Spreker i tor A.IEUEB, Advertentie n. DOOR EENDRACHT^WELVAART. Aan de Leden der Herv. Kerk Schietclub „0. K. K." TIVOLI. Kleedermakerij HEEREN-KLIEülNGSTUKKEN. Marine en Leger. Bij koninklijk besluit van 14 dezer is de ka pitein ter zee H. Quispel, met 26 dezer, eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. schroef- stoomschip le kl. „Koningin Emma der Neder landen", en is dat bevel met dien datum opge dragen aan den kapitein ter zee J. A. Yenig. Ingevolge koninklijk besluit van 16 dezer wordt de ingenieur der 2e klasse van de marine K. F. Koning met ingang van den 5den Ootober a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. schroefstoom- schip „Johan Willem Friso." De officier van administratie le klasse M. C. de Jong van Hr. Ms. artillerie instructieschip „Aruba", die 16 September op nonactiviteit is gesteld, zal den 26a October a. s. naar Oost- Indië per stoomschip „Conrad" der maatschappij Nederland vertrekken. Het detachement aan boord der „Dolfijn" van den muchinist 3e kl. H. J. Cremer ia wegens ziekte ingetrokken en vervangen door A. Her- weijer. Hr. Ms. opnemingsvaartuig „Buijskes" is in het droge dok alhier opgenomen, ten einde on der de waterlijn te worden schoongemaakt en zoonoodig gerepareerd. Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Batavia", van Rotterdam, vertrok den löen Sept. van Perim. Het stoomschip „Ardjoeno", van Rotterdam, vertr. 17 Sept. van Marseille. Het stoomschip «Prinses Sophie" naar Am sterdam, pass. 17 Sept. Dungeness. Het stoomschip „Sutnatra", van Amsterdam, pass. 16 Sept. Point de Galle. Het stoomschip «Prins Alexander", van Am sterdam, vertrok 17 Sept. van Suez. Het stoomschip „Prinses Sophie», naar Am sterdam, pass. 17 Sept. Bevesier. Het stoomschip Koningin-Emmavan Am sterdam, pass. 16 Sept. Ouessant. Marktberichten. Purmerend 15 Sept. Aangevoerd 305 run deren, 22 ztieren, handel vlug, hooger prijzen, 183 vette kalveren f0,65 a 0,85 per K.G., handel vlug, 106 nucht. dito f 10 a 22 per stuk, handel matig, 28 paarden, 2850 schapen en lammeren, prijshoudend, handel matig, 298 vette varkens 10.30 a a 0,37 per P., handel stug, 120 magere varkens 110 a 24, 267 big gen f2 a 5 beide handel matig, 250 mudden appelen f - ,50 a 3,50, 300 mudden peren f 2,80 a 1 4,per mud, Kleine kaas f 31,middelb. f 24,aan gevoerd 324 6tapels. Boter f 1,85 a 1,45 per KG., aangevoerd 563£ P. kipeieren f 4.a 4.50, Eenden dito f 8,25 beide per 100 stuks. Schageu, 17 Sept. Aangevoerd 11 paarden f 60 a 160, 4 hokkelingen f 24 a 28, 10 stie* ren f 60,a 180, 22 geldekoeieu f 110 a 260, 10 kalf koeien f 180 a 260, 8 vaarzen f 60 a 90, 6 nucht. kalveren jf 10 a 21, 400 schapen f 7 a 85, 90 lammeren f 8 a 18, 40 magere varkens f 9 a 14, 20 biggen f 2,60 a 4. boter per kop f 0,56 a 0,60, kipeieren f 3,60 a 4, eenden dito f 3,25 a 3,50 per 100 stuks. te lezen hetgeen voorkomt in de rubriek „Van dag tot dag,'' in 't «Handelsblad" van heden. Dit belangrijk artikel eindigt volgendcrwyze „Van zijn wachttoren uitziende over de Rus sische vlakte, ziet hij (de Czaar) vervolgde Joden, Katholieken en Protestanteneen door drukkende belastingen uitgemergeld volk een doodelijken hongersnood in 't mid den van zijn Rykoveral en in eiken stand nihilistenomkoopbare ambtenaren en bitter verontwaardigde Polen, Duitechers en Finners. Hij kan enkel de artilleristen van Podobeueszew soms gaan toespreken. Machte loos is hij, om den strijd te eindigen, nu die in naam van het Heilige Rusland begonnen Visscherijberichten. Nieuwediep, 16 Sept. Aangebracht door 90 korders 10 tot 80 tongen p. st. 45 a 55 cent, 20 tot 160 kleine tong p. st. 20 cent, 4 tar botten p. st. f 9 a 11, 1 tot 4 mand kleine schol p. m. f 1,50 a 4, 1 tot 3 mand schar per maud f 3,60, 2 tot 30 roggen p. st. f 1,10 a 1,26. 17 Sept. 160 korders met 20 tot 90 tongen p. st. 40 a 56 cent, 80 tot 150 kleine tong p. st. 20 cent, 8 tarbotten p. st. f 8 a 10, 1 tot 3 mand kleine schol p. m. f 1,50 a 3, 1 tot 3 mand schar p. m. f 3 a 3,50, 3 tot 10 roggen p. st. 90 cent. 18 Sept. v.m. 8 u. 6 korders met 20 tot 60 tongen p. st. 45 a 56 cent, 20 tot 60 kleine tongen p: st. 90 cent, 1 tot 2 mand kleine schol p. m. f 1,60, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 11 tot 18 Sept. ONDERTROUWD F. A. J. Aghina, ban ketbakker cn J. Dekker. H. Kristel, stoker by de Marine en A. J. Smit. H. J. C. Steen- mao, ernstvuurwerker en Z. Kok. W. Koning stem, koksmaat en A. Snoerwang. W. I. van der Horst, aannemer en E. Eelman. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: C. Cupido, geb. de Vries, z. T. Buikema, geb. Selderbeek, z. C. W. Bar- noveld, geb. Suk, z. H. Dekker, geb. Paay, d. G. Boos, geb. Breg, z. D. Boogli, geb. Beken- kaïnp, z. A. de Jong, geb. Breed, d. J. Smits, geb. Luid in ga, d. OVERLEDENJ. van Schadewijk, 63 ja ren. J. Keyzer, 5 weken. S. Garaten veld, 13 maanden. 1 levenloos aangegeven. A. Schef- fer, 30 jaren. J. Kooger, echtgenoote van C. Karsman, 52 jaren. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 2 8 dezer. GETROUWDn OVERLEDENj ^eene- ONDERTROUWDJohannes Pieter Dros Pz. en Aaltje Bakker. GEBORENJacob Nan, zoon van Frede- rik Slot en Foekjo Duinmeijer. Fulps, zoon van Cornelis Krijnen Fz. en Trijntje Selser. Programma van het 15de Zomer-CBncert, op ZONDAG 20 SEPTEMBER 1891, 's namiddags 21/i uur. 1. „Marcho do Concert", Leopold Menzel. 1Ouverture de 1' opera „Mireille", Ch. Gou nod. 3. a. Romance (Es Dur)b. «Trot de Cavalerie", Anton Rnbinstein. 4. Grande Fantasie de 1' opéra „Aida", Musiqae de G. Verdi, J. Koning. Pauze. 5. Ouverture zum Festspiel«Des Wauderers Ziel", Franz von Suppd. 6. Solection from Oper burlesque «The Mikado", Artliur Sullivan. 7. „Angelo", Walzer aus der operette »Ein Pfiugsten in Florenz", Alphoos Czibulka. Correspondentie. X. beveelt allen, die belangstellen in den toestand der verdrukten in Rusland, aan om Vervolg der Berichten. Gisterenavond had onder presidium van den heer L. W. F. Oudenhoven, in 't lokaal „Musis Sacruin" alhier eenc samenkomst plaats van de heeren, die als collectauten zijn werkzaam geweest, om gelden te ver zamelen voor de verdrukte, uit Rusland verdreven Israë lieten. Behalve den Voorzitter eu de leden van het Uit voerend-Comité der liefdadigheids-Commissie, wa ren tegenwoordig de heeren G. Bas, A. Bels, A. L. Beek, T. Bolwerk, J. van Brederode, J. Graaff, L. J. Groen, D. J. Grunwald, B. Grunwald, A. A. Hes, S. A. Kaunevvasser, C. Kikkert, P. Kunst, S. M. Man- heim, 11. Oudkerk, E. Oudkerk, J. Stavingu, D. Spier, A. Senderman, lt. Tienstra, A. vun Twisk en C. D. Zurmühlen. Enkele heeren, die zich met de collecte hadden belast, wuren door bezigheden verhinderd. Na dat de bjjdragen der verschillende wijken waren bijeen gebracht, bleek het, dat de opbrengst der collecte be droeg f 394.46. Met ingenomenheid werd deze uit komst door de aanwezigen vernomen. Een hartelijk woord van dank en erkentelijkheid volgde, gebrocht door den Voorzitter van het Comité aan de heeren- collectnnten, die zich voor de goede zaak zooveel moeite hadden willen getroosten. Bestuaideren vam het Fonds tot het ver- leenen van ondersteuniDg ter aanmoediging van redders van schipbreukelingen alhier wer den gisteren aaDgenaam verrast door de ont vangst van een waardeerend schrijven van 't Bestuur der Maatschapp ij totredding van drenkelingen te Amsterdam, (opgericht 1767). In deze missieve wordt mede- gedoeld, dat de Maatschappij (Voorzitter de heer F. Hooft Graafland, Secretaris de heer mr. H. Pouw), in hare vergadering van 10 dezer besloten heeft, als blyk van instemming met het doel van 't Reddingsfonds, ook voor dit jaar een gift te doen toekomen van een honderd gulden. Ten vorigen jare werd mede een gift van gelyk bedrag ontvangen, 't Spreekt van zelve, dat dit blijk van ingeno menheid ook nu weder in dank is aanvaard. Toen gisterenavond in eene toespraak, ge houden in de vorgadering van HH. Collectan ten in „Musis Sacrum* door een der aanwe zigen van de ontvaiigst dezer gift voor het Reddingfonds alhier, werd melding gemaakt, gaf dit aanleiding, dat onderscheidene perso nen, daar aanwezig, zich als leden van genoemd Fonds lieten inschrijven. Heden heeft by de Directie der Ma rine alhier plaats gehad de openbare aan besteding van de levering van 10.000 Kg. Patentolie. Er waren ingekomen 5 in- schry vigsbiljetten, alsL. Buter te Helder, voor f 39.50 Vliegenthert te Dordrecht, voor f 37.40Packer en Co. te Zwolle, voor f 36.95 Wed. J. de Boer en Zoon te Amsterdam, voor f 36.45 Alberdingh en Zoon te Amsterdam, f36.25. Alles p. 100 KG. De commissie tot examineeren van stuurlieden aan boord van koopvaardijsche pen, hield op 8, 9, 10, 14,15 en 16 dezer openbare zitting alhier, in het Raadhuis. Vijftien candidaten hadden zich aange meld en wel voor de groote zeilvaart, programma A, vijf voor het diploma als eerste stuurman, vijf voor dat ahs tweede stuurmanen voor de groote stoomvaart, programma B, 1 cand. voor het diploma als eerste stuurman, programma A, één voor het diploma als eerste st uurman, één voor dat als tweede- en twee voor dat als derde stuurman. Daarenboven hadden vijf candidaten zich aangegeven voor een aan- vullings-examen stoomvaart. Het diploma als eerste stuurman groote zeilvaart A werd uitgereikt aan H. Mun- neke, L. Visser, A. J. Jongman en W. Reeder, terwyl H. Munneke en A. J. Jong man tevens slaagden in het aanvullings examen eerste stuurman groote stoomvaart A. Het diploma als tweede stuurman groote zeilvaart A werd uitgereikt aan G. Bos. Aan J. T. Jullien werd uitgereikt het diploma als eerste stuurman groote stoom vaart B en aan J. K. Dood dat «Is derde stuurman groote stoomvaart A. Aan den Raad der gemeente Helder is dezer dagen een adres gezondeu van den volgenden inhoud Geven met verschuldigde achting te kennen onderwijzers en onderwijzeressen aan de open bare scholen in deze gemeente dat zij kennis hebben genomen van de in gediende voorstellen tot regeling hunner trac- temonten, gedaan in do Raadszitting van Juli 1891, en waaromtrent bij de behandeling der begrooting voor 1892 zal beslist worden dat zy door genoemde voorstellen in hunne verwachting zyji teleurgesteld, en zij volgens dien regel niet voldoende gesalarieerd kunnen worden, om aan do billijke eischen van 't bur gerlijk leven te kunnen voldoen. Redenen, waarom ondergeteekenden zich tot UE. Achtb. wenden, mot het beleefde verzoek nog zoodanige wyzigingen daarin te willen aan brengen, dat de positie van den onderwijzers stand meerdere verbetering onderga. Helder, 12 Sept. 1891. 'tWelk doende, enz. (Volgen de handteekeningen.) De heer F. S. C. M. Wijs heeft voor zijne benoeming tot lid van den Ge meenteraad bedankt. Tengevolge hiervan zal een nieuwe verkiezing van éen lid voor den Gemeenteraad op Dinsdag 29 dezer plaats hebben. Door de kiesvereeniging Burgerplicht alhier zal op Donderdag den 24 Septem ber een algemeeue vergadering worden gehouden, bestemd voor bet kiezen van een Can<lidaat voor den Raad dezer ge meente. Ten voordeele der ongelukkige Israëlie ten, die uit Rusland worden verdreven, zal eerstdaags door den heer C. D. Zurmuhlen van hier een voordracht worden gehouden te Scha- gen, in de kolfbaan van den heer C. Kos Pz. Het schoone menschlievende doel, dat do ge achte spreker met het houden dier voordracht zich voorstelt, heeft Schagen's Harmoniekapel aangespoord en opgewekt, om den avond, waarop de voordracht zal gehouden worden, op te luisteren door de uitvoering van een aantal muzieknummers. De opbrengst dezer poging om wel te doen zal door tusschenkomst der Heldersche Commissie, aan het algemeen Comité voor de ondersteuning der bannelingen worden overgemaakt. Wij vleien ons, dat zeer velen zullen gebruik maken van de aangeboden gelegenheid om den begaafden spreker te hooren, van de uit voeringen der Schager kapel te profiteeren en tegelijk een weldadig doel te bevorderen. Tot 2den machinist bij de Gouver- nements-Marine in Ned. Oost-Indië is be noemd de machinist bij de Kon. Ned. Ma rine G. J. Dassel. Heden is alhier aanbesteed de leve ring van ligstroo ten behoeve van het Garnizoen. Er waren 4 inschrijvers, als P. Bruin tegen f 36.80, Oldenburg, te Ber gen, f36.60, A. Zwaan, f36.50, en J. Smit, te Anna-Paulowna, f 35.80. Benoemd is tot hoofd der school te St. Pancras de heer G. Kempers te Waal op Texel. Texel 17 Sept. Door den heer S. P. Koning, te Ooster end alhier, werden op de Alkmaarsche tentoonstelling ingezonden vier fokschapen en een ram, van zuiver Texelsch ras. Deze inzending werd met een ln en een 2n prijs bekroond. Inmiddels had het schoone wol vee zoozeer de aandacht getrokken, dat zich al spoedig kooplustigen opdeden. De vijf bekroonde dieren werden ten slotte aangekocht door den Heer W. Hartog Cz. in de Schermer. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. School te Hypolitushoef op Wieringen, opgemaakt door Burgemeester en Wethouders, in over leg met het hoofd der school en den arron- dissements-schoolopziener, zijn geplaatst No. 1. Mej. H. G. M. Spit te Enkhuizem. 2. A. Wijn te Wieringerwaard. 3. T. H. Djjkstra te Utrecht. Bij koninklijk besluit van 17 Sep tember 1891, is benoemd tot Burgemeester van Amsterdam, mr. S. A. Vening Meinesz, met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als Burgemeester van. Rotterdam. De harddraverij, 15 dezer te Alkmaar gehouden tot sluiting der Landbouw-Ten- toonstelling, werd begunstigd door mooi weder. Daaraan werd door 16 flinke hard dravers deelgenomen. De prijs f251, werd behaald door 't paard Marianne van den hr. A. Witteveen, te Rouwerdde le premie f100.door Tabor II van den hr. J. Roele, te Buiksloot, en de 2e premie f50,door Marie, van den hr. A. M. Rotteveel, te Leiden. De inbrekers in 't magazijn van den hr. Kattenburg op den Dam te Amsterdam-, Van Wessem enJurgers, werden ieder tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. Na deze uitspraak volgde er een hevig tooneel op de pnblieke tribune. Het meisje" van een der veroordeelden riep luide uit dat er in de zaak van haar beminde valsche tuigenissen waren afgelegd en maakte veel misbaar. Haar moeder trachtte haar tot zwij gen te brengen; een worsteling tusschen beiden volgde en het tweetal werd ten slotte verwijderd. Twee Friesche tjalkschepen zeilden dicht by den mond van de Enkhuizer haven tegen elkaar. Hierover ontstak de eene schipper zoozeer in drift, dat I een bootje sprong en den ander achterna roeide. Bij dezen aan boord gekomen, bracht hij hem met een roeispaan een paar wonden aan het hoofd toe. Nadat de aangevallene door een paar toegeschoten visschers was ontzet, is van het gebeurde bij de politie aangifte gedaan. Te Bovenkarspel (N.-H.) zjjn «en aantal menschen, men zegt wel veertig ongesteld geworden tengevolge van het eten van paardenrleesch, dat bij onderzoek afkomstig bleek te zijn van een ziek paard, hetwelk men arsenicum had ingegeven. De mareehaussée is tot de ontdekking gekomen, dat de te Heivoort bij ze kere V., gewoed hebbende brand moedwil lig aangestoken is. De dader is het ne genjarig zoontje van V., dat daarbij bekentenis aflegde dat de in den loop van dit jaar te Heivoort plaats gehad hebbende branden door hem waren aangestoken met stroo en lucifers, omdat hijzoo graag groote vlammen zag. De hoofdstad zal eerstdaags het ge noegen smaken den wonderdokter Sequah te herbergen in eene der grootste hotels. Hij zoekt reeds eenigen tijd naar een ge schikt lokaal om zijne séances te geven. Binnen weinige dagen worden in gebruik gesteld de nieuwe postzegels met de beeldenaar van H. M. Koningin Wil- helmina. - Tegen de in Rotterdam voor enkele jaren tot tweemaal toe veroordeelde mo- diste A. C. J. Bastlaanse, is door de recht bank te Arnhem, wegens daar gepleegde oplichting van f1000 en valschheid in in geschrifte, waardoor het haar bijna ge lukte een bedrag van f 4000 in handen te krijgen, een gevangenisstraf van 3 jaren geëischt. De beklaagde is, zooals men zich her inneren zal, de dochter eener zeer geziene familie in Haarlem. A. C. J. B. is dus wel diep gevallen. - Mevrouw N., te Utrecht, vermiste sedsrt jl. Vrij dagmiddag haar 24-jarige werkmeid A. K. genaamd. Wel had de keukenmeid haar even te voren nog naar boven zien gaan, doch daar men ondanks het nauwkeurigst onderzoek in het gan- sche huis, niet het minste spoor van haar kon vinden, kwam men langzamerhand tot het vermoeden, dat zij gelegenheid had gevonden om ongezien de woning te ver laten en zich wellicht bij een of ander familielid bevond. Toen dit vermoeden echter niet nader werd bevestigd, stelde men de politic met het gebeurde in ken nis, doch mede zonder gevolg. Zondagmiddag kwam de keukenmeid echter toevallig op de vliering en zag toen in de nabijheid van een kleerkast, het lijk van haar kameraad hangen. Hevig ver schikt snelde zij daarop naar beneden en deelde hrar mevrouw hare ontdekking mede waarop onmiddellijk de hulp van een ge neeskundige werd ingeroepen, die echter slechts den dood kon constateeren. Daar het lijk reeds in staat van ont binding verkeerde, bestaat er alle grond voor het vermoeden, dat het meisje, dat vooral in den laatsten tijd veel over den godsdienst tobde, reeds Vrijdagmiddag in een aanval van zwaarmoedigheid een einde aan haar leven heeft gemaakt. - Een Hollandsche schipper, die eer gisterenavond in de haven te Dasseldorf landde, nam de gelegenheid waar om het graf zijns broeders te bezoeken, die nu drie jaren geleden aldaar verdronk. Bij zijn terugkeer bad hij het ongeluk van de loopplank te vallen en in den Rijn te ver drinken. Men moet zich van alles losmaken! (Historisch en nieuw.) Een predikant had tot thema zijner leerrede gekozen: Het is voor den mensch noodzakelijk in het leven te leeren» zich van alles los te maken." Om dit zijn gehoor nog te verduidelijken, gebruikte bij de vol gende gelijkenis; Een tweetal matrozen waren van hun op stroom liggend schip gaan passagieren." Inzwaaienden en benevelden toestand bereik ten zij in den nacht hunne boot, stappen in beginnen tc roeien. Het schip is door de duisternis niet te bemerken. En hoe zij zich reppen, zij beteiken het doel hunuer reis niet. Eerst bij het aanbreken van den morgen, toen bun de laatste krachten begon nen te ontzinken, bemerkten zij de oorzaak van hun vergeefsch pogen: Zy hadden ver geten de boot los te maken! Geboren AALTJE, dochter van G. M. SMITS en J. SMITS—LUTDINGA. Helder, 16 Sept. 1891. Algemeene kennisgeving. Zondag 20 September 1891, f herdenken onze Vriend en Vriendin ?*- JACOB PRONK en AAGJE PRONK geb. PRONK, hunne 121/ajarigeEchtvereeniging. 3 Helder, 18 Sept. 1891. J. C. HUIJSDENS en Echtgenoote.jj Zoo God geeft hopen on waarde Buren JACOB BOLUIJT en ELIZABETH VAN STRATEN, op Zondag 20 September a. s. hunne 12l/^-jarige Echtvereeniging te herdenken. Uit naam hunner waarde Vrienden, A. UIJTDEBROEK en H. SCHUTTE. Bevallen van een Dochter S. HES—POLAK. Helder, 16 Sept. 1891. Geboren MARIA THEODORA JACO- BA, dochter van H. G. CLERKX. Hoofd eener school en C. A. J. MOORMAN. Drunen, 15 Sept. '91. Ondertrouwd K. BEERS en Agent van Politie. A. v. STUIJVENBERG. Amsterdam 17 Sept. 1891. Algemeene kennisgeving, Ondertrouwd WILLEM ISAAC VAN DER HORST EN ENGELINA EELMAN. Amsterdam, u g 1891 Helder, r Getrouwd REINDERT VELTHORST GEERTJE EDELENBOS. A msterdam 9 Sept. 1891. Heden overleed, na een kortstondig lijden, onze geliefde Vader Pieter Bouseloar, in den ouderdom van 74 jaar en 5 maanden. Diep betreurd door zijne kinderen. Helder, 16 Sept. 1891. Namens Kinderen en Behuwdkinderen. Op den 13 September 11. overleed onverwachts mijn geliefde Echtgenoot JACOBUS VAX SCHADEWIJK, in den ouderdom van ruim 63 jaar. Allen die den overledene gekend heb ben, zullen beseffen hoe zwaar mij deze slag treft. Helder, 18 Sept. 1891. Wed. J. VAN SCHADEWIJK, geb. Rigtees. Door omstandigheden eerst heden geplaatst. Bevallen van een Zoon N. KUIPER—KISTEMAN. Helder, 17 September 1891. Algemeene kennisgeving. Tot onze diepe droefheid overleed heden zacht en kalm, na een korte ongesteldheid en voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze dierbare Echtgenoote en Moeder, JOANNA KOOCER, in den ouderdom van ruim 52 jaar. Nieuwediep, 15 Sept. 1891. Haar geliefde Echtgenoot, Kinderen en Behuwddochter, C. KARSMAN. S KARSMAN. G. KARSMAN- Timmeeman. P. C. KARSMAN. C. W. KARSMAN. W. C. KARSMAN. De Familie D. VAN ENGEL enM.A. GRüNWALD betuigen hunnen innigen dank, voor de vele blijken van deelneming, dezer dagen ondervonden. Helder 16 SePtember 1891' Bij deze betuig ik mijnen har- telijken dank voor de blyken van belangstelling, ondervonden bij het overlijden en de ter-aarde-bestelling van mijn geliefden Echtgenoot. Wed. J. VAN SCHADEWIJK, geb. Rbgters, en Familie. By ruijn vertrek naar elders, roep ik een hartelijk vaarwel toe aan Vrienden en Bekenden. Bijzonder aan hen, die my met werk begunstigd hebben. C. M. COSTEB. Tinmierlieden-Vereeniging Openbare Vergadering OP Zondag 20 September 1891, des namiddags 4 uren, in het lokaal T I V O L I. -W Lid van den Arbeidsraaf, Den Haag. Eutrée vrij. Debat gewenscht. Timmerlieden komt allen op! Het Bestuur. te HELDER (Palmstraat). D.V. ZONDAG 20 SEPTEMBER, voorm 10 uur, de WelEerw. Heer Ds. KNOTTENBELT, van Haarlem. ZONDAG a.s Vergadering te 12Va uur. Getrouwe opkomst wordt verzocht. Zondag a.s. "RAT.. F. B. HILLEN, beleefdelijk aanbevolen tot het maken van Degelijk werk. Billijke prijzen. Molenstraat 2.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2