Advertentie n. Recht door Zee. Büitenpooe Yerpderinii DIENSTBODE Marine en Leger. Ingevolge koninklijke machtiging bij besluit van 11 dezer no. 33 worden met 3 October de Bchroefstoomscbepen le kl. „Johan Wiliem Friso" „Koningin Emuia der Nederlanden" en „Van Galen" voor eenen oefeningstocbt in den Atlan- tischen Oceaan tot een divisie vereenigd, onder bevel van den kapitein ter zee K. A. S takman Bosse, commandant van eerstgenoemd scbroef- atoomschip. De luit. t. z. 2e kl. G. L. Goedhart, geplaatst als offic. van politie bij het Kon, Instituut voor de Ma rine alhier, wordt met 1 Oct. a.s. vervangen door den luit. t. z. 2e kl. O. van Lennep. Ingevolge kon. besluit van 12 dezer wordt de divisie voor binnenl. dienst, vereenigd krach tens kon. besluit van 6 Juni jl. no. 26, met den ln October a.s. ontbonden, en de kapt. t.z. D. G. Brand eervol van het door hem over die divisie gevoerde bevel ontheven. Den ingenieur le kl. der marine F. S. C. M. "Wijs, alhier, met 1 October e. k. benoemd tot ingenieur le kl.voor algeraeene diensten der marine, j» 's Gravenhage als standplaats aangewezen. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prins Alexander», van Amsterdam, vertrok 10 September van Genua. Het stoomschip «Ardjoeno" van Rotterdam, pass. 11 Sept. Kaap Carvooiro. Het stoomschip «Utrecht" van Java, vertr. 12 Sept. van Portsaid. Het stoomschip «Koningin Emma» van Am sterdam, arriv. 13 Sept. to Southampton. Het stoomschip «Prinses Sophic, naar Am sterdam, pass. 13 Sept. Kaap St. Vincent. Het stoomschip «Zuid-Holland», naar Rotter dam, pass. 12 Sept. Gibraltar. Marktberichten. Alkmaar, 12 Sept. Aangevoerd 4 paarden f 70 a 150, 25 koeien en ossen f 150 a 210, 24 nucht. kalveren f8 a 16,175 magere scha pen f10 a 18, lammeren f - a103 ma gere varkens fll a 16, 145 biggen f3,a 5,50 7 Bokken en Geiten f 1,25 a 12, 0 kleine Bokjes, aets. Boter per P. 's mid dags 12 uur) f 0,60 a 0,70, eieren f3,50 a4, eendeieren f -,beide per 100 stuks. Hoorn, 12 Sept. Aangevoerd tarwe f 10 a 11,50, Rogge f-, Gerst t 5,a 6,50, Haver 13,25 a 4,Erwton witte f9,75 a 11,50. groene dito 1 10,75, a 13,50, grauwe dito'f 15 a 17,50, vale dito f 10,50 a 17, bruine boouen f 10,75 a 16,karwei f9,75 a 10,25, mosterd zaad f14 a 16,24 paarden 160 a 300, 170 schapen f 17 a 25, 20 lammeren 1 8 a 14, 71 kalveren 112 a 22, 40 varkens f8 a 22, 9 zongen f 15 a 30, 90 biggen 1 2,50 a 5,-—, kipeiereu f 3,75 a 4,eenden dito f a por 100, 1275 koppen boter 1060 aO,65, P- Visscherijberichten. Nieuwediep, 12 Sept. 110 korders met 5 tot 20 tougen p. st. f 1,10, 10 tot 70 tongen p. st. 50 a 60 cen% 20 tot 100 kleine tong p. st. 20 cent, 5 tarbotten p. st. f 8 a 10, 1 tot 3 mand kleine schol p. m. f 1 a 3, 1 tot 3 mand schar p. m. f 2,50 a 3,50, 1 steur voor f 19, 2 tot 10 roggen p. st. f 1,10 a 1,26. Van vletten 600 makreelen p. st. 10 a 15 cent. 14 Sept. 10 korders met 10 tot 60 tongen p. st. 50 a 55 cent, 20 tot 100 kleine tong p tt. 20 cent. 1 tot 2 mand schar p. m. f2,50. 15 Sept. v.m. 8 u. 20 korders met 5 tot 30 tongen p. st. 55 a 65 cent, 10 tot 60 kleine tong p. st. 20 cent, 2 tarbotten p. st. f 8 a 9, 1 tot 2 maud kleine schol per mand f 4, 1 tot 2 mand schar per mand f 3,50. POLITIK. Gevonden voorwerpen. Adres Bureau IIeen gouden Oor belletje. Vervolg der Berichten. 't Jaarfeest der stichting van het kerkgebouw der Israëlitische gemeente alhier wordt sedert het gouden jubileum in September van ieder jaar gevierd. Vóór 't kerkgebouw wapperde jl. Vrijdag en Zaterdag de Vaderlandsche driekleur en Zaterdagavond had in »Musis Saerum" eene feestelijke bijeenkomst plaats, waarin een fragment uit Nathan de wijze" werd opgevoerd en verder voordrachten gehou den en feestliederen gezongen werden. Hedenmiddag is, onder gewapend geleide, van hier naar Haarlem overge bracht, om voor den krijgsraad aldaar terecht te staan de milicien T. A. v. V. van het 4e regiment vesting-artillerie, wegens het plaatsen eener valsche hand- teekening ouder een postwissel en het desbewust gebruik maken daarvan ten eigen bate. De Koning van België heeft het Kruis le klasse voor burgerlijke verdien sten toegekend aan den heer T. ZurMuh- len, vice-consul van België alhier. Met groote spanning wordt bij onze Marine uitgezien naar de beslissing, door de Regeering te nemen omtrent de pro motie van den luit. t/z. le kl. den heer Land, lid der Tweede Kamer voor Helder. Immers op die beslissing wachten reeds geruimen tijd de besluiten tot bevordering van marine-officieren. Voor den nieuwen minister van marine, die ingenieur bij de zeemacht is en dus buiten het eigenlijke corps staat, is liet niet moeielijk tot een onpartijdig besluit te komen. In zulke omstandigheden heeft het oordeel der vlag-officieren zeker groote waardede Minister zal, hopen wij, dat dan ook wel inwinnen. In allq gevallen behoort er weldra een beslissing te worden genomen. x>Hbl.« De kolonel M. van Aken, comman dant van het 4e regiment vesting-artille rie, zal morgen van hier vertrekken, om de verschillende onderdeelen van dat regi ment, elders verblijfhoudende, te inspec- teeren. De generaal-majoor jhr. L. J. van Teylingen, bevelhebber in de le militaire afdeeling, wordt hedenavond alhier ver wacht tot het houden eener inspectie. In den tuin van den heer F. J. Hql- raer aan het plantsoen bij het spoor, staan ook eenige vruchtboomen, die veelal door de lieve straatjeugd wordeu geplunderd, niettegenstaande deze goed is afgeschut. Zaterdagavond waren een viertal knapen weder op roof van de nog halfrijpe vruch ten uit, toen de heer Vastenou, in de na bijheid wonende, dit ontdekte. Het gelukte den heer V., een 14-jarigen bengel, goed voorzien van peren, te arresteeren en aan de politie in handen te geven. De overige drie kozen het hazenpad, doch zijn reeds door de politie opgespoord. Bij koninklijk besluit van 12 dezer, is de vice-adrairaal J. B. A. de Josselin de Jong, met ingang van 16 dezer, op zijn verzoek, wegens laugdurigen dienst, op pen sioen gesteld, onder dankbetuiging voor de vele en goede diensten aan den lande be wezen en met toekenning van een pensioen van f 3000 's jaars en een verhooging van dat pensioen met f 900 's jaars, voor wer kelijk verblijf in militairen dienst in 's rijki overzeesche bezittingen en koloniën en tus- schen de keerkringen. De gewijzigde statuten van de ver- eeniging x>Marine-Machinistenclnb", te Hel der, erkend volgens de wet van 22 April 1855 (»Stbl. no. 23«), zijn in de Staats courante van 15 dezer opgenomen. Door den uitgever M. E. de Grauw, te Ouderkerk aan den Amstel. is een plaat in kleurendruk in den handel gebracht, voorstellende in zes afdeelingen de voornaamste momenten tijdens 't verblijf van 't Keizerljjk echtpaar in Juli hier te lande, terwijl de portretten der hooge gasten 't geheel kronen. De plaat is vervaardigd door de hh. Emrik en Binger, en voldoet zeer goed. Menigeen zal zich wellicht op gewekt gevoelen zich die aan te schaffen, ter herinnering eener niet alledaagsche ge beurtenis; temeer daar de prijs, f 1. billijk mag geacht worden. Eenige weken geleden zagen vis- sehers en zouters het einde van de haring- visseherij met een bang hart te gemoet maar zie, in de laatste 2 of 3 weken is de vangst zoo overvloedig geweest, dat men de totale vangst nog wel als een middelmatige mag betitelen. En met be trekking tot de hooge prijzen, die er be taald zijn, kan men het nu afgeloopen seizoen gerust een bijzonder noemen. Over het algemeen is de visseherij van 1891 dus nog zoo slecht niet te noemen, Maar toch zijn er zouters, die dit jaar aanmerkelijk groote verliezen hebben ge leden en dat zijn diegenen, die zich voor de opening van het seizoen reeds tot een contract met een afnemer hebben laten verleiden. Wegens verlaging der graanprijzen hebben de bakkers te Rozendaal het brood 2 ct. afgeslagen. Het eiland Ameland is een der meest noodlijdende gemeenten van Friesland. Men betaalt daar 7 Ys pet. aan hoofdelijken oms en niet minder dan 80 opcenten boven het personeel. En ondanks dat alles, heeft het geheele eiland geen enkelen goeden weg of bevloerd pad, zelfs niet in een der 4 dorpen; geen enkelen straatlantaarn, geen politie, geen geneeskundige hulp (want een arts voor het geheele eiland is zoo goed als niets, bij de groote afstanden en ongebaande zandwegen). Men heeft er feitelijk ook geen verbin ding met den vasten wal, daar het post- schip enkel voor de brieven is bestemd en naar verkiezing passagiers kan opnemen of laten staan. Voor de aansluiting der postregeling vaart het postschip slecht eens in de 24 uren, eu dau nog de helft van den tijd in 't holts vanden nacht, en dik wijls met open roeiboot alleen of soms ge heel niet. Geen wonder, dat daar van tijd tot tijd stemmen opgaan om verbetering van deze toestanden. In den vroegen morgen van Zondag den 13 September 11. is te midden van het struikgewas in het Vondelpark te Amster dam gevonden een lijkje van een pasge boren kind van bet mannelijk geslacht, voorts een met bloed bevlekte ongemerkte, donker gestreept flanellen vrouweurok met gebloemden rand en voorzien van breed grijs gestreepte boord met 6 daarin g werkte ronde koperen ringetjes en een le dig half kruikje. De commissaris van po litie te Nieuwer-Amstel verzoekt omtrent de herkomst van dit lijkje te worden in gelicht. Bij het installeeren van do nieuwe raads leden te Sittard sprak het lid Zirnken, na het felicitatiespeechje van den voorzitter de volgende rede (toast) uit Mijnheer de voorzitter en hoeren leden van den Raad. Mijn besten dank voor de innig gemeende felicitatie, dio ik by mijn eerste officieel optreden in uw midden van uw kant door den mond van onzen geachten voorzitter mocht ontvangen. Ik kan niet ontkennen mijne heeren, dat ik eeDigszins huiverend do trappen van dit Stadhuis beklom, diep gevoelend dat mijn zwakke schouders een zwaren last hadden te torschen. Het is immers voor geen privaat belang, dat mijn stem zich laDgs deze gewel ven zal laten hooren, ook niet voordat mijner vrienden, inaar de zorg voor den algemeenen interest hebben mijn medoburgers my opge dragen. Ja mijne heeren, ik beschouw het Stadhuis als het heiligdom des volks. Aan de volle verwachting van dat mandaat te voldoen is zeker geen kleine zaaker behoox-en wils kracht, overtuiging en vooral zelfopoffering toe. Edochmijne heeren, wanneer ik mijne blikken langs de groene tafel laat varen, dan verlaat mij elke vi-ces. üp uw welwillende gezichten lees ik dat ik een welkome gast in uw midden ben. Uw politieke en administra tieve kennis zal mij tot leiddraad dienen in mijne werken voor het publiek welzijn. Ik ben niet gekomen, mijne heeren, om te vitten, te bedillen of te critiseeren, maar om met kalm beraad uw werkzaamheden te volgen, mis schien met zwakke krachten, maar met een vasten wil en eigen zelfovertuiging. Ik zal steeds streven naar een eendrachtige samen werking in het belang onzer dierbare gemeente voor zoover dit mogelyk is, Ik zegvoor zoo ver dit mogelijk is uit een gematigde botsing der vei'schillende opinies komt gewoonlijk im mers de waarheid te voorschijn Du choc des opinions jaillit la vérité. (Uit wrijving van ge dachten ontstaat de waarheid). Ook tot u, heei'en vertegenwoordigers der pers, kan ik niet nalaten mij te wenden. Laat steeds door uw couran ten het volk zich overtuigen van de werk zaamheden zijner vertegenwoordigers. Gedenk uw devies La liberté de la pressec'est la sauvegarde du peuple. (De vrijheid der pers is de veiligheid van 't volk). Laat het licht schijnen over dat volk uit zijn heiligdom. Ik heb Een der Russische bannelingen van het vrouwelijk geslacht, die gisteren van Arnhem waren gekomen om naar een havenplaats te gaan, moest te Utrecht blijven vertoeven en in het stedelijk zie kenhuis worden opgenomen, wegens om standigheden, die in de eerste weken geen verder vervoer toelaten. Te Liverpool werd onlangs een eeu knaapje door zijn makkers verdronken. In vuil water van een in aanbouw zijnd huis willende baden, werd hij door twee anderen in een diep gedeelte gestooten, opdat zij zijne kleederen machtig zouden kunnen worden. Een der deugnieten heeft zijne misdaad bekend, de ander wordt door de politie gezocht. Een beschikking van den politie- president Jurkowski, te Moskou, bepaalt dat binnen zekeren termijn, alle Joden Moskou en het Moskousche gouvernement moeten verlaten. De meesten hunner zijn handwerkslieden, die niet tot den laatsten dag van den hun verleenden termiju wach ten kunnen, maar de stad reeds nu verla ten moeten en meestal wegens hun onbe middeldheid voor rekening van het onder- steunings-comité vertrekken. Uit gebrek aan middelen heeft het comité evenwel zijne ondersteuning moeten staken. De col lecte in de gemeeute bracht 27,000 roebel op, die echter reeds uitgegeven zijnde nood wordt iutusscheu met den dag groo- ter. Tal van behoeftigen melden zich aan tot het bekomen van reisgeld om verder te trekken en hun onherbergzaam oord te ontvluchteu. Aan die aanvragen kan nu, door gebrek aan fondsen, niet meer worden voldaan. Te Marseille is Woensdagavond, na afloop van de voorstelling, de trap van het circus ingestort onder het heengaand pu bliek. Drie-en-twintig menschen werden ernstig gewond en vele anderen licht ge kwetst. Te Spandau is de koopman C. H. vermoord en voor een aanzienlijke som gelds bestolen. De Pruisische politie ver meent dat de moordenaar naar Nederland gevlucht is. Hij is genaamd Gustav Wetzel, is 24 jaren oud, donker van uiterlijk en vrij lang. Barones Vetsera, de moeder van de ongelukkige Marie Vetsera, de schoone jonge gravin, die met koonprins Rudolf stierf, heeft om aan alle onjuiste voorstel lingen van het veelbesproken Meyerling- drama een einde te maken, een geschrift samengesteld, waarin alle bijzonderheden te vinden zijn over de wijze, waarop zich de liefdesroman ontsponnen en ontwikkeld heeft. Vijftig exemplaren werden daarvan gedrukt en uitsluitend in de hofkringen rondgedeeld, maar terstond op hooger be vel, in beslag genomen en vernietigd. Toch is er een of meer van behouden gebleven en zoo is een uittreksel er van verschenen in de Liverpool Post." Het blijkt dat Marie 17 jaren oud was toen zij in Januari 1879 kennis maakte met den kroonprins. Hun liefde werd al dadelijk hartstochtelijk en jarenlang gingen beide met de gedachte rond, samen te sterven. Een waarzegster had der baronesse voorspeld, dat zij zelf moord zou begaan. Uit al haar nagelaten brieven blijkt, dat zij zich gelukkig gevoelde door de gedachte, vereenigd te zijn in den dood met hem, wien zij in 't leven niet ge heel kon toebehooren. Zij verzocht als laat ste gunst op het kerkhof van Allan naast Rudolph te worden begraven en haar zuster verzocht zij eiken 13en Januari een gar denia op haar graf te plaatsen. Geen muggen meer Een eenvoudige verdelgingsmethode van het muggengebroed bestaat in het aanwen den in slaapkamers van nachtlichtjes, voor zien van een scherm, hetwelk aan de bin nenzijde met een laagje honing besmeerd is. De muggen vinden daarin allen een zoeten, maar wissen dood. De Amerikaansche volksvertegen woordiger Atlcinson liet onlangs, na een diner met eenigo vrienden op het terras van het Kamergebouw, zijn overjas over zijn stoel hangen, met 65,000 dollars aan ïknoten en geldswaardig papier in een der zakken. De jas hing den geheelen nacht op den stoel, tot den volgenden morgen, toen een knecht haar opvouwde en in een kast borg, waar de heer At- kinson het kleedingstuk bij zijn komst om negen uur terugvond, met zijn portefeuiile onaangeroerd er in. Volgens een bericht in de Times" heeft de Chileensche burgeroorlog eene som van 50 a 55 millioen dollars ver slonden. Deze begrooting wordt aldus op gemaakt 12 millioen, sinds 1 Jan. 1891 door Balmaceda uitgegeven16 millioen die uit de Staatsschatkist werden geno men 9 millioen, door de banken op grond van een nieuwe wet op de uitgifte der bankbiljetten gestort; 4-J- millioen, die in het Engelsche schip x>Espiègle" naar Eu ropa werden gezonden, en 1 millioen, het cijfer van de staatsinkomsten gedurende den krijg vertegenwoordigende. Tot zoover de uitgaven der regeeringspartij, makende samen 50 millioen. De Congrespartij be steedde daarboven voor haar vloot en de uitrusting van haar landleger ongeveer 12 millioen dollars. Meu leest iii het „Handelsblad". De ramp in Martiuique. De thans aangekomen plaatselijke bladen uit Martinique, behelzen uitvoerige beschrijvingen en berichten omtrent den vreeselijken orkaan die den iSen Augustus het eiland geteisterd heeft. Het is één jammerklacht, die men leest in sommige bladen, zooale de „Défense Coloniale" en de „Pro- pagateur" hebben zelfs rouwranden getrokken om hunne kolommen. De kolonie is dan ook voor een goed deel letterlijk uitgeroeid. Het blad „Les An tilies," dat evenals de andere, nagenoeg niet an ders behandelt dan de vreeselijke ramp, zegt in een nabetrachting„Het is met ons ongelukkig land, op weinig na, gedaan. Wat er nog over blijft aan levenskracht, is slechts een zwakke adem tocht. Eu mocht het ooit gebeuren dat de ster vende nog eens herstelde, dat er nog eens een tijd van welvaart kwam och, dan ligt die tijd zóó ver, dat wij dien niet meer zullen beleven. Misschien dat onze kindereu, onze kleinkinderen dat nog eens bijwonen misschien Aldus dit blad, welks uitgever zelf uit een ge lukkig leven, in het vooruitzicht van eene schoone toekomst, weggerukt werd. En tal van andere voorbeelden worden er aangehaald geheele lijsten van dooden of vermisten. De gemeente Fonds-Saint-Denis bestaat niet meer. De zeer hoog gelegen huizen kregen den orkaan in zijne volle woede en werden als dorre bladeren uiteeugejaagdde brokken liggen hier en daar verspreid langs de berghellingen. Wat zal het voedsel zijn P Oogst is er niet meer. Voorraadschuren zijn tot gruizelen versplinterd. Er is niets. En dat op een eiland, zoo rijk aan allerlei voortbrengselen als MartiuiqneWaar zullen er woningen gevonden worden F De huizen zijn alle even schaarsoh geworden als de boomen zij zijn met deze omgerukt en de weinige die nog een dak bezitten, zijn zoo gescheurd, dat zij elk oogenblik kunnen instorten. Alle kerken zijn puinhoopen, ook de fraaie kerk te Mont-Ronge. Die plaats is geheel verwoest. Zij was voorheen de lusthof van geheel Martinique. Daags na de ramp waren de straten bezaaid met steenen, dakpannen, balken en gruis. Op de wegen lagen de grootste boomen dwars door elkaar. Op de reede geen schepenvoor zoover die niet gezonken waren, lagen ze 't onderst boven of op de zijde op het strand, ontredderd, aan stukken, niets dan vormlooze hontmassa's. We zullen maar geen aanhalingen doen nitde beschouwingen. Verbittering tegen het noodlot en eene vreeselijke wanhoop worden uitgedrukt te gelijk met eene radelooze droef beid. Het is eene bezoeking geweest zooals er slechts zelden voor' komen. Het is te hopen, dat het moederland de onge' lnkkige kolonie in ruime mate van alles zal voor zien en zal trachten, haar bedreigd bestaan te verzekeren. De tornado windhoos heeft slechts in een kleinen kring verwoestingen aangericht. Geen der omliggende eilanden heeft te lijden gehad. Op Martinique is hij te 7 uur des avonds van den 8en beginnen te werken en heeft ongeveer drie uren aangehouden. De verwoesting is zoo algemeen dat er, naar gezegd wordt, op het ge heele eiland, met ruim 170,000 inwoners, bijna geen huis met een dak meer wordt aangetroffen. De hoofdplaats, Fort-de-Franco, nauwelijks een weinig opgekomen van de twee branden die het in Juni 1890 en in April jl. geteisterd hebben, is geheel vernield. Onder de 25,000 inwoners der zeestad Saint Pierre, waren er des ochtends na de ramp maar vijf of zes gezinnen over, die een huis bezaten waar zij zich, zoo goed het ging, tegen den geweldigen regen, die aanhou dend neerstroomde, beschutten konden. Meer dan veertig op de reede liggende schepen werden tegen de kast geworpen en verbrijzeld. Het Haï tiaansehe oorlogsschip „Toussaint Louverture" is achter zijne ankers gezonken. Zooals in deze twee steden, is het in alle stadjes, dorpen en gehuchten over het geheele eiland gegaan. Het aantal omgekomenen wordt op ruim vijf honderd begroot; 293 lijken waren reeds gevon den. De suikerrietvelden, de cacao-, koffie-, sago- en andere plantages zijn grootendeels verwoest; de broodboomen liggen ontworteld; van de veld vruchten is het vooruitzicht op een goeden oogst verdwenen. Ook de vliegen zullen zich niet aan de macht der electriciteit kunnen onttrek ken. Er is namelijk een electrische vlie genvanger uitgevonden, bestaande uit een reeks van draden, gespannen op een bord in verbinding met een kleine inductieklos, welke in werking gebracht wordt door een paar scheikundige elementen. Wanneer eene ongelukkige vlieg een der draden aanraakt, ontvangt zij een schok en valt dood tusschen de draden, het veld vrij la tende voor een volgende. GastZeg eens, Jan, die bot is lang niet friseh, die is niet zuiver op de graat. Jan Daarom krijgt u ook zes in plaats van drie, mynheer Op den 19en Sept. a.s. hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders lacobus Franciskus Ekkers en Catharina Jacoba Kloey, hunne 25-jarige Echtvereeniging j te herdenken. Helder, 15 Sept. 1891. Namens hunne dankbare Kin deren, Behuwd- en Kleinkinderen.2 ReceptieZondag 20 Sept. Heden geboren AAFTJE, Dochter van G. J. DE JONG en A. DE JONG-BREET. Helder, 14 Sept. 1891. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon, P. W. TIRGRATH, geb. HEERINGA. New-York, 2 September 1891. Geboren: DIEUWERTJE. Dochter van DIRK BUTER en HENRIETTA CORNELIA BUTER— Selderbeek. IJmuiden, 11 September 1891. f' Heden ontvingen wij de treurige tgding dat onze geliefde Zoon en Broeder L'LBO CORNELIS, den 27n Juli, a/b. van het Ned. Fregatschip »De Ruyte r", is overleden in den ouderdom van 30 jaar. Zwaar treft ons deze slag, doch wij hopen in Gods wijzen wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Helder, 15 Sept. 1891. Uit naam zijner diepbe droefde Moeder, Broeders en verdere Familie, Wed. E. VISSER geb. Qüak. Heden ontvingen wij de treurige tijding, dat mijn geliefde Zoon en Broeder KLAAS, inleven Magazijn- meester bij de Maatschappij Neder land", na een kortstondige ziekte, nabij Batavia, in den ouderdom van 35 jaar is overleden. Helder, 14 Sept. 1891. Uit naam zijner bedroefde Moeder, Broeders, Zuster en ver dere Familie, M. BERKHOFF— PHEIFFER. J. PHEIFFER. P. PHEIFFER. J. PHEIFFER. Te 's Gravenhage overleed, in den ouderdom van 82 jaar, de WelEd.- Gestr. Heer L. C TEN HOVE, oud-hoofdambtenaar bij het Ministerie van Marine, geliefde Behuwdvader en Vader van H. G. F. PELTZER, Oud-Officier van Gezondheid J. L. M. PELTZER-tbn Hove. Eenige en algemeene kennisgeving. De ondergeteekende betuigt bij dezen zijnen dank voor het ver trouwen, door zoovele kiezers in hem gesteld bij de onlangs plaats gehad hebbende stemmingen voor den Gemeenteraad, en voor de talrijke blijken van waardeering, bij zijne verkie zing ontvangen. Zijne plotselinge, geheel onverwachte overplaatsing in den dienst, eene overplaatsing waarvan het ver moeden zelfs hem zoude hebben weerhou den eene kandidatuur aan te nemen, ten einde geene doellooze keuze te veroor zaken, maakt het hem onmogelijk de benoeming aan te nemen. Van harte hoopt hij dat degeen, die den hem geschonken zetel in den Raad zal gaan innemen, de Gemeente en hare belangen even toegenegen zal zijn als hij dat, tijdens zijn langdurig verblijf alhier, is geworden, en die hij naar zijne beste krachten heeft trachten te dienen in de verschillende kommissieën, waarin de Ver tegenwoordigers der inwoners hem plaatsten. Helder, 12 Sept. 1891. F. S. C. M. WIJS. I,0«[)SE\-VF,ltEEMGI!*<; op Woensdag 16 September 1891, des avonds 8 uren, in de groote zaal van Tivoli. Getrouwe opkomst wordt verzocht. Het Bestuur. gevraagd, tegen 1 NOVEMBER. Adres Van Den Bosch, Weststraat 58,.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2