Heden 8. 'il-Iaati BBHNARD FRANK, AGENT 1 J H m den Helder e HOFFMAN, Advertentie n. Tandarts BIERSTEKER, De Juffrouw, GUST. BUHSE, Kraisffeg. Een Burgermeisje P.G. Iemand Een nette Loopjongen, tweemaal iD ie weel, een WERKSTER. grafenis van generaal Boulanger kan liet volgende gemeld worden Na groote inspanning gelukte het, de orde te herstellen. De lijkstoet zette zich te halfvier in beweging. Aan het sterf huis werd geene rede gehouden. De lijkkist was geplaatst in een zaal van de eerste ver dieping; deze zaal was ingericht als cha- pelle ardente« en bood een indrukwekken- den aanblik. Alle straten, door welke de stoet trok waren opgevuld met nieuwsgierigen. Toen de lijkstoet het kerkhof zou bin nengaan, ontstond weder een botsing, doch de gendarmes maakten den toegang vrij, zoodat de stoet Icon binnentrekken. Toen de lijkkist in de groeve werd nedergelaten, nam Déroulède een Fransche vlag, kuste haar, wierp haar op de lijkkist en riep uitVaarwel, vriend Geene enkele redevoering werd gehou den. Bij het verlaten van het kerkhof werd Rochefort door eenigen uit de menigte uit gejouwd. Haagen. J. Plokkaar en G. M. Durer, W. J. van der llorst en E. Eelmau. Bevallen: E. Velleman geb. Levilz. J. van Pelt geb. van Rigteren z. G. Griek geb. Beukenkamp z. T. Vrije geb. Bark z. T. J. Wildschut geb. Wijss z. M. Buijs geb. Buisz. Overleden P. L. Benaerts 72 j. A. Tege laar 19 maanden. T. van der Klaauw 8 weken. M. M. Bels 2 weken. F. Bink 2 jaren. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN Adres Bureau II1 Pantoffeltje, 1 Jas, 1 Bus van een Kinderwagen. Adres bureau Raadhuis 1 stukje Ge wicht. Marine en Leger. De sohroefstoomschepen le kl. „Johan Willei Friso", commandant kapt. ter zee K. A. Stakmac Bosse, „Koningin Emma ner Nederlanden", com mandant kapt. ter zee J. A. Vening, en „Van Galen commandant kapt. ter zee P. C. Pabst zijn tot eene divisie vereenigd onder bevel van den kapt. t.z. K. A. Stakraan Bosse voornoemd. Den lOn Oct. zal deze divisie bij gunstig weder de oefe- ningstocht in den Atlantisch en Oceaan aanvun- geu en daarbij 8t. Vincent, Rio Janeiro en Kaap stad aandoen daarna wordt de divisie ontbonden en vertrekken de „Emma" en de „Van Galen" naar Oost-Indië, terwijl de „Friso" de reis vervolgt en daarbij Suriname en Cura9ao aandoet, om in de. 9e helft van April alhier terug te keeren. Hr. Ms. „Van Galen" is na eenige herstel gen te hebben ondergaan, ter reede van Texel ^et goed gevolg onder stoom beproefd. Door den ingenieur der marine 2e kl. jbr. H. Rappard is eene electrische inriohtiug samenge steld, waardoor het zoo eenvoudige seintoestel van den luit. ter zee Vreede ook als nachtseintoestcl zal kunnen worden gebezigd. De aanvankelijke proeven zijn met goeden uitslag bekroond. Hr. Ms. artillerie-instrnctieschip „Aruba", com mandant de kapt.-luit., ter zee Hazenberg, is Dins dag te Nieuwediep geïnspecteerd door den schout bij nacht C. H. Bogaert, directeur en commandant der marine te Willemsoord. De schiet-oefeningen aan de Hors zijn nu afge- loopen. Door den luit. ter zee le k.. B. J. G. Yolck, commandant van Hr. Ms. logementsschip „Vul kaan" te Amsterdam is een vrijwillige cursus geopend voor onderofficieren en korporaals torpe- domakers en torpedisten, om hen te onderwijzen in de beginselen der wiskunde en het rechtlijnig teekenen. De Miuister van Marine heeft bepaald, dat aan boord van oorlogsschepen de verbandkist zal worden ingevoerd, welke ontworpen en samenge steld is door den dirig. off. van gez. 2e kl. J. O. flarthoorn en den off. von gez. le kl. dr. W. Schutte. De 1ste luit. A. van Toornenburg, van het 4de reg. vesting-artillerie, is werkzaam gesteld op het bureau van den Commandant in de Stel ling van den Helder. Hr. Ms. ramscbip „Guinea", dat 1 October Hellevoetsluis verliet, is Zaterdag weder in deze directie teruggekeerd. Hr. Ms. stoomschip „Dolfijn" is heden weder naar zee vertrokken. Hr. Ms. monitor „Cerberus", kanonneerboot „Braga", „Heimdal", vertrokken Zaterdag van Hellevoetsluis naar IJ muiden, eerstgenoemde bodem bestemd voor Amsterdam en de kanon- neerbooten met bestemming naar Willemsoord. Met gunstig gevolg heeft de machinistleerling le kl. K. C. W. E. Hansch, met 1 Juli examen afgelegd voor maohinist 3e klasse. Burgerlijke Stand, gem. Heider. Van 1 tot 3 October. ONDERTROUWD: W. A. P. F. L. Van Wolfereo,. torpediat, en C. C. Sinjewel. S. J. C. de Greuve, Schrijver by de Marine en W. M. Knol. GETROUWD: R. Krabben en T. v. d. POLITIE. De rechthebbende op4 bonte Boeze laars, 5 Luiers, 1 overtrek Hoofdkussen, 1 Kinderjurkje, 1 witte Broek, 1 gestreepte Broek, 1 Kinderkous en eenige Lappen, wordt verzocht zich ten spoedigste te ver voegen bg den Commissaris van Politie alhier. Correspondentie. X., die dezer dagen een bezoek had te brengen ten bureele der politie op 'c Molen plein, maakte de opmerking, dat dit gebouw in een zeer ellendigeu toestand verkeert. Hy beseft, dat de bouw van een nieuw politie bureau geld kost, doch hij is overtuigd, dat de bestaande toestand daar onhoudbaar is. Behalve dut bet gebouw de gemeente op een harer fraaiste punten ontsiert, is het voor het tijdelijk opbergen van wetsovertreders geheel en al ongeschikt. Stoomvaartberichien. Het stoomschip »Prinses Marie", van Ba tavia, vertrok 3 Oct. van Port-Said. Het stoomschip «Drenthe", van Java, ver trok 3 Oct. van Aden. Het stoomschip //Burgemeester den Tex», van Amsterdam, pass. 3 Oct. Kaap St. Vin cent. Het stoomschip «Prins Alcxander," van Am sterdam, arriv. 3 Oct. te Padang. Marktberichten. Alkmaar, 3 Oct. Aangevoerd II paarden f70 a 200, 31 koeien en ossen f 70 a 240, 24 nucht. kalveren f8 a 15, 471 magere scha pen f10 a 20, 121 magere varkens flOalö, 266 biggen f2 a 6, 12 bokken en geiten f 1,25 a 16. Boter per P. f0,62£ a 0,72£, eieren f 4 a 4,75 per 100 stuks. Hoorn, 3 Oct. Aangevoerd tarwo j7,50 a 11, Gerst f5 a 6,25, Haver f 3 a f 4, Érwten witte f9,25 a f12, groene dito f 12,50 a 15, grauwe dito f 14,50 a 17,50, vale dito f12 a a 17' brüino boonen f 11.75 a 15, karwei f10 a 10,25, mosterdzaad f 15 a 16,50, 40 paarden f40 a 250, 451 sohapen f12, a 24, 140 lam meren f8 a 17, 4 kalveren f 12 a 22, 79 varkens f7 a 18, 2 zeugen f 15 a 30. 160 biggen f2 a 5, kipeieren f4 a 4,25, per 100 stuks, 1450 koppen boter f0,65 a 0,70 per Kop. Visscherijberichten. Nieuwediep, 3 October. Aangebracht door 100 korders 10 tot 100 tongen p. st. 35 a 50 cent, 20 tot 100 kleine tong p. st. 15 cent, 1 tot 3 nrnnd kleine schol p. m. f 2 a 3, 1 tot 3 mand schar p. m. f 2 a 2,50, 5 tot 90 roggen p. st. 90 cent. 5 October. Niets biuuen, schuiten naar zee. 6 October, v.m. 8 u. li-tal haring per tal f 10.— 1871. Marme-idachinisten-Club. 1891. Op Zaterdag den 3u dezer kwamen de le den dezer Vereeniging, waaronder al de hier aanwezige officieren-machinist, met hunne da mes en eenige geïuviteerden in Tivoli alhier byeeu, om het 20-jarig bestaan der Vereeni ging op feestelijke wijze te vieren. De feest zaal was voor deze gelegenheid zeer fraai ge drapeerd, prijkende met de wapens van liet Rijk, van de Provincie en van de gemeente Helder, en met schilden, waarop de namen gegrift waren van hen,, die in 1871 liet Be stuur der Club uitmaakten en van de Presi denten, die elkaar iu den loop der jaren wa ren opgevolgd. Planten en bloemen waren te midden van het keurige decoratief aangebracht. Na een muzikale introductie, werd door den eere-president de byeenkomst met een gepaste toespraak geopend. Vervolgous trad de heer J. G. van den Bosch, ot'fieier-maehinist der lste klasse, als feestredenaar op. Na een in leidend woord, gewaagde spreker van het doel, dat met do oprichting der Vereeniging werd beoogd1. bevorderiug van wetenschappelijk! kennis, en 2. behartiging van het financieel belang der leden. Spreker schetste in alge- meene trekken hetgeen tot bevordering van het voorgestelde doel in den loop van 20 ja ren is verricht, en hoe men, door veler yver en toewijding, daarin op uitnemende wijze is geslaagd. Hij bracht dank en hulde aan allen, die tot dit welslagen hebbeu medegewerkt en aan de Commissie, die tot regeling en voorbe reiding van dit feest is werkzaam geweest. En, terwijl langzaam en zacht door do aan wezige kapel het Wilhelmuslied werd gespeeld, vervolgde dc spreker met een hulde aan het Huis van Oranje-Nassau, welks Staatslieden en helden zoo onbegrijpelijk veel voor Europa en Nederland hebben gedaan. Middelerwijl werd het borstbeeld van wylen Kooing Wil lem Hl met een immortellen-krans getooid, voor 't oog der aanwezigen gedurende een oogenblik zichtbaarwaarna de feestredenaar besloot met eenige dichtregelen, gewijd aan HH. MM. de Koningin en de Koniugin-Moe- der. Inmiddels waren de aanwezigen van hunne zitplaatsen opgestaan, om staande de melodie der nationale liederen aan te hooren. Met de beste weuscheu voor den bloei der Club en voor de voortdurende beoefening der weten schap door hare leden, besloot spreker zijne herhaaldelijk toegejuichte feestrede. Een door afwisseling zeer rijk programma werd vervolgens uitgevoerd. Letterkundige en muzi kale voordrachten volgden elkaar herhaalde lijk op, tot de feestavond met een zeer geani meerd bal in de pauze waarvan een tom bola werd gehouden werd besloten. Deze feestviering is als zeer welgeslaagd te vermelden en zal ongetwyfeld hebben bij gedragen om den eeudrachtsband te verster ken tusschen de leden der Vereeniging, die het doel der stichting ook na een werkzaam heid van meer dan 20 jaren met ijver en toe wijding blijven nastreven. Vervolg der Berichten. Als op Dinsdag 13 dezer de herstemming ter verkiezing van een lid voor den Gemeen teraad plaats vindt tegelijk met de keuze van een lid voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal, dan sluit dit nog niet in, dat de opneming der stemmen voor beide verkiezin gen tegel yk op éénen dag zal geschieden. De opening der bussen en de opneming der stem men voor de verkiezing van een Raadslid zal op Woensdag 14 dc/.er plaats hebben doch die voor een lid der Kamer in afwachting van de stembussen uit d« onder-kiesdistricten op Donderdag 15 dezer. In de. algemeeno vergadering der Nati onale Kiesvcreeniging «Burgerplicht» alhier is de heer S. T. Land met algoineene stemmen gekozen tot Candidaat voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Sluïen-Generaal. Ook door de Liberale Kiesvereeniging te Burg op Texel, door do Kiesvereeniging «Nieuw Leven» te Oudeschild en door de Kiesvereeni ging te Terschelling is de heer Land tot Can didaat geproclameerd. Ook door de Centrale Liberale Kiesver eeniging in bet Hoofdkicsdistrict Helder, is de heer S. T. Land tot candidaat gesteld. By de aanstaande herstemming ter verkie zing van een lid voor den Gemeenteraad wordt de candidatuur van den heer S. W. Stooker door de Kiesvereeniging «Burgerplicht» ge steund. Met het oog op de op 13 dezer te hou den verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Gonoraal, vermelden wij, dat het aantal kiezers in de verschillende ge meenten van het hoofdkifesdistrict Helder, vol gens de dit jaar opgemaakte kiezerslijsten, is als volgt: Anna Paulowna 228, Callantsoog 62, Helder 1628, Petten 17, Terschelling 309, Texel 591, Vlieland 71, Wierïogen 314 en Zijpe 503, totaal 3723 kiezers. Begunstigd door zeer fraai herfstweder werd jl. Zondag op de schietbanen van het fort «Dirks Admiraal", de aangekondigde Schietwedstrijd gehouden door onze plaatselijke Weerbaarhoi ds-Vereeniging, genaamd «Artille rie-Vrijkorps." De uitslag is geweest als volgtYastc baan. lste prijs de heer H. van Willigen, 2de prijs de heer C. Postma, 3de prijs de heer J. Kik kert, 4de prijs de heer W. C. van Hoolwerf. V r ij e baan. (Beaumoutgeweer) lste prijs de heer C. Kikkert, 2e prijs de heer W. C. van Hoolwerff, 3e prijs de heer A. M. Kwist. Vrije baan (Kamerbuks). lste prijs de heer J. J. Beckers, 2de prijs de heer J. Kikkert, 3e prijs de heer P. H. Aggenbach. De uitreiking der prijzen geschiedde des avonds in een der lokalen van «Musis Sa- crum». Bij afwezen van den president werden onder 't houden eenor toespraak, de overwin naars door een der leden van 't Bestuur met de behaalde zege geluk gewenscht. Met er kentelijkheid werd daarbij o. a. vermeld, dat twee der prijzen door een oud-lid der Ver eeniging, than3 elders wonende, als blijk van belangstelling, ten geschenke waren gegeven. De zomer-schietoefeningen van deze Weer- baarheids-yereenigiug zijn met het houden van dit concours geëindigd. Op a.s. Zondag zul len de winter-oefeningen in het lokaal "Musis Sacrimi aanvangen. In spanning werd gisterenavond in Ti voli" de opvoering van het muziekdrama «De Verloren Zoon" tegemoet gezien door't tame lijk wel opgekomen publiek. Deze opvoering was alhier iets nieuws op "t gebied der tooneel- speelkunst. Gaarne erkennen we, dat de dames van Rössing-Sablairolles, de Boer- van Rijk en Anna Poolman benevens de hr. Moor, die de hoofdrollen vervulden, ons den geheelen avond wisten te boeien door hun artistiek spel. Onwillekeurig kreeg men een gevoel alsof men zelf aan de handeling deelnam. De muziek brengt in dit stuk er heel wat aan toe, om 't spel te verduidelijken en er tevens gloed en leven aan bij te zetten. Hierin slaagden de orkestmeester Renard, benevens de pianist de Vries op uitmuntende wijze. In korte trekken is de inhoud van 't drama de volgende: Pierrot gevoelt in zijn jeugdig hart de liefde outwaken en begrijpt bij't zien van Phrynette wat hem kwelt. Om de liefde van dat meisje te winnen besteelt hij zijne ouders en om die to behouden wordt hij zelf een valsch speler. In de meeoing dat er niets meer van haar minnaar te halen is, laat Phry nette zich door een ouden baron ontvoeren, 't Berouw ontwaakt bij Pierrot, toen hij zich door zijne geliefde verlaten ziet en hij besluit (als «De Verloren Zoon") tot zijne ouders terug te keeren. De oude lui, terneer gedrukt door droefheid, hebben den misdadigen zoon nog niet vergeten. Bij zijne terugkomst opent de moeder hare armen, maar de vader stoot hem terug. Eindelyk wordt ook deze tot verzoening bewogen, toen Pierrot te kennen geeft dat hy zyn land als soldaat wil dienen om zijn mis stap uit te wisschen. De gemoedsstemming der handelende personen werd tot in de fijnste nuances weergegeven, vaak door een enkel gebaar. «De Verloren Zoon'' is een stuk dat met de juiste tact moet gespeeld worden, zal het den vereischten in druk maken. Iets te veel of te weinig,en 't effect zou verloren gaan. De opvoering zou zeker nog in aantrekke lijkheid gewonnen hebben, wanneer de pausee- ringen niet zoo vreeselijk lang waren uitgerekt. Gisterenavond opende de directie A. van Lier in den Stadsschouwburg de winter- campagne met de opvoering van het tooneelspel in 5 bedryven »De Weezen van '3 Graven- hage," door H. Smits. De zaal was goed bezet, 't Stuk boeide de aanwezigen den ge heelen avond door en bli treffende passages weerklonk een luid applaus. De hoofd ver too- ners toonden voor hunne rollen berekend te zijn en de hr. Bouwmeester behaalde bij zyn eerste optreden alhier een gewenscht succes. De heer F. C. van Brussel, vroeger onderwijzer alhier, komt voor op de voordracht voor Hoofd eener openbare school te Amster dam. Het eerste natuurkundig examen ia jl. Vrijdag aan de Academie te Utrecht met gun stig gevolg afgelegd door onzen vroegeren plaatsgenoot, den heer L. H. van- Berk. Texel, 5 Oct. Het aardappelrooien is in vollen gang. Wordt over het alge meen de kwaliteit nog al geroemd, de op brengst is niet zoo groot als gewoonlijk. Bovendien schijnen hier en daar nog al zieke aardappelen voor te komen. De prijs verschilt van f2.75 tot f4.25 per H.L. Met den uitvoer naar den vasten wal is een begin gemaakt. Te Oudeschild op Texel is opgericht een vi8scherij-vereeniging, ten doel hebbende de belangen der Noord- en Zuiderzeevisschers te bevorderen. Als welk ome bijdrage tot het salaris van den godsdienstonderwijzer te West-Terschel ling is van H.K.H. de Groothertogin van Sak- sen-Weimar een gift van f 100 ontvangen. De heer L. Adriaanse, predikant bij de Nederl. Geref. gemeente te Zeist, heeft voor het op hem uitgebracht beroep naar Loosdui nen bedankt. Bedankt voor beroep naar dc Hervormde gemeente te Wieringerwaard door den heer B. D. Eerdmans, candidaat te Leiden. Ds. J. Moll Jbz., emeritus predikant bij de Ned. Herv. gemeente, te 's Graven- hage, is gisternamiddag op 93-jarigen leef tijd zacht en kalm overleden. Tot voor weinige jaren nam hij de functiën van leer- aar waar met zeldzame toewijding. Nog op zijn 90n verjaardag werd hij als nestor der Nederl. predikanten bij de Ned. Herv. gemeente gevierd. De van ouds vermaarde Erve C. Stichter's Enkhuizer almanak voor het jaar 1892 prijkt thans met het portret van onze Koningin Wilhelmina. Het is zeer net uitgevoerd en de almanak zal er te meer aantrekkelijk door worden. Omtrent den drievoudigen moord te Maas tricht wordt nader gemeld, dat twee der moor den zijn gepleegd in Juli 11. op kinderen van don gepens. serg. van Dugteren, te Stounstraat Meersen, en de derde zooals reeds is medegedeeld voor 14 dagen op een kind van den Heer Weslij, te Wijk-Maastricht. In beide gezinnen was Marie de Rooij in dienst geweest en daaruit wegens wangedrag en ver- moedelijken diefstal weggezonden. Bij hare ar restatie toonde zij volstrekt geen berouw en deed zij koelbloedig aan de justitie een om standig verhaal van de gepleegde moorden en het lijden der slachtoffers. Marie de Rooij is de dochter uit het eerste huwelyk van den Rijksveldwachter te St. Gëer- truid, een braaf ambtenaar, die reeds veel leed van haar gehad heeff. Hare eigene moeder was bij hare geboorte overleden. Door hare stief moeder, die bevreesd was voor het leven harer kinderen, werd zij aan de justitie overgeleverd. Meu weet niet of een ziekelyke toestand dan wel een buitengewone wreedheid de drijfveer van hare daden is geweest. Door den barbier J. Husselman te Harlingen, een liefhebber en kenner van duiven, werden onlangs vier zijner duiven verkocht aan een opkooper, die ze naar Engeland zond, waar zij zouden dienen om aankomende jagers in het schieten te oefe nen. Een dezer vier nu kwam dezer dagen vermagerd en hongerig weer thuis, zoodat dit beestje den tocht over de Noordzee heeft moeten maken, om zyn oude tehuis terug te vinden. Woensdag is te Ronse, in Vlaande ren, op de weekmarkt een koe wild ge worden, welke men eerst na verloop van ruim een kwartier is meester geworden, nadat zij op de vreeselijkste wijze huis ge houden had op het gedeelte der markt, waar de boerinnen met boter en eieren zaten. In hare woede wierp zij de verkoopsters te midden van hare koopwaar, met het ge volg dat toen men eindelyk het beest in bedwang had, twee boerinnen zwaar en een groot aantal licht gekwetst waren, terwijl de markt deed denken aan één reusachtige omelet, van stellig meer dan 10.000 eieren bereid. Bij Ovada (Piemont) is een tunnel ingestort. Twintig arbeiders en twee op zichters werden er bedolven. Men vond tot dusver tv^ee dooden en een zwaar ge wonde. Er is nog hoop op redding van de overigen. Volgens de laatste berichten zyn zeventien arbeiders, die bedolven werden in den ingestorten tunnel te Ovasa, levend daaruit bevrijd. De vier overigen kwamen om het leven. In een der steden van N.-Amerika huwde dezer dagen een telegrafist met een telegrafiste. By het vaststellen der kan tooruren wilde het toeval, dat de jonge man van 6 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds en de vrouw van 6 uur !s avonds tot 6 uur 's morgens dienst moest doen. Zij ont moetten elkaar slechts aan de deur van het telegraafkantoor, waar de eene inging als de andere er uitkwam. Zeer onpleizierig verliepen de wittebroods weken van dit echtpaar. De uren zyn thans echter veranderd en beiden hebben dienst en vrijaf op denzelf den tijd. Omtrent de onder de gemeente Ter Neu zen gepleegden moord wordt uit Middelburg het volgendé gemeld Na een langdurig onderzoek door de justitie van Middelburg heeft men de vrouw van den verslagene io het huis van bewaring aldaar overgebracht. Ook heeft men zekeren Louwer- sen, als medeplichtige naar het huis van be waring gevoerd. Nader blijkt, dat De Krater niet is dood geschoten. De kogel heeft gemist, maar in de daarop volgende worsteling heeft men hem met een parapluie zoodanig in den hals gestoken, dat de punt onder dc kin to voorschijn kwam. Noord-Hollandsche gevestigd te Alkmaar Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 23 Juni 1891. Maatschappelijk Kapitaal VIJFTIG DUIZEND GULDEN. COMMISSARISSEN J. P. BACKX, Notaris te Wieringerwaard. F. J. QUAX en G. BOUMA, te Alkmaar. RAAD VAN TOEZICHT EN ADVIES Mr. W. F. A. VERHOEFF, Advocaat en Procureur. J. DIRKSEN, Lid van de firma Dirksen Zoon, Kassiers te Alkmaar. J. P. BACKX. Notaris te Wieringerwaard. DIRECTEUR J. HOFSTEE Jr.9 Kantoor Oudegacht 196, Alkmaar. Ondertrouwd J. LEERTOUWER en G. M. KOCH. beider™' |5 0ctober 189 Dankbetuiging. By deze brengen wij onzen dank aan allen, die ons door hunne flinke en doel treffende maatregelen voor grooter onheil behoedden. Oude Schild, Texel, 3 Oct. 1891. C. BLOM en Echtgenoote. Gewone Vergadering op Donderdag 8 October, tuinzaal «TIVOLI's avonds 8 urenvervolgens 's Wekelg-ks op denzelfdeu dag. Trouwe opkomst wordt verzocht cu is zeer uoodig. Namens het Bestuur. A. GRENTZIUS, 2e Secretaris. Prins Hendrikkade 169 Amsterdam, is MAANDAG S en VRIJDAC'S te Helder. KERKCRACHT 47, te consulteeren voor operatiën, vullingen en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van üHT" 123 uur. Iianaalweg No. I. Do Tandarts wonende Prins Hendrikkade 150, AMSTERDAM, zal den 9en October NIEUWEDIEP bezoeken. Aanvragen voor Consulten of Visites worden aan zyn Domicilie ingewacht tot en met den 7en October. welke dezer dagen een Zilveren Broche (vogeltje) gehaald heeft, wordt beleefd ver zocht, dezelve te komen verruilen wegens vergissing van Wegens ziekte der tegenwoordige Dienst bode, vraagt Mevrouw VON FRIJTAG DRABBE, Stationsstraat No. 5. eene flinke Meid P.G., een Burgerpot kunnende koken loon f 80 wasch buitens huis. zag zich gaarne geplaatst tegen 1 NOV. als TWEEDE MEID of adsistentie in de huishouding. De beste getuigen staan haar ten dienste. Brieven bezorgeu by M. BAKKER, Zuidstraat, onder letter D. "DUnsTBO^DL Er wordt gevraagd, liefst tegen 1 No vember, een nette Burger-Dienstbode. Aanbiedingen met goede getuigschriften, liefst in persoon, bij A. ZIJP Jr., Scha- gerbrug. van goede getuigen voorzien en veel vrijen tijd hebbende, zoekt een betrekking, hetzij als looper voor eenig kantoor, het ophalen van huurpenningen of iets dergelijks. Een goede hand schrijvende, is hij ook niet on genegen eenig Kantoor- of Kopiëerwerk te verrichten. Op hoog salaris zal niet gelet worden. Er kan borgtocht worden gesteld. Fr. br., onder lett. A Z, bureau «Vlie gend Blaadje". gevraagd. Adres BERKHOUT Co. Gevraagdl Adres BERKHOUT Co. Iemand, een nette en vlugge haud schrijvende, zoekt voor zijne beschikbare avonduren, Schrijf werk. Br. Lett. R. aan P. SPRUIT Jr. Boek handel, Helder. Oevraagd. een Schippersknecht. Adres WESTGRACHT 37. Een Burgermeisje zag zich gaarne geplaatst als WINKELJUFFROUW of AD8ISTENTE in de HUISHOUDING. Brieven fr. lett. G, Boekh. P SPRUIT Jr., Dijkstraat. Mej. RIESSELMAi\fV, Zuidstraat, vraagt een fatsoenlijke Dienstbode, tegen flink loon wasch buitens huis. G evraagd. Adres I. DE VRIES, Spoorstraat. G-evraaga Adres BERKHOUT Co.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2