3' Wiiter-Cuncert, Bnrrfte Stani peente Wieriop, Ad vertentiën. Aan de Leden der Herv. Kerk Ds. SCÏÏÜLLER TOT PEURSUM, .IMaMeifl naar Yemopn." Vuurmakers. taNi ZanjMMO COSCEBTZAAL TIV0LI.~ op Dinsdag 15 Maart 1892, RECHTDOORZEE. ARTILLERIE-VRIJK0RPS7 ,Anaa bi Maria TesselscMfla". Sffffttfflüfforfitdlinjg op ZONDAG 13 MAABT1892, Gymnastietlolaal. Weezenstraat. Quadrilleles. Be Voorzitter uoodigt de heeren Kooiman en Heijblok uit om bij de verkiezingen in dit jaar in bet atcmbnreau zitting te nemen en de overige raadsleden om als plaatsvervangers op te treden, waartoe allen zich bereid verklaren. De voorzitter geeft kennis dat Rijkspostadmi nistratie genegen is om aan den weg bij 't Stroe een brievenbus te plaatsen, indien het gemeente bestuur zorg draagt voor het vereischte metsel werk waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Ook deelt de voorzitter mede dat de voorgeno men geldleening van f 2000, in verband met een advies van Gedep. Staten niet is aangegaan en het Gemeentebestuur is uitgenoodigd tot storting van den 2n en 3n termijn der bijdrage voor de Haven, terwijl de onderhandelingen met een vee arts tot wekelijkach bezoek van de gemeente, door diens overplaarsing naar elders zijn vervallen zoodra zijn opvolger is benoemd zullen die onder handelingen eohter worden hervat. Bij de gewone rondvraag wijst een der leden op het brandgevaar, dat aan de Haukes en voor de schepen in de haven wordt veroorzaakt door het houten gebouw „Amsterdam", waarvan de schoorsteenen der talrijke woningen niet behoorlijk schijnen ingericht te zijn. De Voorzitter verklaart aan deze zaak zijn aandacht te zullen wijdenwaarop de vergadering wordt gesloten. Marine en Leger. De luitenant ter zee 2e kl. N. M. Japike, dienende aan boord van Hr. Ms. artillerie-in- struotiesohip „Aruba", wordt met 1 April op non-activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee 2e kl. W. B. K. Boom. Blijkens bij het dep. van marine ingekomen bericht, i9 Er. Ms. schroefstoomschip le klasse „Johan Willem Friao", onder bevel van den ka pitein ter zee K. A. Stak man Bosse, den 7en dezer van Trinidad (Antillen) vertrokken. Aan boord wub alles wel. Ingevolge koninklijk besluit van 9 dezer, wordt Hr. Ms. fregat „Evertsen", liggende te Willems oord, ter oefening van de in dit jaar in te lijven zeemiliciens, met 21 April a.s. in diens gesteld en het bevel daarover opgedragen aan den kapt. luit. ter zee J. Haremaker. Aan boord van genoemden bodem worden verder met gemelden datum geplaatst de luits. ter zee le kl. C. F. A. Gregory, P. C. Swaan, L. N. de Bruyne, H. J. F. Michel- hoff en J. W. Doijer, eerstgenoemde als le offi cier de luits ter zee 2e kl. H. T. Hoven, M. H. E. SHChse, F. J. Goedkoop, S. Rijnbende, W. C. B, Wintgens en G. J. J. Verdam, eerstgemelde op folio van luit. ter zee le kl.de off. v. gez. le kl. J. R. Berghuisde off. van adm. le kl. L. O. Duhneid. 2e kl. W. G. E. van Druten de kapt. der mariniers A. P. Timmers, belast met het bevel over het ingescheept detachement mariniersde le luits. der mariniers J. P. A. Termaat, C. van den Ban en L. de Jonge Ond- raatde 2e luits. der mariniers H' Quispel en J. A. H. L. baron Melvill van Carnbée. Met den datum van gisteren werd de machinist leerling le kl. 8. Bruinsma van Hr. Ms. „Dolfijn", op non-activiteit gesteld en daar vervangen door den machinist 3e kl. J. Zeeuw van der Laan. Hr. Ms. stoomkanonneerboot „Geep", die Dins dag van Amsterdam in deze directie kwam, werd heden in het droge dok opgenomen tot schoon maken en schilderen beneden de waterlijn. Hr. Ms. gaffelschoener „Argus" keerde na veri ficatie der kompassen in de haven terug en ging heden naar de reede, om te kruisen tot oefening der bemanning. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Salak», van Rotterdam, vertrok 9 Maart van Soutkampton. Het stoomschip «Sumatra" vertrok 9 Maart naar Amsterdam. Het stoomschip «Priok", naar Amsterdam en Hamburg, vertrok 8 Maart van Singapore. Het stoomschip «Burgemeester den Tex- van 'Amsterdam, arriveerde 9 Maart te Padang. Het stoomschip »Samarang", naar Rotter dam, vertrok 10 Maart van Colombo. S Het stoomschip „Soerabaja", naarRotteradm, *irriv. 9 Maart Suez. Marktberichten. Purmorend, 8 Maart. Aangevoerd 18 sta pels kleine kaas f31,50. Boter fl.40 a 1,50 per K.G. Vette runderen 76 tot 80 ct. per K.G. Vette kalveren f 1 a 1,20 per K.G. Nuchtere kalveren f6 a 12. Vette varkens 34 tot 46 ct. per K. G. Kipeieren f3 a 3,50, Eendeneieren f 3,50 per 100 stuks. Schagen 10 Maart. Aangevoerd 22 gelde- koeien f120 a 250, 8 kalfkoeien f 150 a 200 130 nucht. kalveren f4 a 14, 240 schapen a6 a 22, 20 magere varkens f12 a 15, 40 biggen f 5 a 8, boter per kop f0,60 a 0,70, Kipeieren f 2.50 a 2,75, eenden dito f 3,25 a 3,50 per 100. Visscherijberichten. Nicuwediep, 9 Maart. Aangebracht 50-tal haring per tal I 4,50 a 7,50. 35 korders met 8 tot 25 mand kleine schol per mand f 2,30 a 2,60, 1 tot 2 mand schor p. m. f 2, 2 tot 8 roggen p. st. f 0,85, 1 steurtje f 12. 20 beugers met 40 tot 150 roggen p. st. f 0,85 a 0,90, 5 tot 20 kabelj. p. st. f 2, 10 tot 60 schelv. per 100 f 48 a 60. 1 sloep VI. 107. schipper M. v. d. Berg, met 30 doode kabelj. p. st. f 1,35, 80 doode schelv. per 100 f 35, 2 puDteu rog en 5 vlecton voor f 16,50. 10 Maart. 50-tal haring per tul f 5 a 6,25. 1 beuger met 60 roggen p. st. f 0,75, 3 kabelj. p. st f 1,80. 50 korders met 3 tot 20 inaud kleine schol p. m. f 2,25 a 3, 1 tot 2 mand schar p. m. f 2, 20 roggen p. st. f 0,75. 1 sloep VL 118, schipper C. Poot, met 100 doode sehelv. per 100 f 30,50. 64 punten rog per punt f 6,20, 8 doode lengen p. at. f 2,05, 3 ben vleet per ben f 16. 100 d. kabelj., por stuk f 1.30. 11 Alaart. v in. 8 u. 1 sloep A. No. 2, schipper K. Koopman, met 25 lev. kabelj. p. st. f 1,95, 25 doode kabelj. p. st. f 0,95 a 1,30, 200 schelv., waarvan 80 lev. per 100 f 36. 10 korders met 5 tot 10 mand kleine schol p. m. f 2 a 2,50. Enkhuizen, 10 Maart. Woensdag aangevoerd ruim twee last haring, prijs f 6.05 per tal. Heden morgen aangevoerd ruim 60 tal haring, prijs f6.10. Heden avond 30 tal baring, prijs f 5.95. De sleepers zeilden beden morgen uit, doch keerden zonder vangat terug door den ijsgang. Alle aangevoerde haring was door onze Enkhoizer viaschers aangebracht. gedurende de maand Februari. GEBORENDirk, zoon van Jan Doves en Ariaantje Muid. Tkeodoor, zoon van Pieter Muijs en Susanna Catharina Grada Schadee. Jan, zoon van Jan Lont en Sylje Mulder. ONDERTROUWDJan Dekker en Pietertje Koster. GEHUWD: Jacob Raven en Maartje Duin- ker. Jan Dekker en Pietertje Koster. OVERLEDENDirk Kort, oud 5 jaren. Schelt Scheltus oud 64 jaren. Wiggert Tijsen, 49 jaren. Cornelis Mostert, 81 jaren. Evert Kuit, 2 jaren 10 maanden. Antje Engel, 63 jaren. Simon Bakker, 84 jaren. Geïllustreerd Zondagsblad. Inhoud van No. 11. De Zondag in Londen, met illustratie. Marokko, met twee illustraties Ons hoofd Dagelijksche gebruiken. Het beslaan van paarden. Slangen als huisdieren. Spraak voor mannen en vrouwen. Zoo is helaas de wereld, met illustratie. In een kolenmyn, met illustratie. Willem Roelofs, met portret Politieke misdrijven in Ierland, met illus tratie. Alpenbeklimmers, met illustratie. De bajonet. Waterdichte schoenen. Een pantoffelheld, met illustratie. Landelijk feest, met illustratie. Een reis van 400 mijlen in de seconde. Papier uit ijzer. Voor de huisvrouw. In één moeite door, met illustra tie. Vadertje, je neus.» Een cijfer- kunstje. Met onderscheid des persoons, met drie illustraties. Anecdoten. Schaakru briek. Mededeelingen. Vervolg der Berichten. Dinsdagnamiddag waren de hoofd- en ver dere officieren van zee- en landmacht ten 2 uur verzameld op de bovenzaal van het directie gebouw alhier, om den schout-bij-nacht C. H. Bogaert bij zijne benoeming tot vice-admiraal geluk te wenschen,terwijl de stafrauziek, daartoe opgesteld voor het paleis eenige nummers deed hooren, en werd Zijn Hoogedel Gestrenge later in den middag door Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente de geluk wenschen aan geboden. Door drie onzer plaatselijke Vereeni- gingen zullen op a.s. Zaterdagavond fees telijke vergaderingen gehouden worden door de SociëteitV. M.(voorheen Mars«) in 't lokaal Musis Sacrum door de onder- officiers-vereeniging »0. V.« in het lokaal Tivolien door de onderofficiers-vereeni- ging voor land- en zeemacht Vaderland en Oranjein het Grand Café Central. Eerstgenoemde Vereeniging geeft, als ge woonlijk, een soiree littéraire et musicale,met afwisselend programma, waarin het muzi kaal gedeelte domineertO, V." verschaft aan hare bezoekers de opvoering van een paar tooneelstukken, waaronder „Wie ben ik blijspel in drie bedrijvenen „Va derland en Oranje" viert haar 20-jarig be staan met de opvoering „De roode ridder," oorspronkelijk blijspel, en de voordracht van een 4-tal voordrachten. Ook zal de president dier Vereeniging, met het oog op het te vieren jubilé, een openingswoord spreken. In alle drie der feestelijke samenkomsten stelt men zich voor, ten slotte aan „Terp- sichore" te offeren. Naar wij vernemen is de toestand van den adelborst H., niet ongunstig en be staat er voorshands nog geene reden tot ongerustheid. De geagr. klerk P. C. van der Sande alhier, is met ingang van 1 April benoemd tot adsistent ter postkantore te Overveen. Mejuffrouw M. P. Duval, alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan een der openbare lagere scholen te Haarlem. Tengevolge van storende omstandig heden, kon de jaarlijksche algemeene ver gadering der plaatselijke Weerbaarbeids- vereeniging, genaamd Artillerie- Vrij- korptc, op 28 Februari 11. niet doorgaan. Zij werd daarom tot 13 dezer verdaagd en zal dus op a.s. Zondag (zie advertentie hierachier) gehouden worden. Sedert de jongste opgave zijn 171 balen katoen uit de Tuscar aangebracht. Gisteren konden door het onstuimige weder de duikers niet werken. Een Duitsch stoomschip »Neptun«, kapt. Oetker, hier aangekomen, heeft met 319 balen katoen de haven verlaten, koers zettende naar Bremen. PI. m. 1200 balen katoen zullen binnenkort te Amsterdam in veiling komen. Dinsdag den 8en dezer had alhier in een der lo kalen van «Tivoli" plaat9 de algemeene vergadering der Vereeniging tot Stichting en Instandhouding van Bewaar scholen. Zij werd gepresideerd door den heer G. E. Bron. Achtereenvolgens was aan de orde lo. de rekening over 1891, die in ontvangst en uit gaaf slnit met f3516.20 en een niet onbelangrijk saldo aanwijst, voornamelijk ontstaan door twee schenkingen, in den loop des jaars verkregen 2o. de verkiezing van Commissarissen: herkozen werd de heer G. E. Kloosterhuis, gekozen de heer II. Bitter Sr. 3o. 't Jaarverslag. Hieruit dcelen we 't volgende raeê nDe gunstige staat der financiën constateert tevens den bloei der Bewaarschool. - 't Hoogst aantal ingeschreven leerlingen bedroeg 337. - In 1891 werden 200 kinde ren toegelaten, terwijl 137 de school verlieten. Dat de Directrice en hare Adsistentcn bij zoo sterke bevolking een moeilijke taak te vervullen hadden, is duidelijk. Maar op uitnemende wijze werd die taak vervuld. Net heid en orde, opgeruimdheid en toewijding - ze werden nooit gemist. Commissarissen hebben dan ook gemeend, 't dit jaar niet bij betuigingen van groote tevreden heid te moeten laten. Aan de Directrice werd, van wege de Vereeniging, een geschenk aangeboden en aan deAd- sistenten werden verschillende gratificatiën uitgereikt. Damc9-Regentesscn brachten iu ruime mate bij tot den voortdureuden bloei der School, Geregeld werd deze door haar bezocht en alle hulp verleend, die gegeven kon worden. Aleer dun ditbuiten de kas der Vereeniging om, organiseerden zij in 't laatst des juara een feest, waaraan 300 leerlingen declunmen. Is een bezoek aan de School, voor den kiudervriend steeds een genot, wie op dien dag 't voorrecht had, een kijkje te mogen ne men, wist niet, waarover zich 't meest te verblijden, öf over de toewijding der Regentessen, óf over den bui tengewonen tact van 't Personeel, óf over de echt kin derlijke vroolijkheid der talrijke Leerlingen." De helft van de leden der Provinciale Staten in de verschillende provinciën moet dit jaar, na 6-jarigen zittingstyd, aftreden. In de maand Mei a.s. zullen de verkiezin gen plaats hebben. Aan de beurt van aftreden zijn o.a. de heeren mr. M. Büch- ner en G. J- O. D. Dikkers, die zitting hebben voor het hoofdkiesdistrict Helder de heeren K. Breebaart en H. Rezel- man, ivoor het hoofdkiesdistrict Schagen en de heer mr. D. F. van Leeuwen, zitting hebbende voor het hoofdkiesdistrict Alkmaar. De heer Breebaart is nagenoeg 23 jaren de vertegenwoordiger van het district Scha gen in de vergadering der Staten geweeest. Terschelling, 10 Maart. Het twee- mastvisschersvaartuig »Martha«. schipper Schaap, thuisbehoorende te Norden, is heden morgen op den Noordvaarder gestrand volk gered. De tuigage is gedeeltelijk aan wal gebracht. Het stoomschip Flamingo*, bestemd voor den dienst der Gouverneinents-Marine in Nederl. Oost-Indië, is, volgens telegra- phisch bericht, gisteren Gibraltar gepasseerd. Voor de betrekking van onderwijzer te Oosterland op Wieringen, (jaarwedde f750) hadden zich 24 sollicitanten, waaronder vier onderwijzers met den rang van hoofdonder wijzer, aangemeld. Drie der laatstgenoemden werden op de voordracht geplaatst; no. 1. J. de Weerd te Veendam no. 2. J. Oosterhof no. 3. H. J. Pool. De gemeenteraad benoemde no. 1. der voordracht. De onderwyzer Ls. Renkema te Noord wijk (Gr.,) heeft voor deze betrekking bedankt. Aan het »L. D.« wordt geseind dat te Haarlem een gerucht gaat, dat de werk ster 0„ die het laatst ten huize der ver slagenen is geweest en volgens haar zeg gen die woning te half acht zou verlaten hebben, door de justitie is gevangenge nomen. Het bezoek aan den walvisch te Am sterdam was Zondag bijzonder druk. Er werd meer dan f1000 aan entrée's ont vangen. Als men berekent dat de entrée 25 en 25 en 15 cents is, dan zijn ertus- schen de 3 a 4000 bezoekers geweest. De heer C. Bot Czu., te Sliedrecht, heeft het treurig bericht ontvangen, dat zijn zoon Cornelis, werkzaam bij den aan leg van spoorwegen in den Transvaal, in in den nacht van 2 op 3 Febr. jl. aldaar op laaghartige wijze is vermoord geworden. In een schip, liggende aan den Over toom te Amsterdam, heeft men het lijk van een bejaarden schipper gevonden. De man is door kolendamp gestikt. Aan de militieplichtigen voor dit jaar, die gebruik wenschen te maken van de bestaande gunstige bepalingen om geplaatst te wordén bij het korps en in het garnizoen hunner keuze, en, zoo daar toe gelegenheid bestaat, bij elkander te worden gehuisvest en met elkander afzon derlijk te spijzen wordt in herinnering gebracht, dat zij voor 20 Maart a.s. zich daartoe schriftelijk moeten wenden tot den commandeerenden officier van het korps hunner keuze of den garnizoenscomman dant ter plaatse waar zij verlangen het examen af te leggen, waaraan zij voor hunne inlijving moeten voldoen. Het programma van dat examen luidt als volgt1. Het schrijven van een goed leesbare hand2. de kennis van de gron den der spelling van de Nederlandsche taal, welke blijken moet uit een te ver vaardigen opstel3. de vier hoofdbewer kingen der rekenkunde, met geheele ge tallen 4. de kennis van hetNederlandsch stelsel van maten en gewichten eenige bekendheid met de vaderlandsche geschie denis voldoende kennis van de aardrijks- kunde van Nederland. De lotelingen, die zich daartoe intijds hebben aangemeld, ontvangen vóór 25 Maart a.s. mededeeling van dag, uur en plaats, voor het afnemen van dat examen bepaald. Naar de»Tyd« verneemt, heeft een ingezetene van Amsterdam na een aanval van influenza, 26 dagen geslapen en is toen overleden. Slecht een enkele maal werd de lijder wakker, van welke tusschenpoos men gebruik maakte om hem eenig^voed- sel toe te dienen. Als een bewijs van de groote wer keloosheid te Amsterdam geldt, dat da gelijks aan het bureau van den plaatse lijken commandant gemiddeld 15 personen zich aanmelden voor den kolonialen dienst voor het meerendeel zijn het jongelieden, even boven de 18 jaren. Te Chatham is een man gedood door een electrischen schok eener licht geleiding. Een ander was hem voorgegaan in den kelder, waar de werktuigen voor het licht waren opgessteld en hij hoorde hem een kreet uiten, Denkende dat er brand was, nam hij een ijzeren staaf, zeggende dat hij daar mede het vuur zou terugslaan, maar toen hij in den kelder kwam, viel hij dood ne der. Het bleek dat er een gebrek in de leiding was en door den vochtigen grond van den kelder werd den man een schok overgebracht, sterk genoeg om hem te dooden. Den eerste, die bewusteloos werd weggedragen, zal waarschijnlijk een arm en een been moeten worden afgezet. Eenige jaren geleden werd een werk man te Renesse, Alphonse Beatse genaamd, wegens het plaatsen van een valsche han- teekening op een postwissel veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Beatse hield vol, dat hij onschuldig was en toen een paar jaren later hij had toen al lang zyn straf ondergaan de postbeambte op wiens getuigenis hij werd veroordeeld, terechtstond wegens verduistering van gel den, werd zyn onschuld bewezen en het Hof van Appèl te Brussel sprak hem ein delijk vrij. Beaste stelde nu een eisch tot schade vergoeding in tegen de Belgische Regee- ring, als verantwoordelijk voor haren amb tenaar en dat proces is thans daarmee geëindigd, dat hem een som van 10.000 francs is toegekend. Heldersche Moppen. Klerk Meneer, ik kom zoo by u van huis, mag ik u feliciteeren Mevrouw heeft tweelingen. Patroon. Kom loop heen Je zult weer mis geteld hebben, net als gewoonlijk Juffrouw X.Hoor eens, buurvrouw, ik vind het schandelijk, dat de menschen beweren, dat mijn man onder de pantoffel staat. Vraag, het hem zelf maar Manlief, kom eens hier 1 Man (uit de andere kamer).- ik heb geen tijd. VrouwKom je of kom je niet. Man Ja, ja, kind, ik ben er al Adverfcentiön gelieve men, op den dag der uitgave, vóór 10 ure 's morgens in te zenden. Getrouwd HENDRIK KORFF Az. en ALIDA JOHANNA DUINKER, die, ook namens wederzijdsche familie hun hartelyken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun hu welijk ondervonden. Helder, 9 Maart 1892. Door Gods goedheid werden wij heden verblijd door de geboorte van onzen Zoon: CORNELIS ADRIAAN. Helder, 7 Maart 1892. L. RUMPFF. E. RUMPFFOldenbueg^ GeborenCORNELIS, Zoon van GEURT VAN LEEUWEN en ANTJE KRAAK. Helder, 10 MAART 1892. GeborenANNETTE, Dochter van C. KATER en N. SMIT. Helder, 10 Maart 1892. Algemeene kennisgeving. Heden beviel voorspoedig van een wel geschapen Dochter M. KLEIN geb. QUAST. Helder, 9 Maart 1892. Heden overleed onze jongste lieveling MARIA WILHELM I\A, in den aanvalligen leeftijd van 14 maanden, diep betreurd door Ouders en Grootouders. Helder, 8 Maart 1892. W. HARMS en Echtgenoote. Heden overleed onze jongste lie veling JACOBA GEERTRUIDA, in den leeftijd van 6 maanden. Helder, 10 Maart 1892. J. MENS Hz. en Echtgenoote. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden, mijn geliefde Echtgenoot en onze beminde Vader JAKOB DROOG, in den ouderdom van 71 jaar. Helder, 9 Maart 1892. Wed. Jb. DROOG - Van Va alen. Mede uit naam der Kinderen en Behuwdkinderen. Heden overleed mijn geliefde Echtgenoot en onze geliefde Moeder, mejuffrouw GEERTJE NOOT, in den ouderdom van bijna 57 jaar. Helder, 9 Maart 1892. J. BAKKER, Kinderen en Behuwdkinderen. Heden overleed tot onze diepe droef heid, na een geduldig lijden van 51/» maand, onze geliefde Pleegdochter AALTJE VOS, in den jeugdigen leeftijd van ruim 18 jaren. IJmuiden, 9 Maart 1892. T. VOS. A. VOS—Westhuis. Aan allen, voor de vele en hartelijke blijken van deelneming, my betoond, bij het smartelijk verlies den 13en Februari geleden, mijn hartelijken dank. Ook namens mijne Kinderen. Hellevoetsluis, 8 Maart 1892. Mevr. de Wed. C. F. BRUST Feucht. te HELDER (Palmstraat). D.V. ZONDAG 13 MAART voormiddags 10 uur, de Eerw. Heer van Amsterdam. Het BESTUUR richt hierbij het ver zoek aan alle afnemers te Helder en om streken, om door ruime bestellingen van bovengenoemd artikel, mede te wer ken tot bereiking van het goede doel, dat de Vereeniging thans met zooveel succes betracht „Armverzorging door Werkverscha ffing". Opentoare door den Heer F. DE BOER en eenige anderen in de Chr. Ger. -Kerk, op DINSDAG 15 MAART D. V. des avonds om half acht. Toegang vrij. Programma's met Tekst a 10 ct. verkrijgbaar aan den ingang. In de pauze lezing in blindensclirift door den heer DE BOER. De opbrengst is ten voordeele van de School met den Bijbel. te geven door het SYMPHONIE-ORCHEST VAN HET STAFMUZIEKKORPS DER KON. NEO. MARINE. onder directie van den Kapelmeester J. KONING, AANVANG 8 UUR. Voor niet-leden is de Entrée-prijs HEERENƒ0.50. DAMES en KINDEREN ieder - 0.25. Namens de Commissie van beheer voor Staf muziekkorps der K. N. Marine de kapelmeester, J. KONING. LOODSEN-VEREENIGING Vergadering op ZATERDAG a.s. in het gewone lokaal, 's avonds 7 uur. HET BESTUUR. Algemeene Vergadering in Musis Sacrum", op ZONDAQ 13 MAART 1892, 's namiddags 2 uren. Agenda vroeger vermeld. Het Bestuur. TE.V HUIZE VAX DEX HEER IJ. BUIK, te Koegras. Aanvang half acht ure. Na afloop BAL. DANSSCHOOL des Zondags geopend: Voor eerstbeginnenden van 4 tot &J9 uur meergeoefenden 5Ya 7l/3 onder de leiding van een Dansmeester en be geleid met piano- en vioolmuziek. Er biedt zich aan, tegen Mei, een flinke Dienstbode, 21 jaren oud, P. G., als Werkmeid, of tweede of derde Meid. Goed kunnende naaien, mazen en stoppen en met de wasch omgaan. Adres met brieven ond. letts. „A K", aan het Bureau dezer Courant. Wordt terstond gevraagd een fatsoenlijke Dienstbode P.G. een gewonen burgerpot kunnende koken, zindelijk en flink in haar werk. Wasch buitenshuis. Loon f 7 per maand. Adres Stationstraat 5. Spreekuur tus- schen half twee en vier uur 's middags.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 2