Pension Scholier, Advertentie n. m STADS-SCHOUWBURG, DirectieA. YAK LIER, van Amsterdam. MIJN NIEUWE HOED, II den He1 me der hef gec de sch Cal der grc ver gol oog - kus h het I kuil g" i te i '.t dacl raoi VHH B Marine en Leger. Blijkens bij bet departement van marine ont vangen bericht ia Br. Ma. acbroefatoomschip le kl. „Koningin Emma der Nederlanden," onder bevel van den kapt. ter zee J. Vening, den 19 dezer te Batavia aangekomen. Aan boord was alles vel. Blijkens bij het departement van marine ont- vangen bericht is Hr. Ms. achroefstoomscbip le kl. „Van Speyk", onder bevel van den kapt. ter zee M. A. Medenbach, den 92sten dezer van Ba tavia vertrokken, ter aanvaarding van de terug reis naar Nederland. Blijkens bij het departement van marine ont vangen bericht, is Br. Mb. Bcbroefstoomschip le kl- „Johan Willem Friso", onder bevel van den kapt. ter zee K. A. Stakman Bosse, den 20 dezer voor de Suriname rivier aangekomen. Bij koninklijk besluit van 22 dezer is, met ingang van 1 April a.s., a. de hoofdingenieur der marine, adviseur voor scheepsbouw, A. J. H. Beeloo, op zijn verzoek eervol uit 's lands dienst outslagen. behoudens toekenning van een zoodanig pensioen, als waarop hij volgens de wettelijke bepalingen bevonden wordt aanspraak te hebbeu b. bevorderd lo. tot hoofdingenieur der ma rine, adviseur voor scheepsbouw, de hoofdingenieur der marine C. L. Loder, met bepaling dat hij gehandhaafd blijft in de heiTbij koninklijk besluit van 5 September 1891 opgedragen betrekking van chef der afdeeling materieel, bij het depar tement van marine2o. tot hoofdingenieur der marine, de ingenieur le kl. der marine G. Turk, met bepaling dat hij wordt toegevoegd aau den chef der afdeeling materieel bij het departement van marine; 3o. tot ingenieur 1ste kl. der ma rine, de ingenieur 2de kl. der marine K. F. Koning en 4o. tot ingenieur 2de kl. der marine, de adspirant ingenieur der marine L. J. K. van Wa veren. Bij koninklijk besluit is met ingang van 1 Maart a. s.: lo de luit. ter zee le kl. P. W. Saehse, wegens in, doch niet door den dienst ontstane lichaamsgebreken, op pensioen gesteld, onder toe kenning van een pensioen van f 828 's jaars en eeue verhooging met f 600 's jaars, voor wer kelijk verblijf in militairen dienst in 's Rijks overzeescbe bezittingen en koloniën en tusschen do keerkringen; 2o. bevorderd: tot kapt.-luit. ter zee, le luit. ter zee le kl. L. C. Rovers tot luit. ter zee le kl. de luits. ter zee 2e kl. Hl E. Bunnik en W. van Voss; tot luits. ter zee Sc kl. de adelborsten le kl. H. v. d. Slooten en m. J. Reynvaan. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Patroclns", naar Amster dam, vertr. 18 Febr. van Marseille. Het stoomschip «Prins van Oranje«, naar Amsterdam, -jSSbHb&E* *itic stoomschip «Cclebes", arriv. 18 Febr. van Londen te Halifax. Het stoomschip „Prinses Marie" arriv. 21 Febr. van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip „Utrecht», van Rotterdam, arriv. 22 Febr. te Southampton. Het 6tooomschip «Prinses Amaüa", van Ara sterdam, is 21 Febr. Ferrol binnengeloopen met schade aan de machine. Het stoomschip «Prins Alcxander", van Am sterdam, arriv. 22 Febr. to Padang. Hot stoomschip „Bromo", naar Rotterdam, pass. 20 Febr. Gibraltar. Marktberichten. Hoorn, 20 Feb. Aangevoerd tarwe f 9,25. a 11, Rogge f6,25 a 7, Gerst f5,25 a 6,25, Haver f3,25 a 4, Erwten: witte f 11a 13,50, groene f 13 a 17, grauwe f 14,50 a 18, vale f 12 a 17,50, bruine boonen 110,50 a 13, karwei f 10.50a 10,75, mosterdzaad f 18 a 19,50 2 paarden f80 a 170, 4 schapen f20 a 31, 10 lammeren f 10 a 17, 39 kalveren f 8 a 20, 42 varkens f6 a 15, 2 zeugen f'20 a 31, 110 biggen f 3 a 7, kipeieren 13 a 3,50, 800 kop boter f0,75 a 0,80 per kop. Alkmaar, 20 Feb. Aangevoerd 5 paarden f150 a 250, 53 nucht. kalveren 5 a 19, 23 magere schapen 18 a 16, 31 magere varkens f 12 a 16, 144 biggen f6 a 10, 1 bok f4, Boter per P. 0,82£ a 0,92£, eieren f 3,50 a 4 per 100. Visscherijberichten. Nieuwediep, 20 Febr. Aangebracht door 1 sloep, Bchipper B. Zwartveld, 120 schelv. lev. en doode voor f 34, 5 kabelj. p. st. f 1.96. 60 korde» met 3 tot 16 mand kleine schol p. m. f 1.80 a 2.26, 1 tot 2 mand scbar p. m. f 1.50 a 1.80. 22 Februari. 2 sloepeu, schipper J. Koster, met 25 lev. kabelj. p. st. f2.50, 10 lev. lengen p. st. f 3.25, 90 doude kabelj. p. st. f 1.25 a 1 35, 1 heil bot f27.60, 800 schelv., waarvan 100 lev. per 100 f32.60. Schipper B. v. d. Boek, met 30 lev. kabelj. p. st. f2.65, 60 ijs-kabelj. p. st. f 1.40, 6 lev. lengen p. st. f 3.55, 1 heilbot f 28, 1 heilbot f 19, 500 schelv-, waarvan 100 lev. per 100 f 36.60. 7 tal haring per tal f 8 a 9.60. Van garnalenvissehers in de kor 2 tot 10 mand groote cn kleine haring p. m. f 6 a 10. N.m. 1 sloep P. R. 48, Bchipper Abr. Koster, met 150 lev. kabelj. p. st. f 1.95 a 2, 70 doode kabelj. p. st. f130 a 1.40, 7 lev. lengen p. st. f 3.65, 350 schelv., waarvan 100 lev. per 100 f39.50. 42 punten rog per punt f 9.20 a 10.75. 14 korders met 7 tot 25 mand kleine schol p. m. f 2 a 2.60. 23 Febr. v.m. 8 u. 1 sloep, schipper J. v. d. Zwaan, met 90 lev. kabelj. p. st. f 1.75, 20 doode ijsk&belj- p. st. f 1.30, 5 lev. lengen p st. f3.35, 3 doode lengen p. st. f 2.30, 1 heilbot f 17, 17 punten roggen per punt f 8.10, 3 ben vleet per ben f 16, 350 Bchelv., waarvan 150 lev. per 100 f 40.50. Burgerlijke Stand, gem. Helder, Van af 18. tot en met 20 Februari 1892. ONDERTROUWD P. Swart, machinist cn H. Maas. H. Salie, stoker en N. Bruijn. S. Siemonsma, ziekenoppasser en A. D. v. d. Woldt. GETROUWD: J. T. Tolhoek en W. Mol len brok- H. Bouwhuis en C. E. de Roos. J. Kratner en H. van Boek. BEVALLEN: A. do Jongdo Jong, d. A. WalboomLab, d. OVERLEDENE. Hoorn, 3 maanden. P. Tazelaar, 5 jaar. J. G. W. Kriens, echtge noot van M. J. L. Chovenet, 49 jaar. 1 levenloos aangegeven. Vervolg der Berichten. Door den storm, die Vrijdagavond woedde, sloeg de visschuit H. D. 44 voor de haven om, met 't noodlottig gevol, dat de opvarenden L. Bakker, schipper, de knecht Jan van der Wal en de jongen J. de Boer, verdronken. De schipper was 32, de knecht 23 en de jongen 19 jaar. Van de schuit zijn de wrakstukken op- gevischt, maar de lijken zijn nog niet ge vonden. De schipper was gehuwd en laat zijne vrouw en vier kinderen in kommervolle omstandigheden achter. De schuit W. 2 heeft in dien storm zijn mast verloren en werd door de schuit T. 160 hier binnengebracht. Sedert de vorige opgaaf werden 158 balen katoen uit de »Tuskar« gelost, het kalme weer begunstigd zeer den arbeid. Het in Amsterdam populaire tooneelstuk De Doofpot", heefc de directie Kreukniet en Poolman gewaagd ook hier op te voeren. Het zou een waagstuk zijn omdat het byna uitsluitend toestanden bespreekt, daar thuis behoorende. Toch was de roep, door de meer dan 164 opvoeringen aldaar, ook hier doorgedrongen. Geestige uit- en invallen over alles wat niet juist in den haak is, zyn ele menten welke gewoonlijk indruk maken. Men had er ook hiervan gehoord. De tooneelzaal in de Koningstraat was dan ook Zondagavond „stampvol". Een revue wordt dit vroolijk zangspel genoemd: Suriname, de P: C. Hooft- straat, Komst van den Dnitschen Keizer, De Doofpot, en, het Beloofde Land, ziedaar de in deeling van het menu. En de uitvoering We geloovon wat costumes en decoratief aan gaat, dat alles is bijgebracht wat hier geplaatst kon worden, ofschoon tot ware kennis van 't geheel 't tooneel in de hoofdstad zou moeten bezocht worden. En de intrigue was het bekende „Damschandaal" bij de komst van den Duitschen Keizer, waarby de politie zulk een treurige vermaardheid opdeed. Zooals men weet is het onderzoek in die zaak geëindigd zonder dat het rechtsgevoel der burgers was bevre digd, en zooals dat genoemd wordt door het volk „in den doofpot gestopt.* Op geestige wijze wordt dak feit gehekeld, maar ook andere zaken passeeren daarbij de revue. Belasting, beursplannen, kindervoeding en schoolbaden en over «heeren die zich met de kas verwijderena enz. Daarbij de by uit stek populaire muziek, maakt het aantrekke lijk, de uiën- en kwinkslagen op humoristischen usrjK9»sa% »'«bj vroolyken lach, alzoo, met éën woord, dit spel ook hier eenmaal bij te wonen, heeft men zich niet beklaagd. Aan de vertooners komt voor hun goed spel een woord van lof toe. De le luit. J. C. Portheine, van de 11e comp. 4e reg. vest.-art., alhier in gar nizoen, is op heden overgeplaatst bij het detachement van 't korps te 's Gravenhage. Dezer dagen is in 't licht versche nen de jaarlijksche „Staat der Gewestelijke Vereeniging van het Nederlandsch Onder wijzers-Genootschap". Volgens dezen Staat telt het Genootschap in deze provincie 34 afdeelingen, met 32 honoraire en 950 ge wone leden, benevens 8 voorstanders. De afdeeling Helder telt 19 leden, Texel 15 Schagen 32, Oudesluis 13, Terschelling 15 en Schagerbrug 8 leden. - Corresponden ten van het door het genootschap gestichte Ondersteuningsfonds zijn o. a. de heeren J. P. van Varik en P. Uurbanus te Hel der, P. J. Wichers te Terschelling, J. Daalder te Oosterend op Texel. W. Kloeke te Schagen en A. Blad te Harenkarspel, De oudste afdeeling van 't Genootschap in deze provincie is de afdeeling Texel, die in Juli 1844 werd gesticht. Schagen. Zondagmiddag 11. 2 uur werd alhier in het lokaal van den hr. de Beurs een vergadering van Ouderwijzers uit Schagen en omstreken gehouden. De heer Th. M Ketelaar nit Amsterdam hield een lezing over het doel en streven van den Bond van Ned. onderwijzers. Ten ge volge dier voordracht werd door eenigen een afdeeling van genoemden Bond ge sticht onder den naam Anna Paulownaen omstreken, terwijl sommigen zich aanmeld den als algemeene leden. De opkomst was niet groot, hetgeen waarschijnlijk te wij ten was aan de weinige publiciteit en aan den slechten toestand der wegen. Bij helder weder ziet men tegenwoor dig van Anjer weder rookkolommen op stijgen uit de Krakatao. Den 20sten Januari is de heer A. Holst als hersteld uit het militair hospi taal ontslagen en weder naar de gevan genis overgebracht. Te Antwerpen is aangehouden zekere Jan Hap, met een meisje, in wier rok een Nederlandsch bankbiljet werd gevonden, Wijl dit meisje geboortig is nit Nispen bij Rozendaal, wordt vermoed dat dit bank biljet afkomstig kan zijn van den al daar onlangs gepleegden diefstal. Er zyn nog verscheidene anderen gepakt, te zamen een heele bende vormende. Te Oudenaarde is een gerechtelijke vervolging ingesteld tegen een woekeraar ster, die geld leende tegen zeer hoogen interest, tot 50 pCt. toe. Zij had klanten door het geheele land. Ongeveer 600 men- schen moeten het slachtoffer van deze af- zetster zyn. Te Londen staat terecht de jonge mevrouw Montagu, schoondochter van lord Montagu, beschuldigd den dood van haar kind te hebben veroorzaakt. Het 3-jarig dochtertje was door de gouvernante tot straf in een donkere kamer opgesloten mevrouw Montagu, bond daarop nog de armpjes van het kind achter den rug met een touw aan den muur vast. Toen drie uur later naar de kleine kwam kijken was het kind dood. Haar man gaf de mishandeling aan. Een zeldzaam natuurverschijnsel, nl. een zeebeving, die door de uitbarsting van onderzeesche vulkanen veroorzaakt wordt, beleefde de bemanning van het Amerikaansche schip «Hespor«. Dit schip bevond zich op reis van de Japansche wa teren naar St. Francisco en was ongeveer 75 mijlen van de kust verwijderd, toen eensklaps een gedruisch in de zee ontstond en het schip plat op zijde geworpen werd. In het volgend oogenblik kwamen kolos sale golven aanrollen, die van den boeg tot het achtereinde over het schip heen sloegen. Volgens de meening van den ka pitein bevond het vaartuig zich juist boven een onderzeeschen vulkaan. Het water was zoo heet, dat het pek in de naden van den romp smolt. Tegelijkertijd stegen een menigte heete zwaveldampen uit den ko kende oceaan op. De manschappen van het schip moesten in het want vluchten en daar 5 uren blij ven. Alleen aan de om standigheid dat de onderzeesche uitbars tingen met tusschenpoozen plaats vonden, had de bemanning haar leven te danken. Liverpool, 16 Febr. In het Bram- leymooredok is brand ontstaan, welke 100,000 schade veroorzaakte. De brand ontstond in eenige pakhuizen geheel op gevuld met katoen, waarvan slechts zeer weinig gered kon worden. Het groote Spaansche stoomschip «Ramon de Laringa* beladen met 7688 balen katoen, van Gal- veston aangekemen, lag slechts eenige voeten ver vnn de brandende pakhuizen, waardoor de tuigage in brand geraakte en de ijzeren huidplaten zoo heet werden, dat de katoen, die in het voorruira lag, in brand geraakte, zoodat men genoodzaakt werd het ruim vol water te laten loopen. In het achterste ruim zyn 1500 balen katoen geladen, die men droog hoopt te bergen. Op de tentoonstelling te Chicago zal een toren zijn, nog hooger dan die van Eiffel. Naar den ingenieur die het werk bouwt, zal hij Morison-toren genoemd worden. Hij heeft een breedte op den grond van 2/6 der hoogte. De eerste ver dieping verschaft plaats voor wandelgangan ^_ey vero^hillsnd? uitstallingen; zij is 67,1 M. hoog Daarboven ligt 61 M. hooger de twee ie, die alleen voor het bezoeken dient. De derde verdieping eindelijk ligt nog 152.5 M. hooger dus 280,6 M. boven den beganen grond. De top van den toren is 330,9 M. d. w. z. meer dan tweemaal zoo hoog dan de dom van Keulen. Concurrentie. Dezer dagen werd te Londen voor het Hoogerhuis in een zaak uitspraak gedaan die misschien ook voor 't algemeen niet van belang is ontbloot. De zaak is deze Een groot aantal reederijen van op China en Australië varende schepen had zich ver- eenigd tot een zoogenaamde „Ring" en een circulaire verspreid, waarin den inla- ders indien zy alle goederen voor Groot- Brittannië bestemd, met de booten van den „Ring" lieten vervoeren, een rabat van 5% werd toegezegd. Voorts werden in deze circulaire de namen bekend ge maakt van de booten der Mogul Steam- ship Co., die niet tot den „Ring was toe getreden, terwijl daarin tevens werd ver klaard, dat indien met de booten van de Mogul SS. Co. ook maar eenige goederen van China of Australië werden verscheept, den inladers daarvan het rabat voor al hunne goederen werd ontzegd, ook zelfs wanneer zy overigens uitsluitend van de booten van den „Ring" gebruik maakten. Ingevolge de hierdoor geleden schade had de Mogul Comp. een eisch tot schade vergoeding ingesteld, welke eisch haar echter werd ontzegd. Dit vonnis nu is de zer dagen door het Hoogerhuis bekrach tigd, op grond dat het streven van den Riug niet is geweest de Mogul SS. Co. te ruïneeren of haar schade te berokke nen, maar slechts het vervoer der goede ren voor zichzelf te behouden. De Engelsche volksbladen passen het be sluit van het gerechtshof op de vakver- eenigingen toe en redeneeren aldus Indien het den kooplieden door de wet geoorloofd is zich te vereenigen, moeten ook de werklieden, wier handelswaar hun arbeid is, het recht hebben zich aaneen te sluiten om concurrentie uit de markt te verdrijven. Dat is zeker juist, mits het door ge oorloofde middelen geschiedt, zooals de Engelsche rechter in dit geval als aan wezig heeft aangenomen. Heldersche Moppen. Een jong soldaat ontving in zijne garni zoensplaats een telegram, dat hem het over lijden van zyn vader berichtte. „Ik geloof' er geen woord van«, zeide hy, na het schrift nauwkeurig bekeken te hebben ,,'tis den ouwe zyn hand niet". TREURIG MAAR WAAR. Een galante boekdrukker bracht by een feest de volgenden toost uitLeve de vrou wen Zy zyn het schoonste werk der schep ping, en daar de oplaag zeer groot is, mag niemand verzuimen zich een exemplaar aan te schaffen «Hij heeft goed praten,* fluisterde een der gasten tot zijn buurman, «de gebrocheerde exemplaren zijn niet mooi, en die in pracht band met goudsnede komen vreeselyk duur." «Wel verbazend», sprak een predikant, tydens een schoolbezoek, «wat zyn hier een jongens die Meijer heeten. Hoeveel Meijer's zyn hier wel?» «Op 't oogenblik twintig,gaf de onderwij zer ten antwoord. «En hoeveel jongens zyn er op de school «Achttien.* «Dat komt niet uit.« Zeker wel! U en ik heeten immers ook Meijer.a POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau Raadhuis 1 stuk koperen gewicht. Adres Reijer Boon, Breewater- straat1 gouden Medaillon. Prijsopiave praaid voor ie levering van 200 lilogram Selderij per weet Brieven fr. onder lett, D-, adres Boekh. A. J. MAAS, Dijkstraat. Op Zondag 28 Februari 1892, hopen onze geliefde Ouders i JACOB OCHQUEË I en JANNETJE WIEGEL, hunne SOJarige Echt vereeniging 1 te herdenken. 1 Helder, 24 Febr. 1892. 1 Uit naam hunner dankbare Kinderen. Geboren GEERTRUIDA MARGARETHA, Dochter van H. SCH RA A Tz. en M. SCHRAA—NOOT. Helder, 22 Februari 1892. GeborenFREDERIK. Zoon van N. DIENAAR en C DIENAAR—MUIJE. Huisduinen, 20 Feb. 1892. Heden overleed, na een kort van slechts weinige dagen, mijn ge liefde Echtgenoot, de Heer 4. J. VAIV EEKEN, gepensionneerd Opperschipper der K. N. Marine, in den ouderdom van ruim 73 jaren. Amsterdam, 21 Febr. '92. Wed. A. J. VAN EEKEN geb. schoonbergen. Heden overleed te Amsterdam onze geachte Oom, de Heer A. J. VAX EEK EX, in den ouderdom van ruim 73 jaar, diep betreurd door zijn Neef en Nicht. Helder, 21 Febr. '92. D. BAKKER. C H. BAKKER geb. Tietz. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, na voorzien te zijn van de Heilige Sacramenten der stervenden, mijn Echtgenoot, de heer J. G. W. KRIEXS, in den ouderdom van ruim 49 jaren. Helder, 19 Febr. 1892. Wed. J. G. W. KRIENS— CHOVENET. Mede uit naam van Zoon en Echtgenoote en verdere Familie. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Zaterdag 11. moesten wij de droe vige tijding vernemen dat onze geliefde Zoon en Broeder JAN VAN DER WAL, in den storm ongelukkig is omgeko men Een ieder die hem gekend heeft zal beseffen hoe zwaar ons deze slag treftzyn heengaan vervult ons met diepe smart. Wij hopen in Gods wil te berusten. Helder, 23 Febr. 1892. T. VAN DER WAL en Echtgenoote. Mede namens Kinderen en Behuwdkinderen. Door stormwind en 't vergaan van zijn vaartuig, de Visschuit H D. 44, waarop hij schipper was, verdronk mijn geliefde Echtgenoot LOUWE BAKKER, in den ouderdom van 32 jaren, Vrij dagavond jl. omstreeks tien uur, voor de haven van 't Nieuwediep, mij in kommervolle omstandigheden achter latende met vier kinderen, die nog te jong zyn om 't verlies van hun zorgdragenden vader ten volle te be seffen. Doch wij hopen te berusten in den wil van Hem, wiens doen wijsheid en liefde is. Helder, 23 Februari 1892. Wed. L. BAKKER—KNOL. Heden den 18 Februari overleed zacht en kalm, na een kortstondig doch geduldig lijden, ons geliefd Zoon tje PIETER, in den nog jeugdigen leeftijd van 5 jaren. Diep betreurd door zijne Ouders J. TAAZELAAR en Echtgenoote, Grootmoeders en verdere Familie. Helder, 22 Febr. 1892. Eenige enalgemeene kennisgeving. Heden overleed onze geliefde Va der, Grootvader en Overgrootvader, de lieer II. LASTDRAGER, in den gezegenden ouderdom van 81 jaar. Helder, 22 Februari 1892. Namens de Familie W. LASTDRAGER. Algemeene kennisgeving aan zflne vele Vrienden en Bekenden. De ondergeteekenden betuigen hunnen innigen dank, voor de vele belangstelling, by het overlijden van hunne geliefde Moeder, op 17 Januari jl., ondervonden. Helder, 23 Febr. 1892. P. HERMAN en Echtgenoote. De Heer en Mevrouw VAN KEMPEN Ten Klooster, betuigen hunnen hartelijken dank aan allen en in het bijzonder aan de ingezetenen van Wieringen, die den dag van hun Zilveren Huwelijksfeest, voor hen tot een onvergetelijken gemaakt hebben. Wieringen, 19 Februari 1892. De ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hunnen oprechten dank aan den WelEd. Zeergel. Hr. Dr.H.BITTER Jr., voor zijne onvermoeide zorg aan onzen geliefden Zoon VOLKERT bewezen ge durende zijne ziekte. Verder onzen dank aan Familie, Vrienden en bekenden, voor hunne deelneming ons betoond, en in zonderheid aan het Bestuur en Leden der Schildersvereeniging O. K. K., die het stoffelijk overschot op plechtige wijze de laatste eer hebben bewezen. V. VISSER en Echtgenoote, Kinderen en Behuwdkinderen. Onzen hartelijken dank aan allen, die blijken gaven van belangstelling bij het overlijden van onze geliefde Moeder en Grootmoeder. Egmond aan Zee, 24 Febr. 1892. Namens de Familie, Helder, H. WIJKER. 23 Febr. 1892. DE DIRECTIE DER Rotterdamsclie Yerzelering-Societeit, Afdeeling ZIEKENFONDS, maakt haren leden bekend, datdeWelEd.Hr. F. SNEL, eervol is ontslagen als Apotheker van bovengenoemde Sociëteit, onder dankbe tuiging voor gedane diensten. Visscherij- Maatschappij „DEN HELDER." op Dinsdag 1 Maart a.sdes avonds ten half acht uur, in het Hotel Den Burg." Punten van behandeling: 1. Rekening en Verantwoording over 1891. 2. Benoeming Directeur. De vergadering wordt toegankelijk ge steld op vertoon der aandeelen. Helder, 18 Febr. 1892. De Directeur S. W. STOOKER. Christelijke Jongelings-Vereeniging Spreuken 9 10a. (Afd. Nederl. Jongelings-Verbond) te HELDER; Bovengenoemde Vereeniging wenscht D.V. ZONDAG 28 FEBRUARI, des avonds ten 7 uur, in het Gebouw voor Evange lisatie (PALMSTRAAT) een Openbare Vergadering te houden. Als sprekers zullen dien avond verschil lende leden der Jongelings-Vereeniging optreden. Tevens met medewerking der Christelijke Zang vereeniging «ZINGT DEN HEERË". Belangstellenden worden bij deze beleefd uitgenoodigd. HET BESTUUR. KONINGSTRAAT. Hollandsch Tooneelgezelschap, DINSDAG 1 MAART (8 uur), tw~ LAGH-SUCCES! ~9f Blijspel in 3 bedrijven, van Carl Laufs. VOORAFGEGAAN DOOR: Blijspel in 1 bedrijf, door M. S. Trijtml. Bekende prijzen. Plaatsbespreking van 12tot 3 uur, a 10 ets. extra per plaats.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 2