't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER. NIEUWEDIEP EN TEXEL. Ho. 1951 Woensdag'r28 October 1891. Negentiende Jaargang. Telefoonnummer 36. Gemeenteraad van Helder. NIEUWSTIJDINGEN. Gemeenteraad van Texel. Prop» m let 1ste Winter-Concert, Vergadering van Vrydag 23 Oct. 1891. Voorzitter de heer C. A. Beukenkamp. Tegenwoordig zyn 16 leden afwezig de heeren Klik en over de Linden; 1 vacature. De tribune ia talrijk bezet. Nadat de vergadering door den Voorzitter voor geopend is verklaard, worden de notulen der vorige zitting voorgelezen en goedgekeurd. Door den Voorzitter worden ter tafel ge bracht de geloofsbrieven, ingezonden door den heer P. Spruit, aannemer, op 18 dezer bij herstemming gekozen tot lid van den Gemeen teraad. Eer tot behandeling van die stukken wordt overgegaan, geschiedt voorlezing van een 3-tal bezwaarschriften, die tegen de gel digheid der gehoudon stemming en du» tegen de verkiezing van den heer P. Spruit zyn in gezonden, alséen van het Bestuur der Kiee- vereeniging Burgerplicht,* en twee door on derscheidene ingezetenen onderteekend. Alle adressanten dringen aau op niet-toelating van den heer Spruit. De Voorzitter stelt nu aan de orde de benoeming eener Commissie tot onderzoek der geloofsbrieven en tot beoor deeling der daartegen aangevoerde bezwaren. In den regel worden de leden van zulk een Commissie door den Voorzitter aangewezen; thans moest de samenstelling er van bij stem ming geschieden. Niet minder dan drie stem mingen waren noodig eer de Commissie van drie leden in 't leven was geroepen. Bij de eerste stemming behaalde alleen de heer Fran ken de volstrekte meerderheid, bij de tweede de heer van Neck en de derde stemming de heer Hordijk. Gedurende het onderzoek was de zitting geschorst. Na de heropening der zitting leest de Se cretaris het rapport der Commissie door. Zy deelt daarin mede, dat, blykens de door hem ingezonden stukken, de heer P. Spruit wettig gekozen i» dat op 18 dezer terecht tusschen de heeren Stoeker ea Spruit een herstemming heeft plaats gehaddat, blykens beslissingen, door den Raad van State in gevallen als dit genomen, steeds tot toelating van den geko zene is beilist, omdat het in alle opzichten duidelyk was, welke persoon door de kiezers werd bedoelden dat mitsdien wordt voorge steld den heer P. Spruit, aannemer, als lid van den Raad toe te laten. De Voorzitter geeft gelegenheid, over den inhoud van dit rapport van gedachten te wisselen, doch door geen der leden wordt van de aangeboden ge legenheid gebruik gemaakt. De conclusie van het rapport toelating van den heer Spruit wordt daarop in stemming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. Nadat deze beslissing was genomen, werd overgegaan tot de benoeming van een apotheker- directeur van het Gemeente-Ziekenhuis. Op de voordracht waren door B. en W. geplaatst de heeren J. Kluin te Delfshaven en J. Rent meester te Purmerend. Na eenige discus sie, particuliere inlichtingen een der voorge dragenen betreffende, doch naar 't oordeel van den heer Franken in een openbare zitting van den Raad niet tehuis behoorende, wordt de heer Kluin met op 1 na algemeene stemmen tot gemelde betrekking gekozen. De zitting wordt hierop gesloten. HELDER, 27 Oct. 1891. De «Nationaal Chr. onthoudersvereeni- ging", afd. Helder, sedert korte jaren hier bestaande, mag zich reeds in veler sympathie verheugen. Wie zou ook niet willen instem- met het doel door de stichters beoogd, een kwaad te bestryden hetwelk een bekende kwaal der maatschappij is gewordenHun spreek woord is«Onthoud u van alle alcoholische dranken, want gebruik is de weg tof misbruik.' De afdeeling telt hier reeds vele leden en donateur», deze laatste worden zeer gewaar deerd om het prijzelyk doel meer te bevor deren. Men heeft hiertoe een goeden weg in geslagen en wel door het openen van een lokaal voor huiselijke byeenkomsten, waar voor geringen prys iets genuttigd kan worden. Het is het huis No, 20 aan de Binnenhaven, voor dien tyd café „Wachtschip.* Die naam is voor de inrichting niet zonder beteekenis want het is nu bestemd een wachtlokaal te worden voor hen, die zonder bestemming laDg» den weg dwa len het huis geeft hun vrije rustplaats, ze vinden daar een verwarmd vertrek, gezelschaps spelen, '.een leestafel enz. Menschenvrienden vinden ook hier een goed arbeidsveld in hun toetreden, vooral zal daardoor het doel van den Bond beter bereikt worden. De gemeenteraad van Texel heeft in zijne jongstgehouden zitting benoemd tot hoofd der school te De Waal, den hr. J. de Jongh te Zuid-Eierland en tot hoofd der school aldaar den hr. Van 't Veer, te Oudkarspel. Door den uitgever M. E. de Grauw, te Ouderkerk a/d Amstel is vanwege de Mij. tot Nut van 't Algemeen weder een der populaire brochure» uitgegeven onder den titel»Uw hui» en uwe woning," door dr. B. van der Meulen. Op bevatte lijk» wijze wordt daarin aangetoond van hoeveel gewicht 't voor den werkman is een gezonde en aangename woning te hebben en hoezeer huiselijkheid en moraliteit daar door worden bevorderd. Voor den prijs van 5 cents kan men dit .inderdaad nuttige werkje zich aanschaffen. Bjj koninklijk besluit van 22 dezer is benoemd tot ridder 4e klasse der Mili taire Willemsorde de luitenant ter zee 2e klasse S. Woldring; en is bepaald dat by afzonderlijke dagorders, zoowel in Indië als in Nederland, eervol zullen worden vermeld de bootsmansmaat C. Grin en de matroos le kl. J. F. de Jong, »n zulks ter zake van hun gedrag bij de krijgsverrichtingen in Atjeh gedurende het jaar 1890. Naar men verneemt, is uit door de Duitsche regeering gevraagde en door onze regeering haar te verstrekken opgave ge bleken, dat zich hier ten laude 26.000 Duitschers bevinden. De Fransche Opera sshijnt bjj de Amsterdammers in de gunst te staan, naar uit 't volgende blijkt, hetgeen het Nieuws schrjjft Hoe 't met de plaatsbespreking voor de opera »Les Hugenots" toeging. Het was 31/, uur in den nacht van Zondag op Maan dag, dat een man zich posteerde voor de deur van den Algemeenen Muziekhandel op het Spui, de eene hand aan den knop gekneld en met de andere zijn ontbijt uit den zak verorberend. 41/» uur kreeg hij ge zelschap van eenige collega's boodschap pers, en te 7 uren, het uur voor de uit gave van volgnummertjes, was het gedrang voor de deur zoo sterk dat de bediende van den muziekhandel zich bijna geen doortocht naar den winkel kon banen. Toen daarop de uitgifte begon, vielen zij den bediende schier als razenden aan, trokken hem naar alle kanten, en de man, bevreesd voor de spiegelruiten, ging dan ook maar midden op het Spui staan om de volgnum mers uit te geven. Een heer werd geslin gerd van den winkel naar de overzijde tegen »Arti", en geraakte tot driemaal tegen den grondeen meisje geraakte even eens onder den voet en werd daarbij tot bloedens toe gewond. Er waren er, die van achtentot elven geduldig hebben staan wachten en toen tot bescheid ontvingen, dat alle stalles en verhoogingen reeds waren uitverkocht (de Muzièkhandel heeft namelijk de helft van de komediezaal te verkoopen), en weinig tjjds daarna waren ook al de andere plaat sen weg. Men schrijft aan de »N. R. Ct.c Cura^ao, 26 September. Maanden lang was hier geen geval van gele koorts voorgekomen doch deze week heeft er zich, helaas, één voorgedaan. Iemand die alhier ongesteld van Maracaibo was aangekomen, is door die ziekte aangetast en er aan overleden. Het gevolg daarvan is geweest, dat ons stationsschip, Hr. I De Ruyter, hetwelk verleden Maandag van een oefeningstocht van een paar we ken in onze haven terugkeerde, den vol genden dag weder zee gekozen heeft. Want er bestaat een voorschrift, dat Nederland- sche oorlogsschepen, die zich hier bevin den, wanneer een geval van gele koorts op dit eiland voorkomt, alsdan zoo spoe dig mogelijk moeten vertrekken, om te voorkomen, dat de bemanning door die gevaarlijke ziekte besmet wordt. Sedert verscheidene weken hebben we een buitengewoon drukkende hitte, die een zeer afmattenden invloed uitoefent. Iedereen smacht naar koelte en vooral naar eenige frissche regenbuien. Na Jnnu- ari heeft het op dit eiland niet van eenige beteekenis geregend. Hoe dor en kaal de landerijen er uitzien, is onbeschrijfelijk. En waar de bevolking in de buitendis tricten van leeft, is een raadsel. In het waterrijke Nederland kan men zich geen denkbeeld vormen van de langdurige droogte, waardoor wjj hier weder geteisterd wor den. Zoo iets moet men bjj wonen, om er zich een juiste voorstelling van te kunnen maken. Men schrjjft uit 's Hertogenbosch, 23 Oct.Gedurende de avonden van gis ter en heden waren vele wjjken weder in opschudding en werden op verschillende punten de gaslantaarns verbrijzeld. Wel ziet men telkens al vroeg den bur gemeester, den procureur-generaal en den officier van justitie zich naar en van het Centraal politiebureau begeven, wèl doen de wapenstokken der agenten de volksme nigte nu en dan voor een oogenblik uit elkander stuiven, wèl worden voor en na enkele der meest luidruchtige zangers in gerekend, doch al die maatregelen bljjken onvoldoende om het volk te beletten aan zijn haat tegen den commissaris van po litie lucht te geven. Een toestand als waarin wij nu reeds maanden hier verkee- ren «n die het gezag der gemeente-politie gevoelig ondermijnt, mag inderdaad treu rig hesten en doet de goedgezinde burgerij er sterk- naar verlangen, dat door de daar toe bevoegde macht naar afdoende mid delen werd omgezien, die de rust in onze stad kunnen herstellen. De influenza heeft zich weder in ver scheidene landen vertoond. Zij heerscht thans vooral erg te Lemberg (Oostenrijkseh Gallicië). Daar zijn volgens de >Neue Freie Presse" duizenden menschen door de ziekte aangetast. Vergadering van Vrydag 23 Oct. 1891. De Voorzitter doet mededeeling van eenige ingekomen missives van onderwyzers, houdende kennisgeving van aanneming hunner benoeming en van den Insp. v. h. Onderw., dat aan de School te Oudeschild met 1 Jan. een onder wijzer meer moet worden aangesteld. Op het verzoek om eervol ontslag van den heer Kem- pers, H. d. S. te Waal en van den heer H. A. Bijleveld, onderw. te Zuid-Eijerland, wordt gunstig beschikt. Met algem. stemmen wordt verder besloten om de heer J. de Jongh, H. d. S. te Midden-Eijerland op diens verzoek over te plaatsen in gelijke betrekking naar de Waal. Tot H. d. S. te Midden-Eijerland wordt alsnu benoemd do heer K. van 't Veer, van Oud-Karspel. Met 9 tegen 2 stemmen wordt vervolgens gunstig beschikt op een verzoek van den heer Heeroma, H. d. S. te Koog, om v»rhooging van zijn salaris tot f800.Ook werd met 6 tegen 5 stemmen besloten tot aanstelling aan de School te Burg van een ondorwyzer met hoofd-acte, op f 600.salaris. Vervolgens werd de begrooting der gemeente, alsmede die van 't Algemeen Armbestuur en Algemeen Weeshuis vastgesteld. Het verzoek van C. Bosman, directeur der Tex. Stoombootd., om afstand van een stuk grond aan de haven, wordt voorloopig aange houden, totdat een onderzoek zal zijn ingesteld. Op een ingekomen adres van een 16-tal ingezetenen om vergoeding voor verleende hulp bij het beproeven van den aanjager voor de brandweer, wordt afwijzend beschikt. Nog wordt gelezen een adres van de afdee ling Oosterend van de afdeeling Ned. Vischerij. Door adre88. wordt gewezen op de wensche- lykheid en noodzakelijkheid, dat bij de Oost kaap eene haven wordt gemaakt, rnededeelende wat ia deze reeds werd gedaan en aantoo- nende van hoe groot belang, niet alleen voor de visscherymaar voor geheel het eiland zulk een haven zoude zijn, roepen zij de steun van den raad in, om bij Ryk en Provincie aan te dringen op do noodige ondersteuning voor deze zaak. In verband met dit schrjjven, wordt door den voorzitter een concept-adres ter tafel ge bracht aan bevoegde autoriteiten in Rijks- en Provincie-regeering, waarin wordt gewezen op de groote wenschelijkheid van bovengenoemde haven en waarin gevraagd wordt de noodige steun, opdat bij Oosterend, evenals op zooveel andere plaatsen, eene Rijkshaven worde aan gelegd. De raad hecht aan dit adres zijne goed keuring. Bij de rondvraag spreekt de heer Dros de weuschelijklieid uit, dat telken jare de brand- bluschmiddelon zullen worden beproefd. Verder niets te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. Ingezonden. Aan ,,'t Vliegend Blaadje" enz. enz., te Helder. M. de R.! In het N. v. d. D. van 13 Oct. wordt mede gedeeld, dat in een vergadering van Burge meesters en Secretarissen te Utrecht, o. a. de vraag zal worden behandeld«Geeft de op making der kiezerslijsten en de uitoefening der kiesvereenigingen, ook aanleiding tot het maken van opmerkingen Zoude het niet wenschelijk zijn, ook ter de zer plaatse die vraag te stellen, of die opmer king te maken, en zoodoende verbeteringen uit te lokken? Onder meer wordt hier gewezen op de on volledige, vaak geheel verkeerde adressen op de kiesbiljetten, het bezorgen door politie-agenten, vaak nieuwelingen, deels nog onbekenden en tal van andere difformiteiten, z. a. het gebruik maken van twee biljetten bij sommige verkie zingen, adres: de primitieve stemming voor gemeente-raadsleden in Juli waar men, door een alleszins geoorloofd en zeker ter zake beter dienend enkelvoudig biljet, versnippering van stemmen en dus meer onzuivere stemminghad kunnen verydelen. Op het al of niet zuiver toepassen van art. 61 der Kieswetwaardoor men den strijd dei- jongste herstemmingen by gelijkluidendheid van namen had kunnen voorkomen. Afgeschei den van de uitspraken c. q. van den Gemeen teraad of van Gedeputeerde Staten, zij men hier indachtig, dat de strijd thans eigenlijk niet geldt S' of S", maar de partij der L. of die der A. R. 't Is thans niet meer het waar achtig belang der Gemeente, maar wel wiens haan /koning" zal kraaien, al waren de beide candidaten de grootste capaciteits-nullen. In de 2e plaats zij thans de vraag gesteld: Hoe is te rymen, een voortdurend vermeer derde som op de Gemeente-begrooting voor de ngezondheids-politie"(voor 1892 ad f1350. met een herinnering van vroeger ad f 150. met de kortgeleden mededeeling in een der Gemeenteraadszittingen a. (nog in statusquodat men, ondanks de gevaren voor de schippery, de risico der ge meente-kas en tal van andere antecedenten, het Heldersche Kanaal als vischwater voor een luttele som wil verpachten, niettegenstaande de Voorzitter van dien Raad pertinent verklaarde, dat de eventueel te vangen visch aldaar {paling), nniet geschikt is voor de consumptie?" en b. hoe te rymen, met die som, de gedane mededeelingen, dat in het westelijk deel der gemeente nog oude riolen, goten en putten zijn, waarin zelfs de geheele ingewands-massa's van geslachte koeien zijn gevonden, dlkwyls op particuliere terreinen, soms afgesloten en daar door niet altyd bereikbaar voor de met den reinigings-dienst belaste personen, en dat, niettegenstaande en ondanks de nieuwe rio- leering, de oude, vkak onbereikbare, riolen, niet meer zullen worden gereinigd maar te vens, dat er van (verplichte) opruiming voor als nog geen sprake is Helder, 22 October 1891. Een opmerkend kiezer. F. op DINSDAG 27 OCTOBER 1891, 's avonds 8 unr. 1. Hochzeitsmarsch aus dem «Sommernachts- traum", F. Mendelssohn Bartholdy. 2. Ouver ture de la Tragédie de Raciue«Phèdre", Jules Massenet. 3. Intermezzo Sinfonico de '1 opéra: «Cavalleria Rusticiana", Pietro Mas- cagni. 4. Grande Fantasie de 1' opéra,/Faust", Ch. Gounod. PAUZE. 5. Ouverture 'Zampa ou la Fiancóe de marbre", F. Herold. 6. Fantaisie brillante, C. Arban. Voor te dra gen door den Solo-pistonnist W. B. Helmann. 7. Potpourri aus dem Ballet«Die Puppen- fee", von Jos. Bayer. a. Einleitung. b. In der Puppenlade. c. Auftritt des Bauern. d. Die Oberösterreicherin. e. Baby. Englander. g. Die Spaniërin. h. Japaneserin. Harlequino. j. Divertissement, k. Erscheinung der Puppen- fee. I. Finale. 8. «Die Fürstensteiner", Ton- gemalde in Form eines Walzers, B. Bilso. No. 3, 6 en 7 eerste uitvoering. Burgerlijke Stand, gem. Helder. van 21 tot 25 Oct. ONDERTROUWDJ. A. Berkeijon, tim merman, en J. S. Buis. H. Verhoef, smid, en N. van Halen. G. Kiljau, stoker, en A. Bakker. GETROUWD: W. Wassiuk en C. A. S. Meur. W. Visser en G. Brizee. J. Janzen en M. E. Klik. J. v. d. Heide en W. v. Aar- denne. S. Jonker en J. Breen. BEVALLENJ. Putters, geb. Thomas, 2 d. J. v. d. Reijden, geb. Boelee, d. S. C. C. Groot, geb. v. Grunningen, z. J. Blaauboer, geb. Schagen, z. G. J. de Boer, geb. Pels, z. J. de Jager, geb. Kuik, d. OVERLEDENH. Jansen, 3 maanden. L. C. Rovers, 4 maaDden. J. Kooger, 40 jaren »7) Haar beeld heeft zich zoo diep in myn hart gegrift met den sluier der onschuld en het masker der reinheid, daf zy my na nog in den droom verschijnt als de personificatie van rein heid en onschuld. Van nacht noch verscheen zy my in den droom zy klaagde u aan, mijn heer MorrisIk kwam zoo geheel onder haar invloed, dat ik my liet medeslepen om u schrik niet mijnheer om u den degen in de borst to stooten.* De Engelachman deinsde terug, keek Koert een oogenblik met glazige oogen aan, wendde zich ter zijde en overwon allengs denhevigen schrik. Na een poos zeide hij »Het is niet zoo onwaarschynlyk, dat mevrouw Von Berghaupt te eeniger tyd klaagt over den man, wiens treurige plicht het was u de oogen te openen voor een zaak, die ik veel lieve verzwegen had als ik dat met myn geweten en rechtsgevoel had kunnen overeen brengen. Alleen plichtsgevoel heeft my doen handelen. Als ik dus door u werd neergesa beld wegens de vervulling van myn plicht, zou ik zonder morren sterven als een soldaat voor den vijand!* Verschrikt en aangedaan greep Koert de beide handen van den advocaat. «Pardon, mijnheer! Ik vermoedde niet dat ge myn dwazen droom zoo ernstig zoudt op nemen.' Mijnheer, ge zoudt waarlijk de eerste niet zijn, die onder den invloed van een schoone vrouw zyn besten vriend doodtZnlk een noodlottig oogenblik zou misschien weldrajaan- breken als ge aan de dringende wenschen van nw vrouw voldoet en haar gaat opzoeken.' «Nooitriep Koert uit*zelfs niet op het gevaar af dat men mij voor moedeloos houdt.' 'Dat zal men niet doen, mijnheer Von Berghanpt, want ik geloof dat niemand ter wereld van u kan eischen dat ge jegens de dochter van James Gray anders zoudt hande len dan ge gedaan hebt. Wat nut kan zoo'n ontmoeting ook hebben Niets dan eene scène zal het gevolg zyn, en daarmede isnwhnwe- lijk niet ontbonden,* »0, mijnheer Morris! Er is geen twyfel mogelijk. Ik zal mij niet vernederen tot een ontmoeting met haar Nooit, nooit zie ik Jane Gray weder De advocaat bleef plotseling stilstaan en noodzaakte dus Koert dit ook te doen. »Maar mynheer Von Berghaupt, als uw vrouw eens de moeite nam om u hier in het hotel te komen opzoeken, wat dan?' Koert schudde het hoofd. »Voor zoover ik Jane ken, houd ik dit ge val voor onmogelyk.' Een fijne glimlach speelde om de lippen van den advocaat. rMynheer Von Berghaupt, blykbaar gaat dit beweren nit van de valsche onderstelling dat de dochter van James Gray zooveel ge gevoel van eigenwaarde bezit, dat zy den man niet wil volgen, die haar den rug toekeert. Het spyt mij zeer, dat ik n uit dien waan moet helpen. Mevrouw Von Berghaupt heeft al rerds in eigen persoon en zonder geleide naar n gezocht en is besloten haar man overal te volgen. Door vragen en zoeken vond zy myn woning. Is het dan niet zeer waarschijnlijk, dat zy te eeniger tijd uw verblyf alhier uit vindt »Zij maakt my waanzinnig,' mompelde Koert. «Laten wij nu eens aannemen dat de doch ter van James Gray u hier ontmoet, misschien in het bijzijn van andere personen, en denken wij verder dat ge haar terugwyst, zonden dan alle gasten van het hotel, niet wetende hoe de zaken staan, geen party kiezen voor de schoone vrouw En zou de zaak dan niet in het ge heele land bekend worden Zouden dan in alle standen van de maatsehappy geen lieden te vinden zijn die voor en tegen u partij kozen De couranten zouden zelfs verplicht zijn er over te schry ven en een schandaal veroorzaken, waarvan de gevolgen niet te overzien zijn.« Koert stapte een poos zwijgend naast den advoeaat voort. Toen bleef hij op eens staan en vroeg als in vertwijfeling «Zyn er geen middelen om zulk een nood lottige gebeurtenis te voorkomen? Ge haalt de schouders op, mijnheer? Bedenk toch wat er voor my op het spel staatGesteld dat de buitenwereld de feiten vernam en ten langen laatste de zuivere waarheid kende, dan zou men mij en mijn familie beklagenmijn eer zou niet geschonden zijn, als men tot de er varing komt, dat ik die vrouw den mg had toegekeerd, zoodra ik wist wie zij wasen toch ondanks alles zou ik onmogelijk zijn gewordennog erger dan wanneer ik voor God en de menschen mijn eer met voeten had getreden.' «Ik begrijp u volkomen mynheerOndanks alles zoudt ge toch de man zyn, die eenmaal met de schoone Jane Gray gehuwd was. Ge zoudt misschien nog vele jaren na uw dood de hoofdpersoon van allerlei avontuurlijke ver halen zijn en zelfs gedurende uw leven zou de fantaisie u tot den held van menig verdicht sel maken. Weldra zou men op straat de droevige ballade zingen van den Duitsehen officier, de schooue vrouw enden moordenaar." «Houdt op mijnheer Morrisge zoudt mij tot razernij brengen «Pardon, ik noem de dingen slechts bij hun naam, zooals zy voor het grijpen zijn. Doch ik stelde n het gevaar in zyn vollen omvaug voor oogen, omdat het noodig was vóór ik u een middel kon aanwyzen om dit gevaar te ontkomen. Mevrouw Von Reidersdorf, een verstandige dame, heeft het eerst de noodza kelijkheid ingezien om de dochter van James Gray naar het buitenland, naar Parijs te laten reizen." «Dat zal zij nooit doen «Juist, zoo denk ik er ook over, maar dat moet ons niet weerhouden, om althans een poging te doen om haar naar het buitenland te laten vertrekken. Laten wy niet vergeten, dat op een vrouw geen rekening is te maken. Nu is mevrouw Von Reidersdorf van meening dat uw vrouw onmiddellijk naar Parys zon vertrekken, als men haar in den waan kon brengen dat gij, mynheer Von Berghaupt, in de Fransche hoofdstad vertoeft. Het zou daarom geraden zyn, dat ge in een vertrou welijk briefje aan iemand van uw familie me dedeel!, dat ge te Parijs verblijf houdt. Dit briefje zou dan door welwillende medewerking van mevrouw Von Reidersdorf in handen van nw vrouw gespeeld worden. Als men in aan merking neemt hoe de jonge vrouw met koorts- aehtigen ijver naar haar man zoekt, dan kan men verzekerd zijn dat zy in allerijl naar Pa rijs zal vertrekken." «Als mevrouw Von Reidersdorf geen zede lijk bezwaar maakt om mij dezen stap aan te raden, dad durf ik ook wel myn bedenkingen ter zijde te zetten.» Pardon, op dit punt moet ik de achtens waardige dame in bescherming nemen. Zy heeft een zwaren strijd gestreden met haar ze delijke bezwaren, maar ze eindelijk overwon nen, omdat ze overwoog aan welk een zware misdaad de dochter van James Gray zich schuldig maakte door haar sluw doorgezet huwelijk en hoe haar verblijf in uwe omge ving een voortdurend gevaar voor u oplevert." «Maak mevronw Von Reidersdorf mijn com plimenten. Hier moot 't doel de middelen heiligen, 't Kan nauwelyks een verkeerde handeling genoemd worden, als men Jane du peert. Ik wil daarom zoo'n briefje voer u schrijven. Maar waarom viel de keus van mevrouw Von Reidersdorf op Parys?" (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 1