P. Spruit, G. STAMMES. Th. TERRA, Burgerplicht, Advertentie n. Aan de Leden der Herv. Kerk Nat. Chr. GeL OnMereenipi van Alcoholische Draaien „gUrftt tor ktt". S. W. ST00KER. „de Eendracht," S. W. Stooker den Boni voor Alt Kies- gd Stemrecht verstoken van alles zelfs het hoogstnoodigc, met wanhopige blikken te staren naar de plaats waar eenmaal hunno huizen, hunne dorpen, hunne steden stonden, en strekken met smee- kend oog de handen naar ons uit om hulp. Hartverscheurend moet voorwaar de aan blik zijn geweest voor die arme ongelukkige achter blij venden, die niet alleen hun have en goed verloren, maar helaas zoovelen hunner naaste familieledeu voor hunne oogen zagen verdrinken zonder in staat te zijn te helpen. Hartverscheurend moet de aanblik geweest zyn, die arme achter blij venden, onder de vele lijken van menschen en dieren, onder de treu rige overblijfselen van hetgeen hun rijkdom uitmaakt, te zien zoeken naar hunne naaste familiebetrekkingen. Hulp! Wie voelt zich niet geneigd, die voor zoover zijne krachten zulks toelaten te verlee- nen. Geen land in en buiten Europa zal ach terblijven om zijne offers te brengen op het altaar der liefdadigheid en ook Nederland zal, naar die ongelukkigen vertrouwen, in de eerste rij staan om de ellende te helpen lenigen, om zijne bekende milddadigheid weder schit terend ten toon te spreiden. En den HelderOal werd in de laatste weken ook veel gevraagd, toch aarzelt de on- dergeteekende geen oogenblik om zich vrij moedig tot zijne medeburgers te wenden met de bedehelpt ook gy met hem de ellende leenigen, die zoovelen uwer natuurgenooten trof. Laat ook thans weder den Helder de getuigenis afleggen van zijne nooitvolprezen liefde tot den naaste. Alle giften, hoe klein ook, zijn welkom, en zullen dankbaar worden aanvaard. Helpt dus, burgers van den Helder en weest overtuigd van de dankbaarheid van zoovelen, die daar thans broodeloos en beroofd van alles, reik halzend uitzien naar uwe hulp. Helder, September 1891. De Vice-Consul van Spanje, C. D. ZURMÜHLEN. P.S. Met genoegen werd door mij opgemerkt, dat ook de redactie van de „Heldersche en Nieuwedieper Courant" zich be schikbaar stelt voor de in ontvangst- name van giften voor bovenstaand doel. Marine en Leger. Met ingfiDg van 21 dezerlo. Bevorderd tot kapitein ter zee. de kapt.-luit. ter zee J. A. Snoek, H. J. de Wal en O. C. A. J. Moreau 2o. de kapiteins ter zee C. A. Ie Bron de Vexela en J. A. 8noek, op pensioen gesteld, eerstgenoemde op zijn verzoek, wegens langdurigen dienst, onder toekenningvan een jaarlijksch pensioen van f2100 en met een verhooging van fl050'sjaars voor werkelijk verblijf in militairen dienst' in 's Rijks overzeesche bezittingen en koloniën en tnsschen de keerkringenlaatstgenoemde, wegens in doch niet door den dienst ontstane lichaams gebreken, onder toekenning van een jaarl. pen sioen van f1800, en eene verhooging met f1050 'sjaurs, voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's Rijks overzeesche bezittingen en koloniën en tusschen de keerkringen3o. bevorderd tot kapi tein-luit. ter zee, de luits. ter zee le kl. S. T. Land, H. F. Verheggen, jhr. J. C. L. von Schmidt auf Altenstadt, H. van den Pauvert, C. Vreede. J. H. Mijer en W. G. van Nes4o. de kapt.-lnit, ter zee jhr. J. C. L. von Schmidt anf Altenstadt, wegens in doch niet door den dienst ontstane lichaamsgebreken op pensioen gesteld, onder toekenning van een jaarl. pensioen van f1400 en eene verhooging van f 825 'sjaars, voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's Rijks overzeesche bezittingen en koloniën en tusschen de keerkringen5o. bevorderd tot lnit. ter zee le kl. de luits ter zee 2 e kl. J. W. Ter mij telen, J. W. Doijer en L. E. van Diggelen; en tot luit. ter zee 2e kl., de adelborsten le kl. K. van An- del, jhr. J. A. van Geen en J. A. van Hooff. De nieuwbenoemde luit. ter zee 2e kl. Jhr. J. A. van Geen wordt den 26n Sept. a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. schroefstoomschip le kl- van Galen, liggende te Nieuwediepde luit. ter zee 2e kl. D. A. van Drooge wordt met denzelf- den datum te Nienwediep geplaatst aan boord ▼an Hr. Ms. schroefstoomschip le kl. „Johan Willem Friso." De luit. ter zee 2de kl. J. W. Bos Janszen met 1 Oot. a.s., op zijn verzoek, eervol uit den zeedienst ontslagen. Blijkens bij het departement van marine ont vangen bericht is Hr. Ms. pantserdekkorvet „8n- matra", onder bevel van den kapt. ter zee P. G. Brnch, in den avond vun den 22sten dezer Dan- geness gepasseerd- (»St. Ct.") De zeemiliciens der lichting van dit jaar, welke thans gedetacheerd zijn ann boord van het gepant serd materieel in het zuiderfrontier, keeren den 21sten Ootober terug aan boord van Hr. Ms. fregat „Evertsen" te Nienwediep. Hr. Ms. stoomschooner „Dolfijn" vertrok Woens dag van Leith weder naar zee. Met den ln October a. s. wordt de bureau- oppasser bij 's Rijks werf alhier, de Goeij", eer vol uit die betrekking ontslagen onder toeken ning van pensioen, wegens meer dan 60-jarigen ouderdom. Hr. Ms. gaffelschooner „Argus" verliet giste ren weder deze haven. Hr. Ms. opnemingsvaartuig „Buijskes", dat alhier vertoefde om beneden de waterlijn te wor den schoongemaakt en nagezien, heeft het droge dok verlaten. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina» vertr. 23 Sept. naar Amsterdam. Het stoomschip «Koningin Emma,» van Am sterdam, arriv. 23 Sept. te Genua. Het stoomschip «Ardjoeno», vau Rotterdam, vertrok 24 Sept. van Suez. Marktberichten. Purmerend, 22 Sept. Aangevoerd 363 run deren, handel vlug, prijshoud., 33 stieren, 36 paarden, 204 vette kalveren f0.65 a0,85 per kilo, vlug, 132 nucht. dito f 10 a 22, stug, 188 vette varkens f0.34 a 0.54 per kilo, vlug, 135 magere dito f9 a 17, mat., 371 Biggen f2 a 5.mat., 4079 Schapen en Lammeren, handel matig, pryshoudend. Kipeieren f 4.a 4.50, Eenden dito f por 100, 16 Ganzen f 1.60 a 3, Zwanen f a 1804 kilo boter f 1.20 a 1.30 p. kilo. 500 Hl. Appelen f2.75 a 4. 200 Hl. Peren f3.50 a 5.— p. Hl. Kleine Kaas f 31.Commissie f Middelbare f 27.50 aangev. 393 stapels. Sehagen, 24 Sept. Aangevoerd 24 paarden f40 a 150, 8 hokkelingen f40 a 70, 12 stie ren i' 55,a 200, 52 geldekoeicn f70 a 275, 9 kalf koeien f 100 a 220, 7 vaarzen f 65 a 95, 10 nucht. kalveren f8 a 16, 705 schapen f8 a 24,50, 125 lammeren f8al2,,50magere varkens £8 a 15, 30 biggen 12,50 a 4, boter per kop f 0.55 a 0,70, kipeieren f3,75 a 4, 14 Rammen f30 a 60. Visscherijberichten. Nieuwediep, 23 Sept. Aangebracht doer 22 korders 10 tot 60 tongen p. st. 46 a 55 cent. 20 tot 100 kleine tong p. st. 20 cent, 1 tot 3 mand kleine schol p. m. f 2,50 a 3,50, 1 tot 2 mand schar p. m. f 2,50. 24 Sept. 110 korders met 10 tot 80 tongen p. st. 40 a 50 cent, 20 tot 100 kleine tong p. st. 20 cent, 5 tarbotten p. st. f 8 a 10, 1 tot 3 mand kleine schol p. m. f 1 a 3,50, 1 tot 2 mund schar p. m. f2 a f 2,50, 2 tot 10 roggen p. st. 80 a 90 cent. 26 Sept. v.m. 8 u. 30 korders met 30 tot 80 tongen p. st. 35 a 45 cent, 20 tot 100 kleine tong p. st. 15 cent, 4 tarbotten p. st. f 8 a 11, 2 tot 8 mand kleine schol p. m. f 0,80 a 2, 1 tot 3 mand schar p. m. f 1,50 a 2, tot 6 roggen p. st. 90 oent. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 21 tot 23 Sept. ON DE RTROU W D Geene. GETROUWD: J. J. A. F. Kannemans en M. Hattinga Raven. H. Kristel en A. J. Smit. BEVALLENM. T. A. Kampmeijer, geb. v. Nuijsenburg, d. M. C. Bels, geb. Roskam, z. T. G. Negenborn, geb. van Eijk, z. B. Snap haan, geb. de Wijn, z. J. H. den Hengst, geb. Beijer, z. J. A. Visser, geb. Beek, d. G. Harjer, geb. Kater, z. A. Jellema, geb. Kwast, z. OVERLEDEN M. Laagland Winder, 5 m. P. de Leeuw, 47 jaren. Burgerlijke stand, gemeente Texel, van 16 22 dezer. ONDERTROUWDJohan Philippus Bak ker en Maria Visser. GETROUWD: Geene. GEBOREN Aagje, dochter van Jacob Bas Cz. en Grietje Plaatsman. Cornelia Maria, dochter van Gerrit Teriet en Anna Geertruida Zigeler. OVERLEDENBiem Lap, 77 jaren, we duwnaar van Neeltje Bruin. Programma van het I6'le Zomer-Concert, op ZONDAG 27 SEPTEMBER 1891, 's namiddags 21/4 unr. 1. «Einzug der Gaste auf der W artburg" aus der Oper „Tannhauser", Riehard Wagner 2. Ouverture vnor Vondel'8 Treurspel»Gijs- brecht van Aemstel", Joh. J. H. Verhulst. 3 «Danse macabre", Poërae Symphonique, Ca naille Sait-Snëns. 4. «Hommage a Felix Men- delssohn Bartholdy", Grande Fantaisie, Louis Curth. Pauze. 5. Ouverture//Czar und Zimtuermann", Albert Lortzing. 6. Fantaisie de 1' opéra»Carmen", Géorges Bizet. 7. „Fusionen", Walzer, Ednard Strauss. Vervolg der Berichten. Dinsdag 18 October zal de verkiezing voor een lid van de Tweede Kamer (va cature Land) in het hoofdkiesdistrict Helder plaats hebben. Op Dinsdag 29 dezer zal alhier op nieuw een verkiezing plaats hebben van een lid voor den Gemeenteraad, tengevolge vau het door zijn aanstaand vertrek be danken van den heer Wijs. De stembureaux in de beide lokalen Bouwzaal en Gym nastieklokaal houden ook nu weêr zit ting van 's morgens 9 tot 's namiddags 5 uren. De opening der stembussen en de opneming der stemmen zal plaats hebben in de Bouwzaal aan de Kerlcgracht op Woensdag 30 dezer 's morgens te 9 uren. De stemopneming geschiedt in 't openbaar. In de op gisteren gehouden verga dering is door de Kiesvereeniging Bur gerplicht gekozen tot Candidaat voor het lidmaatschap vau den Gemeenteraad de heer C. Stammes; door de R. C. kiesvereeniging Eendracht* de heer Th. Terra en door de anti-revolutionaire kiesvereeniging de heer P. Spruit. Texel, 24 September. Het Duitsche stoomschip »Trave«, van New-York naar Bremen, ligt benoorden de Haaksgronden wegens een gebrek aan de machine gean kerd. Adsistentie vau de sleepboot »Stad Amsterdam* werd geweigerd. Hedenmorgen om 8 uur, ontdekte de hr. Schoonbergen, Achtergr.-z.z. in zyn lo gement een begin van brand, ontstaan door een petroleumlampdoor spoedige hulp werden de brandende voorwerpen gebluscht. De kanonnier A. L. D., van het 4de reg. vest.-artillerie, zal morgen ochtend, onder gewapend geleide van hier naar Haar lem worden overgebracht, ten einde voor den krijgsraad aldaar terecht te staan. Daags vóór hij met groot verlof huiswaarts zou vertrekken, had hij zich aan wederspan- nigheid tegen de openbare macht schuldig gemaakt. Donderdagochtend heersclite in bet kan toor der douanen aan het Centraal-Station te Amsterdam, voor een kort oogenblik ge lukkig, een ware paniek. Toen men namelijk bezig was met verschillende goederen met de daarbij behoorende vrachtbrieven te vergelijken en alzoo ook onderhanden kreeg een kist, lang 1.5 meter, breed 0.57 en 0.55 meter hoog, enkel met een touw vastgemaakt, geadresseerd F. Waard bommel, Oude Hoogstraat 17 Am sterdam, gedeclareerd als inhoudende //volumes et ell'ets d'artiste" komende van Parijs en Woensdagavond met den trein van 9.17 aldaar gearriveerd, werd een stem uit de kist verno men. Zooals gemakkelyk te begrijpen is, lie ten de beambten de kist van schrik vallen; er werd nu duidelijk een schreeuw gehoord. De beambten zwegen allen van ontsteltenis en schrik. De haren rezen hun te bergen. Twee verlieten onmiddellijk hot kantoor om den stationschef en den aanwezigen brigadier uit den politiepost van 't station te roepen. Zoodra deze verschenen, hoorde men daidelijk wOuvrez le colli", en nauwelijks heeft men het touw losgemaakt, of het deksel van de kist gaat open, en er treedt een miniatuur mensch in levenden lijve uit de kist te voorschyn. Op de gedane vragen antwoordde hij: reeds Maandag uit Parijs verzonden te zijn en hier in een café chantant als artist te zullen optreden. Hij had niets bij zich dan een paar korsten brood en een ledige flesch, die het laatst ver moedelijk met bier was gevuld geweest. Men stond verbaasd over de medcdeeling dat deze zonderlinge reiziger het zoo lang in deze beperkte ruimte had uitgehouden. Bij nadere beschouwing van de witte kist bleek die van binnen gesloten te zijn, terwijl in het deksel 6 gaten weren en het geheele deksel verder met grof behangsellinnen overdekt was. Aangezien bij den kleinen man hoegenaamd geen aanwijzing van herkomst werd gevonden en hij enkel kon verklaren artist te zyn, werd de dwerg met de kist in een vigelante naar het hulpbureau van politie aan de Oudebrug- steeg gebracht. Dinsdag deed de arrondissements rechtbank, te Middelburg, uitspraak in de zaak tegen de Ylissingsche dienstbode M. C. De B., beklaagd van kindermoord. De rechtbank verklaarde haar schuldig aan het ten laste gelegde feit (kinderdoodslag en veroordeelde haar tot een gevangenis straf van 18 maanden met bepaling, dat de in voorloopige hechtenis doorgebrachte tyd in mindering der straf zal komen. (De eisch was veroordeeling tot een jaar gevan genisstraf, eveneens met vermindering van den tijd der voorloopige hechtenis). In de Ruysdaelstraat, te Amsterdam, stierf Zondagavond een stucadoor, een we duwe met drie nog jonge kinderen nalatende. De arme moeder, die haar kostwinnaar verloor, wist geen raad en was der wan hoop nabij. Maar als de nood het hoogst is, is de redding nabij. Dinsdag werd de arme vrouw door een der Amsterdamsche collecteurs der Staats loterij de blijde tijding medegedeeld, dat op haar tiende lot in de Staats-loterij de 100.000 was gevallen, zoodat de vrouw een mooi sommetje kon uitbetaald worden, 't welk haar in haar droevige omstandig heden schitterend te pas komt. (Aan de honderd-duizend is gewoonlijk iets bijzonders verbonden.) In Noorwegen is bij de proeven met een nieuw Krupp-kanon van 15 centime ter het stuk gebarsten toen er gevuurd werd, zoodat het geheele achterstuk werd weggeslagen. De leider van het vuur, lui tenant Börresen, benevens de aftrekker, werden ernstig gewond. Laatstgenoemde kanonnier overleed in het hospitaal ten gevolge van bloedverlies. Maandag is voor de 9e kamer der correctioneele rechtbank te Parijs het proces in behandeling gekomen tegen den onder-stations-chef van Vincennes Degue- rois en den machinist Caron, die beschul digd worden van door hunne onachtzaam heid het spoorwegongeluk te Saint-Mandé veroorzaakt te hebben, waarbij 43 menschen om het leven kwamen en 180 gekwetst werden. De substituut Remples zette in zyn re quisitoir uitvoerig uiteen, dat Deguerois schuldig is omdat hij den trein van Vin cennes liet vertrekken, zonder den machinist te waarschuwen, dat, blijkens de seinen, de andere trein het station Saint-Mandé nog niet verlaten had. De schuld van den ma chinist Caron ligt daarin, dat hy de on- veiligheidsseinen niet heeft opgemerkt en niets gedaan heeft om den trein te doen stilstaan, terwijl hy toch reeds op 255 me ter afstands de roode lichten van den an deren trein had kunnen zien, als hij had opgelet. Genomen proeven hebben aange toond, dat de trein op 60, hoogstens 70 meter door de Westinghouserem tot staan gebracht had kunnen worden. Er moeten 29 getuigen gehoord worden. De nood, door de overstroomingen in Spanje verooi-zaakt, is nog veel erger dan in de eerste berichten werd vermeld. Niet alleen de provincie Toledo is door die ramp bezocht, ook uit andere provinciën komen treurige be richten uit Arragon en Oud-Castilië, Ciudad Real, Estremadura, Badajoz, uit Andalusië, Jaen, Granada, Malaga en Valencia, van den Ebro en de Taag, de Guadiana, de Guadal- quivir en hunne takken. Overal vindt mende sporen der overstroomingen dooden, puinhoo- pen en verwoestingen van slijk en steenen. Consuegra, de bloeiende stad, is verwoest. Te Almeria zijn 5000 gezinnen zonder voedsel en onderkomen, en in bonderden steden of dor pen is het even treurig gesteld. De particu liere liefdadigheid in Spanje beijvert zich de ellende te lenigen tot den armsten toe wil ieder het zijne bijdragen. Maar de liefdega ven der natie zijn ter nauwernood voldoende om eenigszins in den eersten nood te voor- Om de dreigende gevolgen van de ramp af te wendenhongersnood door de vernieling van den oogst, het woeden van wilde hartstochten, door de ellende gewekt, roept Spanje de hulp der buitenlandsche lief dadigheid in en zeker zullen ook in Neder land velen bereid worden gevonden, het hunne te doen voor de noodlijdenden. Te Kieff stonden dezer dagen zes gevangenbewaarders terecht, omdat zij een gevangene met stokken en zakken met steenen hadden doodgeslagen. Het bleek bij de instructie, dat die manier van tuch tigen in de gevangenis iets zeer gewoons was. De gevangenbewaarders werden tot dwangarbeid veroordeeld. De inspecteur Morozoff, die mede in de zaak betrokken was en die in een getuigschrift door zijn chefs geroemd werd als een voorbeeldig ambtenaar*, werd bij verstek want deze is voortvluchtig veroordeeld tot deportatie naar de provincie Tobolsk en verlies van zyn burgerrechten. Een van de merkwaardigste zaken op de wereldtentoonstelling in Chicago zal uit Tulare in Californië komen. Daar groeit een boom van 390 voet en men is nu voornemens daarvan een blok van 90 voet lengte en 20 voet middellijn af te zagen. Wanneer men dit blok dan in tweeën deelt en de beide helften uitholt, wil men deze inrichten tot spoorwegwaggons, waar van de eene een eetsalon, keuken, enz., zal bevatten, de andere als slaapwaggon zal worden gebezigd. De ruwe bast zal als bovenkleeding worden behouden, ter wijl de wanden de natuurlijke kleur van het hout, ongepolijst, zullen vertoonen. Gedurende de tentoonstelling zullen de waggons den fabrikant en zijne familie herbergen; de rest van den boom zal om gewerkt worden tot kleine snuisterijen. Heldersche Moppen. Vrouw Welke eigenschappen moet een man bezitten om een goed whist-speler te wezen Man (nadenkend) 1 Hy moet zyn koel, be rekenend, jlistigjvalsch, zelfzuchtig, sluw en moet bovendien iets min of meer eerloos in zijn karakter hebben. Vrouw (verbaasd en verontwaardigd): Nu met zulke menschen zal je toch liever niet wil len spelen. ManOchik win bijna altijd. o—o MullerWaar leeft ge van Dirksen Ik leef van mijn pen. MullerRomans Of voor de pers Dirksen Geen van beide. Ik schrijf iedere maand naar huis om geld. ooo A.Met mijn vrouw hou ik 't, geloof ik, nooit uit. Die heeft zooveel noten op 'rzang, ze moet zoo wat alles hebben. B.Nu de mijne is gelukkig anders. Er zijn maar vier dingen, die ze voor zich houdt, de rest is voor my. A.Zoo, wat is dat dan B.Och, no. 1 de kas, no. 2 den huissleutel, no. 3 de pantoffel en no. 4 't laatste woord. Ondertrouwd JAN BAAS, Wedn. van W. D. Htjiting. en GRIETJE BLOM, Wed. van P. C. Slijboom. Helder, 24 Sept. 1891. Ondertrouwd NICOLAAS KINDT en GIJSJE VISSER. Helder, 24 September 1891. Getrouwd HUGO KRISTEL ANNA JULIANA SMIT, die, namens wederzijdsche familie, bedan ken, voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling, vóór en by de voltrek king van hun huwelijk ondervonden, zoo wel van buiten als binnen deze gemeente. Helder, 23 Sept. 1891. Bevallen van een welgeschapen Zoon G. HARJER-KATER. Helder, 22 September 1891. Bevallen van een Meisje M. E. AREMA geb. HEIJSELAAR. Helder, 22 September 1891. Heden overleed, na een langdurig lijden, onze geliefde Echtgenoot en Vader P. DE LEEUW, in den ou derdom van 47 jaren en 4 maanden. Een ieder, die hem in zijn leven ge kend heeft, zal wel beseffen, wat ik en mijn 6 kinderen in hem verliezen, maar wij moeten berusten in den wil van Hem, die het 'Al regeert. Helder, 22 Sept. 1891. Wed. P. DE LEEUW, Kinderen en verdere Familie. By deze betuigen wij onzen hartelijke» dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden by de geboorte onzer Dochter. Helder, 25 September 1891. P. B. MANNI en Echtgenoote. By mijn vertrek naar Oost-Indië, roep ik aan Familie, Vrienden en Bekenden, een hartelijk vaarwel tot weerziens toe, J. DUNK, Stoker lste kl. a/b. Hr. Ms. ss. Sumatra. te HELDER (Palmstraat). D.V. ZONDAG 27 SEPTEMBER, voorm. 10 uur, de WelEerw. Heer Os. HOOG, van HAARLEM. OPENBARE VERGADERING op Zondag 27 Sept. 1891, des avonds ten 8 uur, op de Bovenzaal >Militair Tehuis. Toegang vrij, zoowel voor niet-leden als leden. LOODSEX-VEREENIGIXG Gewone Vergadering op ZATERDAG 26 SEPT. a. s 's avonds 8 uur, in het gewone lokaal. HET BESTUUR. parktivoliT te geven door het STAFMUZIEKKORPS OER KON. NEO. MARINE, onder directie van den Kapelmeester J. KONING, op ZONDAG 27 SEPT. 1891, AANVANG 31/, DPR. Voor niet-leden is de Entrée-prijs HEERENƒ0.50. DAMES en KINDEREN ieder -0.25. Namens de Commissie van beheer voor yt Stafmuziekkorps der K. N. Marine de kapelmeester, J. KONING. Allen die iets te vor- deren hebben van ver schuldigd zijn aan borgtochten of papieren onder hunne berusting hebben ten laste van Mejuffrouw ALIDA LEEUWENS, weduwe van den heer SIMON WINTER, gewoond hebbende te Helder en aldaar den 18n Juni overleden, worden alsnog verzocht daarvan vóór of op 1 October aangifte of betaling te doen, ten kantoren van de Makelaars P. GROEN ZOON, of van Notaris HATTINGA RAVEN te Helder. De ondergeteekende, ofschoon erkentelijk voor het bewijs van vertrou wen, hem bij vorige ver kiezingen door een groot aantal kiezers geschonken, verzoekt bij de a.s. verkiezing voor het lidmaatschap van den Gemeente raad voor eene eventuëele candidatuur niet in aanmerking te komen. Helder, 25 Sept. 1891. Voor de verkiezing van een lid voor den Gemeen teraad, heeft de Anti-Revo lutionaire Kiesvereeniging Nederland en Oranje tot Candidaat gesteld, den Heer Aannemer. Zij vertrouwt, dat alle kiezers, die er van overtuigd zyn, dat ook een deskundige in het bouwvak in den Raad zeer gewenscht is, hunne stem op genoemden Candidaat zullen uitbrengen. Helder, 25 Sept. 1891* Namens het Bestuur van »N. O.", I. KORVER, Voorz. P. ADRIAANSE, Secr. Nationale Kiesvereeniging te Helder. In de algemeene vergadering, gehouden den 24 dezer, is gekozen tot Candidaat dezer Vereeniging, de Heer De kiezers worden dringend uitgenoodigd, aan de stemming op 29 dezer deel te nemen en hunne stemmen op den Candi daat dezer Vereeniging uit te brengen. Helder, 25 September 1891. Het Bestuur, T. MOOY. E. FRANKEN. B. L. VRIES. J. KRIJNEN. R. TIENSTRA. J. G. R. VOS. -c. heeft tot Candidaat voor den Gemeente raad gesteld den Heer "en noodigt de kiezers met aandrang uit, hunne stem a. s. Dinsdag op dien Heer uit te brengen. HET BESTUUR. Op groncl van ons pro gram, ivordt de heer aanbevolen door

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2