KIEZERSLIJSTEN Ons Zondagsblad No. 4, Advertenti ën. Aan de Leden der Herv. Kerk Werklieden-Vereeniging. Alle verlof gangers der mi litie TE LAND, HERZIENING MUS1S SACRUM. Marine en Leger. Het bij kon. besluit van 30 Nov. 1891 No. 35 vastgestelde „reglement voor het weduwen- en weeeenfonds der militaire officieren bij de zeemacht" is met 1 Jan. jl. in werking gebracht. De officiereu, vóór genoemde dagteekening ge- peusionueerd of ontslagen, blijven evenwel dezelfde gewone contributie betalen als tot dusverre. De rechten, voortspruitende (uit bet reglement van 1837, blijven gehandhaafd. Bij koninklijk besluit is bepaald dat het zee- traktement van een luitenant ter zee le kl. als oudste officier aan boord van het torpedo-instruc- tiescliip „Marnix" alhier wordt vastgesteld op f1100 'sjaars, terwijl dat van een luit. ter zee 2e kl. als commandant van een kostschip binnens lands is vastgesteld op f900 'sjaars. De minister van marine heeft ter kennis van de zeemacht gebracht, dat naar het oordeel van het Hoog militair gerechtshof ook een schepeling, die zijn schip achterzeilt, desertie pleegt onder verzwarende omstandigheden, in den zin van art. 143 van het crimineel wetboek voor het krijgs volk te water, zoodat bij een vrijwillige terugkeer binnen veertien dagen, het tweede gedeelte van art. 142 van het wetboek niet op hem van toe passing is. De luit. t.z le kl. B. de Groot, commandant van Hr. Ms. torpedoschip „/Vmste.l", te Helle- voetsluis, heeft Zondagmorgen aan den kapelmeester 8. Hameling een met zilver gemonteerden diri geerstok overhandigd, als een bewijs van tevre denheid over de wijze, waarop genoemde kapel meester het muziekkorps aan boord van voormelden bodem sedert geruimen tijd heeft geleid. De luit t. z. 2e kl. P. Sodenkamp wordt 26 Jan. a.s. gedetacheerd aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. Naar wij vernemen zal de commandant der zeemncht in Oost-Indië, de schout-bij-naoht jhr. J. A. Roell, om gezondheidsredenen repatrieeren en wordt ter zijner vervanging aangewezen de £ohout-bij-nacht c. H. Bogiert, directeur en oom mandant te Willemsoord. (Dagblad.) Stoonwaartberichten. Het stoomschip «Prins van Oranje" ariv. 18 Jan, van Amst. te Batavia. Het stoomschip «Salak", naar Rotterdam, arriv. 10 Jan. te Marseille. Het stoomschip «Ardjoeno", van Rotterdam, arriv. 19 Jan. te Marseille. Het stoomschip «Bromo" vertrok 20 Jan. naar Rotterdam. Het stoomschip »Samarang«, van Rotterdam, vertrok 19 Jan. van Perim. Marktberichten. Schagen, 21 Jan. Aangevoerd 6 paarden f20 a 110, 2 geldekoeien f 150 a 200, 283 schapen f 12 a 22, 17 magere varkens f 9 a 12.50, 30 biggen f 4 a 6, boter p. kop f 0,55 a 0,65, kipeicren f 5 a 6. Formerend, 19 Jan. Aan£*evoerd 66 sta pels kl. kaas f32,50 per 50 KG., 525 K.G. Boter f 1.45 a 1,55 per K.G. 71 vette kalve ren f0,70 a 1 per K.g., 48 nucht. id. f8 a 18 per stuk, 146 vette varkens f0,32 a0,50 per K.g., 7 magere id. 8 a 11 per stuk, 98 biggen f3 a 5 per stuk, 665 sehapen en lam meren, eieren f5 a 5,50 per 100, 30 ganzen f3 n 3,50 per stnk. 338"° Staats-Loterij. 5o Klasse Trekking van 19 Januari. Nos. 6034, 16017 en 17163 f 1000. Nos. 4766, 10629, 12782, 12825 en 13659 f400. Nes. 975, 2202 7071, 12776, 13512, 16503 en 18947 f 200. Nos. 841, 1192, 5748, 8897' 15571, 16064 en 19581 f100. 5e Klasse Trekking van 20 Jannari. Nos. 1226, 4447, 5070, 5132. 7265, 13954 en 20712 f 1000. No. 1332 f400. Nos. 5618, 7308, 12967, 18986, 19039, 19482 en 20894 f200. Nos. 681. 2961, 6683, 7427, 7455, 7859, 9823, 16923 en 19196. 5e Klasse. Trekking ven 21 Januari. Nn. 10179 f25000. No. 5371 I 15000. No. 13069 f5000. Nos. 1182, 1457 en 2005 f 1000. Nos. 2232, 3435. 6779, 14505, 16428, en 20421 f400. No. 3480 f200. Nos. 629, 2634, 11901 15232, 15351, 20235, 20508j en 20749 f 100. Burgerlijke Stand, gem. Heider, Van af 18 tot en met 20 Jan. 1892. ONDERTROUWDGeene. GETROUWD F. M. Werner en L. Luters. BEVALLENJ. L. Kannewasser, geb. Beek, d. A. Hoogenboscli, geb. Veeger, z. M. Roemer, geb. Blom, z. H. Tjittes, geb. Rie- mers, z, J. Zwanenburg, geb. Klaassen, z. T. Swart, geb. Wagemaker, d. E. Smitshoek, geb. Meijer, d. G. de Roos, geb. Mangel, d. OVERLEDENP. Bakelaar, wed. C Breenv 62 jaar. D. Regter, geh. met E. G. Bieren broodspot, 60 jaar. J. Smit, 3 jaar. G. van Pelt, 3 rad. G. Walraven, wed. J. Herman, 73 jaar. J. Mensen, gehuwd met F. van The- felen. 66 jaar. Cath. Schilder, 23 jaar. Prins Hendrik-Stichting. Onder de hartelijke bewijzen van sympathie, die de Prins Hendrik-Stichting in deze dageu mocht ondervinden, meent de directeur, dat met een byzonder woord van hartelyken dank en waardeering melding moet gemaakt worden van de aanzienlyke bijdrage van f500.die hem werd toegezonden, als opbrengst der col lecte door het corps adelborsten van de Kon. Nederl. Marine te Willemsoord, gehouden op het door hen gegeven liefdadigheidsfeest ie 's Gravenhage op 29 December jl. Geldt hen die dank in 't bijzondor, in het algemeen wordt hij gebracht aan allen, die tot dit welslagen hebben inedogewerkt. Het ernstig karakter, dat de influenza aan vankelijk bij onze oude zeelieden toonde,heeft zij gelukkig verloren van de 58 aangetasten zijn nog 18 meer of minder ernstig ziek, de 40 overigen nemen dagelyks in krachten toe. Burgerlijke stand, gemeente Texel. Van 13 tot 19 Jan. ONDERTROUWD: r GETROUWD: j Ueene* GEBORENPieter, zoon van Cornelis Keysor Sybrz. en Geertje Roeper. Cornelis, zoon van Arie Nannings en Jacoba Eelman. Veronica Theodora, dochter van Gijsbertus Kersenroaker en Johanna Helena Jager. Cor- nelia Wouterina, dochter van Jacob Kalis en Cornelia Wouterina Grootenboer. OVERLEDENJan Brcepool, wednwnaar van Cornelia Smits. Vrouwtje de Wyn 75 jaar, weduwe van Lammert IïaaD. Cornelis Schuil 81 jaar, echtgenoot van Tetje Dijker. Sybrand Timmer 80 jaar, ongeh. Aagje Tim mer 74 jaar, weduwe van Klaas Bakker. Adriana Goraes 80 jaar, weduwe van Willem Smit. Antjc Wnis 10 dagen, dochter van Jan Wuis Pz. en Geertje Brouwer. Wilhelmus Maas 76 jaar, weduwnaar van Betje Hopman. POLITÏFi. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau 11 paar Zeemleeren Handschoenen. 1 Kinder-boa. Adres Bureau H: 1 Sleutel. Vervolg der Berichten. Naar wij vernemen, hebben de h.h. Aberson, Swaving en Zurmuhlen, ontslag gevraagd, respect, als commandant en ka piteins v. d. d.d. artill. schutterij alhier. De loodskotter »Eems No. 2,schip per Nijhoff, is wegens het vele ijs op de Eems gisteren alhier binnengekomen. De bergers alhier van balen katoen tot de lading van het gestrande stoomschip »Tuscar« behoorende, eischen f25 berg loon per baal, terwijl namens de assurantie f 16 wordt aangeboden. Naar wij vernemen, heeft dezer dagen een vergadering plaats gehad van het Bestuur der Vereeniging «Liefdadigheid naar vermo gen" en de leden der ten vorigen jare alhier bestaan hebbende Vereeniging van aannemers en werkbazen tot werkverschaffing aau buiten werk zijnde handwerkslieden, 't Plan is ont worpen om, in 't belang van wcrkloozen, de fabricage van vuurmakers te doen plaats hebben. Slaan aan deze zaak geene belet selen in den weg, dan is er voor de ingeze tenen alle gelegenheid, om het streven naar werkverschaffing te steunen. Neringdoenden, die nü het genoemde artikel van elders betrekken, kunnen het zich dan alhier aanschaffen, en daardoor het wélslagen der goede zaak bevorderen. In 't algemeen vertrouwen wij, dat het plan bijval zal vinden. Men verzekert ons, dat Bestnurderen der vroegere Werkverschaffing" zich in deze tot het Hoofd van 't Gemeentebestuur hebben ge wend, en de noodige sympathie voor het ge opperde plan hebben aangetroffen. Men schrijft uit Texel van 18 dezer Heden werd de overtocht naar het Nieuwe- diep per ijsvlet beproefd, doch men slaagde wegens den feilen wind niet. Een stoom boot uit Nieuwediep zou thans uitstekende diensten kunnen doen daarmee zouden de postpakketten zeker bijna geregeld eiken dag aan 't Horntje, met raedebehulp eener vlet, kunnen bezorgd worden Dat ware voor de passagiers, die over moeten, een groote verbetering. Langs de geheele kast is drijfijsde postboot staakte den dienst en de vloot kan niet meer uitzeilen. De directie van 't Grand Théatre, Amstelstraat te Amsterdam, vierde jl Maan dag 't feest van 't 50jarig bestaan van dien schouwburg. De hh. van Lier, de tegen woordige directeuren, mochten zich ver heugen in de algemeene deelneming, door hunne talrijke vrienden aan de stichting van wijlen hun vader, den heer A. van Lier, geschonken. Bij de feestvoorstellinj speelde men hetzelfde stuk, waarmede in 1852 't Grand Théatre de Variétés werd geopend, nl. »Preciosa of het Spaansche Heidinnetje." Op 't affiche stond tevens het programma der openingsvoorstelling in 1852 gedrukt, met de namen van de artisten die destijds de rollen vervulden. De hr. A. van Lier, ook hier ter plaatse welbekend, deed in Amsterdam 't Duitsche toonvel herleven en wist het staande te houden. Daarenboven speelden ook nu en dan Fransche en Italiaansche gezelschap pen in zijn schouwburg. Algemeen werd de hr. v. Lier door de artisten, die langer of korter aan zijn tooneel verbonden waren, ge roemd en menig kunstenaar heeft aan hem zijne vormingtedanken gehad. De voorstel ling werd Maandagavond voorafgegaan door de Inwijdings-cantate, in 1852 gezongen. Door den landbouwer S. Krap van Anna Paulowna, werd jl. Zaterdagavond in het ogement «Veerburg" aldaar voor eenige be langstellenden een voordracht gehouden, waarin spreker op een duidelijke wijze deed uitkomen dat de zoozeer gevreesde aardappelziekte met vlijt en goeden wil tot een minimum kan ge bracht worden. Wie Krap hoort spreken, komt tot de overtuiging dat hier geen hum bug in het spel is, maar zijn behandeling be paald op een achttien-jarige ondervinding be rust. Beginnende met toegevendheid te vragen, wanneer zijn voordracht niet aan do eischen van een uitstekende voordracht mocht voldoen, wist sprekor zijn gehoor toch zoo tc boeien, dat een elk gaarne met hein instemde, dat inet zijn wyze van werken de aardappelziekte met gopd gevolg zal kunnen bestreden worden. Zijn wyze van behandeling berust voorna melijk op vroeg planten met gekiemde planters terwijl hy de middelen aangeoft om dit met gevolg en zonder last van te bevriezen ten uitvoer te brengen. Tot in de fijnste bij zonderheden geeft gy verder aan, hoe de grond bewerkt en de aardappel geplant moet worden Met cijfers toonde spreker aan dat het door hem behandelde veld, vooral in jaren waarin de ziekte erg heerscbende was, juist eens zoo veel mudden aardappels opbracht, dan het daaraan grenzende land, waarop zijn methode niet toegepast was, terwijl de kwaliteit naar evenredigheid was. Het was voor een ieder, bepaald voor de aardappelverbouwers een zeer leerrijke voordracht en my juichen het plan van den spreker, om in decnvirons, waar znlk9 gewenscht wordt ook dergelijke voordrachten te houden, ten zeerste toe, daar het niet anders kan of de bloei van dit voor een ieder zoo onraisbnre product zal hierdoor zeer bevorderd worden. De Staatscourantvan 21 dezer bevat het verslag der rijkscommissie tot examineering van stuurlieden ter koopvaar dij, over het jaar 1891. In dat jaar meld den zich aan 294 candidaten, of 55 meer dan in 1890. In hoofdzaak- blijkt uit het verslag, dat ongeveer 70 pCt. van het aan tal geëxamineerde candidaten is geslaagd en de commissie ook dit jaar geen gun stig oordeel kan uitspreken over de kennis van het meerendeel der candidaten. De burgemeester der gemeente Vries, beschuldigd van het verduisteren van een hem in zijn ambt overhandigd proces-ver baal, is Woensdag door de arrondissements rechtbank te Assen veroordeeld tot een gevangenisstraf van een maand en verlies van burgerschapsrechten gedurende 5 jaren. De eisch van het O. M. was 21 dagen gevangenisstraf. Er worden plannen beraamd om aan den tooneelspeler Klaas Vos een kalmen ouden dag te bezorgen, door een lijfrente voor hem te koopen. Een commissie is reeds met de voorbereiding bezig en, naar wij lieden vernemen, heeft de directie der Vereenigde Rotterdarasche Tooneellisten, Legras en Haspels, het geven van een voorstelling voor dit doel, toegezegd. Te Katwijk aan Zee is de laatste oudstrijder en drager van het metalen kruis, Maarten Plug, in den ouderdom van bijna 90 jaar overleden. Iemand die naar 't Loo bij Duiven overkwam om de begrafenis in orde te brengen van een dezer dagen verdronken familielid, gebruikte zooveel sterken drank, dat hij te water geraakte en eveneens verdronk. Een man van de kustwacht te Ty- neraoath, George Hoar genaamd, heeft van Koningin Victoria de Albert-medaille 2e klasse ontvangen voor een kloeke reddings daad. In den nacht van 13 October 11. verkeerde er een schip in nood. Vier man nen waren met behulp van de hun toege schoten lijnen gered, maar een vijfde, die door een val gewond was, kon niet op die manier aan land komen. Toen ging Hoar, tegen den woedenden stormwind in, langs de lijn naar het wrakmaar hij be vond, dat de lijn veel te hoog was dan dat hij den man, die bewusteloos op het dek lag, kon bereiken. Hij liet zich nu terughalen, en na de noodige afspraken met den officier aan land, ging lig nog maals naar het wrak, waar hij nu, door het vieren van de lijn, bij den man kon komen. Hij greep den hulpeloozen schip breukeling met zijn beide beenen om het lijf, hield hem nog bij den kraag van zijn jas vast, en zoo werden de twee mannen veilig aan land gehaald. Edison heeft, naar men bericht, al weer een wonderbaarlijke uitvinding gereed, een verdelgingswerktuig, waardoor vijfen twintig man op een fort een aanvallenden vijand kunnen vernietigen door een electri- schen waterstroom Een vergadering van de Britsche vereeniging van officieren van gezondheid heeft in een motie verklaard dat naar hare meening influenza een gevaarlijke besmettelijke ziekte is. Te St.-Louis is een slede waarop zich 22 personen bevonden, toen men den spoor weg wilde oversteken, door den trein aan gereden. Acht personen werden gedood en 4 ernstig gewond. Volgens particuliere berichten, te 's Hage ontvangen, zegt De Avondpost, c zou de heer Holst te Batavia aan de ge volgen van de verwondingen, die hij zich door middel van een stuk glas of van een bot mes toebracht, zijn bezweken. waarvan den inbond in dit blad vermeld it, kwam beden niet gereed. - Het zal aan de abonnë's afzonderlijk warden toe DE UITGEVERS. Op den 29en Januari 1892 hopen onze geliefde Schoon- Grootouders P. H. BOS en A. J. ANTHEUNISSEN, hunne 30-jarige Echtvereeniging j te herdenken. Helder, 22 Januari 1892. Hunne dankbare Behuwd- j dochter en Kleinzoon, lj§ J. BOS —Dekker. P. H. BOS. Ondertrouwd DIRK SCHOL, en van Amsterdam, ADRIANA J. RIEMERS, van Helder. Helder, 21 Januari 1892. Strekkende tot algemeene kennisgeving. Op den 29en Januari 1892 hopen onze geliefde Ouders P. H. BOS m A. J. ANTHEUNISSEN, g hunne 30-jarige Echtvereeniging te herdenken. Pi Helder, 22 Januari 1892. Hunne dankbare kinderen. M Receptie: m Oostslootstraat 34. m Ondertrouwd NAN CORNELIS KLEIN en JANNETJE WELTEYREDE. Helder, 21 Januari 1892. G e e n Receptie. Getrouwd JOHANNES CORNELIS GERRITSEN MARTJE BOOM. Helder, 21 Januari 1892. Algemeene kennisgeving. Getrouwd F. M. WERNER en L. LUTERS, die tevens, namens wederzijdsche familie, hun dank betuigen, voor de belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 20 Januari 1892. Bevallen van een Zoon C. M. REIJLING— VAN GEELEN. Helder, 21 Januari 1892. Heden overleed mijne geliefde Echtgenoote DIJHPHNft ALLEGON- DE LEON4RDE MARIE VAN ROO- ZENDAAL, in den ouderdom van 56 jaren. Middelburg, 16 Januari 1892. F. W. AUF DEM BRÏNKE. Den 15 Jan. trof ons een zware slag door het afsterven van onzen innig geliefden Zoon en Broeder JAN VAN HALEN, in den ouderdom van 26 jaren in leven Telegrambesteller. Een lang durig docli geduldig lijden maakte een einde aan zijn voor ons zoo dier baar leven. Diep betreurd door ons allen, ook door haar met wie hij eenmaal had gehoopt in den echt verbonden te worden. Helder, 19 Jan. 1892. Uit naam van Ouders, Broeders, Zusters en verdere Familie, h. van halen. j. a. van halen- kam krma.n8. (Herplaatst wegens misstelling), Heden overleed na een geduldig lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Dochter CATHARINA, in den ouderdom van ruim 23 jaar. Allen, welke haar gekend hebben,kun nen nagaan wat wij in haar verliezen. Helder, 19 Januari 1892. L. SCHILDER. J. SCHILDER geb. Mak. Mede uit naam der Familie. Strekkende deze verder tot alge meene kennisgeving. Door deze betuigen wij onzen oprechten dank voor de vele blijken van belangstel ling, ondervonden bij het overigden van onze geliefde Moeder en Behuwd moeder Mejuffr. de Wed. T. R. RIJKERSBouwen Namens de Familie A. A. T. KLOPROGGE-Rijkers. F. J. KLOPROGGE. DANKBETUIGING. De ondergeteekende betuigt zijn welge- meenden dank aan G. MEIJER, tamboer bij de Mariniers, voor de welwillende hulp, j.1. Zondag aan hem betoond. D OORTHUIS Jr. te HELDER (Palmstraat). D.V. ZONDAG 24 JAN. 1892, voorm. 10 uur, de Wel.Eerw. Heer Ds. GESELSCHAP, van AMSTERDAM. Werklieden-Vereeniging. Uïtkeering dividend WINKEL op Za terdag 28 Jannari 1892, des middags van 2 tot 7 uur. Het Bestuur. Afdeeling Begrafenisfonds. VERGADERING voor de leden van bo vengenoemd Fonds op Zaterdag 23 Januari a. s., 's avonds ten 87a uur, in het Locaal »Tivoli". (Nieuwe zaal.) Uitkeering van voornoemd Fonds op Maandag 25 Januari a.s., 's avonds van 6 10 uur. Aan kinderen worden geen gelden afgegeven. HET BESTUUR. zich in deze gemeente bevindende, die hun zakboekjes nog niet op de Secretarie der gemeente hebben doen bezorgen, worden in hun be lang ten dringendste aange maand dat alsnog VÓÓr het einde dezer week te doen. Helder, 19 Januari 1892. De Burgemeester der gemeente Helder, C. A. BEUKENKAMP. der De Voorzitter van den Raad der ge meente Helder. Gelet op art 7 der wet van 4 Juli 1850 (Staatsblad No. 37) regelende het kiesrecht, gewijzigd bij de additioneele ar tikelen der Grondwet van 1887 en de wet van 30 December 1887 (Staatsblad No. 257). Noodigt de mannelgke inwoners dezer gemeente uit, om, zoo zij in een andere gemeente over het laatstverloopen dienst jaar zijn aangeslagen in de personeele belasting (dienstjaar 1890/91) naar een hoogere huur waarde dan die, welke volgens art. 1, lett. A en B der wet van 24 April 1843 (Staatsblad No. 15) aan spraak geeft op vermindering tot 1/8 of 2/s gedeelten der belasting naar de drie eerste grondslagenof in de Grondbelasting (dienstjaar 1891) in een andere gemeente of in meer gemeenten te zamen voor een be drag van ten minste 10 gulden (hoofdsom en Rgksopcenten) daarvan door overlegging der voor vol- daangeteekende aanslagbiljetten vóór den 15 F e b r u a r i e. k. ter Secretarie der gemeente te doen blijken. De man wordt in de grondbelasting ge acht te betalen den aanslag zijner vrouw de vader dien zijner minderjarige kinderen, wegens de goederen, waarvan hij het vruchtgenot heeft. Verder worden de mannelijke inwoners dezer gemeente, die mede-eigenaren zgn in onverdeelde onroerende goederen, doch wier namen niet bij den aanslag in het kohier der Grondbelasting zijn vermeld, uitgenoodigd om, wanneer hun aandeel in dien aanslag ten minste tien Gulden be draagt, daarvan vóór 15 Februari e. k. aangifte te doen ter Secretarie dezer ge meente, onder overlegging van het betrok ken aanslagbiljet of een authentiek af schrift daarvan, een opgaaf van het bedrag van het aandeel in den aanslag en de be scheiden betrekkelijk het gemeenschappe lijk bezit. De overgelegde bewijsstukken worden na de vaststelling der kiezerslgsten aan belanghebbenden teruggegeven. Tot gelijke aangifte vóór den 15 F e- bruari e. k. worden uitgenoodigd de mannelgke inwoners dezer gemeente, die op grond van het bepaalde bij het gewij zigd art. 1 lett. C der kieswet, aanspraak meenen te kunnen maken, om op de kie zerslgsten te worden geplaatst. Volgens voormeld art. 1, lett. C, zgn o. a. kiesbe- voegd, de meerdeijarige mannelgke inge zetenen, tevens Nederlanders, die, hetzij hoofden van gezinnen, of alleenwonende personen zijnde, van den inwonenden eige naar of eersten huurder van een woonhuis of afgezonderd gedeelte van een woonhuis, waarvan de huurwaarde voor de personeele belasting ten minste op het dubbele ge steld is van het laagste in de gemeente voor den vollen aanslag vereischte bedrag gedurende negen maanden, voorafgaande aan den 15 Februari e. k. en alzoo van den 15 Mei 1891 af, een gedeelte in huur hebben gehad en bewoond, waarvoor geen afzonderlijke aanslag in de personeele be lasting geschiedt, maar waarvan de jaar- lij ksche huurwaarde ongestoffeerd, in ver houding tot de belastbare huurwaarde van het woonhuis of afgezonderd gedeelte van het woonhuis geschat, een bedrag bereikt, hooger dan dat, hetwelk aanspraak geeft op vermindering tot een derde of twee derde gedeelte der belasting naar de drie eerste grondslagen. De bovenbedoelde aangiften moeten geschieden, volgens de vastgestelde mo dellen, waarvan ter Secretarie dezer ge meente kostéloos exemplaren verkrijgbaar zijn. Helder, 20 Januari 1892. De Voorzitter van den Gemeenteraad voornoemd. C. A. BEUKENKAMP. Zondag 24 Januari DANSLES in de GROOTE ZAAL.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 2