- ging met den wachtmeester te Enschedé, het dier in beslag te nemen en onschadelijk te maken. Reeds was hier en daar van het vleesch verkocht. Tegen den slager is een vervolging in- ;esteld. De hofrouw, wegens het overlijden des Konings, eindigde Zondag jl. De Sittardsche gemeenteraad, die reeds herhaaldelijk van zich heeft doen spreken, zal thans nog meer bekendheid verkrijgen, nu een blad, »De katholieke waarheidsvriend, aldaar verschijnt, dat zich uitsluitend ten doel stelt de zittingen van dien Raad getrouw weder te geven. Ka rakteristiek is, dat het blad elk jaar onder zijne geabonneerden eene verloting zal houden van 25 hoeden, petten en andere artikelen. Het onheil dat de Fransche Kolonie Martinique getroffen heeft, vertoont groote overeenkomst met dat waardoor de Duit sche vloot bij Samoa twee jaar geleden zoo zwaar te lijden had. Ook nu is de storm zoo plotseling opgestoken, dat de schepen geen tijd hadden zich te bergen en allen zonder uitzondering tegen de kust werden geworpen. Zoo verongelukten elf schepen, die alle onder Fransche vlag voe ren, Hoeveel menschenlevens hierbij ver loren gingen, blijkt tot heden niet uit de berichten, maar het verlies is zeer zeker groot, daar alleen op het land reeds 60 dooden gevonden werden, die meest door het instorten van huizen verongelukten. De gouverneur bericht dat het eiland sedert 1817 niet door een dergelijk onheil werd bezocht. Het is waarschijnlijk dat men der Fransche regeering om bijstand zal moeten vragen. Gelijk reeds is gemeld, is in het stadje Nordenham in Oldenburg een ern stig ongeluk voorgevallen, doordien op het in aanbouw zijnde noordelijke gedeelte van de pier voor de Lloydbooten een stelling instortte, waardoor ongeveer 50 werklie den in de Weser vielen. Toen tegen 8 uur 's avonds bevolen werd het werk te staken, liep het werkvolk samen in het midden van de stellingwaar een groote kist geplaatst was voor de berging van de overdag gebruikte werk tuigen, ten einde hun gereedschap aan den daar aanwezigen opzichter af te ge ven en een arbeidskaart voor den afge- loopen werkdag in ontvangst te nemen. Daar vernam men op eens een luid ge kraak, en als in een grooten trechter stort ten allen met de zware kist tusschen de ijzeren pilaren in de diepte van het water, terwijl balken, planken en zware stukken ijzer van boven af volgden. De vloed begon op te zetten en er was slechs weinig strooming in de Weser. Aan deze omstandigheid is het mede wel te danken, dat een groot deel der werklieden zich heeft kunnen redden door het grgpen van drijvende stukken hout en door in on diep water te zwemmen. Toch is het aan tal van hen, die gedood of gekwetst zijn, vrij aanzienlijk. Waarschijnlijk is de stel ling te zwak geweest voor den last van 35 mannen, een zware gereedschapskist en vele werktuigen, die daar opgelegd werden. De hoofden in de Nordenham laat de Olden- burgsche regeering voor den Noordduit- schen Kloyd bouwen. De proeven om op kunstmatige wijze regenbuien te verkrijgen zijn dezer dagen te Midland (Texas) op groote schaal hervat en met den gewenschten uitslag bekroond, volgens de berichten. Toen men begon was de lucht volkomen helder, en kort na de proe ven viel er een zware regen over een uit gestrektheid van 1000 mijlen. Eerst liet men een grooten ballon met waterstof en zuurstofgas in de lucht ont ploffen daarna werden vliegers opgelaten met dynamiet aan hunne staarten, dat men in de lucht liet ontploffen, en eindelijk strooide men groote hoeveelheden kruit over een uitgestrektheid van twee vierkante mijlen en liet dit ook door electriciteit ont ploffen. De lucht betrok toen snel en, gelijk gezegd is, het begon hard te regenen. Die regen wordt door Generaal Dyrenforth, onder wiens leiding de proeven geschiedden, aan de ontploffingen toegeschreven. Maar er zijn nog altijd twijfelaars, en om die te overtuigen zullen de proeven op nog grooter schaal herhaald worden. De heeren behoeven hier vooreerst niet te komen. Zekere Sanvonski, uit Dalmatië, is in den morgen van 16 Augustus jl. met de stoomboot Stolzenfels" van Rotterdam naar Duitschland afgereisd en den vorigen avond aan boord gekomen met een taschji bij zich, waarin 1200 gouden Amerikaan- sche dollars, benevens twee gouden ringen, één gemerkt R. A. Hij heeft, toen hij met de boot, van Rotterdam was afgevaren, ontdekt dat, tijdens hij aan boord heeft liggen slapen, voornoemd geld, alsmede de ringen uit het tasschje zijn ontvreemd en daarvoor een keisteen in de plaats was gelegd. Hiervan aan den kapitein van de «Stolzenfelsc kennis gegeven hebbende, heeft deze hem van boord gelaten (hij weet niet waar) om bij de politie te Rotterdam aangifte te doen. In den avond van den zelfden dag is aan de politie te Emmerik getelegrapheerd, om een onderzoek aan boord van de Stolzenfels* te doen, waarop het bericht is ontvangen, dat bij een nauw keurig onderzoek aan boord het geld niet is gevonden. Wellicht bestaat de mogelijk heid, dat de dader onderweg vóór Emmerik van boord is gegaan. De commissaris van politie bij de 2e afd. te Rotterdam verzoekt nasporing. Nog iets over Barnum. Barnum had veel liefde voor België, inzonderheid voor Brussel, dat hij in 1846 met zijn generaal generaal Tom Pouce bezocht. Of deze vereering voortkwam uit eerbied voor de handigheid van een dief, die met al de kostbaarheden, welke zijn generaal van koningin Victoria en van koning Louis Philippe had ontvangen, aan den haal ging, weten wij niet. Alleraardigst is het verhaal van Bar- nnms bezoek aan Waterloo. De reclame maker kende de handigheid der gidsen om alleu tevreden te stellen, die kwamen zien, waar de voornaamste historische helden eenmaal in den slag gevallen waren of gestaan hadden, terwijl zg zoover gingen, dat zij zelfs precies aanwezen waar de onbeduidend ste familieleden der vreemdelingen waren Zeg eens, gids, sprak Barnum, waar is hier in de vlakte mijn vriend Tchet- chiwett van het 2e reg. infanterie van Connecticut gevallen Hier aan de helling van de Ohain. Volg mij. Dank je, vriend, en mijn jongste broer, kolonel Somebody van het 3de re giment grenadiers van Texas. Daar boven op den berg Saint Jean. Dus naast mijn neef Jonathan Humbug van het 7de regiment lanciers van den Mississippi Juist. Welnu. Hoeveel ben ik u schuldig, heer gids Vijf francs, mgnheer. Hier hebt ge er tien, beste vriend, Ik heb nog nooit zooveel leugens in zulk een kort tijdsbestek hooren opstapelen. Zoudt ge mij naar Amerika willen volgen Ik ben Barnum. Door het zoogenaamde medebrengen van een menigte wapenen, die heeten op het slagveld gevonden te zijn en door het ten toonstellen van de bottines van lord Ubridge heeft de slag van Waterloo Barnum meer geld opgebracht dan hij in werkelijkheid eens aan de mogendheden had gekost. Het Weekblad van Woerden bevat het volgende verhaal, waarboven het opschrift: Een verbazend geheugen. Twee candidaten in de theologie dongen naar een openstaande plaats als dorpspredikant. Bei den zouden op een Zondag, de een voor-, de andere 's namiddags een proefpreek houden, en namen hun intrek daartoe een dag te voren in de eenige dorpsherberg, terwijl zg door den waard in twee naast elkander gelegen kamers, vrelke slechts door een dunnen wand waren ge scheiden, werden ingekwartierd. Onze voor middagprediker kwelde zich voortdurend het hoofd, een goede preek bij elkaar te krijgen. Daar hoort hij plotseling ho8 zgn broeder in den edelen kampstrijd zijne preek hardop in studeert. Hij luistert oplettend en daar hij een opmerkelijk geheugen bezit, kan hij de preek van den anderen candidaat weldra geheel van buiten, die hij dan ook onverholen den anderen morgen opzegt. Den vervaardiger die ouder de toehoorders heeft plaats genomen, valt een doo- delijke schrik op het lijf, toen hij zijuo zoo zorgvuldig bedachte en ingestudeerde preek daar onverwachts hoort voordragen. Wat hier te doen Om een nieuwe preek te bedenken, is de tijd te kort. Hij zegt niets en beklimt 's namiddags den kansel? Geliefde broeders en zusterszoo begint bij, gij hebt hedenmor gen een zoo voortreffelijke toespraak mogen hooren, dat ik niet in staat ben er een betere te houden. Ik wil dus liever dan mijn zwak kere taal u de krachtige woorden van mijn collega herhalen. En nu herhaalt hij woord voor woord zijn eigen preek. De boeren staan verstomd over dit ontzettend geheugen en zeg gen uit één mondDat is onze man Zij kozen hem dan ook werkelijk, hetgeen hun nimmer heeft berouwd. fZoo de Heer wil, hopen onze OS* geliefde Ouders J. W. MULLER H M. KIKKERT, |a ®x| op den 28n Augustus a.s., hunne V® M Vijf-cn-dertig-jarige Eclitveree- fniging te herdenken. [L? Helder, 24 Aug. 1891. Namens hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Klein-'^ kinderen, jeu D. MULLER. Kl Geboren: CATHABINA KAAK, Dochter van IZAAK LEENDERT GROEN en MARRIANNA GROEN— Loonstbin. Zaandam, 22 Augustus 1891. Den 30sten Augustus a.s. hopen Ij onze geliefde Ouders HARIUS DE GROOT en MARIA SNEL, g| hunne aöjarige EchtvereenigiiiK te herdenken. Namens hunne dankbare Mt Kinderen gf J. JANSEN. E. JANSEN—DE GROOT.j hopen onze geliefde Ouders, MARIUS DE GROOT MARIA SNEL, hun Zilveren Huwelijks feest te herdenken. Helder, 25 Augustus 1891. Uit naam hunner dank bare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Geboren: WILLEM THEODORUS, Zoon van A. NOTTELMAN A. NOTTELMANTicerink. Helder 24 Augustus 1891. Algemeene kennisgeving. Geboren: JACOBA ADRIANA, Dochter van C. J. MOEN en A. ASSENDORP. Hellevoetsluis, 19 Augustus 1891. Bevallen van een Zoon J. M. TROOST geb. BROUWER. Helder 23 Augustus 1891. Heden overleed ons jongste Kindje MARGARETHA ALDIAA. Dochtertje van J. DE BEURS Pz. G. C. DE BEURS— KATER. Nieuwediep, 24 Aug. 1891. wta Heden overleed na een smartelijk I doch geduldig lijden, onze geliefde j Dochter JOIIAAAA EL1ZABETII, in den ouderdom van ruim 25 jaren. Helder, 22 Augustus 1891. J. R. EBBINKHOFF. J. EBBINKHOFF—Elbers. Kinderen en Familie. Heden overleed na een langdurige ziekte mijne geliefde Echtgenoote LAM BERT 4 STOOIiEBRAAD, in den ouderdom van 69 jaren. Diep treft mij deze slag, omdat ik ruim 37 jaren met haar in een gelukkigen echt vereenigd was. Helder, 21 Aug. 1891. H. J. KAISER. Ondertrouwd J. H. VINKE DINA JOHANNA WECK. Helder 21 Augustus 1891. Aan allen, die belangstelling toon- I den en deelneming bewezen, betuig ik door deze mijn hartelijken dank; in 't bijzonder aan den Heer C. Breet Az voor de hartelijke woorden, bij de ter-aarde-bestelling gesproken. Ondergeteekende brengt *den leden van het Haagsche Begrafenisfonds nog eens ter kennis, dat door hem, 1 Augustus jl., ontslag is aangevraagd en dat den lOden Augustus jl. is verleend, maar niet ten bewijze van weggejaagd. Iemand, die zijn ontslag vraagt, kan nooit weggejaagd worden. Daar ondergeteekende niet bij alle leden te gelijk kan zijn, om zijne Koninklijk goedgekeurde Levensverzekering-Maat schappij te presenteeren, zoo verzoekt hg beleefd, die zich bij hem willen laten over schrijven, zich ten zijnen huize te vervoe gen; inlichtingen ten allen tijde verkrijg baar. Ook ligt bij hem voor de leden van het Haagsche Fonds ter inzage het antwoord van den Staats-Adviseur in de «Verzeke ringsbode" No. 2, van 12 October 1889, waarin hij antwoordt dat, daar het fonds reeds langer dan 50 jaren bestond, voor elk lid nog geen f6.— reserve was ge maakt, of iu kas was. Ondergeteekende, trotsch op zijn Ko ninklijk goedgekeurde Tarieven, waar hij thans mede werkt, hoopt dat hem vele zullen volgen. Vergelijk de Tarieven. Aanbevelend: J. H. HOFFMAN. Theor. en Pract. Zangcursus voor jongelieden van 16-20 jaar, onder leiding van den Directeur L. E. Rugers. Zg, die zich wenschen te bekwamen in den zang, kunnen zich tot 15 Sept. da gelijks aanmelden bij 't Beetuur der Ver- eeniging. j)e president, D. VAN Z00NEN. op MAANDAG 31 AUGUSTUS a.s., ter eere van onze geëerbiedigde Koningin, In MUSIS SACRUM. Introductiën te bekomen bij de werkende Leden. A AA VAAG 8 URE. De Directeur, J. H. BOELENS.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2