't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER. NIEUWEDIEP EN TEXEL. No. 2014. Zaterdag 4 Juni 1892. Twintigste Jaargang. NIEUWSTIJDINGEN. Proaramma vai het 4de Zomer-Concert, „ONTÉRFD". 4L> Bureau: Zuidstraat. Telefoonn". 42. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn0. 86. KALENDER DER WEEK. Opkomst der Zon 3 u. 42 m. Onderg. 8 u. 15 m. JUNI, Zomermaand, 30 dagen. Zondag 5 Pinkster. Maandag 6 2e Pinksterdag. Dinsdag 7 Woensdag 8 Quatertemper. Donderdag 9 Vrydag 10 Quatertemper. - V.M. Zaterdag 11 Quatertemper. HELDER, 3 Juni 1892. Jl. Woensdag heeft op 't garnizoens-bureau alhier plaats gehad de openbare aanbesteding van de levering van levensmiddelen voor de troepen, alhier in garnizoen. De inschrijvin gen waren als volgt Voor de levering van V1 e e s c h W. S. J. Beek f 0.65, A. Keet f 65°, A. Koomen f0.67, W. J. Oostenbrug f 0.70 en M. Evelein f 0.72 per KG. Voor de levering van Spek: S. W. Stooker f 47.60, F. H. de Goey f 47.62 en H. Riesselmann f 47.90 per 100 KG. Voor de levering van Aardappelen F. Th. de Haas f 2.28 de H.L. wegende 66 K.G. C. Postraa f 2,48 id. 68 KG. D. v. Amesfoort f 2,62 id. 68 KG. A. J. de Bunje f 2,90 id. 66 KG. J. Huijsing f 3,25 id, 65 KG. We brengen onder de aandacht onzer lezers, dat 't vierde Zomerconcert door 't Stafmuziekkorps niet op Zondag, maar op Maandag, (2en Pinksterdag) in Tivoli zal gegeven worden. Jl. Zondag is hier zekere vrouw R. aan gehouden door den agent van politie A. J. Kok. Ze heeft zich schuldig gemaakt aan diefstal van verschillende gouden en zilveren voorwer pen. Om die voorwerpen machtig te worden, ging ze een tpandje" lossen in huizen van »koop met recht van wederinkoop." Terwijl dan de houder bezig was met zoeken naar het gevraagde, zag ze haar kans schoon om weg te nemen wat ze kon. Veel voorwerpen zijn door een houder reeds vermist. Het is bu dui delijk geworden hoe dat kon geschieden. Onlangs deelden we onzen lezers mede dat er pogingen zouden worden aangewend om dit jaar bij wjjze van proef, Floralia, ofschoon in anderen vorm, te doen herleven. Meer bepaald zou men het kweeken van plan ten bij de jeugd willen bevorderen. In vele opzichten kan dit nuttig werken. Leeren de kinderen reeds vroeg te zorgen voor de plantjes, die hun ter opkweeking zyn toevertrouwd, 't zal er zeker toe bijdragen, dat zij zich niet meer zullen schuldig maken aan baldadigheid jegens hoornen en planten, die den openbaren weg versieren. En wordt er op de scholen onderwys gegeven ook in de kennis der Natuur, het opkweeken van plantjes sluit zich voorzeker by dat onderricht aan. In overleg met een der vroegere Bestuurs leden van Floralia, heeft de heer P. Bitter Jr., bloemist alhier, aan een 50-tal leerlingen der gemeenteschool te Huisduinen gratis stokken uitgereikt, aan ieder kind drie. In September zullen ze hunne planten ter beoordeeling moeten inleveren, met uitzicht op eenige bekroning voor de best gekweekte verzameling en met het doel, er een bloemententoonstelling in 't klein van te maken, 't Behoeft wel niet verzekerd te worden, dat de jongelui met vreugde de taak aanvaardden, om de hun ver strekte natuurkinderen goed te verzorgen. Het plan bestaat om, indien de proef slaagt, tegen het volgende jaar pogingen aan te wen den om deze nuttige zaak algemeen te maken en daartoe de medewerking onzer plaatsgenoo- ten in te roepen. En die medewerking zal ongetwijfeld wèl worden verleend, want de liefde voor bloemen en planten is hier vry algemeen en het oude Floralia genoot dan ook jarenlang in groote mate sympathie bij de inge zetenen dezer gemeente. De aanklacht tegen den jachtopziener van den polder Koegras P. P. Wallaart, werd jl. Dinsdag voor de arrondissements rechtbank te Alkmaar behandeld. Er waren 16 getuigen gedagvaard. Door het openbaar ministerie werd geëischt een gevangenisstraf van 9 maanden. Te Callantsoog is Maandagmiddag door een onbekende oorzaak een hevige brand uitgebroken in de boerenwoning van den heer A. Thomasz, in de Groote Kee- ten. Door de sterke droogte tastten de vlammen achtereenvolgens nog een tweede boerenwoning van den heer Thomas en de beide boerenplaatsen van den heer C. Va der aan, en geraakten ook deze in brand. Binnen zeer weinig tijds waren deze vier perceelen in de asch gelegd. Van de in boedels werd slechts weinig gered. Door den minister van marine is af wijzend beschikt op de verzoeken van sollicitanten voor de betrekking van 2en luitenant-kwartiermeester bij bet korps mariniers. Wij vernemen, dat de vacature, ont staan door het eervol ontslag aan den heer T. H. P. Bakker, niet meer vervuld zal worden. Men meldt nader dat tot dusver nog geene bepaalde beslissing is genomen om trent den aard der aanstaande uniform veranderingen voor het leger. Meer bepaal delijk omtrent het tijdstip van invoering dier veranderingen staat nog niets vast, aangezien vooraf enkele der voornaamste punten in bijzonderheden moeten zijn ge regeld, waarvoor nog eenige t ijd zal noodig zijn, terwijl overigens door den in de ma gazijnen aanwezigen voorraad de uitvoering nog niet dringt. Schagen, 31 Mei. De gemeenteraad besloot heden met algemeene stemmen (twee leden bleven afwezig), naar aanlei ding van een adres van den heer W. Kloeke en een driehonderdtal van de meest ge goede ingezetenen, zich te wenden tot de Regeering met verzoek om spoedige uit voering van het gedeelte Stolpen—Schagen der Kanaal verbinding StolpenEnkhuizen. De gemeente biedt 7a in de kosten aan, geraamd op f180.000. In den omtrek van Heerenveen zijn reeds gevallen voorgekomen van personen, die door hitte bezweken zijn. Te Mildam is de 73-jarige IJ. B. op het veld onder den arbeid bezwijmd neergezegen. Naar zijne woning vervoerd, overleed hij kort daarna. Te Tjalleberd kwam de 28-jarige jonkman K. nog mét moeite thuis, doch bezweek kort daarna aan de gevolgen van de te groote hitte. Ook is te Oldeouwer iemand aan de gevolgen der hitte bezweken. Dinsdagmiddag stonden voor de 4de kamer der Amsterdamsche rechtbank terecht Klaas Kat en A. Goud Azd„ beiden van beroep letterzetters. Hun wordt ten laste gelegd, dat zij te Amsterdam op 22 April gedrukte ge schriften hebben verspreid, beleedigend voor de Regentes en de Koningin. De verspreiding geschiedde door strooibil jetten uit te deelen, waarin een toespraak stond vermeld, die de Regentes tot de natie bad behooren te houden en welke het O. M. ten zeerste kwetsend en beleedigend achtte. De bekl. erkende de verspreiding der biljetten, welke bekentenis bevestigd wordt door de ver klaringen van een brievenbesteller en een agent. Het O. M. requireerde tegen ieder der bekl. drie maanden gevangenisstraf. De bekl., twee jeugdige personen, voerden zelf hunne verdediging. Beiden namen daarbij een ongepaste houding aan, bij het onbe schofte af, en trachtten daarbij voeling met de publieke tribnne te houden. Ieder leest tot zijn verdediging een soort van memorie voor, waarin zoo ongeveer alle maatschappelijke en staatkundige vraagstukken worden besproken, en waarin aan kiesrecht, duinwater, tirades van Multatuli's Koningin Louise, do commissie der armen te Beets, de militie wet, de verhou ding van den werkman tot den patroon, enz. enz. enz. een plaats was gegeven. Het publiek» bestond nit negen personen, nl. zes mannen, venters van Constantia, en drie vrouwen. Eerst om halfzes eindigde de zitting. Uitspraak over acht dagen. Bij Groningen is een bootje met vijf personen gezonken. Een van hen, de 27- jarige sigarenmaker J. Bierling, werd levenloos opgehaald. Hij laat een weduwe met twee kinderen na. Dezer dagen vonden we vermeld, dat een persoon, die wapens, op een publieke verkooping gekocht, huiswaarts bracht, door de politie, wegens overtreding der Wa penwet", werd aangehouden. Vermakelij ker is het volgende, dat wij lezen in de «Nederl. Politiegids": «Personen van een bal-masqné huiswaarts keerende, en dos in 't openbaar den degen dragende, die bij hun costuum behoort, maken zich schuldig aan overtreding van art. 1 der wapenwet, in dien zij niet vooraf de vereischte machti ging hebben bekomen." De vrouw Akke de Jong, die bij Drachten door A. Postma door een pistool schot vreeselijk in de zijde verwond werd, leeft nog. Zij wordt verpleegd in bet arm huis te Drachten. Door de doctoren Fiseher en Beintema is de wonde nader onderzocht, waarbij bleek, dat deze veel dieper was dan men bij het voorloopig onderzoek had aangenomen. Akke is van een zeer sterk gesteltoch oordeelen de deskundigen haar toestand als zeer levensgevaarlijk en vree zen het ergste. De dader, te Heerenveen in het huis van bewaring in voorloopige hechtenis, schijnt tot het besef te zijn gekomen welke vree- selijke daad door hem gepleegd ishij is geheel in zichzelf gekeerd en afgetrokken. Zaterdag is voor de eerste maal in de bijzondere strafgevangenis te Leeuwar den de voorwaardelijke invrijheidsstelling toegepast voor een in 1886 wegens man slag te Veere tot 7 jaren gevangenisstraf veroordeelden persoon, waarvan hij vijf jaren in de gewone strafgevangenis te Gro ningen heeft doorgebracht. In zijn ver lofpas is echter de voorwaarde gesteld, dat hij gedurende zijn verderen straftijd niet te Veere mag komen. Dinsdagavond viel een petroleum lamp om in een perceelop de Haarlemmer dijk bij 't Haarlemmerplein te Arasterdam. Een vrouw, die in deze woning een bezoek aflegde, sprong van angst met haar kind van 4 weken onder den arm, uit een ven ster der 3e verdieping. De vrouw werd zwaar gekwetst opgenomen en naar het Binnengasthuis vervoerd. Het kindje was ondertusschen reeds overleden. Het brandje had weinig te beduiden jen was spoedig gebluscht. Te Charleroi is een jonge vrouw overleden aan de gevolgen van een te nauw corset. Zij viel plotseling, bloedend uit neus en mond, op de markt neder en was niet meer tot bewustzijn te brengen. Ingezonden. Nog een (laatste?) woord over „de Verkiezingen". /,Ernst of luim zoo luidt een ingezonden stuk in 't N. v. d. Dag, dd. 23 Mei jl., 4de blad, naar aanleiding van een voorafgegaan stukje, geteekend W., in dezelfde courant van den 17en te voren. In dit laatste nu, over de //Verkiezingen*, wenscht W. „den ganschen boel'I {Kieswet, incluis dito recht en plicht nmaar liever naar denwanneer men n.1. de uren, om ter stembus te gaan, te zijnent niet zóódanig kan of wil regelen, dat hij (W.), noch huiselyke behoeften, noch maat schappelijke andere plichten, noch gewoonten, noch momenten van levenswijze, enz., daar voor zou behoeven prijs te geven, of op te of feren. Heeft W. dit gezegd, in Ernst of in Luim In elk geval, wordt door hem Weezenstraat moot gaan stemmen dat C. 300 400 passen meer dicht bij, of verder af woonde dan A. of B., in tegengestelde richting dan dezen, moet stemmen ja zelfs dat D. van 't eind der K.v.-Binnenhavenin de Weezenstraat werd afgewezen en naar de KerTcgracht gedirigeerd. Niet, de erkende in- dentiteit van den kiezer, maar het Ie of He Stembureau, gedrukt op uw convocatie-biljet, geldt voor het dóponeeren van Uw' uitgebrachte stem. Zóódoende zegt dan ook menigeen, bij weigering tot deze laatste handeling, in vol len ernst, en niet geheel ten onrechte: «laat de heele boel maar waaienen hij stemt niet. Helder, 30 Mei 1892. p Slaan we nu, voor een oogenblik. 't oog op het gaan naar de Stembus te dezer plaatse dan, maar vooral ook bij de laatste stemming en herstemming voor de Provinciale Staten, dan zinkt bij vele minder onverschilligen, te H., 't hart in de schoenen en 't schaamrood kleurt hunne kaken Letten wij daarby op den uit slag der jongste herstemming* 503 geldige stemmen, uitgebracht door plus minus 2600 stemmers albier, dan lachen we niet zonder oorzaak, over al het geschreeuw, geschrijf en ijveren in den Lande, voor Algemeen Kiesrecht en zijne gevolgen, als duren en hooggewaardeer- den, ja noodzakelijk verlangden burger-plicht en recht! Vergelijken we b.v. H. met Enkhuizen, welk verschil Daar toch werden uitgebracht circa 2700 geldige stemmen, waarvan de ge- wenschte Candidaat verkreeg 1540. Te H. 337 en zijn concurrent (een veteraan in het College der Prov. Staten) 330. Houden we dan nog verder rekening met al die quasi Aristides-sen, met die Stellers van en die «vele kiezers", voorkomende op- tal van strooibiljetten en betrekkelijke adverten- tiëu, enz., ja, dan ook vragen velen «is dat nu alles Ernst of Scherts, of wellicht Luim Eu 't antwoord luidt onbevangen „Hier is 't grootendeels onverschilligheid, „partybelang, marktgeschreeuw en luisteren „en méégaan met de organen dezer laatsten „zy toch weten velen te dwingen, te overbluf fen, ja zelfs, desnoods te zweepen. Huiche larij is, met eigenbelang, hier gangbare munt „en 't loopen met de stroopkwast, veler vak. „Kennis volstrekt geen noodzakelijkheid. Men „raadpleegt hier 't prisma om de kleuren, niet „om den lichtstraal De jongste herstemming heeft hier bewezen, zoo by B.1 als by B.2 dat de bemerkingen, in dit opstel teraèergeschreven, in algemeenen en bjjzonderen zin, veel waars behelzen; dat op Kiesrecht bij velen geen prijs wordt gesteld, en Kiesplicht ook niet wordt begrepen. Met andere woorden: dat Algemeen Kies recht, trots al het schrijven, yveren en schreeu wen voor de wenschelijkheid er van, voor alsnog voor H. een bespotting zou zyn. En, schoon in anderen zin dan W., velen roepen hier luide: »wat kan 't me schelen? voor mijn part, laat de boel maar naar den loopen 1* Wij eindigen dit opstel, met (by herhaling) te wijzen op de werkelijke verwarring, die hier bestaat en blykbaar is blyven bestaan, in het aanwijzen der Stembureau's I en II en de woonplaatsen der Kiezers, voor wien als faciliteit juist dat He bureau is gecreëerd. Nu toch^ziet men, dat A. en B. vlak nevens elkander woon end, zelfde straat, gracht, wijk of blok, A. naar de Kerkgracht en B. naar de op MAANDAG 6 JUNI 1892, (11° PINKSTERDAG), *8 middags 21/4 uur. 1. „Einzug der Gaste auf der Wartburg", aus der Oper: „Tannbauser", Richard Wag- ner. 2. Ouverture zu der Geistliche Oper „Joseph in Egypten", E. N. Méhul. 3. a. Ro mance, (Ces Dur), Anton Rubinstein. b. „Pen- 8ée Hongroise", Alphons Czibulka. 4. Grande Fantaisie de 1' opéra „Sigurd", Ernest Reyer. PAUZE. 5. Ouverture „comique", Kéler Bèla. 6. Fantaisie sur des motifs de 1' opéra „Fleur de Lys", Lés Delibes. 7. „O schoner MaiWalzer, Joh. Strauss. No. 4, 5 en 6 Eerste uitvoering. Burgerlijke Stand, gem. Helder, Van ai 30 Mei tot en met 1 Juni. ONDERTROUWD: j Q GETROUWD Vxeene* BEVALLENT. Bakker—Dekker, 2 z. C. M. BakkerSchreuder, z. G. M. Ligterin- genSlaman, d. H. de Wijnde Wyn, z. M. MoolhuysenHoogerduin, z. N. Zwaan Koomen, d. M. M. de Leeuwde Leeuw, d. A. Kamperde Beurs, z. OVERLEDEN: A. Klant, 4 m. M. P. Verbeet, echtg. van A. Bakker, 54 j. K. Pijn, echtg. v. J. Jongman, 66 j. W. Janzen, 4 dagen. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 25 31 Mei. ONDERTROUWDJan Drijver en Tetje de Leeuw. Arie Plaatsman en Wieske Daalder. GETROUWD Bastiaan Bakker en Corne- lia do Ridder. Cornelis Daalder en Naantje Ellen. GEBORENNeeltje, dochter van Willem Slaman en Dieuwertje Spreeuw. OVERLEDENGeene. Twee levenloos aangegeven. Marine en Leger. De luit. ter zee le kl« H. Bakker is te Wil lemsoord geplaatst en voor de artillerie* aange legenheden toegevoegd aan het hoofd van het vak van uitrusting op 's rijks werf aldaar. De officier van gez. 2e kl. M. J. T. H. Wey- nen, gedetacheerd geweest bij het militair hospi taal te Utrecht, is ingedeeld bij het 4e reg. vest. art. alhier. Bij het personeel der zeemacht zijn de volgende onderseheidingsteekenen toegekend de kleine gouden medaille met gratificatie van f 50, ter belooning van 36-jarigen ijverigen en trouwen dienst, aan den schipper v.k. G. Snoek en den hofmeester A. L. Leefson, beiden dienende aan boord van Hr. Ms. instructiebrik „Pollux" (rolle opleidingsschip „Admiraal van Wassenaer"); en de zilveren medaille wegens 24 jaren trouwen en eerlijken dienst aan den konstabel J. de Reos, dienende aan boord van ür. Ms. monitor „Hei- ligerlee", den konBtabelsmaat K. Meek, dienende aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam, den bootsman P. Willemsen, dienende aan boord van Br. Ms. stoomkanonneerboot^„Das", en aan Nagelaten roman van EWALD AUGUST KöNIG. Dat weet je nu juist niet, Resi,» antwoordde Jacob hoofdschuddend, »met mooie woorden heeft die schavuit je het hoofd op hol gebracht, en daarby handelt hy immers alleen op bevel van zyn meester, die niets liever zou doen, dan ons allen dit huis uit te werpen.. Indien je al niet zoo lang in het kasteel waart, dan zou ik my geenszins de moeite gegeven heb ben, je te waarschuwen, ik zou eenvoudig gis terenavond in het park jelui overvallen hebben. Ik wil je echter een goeden raad geven, Resi, onze houtvester heeft een goed oog op je ge worpen, trouw hem, dan ben je voor je gansche leven geborgen «Heeft de houtvester je soms verzocht, my dezen raad te geven spotte Resi. «Hy heeft my alleen gezegd, dat hy je trou wen wilde.' «Wat hij wil of wat hy niet wil, is my volkomen onverschillig, ik heb hem dan ook rondweg gezegd, dat ik liever den doid inga, dan dat ik zyn vrouw zou worden." «Dat is onzin «Neen, dat is een waarheid, waa raan ik mjjn gansche leven lang vasthoud,* antwoordde het kamermeisje, het hoofd trotsch achterover- werpend, en een onver wrikbare vastberaden heid sprak uit iederen trek van haar van toorn gloeiend gelaat. «Niemand kan my dwingen, een man te huwen, dien ik veracht, van wien ik een afkeer heb, de tijd der slaverny is voorbij, laat u dat gezegd zijn, wanneer ge het ten minste nog niet weet.' «Zoobruiste Jakob op. «Dwingen ban men je nog altijd, wat niet buigen wil moet breken, laat je dat thans ook gezegd zijn.» De schel riep op dit oogenblik den kamer dienaar, hij nam het zilveren presenteerblad op en ging daarmede naar de keuken om het dejeuner voor zijn meester te halen. «Het einde komt spoediger dan ik het ver wachtte,* zeide Resi zacht, terwyl zij naar het ^venster trad om peinzend in den grauwen nevel naar buiten te kyken. (Lang zal ik niet meer hier kunnen blijven. Jochem is te on voorzichtig geweest, hij wilde naar mijn waar schuwing niet lnisteren, hier kan men zich immers voor die spionnen niet beschermen en redden." «Goeden morgen,* bromde een heesche stem achter haar. Resi wendde zich verschrikt om, vóór haar stond de houtvester met een brandende pyp in den mond. «Zoo geheel alleen vroeg hij sarcastisch. «Ik zal mynheer gaan zeggen, dat je er bent," zeide zij schielijk. «Dat heeft al den tijd,* antwoordde hy, haar den weg versperrenJ, en een hoonende blik trof haar uit zyn fonkelende oogen, «hier zal de marodeur zeker wel niet heen komen, die in je oogen genade heeft gevonden." iGelooft ge soms, dat ik hier zonder be scherming ben riep zij vertoornd. «Zeker niet, want ik zou de eerste zijn, om u te beschermen. Ik weet zeer wel, dat ge heimelijke samenkomsten met den huzaar hebt, doch dit verandert hoegenaamd niets aan myn voornemen, Resi. En wat ik voorgenomen heb, dat zet ik ook door, al mochten hemel en aarde er zich tegen verzetten. Mijn vrouw zul je worden, Resi, dat heb ik my zelf ge zworen Resi had hare kalmte terug verkregen, zij trok verachtelijk de schouders op. •Ik ben niet bang," zeide zij, «dwingen kunt ge me niet en myn verloofde zal my wel tegen uw wraakzucht weten te beschermen." *Je verloofde spotte Holter. «Raad hem mij niet in den weg te komen, by de eerste ontmoeting met my kon hij wel eens verloren zijn, hij heeft nog veel op zijn kerfstok.» »De hand, die reeds eenmaal hloed heeft vergoten, deinst voor een moord niet terug,* antwoordde Resi, die thans in de geopende keukendeur stond, «maar de kruik gaat zoolang te water tot zy barst en op jou wacht de galg al lang." De terugkeer van Jakob brak het gesprek af, hij zeide tegen Resi, dat zij bij den baron moest komen, en de blik, die haar daarby trof, deed haar inzien, dat haar weinig aan genaams wachtte. «Wat voert je hierheen vroeg de kamer dienaar. «De baron verwacht mij," zeide Holter, ter wyl hij de asch van zyn pijpje klopte. f Die Resi heeft je zeker weer het hoofd warm gemaakt.* «Wil je daar soms over spotten Ik ben niet in een lnim om «Neen, spotten volstrekt niet, het zou me juist plezier doen wanneer dat hoogmoedige meisje eens terdeeg vernederd werd en dat zal zij worden, wanneer de deern den bedelaar naloopt. Jou zou ik echter den raad geven, om je die heele geschiedenis maar uit het hoofd te zetten, dwingen doe je dat stijf kopje toch niet en je bezorgt je eigen alleen maar verdriet.* «Ik jaag den kerel een kogel door den kop," knarsetandde Holter. «En wat heb je er dan bij gewonnen? Op jou valt natourlyk de verdenking." «En onzen heer zon het hoogst aangenaam zijn wanneer hij mij met deze verdenking in de gevangenis kon werpen. «Hóe aun je dat gelooven, Jozef?" «Ik geloof het, wjjl ik het weet," antwoordde de houtvester op een toon van overtuiging, «ik ken onzen heer, ik ben lang genoeg zyn ka merdienaar geweest. Wij beiden zyn hem tot last geworden, Jakob, wy weten te veel van zijn geheimen. Hebt ge uw toekomst verzekerd «Ik denk hier te blyven zoolang ik leef,» antwoordde Jakob kalmpjes. «Ook dan wanneer baron Egon het proces wint «Daar bestaat geen vrees voor." «Nu, ik benijd je om je vast geloof, doch deelen kan ik het geenszins," spotte Holter. «Wanneer er een proces begonnen wordt, dan weet geen mensch hoe het afloopt, en baron Egon heeft meer vrienden dan onze heer. Hoe fijntjes we ook alles aangelegd hebben, zoo kan de waarheid toch aan den dag komen, en zijn wy voor dien tijd niet binnen, dan kunnen we den bedelstaf opnemen." De kamerdienaar was nu toch wel wat nadenkend geworden, de waarschuwing van Holter had blykbaar een verontrustenden in druk op hem gemaakt. «Het toeval speelt soms wonderbaarlijk," zeide hij, met de hand de gladde kin wrij vend, «wanneer baron Egon hier eens meester werd." «Dan kannen wy beiden fluiten naar het loon voor onze diensten." «Wil je my opstoken?" «Geen haar van ;nijn hoofd, dat er aan denkt, ik gevoel me zelf niet op myn gemak bij de historie, wij hebben gemeenschappelijke belangen, vandaar dat ik je waarschuw. Van onzen lieer hebben wy geen dank te verwach ten, dat weet ik reeds, hy heeft my kort en bondig gezegd, dat wij niets verraden mochten, wilden wy tenminste ons zeiven niet ongeluk kig maken «En hoe zullen wij onze schaapjes op het droge krijgen «Heeft onze heer geld «Vóór eenige dagen nog is hem een groote som voor hont uitbetaald geworden (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 1